Mevr. J. van Kinschot-Dorhout Mees tot eere-presidente benoemd MARKTBERICHTEN Prima Corsetlen naar maat le. een rekening-courant boekhouder 2e. een all round auto monteur De Guitenstreken van Pietje Slim Bloemisterijvergunningen OPROEP V.B.N.A. VROUWELIJKE HULP LR*B^^ CLICHÉ TELEFOONTJE! ZOETERWOUDE Hanze. De R.K. Middenstandsvereeni- ïng hield, na langen rusttijd, een leden vergadering, waaroor de belangstelling zeer gering was De voorzitter, de heer A. Jac. van Bennekom achtte het noodzake lijk dat op dezen avond de werkelijkheid goed onder de oogen wordt gezien. Het bestuui heeft in ernstige beschouwingen, bij de behandeling van het winterprogram overwogen of, bij nogmaals gebleken on wil van de leden, een winterprogram wel eenig nut zal bereiken en wil gaarne ge legenheid geven tot het onomwonden uit spreken en bepalen van de oorzaken van het ontbreken van de belangstelling o.a. voor deze vergadering, welke toch in alles goed voorbereid was. Er kwamen vele, rustig uitgesproken, meeningen naar voren omtrent de levens vatbaarheid van een middenstandsvereeni- ging. pe stoffèlijke belangen worden voor bijna alle leden behartigd door vakver- eenigingen en de vakgroepen. Het ont breekt den middenstanders aan standsbe grip, en standsbewustzijn. Zeer opmerke lijk werd genoemd de permanente absen tie van de beter gesitueerde middenstan- dei's, de prominente figuren uit den stand, die zich wel in andere hoogere col leges laten zien, doch in eigen stand bijna nooit Anderen aghtten voor de midden standsorganisatie geen actie mogelijk Op geestelijk gebied beweegt zich de Katho lieke Actie en andere geestelijke organi saties, op cultureel gebied is er ook geen samenhang door het uiteenloopen van aard en ontwikkeling; blijft er dus nog over amusement. Dat er nog de algemeene middenstandsbelangen te behartigen zijn, wordt niet ingezien en het besef, dat men als stand eigenlijk in alles bij elkaar hoort nog minder. De geest adviseur klaagde ook over treurig weinig actie bij de K.J.M.V., zoo dat de toekomst ook al niet bemoedigend is. Met dit al wordt het voor degenen die zich hebben gegeven tot leiding en wer ken een hopelooze taak en met loome schreden wordt het werken dan ook nog voortgezet. Tergend moeilijk wordt het voor de functionarissen, die hun taak ver vullen. Vele leden laten de contributie kwitantie driemaal presenteeren alvorens te betalen Tenslotte worden vele moge lijkheden besproken om tot bloei en een goed winterprogram te komen, maar steeds komt de twijfel of er nog wel eenige belangstelling zal gegeven worden en ziet men van de plannen af. Uiteinde lijk wordt naar voren gebracht, dat de Hanze toch eenmaal in Zoeterwoude toon aangevend is geweest, tot groote actie in staat. In nauw verband saamverbonden zijn er o.a. tentoonstellingen georganiseerd feestelijkheden en steunverleeningen aan jeugdwerk, sociale instellingen en liefda dige doeleinden tot stared gekomen. Na de zen oorlog is blijkbaar alles uiteengesla gen en bij de schijnwelvaart kunnen de standgenooten elkander niet meer vinden. Zelfs voor ..Santos'' was de belangstelling niet voldoende. Ondanks deze, alle moed ontnemende feiten, wil het bestuur toch nog eenige pogingen tot actie beginnen. Van het rondzenden van vragenlijsten wordt geen heil verwacht, omdat hier geen tegenwerking maar wel lijdelijk ver zet geconstateerd wordt. Spoedig, wellicht zeer spoedig, zullen er weer algemeene nooden ontstaan die tot aaneenhechting zullen dwingen. Deze gedachte moest „juist nu", zooals Jan Bakker in zijn bro chure schrijft, tot actie voeren. De heer J. Bosman wordt tot afgevaardigde Cen trale Raad gekozen. Na deze langdurige beschouwingen komen enkele zaken ter sprake en wordt besloten met kracht en klem het Centraal Distributie Bureau te verzoeken' de gemachtigde van de leden weer toe te staan de bonnen enz. «p het kantoor te Zoetermeer af te geven en de middenstanders niet te dwingen hun kost baren tijd te besteden om in elke periode naar Zoetermeer t^ g)an. Van het organi- seeren van kaartavonden wordt afgezien, omdat men dan vélefi ziet komen, die nooit voor de organisatie belangstelling toonen. De voorzitter brengt hartelijken dank tot de aanwezigen, die zich getoond hebben als plichtsbeseffende middenstan ders, de kern van de Hanze. Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers DE GISTERAVOND gehouden ledenvergadering van de Unie van Vrouwelijke Vrij willigers in café-restaurant „In den Vergulden Turk" mocht zich in een groote be langstelling der leden verheugen. Dit was ongetwijfeld mede een gevolg van het feit, dat op deze vergadering de installatie plaats vond van mevr. J. van Kinschot Dorhout Mees ais eere-.presidente der Ver eeniging. Mej. dr. A. M. M. Smit, presidente der Unie heette haar bij den aanvang har telijk welkom, evenals de bestuursleden der afd. Oegstgeest. Zich vervolgens tot mevr. van Kinschot wendend, zeide de presidente, dat de Unie het ten zeerste op prijs stelt, dat zij gehoor heeft willen geven aan het tot haar gerichte verzoek eere-presidente van de Unie te wil len worden. Spr. zeide te weten, dat mevr. van Kinschot belangstelling heeft voor het werk der U.V.V., dat zij open oog en oor heeft voor het werk, dat door de vrouwen wordt gedaan. Niettemin heeft zij ondanks haar veel beslommeringen toch toegestemd het eere-presidiaat op zich te nemen en de presidente uitte de hoop, dat de U.V.V. van naar rijke ervaring op velerlei gebied zal mogen profiteeren en dat zij zich als een geestelijke leidsvrouw van de afd. Leiden zou willen beschouwen. Na vervolgens hiermede mevr. van Kin schot als eere-presidente geïnstalleerd te hebben verklaard, werden zes nieuwe leden geïnstalleerd. De secretaresse, mej. dr. E. C. Smits bracht hierna een zeer uitvoerig jaarver slag uit, waaruit op ondubbelzi inige wijze bleek hoeveel en hoe nuttig werk in het af- geloopen jaar door de U.V.V. is verricht. Als zoodanig noemde zij de hulp in de Cadi- club, de steun aan Baby-zorg en huishou delijke hulp, de boekenverspreiding in zie kenhuizen, de hulp 'aan het Prinses Mar- grietfonCs, de speelgoedinzameling voor Vlissingen en Leiden, de Nederland-helpt- Indië-actie, de hulp aan de gerepatrieerden, de gezinsweek van N.V.H. en de hulp aan de HARK, enz. Dank werd gebracht aan het gemeentebestuur voor de huisvesting ten stadhuize en gememoreerd werd het over lijden van mej. de Haas, die zooveel voor de U.V.V. heeft gedaan. Daarna gaf mevr. C. E. de JagerGala- vazi een financieel verslag over het afge- loopen jaar, waaruit bleek, dat er nog een saldo van enkele honderden guldens is. Zij wees voorts op de financieele moeilijkheden der Unie, waaraan thans gelukkig een einde schijnt te komen door een subsidie van 1000.van de Landelijke Ver. voor Volksherstel. Beide jaarverslagen werden onder dank zegging aan de functionarisesn goedge keurd. De presidente verzocht vervolgens de medewerking der leden voor den verkoop van het boekje „Vrouwenkamp", waarvan het grootste deel der baten aan „Nederland- helpt-Indië" zal worden afgedragen; verder voor hulp bij de Klaproos-collecte op a.s. Maandag en ten slotte voor het naar school bengen van enkele kinderen, waarna een der leden nog enkele fwenschen daaraan toe voegde. Na de pauze volgde de bestuursover- dracht. Aftredend waren de dames dr. A. M .M. Smit, dr. E. C. Smits, C. G. de Jager Galavazi en mr. Th. van RoyenGratama. Zonder tegencandidaten werden daarna verkozen verklaard de dames A; A. P. Cou- vée, M. A. Kakebeekev. d. Puf E. J. C. de Clercqvan Dam, N. RebelHonig, E. E. VosBod^nowitz en H. J. v. d. Waard Kors, terwijl van het oud-bestuur aanbleven mej. J. G. den Older en mevr. J. Scheers De Vries. De aftredende presidente wees er in haar afscheidstoespraak op, dat de vrouw zich niet langer afzijdig kan houdèn van de pro blemen van staatsbeleid, maatschappelijke en politieke bedrijvigheid. De vrouw is mede-verantwoordelijk en ook als zij niets doet, doet zij iets. De vrouwen moeten zichzelf zien als een deel van het groote geheel en zij zullen een houding moeten kiezen. Dat is geen gemakkelijke taak. Er is allerlei werk, betaald of onbetaald, dat de vrouwen roept. In andere landen is reeds het voorbeeld gegeven voor vrouwe lijke scholing en ook hier gaat men daar toe over. Maar in de eerste plaats moeten de vrouwen toonen een warm hart te be zitten en deskundigheid, terwijl zij tot taak hebben gemakzucht en egaïsme te over winnen. Spr. hoopte, dat vele vrouwen dcor de UVV zullen worden tot staatsbur geressen in den goeden zin des woords. Hierna dankte de pres. mej. Smits, de eigenlijke clandestiene oprichtster der UVV, die zeer veel werk heeft verricht en de overige bestuursleden, zij richtte een woord van welkom tot het nieuwe 'be stuur en zegde hun dank voor het aan vaarden van hun functie. Dan nam het nieuwe bestuur achter de bestuurstafel plaats, waarna mej. Couvée, de nieuwe presidente, haar maidenspeech hield. Zij wees op de gemeenschap der vrouwelijke vrijwillige krachten en zeide, dat het bestaan der ver. grootendeels af hankelijk is van den steun en de medewer king der leden. Zij riep' een welkom toe aan mevr. van Kinschot en bracht dank aan het afgetreden bestuur. Bij zonderen dank bracht zij aan mej. Smits, die de UVV in nieuwe banen wist te leiden. Haar groote menschelijkheid was haar daarbij een goede leidsvrouw. Zij onder- vqpd in haar werk tevens grooten steun van mej. Smits, de deskundige bij uitne mendheid. Staande de vergadering stelde spreek ster voor beide afgetreden bestuursleden tot eereleden der Unie te benoemen, welk voorste?] onder luid applaus werd aan vaard. Na rondvraag volgde tenslotte sluiting der bijeenkomst. STADSNIEUWS LAAGHARTIGE INBRAAK BIJ PROF. MISKOTTE. Terwijl prof. dr. K. H. Miskotte, in wiens gezin onlangs twee slachtoffers vielen ten gevolge van .le geruchtmakende vergifti ging tijdens een bruiloftsdiner te Amster dam, op ziekenbezoek was bij zijn kinderen, die eveneens tengevolge van genoemde vergiftiging in het ziekenhuis werden op genomen, hebben inbrekers hun slag gesla gen in zijn woonhuis aan den Wassenaar- sche Weg. Zij forceerden het slot van de voordeur, doorzochten alle kasten en bu reaux en ontvreemdden voor een groote waarde aan geld, kleeding en kostbaarhe den, waaronder de trouwring van zijn over leden echtgenoote. Gezien het laaghartige karakter van deze misdadigers is het vrij wel nutteloos en beroep op hen te doen om althans laatstgenoemd kleinood terug te zenden. Een .weede inbraak in het zelfde# huis bleef zonder resultaat' aangezien de buren op hun hoede waren. De onverlaten namen hierbij de vlucht. Inmiddels kan bericht worden dat de vier thans nog verpleegd wordende kinderen van prof. Miskotte buiten levensgevaar ge acht kunnen worden. Hun toestand is ver beterd. DOODELIJK VERKEERSONGEVAL. Gisteravond omstreeks 6 uur heeft op de Steenstraat nabij de Blauwpoortsbrug een verkeersongeval met doodelijken afloop plaats gehad. Toen is de 48-jarige S P., wo nend aan de Niéuwe Beestenmarkt, bij het onvoorzichtig oversteken van den rijweg aangereden door een Eltax-bus. De chauf feur kon een aanrijding niet voorkomen en het slachtoffer werd bewusteloos en met ernstige hoofdwonden naar hét Acad. Zie kenhuis vervoerd. Na aankomst aldaar is hij overleden. Ned. Indisch Jeugdtooneel. Gerepa trieerde artisten, die niet bij de pakken neerzitten, zijn die van het Ned. Indisch Jeugdtooneel, dat op Zondag 10 Nov. a.s. in de Stadsgehoorzaal „De guitenstreken van Pietje Slim" opvoert. Zij hebben dit stuk in Indië opgevoerd en met zooveel succes, dat zij nu hier ook; hun geluk gaan beproeven. EEN KOUDE DECEMBER? De afdeeling klimatologie van het K.N. M.I. te de Bilt meldt: Er zijn enkele aanwijzingen, dat de tem peratuur in December beneden normaal zal zijn. Echter werden enkele berichten uit het buitenland, die tot het opmaken van deze verwachting moeten dienen, niet ont vangen. Toch meent het instituut voor een kouden Decembermaand te mogen waar schuwen K.A.J. „St. Petrus". We verwachten al onze leden hedenavond om 8 uur in het St. Franciscus Liefdewerk, Nieuwe Rijn 52, ter bespreking van verschillende kwes ties, die voor ons allen van groot belang zijn. OPROEPING. Het Hoofd van de Politieke Recherche, Afdeeling Leiden, verzoekt de twee jonge mannen, die in December 1944 te Broek op Langendijk door een landwachter werden gearresteerd en in bewaring gesteld in het Groepsbureau der Marachaussee aldaar, zich tenspoedigste bekend te maken aan zijn bureau Heerengracht 34 te Leiden, tot het verstrekken van inlichtingen. Geboren: Jeannette d. van H. Sloos en L. H. Kemp; Floris Willem Hendrik z. van F. van der Steen en A. J. Bekkerin; Jannetje d, van H. Selier en J. de Mey; Jacobus z. van J. Plug en J. de Bruin; Willem Cornelius Martinus z. van W. C. van der Wilk en E. Bazuin; Wilhelmus Henricus Maria z. van H. J. M. Goddijn en H. J. M van Avendonk; Jacobus z. van J. Zaalberg en G. de Kruis; Johanna Alida Maria d. van W. Leuering en D. A. Petiet; Klaas Jan z. van J. van Oosten en A. M. de Rijk; Casper GerardusJohannes z. van C. J. Schrijer en C. Lohman; Hans Lau rens z. van K. Flaman en A. Sjerp. Getrouwd: R. A. Kollewijn jm. en N. van den Berg jd. Overleden: M. IJ Sulkers huisvr. van H. J. van der Klip 65 j.; J. Selier wed. van M. Monteba. 84 j.; A: Zeilstra m. 63 j.: J. F L. Schnabel wed. van J. F. A. Voorbij, 88 jaar Hebt U een Dienstbode noodig? Een Telefoontje maakt Uw zorg overbodig ROTTERDAM, 5 Nov. Vee. Totaal aanvor 3729. 348 paarden, 15 veulens, 750 vette koeien en ossen, 765 gebruiksvee, 337 graskalveren, 241 nuchtere kalveren, 548 schapen, 519 biggen, 206 bokken en geiten. Prijzen per stuk: kalfkoeien le kwal. 750, 2e kwal. 600, 3e kwal. 425, melkkoeien f 725, 600, 425, varekoeien 475; 325, 250, vaarzen 525, 375, 225, pinken f 375, 260, 200, graskal veren 200, 160, 8!, biggen per week: f 16, 13, 10. BODEGRAVEN, 5 Nov. Kaas. Aan gevoerd 97 partijen; le soort f 2.002.05, 2e soort f 1.941.98, Handel flauw. Op 26 Nov. a.s. hopen t onze geliefde Ouders j JOHANN THEODOR 2 LUDLAGE en f KLAZINA 2 VAN WIERINGEN 1 den dag te herdenken, i i dat zij voor 50 jaar het 2 H. Sacrament des Hu- j welijks hebben ontvan- een. De H. Mis uit 'dankbaarheid za] wor- i den opgedragen op 26 6 Na", te 9 30 uur in de I i parochiekerk van O. L. I Vr. Geboorte te Rijp we- 2 tering 1864 f Hun dankbare kinde. ren, behuwd- en klein 2 kinderen. i Heden overleed tot on ze diepe droefheid, door een noodlottig ongeval, onze lieve Man Vader, Behuwd- en Grootva der, Zoon. Behuwdzoon, Eroeder. Behuwdbroe- der en Oom SIMON PLATTEEL in den leeftijd van 48 jaren. C. Platteel van Rijzen S. Platteel E. Platteel v d. Linden Simon en Johannes P. J. Platteel P. Springer en verdere familie De begrafenis is be paald op Zaterdag 9 November a.s. te 2.30 u. op de begraafplaats „Rhijnhof". 1855 Met droefheid geven wij kennis dat onze beste Vriend SIMON PLATTEEL heden door een nood lottig ongeval is over leden. 1862 J. J. Lucie A. M. Luciev. Rijn Leiden, 5 Nov 1946. Hartesteeg 2. Mevr. G. Varekamp, Mariënpoelsir. 21 Dinsdags, Donderdags SIMON PLATTEEL werd heden door een noodlottig ongeval uit ons midden weggeno men. Zijn nagedachte nis zal bij ons steeds in eere blijven. Namens het Bestuur en de leden der Biljartvereenigïng „de Morschpoort", H. A Henzing. voorz. J. v. Polanen, secr. Leiden, 5 Nov. '46. 1854 Mevr. A. H. L. E. Thomas —Haag te St. Moritz (Zwitserl.) zoekt voor zich zelve en haar zoon H. F. Thomas 2 a 3 kamers en kookgelegenheid in rustige omgeving in Leiden of Oegstgeest Al leen goede kamers komen in aanmerking, Rapenburg no. 88. 3334 Onze lieve Opa SIMON PLATTEEL werd heden tot onze diepe droefheid, door een noodlottig ongeval van ons weggenomen. Door een noodlottig on- geva1 overleed heden in den leeftijd van 43 jaar onze geliefde schoonzoon SIMON PLATTEEL P. J. van Rijzen J C. van Rijzen Baart Leiden, 5 Nov. 1946. N. Beestenmarkt 24 MEISJE v. LICHT KANTOORWERK GEVRAAGD 1851 niet jonger dan 16 jaar CREYGHTON Kolenhandel Hooigracht 46 Aanmelden j|a 5 uur. Bekwame Verwarmingmonteurs en Hu'pmonteurs gevraagd bij BERNARD SCHULTE, Centr. Verw. Industrie, Heerenstraat 124, Voorhout rot, Engelse Wals en Tango leert U In schriftelijke beginnerscursus (12 lessen). I Slow-fox, Foxtrot, Engelse Wals, Tango, Rumba I (de nieuwste en moeilijker passen en variaties) r gevorderden (15 les: j Leert dansen vlug, vlot en voordeelig met deze cursussen I -- 5 beginners 1.7.50 Cursus gevor den i. 10.- - Beide cursussen 1.15-(27 lessen). Prospectus gratis en vrijblijvend, iestellingen per postwissel oi onder rembour (aflevering direct) POSTBUS 5028, AMSTERDAM GEORGE DLCEAMPS UW DANSLERAAR THÓlS Coöp. Boerenleenbank Rapenburg 63, LEIDEN. Algem. Jaarvergadering ep Dinsdag 19 Nov. 1946 des avonds half 8 in de Harmonie, Breestraat 16. Leiden. 1851 De Agenda en Rekening- Ealans over 1945 liggen ter inzage ten kantore van de Bank. HET BESTUUR. Gevraagd door Melkinrichting voor debiteuren administratie. Zelfstandig kun- nde werken. voor uitvoering van alle voorkomende reparaties aan eigen wagenpark. Voor beide functies brieven met volledige in lichtingen onder no. 1865 bureau v. d- blad STADSGEHOORZAAL ZONDAG 10 NOV. - 2.30 UUR Het gerepatrieerde Ned.Indisch Jeugd tooneel met Agat he Reiff en Hans Bakker brengt voor U met uw kinderen Kinderstuk in drie bedrijven met zang en dans De 100ste voorstelling had plaat voor de kunst kring te Malaog. Deze kostelijke middag mag U met uw kinderen niet misser. Prijzen 10.50, f0.75, 11. Plaatsbespreking Zaterdag 9 en Zondag 10 Nov. van 122 uur aan de z«»l. 1841 H.H. LANDdUUWEHS Ruime voorraad stalstaken, staakhaken 3040 cent, rampe.s 75 cent. wartels 12 cent, staart.ijn 125 per bos, koptouwen 60 cent, dekkentouw 1.25 ha'sters 1.35, roskammen 60 ct„ mestschoppen 6.95, hooi- manden 7.mud 3.50. VK mud 2.25, stal bezems 3040 cent. ver der gierpompen. varkens troggen, kruiwagens, koe- dekken, baggernetten .en beugels melkkitten 3 tot 30 liter. melkemmers, waschkuipen, spekkuipen, te veel om op te noemen Dus landbouwers, wilt u goed en goedkoop gereed schap koopen dan moet u bij dit adres aanloopen. H. J. C. BEERENFENGER Nieuwe Beestenmarkt 19. Tel. 23151 (1859) veemarkt Te huur 2 perceelen TUINLAND zeer gunstig gelegen 530 R.R. en 580 R.R groot. Be vragen bij P. J. van Rijn A 29 Langeraar. 1852 TE KOOP een kleine huiskamer- kachel, 2 gebruikte Singer- Naaimachines. beiden nog in zeer goeden staat, ook genegen om te ruilen voor een haard. Te bevragen bij Agent der Leidsche Cou rant G. A. Stigter Noord einde 3, Aarl.veen. 1842 c.v. N. Bakker Hz., Roelofarendsveen, Tel. 48 Zij, die schulden hebben aan en - of vorderingen op de Bur gerlijke 31-ntscbap van Samenwerkende Grossiers of P.V. kap oor gelieve deze te betalen ot in te dienen voor 15 November a.s. Nadien kan een vlotte afwikkeling niet meer gegarandeerd worden. 1809 ADVERTEERT IN DIT BLAD TE KOOP best mak paard", 8 jaar, groote maat en een wa gen op luchtbanden plus één op ijzeren banden. Te bevragen: Chr. Vonk, Hoofdstraat 289. Sassen- heim. 1860 TE KOOP een zoo goed als nieuwe dnewielde Mestkar op co-lin patentas en een boe renwagen op houten assen. Te bevr. M. J. Kompier, Rijndijk A 185, Hazerswou de. 1849 TE KOOP c-en partij Herstasterplan- ten, Rose, en een groote Salamanderkachel. Te be vragen bij W. van der Meer, Wijde Aa, Woubrug- ge. 1844 GEVRAAGD EEN ri si 1 1151 E gevr. pl.m. 15 j op atelier van kunstvoorwerpen. Pret tig werk. Goed loon. de Meij v. Streefkerkstr. 24, <b" Wasstraat). 1846 VROUW EN STEEG 20 - LEIDEN. TEL. 21671- TE KOOP; SALAMANDER in pr. st. met schudrooster en aschlade 45.Rijns- burgerweg 25, Voorhout. Jongedame, 25 jaar, dipl. 3-jarige tuinb-school zoekt I PRETTIGE WERKKRINGl op kweekerij (ev. met bloe menzaak) of buitenplaats o. d„ ev. intern. Br. A. Cool Bennekomsche weg 38, Ede. 1861 VERLOREN Op Zondagavond 3 Nov. 1.1. op het station in Leiden, een dames polshorloge met verchroomde band. Ge dachtenis van mijn moe der. Tegen belooning terug te bezorgen bij A. Augus- tinus. Engelschelaan 17, voorhout. 1848 krijgt in korten tijd zijn oorspronkelijke kleur terug door 't scheikundig samengestelde preparaat CLGcLcltn. PERSONEEL AANGEBODEN *2? Besch. R. K. Meisje i. h. bezit van dip- Mulo en Huishoudkundige zoekt een haar passende betrekking. T. Winke"molen.. Stadhou derslaan 30. Leiden. 3326 f2 Meisje biedt zich aan, pl.m. 15 jaar. voor kantoor. Br. onder no. 3323 bureau ^van dit blad. S" Te huur. Beneden-wo ning centruih slad. 3 of 4 kamers en keuken; ook bereid om te ruilen. Br. onder no. 3331 bureau van dit blad. 2 Te koop een 2 pers. le dikant met a pin spiraal 60 groote salamander- kachel 45. mooi wit wasch kastje 35. haardkachel 55. kookkachej b~uin emaille 45.damesfiets 17.50, handnaaimaclilne 45 F. v. d. Pluym, Jan- vossensteeg 51. 3328 2 Chauffeur-monteur b. z. a. voor lqxe en transport Hortuslaan 1, Sassenheim. voor luxe verhuur of par ticulier. Br. onder no 3317 bur, van dit blad. 2 Te koop Perzische ta pijtjes 130 x 170, Weinig ge bruikt, Verdamstraat 58. 2 Arbeider gevraagd, goed kunnende melken, J. A. uuyndam. Rijndijk A 63. Hazerswoude. 3322 2 Net R. K. Meisje ge vraagd voor den dag. 15 tot 18 iaar. lief voor kinderen meerdere hulp aanwezig, Aanmelden: Namiddags van 7 tot 8 uur. Mevr. H de Graaf, Lage Rijndijk 4. 2 Te koop: Kachel, lap stof met voering er bij. Potgieterslaan 28a. 3312' GEVRAAGD 2 Gepens. Heer zoekt' slaapkamer zonder meub. bij menschen zonder kin deren. Br. onder no. 3324 bur. v. d blad. 2 Chauffeur b. z. a.. on verschillig welke werk zaamheden Br. onder no. 3309 bur. van dit blad. 2 Bijverdienste Jongeman zoekt werk voor avond uren. Br. onder no 3330 bureau van dit blad. 2 Mevr. GubbensJong- mans, Thorbeckestraat 8. Leiden, vraagt een net meisje voor d. of d. en n., in gezin met 3 kl. kinderen. DIVERSEN "2 Slechte cijfers voor wis kunde? Ouders laat uw kind dan tijdig bijwerken, beproefde methode. Indien gewenscht eerst psycholo gisch advies. Br. onder no. 3321 bur. v d. blad. 2 Bieten rooiers gevraagd om een H.A. bieten te rooien en te korten, bij A. C. v. Winden, Rijndijk 31. Voorschoten. 3333 2 Naaister, die zich in Leiden gaat vestigen, vraagt naai-, verstel en fijn stopwerk. Ook nieuw. Prima .«etuigen. Br. onder no. 3316 bur v. d. blad. 2 Flink Meisje gevraagd, zelfstandig kunnende wer ken, v. d. of d. en n., boven 18 jaar. G. A. Sassen, Ma- redijk 45, Leiden. 3327 Iets te verkoocen? Dan 'nTe''-' ,en 2 R K. Meisje gevr. voor den dag of d. en n., Haar lemmerstraat 218, Leiden.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 4