STADSNIEUWS LEIDSCH TRIBUNAAL ERVAREN REIZIGER Collectanten Prima Corsetten naar maat Elke VRUCHTBOOMEN C. F. KROMHOUT voorman voor Scheepswerf OENAPPELS NOORDWIJK Eehigen tijd geleden is door een maat schappij, aan de gemeente Noordwijk toe stemming verzocht, tot het inrichten van een ultra-modern vacantie en recreatie oord met een capaciteit van 6000 gasten, dat aan de Noordgrens van de gemeente zou moeten verrijzen. Een raadscommissie is, tengevolge van dit verzoek, naar Enge land geweest om daar het kamp ..Butlin's luxuar holiday camp" in Filey (Yorks hire) te bezichtigen, aangezien hel de be doeling was, zulk een kamp, waarvan En geland er vele telt, als voorbeeld te nemen bü de inrichting van het Noordwijksche vacantiecentrum. Het kamp te Filey, dat eveneens plaats biedt aan 6000 gasten, is eigenlijk een dorp, dat alleen gedurende het vacantieseizoen is bewoond. Het bevat woonhuizen, winkels, theaters, concertza len, sportvelden, kerken, kindertehuizen enz. De kampgeestelijke, reverend H. G. Redgrave, wees erop, dat het kerkelijk le ven in het kamp zeer intensief was. Drie- en-dertig procent van de gasten vervulde de kerkelijke plichten tegen slechts twee procent van de geheele bevolking van En geland. Er vindt een nauwkeurige contro le plaats, alvorens gasten worden inge schreven. Hiermede worden met succes on gunstige elementen, die.een gevaar op zou den kunnen leveren voor de orde, de zede lijkheid en de moraal, geweerd. Het con tact met de bevolking van het nabij gele gen dorp was gering, omdat dit kamp alles biedt wat de gasten verlangen. Waar dit contact optreedt, heeft het een prettig en wederzijds gunstig positief karakter. Op grond van deze ervaringen heeft de Noordwijksche Raadcommissie gunstig ge adviseerd inzake het verzoek tot oprichting van zulk een kamp bij Noordwijk, dat uiteraard in overeenstemming gebracht zou moeten worden met het Nederlandsche ka rakter. Aangezien alle raadsfracties in de commissie waren vertegenwoordigd, is het waarschijnlijk dat aan de initiatiefnemers toestemming zal worden verleend voor dit, voor Nederland nieuwe, experiment. NOORD WIJKERHOUT Afscheid opperwachtmeester Zaaijer. Het politiekorps van den groep Noordwij- kerhout der Rijkspolitie heeft afscheid ge nomen van opperwachtmeester Zaaijer die den dienst met pensioen heeft verlaten. Als eerste spreker nam de districtscommandant, kapitein Hollerus, het woord, die op den prachtigen staat van dienst van den schei denden Opper wees, waarvoor hij door de Koningin werd begiftigd met de medaille in zilver van de Orde van Oranje Nassau. De burgemeester van Noord wij kerhout nam hierna het woord. Deze wees op de goede samenwerking. De waarnemend Groeps-commandant, wachtmeester Been, roemde de vriendschappelijke verhouding van den Opper met zijn personeel. Hierna overhandigde spreker de draagmedaille in het zilver van de Orde van Oranje Nass&u. Namens het politiekorps bood de heer Been den Opper een prachtige bureaulamp aan en Mevr. Zaaijer een bouquet bloemen. De laatste spreker was de afd.-comman- dant Opperwachtmeester Hark die herinne ringen ophaalde uit den tijd dat hij met den scheidenden functionaris samenwerkte. Opper Zaaijer dankte allen, ook namens zijn echtgenoote en kinderen voor 'de vele blijken van belangstelling bij zijn afscheid ondervonden en zeide dat hij zooveel be langstelling. niet hacl verwacht. Hierna wer den ververschingen rondgediend en bleef men nog geruimen tijd gezellig bijeen. Personalia. Tot koster in vasten dienst aan de St. Jozefkerk alhier is benoemd de heer J. Looijestijn alhier. Glasactie. Zaterdag a.s. zal in deze ge meente de glasactie plaats vinden voor het getroffen Zuiden. Brand. Door tot nog toe onbekende oorzaak is de schuur met kantoor van den poelier J. v. d. B. aan de Leidschevaart al hier verbrand. Een partij eieren ging in de vlammeri op, alsook een vijftal fietsen. Door het actief optreden van de brandweer ble ven de belendende perceelen gespaard. OEGSTGEEST Tooneel. Zondagavond gaven „De Gastspelers" uit Leiden in het Willibrord- gebouw een opvoering van het toöoneelstuk .,'n Duvel", een stuk dat blijkens de berich ten in andere plaatsen volle zalen trekt, doch hier ter plaatse niet meer dan een kleine honderd toeschouwers kon trekken. Dit is voor onze parochie wel zeer bescha- mend% temeer daar de opbrengst van de tournée van .,De Gastspelers" ten goede komt aan de Gezinscolonne, een Stichting die ten doel heeft de noodzakelijke hulp te bieden aan de gezinnen die dit van noode hebben. De heer Tielenburg, die met eenige vertraging de avond opende, deelde dan ook mede, dat men eerst nog in dubio gestaan had, of het wel de kosten en de moeite KATHOLIEKE ARBEIDERSBEWEGING. November, de maand van de doodenher- denking. Zondag a.s. zijn er in alle paro chiekerken van Leiden H. Missen voor de afgestorven leden. Ieder kenne zijn plicht. Woensdag a.s. belangrijke vergadering van den bestuursraad, in het R.K. Mil. Te huis, met afscheid van den districtsbestuur der, den heer Angenent, die de Haarlem- sche Diocesane bond als gesalarieerd be stuurder gaat verlaten. Alle bestuursleden van vak- en onderafd. worden verwacht. Consumentencrediet. Leden, die moeilijk- .heden hebben met het invullen van het for mulier, kunnen hiervoor terecht eiken Maandag, Woensdag en Vrijdag 's avonds van 7 tot 9 uur in het stadhuis, ingang Breestraat (onder de trap). Binnenkort zal een ledenvergadering worden belegd, waar de eerste begrooting na de bevrijding zal worden behandeld en een spreker zal optreden over de eigen in stellingen van de beweging. In voorbereiding is een cultureele ge zinsavond, waar ook de echtgenooten der leden^worden uitgenoodigd. De jaarfeestviering heeft plaats op 5, 8 en 12 Januari in de Stadsgehoorzaal, waar over nog nadere mededeelihgen zullen vol gen. MINSTER VAN ONDERWUS BEZOEKT SCHAAKTENTOONSTELLING. Het bestuur van het jubileerend Leidsch Schaakgenootschap mag met de georgani seerde tentoonstelling „Vijf Eeuwen Schaak" ongetwijfeld veel eer inleggen. De tentoonstelling zelve heeft de waarde van het groote schaaktournooi niet weinig verhoogd en velen zullen zeker met vol doening hebben vernomen, dat de duur der tentoonstelling voorloopig tot 17 November is verlengd. Vandaag was het weer een hoogtepunt voor het Leidsch Schaakgenootschap, nu de Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, Z.Exc. Jos Gielen de exposi tie met een bezoek vereerde. Minister Gie len, vergezeld van den heer Oosterlee, secr. generaal van zijn departement, arriveerde te 10 uur. Het bestuur van het L.S.G. alsmede de bezitter van de unieke collectie op schaak gebied, dr. Niemeyer, waren ter ontvangst de laatste speciaal ook ter voorlichting aanwezig. Voorts waren hierbij tegen woordig de burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot en de wethouder van onder wijs, de heer J. C. v. Schaik, alsmede mr. A. Rueb, voorzitter van den Wereldschaak bond en dr. Locher, directeur van het Mu seum voor Volkenkunde. Dr. Niemeyer diende den minister van voorlichting en de heer Gielen toonde zich niet weinig verrast door al hetgeen hier op deze tentoonstelling te zien was en hij uit- 'te zijn bijzondere voldoening over het feit, dat al deze bijzondere dingen waren ten toon gesteld. Na afloop werd een kopje koffie gepre senteerd, waarna de minister weer vertrok. loonde om voor zoo'n uiterst klein aantal belangstellenden de opvoering door te laten gaan Men had echter besloten de weinige toeschouwers niet teleur te stellen. Spr. vroeg ook nog belangstelling voor het mooie werk dat de Gezinscolonne verricht. De opvoering van het tooneelstuk Jeed blijkbaar onder het gemis aan belangstel ling. De meeste spelers gaven blijk, hun rol uitstekend van buiten te hebben geleerd, maar er was vaak een tekort aan actie, waardoor het op zichzelf goede stuk niet steeds tot zijn recht kwam. Een uitzonde ring zouden wij willen maken voor den „kuster", die er af en toe in slaagde de too- neelen wat levendiger te maken Hij was ook de eenige, die zijn Brabrantsch dialect waarin 't stuk toch blijkbaar geschreven is vrijwel beheerschte (Hij is ook Bra bander!) De andere spelers en speelsters hadden hun rol bijna geheel verhollandscht, wat aan de sfeer van het spel ook afbreuk deed. Niettemin hebben de aanwezigen het stuk met aandacht gevolgd en ging men voldaan huiswaarts. Bij eenige personen gold deze tevredenheid ten deele ook het prijsje dat zij in de wacht gêsleept hadden bij de in de pauze gehouden verloting ten bate van de Gezinscolonne. ZOETERWOUDE (H. R.) Jonge Vrouwen Gemeenschap Ook de maandelijksche bijeenkomst van de J.V.G. stond in het teeken van de gezinsactie. Door den Eerw. heer Directeur Bank werd de taak van het jonge meisje in den te- genwoordigen tijd op fijne wijze uiteenge zet, met nadruk werd gewezen op de plich ten van het meisje in het gezin, vooral te genover de ouders, en hoe zij de deugden van eerbied, liefde, gehoorzaamheid en dankbaarheid moest beoefenen. Voor de muzikale omlijsting zorgde de Volkszangclub onder leiding van den heer Bosman. JODEN BETUIGEN HUN DANK. Voor in den oorlog ondervonden bijstand. Het ligt in de bedoeling van het kerk bestuur der Israel, gemeente te dezer stede om in samenwerking met de afd. Leiden van de Joodsche Coördinatie Commissie, een avond te beleggen, waartoe allen zullen worden uitgenoodigd, die zich te Leiden en omgeving in belangrijke mate verdien stelijk hebben gemaakt voor de redding en de verzorging van Joden, dus voorname lijk zij, die tijdens de bezetting Joden als onderduikers hebben opgenomen, gezorgd hebben voor schuiladressen, bonkaarten, enz. enz. Deze avond, welke-het karakter van een feestavond zal dragen, wordt op Donder dag 19 December a.s., in den Schouwburg gehouden. Mevr. Enny Molsde Leeuwe, voordrachtkunstenares, heeft voor dezen avond reeds haar medewerking toegezegd. Aangezien het kerkbestuur, in verband met het overlijden van vele gemeenteleden, uiteraard niet over alle adressen beschikt, doet het een beroep op alle hiervoor in aanmerking komende personen hun naam en adres bekend te maken aan het secreta riaat, Cronestijnkade 8 (mej. J. Kolf), Het verdient aanbeveling, dat een beknopt over zicht wordt bijgevoegd, waarin de reden is vermeld op grond waarvan men meent voor een uitnoodiging in aanmerking te komen. „MENEER TOPAZE" VOOR HET SCHOUWSPEL. „Meneer Topaze", het ook hier ter stede van vroeger bekende tooneelstuk van den Franschman Marcel Pagnol, is Cor Ruys „op het lijf geschreven". Hij kwam er gis teravond mee in den Leidschen Schouw burg, om de leden van den Kunstkring „Het Schouwspel" te vermaken, en dezen hebben zich er kostelijk mee geamuseerd. Cor Ruys vertelt in het programma, dat zijn oorspronkelijke vertaling tijdens den oorlog verloren is gegaan en dat hij bij her lezing van het stuk in het Fransch, er we derom zóó verrukt over was dat hij een nieuwe vertaling gemaakt hééft. Wij kun nen geen vergelijkingen maken, maar de nieuwe vertaling is in elk geval uitstekend; Cor Ruys heeft er tevens gebruik van ge maakt, om er eenige zinspelingen op na- oorlogsche toestanden in te lasschen, welke aan de opvoering een actueel cachet geven. Deze eigenschap van het spel, dat het zich n.l. zoo uitstekend laat pasklaar maken voor dezen tijd van corruptie, zal mede aanleiding zijn geweest om „mener Topaze" weer te doen herleven. Het Leidsche pu bliek behoeft daar geen spijt van te heb ben, want het blijft een genot, Cor Ruys hier de reuzenzwaai te zien maken van door en door fatsoenlijk en eerlijk onder wijzertje, die om zijn onkreukbeerheid achteruit wordt gezet en ten slotte zelfs ontslagen wordt, tot zwendelaar in het groot, met een lintje in z'n knoopsgat en vriendelijke telefoontjes met den minister. De twee uitersten zijn voortreffelijk gety peerd en de ommezwaai is psychologisch volkomen verantwoord. Naast Cor Ruys, die alle bedrijven vult, handhaven zich Louis de Bree en Myra Ward als het nobèle zwendelende duo, dat Topaze aanvankelijk als slachtoffer tracht uit te buiten, maar ten slotte door hem wordt uitgebuit. Een amusante avond met veel applaus. De zangeres Mini Aarden zal Zater dag 16 November een enkelen liederen- avond te Leiden geven in het Oostersch Instituut. Mini Aarden ontving haar oplei ding in België en maakte ook veelzijdige voordrachts-studiën onder leiding van vooraanstaande Italiaansche meesters. Te Leiden zal de zangeres aan den vleugel be geleid worden door Anton Dresden. Beëediging drie res. officieren. Hedenmorgen vond in de Morschpoort- kazerne voor het front van de troepen en in tegenwoordigheid van verschillende hoofdofficieren de plechtige beëediging plaats van drie res.-officieren van ge zondheid, die binnenkort met de 2e Divi sie naar Indië zullen vertrekken. Hun na men zijn: dienstplichtige korporaals. M. Rijken en P Hofman en de dienstpl. sol daat D. M. Plate. Bij de beëediging, waarbij de troepen met de militaire kapel in carré rond de nationale driekleur waren opgesteld, wa ren tegenwoordig luit.-kol. Baay van de Expeditionnaire Macht te Amersfoort met zijn adjudant en majoor Wagtendonk, commandant van het Bureau Oorlogsvrij willigers. Toen de garnizoenscommandant majoor Deschrevel met de gasten de binnenplaats betrad en de commandeerende officier, kapt. *Verhoeff, was voorgesteld, volgde inspectie der troepen door kol. Baay. Na afloop hiervan werd, terwijl de mi litaire kapel het Wilhelmus" ten gehoore bracht, door den adjudant van den gar nizoenscommandant luit. Kroon, het Ko ninklijk besluit van de benoeming voor gelezen. Daarna legden de nieuwbenoemden in handen van majoor Deschrevel den eed af, terwijl de muziek het „Wilt heden nu tre den" speelde. Daarna sprak majoor Deschrevel de nieu we officieren toe en weidde in korte trek ken uit over hun drievoudige taak: 1 Trouw aan de Koningin, 2. Gehoorzaamheid aan de wetten. 3 Onderwerping aan de krijgs tucht Hierna werden de nieuwbenoemden door superieuren en collega's gelukgewenscht. Vervolgens begaf men zich naar den Morschsingel, waar de militaire parade plaats vond, welke de plechtigheid besloot. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Joannes Franciscus Maria z- van H. W. van der Hoeven en M. J. P. Zwetsloot; Helena Maria d. van J. C. van Leeuwen en A. C. Straathof; Maria There- sia d. van C. Pieterse en H. J. Devile; Jo hannes Henricus Adrianus z. van H. G. Ammerlaan en A. J. Berk; Petronella Cor nelia Magdalena d. van H- van Leeuwen en M. P. E. van der Poel; Johanna Eme- rentiana Petronella d. van J. L. Dolle en A. P. de Groot; Margaretha Maria Leonar- da d. van W. N. Loos en J. M. Beijersber- gen; Margaretha, d. van I. E. Kriek en C. Brouwer; Nettie, d. van J. A. Blanken en L. van der Blom; Adriana Marina Jacoba, d. van M. Lens en A. Smit; Hyacintha Hen- drina Maria Geertruida, d. van P. Bout en M. A. Alkemade; Hendrik Simon, z. van F. Brands én G. Kok; Frans, z. van F. Brands en G. Kok; Leffert Albert, z. van L. Gesr kus en A. M. Jong; Corr.elis Johannes, z. van S. Fuchs en C. J. Kok; Wilhelmina Ma ria, d. van H. Bakker en T. J. Hakvoort; Ja cob, z. van J. Huber en C. E. Brouwer; Eli sabeth Arnoldina, d. van D. Hendriks en A. van der Sluis; Theodorus Johannes, z. -\§m T. J. Romijn en J. de la Rie; Wilhelmina Maaike, d. van G. Holswilder en A. E. Feitsma; Arie Pieter Abraham, z. van A. van den Dop en W. C. Ravensbergen; Gijs- bertu§, z. van J. W. Blgte en G. W. van Schaik; Petronella, d. van P. van der Heij den en G. de Ridder; Neeltje, d. van J. Plokker en E. Barnhoorn; Zita, d. van W. Zuidervaart en W. S. Jonkman. Ondertrouwd: S. J. van der Salm 28 j. en M. M. P. de Jong 27 j.; P. J. A. J. Eb- bers 34 j. en A. M. van der Poel 32 j. Gehuwd: A. J. Berg 35 j. en W. M. van Steen 33 j.; J. de Jong 28 j. en J. H. van Velsen 27 j. Overleden: J. A. Elderhorst 81 j. wedr. van A. M. Lelieveld; P. Captein 70 j. echt genoot van J. C. Spliet; E. Konterman man 73 j.; A. den Haas dr. 1 dag. UTRECHTSCHE DISTRIBUTIE-FRAUDE BERECHT. Vandaag heeft de Utrechtsche economi sche politierechter de in den zomer aan het licht gekomen fraude bij het Utrechtsche distributiekantoor-behandeld. De ambtenaar J. F. G. van de eindcontrole werd, met de beide ambtenaren F. K. en C. J. P. B., die belast waven met het innemen van opplak- vellen, veroordeeld tot ieder één jaar ge vangenisstraf, 750 gld. boete en vijf jaar ontzetting uit het recht om als distributie ambtenaar werkzaam te zijn. (De rechter rekent er blijkbaar op, dat de distributie periode nog eenigen tijd duurt). De ambtenaar H. G. K. werd veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk en 1000 gld. boete. De ambtenaren hadden door onderlin ge samenwerking 11.000 bonnen verduis terd. RADIO DINSDAG. HILVERSUM I (301 M.) AVRO. 7.00 Nieuws, gymn, en gram; 11.00 Jetty Cantor; 11.45 Ber. uit Indië; 13.00 Nieuws; 13.15 Metropole-orkest; 14.00 Knipcursus. 14.20 Gram.; 15.00 Caus. 15.15 Gram; 15.30 Opera; 16.30 Gram.; 16.40 Na school; 17.00 Piano; 17.30 Gram.; 17.45 Over Indië; 18.00 Nieuws; 18.15 Piano; 18.30 v. d. Nederl. strijdkr. 19.00 Gram.; 19.15 Piano; 19.45 Caus. 20.00 Actual. 20.15 Bonte avond; 21.30 Gram.; 22.15 Buitenl. overz. 22.30 Skymas- ters; 23.00 Nieuws; 23.20 Dansmuz.; 23.45 Gram. HILVERSUM II (415 M.) K.R.O. 7.00 Nieuws, gymn. en gram; 9.50 Licht baken; 11.00 Zang; 11.30 v .d. zieken; 11.45 Gram; 12.00 Kwintet; 12.30 Viool; 13.00 Nieuws; 13.15 Lunchconcert; 13.45 Caus.; 14.00 Gram. 15.00 v. d. vrouw; 16.00 V. d. zieken; 16.30 v. d. jeugd; 16.45 Kamermu ziek; 17.45 Zang; 18.15 Sportpr.; 18.30 Mu ziek; 19.00 Nieuws; 19.15 Caus.; 19.30 v. d. jongeren; 20.00 Actual.; 20.15 Orkest; 21.00 Filmpr.; 22.00 Nieuws; 22.35 Avondgebed; 22.50 Gram. In de hedenochtend gehouden zitting van het Leidsche Tribunaal werd allereerst uit spraak gedaan in de volgende zaken: J. J. Jongendijk uit Rijnsburg, intemee- ring voor den tijd van twee jaar tot 8 Mei 1947, ontzetting uit de beide kiesrechten, het bekleeden van openbare ambten, het dienen bij de gewapende macht. Mej. J. H. Unland uit Leiden, internee- ring voor den tijd van één jaar en acht maanden tot 14 Februari 1947, ontzetting uit de beide kiesrechten. J. C. Oskam te Leiden, die veertien dagen geleden reeds in vrijheid was gesteld, ont zetting uit de beide kiesrechten, het dienen bij de gewapende macht en verbeurdver klaring van zijn radiotoestel. A. Vermeij uit Bodegraver., interneering voor den tijd van cén jaar en negen maan den tot 8 Mei 1947, ontzetting uit de beide kiesrechten en het dienen bij de gewapende macht, J. A. v. d. Broek te Boskoop, internee ring voor den tijd reeds in interneering doorgebracht, ontzetting uit de beide kies rechten, het recht om openbare ambten te bekleeden. H. W. G. v. d. Urk uit Noordwijk, inter neering voor den tijd van één jaar en ze ven maanden tot 7 December 1946, ontzet ting uit de beide kiesrechten en het dienen bij de gewapende macht. Mej. P. M. Keltjens uit Lisse, internee ring voor den tijd van één jaar en acht maanden tot 7 Januari 1947 en ontzetting uit de beide kiesrechten. OFFICIEELE PUBLICATIE. De Districtsraad voor het Consumenten crediet maakt bekend, dat inlichtingen over het Consumentencrediet dagelijks te bekomen zijn bij het Bureau van den Dis trictsraad', Nieuwsteeg 48. Bovendien wordt zitting gehouden op Dinsdag- en Donderdagavond van 79 uur. Tevens worden door de gezamenlijke vakorganisaties inlichtingen gegeven op Maandag-, Woensdag- en Vrijdagavond van 7—9 uur op het Stadhuis, kamer 135, ingang Breestraat. 1838 HUISSLACHTINGEN. Zelfverzorgers voor vleesch hebben in de periode van 1 November 19461 April 1947 gelegenheid hun huisslachtingsvarken voor eigen gebruik te slachten. Voor elke slachting moet een machtiging worden aangevraagd bij den Plaatselijken Bureau houder, waarbij de aanhoud vergunning voor het te slachten varken moet worden ingeleverd. De zelfverzorger is verplicht de machtiging binnen drie maal 24 uur na de slachting weer bij den Plaatselijken Eureauhouder in te leveren. Voor een varken zullen in het algemeen de vleeschbonnen van vier personen van vier jaar en ouder en voor een schaap van een persoon van vier jaar en ouder gedu rende een jaar worden ingehouden. Het rantsoen van kinderen beneden vier jaar bedraagt de helft van dat van oudere per sonen. 1759 Nadere inlichtingen kunnen de Plaat selijke Bureauhouders verstrekken. PROVIANDEERING VAN SCHEPEN. Aangezien het is voorgekomen, dat voor scheepsproviandeering bestemde producten voor een deel in den sluikhandel zijn ver dwenen, heeft de Minister van Landbouw, Visscherij en Voedselvoorziening bepaald, dat proviandeurs de af te leveren produc ten te voren bij den Centralen Controle dienst ter controle moeten aangeven. Te Rotterdam is de C.C.D.-post gevestigd aan de van Vollehovenstraat 23, telefoon 23729; te Amsterdam, Oosthandelskade 29, tele foon 44605. 1640 MARKTBERICHTEN KATWIJK a. d. RIJN, 4 Nov. Groente veiling. Per 100 kg. Wascchpeen I 10 23, id. II ƒ7.80—15. Rapen ƒ8.10—8.50, Kroten I 7.20—7.5Ö, i<T. II 2.40—2.70, An dijvie 50—135, Gele kool 8.30—10.40, Roode kool ƒ7.30—13.30, Bloemkool 48 60, id. Ill ƒ1125. Per 100 bos: Bospeen 2025.Uien 9.2010.70, Boerenkool ƒ8.108.50, Groene kool f 1112.60, Bloem kool II 2154, Soepgroenten 44.40. ROELOFARENDSVEEN, 4 Nov. Bloe menveiling. Trosrayonnanten 0.901.40, Choco's 0.85—1.05, Blanche 0.75—110. Blanche du Poitou 0.700.95, Gold Finder 0.55—0.95, White Sharley 0.75—0.90, Peter Pan 0.75—1.15, Godfried Gem 0.35—0.50, Utopia 0.901.10 per bos. Grootbloemige Rayonnanten 0.350.55, Choco's 0150 21, Blanche du Poitau 0.170.18 per stuk. Cy clamen 1.301.40 per stuk. Getrouw d: MARIA A. C. C. v. NOORT die, mede namens weder zij dsche familie hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling •bij hun huwelijk onder vonden. 1824 Leiden 5 Nov. 1946. 1846 *1946 1 100 jaar. Zondag 10 Nov. hoopt i onze geliefde Moeder, J Behuwd-, Groot, en 2 Overgrootmoeder Zus- f ter en Tante Wed. C. MEIJER j j haar lOOen geboortedag te herdenken. I Uit aller naam: Mej. H, Meijer. 2 i De H Mis uit dankbaar- heid zal tot hare inten- Z tie wgrden opgedragen 2 Zondag 10 November, J 10 uur in de Rectoraats- i kerk Maria Middelares i van alle Genaden, Haag- z t sche Schouw. 2 Receptie na de Hoog- t mis in café 't Haagsche Schouw van 11.15-12 u. i Voorschoten. Nov. 1946 t Rijndijk 140. 1826 NET MEISJE voor heele of halve dagen. C BurgersLeijen, Sant- horstl. 10, Wassenaar. 1833 BIEDT ZICH AAN: voor de verkoop van goed artikel. Br. onder np. 1829 bur. v. d. blad. GEVRAAGD Het „Fonds voor Oud-Mili tairen en nagelaten betrek kingen", bij Kon. Besluit ingesteld tot het, waar noo- dig, verleenen van onder stand aan in den strijd verminkte militairen en nagelaten betrekkingen, houdt in Leiden in Novem ber. voor het eerst sinds 1940 weder de gebruike lijke jaarlijksche HUIS- COLLECTE." Welke veree- nigingen (bijv. buurtver- eenigingen),, corporaties of personen willen ten behoe ve van dezen eereplicht aan collectanten helpen? 1828 Schriftelijke aanmeldin gen, liefst spoedig, bij lid districts-commissie A. M. de Blauw, Rijnsburgerweg no. 159. BETERE KWALITEIT BETERE AFWERKING Vanaf 1 November worden bestellingen aangenomen door Mevr. G. Varekamp, Mariënpoelstraat 21, Leiden. Maandags, Dinsdags, Donderdags en Vrijdags van 2 4 uur Wie wil jong zwart Hondje? Te bevragen; De Sitter- laan 70. 1821 vrouw Schrijfmachines Enkele prima schrijfmachi nes aangeboden tegen nor male prijzen. Br onder no. 3313 bur. v. d. blad. Nog voorhanden: Peer, Appel, Pruim, Kers vruchtdragende boomen, om nu'te planten. Bespreek ook nu het snoeien en spuiten van uwe vruchtboomen! Aanleg en onderhoud van Tuinen. Gevraagd voor bedrijf te Delft, een voorn, reparatie en onderhoud. Bekwaam Scheepsbouwer, zelfstandig werker, goed met personeel kunnende omgaan Brieven met uitvoerige inlichtingen onder lett. B.B. Advvt Bur. Piet Rahms, Delft. ADVERTEERT IN DIT BLAD nouut vau muo.e dingen. Wij hebben voor U die byouleriën, die bij de mo derne vrouw geliefd zijn. Bijv. zoo'n prachtige Broche, Hanger, Armband, Oorknoppen U slaagt zeker bij ons J. P. v. d. Blom STEENSTRAAT 57 Noteer dit even! Wilt U een geslaagde Dans of Feestavond? Engageert dan 3315 BEN LANGEZAAL Pianist-Accordeonist Eventueel met prima Or kest. Vraagt prijsopgaaf. Witte Singel 97, 2 x bellen. AANGEBODEN: pl.m. 20 TON VOERBIETEN aan groot vaarwater door H. P. Immerzeel, Kerk- straat 13, Noordwijkerhout. om uw kachel-aan te maken, 3.50 per pa pieren H. L. zak 1825 CREYGHTON KOLENHANDEL Hooigracht 46 Tel. 20114 JONGE HENNEN Witte en Patrijs Leghorns, aan en tegen de leg. Red Islands, prima en gezond v. beste afstamm. Bel. aanb. Poelier en Hoenderbedrijf PIET VAN DEN BURG Vlashoven. Tel. K 2533.393 Noordwijkerhout Zoo spoedig mogelijk gevr. SLAGERSKNECNT of halfwas bij A. S. v. d. Geest, Veursche Straatweg 222, Leidschendam. 1834 Groote celluloid BABY POP te koop gevraagd, in pri ma staat, ook genegen te ruilen. Arnold H. Bergers Haarlemmerstr. 216. 3320 Speciale Kinderwagen-reparatie bekleed, spuit, en chroom inrichting voor Leiden en Omstreken. De oudste kin derwagen wordt hier nieuw. Laat hem niet op knappen doch vernieuwen door vakkundige behande ling. Zendt briefkaart en wij komen met u praten. Reparateur J. BODIJN, Uiterstégracht 14 Telefoon 20759, Leiden. 3310 BLOEMBOLLEN Hyacinthen 7.Tulpen f 3.Narcissen 2.50 en Crocussen 1.per 100. MART. VAN DE BERG Zaadhandel Oegstgeest. Telefoon 23383. TH. 1. VAN DER HEIJDEN Rechtskundig Adviseur, H. Rijndijk 105-105a Leiden Telefoon 23405. Behandeling van zaken voor den Raad voor Rechts herstel, Kantongerecht en Tuchtrechters, Grond- en Pachtkamers. 1827 Besprekingen bij voorkeur Vrijdagsmorgens. NET MEISJE gevr. van half 9 tot 3 uur. C. J. v. Leeuwen, School straat 51. Voorschoten. TE KOOP een kachel met plaat en klok. Oude Rijn 76a. 1837 VERLOREN Portemonnaie met inhoud, gaande van Beestenmarkt naar Weipoort. T. bel. ter. bez, bij M. Vink, Weipoort- scheweg 102, 'Zoeterwoude. WASSENAAR Abonnementen en advertentiën wor den aangenomen door J. BROUWER ACHTERWEG 44

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 4