Twee SS-ers in doodkisten ontsnapt Kasteel N.O.I.B. op Nijenrode geopend Vlaamsche Kunststeden Glasactie Ruiten Troef RADIO Groot Brittannië-Rest van de wereld Oefenwedstrijd in Nederland. Naar A.~N. P.-sport verneemt zal -in de week, voorafgaande aan den wedstrijd tus- schen Groot Brittannië en de „Rest van de Wereld", welke ontmoeting naar bekend is op Zaterdag 10 Mei 1947 te Glasgow wordt gespeeld, in Nederland een wedstrijd wor den georganiseerd tuschen de „Rest' van de Wereld' en het Nederlandsch Elftal". Waar deze ontmoeting in ons land plaats vinds is nog niet bepaald, doch men mag aannemen, dat alleen het Olympisch Stadion te Amsterdam of het Feijenoord- stadion te Rotterdam voor deze belangrij ken wedstrijd in aanmerking komt. RUSLAND TOCH IN DE F. I. F. A. Sovjet-Rusland heeft telegrafisch om aansluiting bij de F. I. F. A. verzocht, aldus deelde gistermorgen de F. I. F. A.-presi- dent Jules Rimet mede. Het congres van de F. I. F. A. heeft het bestuur gemachtigd over een eventueele aanmelding van Rusland zelfstandig te beslissen. Men mag aannemen dat het be stuur van de F. I. F. A. deze telegrafische aanmelding zal aanvaarden. Bovendien is een vice-presidentschap voor Rusland open gehouden, wel'ke functie dus thans kan worden bezet. Rusland wil, naar gemeld wordt deelne men aan de Olympische voetbalwedstrij den, welke in 1948 te Londen worden ge houden en aan de wereldkampioenschap- pen, die in 1949 in Zuid-Amerika plaats vinden. A.V.V. Het eerste elftal speelt Zondag om 2 uur een thuiswedstrijd tegen B.T.C. Wat de strijd te zien zal geven is moei lijk te raden, aangezien A.V.V. in den uit strijd op 22 Sept. met veel moeite een 20 overwinning kon behalen. A.V.V. zal ech ter ook nu haar beste beentje voorzetten met het volgend elftal: Hörtrs, Schuyt, Hal verhout, G. Ruiterman, A. Ruiterman, Van Rijswijk, J. Hakkaart, P. Hakkaart, Wil- lemse, F. Hakkaart, Angenent en v. d. Hulst Sr. als reserve. A.V.V. 2 speelt om 4 uur ook op eigen terrein tegen Duindigt evenals A.V.V. 4 om 12 uur tegen de Zoetermeerders D.W.O. 3. Deze ploegen ontloopen elkaar niet veel, zoodat Zondag in Leidschendam goede wed strijden verwacht mogen worden. A.V.V. 3 gaat naar de Hagenaars V.D.V. Altior. Zondag a.s. heeft Altior I een uitwedstrijd tegen Kagia I. Dit zal voor de le elftallers flink aanpakken worden! Altior H gaat naar Alphen IV; op eigen terrein werd van Alphen IV gewonnen, dus het kan hu ook. Altior A. jun krijgen bezoek van V.V. L.V. A-jun. en Altior B jun. spelen ook thuis en wel tegen Hazerswoude A. De op Zondag en Maandag j.l. uitgestelde feestavonden worden nu gehouden op Za terdag en Zondag a.s. Op Zaterdagavond voor de leden en Zondagavond voor de donateurs. Er zijn voor beide avonden nog enkele plaatskaarten verkrijgbaar. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND GROOT BILJART ANKER KADER 45 1. Gistermiddag is in Taverne Suisse te Rotterdam onder leiding van de biljart ver. „Royal" de eindstrijd begonnen om het kampioenschap van Nederland groot biljart anker kader 45/1. Zelfs matadoren als De Leeuw en Sweering deden nog wat onwennig en konden niet tot buitengewone prestaties komen. De Leeuw was eigenlijk de eenige, die met een gemiddelde van 17.64 nog iets goeds leverde. De uitslagen waren: Sweering 300 28 73 10.71 Goderie 168 28 37 6.— De Ruyter 300 Jacobs 262 De Leeuw Teegelaar Gehrels Wevers De Ruyter Weverss' Gehrels Teegelaar 35 50 17 83 17 21 15 159 20.- 300 142 300 Twee S.S.-ers uit het kamp IJselstein, die met 80 anderen aan een begraafplaats voor gesneuvelde Duitschers werken, zijn dezer dagen in een doodkist ontsnapt. Amerikaansche soldaten kwamen van een Amerikaansch kerkhof, waar ook Duitschers begraven liggen, om lijken over te brengen. In Zuidelijk Nederland gesneuvelde Duit schers worden namelijk naar dit kerkhof IJselstein overgebracht. De Amerikanen gebruiken daartoe kisten, die per auto ver-, voerd worden. Nadat de stoffelijke resten daaruit zijn gehaald, worden de kisten op nieuw gebruikt. Tijdens het afladen hebben twee S.S.-ers kans gezien in de ledige, kis ten te kruipen en zoo per Amerikaansche vrachtauto te ontsnappen. Zij zijn op een pleisterplaats in Limburg uit hun lu gubere schuilplaats gekropen. Vermoede lijk zijn de heeren daarna over de Duitsche grens verdwenen. EEN LUITENANT, DIE „VLEGELACHTIG" OPTRAD. Voor den krijgsraad te velde te 's Gra- venhage werd behandeld de zaak tegen den thans weer tot het bui-gerieven terugge keerde luitenant bij het commissariaat noodvoorziening. Hem was ten laste ge legd, dat hij in 's-Hertogenbosch niet tijdig van zijn voornemen om met zijn auto van richting te veranderen had blijk gegeven. In een zeer fel requisitoir zette de audi teur-militair, maj. mr. dr. J. M. Baak, uiteen, dat deze zaak eigenlijk ver uitgaat boven gewone verkeersovertredingen. De luitenant had namelijk, toen een politie agent hem een stopteeken gaf, naar aanlei ding van zijn overtreding, om den agent heen gereden en was doorgereden. Vervol gens had hij geweigerd zijn papieren te la ten zien en gezegd, dat hij dit alleen aan militaire politie deed. De auditeur-militair noemde het optreden van den luitenant vle gelachtig, waarbij nog kwam, dat. toen hij voor den' krijgsraad was gedagvaard, hij tegen den politiebeambte, die hem de dag vaarding bracht, had gezegd, <!at hij niet kon komen, omdat hij dan in het buiten land was. De auditeur wees er op, dat men nu maar eens moest gaan beseffen, dat ook militairen verplicht zijn aan aanwij zingen van de politie gevolg te geven. „Be klaagde was reserve-officier en behoorde niet het gezag te grabbel te gooien". Onder deze omstandigheden eischte spr. 150 gul den boete, subsidiair 100 dagen hechtenis. Na raadkamer veroordeelde de raad ver dachte conform den eisch. HAAGSCHE RECHTBANK. Op 11 Jan. reed de chauffeur H. van L. uit Oegstgeest met een zware militaire auto over de Poelbrug komend vanaf den Leidsche Biljartbond. Het program ma der L. B. B. van 25 tot 30 Nov. luidt: Maandag, 25 Nov.: 5e klas DVH 4De Valk 2, Morschpoort 5Carambal 4, Vier kantje 2TOP 3 Spijkerbak 3Drei Pot tekens 3. Dinsdag, 26 Nov.: 1 klas: Spijkerbak 1 TOG 3, TOG 2—DVH 1, TOP 1—Caram bal 1, NVS 1—TOG 1. Dinsdag, 26 Nov.: 3e klas: BOS 2TOG 4, Morschpoort 3De Valk 1, Vierkantje 1Morschpoort 2 DVH 2UVS 2. Woensdag, 27 Nov.: 6e klas; TOG 6OG 1, TOP 4—Morschpoort 6. Morschpoort 7 De Valk 3, Spoortje 3Drei Pottekens 4. Donderdag, 28 Nov.: 2e klas: Carambal 2 Drei Pottekens 1, BOS 1TOP 2, Spoor tje 1—De Hoek 1 Morschpoort 1Spijker bak 2. Donderdag, 28 Nov.: 7e klas: Spijkerbak 4De Valk 4, De Valk 5Morschpoort 8, Vierkantje 3UVS 3, TOG 7—Carambal 5. Vrijdag, 29 Nov.; 4e klas: TOG 5Drei Pottekens 2, Morschpoort 4BOS 3, Caram bal 3DVH 3 Spoortje 2—De Hoek 2. SCHAKEN. L.S.C. HS.P.W- H 3—7. Tusschen de tweede tientallen van de Lisser Schaak club en de Professoren wijk werd een wed strijd gespeeld, waarbij laatstgenoemde met 73 won. VoorschotenSassenheim. De schaak club „Voorschoten" speelde haar 2en wed* strijd in de competitie 19461947 van den Leidschen Schaakbond tegen Sassenheim en won met 6J4214. Op 30 September j.l. werd door de Regee ring aan de Staten Generaal een publi catie aangeboden, welke was opgesteld door het Centraal Plan Bureau i.o., ge titeld „Centraal Eco nomisch Plan 1947" (Eerste Nota Glo baal Plan). Zooals de naam zegt hebben wij hier te maken met een globaal plan, een plan dat alleen de groote lijnen aan geeft volgens welke ons economisch le ven zich kan ont wikkelen en dat zich bezig houdt met concrete richtlijnen voor bepaalde be drijfstakken. Het glo bale plan is hoofd zaak een afwegen van middelen en be hoeften. Speciale aandacht werd be steed aan het jaar 1947. Voor de her stelperiode van ons land werd een zoo raamplan opgesteld, waarvan bijgaande grafiek een vereenvoudigde weergave is. De middelen worden in hoofdzaak gevormd door het Nationaal Product, bestaande uit de netto pro ductie van de bedrijven vermeerderd met de productieve bijdragen van de overheid, waaronder men bijv. kan verstaan: Loonen, salarissen, renten. Wanneer een ieder zich daartoe krachtig inspant, zal dit nationaal product in de loop van de raamperiode ge leidelijk kunnen stijgen. Aanvankelijk zal niet voldoende zijn om de redelijk geachte behoeften te bevredigen, zoodat buitenlandsche credieten de middelen moeten aan vullen. Vanaf 1951 zal een deel van het nationaal product moeten dienen voor be taling van rente en aflossing op deze credieten. De behoeften vallen uiteen in: a. Consumptie. Wanneer het Nationaal Product zich bevredigend ontwikkeld zal de consumptie kunnen stijgen van 73 van de in het jaar 1938 per hoofd der bevolking geconsumeerde hoeveelheid, voor het jaar 1946, tot in 1953 een peil van 96 bereikt zal zijn b. Netto investeeringen. Deze zijn noodig om het geschonden productie apparaat weer op peil te brengen. Indien in 1947 hiervoor 1 miliard gulden en in 1948 1,7 miliard en in de volgende jaren 1,8 miliard wordt uitgetrokken, zal in 1952 het orodiictie apparaat weer ongeveer op vooroorlogs niveau kunnen zijn. c. Overheid De behoeften van de overheid zulen in dc eerst volgende jaren door bezuiniging en rootere effinciency moeten dalen tot een constant peil van 2 miliard p. jaar bereikt is Ouden Singel naar de Pelikaanstraat te Leiden. Door te groote snelheid, kon hij den bocht niet goed nemen, waardoor de auto op het trottoir terecht kwam, waar mevr. Metselaar zich bevond, die bekneld ge raakte, en zware verwondingen bekwam. Volgens verdachte, en den getuige A. N. Gordijn, was de auto gaan glijden op de brug die als zeer gevaarlijk bekend staat. Er zouden zich bovendien andere voetgan gers op de brug hebben bevonden, waar voor van L. moest uitwijken. Dit werd ech ter niet door het slachtoffer in haar ver klaringen bevestigd. De Officier vorderde een maand hechtenis, en intrekken van het rijbewijs gedurende een jaar. Unilever-omzet ruim 3 milliard Lever Brothers Unilever, een der grootste internationale concerns van Ne derland heeft in het jaar 1945 de fabel achtige omzet bereikt van 3 milliard 286 millioen gulden. Het Unilever-concern heeft zijn belangen over de geheele wereld ver spreid. Niet alleen in Nederland, maar ook in Engeland, de Vereenigde Staten, Zuid- Afrika en Australië, neemt het een zeer vooraanstaande plaats in, om van Bel- gisch-Congo, Zuid-Amerika en de Philip- pijnen en tal van andere landen maar niet te spreken. Het omzet cijfer, dat menige Staatsbegrooting nabij komt is te meer opmerkelijk, omdat op velerlei gebied m 1945 nog zeer groote tekorten heerschten. De producten met de hoogste omzet waren: margarine, eetbare oliën en vetten 537 mdlioen, andere oliën en vetten f 971 mil lioen, zeep en andere waschmiddelen 652 millioen, diverse levensmiddelen 269 millioen. VERTREK VAN VAN POLL EN GENERAAL MANSERGH. Gisterochtend hebben civiele en militaire Britsche en Nederlandsche autoriteiten, benevens alle consul-generaals, afscheid genomen van den heer Van Poll, die zich per Skymaster naar Nederland begaf, en van generaal Mansergh, die naar Singa pore vertrok. Generaal Mansergh heeft daarbij een eerewacht van een marine- verbindingsdetachement en van een deta chement van de zeyen December-divisie geïnspecteerd. De Skymaster bracht een eeresaluut over de startbaan. Nederland sche Mustangs van het jachtvliegtuigen squadron van het vliegveld Tjililitan es- curteerden het toestel van generaal Mansergh boven Java. Amerikaansche reclame-methodes. Boven de stad New York zweeft door den brilliant verlichten avondhemel een voormalig luchtschip van de Amerikaansche marine, dat thans gebruikt wordt, om door middel van duizenden zaklaantaarnlampjes van een buitengewone lichtsterkte, publiciteits- en advertentieleuzen tot in wijden omtrek be kend te maken. Deze zich hoog door de lucht bewegende aan en uitflakkerende licht reclame zal voor den toeschouwer op den grond ongetwijfeld een fantastisch gezicht opleveren Ass Press P. Het Ned. Opleidingsinstituut voor den Buitenlandschen Dienst (N.O.I.B.) heeft thans voorloopig zijn intrek genomen op het, kasteel Nijenrode bij Breukelen. Di,t instituut, 'dat inmiddels den status van hoogeschool heeft verkregen, en waarvan de oprichting mogelijk is gemaakt door steun der groote Nederlandsche bedrijven, beoogt een practische opleiding in twee jaar voor de buitenlandsche vertegen woordigers en het hooger personeel dier be drijven. Ongeveer 125 jongelui van 17 tot 24 jaar allen met de verplichte middelbare schoolopleiding hier of in het buiten land genoten zijn na zorgvuldige selec tie uit de bijna 500 candidaten tot dezen eersten cursus toegelaten. Zij zijn reeds half September voorloopig in het kamp huis „De Paaschheuvel" te Vierhouten, met hunopleiding begonnen. Er is een ruim aantal beurzen beschikbaar gesteld, om ook minder goed gesitueerden die geschikt wer. den bevonden, de kans te geven de oplei ding te volgen. Woensdagmiddag werd het instituut of ficieel geopend. Aanwezig waren o.a. Prins Bernhard, het geheele bestuur van het in- en EEN EIGENAARDIGE COMBINATIE als men dezen kop leest en toch is het niet anders. Immers als de afd. Leiden der Nederlandsche Reisvereeniging voor Ka tholieken het initiatief neemt voor de Glasactie van Pater Henri de Greeve en in Leiden dus „Ruiten Troef" speelt, komen er op de eerste bijeenkomst, waar gesproken zal worden over de Vlaamsche Kunststeden, medeoeelingen ove~ de resul taten van de Glasactie. En het stemde den afdeelingsvoorzitter, den heer Schinck tot groote blijdschap deze mededeelingen te kunnen verstrekken voor een stampvolle „Doelen"-zaal. Hij sprak zijn vreugde er over uit, dat het goed gaat met de afd. Leiden- Deze opkomst getuig de het, de groote deelname aan de rei zen in den afgeloopen zomer sprak daar van, en wat meer zegt: 121 nieuwe leden in de laatste maanden meldden zich aan om de genoegens van het reizen en van- zélf sprekend de aan het lidmaatschap ver. bonden voordeelen.De vereeniging be hoeft als het ware geen aanbeveling meer! Naast gepaste ontspanning mag echter de ellende rondom ons onze aandacht niet ontgaan, aldus de voorz. in zijn openings woord, en in dit verband wees hij op den nood der geteisterde gebieden, die uitein delijk de glasactie van Pater de Greeve in het leven riep. De afdeeling had gemeend ook iets te doen op dit gebied en deze actie te steunen enniet zonder suc ces. Meer dan 2008 M.2 glas werd inge zameld', hetgeen tot groote voldoening stem. de. Daardoor kon aan de gemeente Echt 500, aan Arcen en Velden 700 en aan Arn hem 1000 M.2 glas worden beschikbaar ge steld. Van den burgemeester van Echt werd reeds een dankschrijven ontvangen, waarin werd medegedeeld, dat 71 woningen van arme gezinnen thans glasdicht zijn, zoodat zij minder zorg voor den winter behoe ven te hebben. Namens de gemeente bracht de burgemeester dank aan het comité en al degenen, dié medewerkten om dit re sultaat te bereiken. Hierna verwelkomde de voorzitter den spreker van dezen avond, den heer H. Th. Friedriphs, uit Eihdhoven, alsmede het da meskoortje van de St. Jozefkerk, dat onder leiding van mej. R. v. Teylingen voor een muzikale omlijsting van het gesprokene zou zorg dragen. Daarna was het woord aan den heer Friedrichs, die er in zijn inleiding op wees, dat deze causerie voornamelijk was be doeld voor toeristen, zoodat men van hem niet allerlei bijzonderheden over onderdee- len behoefde te verwachten, doch hij zou de Vlaamsche kunststeden laten zien zoo- als de doorsnee-tourist ze ziet. De Belgische kunst noemde spr. wel de meest interessante schoone kunst. Onbe schadigd staan nog de kerken en kathedra len, stadhuizen en woningen, vanaf de 8e tot de 18e eeuw- Den oorsprong van al die schoone kunst vindt men eigenlijk terug in het streven van alle steden om haar macht bestendigd te zien en dat drukte men uit in groote bouwwerken. Zij ontstonden evenwel niet alleen uit uiterlijke weelde, doch ook als uiting van het groot geloof der bouwers. Zoo was het met de schilderkunst, zoo ging het ook met de bouwkunst. Daardoor kreeg men het mooie Vlaanderenland, dat kunst is van begin tot einde, waar de eene stad na de andere juweeltjes van kunst zijn. Via Antwerpen, Kortrijk en Gent, waar de „Klokke Roeland" geluid werd door het stemmig dameskoortje, voerde de heer Friedrichs zijn toehoorders naar Brugge. Omstreeks de jaren 500 na Chr. overstroom, ae de zee nog het geheele Vlaanderenland, om zich twee eeuwen later terug te trek ken. Daarna ontstonden de eerste burch ten, die de stad tegen de invallende Noor mannen moesten beschermen. Handelshui zen werden opgericht, rijkdom en weelde kwamen Brugge binnen en rond 1500 stond ae stad op haar hoogtepunt van roem en Kustzin. Toen verzandde de haven en Brugge werd een doode stad. Maar haar kerken en kloosters, haar openbare gebou wen en woningen bleven om te getuigen van vroegeren rijkdom en vroegere kunst. De uren, die men in Brugge doorberngt, gaan voorbij als een droom, men kan er niet ontkomen aan de sfeer van schoon heid, die over deze kunststad ligt en waar men zich ook bevindt, overal rondom spreekt de kunst in duidelijke tale. Zoo is Brugge, die schoone, een der mooiste ste den ter wereld geworden. De heer Friedrichs toonde de toeschou wers de stad aan de hand van een schit terende collectie lantaarnplaatjes en de toeschouwers waren er verrukt over en ge noten van begin tot einde. Na de pauze vertelde de heer Friedrichs een en ander over de H. Bloedprocessie en gaf ook daarvan een keurige verzameling plaatjes te zien. Daarbij zorgde het dames koortje voor een keurige omlijsting van kerkelijke gezangen, zoodat het een waar dige bekroning vormde van een genotvol len, maar ook schoonen avond. Wij twijfelen er niet aan of de afdee ling zal ook 'n volgenden keer een volle zaal trekken. Vijfde eeuwfeest Franciscanen in Leiden. Vijf eeuwen hebben de paters Francisca nen in Leiden hun zegenrijken arbeid ver richt. Vijf eeuwen. In een binnenkort ver- schijnennd gedenkboek zal die arbeid wor den belicht. Wij zullen met groote belang stelling van dit gedenkboek kennis nemen en willen ook in ons blad op dit jubileum nader Jerügkomen Dat dit jubileum niet „onopgemerkt" voorbij mag gaan, is vanzelfsprekend ieders wensch. Het zal luisterrijk op kerkelijke wijze worden gevierd. Zondag 8 December ial in de Harteburg- kerk de plechtige Hoogmis worden opge dragen door den Provinciaal van de Ned. Provincie der Minderbroeders, den hoog- eerwè pater dr. Apollinaris v. Leeuwen. De zeereerw. pater mr. Ezechiël v. d. Helm, pastoor te 's-Gravenhage, zal de predicatie houden. De plechtigheid zal, door de radio worden uitgezonden. En wij kunnen de verheugende mededee- ling doen, dat Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem 's avonds een pontificaal Lof zal celebreeren. Dit is een feest van katholiek Leiden! En daarom moet het worden toegejuicht, dat de Ver „Katholiek Leiden" haar be- langstelling voor dit feest zal toonen. Zij zal zorgen voor een passende versiering van de kerk op den hoogtij-dag en 's mid dags een gedenksteen aanbieden. Ter be strijding van le kosten vraagt „Katholiek Leiden" financieele medewerking van de katholieken; Zondag zal op verzoek van genoemde ver. in den Hartebrug-Kerk wor den gecollecteerd. stituut, de wnd. Commissaris van de Ko ningin in de provincie Utrecht, de Gouver neur van Curacao, dr. P. A. Kasteel, vele leden van den Raad van Toezicht, verte genwoordigers van de ministers en verte genwoordigers van de bedrijven, die finan cieel deelnemen aan het N.O.I.B. Dr. G. Bolkestein, oud-minister van On derwijs en voorzitter van den Raad van Toezicht van het N.O.I.B. en ir. A. Plate, voorzitter van de Ned. Mij. voor Nijver heid en Handel, voerden het woord. Op het slotplein verrichte Prins Bern hard het eigenlijke openings ceremonieel, het hijschen van de vlag. De leerlingen en docenten werden vervolgens in de aula door Prins Bernhard toegesproken terwijl de genoodigden in de eetzaal door een luidspreker meeluisterden. De prijs der Aardappelen Aanvankelijk is medegedeeld, dat de met ingang van 18 November 1946 gelden de maximum-telersprijzen betrekking heb ben op alle aardappelen welke de telers na Zondag 17 Nov. 1946 leveren. Thans is een regeling getroffen, die het met ingang van Maandag 25 November 1946 de handelaren mogelijk maakt, de reeds vroeger gekochte kleiaardappélen te gen de overeengekomen prijzen bij de te- Iers af te nemen. De groothandel in aard appelen is van deze regeling reeds in ken nis gesteld. Voor koopen en verkoopen, af gesloten na 17 November 1946, gelden dus de bekende maximum-telersprijzen. Houten woningen voor getroffen gebieden De eerste zending van de achthonderd in Oostenrijk gekochte houten woningen kun nen in den loop van Januari in ons land worden verwacht. Deze woningen zullen zoo mogelijk van uit Oostenrijk rechtstreeks worden gezon den naar de plaatsen waar zij zullen wor den gebouwd. De voorloopige toewijzing aan de provincies is a's volgt: Gelderland 110, Limburg 320, Noord-Brabant 230 en Zeeland 110. Een gering aantal woningen blijft voor latere toewijzing gereserveerd. Lijnolie voor zalf en verf In de maand October kon tegenover een minimum behoefte van 500 ton slechts 150 ton verf voor wederopbouwdqeleinden be schikbaar worden gesteld. De oorzaak hiervan, zoo deelt men ons van bevoegde zij 5e mede, ligt in het feit, dat het meerendeel van de geïmporteerde lijnolie moest worden gebruikt voor de fabricage Van zeep ter bestrijding van de. in sommige geteisterde gebieden heersehendé scabies. Deze maand wordt uit Argentinië 2090 ton lijnolie verwacht waardoor de hoop gewettigd is dat de achterstand in de verf positie in de nabije toekomst zal kun nen worden ingeloopen. y Zaterdag. HILVERSUM, 301.5 M. 7.00 Nieuws. 7 30 Muziek bij het ontbijt. 3.00 Nieuws. 8.15 Orgelspel. 9.15 Busch Kwartet. 10,35 Uitzending voor arbeiders in de continubedrijven. 11.45 Familieberichten uit Indië, 12.00 Filmsterren vragen uw aandacht. 12.35 Jan Corduwener. 13.00 Progr. voor de Ned. Strijdkrachten. 13.30 Ned. carillonklanken. 1430 Sportpraatje. 15.45 Van boek tot boek. 16.00 Beoefening der huismuziek. 16.45 Kinderkoor. 17.00 Ar tistieke staalkaart. 18.00 Nieuws. 18.15 Tom my Dorsey en zijn orkest. 18 30 Progr, v. d, Ned. Strijdkrachten. 19.00 Viool en pia- nc. 19.45 Uitzending voor Nederlanders in Duitschland*. 20.00 Nieuws. 20.08 Dingen van den dag. 20.20 En nuoké. 2145 „The Ramblers". 22.15 Hoorspel. 22.50 Or gel. 23.00 Nieuws. 23.15 Hobby-hoek. 23.30 Huisbioscoop. HILVERSUM II, 415 M. 7.00 Nieuws. 7.30 Morgengebed. 7.45 „Maria ter eere". 8.00 Nieuws. 8.15 Pluk den dag. 9 00 Uit het dagboek van een ex- baby. 9.50 Russische orkestwerken. 10.20 Londen's Philh. orkest. 11.00 „De Zonne bloem". 12.00 Angelus. 12.03 Cello-recital. 12.30 Stafmuziekkorps Amsterdamsche po litie. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.15 Metropole-orkest. 13.45 De tooneelkijker. 14.00 Guy Lombardo and his Royal Cana dians. 14.15 Engelsche les. 15.00 K. R. O.- klosk. 15.15 Jonge kunstenaars. 15.45 Piano recital 16.15 Feestdag van den H. Clemens. 16.30 De schoonheid van 't Gregoriaansch. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Ned. kamerkoor. 18.50 's Avonds als ik slapen ga.... 19.00 Nieuws 19.15 Liedjes uit de prairie. 19.30 Buffalo Bill. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 „Wie weet hoe deze plaat heet?" RADIO-CAUSERIE OVER KRAAMZORG. Hedenavond zal mej. mr. C. Bloemaerts, secretaresse van de commissie in zake kraamhulp voor den zender Hilversum 2 van 19.15 tot 19.30 spreken over het onder werp: de organisatie van de kraamzorg.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 2