ZAALBERG H. STOUTEN OMGEVING STADSNIEUWS MARKTBERICHTEN Kerstdagen ,,'N WESPENNEST Zakenman Vrij zand halen ALKEMADE Geboren: Theodorus Nicolaas Corne lls z. van J. G. S. van Zaal en C. J. Straat hof; Johanna Maria Martha d. van J. C. van der Meer en C. M. Castelein; Maria Petronella Johanna d. van G. Th. J. van der Zwet en J. M. van Amsterdam; Corne lia Liboria Maria d. van P. C. Rotteveel en M. A. van der Salm; Lambertus Petrus Benedictus z. van H. P. de Prie en C. M. Rietbroek. Ondertrouwd: J. C. van Klink 24 j. en J. C. M. Pouw 27 j.; I. Vleer 45 j. en W. M. Kool 36 j. Gehuwd: Th. C, van Berkel 28 j. en M. M. H. Hulsebosch 27 j. ALPHEN AAN DEN RIJN Personalia. Mej. M. van Leeuwen, slaagde te Eindhoven voor het eind-examen ziekenverpleging. KATWIJK AAN DEN RIJN Uitkijken. Ten nadeele van v. d. L. in de Rijnstraat werd in een onbewaakt oogen- blik èen zoo -goed als nieuwe fiets ont vreemd. Wee den dader! Motorrijder op een paard. Een militai re motorrijder reed bij de Duinweg-Callao- weg op een paard. Het paard scheen er wel tegen te kunnen, doch de motorrijder was ernstig gewond en is na door dr. H. ver bonden te zijn, per militaire zieken-auto naar een ziekenhuis in Den Haag vervoerd. Bloembollencultuur. De afd. Katwijk der Alg. Ver. v. Bloemb.-cultuur hield een ledenvergadering. Het periodiek aftr. be stuurslid C. Koelewijn werd herkozen. Tot afgev naar de Alg. vergadering werden ge kozen H. A. Topper en C. J. Borkamp. Het voorstel Uitgeest, afschaffen der sa- neeringsmaatregelen, werd verworpen. Het voorstel West-Friesland, reorganisatie der saneeringsmaatregelen, werd eveneens ver worpen. Dansen en *een borrel toe. Het dansen heeft den laatsten tijd hier bijzondere aan dacht, of eigenlijk meer nog de dansgele genheden. Reeds in de voorlaatste raads zitting bleek een groote meerderheid tegen „kitten" en nam het college een besluit om ze allen in één streep weg te vagen; maar Gedeputeerden, wat ouder in dienstjaren, verzochten de verordening terug te nemen of te wijzigen. Mr. v. d. Plas debatteerde met den voorzitter over de juiste uitvoering dezer handelingen en i"n een onbewaakt oogenblik schonk geen der leden aandacht aan genoemd verzoek van Ged. Staten en ging dit als hamernummer voorbij. Toen de heer v. d. Plas er later op wilde terug komen, bleek dit punt echter „afgedaan". Op het verzoek van den heer v d. Plas om de desbetreffende verordening „dansver- bod" toch af te kondigen, antwoordde de voorzitter het niet te zullen doen. En mr. Soheerens, die overigens wél van een dans je houdt, vroeg des Burgemeesters aandacht voor de danssport in „de Roskam" waar een entree ƒ1.kost en meft als tegenpresta tie twee borrels krijgt (later teruggebracht op één). Spr. vroeg maatregelen hiertegen te nemen. Met dat al heeft de grootste frac tie en de meerderheid der vroede vaderen het doel niet bereikt en haar alle waar schijnlijkheid zal dit muisje nog wel een staartje hebben. Maar de voorzitter heeft als zijn meening te kennen gegeven dat de Kroon zulk een verordening (algeheel dans- verbod) toch niet zal goedkeuren. De lief hebster (bers) kunnen dus gerust zijn. Ontsiering. Het mooie bosch, gelegen achter het Missiecollege, een sieraad voor ons dorp, gaat verdwijnen. Behalve dat er onder de Moffrikanen al verwoestingen waren verricht, hebben in den hongerwin ter 44-'45 een massa boomen het moeten ontgelden om in den brandstoffen-nood te voorzien. Daardoor zijn zulke openingen ontstaan, dat de achterblijvers bij storm het ook veelal niet konden houden. Gevolg dat het Bestuur van het college in overleg met Staatsboschbeheer besloten heeft thans alle iepenboomen, en dat zijn het bijna allen, te doen vellen Een lichtpuntje is dat een geheel nieuwe aanplant van jon ge boomen daarna zal plaats hebben. Maar 'het mooie bosch hebben we een reeks van jaren nog niet terug. IJssport. Wie heeft ooit kunnen droomen dat we als 't ware vlak naast de deur nog eens een ijsbaan, een „echte" ijsbaan zouden krijgen. Nu is het wachten alleen maar op vorst en dan hebben we een ijsbaan. Vlak aan de grens Katwijk Rijnsburg, 5 minuten uit de kom van het dorp. Langs de Sandtlaan juist over Ka- naalbrug is een perceel weiland ingedijkt en van electrische verlichting voorzien en de temperatuur behoeft maar enkele gra den te dalen en de ijssport kan een aan vang nemen. Zoek dus de schaa'tsen alvast maar op. Geboren: Jacobus z. van W. Dubbeldam en M. A Oudshoorn; Ada Cornelia, d. van J. v. Diiyvenbode en L. Paap; Willem z. van F. G. Noteboom en M. Ijnpthoorn; Wil lem, z. van W. A. Buurman en E. C. Mul der; Elisabeth d v. P. Langmuur en M. Haasnoot; Jan, z. van C. Ouwehapd en L. v. Duyvenvoorde; Wilhelmina, d. van W. van Duyn en J. van Duyn; Jacob, z. van H. J. de Bruyn en H. de Jong; Anna, d. van P. Burgerhout en K Peet; Jacoba, d. van J. Varkevisser en A. v. d. Oever. Ondertrouwd: J. ,vanC.eeuwen en A. Par- levliet. Getrouwd: P. de Mooy en K. Kloos. Overleden: L. van Rijn, 80 jr; A. van Aalst 42 jr; K. J. Kroon 76 jr; W. K. Eiker bout 3 jr; A. van Duyn 60 jr. LEIDSCHENDAM DE GASPRIJS WORDT VERLAAGD. Er wordt te weinig gebruikt! B. en W. schrijven aan den Raad: Uit de 3-maandelijksche bedrjjf so verzichten is gebleken, dat het gasverbruik in de afge- loopen maanden van dit jaar niet is geste gen tot de voor 1946 geraamde hoogte. De regélmatige stijging van de gaslevering sinds de bevrijding is omstreeks Juni j.l. tot staan gekomen en veranderd in 'een da ling, zonder dat het niveau van 1944 be reikt is geweest. De rentabiliteit van het gasbedrijf staat of valt uiteraard met de gasafname. Het mindere gasverbruik heeft verschillende oorzaken, welke in het ter le zing gelegde rapport van den directeur van het lichtftedrijf gedateerd 21 November 1946 uitvoerig zijn uiteengezet. Daaruit blijkt o.m. dat het na de bevrijding in vrij ruime mate beschikbaar stellen van petro leum tegen een betrekkelijk lagen prijs on getwijfeld voor verschillende ingezetenen het gasverbruik heeft gestimuleerd. In ieder geval, dé teruggang van het muntgasver- bx-uik wijst duidelijk uit, dat naast gas in meerdere of mindere mate ook petroleum in de huishoudingen wordt gebruikt. Om te komen tot een sluitende begroo ting, achten zij het dan ook noodzakelijk waar mogelijk het gasverbruik te stimu- leeren, hetgeen in de gegeven omstandig heden wel niet anders mogelijk is dan door tariefsverlaging. Deze tariefsverlaging zal zich op dit oogenblik dienen te beperken tot de vastrechtverbnaikers, waardoor te vens wordt bereikt, dat de overgang van het enkelvoudige naar het vastrechttariéf wordt bevorderd. Op grond van bet vorenstaande stellen B. en W. voor te besluiten m.i.v. 1 Januari a.s. den gasprijs voor het vastrechttarief te verlagen van 9 op 8 cent per M3. A.V.V. in het zilver. De voètbalvereen. AVV gaat zich voorbereiden op haar 25- jarig bestaansfeest op Zondag 12 Jan. a.s. Zaterdagmiddag 11 Jan. houdt het bestuur van 3 tot 5 uur receptie in het verenigings gebouw. Geboren Cornelis Martinus Clemens Maria, z. van M. v. d. Togt en M. Streijvers; Willem, z. van K. M. v. Buuren en M. J. Reedijk; Donald, z. van K. F. v. d. Waart van Gulik en M. C. Wist. Ondertrouwd: J. F. Hakkaart 25 j. en J. G. v. d. Haterd 22 j.; E. v, d. Pol 28 j. en A. Rehling 25 j. Getrouwd: Q. van Leeuwen 33 j. en>C. P. M. v. d. Zwet 28 j. Overleden: A. M. Korver echtgenoote van P. A. Havenaar 57 j.; A. van Leeuwen echt genoote van A. J. Starrenburg 27 j. LISSE ONDERVAKGROEP EXPORT VAN BLOEMBOLLEN. C. J. van Til tot voorzitter gekozen. Vrijdag hield deze organisatie, gevestigd Wilhelminastr. 13 te Haarlem een algemeg- ne vergadering der groepen in „De Nagte- gaal" te Lisse. De belangstelling was groot. De wnd. voorz., de heer Th. de Vroomen, herdacht de dood van den heer B. D. Rijn- veld den eminenten voorzitter. Mede her denkt de wnd. voorzittèr den heer Jan Hylkema Sr., de ijverige praeses van de Skandinavische groep. Het voornaamste punt der agenda luidde: verkiezing van een voorzitter (vacature B. D. Rijnveld). Alphabetisch was de voor dracht: Leo W. Bijvoet (fa. P. Bijvoet Co. te Overveen, T. van Waveren, Dir. N.V. M. van Waveren &.Zn. (Leeuwestein) te Bennebroek en J. van Zonneveld, lid fa. Zonneveld Co. '£e55a®ehheim. Staande de vergadering; trokken zich de heeren Bijyoet en jyan^Zonneyeld terug. Uit de vergadering werd nog als candi- daat naar voren gebracht'dé heer C. J. van Til, Dir. der N.V. Van Til-Hartman te Hil- legom. Na lange gedachtenwisseling werd tot stemming overgegaan tusschen de hee ren van Waveren en van Til. De uitslag was, dat op den heer van Waveren worden uit gebracht 55 en op den heer van Til 97 stem men. De laatste is dus gekozen. Inzake huisvesting van het Bureau van den Bond werd besloten het gebouw, van Volksherstel te Haarlem voor 5 jaar te hu ren. Hierna^ sluiting, NOORDWIJKERHOUT Nog geen materiaal voor stoptreinen. Daartoe uitgenoodigd heeft het comité stoptrein te Noord wij kerhout een bespre king gehad te Utrecht met de Economische Diepst van de Ned. Spoorwegen. Gewezen werd op den onhoudbaren toestand van het busverkeer NoördwijkerhoutLeiden, bij zonder op het gevaar bij de beruchte boch ten te Warmond. De chef van dienst van Economische zaken, de heer Wouters, be loofde zijn volle aandacht te schenken aan dezen toestand. Op dit oogenblik is gebrek aan materiaal nog een belemmering om on middellijk stoptreinen in te leggen OEGSTGEEST Filmavond. Op Woensdag 11 Dec. or ganiseert Herwonnen Levenskracht een filmavond om de belangstelling op te wek ken voor dit vooral in dezen na-oor-logschen tijd zoo urgente werk der bestrijding van de tuberculoose. Dé toegang is geheel vrij. Komt dus allen in grooten getale Woensdag a.s. om 8 uur naar het St. Willibrordusge- bouw. Het motto zij: Den sterken voor den zwakken. Tooneel „OnsGenoegen". Zaterdag avond gaf de tooneelclub der vereeniging ,Ons Genoegen" een uitvoering, die uitste kend is geslaagd en die ook dit tusschen haakjes een half uur later begon dan het bepaalde aanvangsuur. De heer Verhoeven sprak een openingswoord, waarin hij ees op de werkzaamheden der vereenigin0 en op het succes van de tooneelclub De too neelclub kwam voor 't voetlicht met een tweetal kluchten: „Het valsche etiket" van Gerard Nielen en „Arme Rijken" van Vono. Beide blijspelen zijn met interessante ver wikkelingen, komische voorstellen, lacht- lust-prikke'ende gezegden gevuld. Óver de opvoering kunnen wij eerlijk getuigen, dat zij een stap naar voren beteekent. De too- neel-aankleeding was keurig verzorgd. Bei de stukken bevatte zoodanige tooneelma- tige eischen, dat men er de volle aandacht op moest laten vallen en alleen een zeer vlotte handeling, een snelle wisseling van tooneelen aan de stukken de gewenschte fleur konden geven. Er zijn spelers voor 't voetlicht geweest, die een groote dosis gemak van beweging hebben en door hun goéd aanvoelen op den duur tot betere praestaties in staat zijn. De grime was minder goed verzorgd. Tij dens de pauze verraste ons de Italiaansche opera zanger Mr. Andrea op enkele keurig gezongen liederen .Hij werd daarbij op ver dienstelijke wijze door zijn dochter op de vleugel gesecondeei-d, De heer Zandvliet liet de aanwezigen na een korte toespraak een ontwerp, van het vereenigingsvaandel zien, waarna voor de aanschaffing een col lecte werd gehouden, WARMOND Voetbalver. „Warmimda"De R.K. S.V. „Warmunda" hield haar eerste jaarverga dering in hotel „De Stad Rome". In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter de gestage groei van de vereeniging. De geestelijk adviseur wees op de sportiviteit, die ook ons geestelijk leven moet beheer- schen en typeerde met eenige geestige opmerkingen de eischen die aan een goed sportman gesteld' moeten worden. De pen- ningm. toonde in zijn financieel ovei'zicht de gezonde basis aan, waarop de ver. gevestigd is. De 2e voorzitter, secretaris en 2e penningm. werden herkozen, terwijl het bestuur werd aangevuld met den heer J. W. Stol. Eén Telefoontje in de krant Helpt U met alles uit den brand Teraardbestelling W. Brakel. Op ,de begraafplaats nabij het Groene Kerkje te Oegstgeest h^eft Zaterdagmorgen de ter- aai'debestelling plaats gevonden van dén heer W- Brakel, oud-concierge van het Stadhuis. Onder hep, die den ontslapene de laat ste eer kwamen bewijzen, bevonden zich de wethouder van fabricage, de heer A. J. Jongeleen namens het college van B. en W., de oud-directeur van Gemeentewer ken, ir. G. L. Driessen, benevens verschei dene gemeente-ambtepéren. Aan1 de groeve heeft de schoonzoon, de heer W. J. van der Heijden, eenige woor den aan zijn nagedachtenis gewijd, daarbij in het bijzonder wijzende op zijn kenmer kende karaktereigenschappen: zijn groote verdraagzaamheid en zijn grooten een voud, die allen ten voorbeeld mogen strek ken. Nadat bloemen in de groeve waren gestrooid, heeft een kleinzoon, de heer W. G. Ph. van der Heijden, namens de familie bedankt voor de betoonde belangstelling. Fietsers opgelet! Den laatsten tijd ko men bij de politie herhaaldelijk aangiften binnen van gestolen rijwielen, die onbe heerd zijn laten staan. Daaronder ook van rijwielen, die onbeheeyd op slot stonden. Men zij gewaarschuwd! Zaterdagmiddag te kwart voor twee is het 2-jarig jongetje J. N. uit de Hazebroek- laan door de spijlen van de Wittepoortbrug in het water gevallen. De passeerende mi litair A. v. Beems, "uit Ede, sprong gekleed te water en bracht het kind behouden op het droge. Te 4 uur Zaterdagmiddag stond op de Vischmarkt een man met een kinderwagen aan de hand, waarin een 1 K-jarig kind. Toen een jongen passeerde tusschen den vader en den wagen, liet de man deze los en de wagen reed te water. De vischhan- delaar W. Dubbelaar sprong het kind na en bracht het op het droge. De 7-jafige J. K. van de Waardgracht, geraakte in de Koddesteeg bij het stoeien onder het linkervoorwiel van een met paard bespannen wagen. De jongen brak het linkeronderbeen. De heer B. P. Liese, thans te Veen- dam, is benoemd tot waarnemend burge meester der gemeente Wildervank. ZWEEDSCH DANSTHEATER. Het Zweedsche Danstheater, dat een tournee door Nederland maakt bracht ohs gisterenavond in den Leidschën Schouw burg een kennismaking met de Zweed sche opvatting van de danskunst. De op voering stond op een hoog peil, was tech nisch volmaakt en \Vis.t mét uiterst sobex-e middelen een maximum van expressie te bereiken. De pantominische dans over- heerschte sterk, speciaal in het eerste ge deelte vóór de pauze, toen Bijbe'sche taie- réelen werden weergegeven. Op hét. eerste gezicht kan men zich naüwelijks voorstellen hoe tafereelen als de Kribbe, de Bergrede en Golgotha door dansen aanschouwelijk kurinen worden gemaakt; zij lijken zoo uitermate statisch. Doch de Zweden slaag den erin een vorm van uitdrukking te vinden, een plastische uitbeelding, die weliswaar niet alitijd bevredigde, doch des alniettemin als schoonheidsuiting zeer wel re waardeeren viel." Vooral wanneer hef tiger sentimenten om vertolking vroegen, zooals in de Verloochening van Petrus, de Kindermoord van Bethlehem, steeg met de uitdrukkingsmogelijkheden het plas tisch vermogen van den dans. Zeer fraaie effecten wist ook Birget Cull- berg, met Ivo Cramer, een der leidende figuren van het dansgeze^hap, te be reiken ii^haar gedanste dieren, (vooral het Paard was uitstekend). Na de pauze was het genre minder zwaar Héél aardig deed het dé Sage van de Zon en den Wind, alsmede de gedanste schetsjes van de Eenzame en Harcules op de twee sprong. De laatste voldeed ook als kleur rijk schouwspel. Dat Hercules op dezen tweesprong bij zulk een contrast tus schen de Deugd en Ondeugd de zijde van de laatsete koos, was niet te verwonderen, hoewel niet goed te keeren! Doch wat hier om beoördeeling vroeg, was niet de mo raal doch de kracht van uitbeelding en de fraaiheid der rhythmische uitdrukkin.g En daarin hebben de Zweden heel wat be reikt. De muziek, welke het rhythme der dansfiguren moest ondersteunen^ werd ver zorgd door twee pianisten die sober en met goed begrip van hun begeleidende taak musiceerden. aN afloop welverdiend lang durig applaus. EN NU.... DÉ MARINE. Met medewerking van het jubileerende ,.Pro Patria" was Zaterdagavond de afdee- ling O. S. en O. van de Kon. Marine ge- engageerd voor een voorstelling in den Leidschen Schouwburg van de operette revue „En nu.de Marine, geschreven en onder leiding van Nico van der Leëlie, wel ke opvoering o.a. werd bijgewoond door den burgemeester. De operette-revue begon met een pro loog, dxe een indruk gaf van Nederland voor en na de Duitsche overweldiging. Op een suggestieve wijze werd de druk ge symboliseerd, die de Duitsche bezetting voor ons volk met zich bracht. In de drie deelen. die hierop volgden, werden de avonturen weergegeven van een jongeman vanaf het oogenblik, waarop hij zich bij het Bureau voor oorlogsvrijwilli gers aanmeldde voor matroos Eugen Gaiser, die deze rol vertolkte, deed dit op ten buitengewoon komische wijze en vrij wel den geheelen avond klonken dan ook de daverende lachsaldo's van het publiek. Vooral het gedeelte, waarin hij een be zoek bracht aan den heerscher dér zee, ko ning Neptunus vond groote bijval. De finale, een grootsche uiteenzetting van doel en streven der Kon. Marine, vorm de een waardig besluit van dezen avond, waarvan het muzikale gedeelte verzorgd werd door de Mariniers Kapel o. 1. van le Lt. der Mariniers Gijsb. Nieuwland en Adj. D. B. Steinroth. Verdere medewer kenden waren o. a. De Hawaiin Revellers o. 1. v. Max Haasen, een koor waarvan de leiding berustte bij Joop Schulp, terwijl ten slotte de door Dick Oranje verzorgde bal letten vermelding verdienen en nog een woord van Lof toekomt aan den productie leider, den Adelborst I. L. Boes. Na afloop werd een woord van dank ge sproken door een officier van Pro Patria, waarbij de artitsieke leiders één voor één voor het voetlicht werden geroepen en een hartelijk applaus van het zeer talrijke pu bliek in ontvangst moesten "nemen. De of ficier sprak de overtuiging uit. dat deze avond een ware propaganda-avond voor de Nederlandsche Strijdkrachten was ge weest. Spelers en organisatoren kunnen bp een geslaagden avond terug zien. PRIJZEN DER AKKERBOUW PRODUCTEN VAN DEN OOGST 1947. Het lag aanvankelijk in de bedoeling, reeds dit najaar over te gaan tot vaststel ling van de prijzen der Akkerbouwproduc ten van den oogst 1947. Hoewel tijdig kennis genomen kon -wor den van de kostprijsberekening van het Landbouw-economisch instituut, blijft er t.a.v. enkele factoren die invloed op het prijspèil dienen uit te oefenen vooral wat de internationale verhoudingen betreft een groote mate van onzekerheid bestaan, zoodat bezwaarlijk reeds thans tot defini tieve prijsvaststelling kan worden overge gaan, aldus bericht het Ministerie van Landbouw, Visscherij en Voedselvoorzie ning. Hét ligt in de bedoeling, de thans gel dende verhoudingen, behoudens enkele correcties, te handhaven Deze correcties hebben betrekking op een relatieve verla ging van de prijzen der suikerbieten, een klein verhooging van den prijs der groene erwten en een aanmerkelijke verhooging van den prijs van het lijnzaad. Voor stroo- vlas zal geen richtprijs worden vastgesteld. T.a.v. Karwij- en blauwmaanzaad dient re kening te worden gehouden met prijzen, die afhankelijk zijn van hetgeen in de im- portlanden voor deze producten bedongen kan worden. TER AAR, 7 Dec. Groenten. Andijvie f 1149, tomaten 58106; waspeen 6 —18, kroten 6—8, uien 1—10, witlof f 344, roodekool 910. groene kool 1015, witte kool 3.savoye kool 3 —6 en Spruiten 32—66 per 100 kg.; boe renkool 0.611.03 per kist sla 2.40— 9.30, knolselderie 115, bloemkool 1.00 —50.— per 100 stuks; peen f 12—13 per 100 bos; prei 19 per 100 kg. KATWIJK a. d. RIJN, 6 Dec. Groenten. Per 100 kg.: waspeen I 1623, idem II 710. spruiten 7481, witlof 4654, winterpeen f 8.108.50, uien f 4.409 90, kroten I 10.5010.70 en kroten II 4.50 4.60; andijvie 3653, rapen 5.40—5.60 gele kool 6.807.00, groene kool 8.10 13.40, roode kool 10 8012.90, knolselde rie 3.00—3.10; boerenkool 1717 60; per 100 stuks; bloemkool II 2829, idem III 8—24. t Heden overleed, na een geduldig gedra gen lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stei-venden onze lieve Echtgenoot, Vader Behuwd-- en Grootvader PETRUS LOOS in den ouderdom van 74 jaar. 2628 M. Loosv. d. Zijden Rijpwetering; C. P. Zandvliet M. J. Zandvliet-Loos en kinderen Zóeterwoude: W. N. Loos J. Loos-Beijijrsbergen en kinderen Oude-Wetering: L. R. Hoekstra M. J. HoekstraLoos en kinderen. Sasenheim: J. W. Uphoff C. J. UuphoffLoos en kinderen Leiden: H J. Loos M. P. Loos v. d. Linden Oude Wetering: G. M. Loos en verloofde Oude Wetering, 9 Dec. De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden in de Parochie kerk van dien H. Jaco bus op Woensdag 11 De cember as. 's morgens om 9 uur, waarna de begrafenis op het R. K. kerkhof aldaar. VERLOREN donkerblauw damesvest. Zaterdag 30 Nov. omgeving Heerenstraat 27, H. J. Ves- ter Heerenstraat 27, Voor hout. 2635 t Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig ziek bed, voorzien van de H.H. Sacramenten dei- Stervenden onze innig geliefde Moeder, Groot moeder en Pleegmoeder JOHANNA MARTINA HOOGENBOOM Weduwe van E. J. RODEWIJK in den leeftijd van 63 j. M. Warmerdag .Rodewijk J. Warmerdam E. J. Rodewijk M. C. RodewijkLoos A. TurkRodewijk G. Turk J. Rodewijk H. Rodewijkv. Klink P. Rodewijk L. Rodewijk Bi'oekhof Koos en Verloofde Ali en verloofde Gerard Annie en Cees Corrie •Marie Heemskerk en kleinkinderen. R'veen, 9 Dec. 1946. Zuideinde III 2638 De H. Uitvaartdienst zal plaats hebben 11 Deo. in de Parochiekerk St. Petrus Banden te Roe lof aren ds veen. Dames laat nu al een per manent bij ons zetten om teleurstelling te voorko men. Uw adres voor haar verven. 2634 NIC PLANTFEBER Apothekersdijk 8, tel. 26218 T Heden overleed, na een langdurig doch zeer geduldig gedra gen lijden, geheel over gegeven aan den H. Wil van God, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden onze lieve Vrouw en zorg volle Moeder. Behuwd-, Grootmoeder en Tante PETRONELLA CORNELIA AGNITA LUT geb. BEIJER lid van de Derde Orde van den H. Franciscus in den ouderdom van 75 jaar. 2637 Uit aller naam, W. J.Lut. Leiden, 8 Dec. 1946. Warmónderstr. 1 A. De gelezen H.H. Mis sen zullen plaats hebben op Donderdag 12 Decern ber a.s. in de Parochie kerk van O. L. Vr. On bevlekt Ontvangen, „Hartébrug" te 7.45 en 8.20 uur de gezongen Requiem te 9.30 uur, waarna de begrafenis van uit d'e kerk te elf uur oo de R. K. Begraaf plaats „Zijlpoort". Rozenkrans bidden: Woensdagavond half ne gen ip de kerk. .Wegens bijzondere omstan digheden hoogste bod ge vraagd op nieuw Heerencostuum groote maat met 2 panta lons. Br. onder no. 2631 bur. van dit blad. VOOR EEN GEZIN IN NOOD vraagt een R.K. priester 1000 GULDEN TER LEEN, zonder rente. Voldoende waarborg aanwezig. Geen zakelijke, maar wel christelijke hulp! Brieven onder no. 3692 bureau van dit blad t Gezocht een GEM. KAMER -waar geregeld afgepast en maatgenomen kan worden van damesclientèle. Brieven onder M.U. 3450, Adv.-Bur. De la Mar, Amsterdam. 2627 vraagt ERVAREN STOPSTERS (wollen stoffen) en NETTE MEISJES welke voor dit aardige goed betaalde werk wenschen te worden opgeieid. Uitsluitend nette meisjes gelieve te solliciteeren. Kantoor Vestestraat 1 E LEIDSCHE SCHOUWBURG OPVOERING VAN (Entre-acte muziek van „Musica") op Vrijdag 13 December. AANVANG PRECIES 7.45 ten bate yan „Dennenheuvel". Plaatsbewijzen 1.1.25 uitverkocht. Plaatsbespreking 11, 12, 13 December van 10 tot 1 uur aan den Schouwburg. Plaatsbewijzen I. 0.75 verkrijgbaar op (3 uren en Vrijdagavond aan dë Kassa. ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN KERSTDAGEN! Heeren laat nu al vast uw haar verzorgen vocf de feestdagen. Ook voor u een permanent zeer gewild. Scheren is een genot als u zich bij ons laat behande len. 2633 NIC PLANTFEBER Uw kapper voor lastig haar Apothekersdijk 8. tel. 26218 vraagt persoon, die één of tweemaal per week eenigen tijd beschikbaar heeft om zijn correspondentie in Spaansche, Fransche Duit sche. Zweedsche en Engel- sche taal te behartigen. Ón- noodig te reflecteeren in dien men deze handelscor respondentie niet all-round machtig is. Brieven onder no, 2630 bur. v. d. blad. op den tuin Péterhof van Konijnenburg en Mark, ge legen aan vaarwater te Noordwijk Schiesloot-Nieü- wesloot. 2632 LANGERAAR Abonnementen en Advertentiën wor den aangenomen doorA'gent J. v. d. PIJL A 85 Gevraagd een flinke BAKKERSBEDIENDE bij J. M. HOOGEVEEN, Geversstraat 49, Oegstgeest. 2641 Voor Keeren, Repareeren, Modelleeren is Uw adres: ST. JORISSTEEG 9 Snelle aflevering gegarandeerd. 2640 WONINGRUIL I Aangeboden: modern huis te MIDDELBURG, 2 kamers, keuken. 3 slaapkamers en tuin voor een huis te LEIDEN of naaste omgeving. Brieven aan J. GAST, Leliestr. 13, Middelburg. 2636 TELEFOONTJES AANGEBODEN S* Galvaniseeren. Wasch- teileri ketels, emmers, enz. worden weer als nieuw, opnieu\V vertinnen, vak kundig herstellen. Jaren lange bekendheid. A. J. Hartwijk, Nieuwe Beesten markt 79 telef. 26627 24013. 5T Stel beeldjes voor een Kerststalletje aangeboden. Adres: G. Langezaal, Bloem straat 11. bij de Lage- Rijndijk. 3738 Studie-piano te koop aangeboden tegen aanne melijk bod. Te bevragen Oude Vest 107a. 3739 OtlOIICDIIOIICDIIOII TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt f 1.50, uitsluitend tegen contante betaling. IIOIIOIIOIIOIICM,>^

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 4