De 17 punten van Cheribon JONGE KRACHT Openings Soirée Cveirt tk Gastelei in TELEFOONTJES pE TEKST VAN DE ONTWERP-OVERE ENKOMST, welke op 15 November 1946 te Batavia is geparafeerd door de Nederlandsche en Indonesische delegaties, luidt als volgt: Voorop gaat een preambule, welke als volgt luidt: „De Nederlandsche regeering, vertegenwoordigd door de Commissie-Generaal, en de regeering van de republiek Indonesia, vertegenwoordigd door de Indonesische delegatie, beide geleid door een oprecht verlangen om een goede verhouding te verzekeren tusschen de volken van Nederland en Indonesia, en zulks in nieuwe vormen van vrijwillige samenwerking, welke de beste garantie bieden voor een gezonde en krachtige ontwikkeling van beide landen in de toekomst, en welke het mogelijk maken, dat een nieuwe grondslag wordt gegeven aan de verhouding tusschen de twee volken, komen als volgt overeen en zullen deze overeenkomst zoo spoedig mogelijk ter goedkeuring voorleggen aan de respectieve parlementen". Artikeel 1. De Nederlandsche regeering erkent de regeering van de republiek Indonesië als de facto uitoefenend het gezag over Java, Madoera en Sumatra. De door geallieerde of Nederlandsche troepen bezette gebieden zullen geleidelijk, door wederzijdsche sa menwerking, in het republikeinsche ge bied worden ingevoegd. Hiertoe zal aan stonds een aanvang gemaakt worden met de noodige maatregelen, zoodat uiterlijk op het tijdstip 'in artikel 12 genoemd" de in voeging zal zijn voltooid. Artikel 2.' De Nederlandsche regeering en de re geering van de republiek werken samen tot de spoedige vestiging van een souverei- nen democratischen staat op federatieven grondslag, genaamd: de Vereenigde Staten van Indonesië. Artikel 3. De Vereenigde Staten van Indonesië zul len omvatten: het geheele grondgebied van Nederlandseh-Indië met dien verstan de, dat indien de bevolking van eenig ge biedsdeel ook, na overleg langs democra tischen weg, te kennen geeft niet of nog niet tot de Vereenigde Staten van Indone sië te willen toetreden, voor dat gebieds deel een bijzondere verhouding tot deze staten en het Koninkrijk der Nederlanden ;in het leven kan worden geroepen. Artikel 4. Eerste lid: De samenstellende staten van de Vereenigde Staten van Indonesië zul len zijn de Republiek, Borneo en de Groote Oost, onverminderd het recht van de be volking van eenig gebiedsdeel om langs democratischen weg te kennen te geven, dat zij haar plaats in de Vereenigde Sta ten Van Indonesië op anderen voet gere geld wenscht te zien. Tweede lid: Onverminderd het bepaalde in artikel 3 en in het eerste lid van dit artikel, kunnen de Vereenigde Staten van Indonesië een bijzondere regeling treffen ten aanzien van het grondgebied van haar hoofdstad. Artikel 5. Eerste lid: De grondwet van de Vereenig de Staten van Indonesië zal worden vast gesteld door een constitueerende vergade ring, die zal zijn samengesteld uit op de mocratische wijze aangewezen vertegen woordigers van de republiek en van de andere toekomstige deelgenooten der Ver eenigde Staten met inachtneming van het bepaalde in het volgende lid van dit arti kel. Tweede lid: Partijen zullen in overleg treden omtrent de wijze van deelneming aan deze constitueerende vergadering door de republiek door de niet tot het gezags- gebied van de republiek behoorende ge- biedsdeelen en door de niet of onvoldoende vertegenwoordigde bevolkingsgroepen, een en ander met inachtneming van de onder scheidene verantwoordelijkheden van de Nederlandsche' regeering en van de regee ring der republiek. Artikel 6. x Eerste lid: De Nederlandsche regeering er. de regeering der republiek zullen ter behartiging van de gemeenschappelijke be langen van de Nederlanders en Indonesiërs samenwerken tot de vorming van een Ne- derlandsch-Indonesische Unie, waardoor het Koninkrijk der Nederlanden, omvatten de Nederland, Nederlandsch-Indië Surina me en Cura ao, worden omgezet in ge roemde unie, bestaande uit eenerzijds het Koninkrijk der Nederlanden, omvattende Nederland, Suriname en Curacao en an derzijds de Vereenigde Staten ,van Indone sië. Tweede lid: Het vorenstaande laat on verkort de mogelijkheden tot nadere re geling van de verhouding tusschen Neder land, Suriname en Curacao. De overige artikelen publiceeren wij morgen. De regeering maakt bekend, dat tot haar leedwezen in de afgeloopen week de navol gende verliezen zijn gerapporteerd. Koninklijke marine: Mar. 2e kl. S. Groot, afkomstig uit Warmenhuizen, gesneuveld op 3 November 1946 in Ned.-Indië. Tijd. korporaal der Mariniers Wilhelm Brinott, afkomstig uit Amsterdam, gesneuveld op 6 November 1946 in Ned.-Indië. Koninklijke Landmacht: Korporaal R Bobbink, legernummer 304604 van 3 R.I., afkomstig uit Rotterdam, gesneuveld tij dens vuurgevecht op 11 November 1946 te Buitenzorg. Soldaat P. P. H. Smeets, leger nummer 25031004,'van 26 R.I., afkomstig uit St. Odillenberg, gesneuveld op 5 Nov. 1946. Koninklijk Ned.Indische leger geen ver liezen OMGEVING ALKEMADE Geboren: Hubertus Cornelis, zoon van G Bouvaneester en E. M. Schoonderwoerd; Margaretha d. v. A. van Roon en A. K. M. Overvliet; Co'omba Johanna Marin Petrc- rella, d. v. P. G. Volwater en D. Houwer; Pieter Jan Willem Abraham, z. v. A. Roe- loffs en G. van Leeuwen; Willebrordus Wilhelmus, z. v. E. P. Akerboom en Th. C M. Zwartjes. Ondertrouwd: Th. C. van Berkel 28 j. en M. M. H. Hulsebosch 27 j.; H. J. N. Volwater 28 j. en P M. Huigsloot 25 j.; C. T J. de Koning 33 j. en M. W. Vesseur 29 jaar. Getrouwd: J. Kuipers 30 jaar en Th. J. van Klink 26 jaar. Overleden: M A. van Kooten 83 jaar; W. Vuik 69 j. echtg. van C. G. van der Zwet. HAZERSWOUDE Onderscheiding. Aan Ds. P. L. Kiehl alhier, invde Meidagen van 1940 majoor- veldprediker bij het 17e Regiment Artillerie Commando Zeeland is door den Minister van Oorlog toegekend het oorlogskruis met den gesp. voor bijzondere krijgsverrichtin gen Nederland Mei 1940. LEIDSCHENDAM Overleden: Gertrudis A. Kessels echtg. van J. H. Fleuren 74 j.; Hendrik van Loon echtg. van E. J. v. d. Velden 77 j. Ondertrouwd: Q. van Leeuwen 33 j. en C. P. M. v. d. Zwet 28 j. Getrouwd: C. H. de Ruyter 24 j. en Chr. Jansen 22 j.; C. van Os 23 j. en G. J. ten Hoopen 18 j. NOORDWIJK Kapelaansbenoeming. Tot kapelaan is benoemd, in plaats 'van kapelaan Welling, de weleerw. heei J. Verhaar. Kapelaan De ontmoeting der Commissie-Generaal en de Indonesische delegatie te Linggadjati bij Cheribon. Tijdens de lunch v.l.n.r.: ir- Soekarno, prof. W. Schermerhorn, Lord Killearn, dr. Hatta en dr. Van Mook. Verhaar is geboren in 1903, priester gewijd in 1928 en sinds 1944 in Schagen werkzaam. OEGSTGEEST In memoriam Piet van Manen. Zater dagmiddag had op de begraafplaats bij het Groene Kerkje de overdracht plaats van een grafsteen op het graf van den B. S.'er Piet van Manen, die vorig jaar ten gevolge van een noodlottig ongeval bij een demon stratie met handgranaten werd gedood. De belangstelling was zeer groot. Deze graf steen werd aangeboden door zijn kame raden en overgedragen aan'de ouders. De heeren dr. F. M. Heertjes, district-com mandant der voormalige B. S., de heer D. G Sanders plaatselijk commandant de heer Riemstra eveneens commandant der B. S., A. J. Scherpbier. directeur van het Chr. Lyceum te Alphen voerden het woord, waarbij zij de goede eigenschappen van den overledene schetsten en erop wezen, dat Piet zijn leven had gegeven, om dat van anderen te reddenDe heer Gijsman, vriend Van de familie, voerde nog het woord waarna de vader van den overle dene dank bracht voor deze hulde aan zijn zoon en de steen in dank aanvaardde. De heer Sanders heeft hierna nog een krans gelegd, waarmede deze korte maar aandoenlijke plechtigheid was afge'oopen. WASSENAAR Kapelaans-benoeming. Tot kapelaan aan de St. Willibrorduskerk is benoemd, in plaats van kaoelaan Berkhout, de weleerw. heer C. J. Hageman Kapelaan Hageman is geboren in 1915, priester gewijd in 1940 en sedert 1943 In Limmen. ZOETER WOUDE „De Ebbenhouten Olifant". De Kath. Tooneelvereeniging „In Liefde Bloeiende" voerde gisteravond dit spel van avontuur op In bijna alle opzichten kunnen wij deze uitvoering prijzen. Op tijd begonnen, vlug opvolgend in de bedrijven en daardoor op tijd geëindigd rustig in de zaal geen jong volkje zonder geleide van ouders; een dankbaar publiek. Technisch was alles perfect in orde. De grime van Fa. Hoppezak was eerste klas werk, de speciale lichtinstallatie alles op één schakelaar, van de Fa. Elderhorst, en het decor was „af." Alleen wat saai, dat er' geen pianist achter de piano kwam in de pauze. Het tooneelspel, onder regie van den heer N. Reizevoort uit Leiden, was een groot succes. Als een welkome variatie na de reeds opgevoerde stukken van „Liede en List" kon het publiek nu eens heerlijk grie zelen en genieten in de gissing naar de ont knooping. Het stuk gaf volop kans aan de spelers om speelkunst te toonen. De boe- ren-Oome Jaap uit de revue gaf zich nu keurig als een butler, de Thomas'vaer gaf blijk met de grootste gemoedelijkheid over te kunnen stappen naar de rol van den ge maskerde, van wien dood en leven afhing. Mevrouw Tasman, de Amsterdamsche hos pita met het hart op de tong, had nu al het boersche van haar laatste rol afgelegd en de aan thriller-lectuur verslaafde Phil Reeuwijk was ook goed uit zijn laatste huid van dorpskronleker gekropen Ook de rólvastheid was nu heel goed; wij hebben de souffleur niet gehoord. Als wij het niet kunnen laten een critiekje te ge ven goed bedoeld tot opbouw is het over het verkeerd verbuigen van de werk woorden hebben, kennen en kunnen. Dat mocht alleen die hospita doen! STADSNIEUWS HULDIGING VAN PROF. MR. DR J. C. VAN OVEN. Zaterdag j.l. heeft in intiemen kring de hudiging plaats gehad van prof ,mr. J. C. van Oven, hoogleraar aan de Rijksuniver siteit te Leiden, ter gelegenheid van zijn 65sten verjaardag. Als eerste sprak prof. dr. M. David, die er op wees, dat het natuurlijk verzet bij de'n jubilaris tegen zulk een feestbetoon wel moest wijken voor het feit, dat juist in die peiiode, voor welke de romanist zulk een groo'te belangstelling heeft, n.'l. de eer ste eeuwen onzer jaartelling, de gewoon te opkwam den verjaardag van een per soonlijkheid met een toespraak luister bij te zetten; dat nam zulk een omvang aan, dat ons zelfs in de ars rhetorica, die ten onrechte op naam staat van Dionysius van Halicarnassus, een schema voor zulke rede voeringen was overgeleverd. Spr. wilde zich hieraan niet houden, maar liever wij zen op den gro'oten invloed, die Van Oven niet alleen op de studie van het Romeinsch recht in ons land heeft gehad, maar ook op die van de tntieke rechtsgeschiedenis in het algemeen. Het eerste kwam v'oofal daardoor tot uiting, dat dank zij Vap Oven's Leerboek van Romeinsch Privaat recht, in de moeilijkste paren van zijn le ven tot stgnd gebracht, de aanstaande Ne derlandsche jurist van meet af aan bij de bestudeering van het Romeinsche recht met de Nederlandsche rechtsterminologie vertrouwd raakte, en de invloed van het Romeinscherecht op het Nederlandsche duidelijk werd. Prof. dr. E. M. Meijers bood vervolgens een tweetal feestbundels aan; een verlucht met een copie van het door zijn broeder geschilderde portret, met een twintigtal opstellen op het terrein van antieke ge schiedenis en recht. Van Aegyptè, Babylo- nië, Griekenand, Rome en Byzantium, en den nieuweren tijd tot en met Huig de Groot, leveren daarin de themata, de op stellen. Deze stond onder redactie van de heeren David, Van Groningen en Meyers, en is uitgegeven doorde firma Bfftl te Lei den; de andere, onder redactie van de heeren Van Bemmelen, Langemeyer en Meyers bevat opstellen betrekking hebbend op het hedendaagscheNederlandsche Recht. Hierop is Van Oven's invloed toch ook groot geweest. Dit laatste onderstreepte prof. dr. Lange meyer nog eens, die met Van Oven nauw samenwerkte van de oprichting van het Nederlandsoh Juristenblad af. Het is voor al Van Oven geweest, die in.de eerste ja ren heeft gezorgd door eigen bijdragen, dat het peil, waarop het bald stond, een hoog peil is geweest. In zijn slotwoord wees prof. Van Oven er op, dat hij zich wel eens schuldig ten opzichte van het Romeinsche Recht had gevoeld, dat hij, gezien de weinige beoefe ning van dit recht hier te lande, niet al zijn arbeidskracht daarovoor had ingezet. Maar een mensch moet nu eenmal zijn na tuur volgen; dat hij nu op dezen dag de erkentelijkheid voor zijn werk ondervond van vertegenwoordigers van beide deelen van zijn belangstelling, ontlastte hem van deze schuld. Na afloop had een drukbezochte receptie plaats. R.K. Bond van Kappersbedienden „St. Cosmas". Op den gisteren door de afd. Den Haag georganiseerden technischen mid dag behaalden de leden van de afd. Leiden een goed resultaat. In de afd. heerenkapsel wisten de heeren H. de Haas een 2en, Fr. Baijssens Lisse een 3en, H. Slegtenhorst een 4en, C. W. v. Riel (Noord- wijk) een 8en en J. Grossat (Zoeterwoude) een 9en prijs te behalen. Mej. P. v. Rijn uit Roelofarendsveen wist onder voor haar moeilijke omstandigheden een 2en prijs te behalen in de afd. ijzer ondulatie. „Paulus onder de Joden". Het heeft in tooneelkringen te Leiden de aandacht ge trokken, dat de voorstelling van „Paulus onder de Joden", die 30 September j.L on der auspiciën van „Kunst en Ontspanning" hier ter stede plaats vond, werd aangekon digd als eenige opvoering in dit seizoen, terwijl het bestuur van de Schouwburg- vereeniging mededeelde, dat dit stuk ook voor de bezoekers van de abonnements voorstellingen zou worden gebracht. Deze tegenstrijdigheid vindt zijn oorzaak Mn enkele betreurenswaardige misverstan den, waardoor het bestuur van de Schouw- burgvereeniging niet op de hoogte was van het feit, dat „K. O." het alleen-opvoe- ringsrecht van dat stuk bezat. Het verheugt ons, thans te kunnen mel den, dat „Kunst en Ontspanning" zich be reid heeft verklaard, voor één voorstelling afstand te doen van haar rechten, zoodat de abonné's van de Schouwburgvereeniging niet gedupeerd zullen worden en de voor stelling van „Paulus onder de Joden op 25 November zal kunnen doorgaan. RADIO DINSDAG. HILVERSUM II (415 M.) KRO. 7.00 Nieuwsberichten enz., 7.30 Morgengebed, 8.00 Nieuwsberichten, 8.15 Gram., 9.50 Her haling lichtbaken, 10.15 Schubert-herden- king, 10.45 „De Trein" van Theodor Storm, 11.00 piano-recital, 11.30 „Ais de ziele luis tert"; 12.00 Zang-recital, 12.30 Lunchcon cert, 13.00 Nieuwsberichten, 13.15 Vervolg lunchconcert, 13.45 Lezing over Suikerin dustrie, 14.00 Gramofoon, 15.00 Voor de vrouw, 16.00 Radio-ziekenbezoek, 16.30 „Hier vuurduivel!", 16.45 Kamermuziek, 17.15 Kamer-kwartet, 17.45 Omroep-Kamer- orkest, 18.15 Sportpraatje, 18.30 Zang, 18.50 .,'s Avonds als ik slapen ga", 19.00 Nieuws, 19.15 Ned. Jeugdgemeenschap, 19.30 „De Brug", 20.00 Nieuws, 20.15 Bach-herden king", 21.20 Film-kwartier, 21.35 «Piano kwartet, 22.00 Nieuwsberichten, 22.20 KRO- correspondenten, 22.35 Avondgebed. HILVERSUM I (301 M.). AVRO. 7.00 Nieuwsberichten, 7.30 Gram., 8.00 Nieuws, 8.15 Muziek, 9.15 Morgen-wijding, 9.30 Gram., 10.30 Van vrouw tot vrouw, 10.50 Kleutertpe luistert, 11.00 Gram., 11.15 Pia no, 11.45 Familieberichten uit Indonesië, 12.00 Lyra-Trio, 12.30 Landbouwliedjes, 12.40 Dansorkest, 13.45 Gram., 14.00 Naai les, 14.20 Sextet, 15.15 Orkest. 16.30 Bran- delius, 16.40 De schoolbel, 17.00 Jeugdmu- ziek, 17.45 Voor gerepatrieerden, 18.00 Nieuws, 18.30 Ned. Strijdkrachten, 19.00 En nu naar bed, 19.05 Zang, 19.45 Departemen tale uitzeiding, 20.00 Nieuws, 20.15 Dinsdag avond-trein, 21.30 „De kleine misdaad", 21.35 Gram., 22.15 Buitenl. Weekoverzicht, 22.30 Kwartet, 23.00 Nieuws, 23.15 Dans muziek. Heden overleed in vol len vrede nog onver wacht. onze geliefde Moeder. Behuwd- en Grootmoeder. Zuster. Behuwdzuster en Tante, Mevrouw de Weduwe M. QUE STRO O VAN SCHRAVENDIJK in den ouderdom van 77 jaar. Leiden: L. Questroo J. P. Questroo B. H. Questroo Jac Questroo J L. Questroo T. QuestrooKloos Castricum: H. Questroo C. Questroo Swanenburg en kleinkinderen Leiden. 17 Nov. 1946. Nieuwe Rijn 51. 2152 Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats hebben op Don derdag 21 Nov. a.s te 2 uur od de begraafp^ats .Rhijnhoff". 2152 t Heden overleed tot onze diepe droefheid in het Acad. Ziekenhuis te Leiden, vqprzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden onze in nig geliefd dochtertje en zusje CORRIE in den jeugdigen leeftijd van 8 jaar. Haar diepbedroefde ouders. zusjes en broertje 2138 C. M. v. Winsen en J. v. WinsenKeijzer Rie. Kees. Jane. Nellie Warmond. 16 Nov. '46. De H. Uitvaartmis zal worden opgedragen in de parochiekerk van St. Matthias te Warmond, Donderdag 21 Nov. om half 9. waarna de be grafenis op het R. K. Kerkhof, aldaar. Met groote vreugde en dankbaarheid aan God ge ven wij U kennis van de geboorte van onzen Zoon HENRY die bij het H. Doopsel de namen ontving 3476 HENRICUS GODEFRIDUS MARIA J. W. Stol C. J. H. StolVerberg Warmond. 15 Nov. '46. Heerenweg A 90. WILLY VAN DER WERF Med. Gedipj. Schoonheidsspecialiste Gezichtsmassage - Epileeren - Was-ontharing Wrattenbehandeling - Manicure - Pedicure Behandeling ook aan huis P. DE LA COURTSTRAAT 113, hoek Lammenschansweg* Leiden, Telefoon 24737 2137 Voor de vele blijken van belangstelling bij ons hu welijk betoond betuigen wij ook namens onze weder zijdsche ouders onzen har- telijken dank. Jac. Kuipers Th. J. Kuipersv. Klink R'veen. 16 Nov. 1946. Zuideinde 123. 2140 Energ.vertegenwoordiger gevraagd met goede com- mercieele aanleg en orga nisatievermogen. Leeftijd circa 25 jaar. Bekendheid met automobielen strekt tot aanbeveling. Uitvoerige inlichtingen worden inge wacht onder no. 2158 bur. van dit blad. NET MEISJE gevraagd, leeftijd ongeveer 18 jaar, voor de huishou ding van 8 tot 4 uur met middagmaal bij J. Mul der, Hoogewoerd 189, Lei den. Telef. 22088. 3477 GEVRAAGD: DIENSTBODE voor dag en nacht of dag. M. J. v. d. Poel. Koppoel- laan 14, Rijpwetering. 2155 AANGEBODEN Prima goedgekeurde vrucht boomen in de meest gang bare soorten tegen vastge stelde prijzen. N. Vink, kweeker, Dorp Zoeterwou de. 2136 Wij vragen voor onze afdeeling Boekhouding een M.U.L.O.-en praktijkdiploma Boekhouden vereischt Uitsluitend schriftelijke sollicitaties te richten aan onze Personeelszaken. SIKKENS' LAKFABRIEKEN, SASSENHEINT DE JONG'S MACHINEFABRIEK H. Rijndijk 2 Hazerswoude vJiaaqt: Machinebankwerkers Draaiers Lassers Aangename werkkring Eigen autobusverbinding Ned. Concertdir. J. BEEK STADSGEHCORZAAL (gr. z.) Woensd. 20 Nov. 8 u. Liederenav. JO VINCENT terug v.e. succesv. Eng. tournee. A.d. vl. Emmy van Eeden. - Progr. Schubert, Fauré, Caplet, Diepenbrock, O.-Eng. Yolksl. Krt. t 2 50 (r.i.) dag. bij fa. Bender, IJoogew. 9(J_JL Heeft U nog speelgoed te verkoopen Het is nu de tijd om dit vlot van de hand te doen. Via de bekende adressen. Vischmarkt 1, tel. 24862, Janvcssensteeg 34 tel. 25776 in onze nieuwe zaal H. Kerkgracht 48 op a.s. "Woensdag-, Donderdag- en Vrijdagavond 8.30 uur. Een feestelijke zaal een prima band en kath. milieu verzekeren U een avond vol gezelligheid. A.s. Zondag 8 uur op de H. Kerkgracht 48 en Lange- brug 6a uitsluitend voor de jongelui van buiten Leiden BALAVOND N.HOUT a.s. Woensdag 8.30 uur in Café v. d. Geest Dansmuziek Jac.. v. Leeuwen en zijn accordeons Kaarten uitsl. v. kath. verkrijgbaar bij Dhr. v. d. Geest. Wassenaar. Balavond Dinsdag 8 uur, Yer.Geb. Gedurende de Missie staan alle clubs voor de jongelui uit Leiden en Oegstgeest en ook de dansavonden stop Te koop nog 30 ton BIETEN a 27.per ton, soort Rijkmakers, voedingswaar de kort aan voederbieten. Leverbaa.r aan het water. Té bevragen L. Lager waard Leidsche Wallen 72, Zoetermeer. 2139 De Dansschool welke zich uitsluitend richt tot de Katholieke Jongelui LANGEBRUG 6a - TELEF. 26954 LEIDEN TE KOOP EEN Warenhuisje groot 200 ramen, met bijna 200 M. sierteeltverg. aan wezig en bijna 1400 M. open grond B. en voor koude bakken partij broeiramen, groote partij tonkingstok- Kcn en chrysanthen-moer- pollen aanwezig. Te bevra gen 2144 JAC. HOOGENBOOM Veenderpolder B 397 WOUBRUGGE. AANGEBODEN S? Te koop of in ruil aan geboden een prima Radio in salonkast voor electr. for nuis of motorrijwiel, beiden in goeden staat Br. onder no 3478 bur. v. d. blad. Te koop wegens sterfge val een gladharige fox (reu); 1 jaar oud. zeer ge schikt voor boerenerf. Br. onder no. 3479 bur. van dit blad. Houten vaten. Inzouten van vleeschwaren kan al leen goed zijn, wanneer speciale kuipen worden gebruikt. Ook waschkui- pen en waschtobben ka chels. fornuizen, onderdee- len. Vanouds A. J. Hart- wijk. Nieuwe Beestenmarkt 79 (veemarkt), telefoon 26627—24013. 2" Aangeboden groot, mooi eikenhout cylinderbureau. Adres Seringenstraat 4 bij Pieter de la Courtstr. 3475 Ter ruiling gevraagd een in goeden staat zijnde winterjas maat 54 voor textielpunten en bijbeta ling. Br. onder no. 3463 bur. v. d. blad. <2* Stalbenoodigdheden, sta ken, rampels, schoppen, schepemmers. varkens troggen. stalbezems, man den, enz., rattenkorven, houten vaten. Vakkundig voordeeligst adres. Jaren lange bekendheid. A. J. Hartwijk, Nieuwe Beesten markt 79 (veemarkt). Tel. 26627—24013. - 3? Te koop 4 stoelen met 2 armstoelen, groote kamer matting 35. bruine email- Ie kachel 30, en een par ti' jassen en jurken. F. v. d. Pluijm, Janvossenst. 51. PERSONEEL Dameshoeden-Atelier vraagt 2e modiste, appre- teuse en leerling. Voor ac tieve krachten een pretti ge werkkring. Vergoeding van reisgeld en koffiegeld. Laan van Meerdervoort 4, Den Haag. 2067 Twee bekwame timmer lieden b. z. a. voor accoor werk. Br. onder letter L. aan R. Paauw, Noordeinde 3. R'veen. 3480 RUILEN <5? In ruil aangeb, 1 paar i. g. st. z. meisjesschoenen, maat 36, voor 1 p. kinder laarsjes p'.m. maat 20 ook i- g. s. z. L. v. d. Meer, Noordeinde 190 Roelof arendsveen. 2481 OUDE WETERING Abonnementen en advertenticn wor den aangenomen door VESSEUR OVERZIJDE 1B

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 4