MEISJE 1 tons Bestelwagen R.K. Meisje Herinnerings-Cloisonné-Tegels NET ÜEISJE 2 BINNENWERKERS J. P. v. d. BLOM Slteef. Vertegenwoordiger flinke eerlijke Jongen Consumenten crediet DANSAVONDEN Ever t Gasteïein VRIJ HUIS TE HAARLEM NIEUWVEEN Vordering woningruimte. Thans is de Burgemeester er toe overgegaan om een commissie te vormen voor de eventueele vordering van beschikbare woonruimte. Hierin hebben, naast den burgemeester, ook zitting de heer A. Buurke en een lid van den Verhuurdersbond. WARMOND Weest op uw hoede. Het inbrekersgil de heeft in deze gemeente de kop weer opgestoken. Door middel van een valsche sleutel zijn de inbrekers binnengegaan in de woning van den heer S. W., ambtenaar tc-r secretarie alhier, toen de familie naai de kerk was. Verschillende voorwerpen als costuums. mantels, zilver en eetwaren werden ontvreemd, benevens een bedrag aan geld. Eveneens is tijdens afwezigheid van de inwoonster ingebroken bij mej. v. M., waar verschillende gouden en zilveren sieraden werden ontvreemd. Men denke er om bij het verlaten van zijn woning deze goed af te sluiten. Van de daders ontbreekt tot nu toe elk spoor. Uitvoering. Voor een uitverkochte zaal gaf de Warmondsche Fanfare haar eerste winteruitvoering, die opgeluisterd werd door muziek en tooneel. De heer Bergam, voorzitter der vereeniging, opende deze en gaf het woord aan Notaris Ro- meyn, die den scheidenden directeur der muziekvereeniging dank bracht voor alles, wat hij in het belang der vereeniging had gedaan. Onder krachtig applaus der aan wezigen werd hem het eerelidmaatschap der vereeniging verleend. De ten gehoore gebrachte muziek was van zeer goed ge halte en ook het tooneelstuk „Nicodemus en zijn schaduw" oogstte zeer veel bijval. Een buitengewoon geslaagde avond. Woningbouwvereen, „Warmunda" Het bestuur van de woningbouwvereeniging „Warmunda" is samengesteld als volgt: Voorzitter J. M. J. de Greef, secretaris J. G. van Vliet en penningmeester J. Heitla- ger. ZOETERWOUDE IJsclub. Vrijdagavond hield de IJs club Zoeterwoude haar jaarvergadering, welke door 81 leden bezocht werd. De voorzitter, de heer G. P. van Leeuwen, ver welkomde in het bijzonder den eerevoor zitter, burgemeester Smeets, het eerelid Jac. van Leeuwen en de nieuw-benoemde commissarissen, de heeren J. Moerkerk en W. Belt. Vervolgens sprak de voorzitter een in memoriam bij het overlijden van het bestuurslid, den heer F. J. Parlevliet, Het jaarverslag was zeer poover, want er is geen ijs geweest. Dank zij den propagan- distischen ijver van de commissarissen was het ledental gestegen van 294 op 337, da mesleden van 89 op 93; de donateurs daal den van 4 op 3. Het finantieel verslag ver meldde 'n winst van 293.72 waardoor een kapitaal van 997.55 werd bereikt. De voorzitter deelde mede. dat voor den komenden winter ijs en weder dienen de een winterprogram is samengesteld, dat door de technische commissie zal uit gevoerd worden. Dit bestaat uit een natio nale hardrijderij, een hardrijderij op de lange baan, een kortebaanwedstrijd, schoon rijden en school wedstrijden. De vereeniging is thans aangesloten bij de Z.-H. IJsveree- niging. De aftr. bestuursleden worden bij enkele candidaatstelling herkozen; tot voorzitter wordt in het bestuur de heer G. T. van Leeuwen herbenoemd. De eere voorzitter spreekt bij de rondvraag en dankt voor het medeleven in de IJsclub ondervonden en bij zijn huwelijk. Zeer waardeerend uit ziel} de burgervader over de omzwaai van de vereeniging tot het sportieve werk en stelt als gewoonlijk een extra prijs beschikbaar voor de wedstrijden Dan houdt de oud-voorzitter-secretaris, hel eerelid, de heer Jac. v. Leeuwen, een zeer interessante redevoering. Spr. memo reert het 50-jarig bestaan van de vereeni ging waarvan spr. het geheele leven heeft meegemaakt. Op vaak geestige wijze rele veert de heer van Leeuwen veel van het geen in al die jaren is geschied. In de eer ste jaren was de bloei van de vereeniging zeer groot. Later is deze afgenomen en zelfs zoozeer dat er niet meer vergaderd en ook geen contributie meer werd geïncasseerd. Ir één jaar was er dan ook maar één lid nl. de penningmeester, die zijn contributie nog trouw geboekt had. Een aardige anec dote vertelde spr. van een commissaris, die de contributie kwam innen op een boerderij waar de vrouw des huizes hem ontving met de mededeeling, dat hij maar eens terug moest komen, want de baas was in het hooiland. Later is dan ook ingevoerd, dat de contributie door de commissarissen vóór 15 Dec. afgedragen moet worden. Na de in zinking van 1907 is er steeds een bloeipe riode geweest, zoodat wij thans bij het gouden jubileum kunnen bogen op een gezonde toestand, ook financieel. De voorzitter is den heer V. Leeuwen zeer erkentelijk voor zijn herdenkingsrede en deelt mede, dat de viering door omstan digheden niet heeft plaats gehad. Van reci- pieeren eenvoudig als de opvatting van het bestuur is werd afgezien. Maar nu staat er een jubileum-programma voor de zen winter op stapel waaromtrent gevraagd de voorzitter mededeelt, dat de prijzen voor den nationalen wedstrijd zijn 125.—, 75— 50.—, 25.— en 10.Waar de wedstrijd gehouden zal worden, hangt af van den ijstoestand. Met de verloting van 3 paar schaatsen wordt, deze veradering beëindigd. ZOETERWOUDE (H. R.) „Meerburg." Zondagavond organiseer de de Sportvereeniging „Meerburg" in het Parochiehuis, en feestavond voor de leden, donateurs en belangstellenden, welke be doeld was als een propaganda-avond om te komen tot uitbreiding van het aantal le den en donateurs. De voorz. de heer Spaans sprak het welkomstwoord in 't bijzonde tot burgemeester Smeets. waarna de leiding van dezen avond werd gegeven aan het Amusementsbureau „De Mary's" die ge tracht hebben met hun vroolijke nummers de talrijke aanwezigen op aangename wij ze bezig te houden Hierin zijn zij ten volle geslaagd. De belangstelling voor de Sport vereeniging, bleek ook uit het groote aan tal prijzen die op zoo gulle wijze door de diverse zakenmenschen voor dit doel ter beschikking was gesteld. Tijdens de korte pauze werden deze goede gaven, bestaande uit taarten, tulbanden, fruitmanden en tal van andere artikelen, na de verkoop van eenige lootjes 'wij hoorden van 750) ver loot. Na afloop van het cabaret volgde de trekking van de reeds loopende groote ver loting, waarbij de bezitter van lot no. 204 als de eerste prijswinnaar werd aangewe zen. De volled'ge uitslag der verloting heb ben wij reeds gisterenavond per advertentie bekend gemaakt. De prijzen kunnen wor den afgehaald 'heden, Dinsdagavond, tus- schen 7 uur en half negen bij den heer M. Pieterse, Hooge Rijndijk 127, terwijl Zater dag a.s. voor het laatst gelegenheid is de prijzen af te halen bij P. van Mil Hooge Rijndijk 106. Voor de Spartvereeniging Meerburg was het een welgeslaagde avond. STADSNIEUWS Gemeenteraad van Leiden De gemeenteraad van Leiden kwam gis terenmiddag in openbare vergadering bij een. Bericht van verhindering zonden de heeren Frohwein en Van Oyen. De voorzitter gaf een zegevierende klap met de hamer op tafel, want zei- de hij dit is een nieuwe hamer, aan de gemeente geschonken door den heer J. P. M. Driessen, firma Van RoSsum du Chattel. Spr. dankte den schenker voor dit schitterend kunststuk. (Deze hamer is met zilver ingelegd en is versierd met in zilver gedreven afbeeldingen van het stadswapen en van het stadhuis). Mr. Streng werd beëedigd als loco-se cretaris. Aan dr. W. P. Jorissen werd, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als cu rator van het gymnasium. Ontslag werd verleend aan den heer A. J. M. van Dijk als lid van de Monumen ten-commissie. In zijn plaats, en in de vacature-ir. H. A. van Oerle werden benoemd ir. J. A. v. d. Laan en A. Bicker Caarten. Aan mej. W. M. Nijkamp werd eervol ontslag verleend als hoofd van een bewaarschool. In het college van curatoren van het gymnasium werden benoemd professor H. Fischer (met 18 st. tegen 15 op ds. P. M. Luca)en mevr. C. G. de Jager-Gala- vazi. Tot lid van het bestuur van de Vereen, tot Bev. van den bouw van Werkmans woningen werd -bejio^md prof. mr. C. Westrate. Tot ambtenaar van- de burg. stand werd benoemd de heer C. J. .M. Montanus. Tot leeraar in hét Nederlandsch aan het gymnasium werd benoemd dr. J. F. Heybroek; tot leeraar in het Duitsch drs. J. H. Drewes (met 20 st. tegen 14 op den heer Bakker). Tot hoofd van de bewaarschool in de Atjehstraat werd benoemd mej. G. v. d. Brug. Tot hoofd van de bewaarschool aan het St. Elisabethshof mej. D. J. E. Odé. Aan den heer E. J. Hoppe werd eervol ontslag verleend als leeraar aan het gym nasium.. Aan mevrouw J. M. Dutilh-'s Jacob werd eervol ontslag verleend als leerares aan het gymnasium. Aan B. M. Noach werd eervol ontslag verleend als leeraar aan de Gem. H.B.S.; aan J. B. Volkers als onderwijzer aan een lagere school; aan J. Slegtenhorst als on derwij zei aan een lagere school; aan M. J. van den Ende en J. Wolfslag als on derwijzer aan een opleidingsschool. Tot lid van de commissie betreffende de arbeids- en dienstvoorwaarden van het gemeente-personeel werd benoemd de heer Piena. Tot gemeentelijk commissaris bij de Leidsche Duinwatermaatschappij werd be noemd J G. J. Verhey van Wijk. Goedgekeurd werd een vrachtauto aan te schaffen voor Gemeentewerken, en een vrachtauto voor den Gem. Reinigings- en Ontsmettingsdienst. De heer Knuttel (Comm.) had ge hoord, dat deze tweede auto al in gebruik was, Weth. Jongeleen antwoordde, dat de auto er wel was, maar nog niet in ge bruik. Als er een toewijzing komt,.moet binnen 8 dagen mededeeling worden ge daan, of men van deze toewijzing gebruik maakt. Bij het voorstel vernieuwing van de sterkstroom-installatie en van de uitbrei ding van de noodverlichting in de Stads gehoorzaal bepleitte de heer Van Dijk (Kath.) tegelijkertijd een geluidsinstalla tie aan te leggen, wegens de slechte acoustiek in de Gehoorzaal. Weth. Jongeleen wees erop, dat de ge luidsinstallatie thans aan particulieren wordt overgelaten, welke dan worden voorbij geloopen. De heer Van Dijk noemde de gevonden particuliere oplossingen slechts provisori sche. Weth. Jongeleen zeide nadere overwe ging toe. Voorgesteld werd enkele posten van de begrooting dienst 1944 te wijzigen. De heer Knol (Prot.) had verschillende bezwaren. Ged. Staten gaan z.i. te ver met hun bemoeiing, waardoor de autono mie der gemeenten nog meer wordt aan getast. De lichtfabrieken zijn een sterk fi nancieel bedrijf; daarom acht spr. het af schrijvingspercentage te laag. Spr. be speurt een neiging het vermogen der ge meente te verlageh. De heer Van Weizen (Comm.) voelt er niet veel voor, met het oog op de voor- genornen koppeling van electriciteitsbe- drijven, extra-potjes te vormen, die ons niet meer ten goede -gouden kunnen ko men, Naar aanleiding van de schrapping van gelden voor Jeugdzorg (uitgetrokken in 1944), vroeg spr. wat de plannen dien aangaande van het college zijn. Weth. Van der Kwaak antwoordde, dat, wat het afschrijvings-percentage betreft, de meeningen verdeeld zijn. Het vernieu wingsfonds staat er bij de Vi pet. afschrij ving nog niet zoo slecht voor, hetgeen spr. met cijfers aantoonde. Er zijn wel an dere argumenten, om na den oorlog het percentage te verhoogen. Het is echter be ter daarmede eventueel te wachten tot de nieuwe begrooting. Over plannen voor Jeugdzorg kon spr. nog geen mededeelin- gen doen. De heer Lombert (Kath.) lichtte toe, dat deze afschrijvingen de geheele financieele politiek der gemeente raken. Verzwaarde afschrijving zou op het gemeentelijk bud get ergens anders een tegenhanger moe ten vinden. Het woonhuis Aalmarkt 5 werd ver huurd aan W. J. van der Graaff. De exploitatie van de buffetten in de Stadsgehoorzaal werd opnieuw verpacht aan den heer Van Ingen Schenau, echter niet, of de heer Schüller (P. v. d. A.) had aanmerking gemaakt op de weinige soe pelheid van den pachter. De pachtsom van /-3000is belachelijk gering, waarin nog begrepen is de vrije woning-huur. Spr. dacht aan openbare aanbesteding voor 1947. Weth. Jongeleen zeide, dat de gemeente afhankelijk is van de prijs-beheersching. Spr. weet daarom niet of openbare ver pachting veel voordeel voor de gemeente zal opleveren. Deze zaak zal opnieuw on der de oogen worden gezien. Het is nu een abnormale tijd; het is nog nimmer voor gekomen, dat men een half jaar te voren de groote zaal moet huren. De heer Schüller ried aan, vóór de aan besteding te gaan onderhandelen met de prijsbeheersching. De heer Hendriks toonde zich tevreden over den pachter, welke meening de heer Lombert onderschreef. De heer Riemens had echter nogal aanmerkingen, met ï^me over het telefoneeren tijdens de Chrysan ten-tentoonstelling. Een verdieping van het voormalige schoolgebouw Pieterskerkhof 4A werd verhuurd aan het Rijk. De Electriciteits- verordening werd gewijzigd. Bij de subsidie-verleenning aan de Commissie inzake Huishoudelijke Voor lichting vroeg de heer Woudstra (Prot.) inlichtingen over de juridische status van deze commissie: wie benoemen de leden, aan wie geeft zij verantwoording? De taak van deze commissie is spr. onbekend. Weth. Menken antwoordde, dat in 1935 deze commissie is opgericht op instigatie van het Dep. van Soc. Zaken, ter voorlich ting van arbeiders-gezinnen. Uitstekend werk is in Leiden gepresteerd. De commis sie werkt in overleg met de vrouwen-or ganisaties en de vakscholen, en is rekening en verantwoording schuldig aan het ge meentebestuur. Het beschikbaar gestelde bedrag voor de Gemeentelijke Blindeninrichting werd verhoogd. Op een vraag van den heer Balkesteyn (Prot.), waar de afzet der ver vaardigde producten geschiedt, antwoord de weth. Menken, dat dit de gemeente is en de N.Z.HT.M. De subsidie aan de Vereeniging Zwak zinnigenzorg voor 1946 werd verhoogd. De heer D J. van Dijk (P. v, d. A.) in formeerde, wanneer de raadsleden zullen worden aangesloten op het telefoon-net, waartoe bij raadsbesluit in 1930 was be sloten. De voorzitter antwoordde, dat B. en W. zich voorstellen deze zaak bij de nieuwe begrooting te bezien in verband mét het nog onvoldoende inzicht in den finan- cieelen toestand der gemeente. De kosten van de aansluiting zouden f-2500.be dragen. De heer Schüller vond, dat B. en W. schuilevinkje spelen. Laten zij met een voorstel in de volgende vergadering ko men. De heer Wilmer (Kath.) zeide, deze aan gelegenheid op zichzelf niet belangrijk té achten, maar een eenmaal genomen raadsbesluit moeten B. en W. uitvoeren, of, indien ze dat niet mogelijk achten, den Raad voorstellen het in te trekken. Een voorstel van den heef D. J. van Dijk een post voor aansluitingen aan het tele foon-net op de begrooting 1946 te plaatsen, werd voldoende ondersteund. De voorzitter verklaarde, dat B. en W. er geen bezwaar, tegen hebben in de vol gende vergadering prae-advies op dit voorstel uit te brengen. Bij de rondvraag klaagde mevr. Brag- gaar-De Does (P. v d. A.) over den slech ten toestand van het wegdek van de Rijn en Schiekade. Weth. Jongeleen antwoordde, dat som mige eigenaars weigerden tot overeen stemming te komen met de gemeente over de verbreeding. De heer Schüller drong aan op een spoedige bijeenkomst van het Georgani seerd Overleg, waarop de salarieering ter sprake kon worden gebracht. Weth. Menken antwoordde, dat de Mi nister had gelast, dat geen vergaderingen van het Georganiseerd Overleg zouden worden gehouden, alvorens de voorstellen tot reorganisatie van G. O. zouden zijn be handeld. De heer Schüller wees ook op de hope- looze toestand, dat bij het sportpark aan den Zoeterwoudschen Singel geen toiletten aanwezig zijn. Weth. Jongeleen dankte voor deze aan wijzing en zal verbetering voorstaan, De heer Lombert merkte op, dat de ver betering van het wegdek aan de Rijn- en Schiekade niets te maken heeft met even tueele verbreeding. Voorts zeide spr., dat de bewoners van den Maresingel zeer ge dupeerd zijn door de afbraak van de Huig-brug. Spr. zou gaarne een pont-ver binding zien, zoolang de brug niet hersteld is. Spr. hoopte, dat de eventueele recon structie van de brug vlugger in zijn werk zal gaan dan de reparatie aan de Turf- marktbrug. Wethouder Jongeleen antwoordde, dat de Huigbrug uit bouwvalligheid moest worden afgebroken. Een voorstel deze brug al of niet te herbouwen, komt nog in den raad. De reparatie van de Turf- marktbrug bleek omvangrijker dan ge dacht was. De heer A. van Dijk (Kath.) wees erop, dat de leerlingen van de scholen aan de Potgieterslaan telkens den vrij drukken verkeersweg moeten oversteken. Spr. ver zocht daar waarschuwingsborden voor het verkeer te plaatsen. Hierna werd de vergadering gesloten. St. Nicolaas komtzonder geld. De R.K. Bond van Hotel-, Café- en Restaurant- Geëmployeerden „St. Antonius" geeft een St. Nicolaasfeest op Woensdag 4 December a.s. in de Romanuszaal (Hartebrugkerk) voor de kinderen van het Carmelitessen- klooster en, tevens voor de kinderen van haar leden. Reeds heeft het Bestuur van „St. Antonius" van diverse leveranciers en particulieren de toezegging gehad, dat zij zullen medewerken dit St. Nicolaasfeest voor de kinderen van bovengenoemd kloos ter en bond te doen slagen. Maar daarnaast zijn er nog diverse kosten die gedekt moe ten worden. Gedenkt ook het mooie werk, dat U en wij kunnen doen voor het Carme- litessenklooster, laat die kinderen ook een prettig St. Nicolaasfeest vieren. Geeft wat u geven kan. Giften ook in natura worden gaarne verwacht bij den secretaris-penning meester, den heer Joh. M. v. Asperdt, Mare singel 48, Leiden. UITREIKING BONKAARTEN. De arbeidsproductiviteit, dat is de gemid delde prestatie per man per jaar, geeft over de eerste maanden van dit jaar geen erg bemoedigend beeld te zien. Het peil van 1938 werd bij lange na niet bereikt, en van een tendentie tot herstel is nog niet veel te bespeuren. Het Centraal Plan Bureau heeft bere kend, dat, indien het Nederlandsche volk in de toekomst weer het welvaarts peil van 1938 wil bereiken, de arbeidsproductiviteit zal moeten stijgen op de wijze zooals in bij gaande grafiek in de kolom „Taakstelling per 31 Dec." jaar voor jaar is aangegeven. Indien wij niet in staat mochten blijken de hierin aan gegeven taak te vervullen, zal ons land nooit de welvaart van weleer kun nen bereiken. t Heden werden wij diep getroffen door het overlijden van on zen jongsten lieveling en broertje WIM in den aanvalligen leef tijd van ruim 6 maanden W. A. Bergers C. M. BergersPeter Marianne Leiden, 25 Nov. 1946. Hooigracht 33. 2346 De Engelenjnis zal wor den opgedragen in de parochiekerk van O. L. Vr Hemelvaart en St. Jozef te 7.45 uur op Don derdag 28 Nov. a.s., waarna de begrafenis te 10 uur op de R. K. Be graafplaats, Zijlpoort. EEN FLINK gevraagd van 9 tot pl.m, 2 uur. Mevr. Blomsma, Em- malaan 5, Oegstgeest. 2347 (gesloten bak). Brieven onder no. 2342 bureau van dit blad. GEVRAAGD NET voor dag en nacht, niet bo ven de 18 jaar, in gezin met 8 kinderen. Prettig huise lijk verkeer. Br. onder no. 2338 bur. v. d. blad. NAAIMACHINE hand- of trapnaaimachine te koop gevraagd, defect geen bezwaar. Br. onder no. 2344 bur. v. d. blad. bijv. „Eer aan Hollands vrouw voor volhar ding moed en trouw 1944 winter 1945 e.a.v. „DE PORCELEYNE FLES" te Delft. Tijdig te bestellen wegens beperkte productie bij: „AU BON GOUT" Gangetje 8 Alleenvertegenwoordiging Leiden. OF NOODHULP GEVRAAGD wegens ziekte tegen woordige voor dag en nacht. Zelfst. kunnende werken en koken. Goed loon. Geen winkelwerk. ARNOLD H. BERGERS, Haarl.straat 216 3594 SINT NICOLAAS-INKOPEN DOE HET NU! Lederwaren - Schouder tassen - Fotostandaards Schoolétuls - Papier manden - Naaidozen - Presenteerbladen - Ka lenders - Schilderstuk ken - Speelgoederen - - Gezelschapspelen - Pop- 6 REE STIC A AT 10/ pen enz. - Constructie- v.h. Schra vend Ijk. t.o. Stadli dozen - Sportartikelen - Tafeltennis. LEIDEN - TEL. 23736 Alles voor haar GEVRAAGD ZUIVELFABRIEK TH. C. J. DEN HOLLANDER KOOILAAN 2 A LEIDEN 3237 Elke moderne vrouw zal blij zijn met zoo'n mo derne, fraai geslepen fla con vol heerlijke parfum. Verras haar 'daarom met 'n geurig ST. NICOLAAS-CADEAU van STEENSTRAAT 57 Telefoon 21721 VERLOREN een gouden armband (ge dachtenis) Zondagmiddag tusschen „Huize Duinzicht" en R. K. Kerk. Tegen be looning terug te bezorgen bij den koster, Rhijngees- terstraatweg 39. Oegstgeest Meubelen BVRGSTEEG Huishamers v.a. f572.50 OUDE WETERING Abonnementen en advertentiën wor den aangenomen door VESSEUR OVERZIJDE 1B Gevraagd een FLINK PERSOON om als vertegenwoordiger op te treden voor ingevoerde Grossierden) in Levensmiddelen Diploma warenkennis strekt tot aanbeveling. Brieven met opgave vorige werkkring, leeftijd enz. onder no. 3590 bureau van dit blad. Gevr. voor direct 2345 om in het bakkersvak te worden opgeleid Luxe Broodbakkerij A. H. v. NOORT DOUZASTRAAT 2 TELEFOON 21407 De laatste zitting voor wordt gehouden op Don derdag 28 November a.s. des nam. van 67.30 uur ten kantore van de Coöpe ratieve Boerenleenbank, Rjjpwetering. 2341 TELEFOONTJES PERSONEEL <2? R. K. Huishoudster ge vraagd bij een bejaarden man alleen in een mooi huisje bij kerk. Br. onder no. 2350 bur v. d blad. Net R. K. Meisje biedt zich aan als werkster Voor enkele dagen p. week. Brie- Ven aan J. Ammerlaan, Weipoortsche weg 71, Zoe terwoude. 2348 GEVRAAGD Spitwerk gevraagd v. zoo spoedig mogelijk, ook volkstuintjes. Br. onder no. 3592 bür. v. d. blad. AANGEBODEN "2? Wij leveren u gaarne op zicht een fraai schilder stuk op doek, dressoir maat voor 65.Bel 20890 Adr. van Ooy jr., Breestr. 9. *2* St. Nicolaas en knecht- costuums huurt u het voor- deeligst in Je_an van Zijp's feestmagazijn, Hoogland- sche Kerkgracht 40. Tel. 22287 Leiden. Thans ook maskers te huur. 3589 Brandkast in prima staat, binnenketel met deksel inhoud 40 liter voor wasch- of veevoederfornuis. Salamanderkachel, 1 pers. zwaar solied ledikant. Amerikaansch grenen hout. Langezaal Stille Rijn 7. a.s. Zondag 8 u. Hooglandsche Kerkgracht 48 en Langebrug 6a. Uitsluitend v. jongelui v.buiten Warmond: Heden 8 uur, zaal Papot. Bodegraven: Morgen-Woensdag 8 uur, "Ver, Géb. Groenendijk-Hazers woudeDonderdag 8 u. v.d.Voort Noord wijk: Donderdag 8.15 u. „Hof v. Holland", RijpweteringDonderdag 8 uur, Café Bakker. Alphen: Vrijdag 8 uur, Pancratius-Gebouw. Aarl.veen: Zaterdag 8 uur, Café v. d. Berg. In verband met de Missie, alle lessen en dansavonden voor de jongelui uit Leiden en Oegstgeest uitgesteld. De Dansschool welke zich uitsluitend richt tot de Katholieke Jongelui LANGEBRUG 6a TELEF. 26954 - LEIDEN huurprijs f 6.80 p. w. voor soortgelijk huis te Leiden. H. Vissers, Middenweg 70, Haarlem DE JONG'S MACHINEFABRIEK H. Rijndijk 2 Hazerswoude uAaag.t: Machinebankwerkers Draaiers Lassers Aangename werkkring Eigen autobusverbinding ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 4