2)e CcicbehcGou/ïo/nt John Lewis voor het Hof te Washington Radio-boodschap Z.H. den Paus Flinke vooruitgang der C.V.P. in België Staking in Amerika drukt kolenpositie DINSDAG 26 NOV. 1946 Bureaux: Papengracht 32. Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen f 0.26 per week, 1 10 p. mnd. f 3.25 p. kwartaal Franco p. post 4.00 waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37e JAARGANG No. 10947 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directeur: C. M. VAN HAMERSVELD. Uitgave van N.V. „De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.m. Bij contract belangrijke korting. f^ISTEREN verscheen de leider van de Amerikaansche mijnstaking, John Lewis, met grimmig gelaat en vergezeld van zeven advocaten voor het federale ge rechtshof te Washington. Zijn raadslieden bestreden de bevoegdheid van den rechter, om hem te dagvaarden wegens het niet gevolg geven aan een rechterlijk bevel om zijn opdracht tot staken in te trekken. Lewis is bereid Woensdag voor de jury te ver schijnen. Dit wijst er op, dat Lewis de stelling, dat hij niet vervolgbaar is wegens ■het opzeggen van het contract met de regeering, niet heeft kunnen handhaven. Werkloosheidscijfers stijgen scherp Het Hof heeft besloten, dat Lewis Woens dag voor een juryrechtbank zal verschij nen. Het Hof verwierp een verzoek van den mijnwerkersbond om het proces uit te stel len, terwijl de bond op zijn beurt een re- geeringsvoorstel heeft verworpen, volgens hetwelk een uitstel kon worden toegestaan, indien de mijnwerkers weer aan het werk gingen. De zitting van het Hof van gistermiddag heeft 35 minuten geduurd- De rechter waarschuwde Lewis door te zeggen, dat zyn actie „het Congres aanleiding zou kun nen geven tot maatregelen, die de vakver- eenigingen jaren achterop zouden kunnen brengen". Negentig procent der Amerikaansche bruinkoolmijnen ligt thans stil. De spoor wegen beperkten gisteren hun diensten met 25 pet. als begin van een door den minister van Binnenlandsche Zaken, Krug, gelaste besparingscampagne. In het Ooste lijke deel der Ver. Staten werd gisteren een gedeeltelijke verduistering ingevoerd. De werkloosheidscijfers in de staalgebie- den stegen scherp en voorspeld werd, dat alleen in Pittsburgh al honderdduizend ar beiders in de staalindustrie aan het einde van de week zonder werk zullen zijn. Men verwacht, dat de gerechtelijke strijd, die gisteren tusschen Lewis en de regeering begon, geruimen tijd zal duren. De regeering rekent er op, dat Lewis, wan neer hij verliest, de mijnwerkers naar huis zal sturen. President Truman is, naar ge meld wordt, met de ministers Krug en Schwellenbach (Arbeid) en met den pro cureur-generaal Tom Clark overeengeko men, dat Lewis, in geval hij schuldig wordt bevonden, de maximum boete zal worden opgelegd, zijnde $200.000 voor eiken dag dat de staking voortduurt. - ZENUW-OORLOG TE JERUZALEM. - Gisteravond zijn buiten het regeerings- hospitaal te Jeruzalem springstoffen ge vonden. De politie heeft de wijk afgezet. Voorts zijn verdacht uitziende voorwer pen voor de gebouwen van den criminee- len opsporingdienst der Palestijnsche re geering geplaatst. De dader (s) verdwenen in een auto, die werd beschoten en van- waaruit teruggeschoten werd. Intusschen bleken de „verdacht uitzien de" voorwerpen geheel onschuldig te zijn. Men neemt aan, dat men in dit geval met een zuiver geval van zenuw-oorlog heeft te doen. NIEUWE GEVECHTEN IN GRIEKENLAND. Volgens berichten van het Grieksche persbureau heeft bij den berg Tzena, 13 km. van de Joego-Slavische grens, een nieuw incident plaats gehad, toen meer dan 200 man, gewapend met machinegewe ren, Grieksche strijdkrachten aanvielen. Zij zouden met verliezen zijn afgeslagen. NIEUWE GEVECHTEN IN VIETNAM. Tusschen Fransche en Vietnameesche ti'oepen kwam het gisteren te Haiphong tot gevechten, die verscheiden uren duur den. De Fransche troepen openden het artil lerievuur, nadat autoriteiten van Vietnam hadden geweigerd aan een ultimatum te voldoen, volgens hetwelk de Vietnamee sche troepen mosten worden teruggetrok ken en de plaatselijke bevolking ontwa pend. H.M. bezocht tentoonstelling van oorlogsmonumenten H.M. de Koningin heeft gistermorgen de tentoonstelling van ontwerpen voor oor- logs- en vredesmonumenten in 't Stedelijk Museum te Amsterdam bezocht. Aan den ingang van de tentoonstelling werden de voorzitter en de secretaris van den Ned. Kring van Beeldhouwers, Hildo Krop en J. W. Havermans, aan H-M. voorgesteld, wel ke beide kunstenaars de Koningin rond leidden. Met eenige verbazing nam H.M. een jeugdportret, dat van Haar gemaakt is, in oogenschouw en verklaarde zich niet te kunnen herinneren hiervoor ooit geposeerd te hebben. De Koningin verbleef bijna een uur in het museum. GESCHIEDENIS VAN EEN AFFICHE. Aart van Dobbenburg's affiche voor de Kinderpostzegels-1947 is niet nieuw. Onder de oorspronkelijke stond 1942 in plaats van 1947. Er zit een niet onvermakelijke ge schiedenis aan deze litho. Van Dobbenburg had in het najaar van 1942 opdracht voor een affiche ontvangen van het Comité. Juist toen hij de teekening had afgeleverd, werd het Comité tot aftreden gedwongen en ver vangen door N.S.B.-leden, die maar al te graag het mooie affiche van Van Dobben burg overnamen. Maar het blad „Storm S.S." nam er aanstoot aan, omdat het meis jeskopje zeer duidelijk „niet-Arische" trek ken vertoonde. Geen wonder, want Aart's model was een twaalfjarig meisje, half Ma- leisch, half Joodsch. Bovendien had Van Dobbenburg het bijschrift Mattheus 19:14. „Want derzulken is het Hemelrijk", toege voegd. De actie van het S.S.-blad had ten gevol ge, dat Van Dobbenburg ter verantwoor ding werd geroepen en de Duitschers de drukkerij Snefelder last gaven de oplage van 5000 exemplaren te vernietigen. Het is een goede gedachte geweest van het Comité-Kinderpostzegels, de mooie af fiche thans wper te gebruiken. Naast de ar tistieke waarde heeft het ook anecdotische beteekenis als een voorbeeld van een ge slaagde demonstratie tegen de onchristelij ke en onverdraagzame rassentheorie ATOOMSPLITSING Nieuw Russisch procédé? Een nieuwe manier om atomen te split sen is ontdekt door den Sowjetgeleerde P. I. Lukirski, naar de president van de Aca demie van wetenschappen, S. I. Vawilof, mededeelde in een artikel in de „Prawda". Bijzonderheden over de ontdekking wer den niet gegeven. Volgens den correspondent van de „News Chronicle" te Istamboel die berichten van in de Turksche hoofdstad aankomen de reizigers citeert zou nabij de Zwarte- Zeehaven Soechoem, in de Sowjet-repu bliek Georgië, een geweldige fabriek voor de ontwikkeling van atoom-energie wor den gebouwd. De bouw zou geschieden door Duitschers onder toezicht van Sow- jet-geleerden. Naar schatting zou de om vang ongeveer dezelfde zijn als van het Amerikaansche onderzoek-centrum te Oakridge (Tennessee). Honderden boeren zijn, aldus de correspondent, uit dit gebied geëvacueerd en een groote politiemacht en militairen beletten iederen onbevoegde te naderen. Smokkelaarsdrama langs Belgisch Duitsche grens In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is een Belgische grenspatrouille langs de Duitsch-Belgische grens gestuit op een smokkelaarsbende. De patrouille opende na de mannen aangeroepen te hebben het vuur, ten gevolge waarvan, zooals achter af bleek, een der smokkelaars, de 46-jari- ge J. van der Loo, uit Vaals, zoo ernstig werd getroffen, dat hij spoedig daarna overleed. Bij het verdere onderzoek werd een tweede smokelaar, de broer van het slachtoffer aangehouden, terwijl de derde van het groepje smokkelaars nog voort vluchtig is. Naderhand bleek, dat de smok kelwaar bestónd uit een flinke partij kof fie, die van België naar Duitschland zou worden gesmokkeld. De Belgische douane heeft later in Gemmenich (België) eenige personen aangehouden, die de smokkelwaar hadden geleverd. De personen zijn naar Verviers overgebracht. DR. ADENAUER KOMT NAAR NEDERLAND. Naar de „Volkskrant" verneemt, heeft dr K. Audenauer, oud-burgemeester van Keu len en thans voorzitter der C.D.U. in het Rijnland, van de Engelsche bezettingsauto riteiten in Duitschland verlof gekregen voor een reis naar Nederland. Dr. Adenauer hoopt hier besprekingen te voeren met mgr. dr. Poels, A. C. de Bruijn, voorzitter der Ned. Kat'h. Arbeidersbeweging en P. J. S. Serrarens, algemeen secretaris van het In ternationaal Christelijk Vakverbond. GEMEENTERONDS 1946/1947. In de nota naar aanleiding van het ver slag der Tweede Kamer-rapporteurss be treffende de vaststelling van de begroo tingen van inkomsten en uitgaven van het Gemeentefonds voor de begrootingsjaren 1946 en 1947 antwoorden de ministers van financin en binnenlandsche zaken op nog eenige in het verslag gestelde vragen. Hoe wel de ministers een herziening van de wettelijke regeling van de financieele ver houding tusschen Rijk en gemeenten ur gent achten, dienen toch de voorstellen der commissie-Oud te worden afgewacht en moet vorloopig worden vosltaan met het nemen van noodmaatregelen, die in den financieelen toestand der gemeenten tijdelijk zooveel mogelijk verlicthing bren gen. Het voor 1947 voor steun aan de ge meenten uitgetrokken bedrag van 60.000.000 is onvoldoende en zal gelijk moeten zijn aan het voor 1946 beschikbare bedrag van 85.000.000- In het belang van een zoo spoedig mo gelijken terugkeer naar geordende toestan den op het terrein van het financieel be heer der gemeenten, heeft de minister van binnenlandsche zaken zich tot zijn leed wezen genoodzaakt gezien met kracht op het spoedig inhalen van den achterstand bij het vaststellen der gemeentebegrootingen aan te dringen. r KESSELRING IN DE GETUIGENBANK Gisteren heeft de vroegere Duit sche opperbevelhebber in Italië, veldmaarschalk Kesselring, getuigd ten gunste van zijn voormaligen eersten ondergeschikte, kolonel-ge neraal Ebeihard von Mackensen, die thans te Rome voor het Hof voor oorlogsmisdaden terecht staat. Kesselring, die het Hof toespx*ak, alsof het een Duitsche staf conferen tie was, verklaarde, dat ontsnapte geallieerde krijgsgevangenen bij de oprichting van verzetsbewegingen in Italië behulpzaam waren ge weest. Kesselring hield vol, dat repx-e- sailles op menschen in de bezette gebieden als laatste toevlucht on der zekere omstandigiieden gerecht vaardigd zijn en niet door interna tionale wetten zijn verboden. Toen hij de getuigenbank verliet, werd hij door het Italiaansche pu bliek op de tribune uitgemaakt voor moordenaar. OORLOGSMISDADIGERS WORDEN UITGELEVERD. Door de Netherl. warcrimes commis sion is in de Britsche bezettingszone opge- spoox-d de Obergefreiter Wilhelm Deryck, die behoorde tot een groep van Duitsche militairen, die onder dekking van de uni form der Kon. rnax-echaussee op 10 Mei 1940 een overval deden op de spoorbrug bij Gennep en er in slaagden de dynamiet- ladingen onschadelijk te maken. Wegens schending van het land-oorlogsreglement zal hij als oorlogsmisdadiger terecht staan. Hij is naar Nederland ovex-gebracht. Met hetzelfde transport zijn naar Ne derland overgebracht de leiders van regi menten SS-politietroepen E. Kaminski en F. Pop, de SS-Untex-sturmführer R. Wig- gers, de leden van den Sichex-heitsdienst te Amsterdam R. Hassel en W. Klüting, de leider van afd. 5 van de Aussenstelle van den -S.D. Amsterdam A. Golder, die allen schuldig zouden zijn aan het doodschieten van gijzelaars en burgers en de secretaris van den bevelhebber der Sicherheitspolizei te 's-Gravenhage F. Fischer, die verant woordelijk moéte worden geacht voor het deporteeren van zeer veel Nederlandsche Joden. De Engelschen verlaten Indië. Een van de belangrijkste vliegvelden van Indië, het vliegveld „Kemajoran", werd door de Engelschen aan Gen. Maj. Kengen, comman dant van de militaire luchtvaart, overge dragen. Gen. Maj. Kengen inspecteert de opgestelde detachementen R.A.F. Oproep om missionarissen Ter gelegenheid van het derde eeuw feest van den marteldood van de Ame rikaansche missionarissen Isaac Jacques John Lalande en Réné Goupil heeft de H. Vader een radiotoespraak tot Amerika gehouden, waarin Hij, naar de „Msbd." meldt, o m. zeide: „De boodschap van deze martelaren klinkt door tot uw gezegende land, dat de Voorzienigheid gespaard heeft voor de verschrikkingen en de verwoesting van den oorlog, die over andere landen gewoed hebben. „Van kust tot kust, van de Golf van Mexico tot de Noordelijke en daarbuiten, wordt de boodschap vernomen", vervolgde de Paus. „Laat de menschen verpoozen en luisteren naar dezen oproep. Het is Ame- rika's uur. De missies wachten op t' ant woord." Z.H. de Paus heeft voorts gezegd, dat de boodschap van de toewijding der Ameri kaansche missioiarissen luider klinkt en nadrukkelijk is in dit uur, nu de oorlog en de nasleep van den oorlog de rangen der missionarissen gedecimeerd hebben. Zijne Heiligheid die in het Engelsch sprak vervolgde: Moge de Amerikaan- 1_JET RESULTAAT van de Zondag in België gehouden gemeenteraadsverkiezingen is over het algemeen, dat de Christel. Volkspartij (Katholieken) een flinke vooruii- gang kan boeken; de socialisten behielden hun stellingen;; de communisten weiden achteruit gedrongen. Veroordeeling der huidige Regeeringspolitiek Van de te Brussel verschijnende ochtend bladen wijst de katholieke „Nieuwe Stan daard" in zijn commentaar op het feit, dat, hoe belangrijk de wetgevende verkiezingen van Februari ook waren, deze bezwaarlijk konden doorgaan voor een afspiegeling van den wil van het geheele volk, daar meer dan de helft van de politiek bewuste en bij de verkiezingen i'echtstreeks betrokken bevolking de vrouwen werden gene geerd. Eex-st de Zondag j.l. gehouden gemeen teraadsverkiezingen hebben door de deel neming der vrouwen aangetond, in welke richting de wil van het volk gaat, zoo zegt het blad verder, en de C.VP. komt uit de zen verkiezingsstrijd te voorschijn als de grootste partij van het land. Het blad ein digt met dien wensch uit te spreken, dat de C.V.P. in de toekomst ook in de regeering de leidende rol zal vervullen, die haar op OP KORTE GOLF BUITENLAND. De premier van Beieren heeft von Papen verboden Neurenberg te verlaten. De gemeenteraad van Ludwigshaven heeft besloten, Hitier het eere-burgerschap der stad, hem destijds verleend, posthuum te ontnemen. Het stoffelijk overschot van Fernando Cortes, den in 1547 overleden Spaanschen veroveraar van Mexico, is kort geleden ge vonden in een crypte van een oud zieken huis in Mexico-City. In dit huis hadden vroeger nakomelingen van Cortes gewoond. Indien de authenticiteit van de vondst vast komt te staan, is zij van groot historisch belang. grond van de behaalde resultaten bij de gemeenteraadsverkiezingen toekomt. Het katholieke blad „La Libre Bel- gique" stelt het succes der C.V.P. te Gent in het licht, waar deze partij de absolute meerderheid behaalde en waar een katho lieke burgemeester zijn liberalen voorgan ger zal opvolgen. Het blad wijst ook op den vooruitgang der Katholieken in de Brusselsche Agglomeratie, waar in de voor steden, Ukel, Jette en Woluwe Saint-Lam bert eveneens de absolute meerderheid werd behaald. Het katholieke bladi „De Gazet van Ant werpen" is van oordeel, dat de uitslag der verkiezing een veroordeeling der huidige regeeringspolitiek inhoudt. De verkiezingen in Frankrijk. CORSICA BEZORGDE COMMUNISTISCHE MEERDERHEID. De gisteren bekend geworden cijfers van de Zondag in Frankrijk gehouden verkie zingen van kiesmannen wettigden de ver wachting, dat de M.R.P. (Katholieken) de leiding had genomen. Alleen de uitslagen van Corsica ontbraken nog. De uitslag voor geheel Frankrijk met uitzondering van Corsica, luidde: M.R.P. 24.751 kiesmannen, communisten 24.544, socialisten 14.393, liberale groepeering 10.700, radicale groepeering 10.043, diver sen 233. Daarna werden de resultaten van Corsi ca bekend en deze waren als volgt: Communisten 244, Radicalen 209, Onaf hankelijke x-eDublikeinen 106, Union Gaul- liste 5, M.R.P. 4. Het groote verschil tuschen de commu nisten (244) en de M.R.P. (4) deed de ba lans weer omslaan naar de zijde der com munisten, die ten slotte een kleine meer derheid bleken te hebben behaald. Corsica bracht hun de overwinning. Geen stroom voor etalages en reclameverlichting 70.000.000 „Zuid-Amerikanen" per maand SPAART DE KOLEN! Het ministerie van Economische Zaken vestigt er de aandacht op, dat de staking in de Amerikaansche kolenmijnen de ko lenpositie hier te lande zeer ongunstig be- invloedt. Alles zal derhalve in het werk moeten worden gesteld om elk, niet strikt noodzakelijk, verbruik van kolen, gas en electriciteit te vermijden. Zoo zal, ondanks den begrijpelijken wensch van de middenstanders, ook voor de komende feestdagen geen stroom voor étalages en reclameverlichting beschik baar kunnen worden gesteld. Voorts zal het publiek zich stipt dienen te houden aan de rantsoenen voor gas en electriciteit, zooals deze laatstelijk werden vastgesteld op 1 October j.l. Overschrij ding van deze rantsoenen kan in geen ge val worden toegestaan. Ten einde een te hooge „spitsfoelasting" der electrische centrales te voorkomen, moet ten slotte worden aangedrongen op een zoo gering mogelijk stroomverbruik tusschen 7.30 en 9.30 uur voormiddags en 15.30 en 18.00 uur namiddags. DE PRODUCTIE VAN SIGARETTEN. Namens den minister van Economische Zaken heeft het kringbestuur van de vak groep Detailhandel in tabak en tabaksfa brikaten te Den Haag een schrijven ont vangen, waarin naar aanleiding van een telegram der vakgi-oep wordt medege deeld, dat de van Zuid-Amerikaansche ta bak vervaardigde sigaretten worden gepro duceerd boven de maandelijks in omloop gebrachte hbeveelheid sigaretten. Er wor den dus momenteel niet minder sigaretten van lichtex-e soort vervaardigd dan voor heen. Aan de industrie is opdracht gegeven ge durende de maanden October, November en December maandelijks circa 70.000.000 van deze sigaretten ten verkoop te bren gen. Mochten er winkeliers zijn, die de Zuid-Amerikaansche sigaretten niet kun nen of wenschen te vex*koopen, dan kun nen zij zich tot het Rijksbureau voor Ta bak en Tabaksproducten, Riouwstraat 182 te Den Haag wenden, dat zorg zal dx-agën, dat deze aan andere winkeliers, die be hoefte hebben aan grootere hoeveelheden, verstrekt worden. BLOEM EN RUST PER 4 WEKEN. Er komt verandering in de bonaanwij zing van bloem en rijst voor de jongste kindergroep. Met ingang van 7 December wordt voor bloem niet meer 300 gram aan gewezen voor een periode van veertien da gen, doch 600 gram voor vier weken. Vanaf 21 December geldt hetzelfde voor rijst. Hiervan wordt dan niet meer 250 gr. sche jeugd, die steeds bereid is zich met gretigheid in iedere belangrijke stoutmoe dige onderneming te storten, en voor wel ke hinderpalen slechts bestaan, om haar moed aan te wakkeren, de toorts des ge- loofs hoog houden. Zijne Heiligheid verklaarde ten slotte, dat de drie Amerikaansche martelaren, die thans heilig verklaard zijn, niet aan den staat New York alleen beliooren. Zij be- hooren aan het gansche Amerika. Zij waren zeer zeker niet de eenige Ame rikaansche missionarissen, die martelaren van hun geloof zijn geworden, maar zij zijn de eersten, die verheven zijn tot de eer der altaren." UNESCO EN H. STOEL. Verscheidene leden der Eerste Kamer heeft het getroffen, dat tot de partijen, die hebben deelgenomen aan ct vaststelling van het statuut der UNESCO de orga nisatie der Vereenigde Volken voor onder wijs, wetenschap en cultuur niet behoort de H. Stoel, die, hoewel niet aangesloten bij de ox-ganisatie der Vereenigde Volken, toch is te rekenen tot de mogendheden, die ingevolge art. 2 van dat statuut tot de UNESCO kunnen worden toegelaten. Deze Kamerleden stelden de vraag of de H. Stoel is uitgenoodigd om tot de UNESCO toe te treden. Andere leden der Eerste Kamer bepleitten, naar aanleiding hiervan, het be trekken van de kerken in het algemeen in het werk der UNESCO. Officieel zou alleen de R.K- Kerk daarin kunnen zijn vertegen woordigd wegens de souvereiniteit van de II. Stoel. Kerkelijke invloed is echter, vol gens deze leden, ook op andere wijze te verwezenlijken dan door officieele verte genwoordiging. De Eerste Kamer zal Woensdagmiddag 2 uur het wetsontwerp „goedkeuring van het UNESCO-statuut" behandelen. MINISTERRAAD UITGESTELD Vliegtuig had vertraging Het vliegtuig, met de heeren Schermer- horn en De Boer aan boord, heeft vertra ging ondervonden en wox*dt pas heden in dien namiddag op Schiphol vex-wacht. In verband hiex-mee en tevens omdat de heer Schermerhorn zich zeer vermoeid gevoelt, is de bijzondere ministex-raad, welke be paald was op Woensdag a.s. en waarin ook Commissie-Generaal aanwezig zal zijn, na der vastgesteld op Donderdag 28 November. De „Daily Telegraph" acht verwerping zeker. „Het Nederlandsche parlement zale naar men verwacht, de Nedex-landsch-Indonesi- sche ontwerp-overeenkomst, welke de vor ming van een Nederlandsoh-Indonesische Unie voorstelt, verwerpen", zoo schrijft de diplomatieke correspondent van de „Daily Telegraph". „Ik verneemt, aldus vervolgt de corres- pondent, „dat het Nederlandsche kabinet het ontwerp Zaterdag j.l, besproken heeft en dit bijna eenstemmig heeft afgekeurd. De ministers, die de grootste partijen in Nederland, de Katholieke Volkspartij en de Partij van den Arbeid, vertegenwoordi gen, achtten de voorstellen onaanvaard baar. Men verwacht, dat het kabinet binnen kort een verklaring zal afleggen". NAZORG VOOR POLITIEKE DELINQUENTEN. De minsters van Justitie en van Sociale Zaken hebben een „Centrale commissie na zorg politieke delinquenten" in het leven geroepen, welke tot taak zal hebben het stimuleeren en coördineeren van de be moeiingen der ovei'heid, alsmede van de Stichting Toezicht politieke Delinquenten en de daarmee in contact staande organen in het maatschappelijk leven, in zake de wederopneming van gewezen politieke de linquenten in de samenleving. Van deze commissie is voorzitter mr. dr. F. Hollander, advocaat-fiscaal bij het Bij zonder Gerechtshof te 's-Gravenhage, vice- voorzitter de heer K. Toornstra, hoofd van het bureau Geestelijke en Sociale verzor ging der kampen van het Directoraat-gene raal voor Bijzondere Rechtspleging (minis terie van Justitie) en secretaris mr. A. H. Heering, verbonden aan de afdeeling So ciale Bijstand van het ministerie van So ciale Zaken. WEERSVERWASHTING °°°°g o Wisselend bewolkt. o o Meest matige wind tusschen West en o Zuid. Wisselend bewolkt met hier en daar tijdelijk eenige regen. Weinig ver- beschikbaar gesteld, doch 500 gram voor j g andering in temperatuur vier weken. iooooooocHtooooooooooonoooooooooooooooooo

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1