LEIDSCH TRIBUNAAL BINNENLAND OMGEVING Joris Voetangers jacht MARKTBERICHTEN In de heden gehouden zitting van het Leidsch Tribunaal werd allereerst uit spraak gedaan in de volgende zaken: J. C. Evers te Sassenheim, interneering voor den tijd van 3 maanden, tot 12 Febr. 1947 en ontzetting uit de beide kiesrech ten. D. M. Binnendijk te Alphen a. d. Rijn, reeds in vrijheid gesteld, ontzetting uit de beide kiesrechten, verbeurd verklaring van zijn vermogen tot een bedrag van 5000 J. N. Los te Zevenhoven, interneering tot 19 Dec. 1946 en ontzetting uit de beide kiesrechten. Mevr. N. A. KokCitteur te Oegstgeest, interneering voor den tijd van 1 jaar en 8 maanden tot 24 Dec. 1946 en ontzetting uit de beide kiesrechten. Mevr. C. SpruytKleer te Hazerswoude, interneering voor den tijd reeds in inter neering doorgebracht en ontzetting uit de beide kiesrechten. Verd. werd onmiddel lijk in vrijheid gesteld. C. de Vink te Lisse, interneering voor den tijd van 1 jaar en 9 maanden tot 7 Febr. 1947, ontzetting uit de beide kies rechten en het bekleeden van openbare ambten. J. Brittijn te Leiden, interneering voor den tijd reeds in interneering doorge bracht en ontzetting uit beide kiesrechten. Beschuldigde werd onmiddellijk in vrijheid gesteld. Op Dinsdag 10 December des morgens te 10 uur zal voor het Tribunaal terecht staan mr. dr. C. E. van Strijen, voormalig ge meente-secretaris der gemeente Leiden. Des middags te 2 uur zal terechtstaan H. C. Brinkers, wonend te Wassenaar, direc- terir der Boterfabriek te Zoetermeer. Op Dinsdag 3 Dec. zullen trecht staan N. Kwestroo, winkelier te Leiden en dr. Her- manides, voorheen arts te Noordwijk. GEEN VERDERE STRAF VOOR HEE1Y1STEL DSCHE POLITIE-AGENTEN. Zij schoten illegalen werker neer. Twee uitgelaten leden van de politie uit Heemstede, de 36-jarige agent van poli tie, J. Kamping, uit Amsterdam en de 58- jarige hoofdagent, W. Uittenbogaard, uit Heemstede, wierpen vanmorgen in de gang van het Bijzonder Gerechtshof te Am sterdam hun hoeden naar het plafond. Hun was geen verdere gevangenisstraf opge legd. Mr. J. Besier had 14 dagen geleden te gen Kamping 3 jaar met aftrek geëischt voor het neerschieten van den verdienste lijken illegalen strijder uit Heemstede, M. Vaumont, die door Kamping op straat werd gearresteerd en trachtte te ontvluchten. De eisch tegen Uittenbogaard, den chef van Kamping, op wiens last Kamping tot de arrestatie van Vaumont overging, was 5 jaar. Uitspraak doende veroordeelde het Hof vandaag Kamping tot 5 maanden gevan genisstraf met aftrek van den tijd, doorge bracht in voorarrest en ontzetting voor het leven uit het recht een ambt bij de politie te bekleeden. Het Vonnis tegen Uittenbogaard luidde 3 maanden, eveneens met aftrek van voorar rest. Beiden verkregen het recht op het vonnis cassatie aan te teekenen. De straf, die aan beide veroordeelden is opgelegd, komt overeen met den tijd, dien zij reeds in voorarrest hebben doorge bracht. REPATRIEERINGSDIENST WORDT OPGEHEVEN. Naar „Trouw" verneemt, zal per 1 Jan. a.s, de Repatrieeringsdienst zijn werkzaam heden voor een groot deel als geëindigd beschouwen. Voor het eind van dit jaar komt de .Sjibajak" als laatste repatriee- ringsschip in Nederland aan. In totaal zal de dienst dan 75.000 Nederlanders naar Patria hebben overgebracht. Na 1 Januari blijft de dienst slechts be staan als repatrieeringspost ter verzorging van het vervoer van hen, die nog in niet ontdekte kampen in Indië vertoeven, of om andere reden nog niet zijn terugge keerd. Naar schatting bedraagt dit aantal nog 15.000. SALARISSEN BIJ HET NIJVERHEIDS ONDERWIJS. Scherp is Zaterdagmiddag in den Stads schouwburg te Utrecht tijdens het congres van het Ned. Verbond van Directies en Leerkrachten bij het Nijverheidsonderwijs de ontevredenheid in onderwijskringen aan het licht getreden. De commissie, die de sa larisverbetering voor het Nijverheidsonder wijs moet voorbereiden, is reeds lang be noemd, doch nog nooit samengekomen. Met algemeene stemmen nam het congres een motie aan, waarin het de regeering ad viseerde de besprekingen ten spoedigste te openen, de commissie onmiddellijk bijeen te roepen en in *afwachting van een defini tieve salarisverbetering een extra-nood- uitkeering te verstrekken HOLLAND HANDHAAFT ZIJN GLORIE. Het Zweedsche s.s. „Atair" verloor tij dens stormweer in de Golf van Biscaye een schroef en de Nederlandsche sleep- booten „Poolzee" en „Zwarte Zee"' bega ven zich onmiddellijk op zoek naar het vaartuig. Hedenmorgen om één uur is het vaartuig door de sleepboot „Zwarte Zee" te Falmouth binnengebracht, terwijl het door de sleepboot „Poolzee'' vandaag naar Newport zal worden gesleept. Inmiddels bevond zich een nieuw slachtoffer van het slechte weer in de Golf van Eiscaye, n.l. het Grieksche s.s. „Crete". De sleepboot „Zwarte Zee" is on middellijk van Falmouth vertrokken ten einde ook dit schip hulp te verleenen. WAAR KOMEN DE GARNIZOENEN? De minister van oorlog heeft bepaald, dat de garnizoenen voortaan zullen worden on derscheiden in drie groepen, n.l. groote middelbare, en kleine en dat groote garni zoenen zullen worden gevestigd in: Amster dam, Den Haag, Rotterdam, Utrecht, Amersfoort, Breda, 's-Hertogenbosch, As sen, Ede en Harderwijk. Middelbare garnizoenen worden geves tigd in Apeldoorn, Nijmegen, Wezep en Bergen op Zoom. Voor de kleinere garnizoenen zijn be stemd Oldebroek, Dordrecht, Gorinchem, Maastricht, Arnhem, Groningen, Kampen, Leiden, Roermond, Grave, Zutfen, Deven ter, Tilburg, Haarlem, Eindhoven, Steen- wijk, Leeuwarden en Nieuwersluis. BELGISCHE REGEERING TREEDT AF. Toen den Belgischen minister van bin- nenlandsche zaken gisteren na afloop van den kabinetsraad werd gevraagd of de re geering met betrekking tot de resultaten der verkiezingen een beslissing genomen had en of zij met name er aan dacht af te treden, antwoordde de heer Buisseret: de uitslag is voor ons zoo bemoedigend, dat de regeering zich sterker voelt dan ooit! HILLEGOM Zilveren Jubileum. De parochie van St. Joseph heeft het 25-jarig bestaan van haar Euch. Bond met grooten luister ge vierd. Een triduum ging het feest vooraf, dat geleid werd door Pater Koop, zoon der parochie en Missionaris in Brazilië. Zaterdag alg. H. Communie der schoolkin deren, Zondag plechtige Hoogmis en des avonds plechtig Lof, feestpreek en Te Deum. Tooneel. De R.K. gemengde Tooneel- vereeniging „l'Amitié" gaf Zondagavond in Flora voor donateurs en belangstellenden een uitvoering. Opgevoerd werd „De Vrek", het beroemde blijspel van Molière. Spel was algemeen goed vooral van „de Vrek" en Rosina. Ook de grime en costu- meering waren goed verzorgd, In memoriam B. D. Rijnveld. Zaterdag overleed, zooals reeds gemeld, geheel on verwacht op 52-jarigen leeftijd de heer B. D. Rijnveld, Directeur der N.V. Handels- kweekerij en Exporthandel „F. Rijnveld Zn." alhier. In het organisatieleven nam hij mede een vooraanstaande plaats in. Zoo was hij o.m. voorz. van het Centraal Bloembollencomité, van den Bond van Bloembollenhandelaren, van de Hillegom- sche Beurscommissie en de Commissie tot stichting van de Beursgebouwen te Hille- gom. Dat straks dit complex in zijn ge boorteplaats wordt gevestigd, is voor een zeer belangrijk deel aan zijn arbeid en geweldige stuwkracht te danken. Als pa troon bezat hij uitnemende kwaliteiten en de belangen van zijn personeel en van zijn arbeiders lagen hem nauw aan het hart. Daarbij was hij een stille weldoener der armen. De begrafenis zal plaats hebben Woensdag a.s, te 2.30. KATWIJK AAN DEN RÏTN Actie kleine kweekers. In het Bloem bollenvak is er iets gaande en wel speciaal onder de kleine kweekers die zich achter gesteld voelen bij de „groote." Gevolg, dat zich ook hier een comité heeft gevormd met het doel gedaan te krijgen dat ingrij pende maatregelen genomen worden. Hier voor is tegen a.s. Vrijdag een vergadering uitgeschreven door genoemd comité. Hier voor zullen alle kleine en jonge kweekers opgeroepen worden. LEIDSCHENDAM Geboren: Andreas Nicolaas, z. van J. P. C. Nederpel en C. C. Ruygrok; Johan na Gerarda, d. van P. C. Blokland en C. J. Scheenaard; Greta, d. van H. Huisman en A. J. V. d. Bosch; Anetje, d. van A. A. v. Kampen en C. M. Voordouw; Johan na Maria, d. van H. J. v. d. Ham en C. v. d. Bijl; Gerrit Jan Willem, z. van J. J. Biever en M. A. Gerritsen; Elizabeth He lena, d. van C J. Verhagen en J. M. Haak; Willibrordus Cornelis Petrus, z. van P. W. v. Wissen en A. v. Leeuwen; Adrianus Johannes Sophenias, z. van A. J. Ense en M. M. W. Lexmond. LEIMUIDEN Kath. Arbeidersbeweging. De oprich tingsvergadering van de Kath. Arbeiders beweging, die aanvankelijk uitgesteld was, is toch Vrijdag j.l. gehouden. Dit is Don derdag aan alle belanghebbenden persoon lijk medegedeeld. De heer C. J de Rijk opende de vergadering. De heer de Lange, lid van het hoofdbestuur, behandelde de geestelijke en stoffelijke voordeelen van de organisatie. De heer de Lange wees verder nog op de samenwerking met de K.A., die een actie voert voor recht en liefde. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd maar matig gebruik gemaakt. Hierna werd het voorloopig bestuur samengestelckuit de volgende heeren, die hun functies onder ling zullen verdeelen: J. P. Strobbe, R. Broekhuizen, W. H. v. Velzen, J Vork en A. v. Velzen. Tevens bestond er gelegen heid zich op te geven voor een cursus, te geven door de K.A. Elf personen gaven zich reeds op. Aanmelding kan nog geschieden tot Kerstmis. De cursus vangt aan spoedig na 1 Januari. LISSE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is in openbare vergadering bijeen geroepen op Vrijdagavond om 7.30 uur. De agenda vermeldt: 1. Eervol ontslag van den heer F. Warmerdam als ambtenaar van den burgerlijken stand der gemeente Lis- se; 2. Eervol ontslag van den heer S. F. Luth, als vakleeraar lichamelijke opvoe ding aan de openbare lagere school dezer gemeente; 3. Eervol ontslag van den heer J. J. van Bavel, als secretaris der gemeen te Lisse; 4. Vaststelling verordening tot heffing van opcenten op de hoofdsom der grondbelasting; 5. Vaststelling van het ver- menigvuldigingscijfer ondernemingsbelas- lasting; 6. Wijziging verordening op de heffing eener wegenbelasting in de ge- door ACeiu-tyivtfl 3. De afstand, die Voetangel had af te leggen, was op de plattegrond gezien, niet bijzonder ver en de 'richting die hij volgde, was die naar het bureau van den kapitein. In een oogenblik had Voetangel nog twee zware politiemotoren achter zich, die op het geloei der sirene ter assistentie waren komen opdagen. Vlak voor een hooge wol- meente Lisse; 7. Wijziging van de verorde ning op de heffing van leges ter secretarie en van rechten wegens verrichtingen van de ambtenaren van den burgerlijken stand in de gemeente Lisse; 8. Vaststelling van de verordening op de heffing van een ver makelijkheidsbelasting in de gemeente Lis se; 9. Wijziging van de Algemeene Politie verordening van de gemeente Lisse; 10. Wijziging van de verordening voor den ge meentelijken dienst voor Sociale Zaken; 11. Verzoek van het R.K. Schoolbestuur par. H.H. Engelbewaarders, ingevolge artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920, om gelden beschikbaar te stellen voor verbouw van de bestaande R.K. Scholen aldaar; Ver zoek van het R.K. Schoolbestuur St. Aga tha ingevolge artikel 72 der Lager Onder wijswet, om gelden beschikbaar te stellen voor de inrichting van 2 lokalen der be staande R.K. Meisjesschool; 12. Aankoop van diverse perceelen grond; 13. Verkoop van een perceel grond aan den heer J. J. F. van Riel; 14. Vaststelling gemeente-re kening dienst 1943; 15. Vaststelling van de bedrijfsrekeningen 1943 en 1944; 16. Comp tabiliteit met bespreking onderwijsuitga ven ingevolge artikel 101 der Lager-Onder- wijswet 1920. Aan den raad wordt voorgesteld om de maximum opcenten te heffen op de hoofdsom der gebouwde en ongebouwde eiendommen der grondbelasting zijnde resp. 190 en 110 opcenten. In verband met de noodlijdendheid der gemeente moet het heffingspercentage vermeld in art. 5 der verordening op de heffing eener wegenbelasting in de ge meente Lisse worden gewijzigd. Burg. en Weth. stellen den Raad voor te heffen 6 pet. van de belastbare opbrengst voor de gebouwde eigendommen en 4 pet. van de belastbare opbrengst voor de ongebouw de eigendommen. NIEUWKOOP Kath. Volkspartij. De afd. Nieuw koop vergaderde. Voorzitter Markman hield een verkiezings-beschouwing. De heer E. J. Pouw bracht een breedvoerig verslag uit van de Kamercentrale. In het bestuur van de afd kwam geen wijziging. Bij de rondvraag becritiseerde de heer Teunisse het systeem van de groslijst- ste^mino voor den gemeenteraad. Jubileum. De heer A. M. v. Vuuren herdacht den dag, waarop hij voor 25 jaar bij de politie in dienst trad. 's Morgens om half elf vond een officieële huldiging plaats in de trouwzaal van het gemeentehuis, waarbij de jubilaris werd toegesproken door burgemeester van der Weijden na mens de gemeente, door den afdeelings- commandant van Leiderdorp namens de Rijkspolitie, en door den heer Brinkman namens den Chr. Bond van politiepersoneel. Van vele kanten werd voorts belangstelling betuigd, alsmede bloemen en geschenken aangeboden Onder de geschenken was een gekleurde ets van het dorp Nieuwkoop, ver vaardigd door den heer Segaar alhier, en aangeboden namens de politie, en natuur foto's van Nieuwkoop, aangeboden door de gemeente. Schippersbrug weer open. De Schip- persbrug te Noorden, waarvan wij reeds eerder meldden, dat de landhooffden gere- pareed werden, is Woensdag j.l. weer voor verkeer opengesteld. Hiermede is een ern stig verkeersobstakel van de laatste maan den opgeruimd, want al dien tijd moesten voetgangers en wielrijders over een nood brug, en het autoverkeer moest over zeer smalle, slechte wegen Noorden passeeren. Voetbal. Haastrecht 2Nieuwkoop 1, uitslag 0—2 NIEUWE WETERING. „Ijsvermaak". Dezer dagen hield de IJsclub „Ijsvermaak" haar 34ste jaarver gadering in het café van der Knijff. De belangstelling was slechts matig te noe men, daar er maar 27 leden aanwezig wa ren. Wegens het overlijden van voorzitter Haazebroek en de ontslagname van den tweeden voorzitter M. H. Spring in 't Veld, werd de vergadering geleid door den heer J. Ant. Struive. die in zijn openingswoord den heer Haazebroek herdacht, die vele ja ren bestuurslid was en 8 jaar als voorzit ter de vereeniging heeft geleid. De pen ningmeester, de heer M. Jansen, vermel de een kassaldo van f 424.23. De heeren Th. van Hameren en Th. Turk controleer den de boeken. De heeren J. Eekman, M. Jansen en N. Haazebroek Jr. werden bij acclamatie als bestuursders herkozen en in de twee vacatures werd voorzien door de heeren P. Kraan en W. Luiten. Het be stuur ging nog over tot de verdeeling der bestuursfuncties. Tot voorzitter werd ge kozen de heer N. Haazebroek. zoon van den overleden voorz., de heer J. Ant. Struive werd met het 2e voorzitterschap belast De andere functies bleven onge wijzigd. NOORDWTJK Geboren: Jan, z. van M. Duyndamv. Grieken: Albert A., z. van A. L. Oud- gaardenVos, Maria H.t d. van N. Her mansCaspers; Martina C. M., d. van A. J. Westgeestv. Berkel; Leonardus Th. M„ z. van J. F v. Schiev. d. Holst; Krijn, z. van J. N. J. v d. HaakGiezen, Adrianus Pz. van F. H. G. Versteege Pennings; Hendrika M., d. van P. G. de Haasde Haas. Ondertrouwd: C. Zandbergen en G. v. d. Putten; Th. W. J. Varkevisser en A. C. Ruigrok. Getrouwd: J. P. Hooge veen en J. C. Wassenaar. kenkrabber remde Voetangel en sprong uit het zadel, Vlug, riep.hij tegen de motoragenten, die gelijk met hem voor het gebouw waren gestopt, zet alle ingangen af en laat nie mand ontglippen. Ergens op de vierde etage stond de bekende Jud Perolt voor het venster en keek toevallig naar de NOORD WIJKERHOUT Bloembollencultuur. De plaatselijke afdeeling van de Alg. Ver. voor Bloembol lencultuur kwam bijeen ter behandeling van den beschrijvingsbrief voor de 202de algemeene vergadering. Besloten werd in de vacature van alg. voorzitter candidaat te stellen: jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden te Hillegom, in de vacature Seignette den heer H. Roozen te Egmond aan Zee en in de vacature G v. Rijn de heer Joh. Uittenbogaard te Noordwijker- hout. Deze laatste candidaatstelling ge schiedt in afwijking van de traditie, dat een vacature in een bepaald district aangevuld wordt met een candidaat uit dat zelfde di strict. Men overwoog echter de wenschelijk- heid, dat een afd. als deze met ruim 200 leden vertegenwoordigd diende te zijn in het hoofdbestuur. De beschrijvingsbrief gaf aanleiding tot een uitvoerig debat over de teeltmaatde- gelen, waarbij vooral gewaakt werden de nieuwe onrechtvaardigheden van de vrij willige inkrimpregeling, begaan ten opzich te van diegenen die er niet ^an meedoen. De lasten komen ook hier weer voor het grootste gedeelte terecht op de kleine be drijven. De heele regeling is een opzetje van hen, die een machtspositie in het vak innemen. Uit de debatten bleek, dat de mi nister zelf hiervoor verantwoordelijk moet worden gesteld en het bestuur kreeg op dracht een scherp protest hiertegen uit te brengen. Bij de rondvraag kwam de kwes tie areaalheffing wederom ter sprake. Duidelijk werd aangetoond tot welke on rechtvaardigheden het huidige systeem van heffing leidt. De positie van den kleinen kweeker wordt onhoudbaar. In vergelij king met de sociale voorzieningen welke de arbeiders genieten, doet de kleine kwee ker zijn gezin tekort door te trachten zijn zelfstandigheid te behouden De Troonrede sprak van een versteviging en bescherming van de kleine zelfstandigen, maar de prac- tijk wijst uit dat er bitter weinig van te recht komt. Nadat de aandacht van het be stuur gevraagd was voor de schade, aan de bedrijven veroorzaakt door de losloopende honden, werd de vergadering gesloten Rijkspolitie. Bij de Rijkspolitie groep Noord wijkerhout hebben eenige bevorde ringen plaats gehad. De heer G. Been is be vorderd tot opperwachtmeester. Wacht meester Venne en van den Berg zijn bevor derd tot wachtmeester le klasse. De wacht meester-titulair J. Borger is bevorderd tot wachtmeester en de opperwachtmeester F. H. Backes tot adjudant. Geboren: Margaretha Hendrica Maria, d. van J. v. d. Ploegvan Schooten; Catharina Maria, d. van P. G. v. d. Slot—Tesselaar; Maria Geertruida, d. van B. H. van Vam- penStraathof; Catharina Appolonia Ma ria, d. van H. A. TurnhoutBerkhout; Ge- rardus Cornelis, z. van G. A. Vermin—van Stein; Cornelis Theodorus, z. van J. P. Bar- tels—Elsgeest; Gerrit, z. van A. Rietvink- Kardol; Adrianus Hendrikus Nicoloas Ma ria, z. van H. B. BourgondiënSchouten; Alida Huberta Cornelia Wilhelmina, d. van J. C. v. d. KlugtVerbeek; Barbara Alida Maria, d. van P. J. HeemskerkRietveld; Cornelis, z van C. NoordermeerRietveld; Victoria Joanna Rosa, d. van J. L. Duijn- damGuban. Overleden: C. W. Duivenvoorde, 62 jr., echtgenoote van H. Mens; Maria J. v. d. Berg, 38 jr., echtgenoote van J. Hoogkamer; J van Scheppingen, 75 j., weduwnaar van E. Alberts; A. de Winter, 63 j., echtgenoot van G. Vermolen; E. A. Hedes, 49 j. Ondertrouwd: M. Bon, 26 j. en C. M Zon neveld, 24 j. C. J v. d. Bruggen, 22 j. en Q. M. v. d. Togt, 21 j. A. V. Hogervoist, 27 j. en H. G, Immerzeel, 24 j.; Th. v. d. Berg 23 j. en M. G. v. d. Ploeg 23 j. Gehuwd: H. Prins en G. J. v. d. Berg; H. Peters en A. T. M. Klinkenberg; Th. G. Warmenhoven en A. M. Voets; W. P v d Berg en C. Th. de Jong; Th. J. Langeveld C. A. v. d. Berg; A Duivenvoorden en M. C. van Elk; W. Passchier en M F. Leef- lang. SASSENHEIM Personalia. Voor het practijkdiploma Boekhouden op practischen grondslag is te Amsterdam geslaagd mej. C. Beije, alhier. VOORHOUT Kath. Arbeidersbeweging Op een wel unieke wijze heeft de Kath. Arbeidersbe weging het feest van haar patroon St. Wil librordus gevierd. Nadat om 6.30 uur een H. Mis was opgedragen door Pater Engel- bertus, de geestelijk leider van het Credo Pugno werk. onder welke H. Mis aillen ge schaard achter het vaandel, te communie gingen, had er in het Parochiehuis een gemeenschappelijk ontbijt plaats. waar ongeveer 200 personen aanzaten. Als ge- noodigden zaten mede aan, de loco-burge meester en wethouder Lindeboom, be stuursleden van den L. T. B., R. K. Mid denstand en Kajotters. De voorzitter, de heer A. v. d. Lans heet te allen welkom, speciaal B. en W., en de afgevaardigden van andere Standsorgani saties. Een band. zooals heden ge^gd, heeft nooit bestaan, aldus de voorz., want dit is een contact van de geheele Katholieke eenheid ter plaatse. Moge dit blijk van saamhoorigheid steeds blijven uitgroeien tot een ware eenheid waardoor Voorhout ten voorbeeld kan worden gesteld. Na het zingen van het bondslied en ge bed werden de magen gevuld aan een wel voorziene disch, terwijl de heer H, Eggen op de piano zorgde voor de goede stem ming. Een der leden van de cultureele dienst declameerde op verdienstelijke wij straat beneden hem toen de drie zware motoren voor het gebouw remden. Drommels, schrok hij, dat is gauwer dan ik gedacht had. Je moet bepaald een kat zijn om zoo goed te kunnen ruiken waar de ratten zitten.... LEIDEN, 26 Nov, Groenten. Schorsenee- ren I 26—31 Bosselderij 2.20—8.—, knol selderij I 1015, idem H 2 806.30, Glassla I 1421, idem II 7—9, tomaten 4104 gele,uien 58.90, witlof 1/62 72 idem II 24 43, koolrapen 3.60 6.50, winterpostelein 712, andijvie I 18—43, kroten 7.20—8.80, gelekool 4.80—7.10, roodekool 5.20—15.90, witte kool 1.10 spitskool 4175, boerekool 1218, bospcen 1826, peen zonder lof 29.80—92.90, peterselie 3.00—7.20, Drei I 6—17 ROELOFARENDSVEEN, 25 Nov. Bloe men. Westlandia 4058 cent, Choco 2558 cent Golden Seal 4165 cent, Rayonnan- ten 3876 cent, Gold Finder 1425 cent, v. d. Eisen 77 cent, Pink Ideal 5456 cent; Herco 44 cent; Pulling 1727 cent, Cleo- phas 1930 cent, Castitie 58 cent, Monu ment 5670 cent W. Jozef 0.641.00, Cactussen 7 cent, Mont Blanc 42 cent, Blanche du Poitou 11 cent, Asparagus 12 16 cent, Primala 1935 cent. ze „Laat ons heden nu gedenken" van Wim Snitker. Vervolgens nam Pater Engelbertus het woord om het Credo Pugno-werk overtui gend aan te bevelen. Vervolgens spraken de loco-Burgemeester en de voorzitter van de vakgroep St. Deus Dedit nog eenige sympathioeke woorden, en werd deze spontane bijeenkomst met een humoristi sche declamatie „de Kamerjacht" gesloten. Herstel kade Boekhorstpolder. Door het uitbaggeren van de Leidschevaart en het graven van een tankgracht, door onze „beschermers" is dit water te diep gewor den, in verhouding met de breedte. Daar door verzakken overal de kanten, ook al vanwege de zwaardere booten. Daarom is bij het bestuur van den Boekhorstpolder een schrijven van Rijnland binnen gekomen om dit euvel te verhelpen In een vergade ring is nu besloten om een geldleening aan te gaan, groot 7000.aangezien de laag ste inschrijver, de firma L. P. Vester te Voorhout was, voor een bedrag van 15337. Landbouwherstel draagt hieraan bij voor 60 Het resteerend bedrag moet over de ingelanden worden omgeslagen, waardoor de polderlasten worden verhoogd met 4. per H.A. De leening wordt afgelost in 10 jaar. VOORSCHOTEN Inbraak. Gisteravond tusschen 7 en 8 30 uur nam. is ingebroken bij den heer F. alhier. Gestolen werden tafelzilver en textiel. Ruiten troef. Het Tooneelclubje „En- tre Nous" onder leiding van den heer G. I?. C. Vreeman heeft Vrijdagavond een toorieelavond gegeven ten bate van de glasactie. Voor een goed gevulde zaal wer den een drietaii stukken opgevoerd, die door den heer Vreeman zelf geschreven waren. Alle drie vielen 'zeer in de smaak. Ze waren goed gebouwd, blijkbaar met tooneelervaring geschreven, en ook vlot gespeeld. Het is niet noodig de namen van de spelers speciaal te vermelden, Ieder speelde zijn rol naar behooren, maar de beide damesroller waren naast de rollen door den auteur zelf gespeeld, het best bezet. Na afloop dankte de heer J. de Graaff namens het comité „Ruiten Troef", de spe lers en ook de heeren L. en W. II. Roozen- daal, die de muzikale illustratie verzorgden op de van hen in Voorschoten zoo langza merhand bekende wijze. Nispen dankt Voorschoten. Zeer vele inwoners van Voorschoten hebben geno ten van de revue, die de inwoners van Nispen aan hen hebben aangeboden uit dankbaarheid voor het geschonken glas. De groote zaal van het Marinekamp was geheel gevuld, toen de heer C. Fortanier de sprekers inleidde. In het kort memo reerde hij de vlotte en spontane glasactie, waarna Burgemeester C. J. van der Hoe ven van Voorschoten den avond officieel opende. Spreker begon met zijn dank uit te spreken voor de zwanen, die door de gemeente Roosendaal aan Voorschoten waren geschonken. Deze avond is geboren uit het leed, uit de ellende van den oorlog. Vreugde en ellende liggen dus heel dicht bij elkaar. Wij kunnen daaruit leeren hoe ir: voor- en tegenspoed wij elkaar kunnen helpen. Wethouder Moerings van Roosen daal dankte voor de glasactie die uit par ticulier initiatief geboren was. Het klonk misschien wat scherp uit de mond van een overheidspersoon, maar daar waar de over heid faalde, heeft het particulier initiatief de zaak uit de knoei geholpen. Voorscho ten was het eerst met glas gekomen. Daar na waren Voorburg en Poeldijk gevolgd. Spreker uitte zijn voldoening erover, dat vertegenwoordigers van Poeldijk aanwe zig waren. Poeldijk, dat 1000 m. glas en 1100 kg. stopverf gegeven had, en dat 41 arbeiders in 14 dagen de ruiten had laten zetten! De revue, die als tegenprestatie nu aangeboden werd, was slechts een dorps revue zei spreker. Hij hoopte, dat het voorportaal tot innige samenwerking tus schen Noord en Zuid hiermede geopend werd. Overste Derksema, de commandant van de marinekazerne, memoreerde ten slotte rog, hoe hij eerst ernstige bezwaren had gemaakt tegen het gebruiken van deze zaal. De goede samenwerking die er be stond tusschen het Gemeentebestuur en de kazerne had echter alle bezwaren doen overwinnen. Het deed hem dan ook ge noegen, dat het toch mogelijk was, dezen avond op dit terrein te houden. Wij teekenen daarbij gaarne aan, hoe alle aanwezigen hiermede ongetwijfeld zul len instemmen. De regeling was prachtig cn een ieder onderwierp zich graag aan de voor de goede erde noodzakelijke maatre gelen. Geen wanklank werd dan ook ge hoord, en wij hopen dat Overste Derkse ma van harte deze zaal nog eens voor een dergelijke gelegenheid ter bescihking zal willen stellen. Toen was het woord aan de Nispenaren, die in het gezellige West-Brabrantsche dialect een revue opvoerden, die de zaal in een gezellige stemming bracht. Muziek zang, voordracht en tooneelscènes wissel den elkaar vlot af en deze amateurs komt een woord van groote lof toe. De bloemen hulde, die de heer Fortanier namens het gkscomité de beide dames aanbood, was bestemd om allen daarmee gelijkelijk te eeren, Een der spelers dankte en zeide dat allen gaarne nog eens terug zouden komen. 's Middags was het geheele gezelschap aan den rand der gemeente door „Benve- nuto" opgewacht en reed het in triomph door het dorp. In „Het Wapen van Voor schoten" werd een koffiemaaltijd aangebo den. De heer J. J. Schrama heette daar allen welkom en de heer Vogel uit Nispen dankte voor de ontvangst.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3