SPORT OMGEVING BAKKERSKNECHT Net Meisje Petroleumkachel JONGE KANTOORKRACHT MEDEDEELING CASINO GESLOTEN DE BLAUWE DONAU VERTEGENWOORDIGER SLAGERSKNECHT TE KOOP Kunst en Ontspanning VOETBAL Foreholte. In Langeraar moesten on ze eerste elftallers een veer laten na een wederzij dschen slordigen wedstrijd. Al vrij spoedig sboort Foreholte's linksbinnen (0—1). Dan kruipt Foreholte door het oog van de naald, maar ook daarna tot de rust zijn de gasten iets sterker. In deze periode doelpunt Altior echter tweemaal maar een maal in eigen doel, ruststand (12). Na de rust heeft Altior wind mede en is ge- ruimen tijd sterker. Nadat de Forehoite- keeper zich eerst gepasseerd ziet door een zacht rollertje (22), krijgen de gasten een penalty toegewezen maar de bal ver dwijnt over de lat. Even later neemt Altior de leiding door den mid voor (32). Te gen het einde wordt Foreholte weer ster ker de Altior-half plaatst den bal in eigen doel (33). Met een gevaarlijken druk op het doel der thuisclub, werd deze sportieve wedstrijd een punten verdeeling. Foreholte 2 verloor op eigen terrein van LFC 4 met 25. Foreholte 3 in Warmond van Warmun- da 3 met 40. De A Jun. konden het in Sassenheim niet houden 0 voor Teylin- gen A. Zoowaarboekten de B Junioren de eerste zege op MMO (21). „Nic. Boys". Nic. Boys I is er thans in geslaagd Ona 4 op eigen terrein een 13 nederlaag toe te brengen. In de eerste helft een gelijk opgaande strijd, doch in de tweede helft wisten de boys den 10 ach terstand bij rust in een 13 overwinning om te zetten. Het was overigens een zeer prettige wedstrijd en de boys hebben ver diend gewonnen. De tweede klassers had den wel een zeer zware opgaaf tegen RVC 1, welke aanvankelijk op het RVC-terrein gespeeld had moeten worden, doch dit was afgekeurd. In de eenste helft gaven de boys een aardige partij voetbal te zien, doch konden een 0—r2 achterstand niet voorkomen. Na de thee waren de gasten nog meer in' den aanval en voerden zij den stand op tot 0-5. Het einde kwam met 1-7. In verband met het te vieren veertiguren gebed zullen a.s. Zondag geen wedstrijden worden gespeeld. KUNSTRIJDEN Daphne Walker favoriet voor Britsch kampioenschap. Gisteren zijn de wed strijden om het Britsche kampioenschap kunstrijden in da Empire Pool bij het Wem bley Stadion te-Londen begonnen. De thans 28-jarige Daphne Walker, nummer twee van het vorige jaar, toen Cecilia Colledge triumfeerde, is sterk favoriet voor den titel. De eenige buitenlandsche deelneemster is de Australische Pat Molony, terwijl de jongste candidate de 12-jarige Valda Os- born uit Richmond is. BOKSEN. Bokser sterft na knock out. - De Fransch Noord-Afrikaansche zwaargewicht bokser Benet is gisteren gestorven, nadat hij Zon dagavond tijdens een wedstrijd tegen den Fin Oiva Purho in de laatste (achtste) ronde in Malmö was uitgeslagen. Benet ging reeds1 in de eerste ronde van ge noemd gevecht voor twee tellen neer en leek daarna half verlamd. Maar hij hex-- vatte het gevecht. Benet was 34 jaar oud, doch had als zijn leeftijd 29 jaar opgegeven. TAFELTENNIS .L. T. T. V. „De Sleutèls". Na de roem volle overwinningen van de vorige week verliep het de Sleutels dezen keer minder gunstig. Sleutels 6 werd kansloos versla gen door Detas 2 met JO0. Het dames team Sleutels 1 incasseerde haar eerste nederlaag. Het was in alle opzichten een strijd op leven en dood. De dames weerden zich kranig tegen de sterke Batswingsters uit Den Haag. Els Filbry speelde bijzonder goed en scoorde drie van de vier punten. De eindstand werd zoodoende 64 v.oor Eatswingers 2. Het beginnelingen-team bracht het er zeer netjes af en wist on danks het feit, dat een hunner spelers door onvoorziene omstandigheden moest uitval len toch nog gelijk spel te maken tegen D. H. C. 3 uit Den Haag. Zaterdag 14 Dec. spelen er weer drie Steutels-teams in Den Haag; t.w.: DOS 5 Sleutels 2 (2e kl. Heeien); Sleutels 5— DOS 7 (3e kl. Heeren); Sleutels 1DVS 2 (kl. Dames). z Op 14 December speelt er een team van de Trefferes en wel DOS'4Treffers 1. „De Treffers". Zaterdagmiddag werd in Den Haag de tweede competitie-wedstrijd gespeeld nl. Treffers I (Roelof ar ends veen) —HBS I (Den Haag) en Treffers IITOG II (Noordwijk). Treffers 1 nam aanvanke lijk een 41 voorsprong, maar moest in de eindspurt toch nog de meerderheid der te- genstandehi's ondervinden; met 46 werd verloren van de oud-eerste klasser HBSIC. Heemskerk won twee partijen en verloor er een, N. Heemskerk ook twee gew. en een verl. A. Verdel drie verloren. Ook het dubbelspel C. HeemskerkA. Verdel tegen het HBS-duo werd door Treffers verloren. A. Verdel kreeg tegen den sterksten speler nog 20 gelijk, maar werd om het beslis sende puntje geslagen! Routine en jaren lange ervaring bij HBS gaf tenslotte den doorslag. Treffers II kwam door niet opko men van de Noordwijkers wel heel goed koop aan de overwinning. AARLANDERVEEN In St. Nicolaasfeest Kath. Arb.bew. den middag van 6 December zijn alle kin deren van de leden en donateurs van de Kath. Arbeidersbeweging bijeengekomen ter viering van het St. Nicolaasfeest. Na dat zij gezamenlijk eenige versjes ter eere van den goeden Sint hadden gezongen, mochten zij allen een verrassing in ont vangst nemen; daarna werden zij qnt- haald op chocolademelk met versnaperin gen, zoodat zij allen zeer opgeruimd en voldaan huiswaarts keerden. Des avonds werd er een feestvergade- rir.g gehouden vóór de leden en. dona teurs met hun dames. Daar de voorzitter, de heer M. Hijman, wegens ver afgele gen werkzaamheden de vergadering niet kon bijwonen, werd deze geopend door den heer Adr. Honout. De heer Jos. v. d. Burg vertoonde lichtbeelden uit de Mis sielanden. Tusschen de bedrijven werd er chocolademelk met versnaperingen gepre senteerd. Ook werden er eenige liederen gezongen' met pianobegeleiding van den heer Jac. Rozestraten. Zoowel de middag als avondbijeenkomst zijn uitstekend ge slaagd. E.H.B.O. Door het bestuur der E. H. B. O. afd. Aarlanderveen was voor dona teurs en leden een gezellige avond geor ganiseerd in het Vereenigingsgebouw. Daar de voorzitter niet aanwezig was werd deze avond geopend door mej. Th. Stigter met een welkom aan leden en donateurs, in het bijzonder aan dokter W. v. d. Wind en zijn echtgenoote. St. Nicolaas en Zwar te Piet kwamen nu op bezoek en brach ten voor velen surprises mede; andere le den werden door den Heiligen Man aan gespoord om beter de oefeningen te vol gen. Het verdere deel van den avond werd aangevuld door voordrachten door de le den der E.H.B.O. De aanwezigen werden onthaald op chocolademelk met gebak. De dokter sprak een dankwoord. ALPHEN AAN DEN RIJN Géboren: Marinus, z. v. J. Griffioen en C. B. de Haan; Anthonxus, z. V. A. var. Ooii en E. J. de Vlies; Adrianus Jacobus, en C. v. d. Vis; Marianna, d. v. J. van Wijk z. v. D. v. d. Waals en J. Ph. Oosterling; Jacob, z. v. J. v. d. Laan en N. Schuilen- bux-g; Aaltje Cornelia d. v. H. van Eg- mond en J. Stapper; Wilhelmina Hendrika, d. v. T. Goedhart en E. Kapteijn; Adria nus Jan, z. V. A. Angenent en J. Anker; Margaretha Engelina, d. v, J. G.. y. Deu ren en A. C. Severs; Cornelia Wilhelmina, ei. v. J. Brosius en N. Ai-no'dus; Gijsje Jans, d. v. H. J. Vruelink en S. v. Eist. Ondertrouwd: J. B1 anken en Johanna van Schip; A. van Dam 27 j. en A. H. Binne- kamp 25 j.E. van Doorn 27 j. en A. Keij- zex-s 27 i.; G. Sekeris 53 j. en P. Verheul 4'-) jaar. Getrouwd: M. Bos 25 j. en C. W. van Berkel 23- j.; C. D. Spek 24 j. en M. Stig ter 23 j.; J. M, van der Wagt 30 j. en B. G Lamfers 23 Overleden: C. van Dijk 69 j. weduwe v, S. Verkerk; W. van der Bijl, 86 j. weduw naar van W. A. van Geel; P. A. Kouwer, 69 j. gehuwd met D. Van 't Riet. KATWIJK Collecte. De opbrengst van de Speld jescollecte op 7 December j.l., welke ge organiseerd was door en ten bate van de afdeeling „Katwijk" der Ned. Verk E. H. B. O. bedroeg ƒ230.netto. LANGERAAR St. Nicolaas op bezoek. Het bestuur der K.A.B. heeft voor de kinderen van haar leden een St. Njcolaasfeest georgani seerd. Onder groote belangstelling van, oud en jong kwam de grijze bisschop in Langeraar. Aan de groote brug werd St. Nicolaas door het bestuur der K.A.B. ont vangen. Verkenners deden hun werk en zorgden voor de goede orde. Arti had zich ook hier opgesteld- om met haar muziek de stoet op te luisteren. St. Nicolaas en zijn trouwe knecht Zwarte Piet namen plaats in de open auto, welwillend be schikbaar gesteld door dokter Quartel, die ook zelf de auto bestuurde. De tocht dóór het dorp was een joyeuse entree. Staan de in de auto, maakte de Sint deze rit en Piet strooide zijn lekkernijen uit voor de jeugd. Aangekomen bij het Parochiehuis werd St. Nicolaas^ afgehaald door een drietal bruidjes, die hem begeleidden naar den zetel, voor hem opgesteld. Na plaats genomen te hebben zongen de kin deren een welkomstlied. Toen sprak St. Nicolaas de kinder.en op eenvoudige en gemoedelijke wijze toe. De kinderen werden getracteerd op chocolademelk en koek. Nog verschillende liedjes werden gezongen gezamenlijk en in kleine groep jes, dit onder leiding van de onderwij zeressen mej. Robex'tz en mej. Verlaan. Een geslaagde viering, waarvoor het be stuur der K.A.B alle lof toekomt. NIEUWKOOP Gemeenteraad.De raad dezer ge meente komt op Donderdag 12 December a.s. in openbare zitting bijeen. Aanvang half tien. De agenda bevat o.m.: Verzoek van de E.H.B.O. om een jaarlijksche sub sidie van 150.Voorstel tot het ver nieuwen van de dorpsstraat en het res- taureeren van de raad- en trouwzaal. Verzoek van R.K. Schoolbesturen te Nieuwkoop en Noorden om een jaarlijk sche subsidie van 15.per leerling. Verzoek van pl.m. 50 neringdoenden om de jachthaven ter plaatse te houden en een verzoek van W. Tij sterman van onge veer dezelfde inhoud. L. T B. De afd. Nieuwkoop van den L.T.B. vergaderde in hotel van de Bosch, onder voorzitterschap van den heer A. J. Verhaar. In zijn" openingswoord deelde de voorzitter mede, dat betreffende de op te richten R.K. Land- en Tuinbouwschool wordt gewacht op de beslissing van het Ministerie; de contributieregeling 1947 wordt, gehandhaafd naar gelang de groot te van het bedrijf. Nu volgde een bespre king over het verstrekken van crediet aan jonge boeren. Men voelde er niet veel voor, aangezien men meende, dat velen zelf over voldoende geldmiddelen be schikken; bovendien is de LT.B. geen voorschotbank. Vooi-ts werden de moge- •lijkheden besproken tot het houden van een feestvergadering Een film ten bate van de t.b.c.-bestriiding zal binnenkort vertoond worden. Hierna sluiting. Voetbal. Nieuwkoop IMoordrecht II 2—3. NIEUWVEEN PLECHTIGE INTREDE IN GERESTAU REERDE ST. NICOLAASKERK. Voor de parochianen van Nieuwveen was 6 December wel een beel bijzondere feestdag, want op het feest van dèn Kerk- patroon kon de plechtige ingebruikneming plaats vinden. Des morgens om 9 uur begonnen de plechtigheden met het overbrengen van net H. Sacrament vanuit de kapel van de Zusters Ursulinen. Om half tien werd een plechtige H. Mis gecelebreerd door den pastoor van de parochie, den zeereerw. heer P. Schretlen, onder wiens stuwende kracht deze als nieuw gerestaureex'de kerk tot stand kwam. Het moet de parochianen wel4 bijzonder aangenaam hebben aangedaan, toen zij na zoo'n langen tijd weer in hun geliefd kerkgebouw konden binnen gaan. Naast de absoluut noodzakelijke vernieu wingen welke waren aangebracht, was ook de beschildering onder handen geno men. Zoo aanschouwden wij de eerste schildering van O. L. Vrouw van Fatima boven het Maria-altaar, hetgeen een werk is van Jo6s Lelieveld uit Haarlem. Ook de staties waarvan er een gereed was getui gen van groote kunst en dragen er veel aan bij tot verfraaiing van het geheel. De oude kerk wasniet meer terug te herkennen met zijn bladderende muren, zijn bouwvalligheden en zijn ontsierende beschildering. De parochianen kunnen hun herder niet genoeg danken voor de verbeteringen, welke onder zijn leiding tot stand zijn ge komen. Dat ook pastoor Schretlen blij was, bleek overduidelijk uit de voorbereiden de maatregelen welke door hem waren genomen om de ingebruikneming zoo plechtig mogelijk te doen plaats vinden. Bij deze gelegenheid werden zoowel werkgevers als werknemers van groot tot klein uitgenoodigd en allen werd harte lijk dank gezegd voor hun arbeid en de geleverde prestaties. Speciaal vestigde pastoor Schretlen de aandacht erop dat er zoo'n opvallend goede geest geheerscht had onder de werkers aan het kerkge bouw, hetgeen een extra compliment ver diend heeft. Na de H. Mis werden alle werkers in de pastorie ontvangen. Des avonds werden de plechtigheden besloten met een plech tig Lof en feestpredikatie. Geboren: Hendrikus Bexmardus z. van H. B. Otto en L. M. J. Lebesque. Getrouwd: Hendrikus Arnoldus Egberts 27 j. en Catharina Elisabeth Campfeps 23 j.; Johan Pieter Oppelaar 26 j. en Eli sabeth van Gaaien 25 j. Overleden: Pieter de Geus 82 j.; Geer- truida Vogelzang 77 j.; Thomas Kiela 64 j.; Harmen Boom 68 j. OEGSTGEEST Gistermorgen omstreek 7.15 uur heeft op dèn rijksweg Den HaagAmsterdam in dé gemeente Oegstgeest een ernstig ongeluk plaats gehad. De 24-jarige mej. H. D. S., die langs, den weg stond te liften werd door een vracht auto gegrepen. Met een schedelbasisfrac- tuur is zij opgenomen in het Academisch Ziekenhuis t.e Leiden. Voor haar leven wordt gevreesd St. Nicolaasfeest. Gisterenmiddag ver- eenigden zich de kinderen der leden van de Kath. Arbeidersbeweging in het paro chiehuis, tót bijwoning van het St. Nicolaas feest, dat door 't bestuur der afdeeling was georganiseerd. Reeds lang vóór 't bepaalde aanvangsuur verdrongen zich de kinderen voor 't gebouw. Kapelaah Loerakker, geestelijk adviseur der afdeeling, begroette de aanwezige be stuurders, de kinderen, doch vooral St. Ni colaas, alsook oom Gérard en tante Marie, die voor de noodige afwisseling zouden zorgen. Na de Poppenkastvertooning met Jan Klaassen en Katrein in de'hoofdrollen, liet oom Gerard de kinderen genieten van zijn goocheltoeren. Toen kwam St. Nicolaas aan 't woord. Het gouden boek, waarin veel goed en kwaad staat opgeteekend, werd opengesla gen. De goede Sint reikte aan het be stuurslid G. W. Koppers het diploma uit voor zijn 25-jarig lidmaatschap van den R.K. Volksbond. St. Nicolaas prees den heer Koppers als een stoere werker voor de goe de zaak. Vervolgens onderhield St. Nicolaas zich met meerdere kinderen en liét niet na hier en daar enkele berispingen uit te deelen Veel te vlug naderde het einde. De voorzit ter dankte St. Nicolaas voor zijn bèzoek, alsook oom Gerard en tante Marie voor de wijze waarop zij de kinderen een genoegen lijken middag liadden bezorgd. ZOETERMEER Pluimveetentoonstelling. In het R.K. Parochiehuis te Zoetermeer zal op Don derdag 19, Vrijdag 20 en Zaterdag 21 De cember een groote Pluimveetentoónstelling gehouden worden, georganiseerd door de Pluimvee- en Konijnenfokkersvereeniging „Door veredeling verbetering" met mede werking van de Postduivenvereniging „De Witpen". De opening van deze tentoonstel ling van konijnen en postduiven heeft plaats op Donderdagavond 19.30 uur en zal geopend zijn tot 22 uur. Vrijdag van 9 tot 22 uur, Zaterdag 918 uur. St. Nicolaasavond. In een heel gezel lige bijeenkomst hebben de K.J.B. en J.S.G. gezamenlijk Vrijdagavond den verjaardag *van St. Nicolaas gevierd. In de ïieerlijk ver warmde zalen van het Parochiehuis zaten omstreeks acht uur de in grooten getale op gekomen leden der Kath. Jongerenbeweging zich met liederen en voordrachten voor te bereiden op de komst van den Sint. Kwart over acht betrad de Spaansche bisschop met zijn wel zeer boozen knecht de zaal. Nadat hij plaats genomen had werd hij door den voorzitter van het comité van ontvangst welkom geheeten, waarna de Sint zelf de leiding van den avond tijdelijk in handen nam. Vele leden van de J.S.G. en K.J.B. liet hij voor zich knielen om hen te beloo- nen, meer nog om hen te straffen. Al met al werkte voortdurend het verblijf van St. Nicolaas op aller lachspieren. Overver moeid moest de Heilige man na een ver blijf van 'n half uur wederom vertrekken. Het verdere gedeelte van den avond werd genoegelijk doorgebracht met voor drachten en dansen, dit laatste dank zij de medewerking van een muzikalen K.J.B.-er. Allen konden zich gedurende dezen avorid te goed doen aan chocolademelk met koek. OPHEFFING DISTRIBUTIE VAN TURF IN 1947. De distributie van turf zal met ingang van 1 April 1947 worcten opgeheven. Dit houdt o.m. in, dat alle subsidies en toesla gen op huisbrandtux-f worden afgeschaft en dat de verVenersprijzen met ten hoogste het bedrag der subsidies zullen worden verhoogd. Ook het systeem der vracht- verevening wordt verlaten, waardoor de uniforme turfprijzen over het geheele land komen te vervallen. De hoogte van den tui'fprijs zal nu mede bepaald worden door de kosten van vervoer Het ligt in de be doeling de bestaande subsidieregeling voor fabrieksturf (geen huisbrandturf) te hand haven, aldus deelt men ons van bevoegde zijde mede. ONEENIGHEDEN RONDOM DEN KERSTBOOM. Een aantal glasblazers in ons land zou de productie van kerkstboomartikelen hebben gestaakt en personeel hebben ont slagen, omdat de van overheidswege vast gestelde prijs niet loonend zou zijn. Van bevoegde zijde wox'dt hierbij opge merkt, dat de prijzen voor kerstboomver sierselen na bespreking met de twaalf be- tx-okken glasblazex'ijen, op 18 November zijh vastgesteld. Het blijkt echter, dat deze voordien tegen veel te hooge prijzen en zonder de vereischte prijsvaststelling had den verkocht. Uit het onderzoek bleek bo vendien, dat de glasblazers hun personeel veël te hooge loonen betaalden, in ver band waaxmxee tegen een van hen proces verbaal is opgemaakt. Ook kwam vast te staan, dat zij hun grondstoffen, o.a. oud zilvex', tegen zwarte prijzen inkochten. Wannéér de restitutie niet voor 15 De cember a.s. is geschied, zal proces-verbaal volgen, zoodat dan voor den rechter zal worden uitgemaakt, voor welk bedrag de glasblazers in overtreding waren. WAT AMERIKA VOOR RELIEF- DOELEINDEN UITGAF. De Amerikaansche Regeering heeft m?er dan 2.000.000.000 dollar verschaft voor hulp verleening aan de in nood verkeerende bur gerbevolking in de dóór den oorlog getrof fen gebieden in het jaar eindigende 30 Juni 1946, en zal waarschijnlijk f nogéens 2.000.000.000 dollar verschaffen tegen 30 Juni van het volgend jaar-, aldus een mede- deeling va nhet Amerikaansche Departe ment van -Handel. Boven en behalve deze door de Regee ring verschafte diensten en leveranties zon den particuliere organisaties voor een be drag van 670.000.000 dollar aan relief voor de burger-bèvólking in het buitenland van af het begin van den oorlog tot 30 Juni 1946. Naar de Europeesche gebieden ging 78 'pet. van de Amerikaansche Regeerings hulp zendingen in h§t jaar dat op 30 Juni ein digde. Ondanks de stijging van dé ver schepingen naar het Verre Oosten ontving Europa toch nog 70 pet. van de zendingen in het tweede kwartaal van 1946. Relief - zendingen naar Noord-West Europa waren klein. Levensmiddelen, vetten en oliën vorm den ongeveer 2/3 van de Amerikaansche Regeerings hulpzendingen in alle perioden. Tarwe en meel maakten op hun beurt een aanzienlijk deel uit van deze grootste cate gorie. In het kwartaal eindigende 30 Juni 1946 vormden de zendingen van landbouw- matériaal qn uitrusting, voornamelijk door de UNRRA, bijna de helft van het totaal van zulke zendingen, die gedurende het ge heele begroótingsjaar werden verscheept. De Amerikaansche Regeering zal voort- - gaan relief-en herstelhulp te verschaffen gedurende het jaar eindigende 30 Juni 1947, voornamelijk door de UNRRA. Ofschoon het voornemen oorspronkelijk was, dat de UNRRA haar werkzaamheden in Europa aan het eind van dit jaar zal staken en in Azië drie maanden later, bepaalde de Vijfde Vergadering van den Raad van de UNRRA, dat de verscheping van beschikbare voor raden ter voltooiing van de verschillende programma's nog verscheid' -> aanaen na deze data zou kunnen voortgaan. DANKBETUIGING Voor de zeer vele bewijzen van deelneming ondervon den bij het overlijden van onzen lieven Zoon AAT (ADRIANUS HUBERTUS LUYNENBURG betuigen wij onzen hartelij? ken dank inzonder de Ver- kennersgroep St. Lauren- tius, Aalmoezenier, Ake la's en den heer J. M. V. d. Kooij voor de keurige be grafenis. 2651 J. G. Luyneniburg. KOSTHUIS GEVRAAGD Net R. K. persoon vraagt goed kosthuis, liefst met huiselijk verkeer te Leiden of naaste omgeving. Brie ven onder no. 3754 bureau van dit blad. gevraagd voor den dag. Goed loon. Adres .'Oude Rijn 144. 2645 AANGEBODEN: 'met oliereservoir inhou dend 500 Lr. W. v. d. Meer, Noordeinde 181, Roelof- arendsveen, 2649 Gevraagd per 1 Januari a.s. voor de boekhouding en calculatie Liefst met eenige ervaring. Schriftel. sollicitaties aan LISSESCHE KISTENFABRIEK N.V. - LISSE Wegens vernieuwing van onze cabine-Installatie zijn wij WOENSDAG en DONDERDAG VERWACHT VRIJDAG de charmante film met meesleepende muziek DE RAAD VAN ARBEID TE LEIDEN roept gegadigden op voor de betrekking van voor de Gemeenten Voorschoten en Stompwijk, voor het in- casseeren van premiëi> en het afsluiten van posten voor de Vrijwillige Ouderdomsverzekering, alsmede voor werkzaam heden, de Invaliditeitswet betreffende. Inkomsten F 1500. Eigenhandig geschreven brieven met uitvoerige inlichtingen omtrent vroegere en tegenwoordige werkkring moeten uiterlijk 16 December 1946 in het bezit zijn van den Raad van Arbeid Voor direct gevraagd een nette Slagersbediende ol flinke halfwas, goed kun nende uitbeenen. Adres Modelslagerij, Hoofdstraat 7a Noordwijk aan Zee, te lefoon 2656. 2653 AANGEBODEN EEN JONBENSCDSTUUM met plusfour en korte broek leeft. 14 j. tegen 50 pun ten en dito winterjas tegen 40 punten, alles in zeer goeden staat. Adres Crone- steijnkade 2, Leiden. 2655 Gevraagd een flinke DIENSTBODE voor dag of dag en nacht bij J. A. Hoogeveen, Morsch- weg 32. 2654 Adverteeren doet verkoopen 1 groote ijzeren roeiboot, en houten schouw 2 toil, Amerik. grenen bij M. Men ken, Waard 1, t. o. Utr. Jaagpad 52, Leiden. 2648 TE KOOP; IJzeren Ëoerenschouw lengte 6 meter, breedte-1.60 meter, diepte 0.60 m. Te bezichtigen fa. De Bok en Meijer, Oude-We tering. Wie zich in deze maand opgeeft als abonné van het Mededelingenblad betaalt voor dit seizoen (tot 1 Septem ber 1947) 80 cent abonnementsgeld en ontvangt het December nummer gratis. Geeft U op bij het Bureau (Plantoen 25, telefoon 25033) of bij Bender (Hoogewoerd); Beyeu en van Rooy (Nieuwsteeg) Bik (Breestraat); Geijer, (Botermarkt); Guldemond (Haarlem merstraat); Servaas (Korenbrugsteeg); Collee(Geversstraat). Wordt inschrijver èn abonné! Agenda voor December: 11 DecemberKerstoratorium van Cuypers, door „Ex Animo", Stadsgehoorzaal 2643 13 December: Revue: Niets Zwart, alles Wit, door Herman Tholen, Stadsgehoorzaal. Ook toegankelijk voor houders van gele kaarten f 1.25, plaatsbe wijzen en bespreken: Plantsoen 25 (9-12;2-5j 14 December: De film Rembrandt in Luxor en Lido. 19 December: Grote samenzangavond, Stadsgehoorzaal TELEFOONTJES AANGEBODEN tg Rubberlaarzen. Auto- en rijwielbanden worden afdoend gevulcaniseerd. Te koop een paar rubberlaar zen, maat 44 en een sala manderkachel. Langezaal, Stille Rijn 7. 3758 tg Tc koop: mooi dressoir groote uitschuif taf el, thee- meubel, Haarlemmerstraat no. 146. 3752 tg Gemeub. Zit- en Slaap kamer voor 1 of 2 pers. eventueel met volledig pen sion aangeb. Te bevragen bi; Filippo. Endegeester- straatweg 9, Oegstgeest en tel. 25899. 3760 tg Rattenplaag. Levende vangst met korven. Staibe- noodigdheden staken, ram pels, schoppen, touwwerk enz. Vakkundig-voordee- ligst adres. Jarenlange be kendheid. A. J. Hartwijk. Nieuwe Beestenmarkt 9 (veemarkt) telef. 26627 24013. (3751) <3? Natuurlijk- leert U En- gelsch het best bij een En- gelschman, jnet garantie van slagen voor 4.15 per maand. Br. onder no. 2601 bureau van dit blad. tg Zit-slaapkamer aange boden met pension. Omtrek Petruskerk. Liefst week end afwezig. Brieven onder no. 3756 bur. v. d. blad. Iets te verkoopen? >n Telefoontje plaatsen PERSONEEL tg Gevraagd in gezin van 2 personen net meisje van 8.30 tot 4 uur of werkster vafc 8 tot 12 uur. Goed loon en goede behandeling. Lo- rentzkade 35. 3757 tg Net Meisje gevraagd v. d. of d. en n. in gezin met 3 schoolgaande kinderen. Goed loon. Zondags vrij. Mevr. de Wilde, Johan de Wittstraat 10, Leiden. 3761 tg R. K. Meisje, 21 jaar, biedt zich aan voor den winkel. Br. onder no. 3759 bur. van dit blad. tg Werkster gevraagd v. een middag of een ochtend per week, Zeemanlaan 14. 3755 DIVERSEN tg Dame zoekt thuiswerk onverschillig wat. Br. oh- de® noi 3753 bur. v. d. bl.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 4