r Terugkeer van het Nederlandsch elftal ASC, LFC en Roodenburg spelen thuis Tweede Kamer vóór motie Steinmetz RADIO Geleidelijke tabak-rantsoenverhooging OP KORTE GOLF r\E VERKIEZINGEN van Zondag j.l. heb- ben de politieke situatie van Frankrijk niet opgehelderd. Wel is de klove tusschen communisten en vooruitstrevende katholieken, be lichaamd in -de M.R.P., breeder en dieper geworden, daar beide partijen als vrijwel gelijke rivalen, wat getalsterkte betreft, uit den strijd zijn gekomen en alle andere partijen, de socialisten incluis, naar het tweede plan zijn gedrongen. De commu nisten hebben het dank zij de stemmen van het roode Corsica met een neus lengte van de katholieken gewonnen en eischen op grond daarvan de leiding van den staat voor zich op. In Fransche politieke kringen had men verwacht, dat de huidige regeering-Bidault verzocht zou worden, om tot Januari aan te blijven, wanneer n.l. de presidentsver kiezingen zullen plaats hebben, maar het schijnt, dat Thorez, de leider der Fransche communisten niet zoo lang wilde wachten. De regeering Bidault is nu Donderdag af getreden en daarmee is de vraag acuut ge worden: Wat nu? De communisten willen met de socialis ten samen het „Volksfront" weer in het leven roepen, ofschoon zij met z'n tweeën geen meerderheid halen in de Nationale Vergadering. Zij zouden dan moeten pro- beeren, om die meerderheid te bereiken met behulp van een paar kleinere groe pen. Maar de socialisten toonen zich weinig geneigd, om deze uitnoodiging te aanvaar den, daar zij zeer goed weten, wat samen gaan met de communisten practisch voor hen beteekent. Het zou er op neer komen, dat de socialisten zouden moeten helpen om de communisten in het zadel te krij gen, terwijl zij zelf de leiding der com munisten zouden moeten gedogen. De zoo veel talrijker communisten zouden overal de sleutelposities innemen en de socialis ten zouden de kruimeltjes mogen oprapen. M.a.w. de socialisten moeten fungeeren als trekpaarden om het communistische kar retje triomfantelijk het regeeringspaleis binnen te rijden, zonder hoop op een extra portie haver. Dit vooruizicht lacht den Franschen socia listen niet erg toe. Zij zien meer heil in een herboren drie partijen-regeering, maar de communisten zullen een samengaan met de M.R.P. pas als uiterste noodzaak" aanvaarden. En wat wil de M.R.P.? De M.R.P. is bereid aan de regeering deel te nemen, doch wenscht aan de communis ten niet het voordeeltje te gunnen van oppositie-partij; de communisten zullen mede de verantwoordelijkheid van het re- geeringsbeleid moeten dragen. De M.R.P. wil evenwel niet in een communistisch schuitje meevaren; zij wil een communis tisch regeeringshoofd niet aanvaarden. Want dat zou in de practijk neerkomen op een verkapte communistische dictatuur. Het bloed kruipt nu eenmaal waar het niet gaan kan. „Weliswaar zoo schrijft „De Tijd" heeft Thorez bij herhaling verklaard, dat zijn partij bezield is met den ernstigen wil, slechts den parlementairen weg te bewan delen, dat zij volstrekt onafhankelijk is van Moskou en dat zij zelfs bepaald vriendschappelijk staat tegenover Engeland en Amerika wie de „Humanité" regel matig leest, zou daar overigens niet zoo gemakkelijk op komen doch aangezien de Fransche communistische partij tot nu toe heeft verzuimd op deze drie punten practische bewijzen van goede trouw te le veren, bestaat er voldoende reden om te betwijfelen of achter deze plotselinge ver andering van tactiek ook een even gron dige wijziging van geestesgesteldheid schuil gaat, zulks te meer, aangezien er wel eeni- ge kans bestaat, dat straks niet Thorez, maar de veel scherpzinniger, fanatieker en het zij tot zijn eer gezeg ook veel geestiger en slagvaardiger Jacques Duclos den koers van de communistische politiek zal bepalen." Het zal voor Frankrijk een heele toer worden, om het probleem van zijn regee ring op te lossen. IN BELGIë is alweer een lichte kentering te bespeuren. De gemeenteraadsverkie zingen hebben daar een winst voor de Christelijke Volkspartij en verlies voor de communisten te zien gegeven. Uit een tabel, gepubliceerd door het Belgische ministerie van binnenlandsche za ken, blijkt, dat in de groote steden de C. V.P. van 10 tot 15 pet. aan stemmen ge wonnen heeft in vergelijking met Februari 1946. Voor Gent was de winst zelfs 50 pet. De verliezen der socialisten zijn groot te noemen, minstens 20 pet., behalve te Char leroi, waar zij zich staande hebben kunnen houden. De communisten verloren over de ge- heele linie en haalden in sommige plaatsen slechts 40 pet. van hun aantal stemmen bij de Kamerverkiezingen. Nu kan men niet al te veel waarde hech ten aan gemeenteraadsverkiezingen, omdat daar meer dan bij andere verkiezingen lo cale factoren een rol spelen, maar de al- gemeene tendenz is toch wel merkwaardig. De C.V.P. heeft nu van de omstandig heid, dat de regeering Donderdag in den Senaat geen meerderheid heeft behaald bij het stemmen over de begrooting van het ministerie van Wederopbouw (de stemmen staakten), gebruik gemaakt, om de link- sche regeering tot aftreden te dwingen. Deze heeft echter de consequentie uit haar nederlaag niet willen trekken en is van plan om te blijven zitten; waarop de C.V.P.-leden van den Senaat zich hebben teruggetrokken. De premier Huysmans beroept zich voor zijn aanblijven op het precedent, dat op 29 Juni 1939 gegeven werd. Dien dag verwierp de Senaat de be grooting van het ministerie van Verkeers wezen, ingediend door den heer Marck. De toenmalige regeering, voorgezeten door den heer Pierlot, droeg tijdens een laatste zitting de in den Senaat verwor pen begrooting opnieuw voor. Ditmaal werd de begrooting goedgekeurd. De huidige regeering wil op dezelfde wijze te werk gaan. Het zal echter de vraag zijn, of het haar ditmaal gelukken zal te blijven regeeren zonder de Katholieken, om op die manier de oplossing van verschillende problemen o.a. de koningskwestie tegen te hou den. Op een pier voor de kust bij Petten (N.-H.) strandde Vrijdag de motortrawler „KW 157 Dirk". De bemanning werd met behulp van een reddingslijn van boord gehaald. Het schip in zijn benarde positie. Gistermiddag om 14.00 uur landde op Schiphol het door de K.L.M. gecharterde vliegtuig van de Scottish Airlines, waar mede het Nederlandsch voetbalelftal, dat Woensdag j.l. in Huddersfield tegen Enge land speelde, naar Nederland terug gevlo gen is. Spelers en officials waren opgetogen over de reis, waarbij alleen de Engelsche keu ken danig becritiseerd werd. Kick Smit vertelde, dat de jongens menigmaal des avonds naar de kamer van Bas Paauwe wa ren gegaan, om hun honger te stillen met een stuk van de 1-meter lange koek, die de spelers Maandag bij het vertrek van de Winschoter voetbalvereeniging hadden ge kregen. De heer Karei Lotsy, voorzitter van den K.N.V.B., was opgetogen over de En gelsche voorhoede, die een spel vertoonde, dat de heer Lotsy in zijn langdurige voet balloopbaan nog nooit had gezien. ..Tegen deze voorhoede met een verschil van 6 doel punten of meer te verliezen is heusch geen schandaal", aldus de heer Lotsy. Over het algemeen zijn allen niet onte vreden met het behaalde resultaat, of schoon, aldus Roozen, wij in de eerste 20 minuten zeker met 20 voor hadden moe ten. staan. Drager, die, zooals men weet, tijdens den wedstrijd een blessure heeft op- geloopen, wat een gescheurde spier blijkt te zijn, zal minstens 4 a 5 weken zijn voet balschoenen in de kast moeten laten. DAMMEN L.D.V. 2 neemt de leiding in de le klasse L.D.D-B. Deze week speedle L.D.V. 1 voor de hoofdklassecompetitie N.D.B. in Scheveningen tegen de vereeniging van dien naam en ging roemloos ten onder. Scheveningen won met 146. Door deze nederlaag is L.D.V. weer in de gevaar lijke zone terecht gekomen. Beter blijft het 2e tiental van L.D.V. het in de le klasse L.D.D.B. doen. Hoe wel de-juiste uitslag van den wedstrijd te gen Noordwijk 1 nog niet bekend is, daar twee partijen werden afgebroken, zal het vermoedelijk eindresultaat een verdeeling der punten, 1010, of een kleine 119 overwinning voor L-D.V. opleveren. Door dat Katwijk-Zee deze week van H.D.C. uit Alphen aan den Rijn verloor, staat LDV 2 bovenaan de ranglijst van de 1 klasse L.D. D.B. Het derde tiental van LDV kon het in den wedstrijd tegen Lisse 2 voor de 2e klasse-comp. niet tot winst brengen; ook hier zal vermoedelijk de einduitslag 1010 worden. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: ScheveningenL.D.V.: C. R. TyboutW. Huisman 11, G. TingaA. Pronk 11, C. v. WijnenW Heemskerk 11, C. J. Tybout Sr.B, Slegtenhorst 20; L. Bal P. v. d. Stel 2—4), A. de RuiterJ. Klinken berg 11, H. KruitM. Optendrees 20, W. LochemsP. v. Leeuwen 20, A. SchoenmakerTh. Uytenbogaard 11, I. LochmansS. v- d. Wijngaard 11. L.D.V. 2Noordwijk 1: H. de WaterTh. Zwetsloot afgebr., L. C. GerritsenJ. v. Houten 11, L. K. v. d. VlistW. Smit 02, J. VermeulenC. Bouwmeester 11, J. v- d. Mey—J. Smit 20, I. TeeingA. Turk 0—2, W. HarlandP. v. Schouten af gebr., A. SladekM. v. d. Linden 20, P. v. LeeuwenC. Spaanderman 20, W. KleijnJ. Schouten 11. L.D.V. 3Lisse 2: M. v. LeeuwenG. Balkenende 11, M. J. v. HoutenC. Baartman 0•2.E. KlinkenbergChr. Boo- gerd 20, J. HuismanP. G. Balkenende 11, J. DreefK. v. Essen 02, W. de RoodeH. v. Drunen afgebr-, J. Molenaar Joh. v. Hal afgebr., L. C. BernsenJ. Duivenvoorde afgebr., C. B. JanssensTh. Duivenvoorde 20, J. W. FreekeH. Kamp 02. Cricket-testkoorts in Engeland Uit Londen wordt gemeld: Er is een epidemie uitgebroken: de test koorts. Iedereen spreekt over de eerste test match die gisteren in Brisbane is begonnen en men betreurt, dat Australië den toss won, welk voordeel op een honderd runs geschat wordt. Deze testkoorts is te verklaren, aange zien men in zoovele jaren niet over test- matches heeft kunnen spreken. Arbeiders en zakenlieden hebben er reeds hun trein door gemist, >mdat zij tot op het laatste moment „het laatste nieuws uit Australië" wilden beluisteren of daarover wilden le zen in de bladen, waarop zij langer moesten wachten dan hun trein toeliet. De Britten waren verheugd, dat reeds twee Australische wickets gevallen waren, maar volgen gespannen de verrichtingen van Don Bradman, die blijkbaar nog niets aan voormalige kracht en vaardigheid heeft ingeboet. Maar het was vooral verheugend te vernemen, dat daar in Brisbane de zon scheen, „Het is hier een heerlijke zonnige dag", aldus hoorde de Londenaar gister morgen door de radio in een uitzending uit Brisbane. Even daarna waarschuwde zijn vrouw: „Zeg John, denk er vooral aan je para- pluie mee te nemen, want het giet." Bij het einde van den eersten dag van den testwedstrijd luidde de stand als volgt: Australië. Totaal 292 runs voor 2 wickets. XT A HET VOETBALINTERMEZZO, dat deze week te Huddersfield tusschen de ploegen van Engeland en Nederland plaats vond) en waarbij de Oranjeploeg weer eens 'n ouderwetsch voetballesje kreeg, wordt de aandacht weer opge vraagd voor de gewone competitie. Hoe het spel in deze wedstrijden wel zal zijn in vergelijking met de groote wedstrijden als deze week te zien is gegeven, laat zich licht begrijpen, doch zulk hoog spel is ook niet dadelijk noodig om toch een goeden wedstrijd te zien. Dat neemt evenwel niet weg, dat er voor de voetballers altijd nog gelegenheid is tot leeren. U.V.S. GAAT OP BEZOEK BIJ QUICK In de tweede klasse B blijft er spanning genoeg in den strijd om de leiding. Met 4, 5, 6, 7 en 8 verliespunten volgen de lei dende clubs elkander op en elke Zondag, elke wedstrijd dag kan weer verandering in de ranglijst brengen. U.V.S. zal het morgen echter lastiger hebben dan het lei dende S.V.V. Want de Schiedammers moe ten naar hun buurtgenooten Fortuna, ter wijl de Leidsche blauwwitten naar Den Haag gaan om Quick te bekampen. De Haantjes nu hebben nog een verliespunt minder dan U.V.S., zoodat er voor de Ha genaars evenveel op het spel staat en een overwinning voor hen ook van evenveel beteekenis is. Moge echter de goede geest over de U.V-S.-ploeg vaardig zijn gelijk j.l. Zondag, wie weet wat dan nog bereikt kan worden! In de derde klasse A krijgt LFC bezoek van TBB, thans met VCS den kop der af- deeling bezettend. Een moeilijke opgave voor de Leidsche geelzwarten, maar wan neer er gespeeld wordt als j.l. Zondag te gen Lugdunum, weten we nog niet wat er gebeuren gaat. Lugdunum gaat op bezoek bij Blauw Zwart en we geven den gr oen- witten weer weinig kans tegen de Wasse- naarsche defensie, wanneer de voorhoede zich niet beter gaat weren. VCSWasse naar zal wel voor de Hagenaars zijn en HFCSJC voor de Haarlemmers. Belangrijke wedstrijden staan er ook in de B-afdeeling op het programma. In de eerste plaats de wedstrijd Roodenburg ONA. De Gouwenaars hebben zoo lang zamerhand een mooien voorsprong gekre gen, welken zij met hand en tand zullen verdededigen. Men kan er op rekenen, dat honderden supporters met de Goudsche club zullen meekomen naar den Leidschen Hout en dat het een interessante kamp zal worden. ONA heeft 6 punten voorsprong op de Leidenaars, doch de doelcijfers (ONA 2214, Roodenburg 2320) zijn toch niet zoo bijster groot, zoodat verrassingen nog niet uitgesloten zijn. ASC krijgt bezoek van Woerden en zal er goed aan doen zich wederom tot het uiterste te geven. Er moeten doelpunten gemaakt worden, dan alleen is behoud mo gelijk. In de vierde klasse A gaat DOSR naar Noordwij kei-hout. WSB kruipt langzaam maar zeker naar boven en reeds verschil lende clubs hebben ondervonden, dat ver rassingen niet uitgesloten zijn. Daar zal Moederschaps-uitkeering alleen aan gehuwde vrouwen Met 39 tegen 25 stemmen is Vrijdagmid dag een motie van den heer Steinmetz (K.V.P.) aangenomen, waarin de Tweede Kamer als haar oordeel uitspreekt, dat de Ziektewet zoodanig behoort te worden ge wijzigd, dat de daarop berustende uitkee- ringen bij bevalling alleen zullen worden gegeven aan gehuwde vrouwen en dat in de uitkeeringen aan ongehuwde moeders op andere wijze behoort te worden voor zien. De heer Steinmetz verdedigde zijn standpunt tegenover minister Drees. De ge lijkstelling van de gehuwde en de onge huwde moeder is door de Duitschers in de wet gebracht. Het is niet de bedoeling de ongehuwde moeder aan haar lot over te la ten, maar de hulpverleening aan haar dient op andere wijze geregeld te worden. Minister Drees vond het niet noodig, dat de Kamer zich bij deze gelegenheid over de vraag uitsprak. Dit kon, volgens den be windsman, bij een latere gelegenheid ge beuren, die de Kamer zeker zal krijgen. Daarom vond de minister ook de motie overbodig. De heer Steinmetz hield vast aan zijn standpunt en de motie werd aangenomen. Vóór stemden de fracties der K.V.P., A.-R., Christ. Historischen en Staatk. Gerefor meerden; tegen de P. v. d. A., P. v. d. V. en de Communisten. Het wetsontwerp zelf, dat aanleiding tot dit debat had gegeven, n.l. tot wijziging van de Invaliditeitswet, de Ongevallenwet 1921, de Land- en Tuinbouw-ongevallenwet 1922, de Ziektewet en de Kinderbijslagwet, werd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Het gaat hier om de verhooging van de loongrens tot 3750 gulden. Hierbij kwamen ook de ziekenfondsen ter sprake. De heer Stapelkamp (A.R.) wees er nog op dat de behandeling van fondspatiënten vaak te wenschen over laat. Werknemers, die het risico maar even aandurven, laten zich daarom liever als particulier patiënt behandelen. De keerzijde hiervan is, aldus minister Drees, dat deze fondspatiënten vaak al te gemakkelijk naar den dokter loo- pen. Deze wetswijziging houdt alleen ver band met de stijging der loonen. Eén Telefoontje in de krant Helpt U met alles uit den brand In 1947 meer en betere sigaretten De „strop" der Zuid-Amerikanen Een speicale Nederlandsche aankoop commissie heeft in (Noord!) Amerika par tijen tabak aangekocht, bestemd om in 1947 ons tabaksrantsoen op hooger peil te bren gen. Om redenen van technischen aard kan de rantsoenverhooging slechts geleidelijk geschieden. Waarschijnlijk zal in het eerste kwartaal van het komende jaar een begin worden gemaakt. De fabricage zal geschie den zooveel mogelijk in overeenstemming met de wenschen der rookers. Reeds geruimen tijd geleden is door de regeering besloten de tabaksrantsoenen in 1947 op te voeren. Dit besluit kon echter niet worden gepubliceerd omdat, in het bij zonder de sigarettentabak, benoodigd voor de productie 1947, nog geheel gekocht moest worden. Bekendmaking van het besluit de rantsoenen te verhoogen zou ongetwijfeld op de zoo gevoelige markt voor sigaretten- tabak tot prijsverhooging hebben geleid. Dit zou ons land millioenen guldens aan de viezen hebben gescheeld. Onmiddellijk na de regeeringsbeslissing is de aankoopcom missie naar Amerika gereisd en deze heeft thans haar taak volbracht. De grondstoffen behoefte van de industrie is hiermede ge dekt. Zooals gemeld, zijn de voorwaarden, waarop de sigarenwinkeliers in staat wor den gesteld, de sigaretten van Zuid-Ameri- kaansche tabak aan het Rijksbureau voor tabak en tabaksproducten terug te zenden door het bestuur van de vakgroep detail handel in tabak en tabaksfabrikaten on aanvaard geacht. Het landelijk bestuur der vakgroep deelt ons thans mede, dat het zijn meening grondt op het feit dat zooals blijkt uit een an der schrijven van het rijksbureau voo" ta bak en tabaksproducten aan dit bestuur de rantsoenen, welke de winkeliers in de ze sigaretten hebben gestoken, eerst op zijn vroegst in Maart 1947 kunnen worden gere stitueerd. Ter voorkoming van de moeilijkheden, welke hierdoor in de tabaksdistributie zou den ontstaan, heeft het bestuur van de vak groep detailhandel in tabak en tabaksfa brikaten zijn leden geadviseerd van de ge boden gelegenheid geen gebruik te maken en dus geen Zuid-Amerikaansche sigaret ten bij het Rijksbureau in te leveren. „SIBAJAK" MET 1600 MILITAIREN NAAR INDIë VERTROKKEN. Het laatste contingent van de 7 Decern- ber-divisie, alsmede een contingent L. I. B. van het K. N. I. L., de 5e compagnie A. A. T. en een detachement marinepersoneel zijn gisteren met de „Sibajak" naar Indië ver trokken. Aan ".oord bevinden zich in to taal 1600 militairen en een klein aantal ci viele passagiers voor Zondag. HILVERSUM I (301.5 M.) 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.muziek; 8.45 Or gelmuziek; 9-30 Men vraagt.... en wij draaien; 10.15 Amsterdamsch Kamermu ziekgezelschap; 11.00 Triangel; 12.10 Mo- nia Liter; 12.40 Sinterklaasliedjes; 13.00 Nieuws; 13.15 AVRO-Musette-orkest; 14.30 Radio Philharmonisch Orkest; 15.55 The Skymasters; 16.30 Voor de vrouw; 17.00 GG-cabaret; 17.30 Oome Keesje; 18.00 Nieuws; 18.30 Progr. voor de Nederl. Strijdkr.; 20.00 Nieuws; 20.15 Waltz-tirne; 20.45 Hersengymnastiek; 21.15 Hoorspel; 22.00 Concert door het Omroeporkest; 23.00 Nieuws; 23.15 Orgelmuziek; 23.35 Piano. HILVERSUM II (415.5 M). 8.00 Nieuws; 8.15 Inleiding Hoogmis; 8.30 Hoogmis; 9.30 Nieuws; 9.45 Orkestmuziek; 12.15 „In 't Boeckhuys"; 12.30 Lunchcon cert; 13.00 Nieuws; 13.30 Apologie; 13.50 Omroepkamerorkest; 14.20 „Advent"; 15-15 „De Sint bij het volwassen kind"; 16.30 Zie ken lof; 18.45 Cyclus Fransche orgelmuziek; 19.30 Nieuws; 19.45 „De ontvoering uit het Serail"; 22.00 Nieuws; 22.15 Katholiek Nieuws; 22.35 Avondgebed en liturgische kalender; 22.50 Piano; 23.00 Vaudeville-or kest; 23.30 Dansmuziek. voor Maandag HILVERSUM I (301.5 M.) 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek;; 7.30 Muziek bij het ontbijt; 8.00 Nieuws; 9.00 Gram.muziek; 10.20 „De regenboog"; 11.00 Cello en piano; 11.45 Familieberich ten uit Indië;; 12.00 Orgelspel; 12.35 Fi- gee's mannenkoor; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor het platteland; 14.10 Zang en piano; 14.30 Voor de vrouw; 14.45 Jeugdsympho- nie; 15.30 Voor de kleuters; 15.45 Omroep orkest; 16.30 Voor de jeugd; 17.30 Jodel- plaatjes; 17.45 Rijk overzee;; 18.00 Nieuws; 18.30 Progr. voor de Nederl. Strijdkr.; 19.15 Omroepkamerkoor;; 19.45 Landbouwru- briek; 20 00 Nieuws;; 20.08 Dingen van den dag; 20.20 Kamerorkest; 21.30 Stradiva- Sextet; 21.55 Hoorspel; 22.25 Orgelspel; 23.00 Nieuws. HILVERSUM II (415.5 M.). 7.00 Nieuws;; 7.15 Ochtendgymnastiek; 8.00 Nieuws; 8.30 Morgenconcert; 9.15 Zie kenbezoek; 9.50 Londens Radio-orkest;; 10.20 Piano;; 11.00 Orkestmuziek; 11.35 Ne derlandsche Liederen; 12.00 Marinierska pel;; 13-00 Nieuws; 13.15 Cinderella-ensem ble; 14.00 Voor de moeders; 14.20 Orgelmu ziek; 14.30 Pianorecital; 15.00 Rotter- damsch Philharmonisch Eextet; 16.45 Ne derlandsch Kamerkoor; 17.30 Espressivo; 18.15 Piano-duo; 19.00 Nieuws; 19.15 Mees terwerken voor klavier; 20.00 Nieuws; 20.05 Omroeporkest; 21.20 Amsterdamsch a ca- pella koor „Bel Canto"; 22.00 Nieuws;; 22.30 Viool- met pianobegeleiding; 23.00 Avond concert. DOSR rekening mee dienen te houden! Aan den Haagweg de wedstrijd Docos LDWS. Men herinnert zich ongetwijfeld nog de smadelijke 123 nederlaag in het begin van het seizoen. Laten de Docos-spe- lers nu eens eveneens voor een verras sing zorgen. Het is hoog noodig, want de voorlaatste plaats op de ranglijst is wel wat gevaarlijk. Bodegraven heeft morgen een goede kans tegen Alphia en kan daardoor of naar de tweede of naar de eerste plaats klim men bij een geheel of gedeeltelijke falen van DOSR. Van veel belang mede voor Docos is de wedstrijd TeylingenAlph. Boys. Een Alphensche zege zou voor de Leidenaars gevaar kunnen opleveren. Ten slotte zal Lisse van Hillegom kun nen winnen en daardoor haar kans op een goede plaats behoduen. De club uit Leidschendam heeft morgen tegen de Jagers opnieuw een kans op bei de punten, maar ook Wilhelmus zal alle zeilen tegen F-sdo biizetten DocosL. D. W. S. De eerste ontmoeting is geëindigd in een groote over winning voor L.D.W.S. Aanvang 2 uur. Do. cos 3 speelt uit tegen A.S.C. 5 op het Po- mona-terrein aanvang 2 uur. Docos 4 speelt ook uit, tegen U.V.S. 8 op het bij- terrein van U.V-S. Aanvang 2 uur. Docos- jun. a. krijgen om 12 uur Teylingen a op bezoek en kunnen winnen! Docos-jun. b. gaan naar Oude Wetering tegen Weter. Boys jun.; vertrek per bus 11.45 vanaf de Beestenmarkt. Allen vroeg present voor een plaats ih de bus. Docos-adsp. spelen uit in Warmond tegen Warmunda b adsp. Vertrek per bus Zaterdagmiddag om 2.15 uur vanaf de Remise. D.O.S.R. DOSR I gaat morgen naar Noordwijkerhout om tegen V.V.S.B. uit te komen. De wedstrijd vangt aan om twee uur; vertrek: 12.45 uur. De spelers van de eerste-elftal-club zijn den laatsten tijd weer goed op dreef. Vooral de voorhoede, tot voor kort een samenstelling, waarvan wei nig kracht uitging, is productief. Er wordt dan ook op gerekend, dat het morgen goed zal gaan De waarschuwingen, op den trai ningavond uitgedeeld, moeten echter niet in den wind geslagen worden. Het is wel duidelijk geworden, dat in deze competitie tegen elke club alle krachten van meet af moeten ingespannen worden. Moge aan voerder de Koning zijn mannen hiertoe in- spireeren. DOSR III vertrekt om 12.30 uur voor den wedstrijd tegen Warmunda; aanvang 2 uur. TAFELTENNIS FRANKRIJK SLAAT NEDERLAND MET 5—0. In het kader T an de Europa-Cup werden gisteravond in de zaal van den Dierentuin te 's-Gravenhage tafeltenniswedstrijden gespeeld tusschen een Fransch en een Ne derlandsch team, welke wedstrijden Frank rijk met 50 won. In alle wedstrijden werd slechts één set door Nederland gewonnen nl. door C. Pelser in den wedstrijd tegen Hagennauer. HOCKEY. Zuidwijck. Het wedstrijdprogramma voor morgen luidt: Heeren: Zuidwijck I Te Werve I; G.M.H.C. IZuidwijck II; V.C.L. III—Zuidwijck III. Dames: Zuidwijck ITe Werve I; Te Werve IIZuidwijck II; Togo VIZuid wijck III. Morgen spelen drie elftallen van Zuid wijck tegen te Werve, waarvan de twee top- elftallen op eigen terrein. Voor beide elftal len is deze wedstrijo van groot belang voor hun stand in de competitie. Bij de dames is Te Werve n.1. de ernstigste rivaal voor de bovenste plaats, en zij moeten dezen wedstrijd wim.en, willen ze kampioen wor den. Ook de wedstrijd van heeren belooft een zeer spannende te worden, over den afloop waarvan zeer weinig valt te voor spellen, daar deze clubs steeds tegen elkaar opwegen. BINNENLAND. Dr. ir. M. Dols, raads-adviseur aan het departement van Landbouw, is be noemd tot bij onder hoogleeraar aan de Amsterdamsche Universiteit, om onder wijs te geven in Volksvoeding en Voedsel voorziening. Op den onbewaakten overweg bij Dub beldam is een vrachtauto door een trein gegrepen, waardoor 2 personen gedood werden. De St. Jozef zangertjes uit Helmond zullen op verzoek van de Unesco in Parijs gedurende de volgende week dagelijks op treden en Zondag in een Parijsche kerk de hoogmis zingen. Uit het raam van haar woning aan de Laan van Meerdervoort te 's-Gravenha ge is een 64-jarige vrouw gevallen. Door de toegesnelde voorbijgangers kon nog slechts den dood worden geconstateerd. He bekende kasteel De Hoogeu Vuur- sche, gelegen aan den stratweg Hilver sumBaarn, dat in den oorlog geheel is uitgebrand, is thans gerestaureerd en zal op 10 December als hotel in gebruik wor den genomen, Tewijl opsporingsambtenaren bij den winkelier v. G., te Tiel, die een textielmaga- zijn heeft, een onderzoek instelden en over tredingen constateerden, zakte dé heer v. G., die zich dit blijkbaar erg aantrok, neer en was onmiddellijk dood. Vijf SS'ers zijn ontsnapt uit het in- terneeringskamp Nieuw Milligen, gem. Apeldoorn. BUITENLAND. Boven de Theems is gisteren een Mosquito in de lucht ontploft. Twee pilo ten van de R.A.F. werden gedood. In de Italiaansche universiteiten heerscht groote onrust. In Milaan moest de politie studentenbetoogingen uiteenja gen. In Turijn hielden de studenten een proteststaking en ook in Napels kwamen ongeregeldheden voor.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 2