Oranje XI in afwachting Moeilijk geval voor Leidsch Tribunaal Naar verhooging van de productie Buitengewoon Congres van N.K.M.B. THE STAR: Nederland verwacht zware nederlaag Interneering in plaats van onder-toezicht-stelling Gistermorgen was de zitting van het Leidsch Tribunaal alleen gewijd aan de be handeling van uitgestelde zaken. Als eerste beschuldigde stond terecht Anna M. Kok, uit Alphen aan den Rijn, wie o.m. ten laste was gelegd, dat zij de hulp van den vijand had ingeroepen om van haar ouders haar kleeren terug te krijgen, toen deze haar vanwege haar gedrag het ouderlijk huis hadden ontzegd. Bij deze tusschenkomst was haar vader toen door een Duitscher doodgeschoten. Haar zaak was door het Tribunaal uit gesteld ter inwinning van een reclassee- ringsrapport, dat thans ter tafel kwam, doch dat allerminst in het voordeel van beschuldigde sprak. Het bleek, dat zij zich herhaaldelijk aan diefstallen had schuldig gemaakt, dat zij zich afgaf met militairen en dat zij blijk gaf al te groote fantasie te bezitten. Zij had voorts om twee maanden gevangenisstraf te ontloopen de wijk ge nomen naar Duitsch'land en was daar moe der geworden. Haar gevangenisstraf was haar daarna door Seyss-Inquart kwijt ge scholden. Het rapport noemde haar een ge vaarlijk type. Haar verdediger, mr. Aver- beck, betoogde aan de hand van het rap port. dat haar falen in het leven voorna melijk te wijten is aan de verkeerde op voeding, welke zij heeft ontvangen en uit alles blijkt, dat zij eigenlijk verminderd toerekeningsvatbaar moet worden geacht. Na in raadkamer te zijn geweest her vatte de voorz. het verhoor van beschuldig de, na afloop waarvan hij zeide te betreu ren, dat onder de rechtspraak van het Tri bunaal geen onder toezichtsteling mogelijk is, waarvoor beschuldigde zeer zeker in aanmerking zou komen. Uitspraak doende legde Tribunaal daarna interneering op tot 1 Mei 1947. Beschuldigde in vrijheid gesteld. Opnieuw kwam dan in behandeling de zaak tegen J. H. Janse te Leiden, tegen wien alsnog ingebracht was de beschuldi ging, dat hij zich in 1944 zou hebben aan gemeld bij den hulpdienst van de Land wacht te Rotterdam. Beschuldigde ont kende dit hem ten laste gelegde en mr. Vos, zijn verdediger, wees in den breede op het dubieuse van deze beschuldiging, aan de hand van verschillende getuigenverkla ringen van NSB-'ers. PI. vroeg derhalve de onmiddellijke invrijheidstelling van ver dachte, hetgeen het Tribunaal na raadka mer toestond, voorts met ontzetting uit bei de kiesrechten. Een zaak, die veel geld kost. De laatste zaak, welke opnieuw in be handeling kwam was die tegen mej. P. A. BouwensSnijders te Katwijk, vroeger te Roosendaal. Zij zou in deze plaats Duit- schers aanwijzingen hebben gegeven bij een fietsenvordering en zich tevens min derwaardig hebben uitgelaten over H.M. de Koningin. Beschuldigde ontkende zoowel het een als het ander en er ontstond daar na een uitvoerig getuigenverhoor, waarbij een vijftal getuigen uit Roosendaal wer den gehoord, hetgeen aan getuigengeld den Staat heel wat geld kostte. En het verhoor kwam nog gèen stap verder, want de zaak werd opnieuw aangehouden om alsnog een getuige uit Roosendaal te hooren.... Weer een, die niets wist. Mevr. J. Th. KuklerSnoeker te Leiden werd o.m. beschuldigd van lidmaatschap van de N.S-D.A.P., het aangeven bij den beruchten Steffin, dat J. Dubbeldeman zich beleedigend over Hitier zou hebben uitgelaten tengevolge waarvan deze werd opgepakt, een week vast gehouden en mis handeld, en den handelaar P. J. Leune te hebben aangegeven wegens zwarten han del. Verd, ontkende genoemd lidmaatschap, dat zij wel had aangevraagd omdat zij en VEESMOKKELAARS VOOR DEN ECON. POLITIERECHTER. Gisterenmiddag hadden voor den econo- mischen politierechter te Rotterdam de le den van een veesmokkel-complot zich te verantwoorden. Vele helpers, veelal vrachtrijders, wer den veroordeeld wegens het deelnemen aan het vervoer van vee, dat voor frauduleuzen uitvoer was bestemd. Zoo werden veroor deeld J. C. B. te Leidschendam tot een maand voorwaardelijk, met verbeurdverklaring van zes in beslag genomen koeien. P. van der K. te Nootdorp tot een maand gevangenisstraf voorwaardelijk, met ver beurdverklaring van den in beslag geno men auto en 2000 boete, subsidiar twee maanden hechtenis. KRIJGSRAAD. De krijgsraad te 's-Gravenhage heeft in eenige desertie-zaken uitspraak gedaan. De soldaat J. M. N. Kok uit Leiden had in de keuken zijn arm bezeerd en vond het derhalve beter maar naar huis te gaan. Ter zake vorderde de auditeur-militair een ge vangenisstraf van drie weken met aftrek van voorloopig arrest. De uitspraak luidde: drie weken militaire detentie. RADIO DONDERDAG. HILVERSUM I (301,5 M.). 7.00 Nieuws. 7.30 Een rhythmisch ontbijt. 8.00 Nieuws. 8.45 Recital. 9.30 „Arbeidsvi taminen''. 10.35 Pianospel. 11.00 Kameror kest. 11.45 Familieberichten uit Indië. 12.35 Orgel. 13.00 Nieuws. 13.15 Renova-septet. 14.20 Alt en piano. 15.00 Geneeskundige kruiden. 15.25 „Reprises". 17.20 „Welk dier deze week?" 17.30 The Skymasters. 18.00 Nieuws. 18.1o Willem Andriessen, piano. 18.30 Progr. voor de Ned. Strijd krachten. 19.L en nu naar bed. 20.00 Nieuws. 20.08 Echo van de dag. 20.15 Con- certgebouwork, o. 1. v. Charles Münch. 21.15 Hoorspel. 22.15 The Romancers. 22.45 „Nederland in de wereld". 23.00 Nieuws. 23.30 „Hoogste tijd, heeren", HILVERSUM II (415,5 M.). 7.00 Nieuws. 7.45 Fr. Orgelcomposities. 8.00 Nieuws. 9.00 Vrouwenspiegel. 9.50 Muzielckalender. 10.00 String-orchestra. 10.45 Pianomuziek. 11.00 „Zeg het met pla ten". 11.45 Voor de kleuters. 12.03 Viool en piano. 12.30 Lunchconcert. 13.00 Nieuws. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Metropole-or- kest. 15.000 Zangretical. 15.30 Concert. 16-.45 Rotterdamsch pianokwartet. 17.50 Rijk overzee., 18.00 Hollandsche liederen. 18.45 Harp met orkest. 19.00 Nieuws. 20.00 Nieuws. 22.30 Bach (gr.) 23.45 Concert. haar thans eveneens nog gedetineerde echtgenoot dat de beste beveiliging acht ten tegen de consequenties van hun voor malig lidmaatschap van de C.P.N. Zij was evenwel niet als lid toegelaten. Eveneens ontkende zij het ten laste gelegde verraad. Zij had D. slechts aangegeven wegens be- leediging van haarzelf, doch wist niet dat Steffin Duitscher was. Op verzoek van de raadsvrouwe, mr. N. Muller, werd de zaak aangehouden voor het inwinnen van een psychiatrisch rapport. In vrijheid gesteld. T. Lekkerkerker, leeraar te Oegstgeest, werd ten laste gelegd', dat hij in den be zettingstijd een functie bij de radio had aanvaard, welke bestond uit het verzorgen van de Engelsche uitzendingen naar het Oosten, ook was hij lid geweest van het Verbond van Ned. Journalisten. Voor het lidmaatschap van de N-S.B. had hij in 1938 bedankt, omdat hij het met deze beweging niet eens was. Zijn verdediger, mr. E. J. M. H. Bolsius, bracht naar voren, dat verd. de functie bij de radio had aanvaard omdat hij als leeraar, met een gezin van vier kin deren, slechts 90 per maand verdiende. Wilde verd, deze functie kunnen blijven waarnemen dan moest hij zich ook aanslui ten bij het Verbond van Ned. Journalisten. Volgens mr. Bolsius kon hem dit lidmaat schap niet ten laste worden gelegd, want dit Verbond stond niet op de index van vehboden vereenigingen. Alhoewel geen copy van de Engelsche uitzendingen meer beschikbaar is, wees mr. Bolsius er op, dat deze uitzendingen, volgens een in het En- gelsch verschenen boek over de B.B.C., nog de beste waren. Aan het einde van zijn pleidooi vroeg mr. Bolsius onmiddellijke invrijheidstelling, omdat hij van meening v/as, dat verd. voor deze feiten lang ge noeg in interneering had doorgebracht. Na raadkamer besloot het Tribunaal hiertoe. Levensbeschouwing, diepste beweegkracht van arbeidsprestatie Onder auspiciën van de Ned, Stichting voor Organisatie werd Maandag te Utrecht aan de verhooging van de productie een congres gewijd, waarop een zevental spre kers de verschillende facetten van het pro bleem belichtten. Sterk werd de nadruk gelegd op ver betering van de mentaliteit, die een van de oorzaken is, dat de persoonlijke pres taties ongeveer 70 pet. bedragen vergele ken met 1938. De schrijver Victor E. van Vriesland sprak in dit verband over het cultureele aspect: Na gewezen te hebben op de historie van het arbeidsleven in de fabriek, betoogde spr., dat de ontwikke ling van den arbeider een zaak is, waar aan de werkgever leiding kan en moet geven. De werknemer heeft recht op deze leiding, maar evenzeer op de keuze van de middelen. Spr. roemde in dit opzicht de bedrijfsscholen, die in verschillende groote bedrijven zulk uitstekend opbouwend werk verrichten, en waarvan het program veelal in overleg met de oudere arbeiders is opgesteld. Deze scholen dienen niet in de eerste plaats om volmaakte arbei ders te kweeken, maar meer ter vorming van den geest. De arbeider moet geen verlengstuk van de machine worden tot nadeel van hemzelf en de geheele produc tie, Ook een personeelsorgaan kan ten deze belangrijk voorlichtend werk ver richten. Dr. A. A. Olierook, directeur van het in stituut voor sociale en economische vor ming der K.A.B., stelde in zijn inleiding de vraag: wat kunnen wij doen om den arbeidslust en daarmede de arbeidsüresta- tie van den enkelen mensch te prikkelen en op hooger niveau te brengen? Hierop kan men antwoorden: door den impuls van de economische middelen, hooger winst, hooger loon, of wel door de therapie, die Vier jaar interneering voor Tonny Kessler Het Utrechtsohe Tribunaal, na hernieuwd onderzoek heden uitspraak doende tegen den 57-jarigen H. Ar. J. Kessler uit Amers foort, bekend als internationaal voetballer en cricketter, veroordeelde beschuldigde tot 4 jaar interneering, eindigende Juni 1949, ontzetting uit alle richten voor het leven en verbeurdverklaring van zijn ver mogen tot een bedrag van 50.0-00. Bij het eerste onderzoek in Juli j.l. was Kessler veroordeeld tot een interneering van drie jaren. Kessler, die van 1934 af lid van de N S.B. is geweest, had in de Meidagen van 194-0 Mussert aan een f'huilplaats gehol pen. Van najaar 1940 tot 1943 was hij adju. dant van Mussert en organisator van diens lefwacht. Samen met Mussert, Himmler en Seyss Inquart had hij begin 1941 een reis naar München gemaakt en o.a. een bezoek aan het kamp Dachau gebracht. Peremans gearresteerd De P.R.A. te Amsterdam is er gisteren in geslaagd te arresteeren J. L. A. Pere mans, bijgenaamd de Be gische Blokzijl, als verdacht van politieke activiteit in Ne derland tijdens de bezetting. Peremans, die te Jette in België geboren is, werd tot Nederlander genaturaliseerd. Hij is reeds tweemaal ter dood veroordeeld, eenmaal na den vorigen oorlog en eenmaal in 1945, waarbij hem tevens een boete opgelegd werd van vijf millioen francs. de toegepaste bedrijfspsychologie aan de hand doet. Spr. vraagt zich af of daarmede het pro bleem in het hart gegrepen wordt. De diepste beweegkracht van des menschen gedragingen en dus ook van zijn arbeids- prestatie ligt in de werkelijke of vermeen de waarheden van zijn levens- en wereld beschouwing. De plaats, die de arbeid daarbij inneemt, is de graadmeter van den arbeidslust van haar bewuste en overtuigde aanhangers, Ir. B. D. Swanenburg deelde mede, dat het in de bedoeling ligt, een hoogere en middelbare bedrijfsschool voor Nederland op te richten, waar afgestudeerden in een één-jarigen cursus zich kunnen bekwa men in de organisatie-techniek. De ongeveer 900 deelnemers uit het ge heele land werden aan het slot uitge- noodigd ideeën en wenschen in te sturen, opdat door een zoo groot mogelijke uit wisseling van gedachten vruchtbaar werk voor ons land verricht kan worden. Afname van ambtelijke bemoeiing bij stijging productie Te Utrecht is gehouden een buitenge woon congres van den N.K.M.B., gewijd aan de actueele economische vraagstuk ken van den middenstand'. De voorzitter, de heer J. A. Koops, te Venlo, 'heette op dit eerste congres na de bevrijding in zijn kort openingswoord spe ciaal welkom dr. G. W. A. Huysmans, mi nister van economische zaken, en eenige vertegenwoordigers van departementen. Minister Huysmans voerde als eerste spreker het woord en zeide veel belang stelling te hebben voor den middenstand. Maatregelen betreffende den middenstand moeten in eigen kring worden genomen, vollgens den minister, en de omraming kan dan aan de overheid worden overgelaten, maar dan moet, aldus spr., uw organisatie ook een perfecte zijn. De klachten van den middenstand, dat zij een speciaal doelwit zouden zijn van de controlemaatregelen, waardoor het aanzien van den middenstand wordt geschaad, be sprak de minister. Dat de fouten in den middenstand' grooter zouden zijn dan in andere groepen is niet waar, doch voorko men moet worden, dat er tegenstelling be staat tusschen den arbeider en den amb tenaar en zijn leverancier. Het mag niet voorkomen, dat de consument leeft op den rand van een bestaan en zijn leverancier buitensporige winsten maakt. Naarmate het goederentekort afneemt moet de vrije concurrentie toenemen en zal de stroeve ambtelijke bemoeiing minder worden. De heer J. van Eek, directeur van de Ne- derlandsche middensfandsbank te Amster dam, sprak over de na-oorlogsche finan- cieele positie van den middenstand en hoe aan de komende financieringsmoeilijkhe- Terrein glad, doch in goeden staat De Nederlandsche voetballers brachten Maandag een rustigen avond door in hun hotel. Gistermorgen trokken zij er op uit voor een lichte training. Het terrein in de omgeving van het hotel bleek echter niet in orde te zijn, waarom in plaats van een training een wandeling gemaakt werd. Het Londensche avondblad „The Star" deelt onder een grooten kop „Dutch would rather have waited" mee, dat alhoewel de Nederlanders het waardeeren, dat zij de eersten zijn, om Engeland in een volledi- gen internationalen wedstrijd sinds 1939 te ontmoeten, zij er toch de voorkeur aan ge geven zouden hebben te wachten tot over twee jaar. Karei Lotsy vertelde aan het blad, dat het Nederlandsche voetbal tijdens de be zetting zeer geleden heeft. Herinnerd wordt aan den wedstrijd tegen een Baor-elftal, verleden jaar in Rotterdam waaraan door een viertal Engelsche internationals deel genomen werd en in welken wedstrijd de Nederlanders tot aan de laatste 20 minuten het beste deel van het spel hadden. Toen brak hun kracht en werden door de En- gelschen vier doelpunten gescoord. Het blad mérkt op, dat de gemiddelde leeftijd der spelers 29 is, hetgeen er op wijst, dat de belovende jonge spelers door den oorlog werden terug gehouden. Het noemde de beide veteranen Pauwe en Smit de beste krachten. „Niet gerangschikt on der de 10 sterkste Europeesche ploegen", zoo besluit het blad „verwacht Nederland een zware nederlaag tegen Engeland, doch zulks zal de spelers niet weerhouden om een harden strijd te leveren". Gistermiddag bracht het Nederlandsche voetbalelftal een bezoek aan het terrein van Huddersfield Town om daarna weer naar de badplaats terug te keeren, waar onze spelers, samen met het Engelsche elf tal den voorbereidingstijd doormaken. LEIDSCHE VOETBALBOND. Uitslagen van Zaterdag 23 November. Ie kl. Lisser B. IKatwijk 2, 62; Lei den 1Koudekerk 1, 41; RCL 1ARC 2, 5—3. 2e kl A.: ARC 3Woubrugge 1, 24; T. en D. 1Rijnsb. B. 3, 15. 2e kl. B.:MSV 1—VWS 1, 1-4. 3e kl. A.: Katwijk 4—VWS 2, 3—3. 3e kl. B.: Koudekerk 2—SVOW, 5—2;. GWS 2—Noordwijk 4 2—6. 4de kl.: Ter Leede 3Lisser B. 4, 11. Jun. A. Afd. A: Quick B. (A)Rijnsb. B. (A), 6—0; B: KatwijkQuick B. (B) 30. Adsp. A: Roodenburg (b)—ASC 25. C.: Warmunda (a)—SJC (a) 2—0; SJC (b)Docos 15 den het hoofd te bieden. Het tekort aan rentabiliteiten zal zich uiten in financieringsmoeilijkheden. Van de twee middelen, welke kunnen leiden tot de opheffing van spanningen tusschen loo- nen en prijzen, t.w. verhooging der loonen en verlaging der prijzen, moet het eerste worden verworpen, waar dit middel het inflatieproces versterkt en ons naar den afgrond voert. De oplossing moet gezocht worden in een verhooging van de arbeids productiviteit en waar mogelijk in verla ging van de prijzen door een verminde ring van de winstmarges. De Overheid zal dit middel echter met voorzichtigheid moe ten hanteeren. Niet alleen sommige fabrie ken en groothandelaars, doch ook een aan tal middenstandsondernemingen hebben een tekort aan bedrijfsmiddelen, welk te kort opgeheven kan worden met het op nemen van bankcredieten en een verbe terde bedrijfsvoering. De overheid heeft diverse maatregelen genomen om te voor zien in de credietbehoeften van hen, die niet voor een normaal bankcrediet in aan merking komen. De middenstand zal goed doen om zich van deze credietmogelijk- heid ou de hoogte te stellen.. De tweede inleider, de heer J. J. W. IJs- selmuiden uit Arnhem, lid van de Tweede Kamer sprak over „belastingwetgeving en middenstaidsbedrijf in dezen tijd." Wij ont- leenen aan zijn rede het volgende: „De aanhangige belastingvoorstellen beoo°en eenmalige offers op te leggen ter dekking van de oorlogslasten. Men moet bedoelde offers vooral zien tegen den achtergrond van den zorgelijken toestand der overheids financiën. Voor deze eenmalige heffingen zijn uitsluitend de belastbare vermogens gekozen, wat minstens een zeer eenzijdige keuze genoemd kan worden en door de zwaarte er van tot ongewenschte verwik kelingen kan leiden." „De belastingvoorstellen beoogen verder een verbeterde opsteling te verkrijgen, zij het ten deele tijdelijk, van de bestaande heffingen. Ten aanzien van een heropstel ling van het geheel aan blijvende heffin gen, is het uitganespunt geweest verlich ting te geven aan het bedrijfsleven. Daar aan voldoen de instelling van een belasting vrije reserve en de voorgenomen verlich ting van de vennootschapsbelasting, welke voor een deel is teruggenomen." BEZWAREN TEGEN VERMOGENS- HEFFING-INEENS. Na de Kamer van Koophandel en de hoofdgroep Industrie heeft zich thans ook de Vereeniging voor den Effectenhandel te zamen met de Bedrijfsgroep Handels banken met een adres tot. de Staten-Gene- raal gewend, waarin tot uitdrukking wordt gebracht, dat de vermogensheffing-ineens een terugkeer tot een redelijk peil van welstand zal bemoeilijken. Als gevolg van de beide heffingen zal binnen één jaar in totaal vijf en een half milliard gulden worden betaald. Volgens adressanten zal daarbij niet kunnen wor den vermeden, dat op grooten schaal uit stel van betaling wordt verleend, omvang rijke crediet-operaties plaats vinden en de fiscus betaling met vermogensobjecten in natura moet aanvaarden. Vrije middelen voor productieve investeering zullen voor loopig niet meer beschikbaar zijn en er komt een marktcrisis, in ieder geval een langdurige malaise, waarvan de terugslag niet is te overzien. De Nederlandsche spelers waren verge zeld. door de heeren Herberts, Mundt en Triebel. Het veld, dat gisteren tal van regenbuien had verwerkt, bevond zich nog steeds in goeden staat. Het was niet zoo zwaar als men verwacht had, doch in verband met het gladde oppervlak werden maatregelen getroffen om de schoenen van onze spe lers van hooge studs te voorzien. Uitslagen van Zondag 24 November. Ie kl. A: Kagia 1—Altior 1, 4—2; War munda 1Foreholte 1, 10; VTL 1VVLV 1, 0—0. Ie kl. B: Lugdunum 4ASC 3, 24; Teij- lingen 2—Alphen 3, 1—2; WSB 2LFC 3 0—2. Ie kl. C: DOSR 2—Teijlingen 3, 7—2; Roodenburg 3Alphensche B. 2 4—1. 2e kl. A.: Rijp wetering 1—ALZ 1, 80; MMO 1VNA 1, 2—4. 2e kl. B: Foreholte 2Lugdunum 5, 21; Alphen 4Altior 2, 36; LFC 4DSB 2, 2e'kl. C.: WSB 3—LDWS 2, 1—2; DOSR 3Docos 3, 110. 3e kl. A.: WLV 2—Lisse 4, 11—0; VTL 2—ZLC 3, 1—4. 3e kl. B: Foreholte 3Oranje Groen 2, 34; Warmunda 3ASC 6, 03; Rouw koop 3Roodenburg 6, 23; Alphia 3 Weter. B. 2, 6—0. 3e kl. C.: Kagia 2Rijp wetering 2, 20; ASC 7SJZ 2, 22; Alph. B, 4Rooden burg 7 n.o. 4e kl. B.: Teijlingen 4LFC 8, 15; Roo denburg 8VNA 2, 81. 4e kl. C.: Hazerswoude 2Roodenburg 9, Roodenburg n.o. Jun. Afd. A.: Alphen (A)Lugd. (A), 07; Roodenburg (A)LFC (A), 3—1. Jun. afd B.: LFC (B)—VNA, 1—1. Jun. C.: Alphensche B. (A)DOSR (A), 3—1. Jun. afd. D.: SJC—MMO, MMO n.o.; KRV Warmunda, 32; RijpweteringAlphen sche B. (B) 1—5. Jun, afd. E: Altior (B)Hazerswoude 1—1; WLV (B)—DOSR (B) 2—1. LEIDSCHE VOETBALBOND. Programma voor Zaterdag 30 November; Alle wedstrijden vangen te 3 uUr aan. Ie klasse: Katwijk 2Rijnsb. 2; Koude kerk 1—ARC 2. 2e klass A: Lisser B. 2GWS 1; Rijnsb. B, 3Quick B. 3; 2e klasse B: Leiden 2CNV 2. 3e klasse A: ARC 4Alphia; Quick B. 5—Leiden 3; Ter Leede 2—VWS 2. 3e klasse B; SVOW 2Lisser B. 3. 4e klasse: RCL 3—VWS 3; MSV 2—SV OW 3. Jun. A.: Valken B.Rijnsb. B. Jun. B.: Noordwijk bKatwijk. Adsp. A: KatwijkQuick B. a; ASC— Quick B. b; Roodenburg aNoordwijk; UVS a—LFC Adsp. B.: VTLUVS c; Roodenburg c —Oranje Groen. Adsp. C.; ForeholteLisse a; KRVSJC b; SJC aLisse b; Warmunda bDocos. N.B. Valken B. Juniores zijn in de af- deeling A geplaatst. Programma voor Zondag 1 December; le klas A: DSB 1Morsohkwartier 1; Leidsche B. 1Warmunda 1; Kagia 1 VTL 1; VVLV 1—Meerburg 1; Foreholte 1—Weter. B. 1. le klas B: ASC 3—WSB 2; SJC 2—Tey- lingen 2; UVS 4Alphen 3. le klas C.: Alph. B. 2Lisse 3. 2e klas A: AZL iOranje Groen 1; Ha zerswoude 1Rijpwetering 1; MMO 1 SJZ 1. 2e klas B; DSB 2Lugdunum 5; SJC 3 Foreholte 2. 2e klas C.: Warmunda 2DOSR 3, ASC 5—'Docos 3; Alph. B. 3ZLC 2; Rouwkoop 2—LDWS 2. 3e klas A: Alphen 5LFC 5; Roodenburg 5Lisse 4. 3e klasse B: Weter. B. 2Oranje Groen 2; ASC 6—Foreholte 3; UGS 7—Warmun da 3. 3e klas C: Kagia 2—SJZ 2; LFC 6—Lug dunum 7; Roodenburg 7ASC 7; Rijpwe tering 2Alph, B. 4. 4e klas A: LDWS 3—ZLC 4; VVLV 3— LFC 7; ASC 8—WSB 4; UVS 8—Docos 4. 4e klas B; SJZ 3Leidsche B. 2; MMO 3 Teylingen 4; Alphia 4Roodenburg 8. 4e klas C: Roodenburg 9Morschkwar- tier 2; AZL 2Lugdunum 9; Rijpwetering 3LDWS 4; SJZ 4Hazerswoude 2. Jun. A: ASC AOranje Groen A; LFC A—UVS A. Jun. B.: Alphen BVNA. Jun. C.: Foreholte AVVLV A; Meer burgLisse A; WSBAlph. B. A; Docos ATeylingen A. Jun D.: WarmundaForeholte B; Alph. Bè B.—SJC; Lisse B—KRV. Jun. E.; Weter. B.'Docos B; Teylingen BVVLV B; HazerswoudeAlph. B. C. KagiaAltior 42. Voor het eerst sinds 5 jaar weid op het veld aan de Kaag weer een competitie-wedstrijd gespeeld tus schen Kagia en Altior I. Altior nam de lei ding, doch vanaf den aftrap nam Kagia den bal mee en geen minuut later is de stand 11. Nog voor de rust aanbreekt maakt de tegenpartij 1—2. Korten tijd la ter maakt Kagia opnieuw gelijk (22), om na een half uur de leiding te nemen (32), waarna de voorsprong uit een straf schop wordt verhoogd (42). BILJARTEN. Leidsche Biljartbond. Programma van den L. B. B. van 2 tot 7 Dec. luidt: Dinsdag, 3 Dec.: le klas: TOG 1Klein Rustoord; DVH 1TOP 1; Spijkerbak 1 UVS 1; Carambal 1—TOG 2. Maandag, 2 Dec.: 2e klas: De Hoek 1 Carambal 2; BOS 1Spijkerbak 2; Drei Pottekens 1Spoortje 1; TOP 2Morsch- poort 1. Maandag, 2 Dec.: 3e klas: TOG 4Morsch poort 2. Dinsdag, 3 Dec.: 3e klas: De Valk 1 DVH 2, Vierkantje 1—BOS 2; Morsch- poort 3—UVS 2. Vrijdag, 6 Dec.: 4e klas: DVH 3BOS 2; Carambal 3Morschpoort 4; TOG 5Spoor tjo 2; De Hoek 2Drei Pottekens 2. Maandag, 2 Dec.; 5e klas: Carambal 4 DVH 4; Spijkerbak 3—Morschpoort 5; TOP 3De Valk 2; Vierkantje 2Drei Potte kens 3. Woensdag, 4 Dec.: 6e klas: Morschpoort 6—OG 1; TOP 4—Spoortje 3; Drei Potte kens 4—De Valk 3; TOG 6—Morschpoort 7. Opleiding van Engelsche stewardessen. De Engelsche stewardessen op de transatlan tische luchtlijnen moeten een cursus van 10 weken volgen. Deze cursus omvat 50 verschillende onderwerpen, van den meest uiteenloopenden aard. Toekomstige ste wardessen krijgen onderricht in de kookkunst van den heer Lawrence, die een practijk van 20 jaar achter den rug heeft in de beste Londensche hotels.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 2