Na den roofmoord te Amsterdam laantjes OMGEVING SPORT (~ÖP KORTE GOLF Arrestatie van den dader? De 22-jarige v. d. Helm, die door de Amsterdamsche politie werd gezocht in ver band met den moord op de 61-jarige vrouw in de Warmoesstraat te Amsterdam, heeft zich gisteren bij de Haagsche politie aan- 'gemeld. Bij zijn verhoor, aldus meldt „Trouw" ontkende hij iets met den moord te maken te hebben gehad. Toen hem gevraagd werd, waar hij zich Vrijdagnacht omstreeks den tijd, waarop de moord gepleegd is, bevond, antwoordde hij, dat hij omstreeks dien tijd een tik op zijn hoofd heeft gekregen, waar door hij volkomen buiten kennis is geraakt. Hij kon zich alleen herinneren, dat hij gis termorgen ietwat versuft bij Rotterdam uit een auto is gezet. Daarop is hij naar Den Haag gaan liften, waar hij op het Stations plein de krantenverkoopers hoorde roe pen over den noord in Amsterdam, waar bij ook zijn naam werd genoemd. Hij heeft zich toen zooals de krantenventers bij de politie verteld hebben tot hen gewend en zich het geheele verhaal over den moord laten vertellen. Daarop riep hij uit: „Die v. d. Helm ben ik. Zoeken ze mij?", waar na hij zich, gevolgd door de krantenventers naar het politiebureau aan het Huygens- park heeft begeven en zich daar heeft ge meld. Hij is nog gisteravond uit Den Haag naar Amsterdam overgebracht en zal hier na der door de politie worden verhoord. Katholicisme en Pausdom vinden erkenning in het Muzelmansche Oosten In het feit, dat de Egyptische Regeering de Katholieke Schoolvereeniging, die in 1941 opgericht werd, officieel erkend heeft, zien bevoegde kringen een bewijs, dat het Katholicisme en het Pausdom meer en meer gewaardeerd worden in het Mu zelmansche Oosten. De Katholieke schoolvereeniging stelt zich tot doel, onderwijs te geven aan de kinderen van landbouwers, hoofdzakelijk christenen, en verschaft hun tevens voed sel, kleed ing en hygiënische zorg. Een ander teeken van dezen groeienden eerbied voor Kerk en Paus in het Oos ten ziet men in de zending van een Pales- tijnsche delegatie, bestaande uit Muzel mannen en Christenen, naar het Vaticaan. Voor het eerst werd er aldus officieel con tact gezocht met het Pausdom en vond dit de eenparige instemming van de pers; men besluit hieruit tot een grobten omkeer in de mentaliteit van de Egyptenaren want enkele jaren geleden werd het bezoek van koning Fouad aan Paus Pius XI slechts weinig gewaardeerd. In dezelfde kringen laat men opmerken, dat de Arabieren, over tuigd van de rechtvaardigheid van hun zaak, doch om materieele redenen niet in staat deze voldoende te verdedigen, er kennen, dat het Vaticaan steeds aan den kant van zwakke en onderdrukte volken staat. Men meent dan ook de meening te mogen uitdrukken, dat het niet uitgeslo ten is dat eerlang de Muzelmansche sta ten van het Oosten zullen trachten zich officieel bij den H. Stoel te doen verte- genwbordigen. De Apostolische Delegaat, Bisschop Hughes, geniet reeds bijna de zelfde voorrechten als een lid van het Di plomatiek Corps. Bij officieele gelegenhe den wordt hij aan het Hef ontvangen met het Diplomatieke Corps en niet met de geestelijkheid. RECHTZAKEN OVERTREDING VESTIGINGSWET UIT NOODZAAK? Voor het Kantongerecht te Leiden werd gisteren voortgezet de behandeling van de strafzaak tegen T. W. uit Oegstgeest, Wien ten laste was gelegd, dat hij, in weerwil van een vorige veroordeeling, in strijd met de Vestigingswet Kleinbedrijf een smidsbedrijf in stand had gehouden. Ds. Jac. Eringa, Geref. Predikant te Oegstgeest, als getuige décharge gehoord, schilderde verdachte als een eerlijk man, die allerlei kleine karweitjes, meestal op huishoudelijk terrein verricht en tengevolge van een chronische darmaandoening niet meer in staat is zwaar smidswerk uit te voeren. Getuige was van meening, dat ver dachte voorziet in een plaatselijke behoef te, die, na moeilijkheden thuis te hebben gehad, thans zelfstandig goed werk ver richt. Indien verdachte zulks wordt be let, dan zou hij moeten worden aangewe zen op steun van de Diaconie, terwijl hij thans in het onderhoud van zijn gezin kan voorzien. De gemachtigde van den verdachte, Th. J. van der Heijden, begon met op te mer ken, dat het bedrijfsleven tegenwoordig zit in een harnas van dwangvoorschriften, wel ke weliswaar uit sociaal-economisch oog punt nuttig zijn, doch dwaas kunnen wer ken tegenover de gemeenschap en wreed tegenover den enkeling. Verdachte kan zijn eigenlijk beroep van hoef- en léndbouw- smid niet meer uitoefenen, gelijk pleiter aantoonde met een medisch attest. Als smidsknecht is hij tengevolge van invalidi teit onbruikbaar. Hij tracht *thans op een fatsoenlijke wijze aan de kost te komen; verricht o.m. voor de kleuterschool in Oegst geest reparaties aan speelgoed ^n indien verdachte dat werk niet uitvoert is er nie mand anders, die het wel snel wil doen. Wordt de wet hier met gestrengheid toege past, dan wordt verdachte gedegradeerd tot een pauper. Doordat verdachte's lichamelij ke gesteldheid geen zware arbeid toelaat, is hij geworden een manusje van alles voor menig huismoeder, die verdachte dankbaar is voor zijn hulp, omdat verdachte het de vies „klaar, terwijl U wacht" voert. Plei ter ging de geschiedenis van de Vestigings wet na en betoogde dat haar doel was or dening in ongezonde concurrentie. Een smid kan verdachte niet beconcurreeren, gelijk door de politie in een vorige zitting was verklaard, omdat verdachte slechts karwei tjes aanneemt, die met eenigen goeden wil buiten het begrip smidswerk vallen of waar voor de valide smid zijn neus ophaalt. Pleiter wees er op, dat verdachte het recht en den plicht heeft voor zijn gezin te zor gen en betoogde, dat het recht geen slaaf mag worden van de wet. Op die gronden riep hij de uiterste clementie van den Kan tonrechter voor verdachte in. De Kantonrechter veroordeelde verdach te tot een geldboete van 15, De tweede gezochte persoon, de „Her man" uit de Spaarndammerbuurt, heeft zich gisteren bij de A'damsche politie gemeld, Uit zijn verhoor is gebleken dat hij 's nachts om 2 uur het'perceel in de Warmoesstraat heeft verlaten. Het vermoeden dat de poli tie had dat hij later in den nacht zou zijn teruggekeerd is onjuist gebleken, daar het door hem opgegeven alibi onderzocht en juist is bevonden. Hij is daarom op vrije voeten gesteld. BRUTALE ROOFOVERVAL TE SCHAGERBRUG. Vier gewapende mannen hebben zich he dennacht in wildweststijl toegang verschaft tot een boerderij onder Schagerbrug (N.H.). Zij drukten een ruit in en drongen hier door het huis binnen. Met het lossen van een waarschuwingsschot joegen zij het daar wonende bejaarde echtpaar van Schaik schrik aan. Als voorwendsel voor hun aan wezigheid voerden zij aan, dat zij naar on dergedoken S.S.-ers zochten. Bij hun po gingen om de oudjes te knevelen, verzette mevr. van Schaik zich hevig, waarop de onverlaten zich niet ontzagen haar neer te slaan. De zoon kwam op het rumoer toesnellen, doch werd overweldigd en eveneens ge boeid. Nadat de roovers zich tegoed gedaan hadden aan de aanwezige levensmiddelen en sigaren, inspecteerden zij de kasten en braken de brandkast open. Met een buit van gouden en zilveren voorwerpen, een bedrag van ongeveer 3000.en twee rij wielen maakten iij zich uit te voeten. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Ernstige verkeersongevallen in de hoofdstad De veilig-verkeer week is in Amsterdam wel zeer ongelukkig begonnen. Twee tree plank passagiers werden op de Wetering schans door een passeerende auto van een tram gesleurd. Met snijwonden zijn zij naar het Wilhelmina Gasthuis vervoerd en na verbonden te zijn naar hun woning over gebracht. In de vooravond reed een motorrijder, de 32-jarige caféhouder A. Inthout uit Am sterdam, die vermoedelijk onder de invloed van sterke drank verkeerde, met zijn mo tor met zijspan op het Damrak nabij de Oudebrugsteeg tegen een tram. De motor sloeg om waardoor de motorrijder onder de tram kwam en aan de bekomen verwon dingen overleed Op het Leidscheplein reed omstreeks half elf een auto een fietser aan, die met een schedelbasisfractuur in het Wilhelmina Gasthuis werd opgenomen. VERBLINDING GEEN VERONTSCHULDIGING. Vele berichten over ongevallen melden als oorzaak, dat een bestuurder door een te. genligger werd verblind, alsof degene, die verblind wordt, bij een eventueel onge val zou zijn verontschuldigd. De K.N.A.C. wijst er, met het oog op het korten der dagen, met nadruk op, dat bij verblinding snelheid moet worden ver minderd. Zoo noodig moet zelfs worden stilgehouden. Voor den rechter wordt het zonder meer doorrijden, terwijl men wordt verblind, bijna altijd als een zeer ernstige verkeersfout aangerekend. Vanaf heden bestaat er weder gelegen heid tot het plaatsen van de bekende „TELEFOONTJES". Deze kunnen, voor zoover de plaats ruimte het toelaat, iederen dag worden opgenomen. De prijs bedraagt per plaatsing H.50, terwijl de advertentie niet grooter mag zijn dan 30 woorden. Een woord maximum 1 2 letters Opname geschiedt uitsluitend tegen contante betaling. DE ADMINISTRATIE HOUTEN WONINGEN UIT OOSTENRIJK Zooals reeds eerder gemeld, zal uit Oos tenrijk een 800-tal houten woningen wor den ingevoerd. Thans kan worden mede gedeeld, dat de eerste zending hiervan me dio December 1946 tegemoet kan worden gezien. Bij de levering dezer woningen zai. aan bouwers in de geteisterde gebie den de voorkeur worden gegeven, uiteraard zal aan de gedupeerden c.q. herbouwplich- tigen voorrang worden verleend. Deze houten import-woningen zullen niet als woningwetwoningen .gebouwd kunnen worden, d. w. z. dat de toekomstige eige naar den bouw zelf zal moeten financiee- ren het zij geheel uit eigen middelen, het zij met de regeling voor de financiering van het herstel van oorlogsschade aan wo ningen indien de toekomstige eigenaar een oorlogsslachtoffer is. ONZE TUINBOUWEXPORT NAAR ENGELAND IN 1947. De Britsche minister van Voedselvoor ziening heeft dezer dagen enkele mededee- lingen gedaan over den import van groen ten en fruit in Engeland gedurende 1947. Voor Nederland beteekent dit, dat de si tuatie van dit jaar over het algemeen ge handhaafd blijft, waarbij evenwel de vol gende verbeteringen kunhen worden ver meld. De import van sla is van 1 November tot 15 Mei vrij, de rest van het jaar beperkt en slechts op speciale licenties mogelijk. To maten kunnen zonder beperking van 1 Mei tot 31 Juli worden geïmporteerd, voor de overige maanden op bepaalde voorwaarden en onder bijzondere omstandigheden. Bospeen kan vrij worden geïmporteerd tot 1 Mei; op speciale vergunning van 1 Mei tot 7 Juni. De invoer van radijs staat geheel open van 1 Januari t.m. 15 April en van rhabarber van 1 December t.m. 28 Fe bruari. Appelen kunnen thans op contigen- teeringsbasis uit Nederland in Engeland worden ingevoerd. Voor druiven is de si tuatie gelijk gebleven. Voor andere vruch ten, zooals meloenen en peren, is de import eveneens vrij. Het bovenstaande geldt in het algemeen voor versche groenten en versch fruit, zoodat snelbevroren geconserveerde, gedroogde en gedehydreerde groenten en vruchten, zoo als dadels, kruiden, noten, zaden, graan en gedroogde peulvruchten hierin niet zijn be grepen. Prijsvraag voor een gefusileerden-gedenkteeken De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen acht het van zeer groote beteekenis, dat op de honderden plaatsen, waar gedurende den bezettingstijd Neder landers gefusilleerd werden, een gelijkvor mig of althans overeenkomstig gedenkte ken wordt opgericht, opdat door 't geheele land zulk een piek gronds als gewijde grond herkenbaar zij, Hij heeft hiertoe een openbare driele dige prijsvraag uitgeschreven, waarin wordt gevraagd een ontwerp voor het ge- cenkteeken zelf alsmede een symbool en een spreuk om op het gedenkteeken aan te brengen. Er zullen geen geldprijzen wor den uitgeloofd, doch de inzenders behou- houden de auteurs- en reproductierechten, waarvan de vergoeding door den minister zal worden vastgesteld. Alle gewenschte .rlichtingen voor deze belangrijke prijs vraag, waaraan iedere Nederlander kan deelnemen, worden op verzoek gratis ver strekt door den secretaris der door den mi nister ingestelde jury, den heer K. E. Schuurman, Paulus Potterstraat 24, Am sterdam. Daar de termijn van inzending op 1 Februari 1947 wordt gesloten, is het spoedig aanvragen van inlichtingen ge- wenscht. IN 1947 MEER WONINGEN DAN IN 1946. De globale opzet van het bouwplan 1947 is thans gereed. Het in 1947 te bouwen vo lume zal grooter zijn dan in 1946 aange zien meer arbeiders en materialen beschik baar zullen komen. De eerste zending van de 800 in Oosten rijk gekochte houten woningen wordt in December verwacht. Deze huizen zijn voor de geteisterde gebieden bestemd. Van de eerlang te bouwen „prefabrica ted" huizen heeft het ministerie van Open bare Werken en Wederopbouw 3000 stuks aan de Zuidelijke provincies ter verdee ling toegewezen. Deze woningen zullen ge lijk zijn aan de normale volkshuisvestings typen. De buitenkant van den bouw zal evenwel van beton zijn. DE TOTALISATOR BIJ DE PAARDENSPORT. Naar A. N. P.-sport verneemt, be staat de gelegenheid, dat op korten termijn een beslissing zal vallen in zake het eventueel invoeren van de totalisator voor de paardensport. Het ligt in de bedoeling van de re geering om over de wederinvoering een beslissing van de Staten-Gene- raal uit te lokken. ALKEMADE Geboren: Maartje Lid ia d. v. T. J. v. d. Heden en G. Ramp; Wilhelmina Jo hanna Christina d. v. Th. A. v. d. Meer en A. M. S. Meijer; Cornelia Hendrika Maria d. v. P. C. van Berkel en E. C. Koek; Jan Jacob z. van J. Verweij en J. Vreeken; Cornelis z. v. J. Poots en J. Brouwer; Neeltje d. van J. Spring in 't Veld en G. Klomp; Martinus Johannes Maria z. v. H. J. de Jeus en C. M. Hoo- genboom. Overleden: J. G. L. Hoogenboom 4 we ken z. van J. P. Hoogenboom en J. M. van der Meer. NIEUWKOOP Schippersbrug. Mede dank zij het gun stige weder de laatste 2 a 3 weken is de vernieuwing van de onderbouw van dé schippersbrug te Noorden vlot verloopen. Het beton is gestort en moet nu droogen. Daarna kan met de afwerking worden be gonnen. Had men aanvankelijk gerekend dat eerst op 1 December de verkeersstrem ming beëindigd zou zijn. verwacht kan wor den, dat dit een a twee weken eerder het geval zal zijn. De nieuwe fundeering be staat uit 26 heimalen ter lengte van 10 me ter, de landhoofden en schoeiingen zijn ge heel van gewapend beton. De landhoofden zijn zoodanig gemaakt, dat bij eventueele vernieuwing van de brug, deze een meter verbreed kunnen worden. Ontslag. Blijkens de Ned. Staatscou rant van 1 dezer is bij beschikking van den Minister van Justitie, op grond van desbe treffende bepalingen van het zuiverings besluit 1945, ontslag üit zijn functie ver leend, met behoud van alle rechten, gere kend van 28 Februari 1946, aan den heer C. Snijders, ambtenaar, van politie, aangesteld in de rang van hoofdwachtmeester der Staatspolitie ter standplaats Nieuwkoop. Geboren: Hendrik z. van K. Stuivenberg en A. van der Haven; Pieter Leendert, z. van P. Gorissen en D. Lens. Getrouwd: J. C Langeslag 35 j. eh M. J. Neuteboom 30 j. Overleden: Lena Vèrduyn 58 j. echtge- noote van G. Sanders. JOH. JÖRGENSEN 80 JAAR. De Deensche correspondent van de „Maasbode" meldt: De beroemde Deensche dichter en be keerling, Johannes Jörgensen, hoopt Woensdag 6 November zijn 80sten verjaar dag te vieren. In verband met dit heuglijke feit, zal de nog,steeds krasse en productie ve dichter uit Vadstena (Zweden), waar hij de laatste jaren in verband met zijn groote Sint Birgitta-biografie vertoefde, naar Kopenhagen overkomen, waar er fees telijkheden te zijner eere zullen worden ge organiseerd. Bij die gelegenheid zal menigeen weer moeite hebben zijn spijt te onderdrukken omdat de Nobel-prijs voor letterkunde niet in deze handen terecht kwam, die een zóó voorname pen hebben gevoerd; sommigen zeggen, dat de Zweden Johs. Jörgensen en Johs. V. Jensen hebben verwisseld; maar waarschijnlijk is het, dat de heidensche Jensen beter in den smaak viel bij de Zwe den, dan de katholieke Jörgensen Dat neemt echter niet weg, dat Johannes Jörgensen, de Grand Old Man der Deen sche letteren, zijn roem ziet stijgen van ver jaardag tot verjaardag; omdat hij niet al leen blijft leven, maar ook schrijven en zijn pennevruchten met de jaren steeds winnen aan rijpheid. KATWIJK Ongeval. Door het omvallen van een heistelling, dienstig voor het blootleggen van een bunker, werd de arbeider M. v. d. Bent door een vallende paal aan hejt hoofd getroffen. Hij bekwam een hersenschud ding. Geboren: Maria, d. van A. Klootwijk en C. W. Bisschop; Leuntje, d. van A. Zuy- derduyn en W. v. Duyn; Aldert, zavan J. V. d. Boon en N. J. Haasnoot; Jacob, z. van W. v. Duyn en J. Remmelszwaal; Mennie, d. van M. v. Duyn en G. v. d. Plas; Wilhelmi na, d. van J. Huwaard en W. de Best; Jo hannes, z. van M. Kuyt en S. Schaap; Cor nelis, z. van C. Sassen en E. Ouwehand. Ondertrouwd: H, J. de Haan en J. Barn- hoorn; P. Wischmeijer en P. v. Duyn; W. Guyt en M. Vlasman; A. v. Duyn en M. Kuyt; R. Rozema en C. M. v. d. Plas. Getrouwd: D. Verdoes en A. v. Duyven bode; J. Korpelshoek en A> Jonker; G. Doeté en A. v. Duyn. Overleden: A. Otter 87 j.; J. H. H. Roesteen 72 jaar. LEIDSCHENDAM Ruiten troef. Zooals bekend is de ge meente eenige maanden geleden op gevoe lige wijze dóór hagelslag getroffen, waar door een glasschade ontstond van ongeveer 3 ton. Daarom moest van alle kanten be zien worden of een „ruiten-troef-actie" wel kans van slagen zou hebben. Hoewel hier ter plaatse nog vele ruiten niet gemaakt zijn of koyden hersteld worden, heeft de Kath. Actie toch besloten een ruiten inza meling te houden. Dezer dagen zal hierme de begonnen worden. De schilderspatroons hebben reeds toegezegd, dat zij de ingeza melde ruiten geheel gratis in de plaats van bestemming zullen gaan inzetten. Personalia. De heer C. Belt heeft na een diensttijd van 23 jaar den gemeente dienst verlaten. De heer Belt die steeds een voorbeeld was van plichtsbetrachting is niet op 65-jarigen leeftijd afgezwaaid doch is op zijn post gebleven omdat het noodig was. Nu is hij 70 jaar en nog doet hij noode afstand van zijn arbeid. De directeur van gemeentewerken, de heer Mudde, heeft hem op hartelijke wijze toegesproken en den heer Belt een schilderstuk in lijst aan geboden Geboren: Nicolaas Hendrikus Maria, z. van P. Th. v. d. Lubbe en J. P. v. Wissen; Wilhelmus Theodorus Maria, 'z. van W. J. Paschier en A Meester; Elisabeth Antoinet te Theresia d. van M. G. v. d. Pijl en J. Star- renburg; Antonius Petrus Maria, z. van A. C. v. Haastert en Q._M. Onderwater; Fran- ciscus Johannes Cornelis, z van C. F. Ver meulen en A. v. Onselen. Ondertrouwd: Cornelis van Os j. en Gre ta Johanna ten Hoopen 18 j.; Johannes Cor nelis Gerardus Pouwels 23 j. en Anthonia Maria Bormeier 25 j. Getrouwd: Norbertus Josephus Blom- maert 25 j. en Alida Francisca Kpuwenho- ven 21 j.; Joannes Andreas Kuypers 29 j. en, Adriana Maria van Maren 28 j. LISSE Glasactie. Zaterdagmiddag stond deze gemeente in het teeken van de glasactie. Deze „Ruiten troef'-middag is ten volle geslaagd. Er wordt een 500 M2 glas ge raamd, benevens een som |eld, groot 11270. De bedoeling van het comité is om het glas zelf te gaan inzetten in het gebied alwaar het noodig is. Diamanten huwelijksfeest. Het echt paar, de heer J. Onos en mevr. Onos-van Zuijlen, zal op 11 Nov. zijn diamanten hu welijksfeest heidenken. Zoowel de bruid als de bruidegom zijn beiden 82 jaren en genieten nog een vrij goede gezondheid, hoewél hun ouderdom enkele gebreken mei zich' meebrengt. Het diamanten bruidspaar heeft te kennen gegeven om dezen voor hen zoo zegenrijken dag, wegens een sterfgeval, in stilte te gedenken en dit zal zeer zeker door de inwoners geëerbiedigd worden. Stichting Woningbouwvereeniging. Ten raadhuize is een vergadering belegd, waarin plannen zijn gevormd tot de oprich- tirig van een Woningbouwvereniging „De Vrije Woning". In het voorloopig bestuur hebben zitting genomen de heeren R. Se- gers J.Pzn.; P. A. van Zonneveld; C. B. van Woerden; H. Randsdorp en P. Kortekaas. „Geloof en Wetenschap". Uitgaande van het Comité van Katholieke Actie der St Agathaparochie is hét ii itiatief genomen om te geraken tot een vereeniging „Geloof er. Wetenschap". Het voorloopig comité hiervoor is gevormd uit de heeren: C. W. Barnhoorn; J. A. W. Floor; J. B. de Koning; H. G. Rooyakkers; W. A. Simonis; A. Th. M. Zwetsloot.en Pastoor G. P. A. van Zuy- len als moderator. Het ligt in de bedoeling om aan de wensch van cultureele verhef fing en ontwikkeling en leerzaam amuse ment van vele katholieken tegemoet te ko men door het organiseeren van lezingen, films en dergelijke. Het program vermeld een groote verscheidenheid van onderwer pen. Het lidmaatschap staat voor iedereen open. De contributie is bepaald op een mi nimum van 5.per jaar. Van de toetre ding der leden hangt het af of deze nuttige vereeniging levensvatbaarheid zal hebben of niet. SASSENHEIM Personalia. De heer T. de Vries, park wachter alhier, is benoemd tot voorman tuinman der gemeente Castricum. VOETBAL Sheffield UnitedNorrkoeping. Ook Sheffield United kon het tegen de Zweed- sche kampioensploeg Norrkoeping niet bol werken. Met 5—2 verloren de Engelschen in een wedstrijd, waarin de Zweedsche meerderheid duidelijk naar voren kwam. Ruststand was 31 in het voordeel van de Zweden. Docos. Morgen heeft er weer een ju nior. en adspirantenavond plaats. Deze wordt gehouden in het Lidwinahuis Zoe- terwoudsche Singel 33, aanvang 7.30 uur precies. Ingang schoolingang naast het rectoraat. Alle junioren .en adspiranten worden uitgenoodigd, daar dit een zeer belangrijke bijeenkomst voor hen zal wor den. Tevens zal hiermede een begin ge maakt worden aan een serie bijeenkom sten, waarin voor junioren en voor adspi ranten test wedstrijden zullen worden ge houden. TAFELTENNIS „Treffers" (R'veen)„Sleutels" (Lei den). Zondagmiddag had de revanche match plaats tusschen genoemde clubs. In Leiden werd door „Treffers" een 4—6 ne derlaag ge'eden, maar nu heeft het eerste team op schitterende wijze revanche geno men door met 91 te winnen. Het tweede team verloor wederom en wel met 37, waarbij de Trefferspelers II. Koek als in valler meespeelde. De uitslagen waren a!« volgt; Treffers ISleutels I: N. Heemskerk J. Verhoogt 10; Jac. HeemskerkH. Fil- try 1—6; A. Verdel—Gijbbels 1—6; N. HeemskerkH. Filbry 10; Jac. Heems kerkJ. Verhoogt 10; A. VerdelH. Fil bry 01; N. HeemskerkGijbbels 10; Jac. HeemskerkGijbbels 10; A. Verdel J. Verhoogt 16; Dubbelspel: Jac. Heems kerk—A. Verdel tegen H. FilbryJ. Ver hoogt 10 a. Treffers IISleutels II: L. CasteleinJ. Post 01; P. VerdelVisser 16; H. Koek Dikhof 61; L. CasteleinVisser 6—1; P. VerdelJ. Post 01; H. KoekVisser 16; L. CasteleinDikhof 10; P. Verdel Dikhof 61; H. KoekJ. Post 01; Dub belspel: CasteleinVerdel tegen PostDik hof 0—1. BINNENLAND. Aan het alg. secretariaat van de Kath. Volkspartij is als tweede secretaris verbon den mr. Ch. Rutten, te Gulpen. Een militaire vrachtauto van de Royal Air Force is gisteren te 's-Gravenhage te water gerahkt na een botsing met een an dere auto. De zes inzittenden werden ge red. De bestuurder had een schouder-frac tuur. Ter dood is veroordeeld door het Am- sterdamsch Gerechtshof de 44-jarige koop man in parfumerieën G. J. de Groot, die een groot aantal Joden had verraden en mis handeld. Door het Gerechtshof te Leeu warden is ter dood veroordeeld P. Drent te Denderen (Gr.), die o.m. had deelgeno men aan een executie-peleton. Te Sneek is een 2 J4-jarig meisje, dat op een autoped reed, onder een paard en wagen geraakt en zoo ernstig verwond, dat het is overleden. Een achtjarige jongen te Delden heeft men bij vergissing een lepel azijn-esence gegeven, inplaats van het voorgeschreven drankje. Het knaapje is aan de gevolgen overleden. N Een voorinleveringsbon voor bonnen voor kinderen, geboren in 1942 of later, zal 7 November worden aangewezen. In De cember komt voor ieder een bon voor Zuid vruchten. Voorloopig zal er geen keuzé-bon tus schen koffie en thee worden verstrekt. De vraag naar koffie is te groot. Jo Vincent heeft kou gevat, waardoor zij van verder optreden in Engeland heeft moeten afzien. Zij is per vliegtuig naar Ne- derland teruggekeerd. BUITENLAND. De Grieksche minister-president Tsal- daris heeft een nieuwe regeering gevormd, welke gisteren door den Griekschen koning is beëedigd. Van de 16 ministers behooren er acht tot de Volkspartij van Tsaldaris. In Engeland heerscht een ware vossen- plaag. Een speciale brigade is aangewezen ter bestrijding van deze dieren. Tweehonderdduizend krijgsgevangen Duitschers zijn in Egypte bezig met het bou wen van Britsche militaire installaties in het gebied van het Suez-kanaal. Hevige aardschokken zijn geregistreerd te Boekarest en Bombay. De Beiersche regeerinj heeft Hitiers verblijf „Berghof" te Berchtesgaden overge nomen. Het zal als landbouwhoogeschool worden gebruikt. In verband met ernstige overstroomin gen in Zuid-AIbanië heeft de Unrra 360.ÖÖÖ dollar extra beschikbaar gesteld- Alle schuilkelders in Berlijn moeten op last der geallieerde autoriteiten opgebla. zen worden. Een Joodsche proteststaking in Pa lestina is gisteren rustig verloopen. De Japansche oorlogsmisdadiger ma joor Kodera, medeplichtig aan het uit moorden van een Fransch garnizoen in Tonkin, heeft zich opgehangen in zijn cel. DE PAUS TERUG IN HET VATICAAN. Na een verblijf van 16 weken in Castel Gandolfo is Z. H. de Paus gisteravond in het Vaticaan teruggekeerd. ROELOFARENDSVEEN P.T.T. De heer L. Schaaf, directeur van hét postkantoor te Roelofarendsveen, zal a s. Zaterdag deze functie voor het laatst waarnemen. Op 1 Nov. 1925 kwam de heer Schaaf alhier in dienst en in deze periode van 21 jaren heeft hij zijn werk verricht op accurate wijze. Degene, die wat meer met den heer Schaaf en zijn werk in con tact kwamen, w&gten, dat zijn taak heel dikwijls moeilijk was. De steeds toenemen de drukte aan het loket met het telkens weer onderbreken.ie telelonecren vereisch- ten. het uiterste van zijn oplettendheid. Met ingang van 19 Nov. gaat de heer Schaaf naar het P.T.T. kantoor te Warmond. De burgerij van Roelofarendsveen wenscht hem aldaar een prettige werkking toe.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 2