De strijd om het wereld- schaakkampioenschap RECHTZAKEN Aftreden W. Caro als secretaris- penningmeester L.V.B. OMGEVING De 84 nederlaag der Belgische voetbal lende soldaten tegen Tsjecho-Slowakije maakt een wedstrijd om de 3e en 4e plaats in het intergeallieerde voetbalkampioen schap tusschen Nederland en België nood1- zakelijk. Deze ontmoeting zal worden ge houden op Zaterdag 16 November a.s., ver- moedlijk in het Fyenoordstsadion te Rot terdam. Voor 40.000 toeschouwers is te Berlijn tusschen de militaire ploegen van Groot- Brittannië en Tsjecho-Slowakije de finale gespeeld van hetintergeallieerd voetbal kampioenschap. De Britten toonden zich overwegend sterker en behaalden een re gelmatige 63 overwinning. Ruststand was 3—0. RoodenburgR.V.C. 35. Roodenburg heeft zich in dezen wedstrijd een mooie kans laten ontglippen om bij de leiders te komen en zag een veiligen voorsprong toch nog verloren gaan. Reeds binnen een half uur heeft de thuisclub door Polanen een 20 voorsprong en het ziet er naar uit, dat de thuisclub gaat winnen. IJ.V.C. denkt er echter anders over en nog. voor rust is de stand gelijk. Jammer is het voor Roo denburg, dat de linksachter zich op dit zware terrein moeilijk kan verplaatsen, zoodat in de tweede helft van dezen kant het meeste gevaar komt. R.V.C. herneemt de leiding (23) maar weer weet du Prie gelijk te maken (33). Het fatale moment komt dan van rechts en met twee goede doelpunten brengt R.V.C. den eindstand op 3b. L.D.W.S.Alphenschc Boys 11. Reeds in 't begin is de thuisclub sterker, maar stug verdedigen van de gasten voor komt doelpunten. Jammer is het als L.D. W.S., nog een strafschop mist en Alph. B. zelf de leiding kan nemen (01). Ook in de tweede helft is,L.D.W.S. sterker maar ook nu staat de Alph. B. achterhoede pal. Juist na een half uur spelen maakt van der Weyden mooi gelijk (11). Ondanks krachtige aanvallen van de thuisclub blijft de stand ongewijzigd. RijpweteringM.M.O. 52. MMO I ging naar Rijpwetering om Rijpwetering 1 te bekampen. Reeds drie minuten na den aanvang moest de MMO-keeper visschen. Daarna volgt een periode, waarin Rijpwe tering overwegend sterker is en dit door twee goals bevestigt. Enkele goede aanval len, van MMO worden door do hechte ver dediging van R. afgeslagen. MMO weet echter vöor de rust den stand op 31 te brengen. Na de thee golft het spel op en r.eer, waarbij wij noteeren, dat Wolvers aoor een keurigen omhaal van Dekkers den stand op 42 brengt. Beurtelings zijn de doelen in gevaar. Een verrassend schot van Wolvers gaat juist over! Aan den an deren kant redt de MMO-keeper een kop bal, Rijpwetering weet nogmaals het net te vinden (52). MMO 2 verloor met 8-1 van VVLV 2 en de Benjamins verloren van Alphensche Boys. A.V.V. De Leidschendamsche club heeft gisteren weer eens een succesdag ge maakt. Het eerste elftal moest den strijd aanbinden tegen Rijswijk 1 en met eenige bezorgdheid werd deze strijd tegemoet ge zien. Doch met vrouwtje Pillegmee mogen we zeggen „het onverwachte komt altoos". A.V.V. heeft gewonnen en wel op schitte rende wijze n.l. met 41. Reeds dadelijk be wees A.V.V. de meerdere te zijn. Het was vooral de rechtsbuiten A. v. d- Hulst, die mooi spel leverde. Hij zorgde voor 3 doel punten, wat een respectabele prestatie was. De rust ging in met 21 voor A.V.V. De stand is hans: gewonnen 4, gelijk 1, verloren 1. Hierdoor staat A.V.V. op de tweede plaats. Nog een paar forsche zet ten en A.V.V. staat aan den kop van de competitie. - V Voor de andere elftallen waren de uit slagen A.V.V. 3—de Ooievaars 2 51 en A.V.V. 4V.U.C. 12 0—6. Altior. Altior I speelde een uitwed strijd tegen D.S.B. I, uit Leiden, en wist de volle buit mee naar Langer^ar te bren gen. Na eenig terreinverkennen ia het Al tior, dat de leiding neemt (01). Na de rust pakte D.S.B. ertergiek aan en weet den stand gelijk te maken (11). Altior ziet een penalty tegen zich toegewezen, doch keeper Sassen weet deze keurig te stoppen. Dat geeft Altior goeden.moed en al spoedig is de stand 12. Kort voor het einde we ten zij er nog 13 van te maken. Altior II kon het tegen Lugdunum 6 niet bolwerken; met I4moesten zij hun meer dere in Lugdunum erkennen en tevens de leiding in deze afdeeling afstaan. Altior 4 slaagde er ook niet in WSB 4 de punten af handig te maken (35). De a-junioren waren tegen de sterke DO SR-a-jun. niet opgewassen, doch door beter samenspel was meer te bereiken geweest. Uitslag 14. Warmunda. De resultaten van giste ren zijn: Warmunda IMorschkwartier 1 0; VVSB IIIWarmunda II 11; Wet. Boys IIWarmunda III 12. De Engelsche League. De uitslagen der League-wedstrijden luiden: E:.ste divisie: ArsenalSheffield United 23: Aston Villa—Manchester United 00; Blackbuni RoversLiverpool 00; Black pool-Chelsea 10; BrentfordBolton Wanderers 10; Derby ContnyPreston North End 22; EvertonGrimsby Town 33; Huddersfield TownCharlton Ath letic 51; PortsmouthLeeds United 41; SunderlandStoke City 01; Wolver hampton WanderersMiddlesbrough 24. Tweede divisie: BradfordBirmingham 20; BuryBurnley 22; Chesterfield- Nottingham Forest 11; FulhamTotten ham Hotspur 11; Leicester CitySouth- hopmton 20; Luton TownBarnsley 31; Manchester CityWest Bromwich Albion 50; MillwallCoventry City 35; Ply> mo.uth ArgyleNewport Couhty 41; Sheffield WednesdaySwansea Town 30; Westham UnitedNewcastle United 0—2. HOCKEY Uitslagen Ned. Hockcybond. Heeren: West le klas: LeidenHilversum 42; HH IJCAmsterdam 20; TOGOHDM 22i BMHC—Gooi 2—3; IIOC^Gooi 1—2; Delft-\ sche StudentenBe Fair 10. 2e klas C: TOGO III-^-SOS II 6—1; Al liance—TOGO II 2—5; BMHC III—VCL 21; Cl. Te WerveLeiden I 38. Siseo-nieuws. Daar het eerste elftal der dames vrij-af had was het programma slechts beperkt tot 2 wedstrijden. Het tweede elftal der dames trok naar Excelsior IV in Schiedam en kwam met een 4—1 nederlaag terug. De heeren speelden 'n thuiswedstrijd tegen het Haagsche HOC VI en wisten met 10 de baas te blijven. Excelsior IVSiseo II 41. Op een waar modderveld heeft Siseo, dat haar spil miste, in een prettig gespeelden wedstrijd Excelsior als haar meerdere moeten erken nen. Excelsior weet al spoedig de leiding te nemen. De Leidsche dames zijn niet ont moedigd en weten den stand weer gelijk te maken (11). Nog voor de rust herneemt de thuisclub de leiding (21). Na de rust weet Excelsior nog twee doelpunten aan de score toe te voegen met welken stand het einde komt (41). Heeren Siseo IHOC VI 10. Siseo verliest den toss en speelt tegen wind in. Al direct blijkt, dat de heeren uit Den Haag niet veel sterker zijn dan de gast- heeren. Siseo komt zelfs stevig in de meer derheid. Als de Leidsche midvoor door breekt zien we hem een keurig schot los sen, hetgeen juist over gaat. Spoedig hierop is het weer de midvoor, die in een solo-ren op de Haagsche veste afstormt, hij "passeert den back en geeft dan den keeper geen schijn van kans (10). Nadat HOC nog een strafbully tegen zich krijgt, welke op niets is uitgeloopen, is het rusten. Na de rust komt H.O.C. iets in de meer derheid. Eens suist ook hier de bal juist over de lat. De verdediging der Leidenaars weet ten slotte van geen wijken en dan is het Siseo weer, dat ten aanval tijgt. Succes blijft ook hier uit. Als HOC nogmaals een aanval onderneemt en deze afgeslagen wordt, klinkt het eindsignaal. Hockeyclub Leiden. De LMHC boekte gisteren niets dan overwinningen. De uit slagen waren: LeidenHilversum 42, Te WerveLeiden II 38, Leiden III*—Victo ria I 5—1, Leiden IV—HOC V 1—0, Lei den VI—HDS III 3—2. LeidenHilversum 42. Binnen 5 min. weet Hilversum uit een strafcorner de lei ding te nemen (01), doch Leiden laat zich niet ontmoedigen en komt hoe langer hoe meer in het offensief. Bij een mooien aanval kömt de bal bij rechtsbinnen de Gruyter die een goede throughpass geeft aan Goekoop, waaruit deze gelijk maakt (11). Leiden bleef gevaarlijker. De lin kervleugel van Hilversum werd volkomen in bedwang gehouden door den rechtshalf Dijkstra. Door de Gruyter wist Leiden uit een voorzet van links de leiding te nemen (21) en na de rust werd het uit een scrimmage voor doel door de Gruyter 31 en Kist daarop zelfs 41. Leiden legde zich daarna meer op verdedigen toe, doch kon niet verhinderen, dat de gasten uit een strafcorner den achterstand verklein den (4—2). Ook Zuidwijck-dames winnen voorronde hockeydag. De uitslagen van Zuidwijck zijn: Zuidw. IVCL I (dames) 22 (gew. na doelschieten), Rijswijk IZuidwijck I (dames) 03. HHYC IZuidwijck II (da mes') 05. Zuidwijck IIZuidwijck III (heeren) 80. Ook het Zuidwijck dameselftal behaalde in de B-afd. der voorronde van den hoc keydag de overwinning. In den eersten wedstrijd werd door den regen en het gladde veld de snelheid aanzienlijk ge drukt en ook de nervositeit speelde menige dame parten. Ook de drie invalsters kon den er niet veel verbetering in brengen, ofschoon mej. Wortelboer als midvoor bei de doelpunten voor haar rekening nam. Bij het doelschieten was het de achterhoede, die de overwinning bracht. Aangemoedigd door dit eerste succes ontplooide zich haar spel in den tweeden wedstrijd tot een fraaie partij hockey en werd dan ook met overtuigende cijfers ge wonnen. A.s. Zondag verdedigen zij nu de Leid sche kleuren in' Bloemendaal op den hoc- keydag en dan gelukkig met een volledig elftal. KORFBAL Naar wij thans vernemen, hebben de grootmeesters Botwinnik. Smyslov, Keres, Reshevsky en Euwe zich accoord verklaard met alle punten, het^ournooi om het we reldkampioenschap betreffende. De contracten liggen gereed om geteekend te worden, namelijk ten aanzien van het tijdstip, waarop de wedstrijd zal beginnen. Fine heeft namelijk medegedeeld, dat hij niet in het voorjaar van 1947 zal kunnen spelen, doch wel op een later tijdstip. On derhandelingen zijn thans gaande om tot een juisten datum van aanvang te komen. In ieder geval staat het vast, dat de helft van het tournooi in Nederland zal worden gespeeld en het tweede gedeelte te Mos kou. ATHLETIEK. Uitslagen Ned. Korfbalbond. Z.-H-: le klas: Het ZuidenAchilles 54; Gymna siastenVicus Orientis 61; HSV—-Span gen 21; Ons EibernestHKV 41. 2e kl. A: OSCRALO 1—3; Achilles II De Zwervers 15. DE 4e NATIONALE SLEUTELLOOP. De A.V. Holland organiseerde Zondag j.l. haar jaarlijkschen Nat. Sleutelloop in den Leidsche Hout, waarmede tevens een einde kwam aan het athletiekseizoen, voor zoo ver het wedstrijden in Leiden betreft. Ook nu weer kwamen vele athleten aan den start, hoewel het Nat. Veldloopkampioen schap 10 Km. wel concurrentie aandeed. Er werd dikwijls een aardige strijd geleverd, waarbij enkele goede prestaties te noteeren vielen. In de A-klasse wisten de beide Suomi-loopers J. de Roode en J. Weenink te zegevieren voor den Holland-man J. v. Bakel. In de B-klasse onderscheidde J. Fliers van Marathon zich, door als eerste te eindigen. In de C- en D-klasse viel vooral op de nieuwe Docos-loopetr J. Vollebregt, die, naar men ons inlichte, door den Finschen trainer Valste als een looper met toekomst werd bestempeld. Hij toonde dezen middag wel iets in zijn mars te hebben, want hij wist alle C-klassers achter zich te laten. Bij de junioren won J. v. Rooyen van ZLC na een pittige race, waarbij hij den Holland-junior A. v. d. Linden klopte De heer Tieleman, voorzitter van Hol land, reikte de prijzen uit, waarbij D.E.M. uit Beverwijk dit jaar de Sleutels als ver- eenigingsprijs bemachtigde. De uitslagen zijn: A-klasse: 1. J. de Roode (Suomi) 9 min. 7.9 sec.; 2. J. Weenink (Suó- mi) 9.11.15; 3. J. v. Bakel (Holl.) 9.22 s.; B-klasse: 1. J. Fliers (Marathon) 9 min. 21 sec.; 2. W. v. Rijn (Siomo) 9,30 s.; 3. L. v. d. Klugt (Docos) 9.33; C-klasse: 1. G. Win kel (Suomi) 9.42.4 s.; 2. G. v. Duyn (DEM) 9.48 s.; 3. J. Hulscher (DEM) 9.49 s.; 4. J. Kooiman (DEM) 9.50.8 s,; D-klasse: 1. J. Vollebregt (Docos) 9.39.3 s.: 2. Geuzenbroek (Haarlem) 9.41.4 s.; 3. W. Bonte (Holland) 9.41.8 s.; Junioren: 1. J. v. Rooyen (ZLC) 4 min. 29.1 sec.; 2. A. v. d. Linden (Holl.) 4.30.1 s.; 3. H, Wortel (Tempo) 4.40 s. Docos. L. v. d. Steen, die gisteren uit kwam in den wedstrijd om Ijet veldloop kampioenschap van Nederland op de 10 K.m. bevocht een goed resultaat. Na 6.5 K.m. aan den kop gelegen te hebben, maak te hij een val en moest zijn mooie positie prijsgeven. Toch eindigde hij nog als 4e. De uitslag was: 1. W. Slijkhuis (AAC) 34 m. 19 sec.; 2. D. Slegt (PSV) 35. m.; 3. P. Aart 35.3 s.; 4. L. v. d. Steen (Docos) 35.24 s.; 5. J. Overdijk (AAC) 35.46 s. Zaterdagmiddag startte H. Mentink te Gouda in den Wiebagoloop. Deze wed strijd ,die 3 Km. lang was, genoot ook'groo- te belangstelling. H. Menting eindigde als 6e, terwijl hij in de B-klasse 3e was. De uitslag was: A-klasse: 1. A. de Swart (DOS) 11.1.4 s.; 2 M. Beerden (ALO) 11.4 s.; B- klasse: 1. S. Broekman (AAVC) 11.3.5 s.; 2. W. v. Ede DOS) 11.12.1 sec.; 3. H. Men tink (Docos) 11.15.2 s.; C-klasse: 1. E. Groe- neweg (Hercules) 11.12,3 s.; 2 J. de Wit (AAVC) 11.16.7 sec. OUD-ILLEGALEN VOOR DEN RECHTER ZooaLê Zaterdag gemeld, hebben voor do rechtbank te- Rotterdam terecht ge staan negentien oud-illegalen, die een plan hadden ontworpen, om een munitie-depot te Hoek van Holland in dc lucht te doen vliegen, welk plan bijtijds is verijdeld ge worden. Tegen de drie hoofdschuldigen werd, gelijk reeds medegedeeld, drie, twee en twee jaar geëischt; voor zeven verdach ten werd een nieuw onderzoek gelast. Twee verdachten werden in vrijheid ge steld. Tegen den 24^jarigen timmerman H. G., die een handgranaat in een winkel aan de Schietbaanstraat wierp, werd een jaar gevangenisstraf geëischt, evenals tegen zijn helper, den 22-j. bewaker A. J. van L. HAAGSCHE RECHTBANK. Op 24 Oct. had T. B. te Bodegraven een schaap geslacht; het gebeurde clande stien. Maar de officier bij den Haagschen politierechter constateerde dat B niet voor de eerste" maal een dergelijk stukje uit haalde. Daarvan" getuigde ook reeds een veroordeeling tot 6 weken gevangenisstraf op 6 Mei, omdat B. vleesch in voorraad had van clandestien slachten. „Ja" zei B. nu „ik heb het maar geprobeerd, ik hoorde dat ze allemaal een geldboete kregen."" „Dan zal je nu van een kouden kermis thuis ko men", kondigde de politierechter al vast aan. De officier wroeg vier maanden gevan genisstraf. maar de rechter vond dat niet genoeg. Hij legde zes maanden gevange nisstraf op. De eigenaar van een café tc Alkemade, D. G. J. van N. zou zwarte borrels, enz. hebben verkocht, De tuchtrechter had 250 boete benevens een maand sluiting der zaak opgelegd, maar in hooger beroep bij den Politierechter pakte het nog slechter uit. Want, ten spijt van de goede verklaringen die van N. toonde, vroeg de officier 250 boete en twee maanden sluiting, waarmee de rechter het eens was. De textielarbeider J. J. de B. te Leiden bracht vleesch bij de klanten; het vleesch was van clandestiene slachterij, zooals ver dachte wel wist. En de officier vorderde daarom zes maanden gevangenisstraf. De rechter veroordeelde tot vijf maanden ge vangenisstraf. Terzake medeplichtigheid aan diefstal van een auto te Oegstgeest heeft voor de rechtbank zich te verantwoorden gehad de slagersknecht H.H.H., tegen wien de of ficier een jaar en zes maanden gevangenis straf met aftrek preventief eischte. De rechtbank heeft hem veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van pre ventief. POLITIERECHTER. Hét was een e'genachtig soort geknoei, waarvoor A. P. J. B. verbonden aan het C. D. K. zich had te verantwoorden, Hij was naar het distributiekantoor te Alphen aan den Rijn en Oegstgeest gegaan, waar hij zich bandenbonnen had laten geven, z.g.n. ten behoeve van ambtenaren. Hij had daarvoor namen opgegeven, die echter ge fingeerd bleken te zijn. De bonnen" werden door B. ten eigen bate aangewend. Tegen verdachte, die de feiten bekende, vorderde de Officier thans negen maanden gevange nisstraf. De rechter veroordeelde conform dien eisch met aftrek van preventief. De koopman I. S. te Leiden, had zich bezig gehbuden met het clandestien slach- fen van schapen. Het was niet bij een en kele maal gebleven, doch de Officier con stateerde dat verdachte in een zwart com plot zat om welke reden hij zes maanden gevangenisstraf met onmiddellijk gevan gen nemen vorderde, De rechter veroor deelde tot vijf maanden gevangenisstraf met gevangen nemen. Er was bij den handelaar J. van H. te Leidschendam een militair gekomen, die een autowiel te koop aanbood. De politie rechter meende dat zulks van H. tot na denken had moeten stemmen, want mili tairen plegen geen autowielen te verhande len. In elk geval had verdachte gekocht, en aan heling zich schuldig gemaakt. Maar verdachte betoogde niets van den diefstal te hebben begrepen. De Officier vorderde Groote hulde voor bescheiden werker Een groot irnu in den Leidschcu Voet balbond heeft Zaterdag afscheid genomen van zijn werk. Als we zijn naam noemen, v/eten velen onzer lezers niet wie hij is, maar in voetbalkringen is hij des te beter «bekend. De heer W. Caro,. 17 jaar gele den als secretaris-penningmeester en com petitieleider. werk vaarwel gezegd, niet omdat hij her niet meer, of niet goed meer zou kunnen waarnemen, maar omdat hij het beter acht heen te gaan nu de LVB in een bloei periode verkeert, waarbij alles „ge smeerd" loopt. Het zou hem gespeten heb ben later te moeten heengaan, indien zijn mindere werkzaamheden hem daartoe zou den verplichten. Dat teekent den heer Caro ten voeten uit: goed doen wat hij op zich genomen heeft! Ieder, die ingewijd is in de* voetbalsport,, weet hoeveel er van een functionaris als competitieleider "gevraagd wordt om van zijn taak als secretaris-penningmeester nog maar niet te spreken. En de heer Caro heeft zijn taak verricht niet groote toewijding en even groote accuratesse, met' een beminnelijkheid en voorkomendheid voor ieder die zijn hulp vroeg en met een bescheidenheid, xlie men nergens zal vin den. Dat is de groote karaktertrek van den heer Caro. Zeventien jaar heeft hij de leiding gehad in den L. V. B. den bond bij zijn verkiezing als secretaris-penningm. en competitieleider uit een grooten chaos ge haald en sindsdien werd geen klacht meer gehoord, doch de heer Caro heeft zich er nimmer op laten voorstaan, heeft zich nim mer op zijn prestaties beroemd. En dat is .bij de afscheidsreceptie, Zater dagmiddag in ,de Harmonie" gehouden, allerduidelijkst door allé sprekers naar voren gebracht. De voorz. van den L. V. B., den heer G. J. v. d. Ploeg, heette op deze buitengewo ne vergadering den heer Caro zijn echt- genoote. en dochter hartelijk welkom, en wees erop, dat het de. grootste verdienste van den heer Caro is geweest, dat hij zijn werk heeft gedaan met liefde, genegen heid en toewijding. Daardoor heeft hij een cijzonder stempel gedrukt op zijn werk voor het voetbalspel in Leiden en omge ving. Zijn 'financieel beheer was in orde en dank zijn werk was de financieele toe stand van den L V. B. altijd gezond. Daarbij heeft de heer Caro nimmer ge vraagd wat hij aan dit werk zou kunnen verdienen, nimmer deed hij iets om er persoonlijk beter van te worden, maar om de voetbalsport te dienen. Na vervolgens gewezen te hebben op zijn omvangrijk werk als competitieleider, uitte de lieer v. d. Ploeg er zijn vreugde over dat (te lieer Caro voor het be stuur van den L, V. B. behouden blijft. Als er een doctoraat honoris causa te verlee- •nen zou zijn, zou de heer Caro er zeker voor in aanmerking komen, maar hij zou er niet genoeg c-oor geëerd zijn. Als blijvend aandenken bood spr. den neer Caro een standaard met gramofoon- platen aan. Mevr. Caro deelde natuurlijk in de hulde aan haar man, gelijk zij een aandeel had in zijn werk door óf hem af te staan voor den L. V. B. óf als gastvrouw op te treden voer de velen, die den heer Caro thuis moesten spreken. Haar en bei der dochter werden daarop bloemen aan- gebodeh. De heer S. J. Koopmans sprak namens de vereenigingen, die den L. V. B. uitma tten en allen stemden van hartein met een voorstel om den heer Caro een „pick up" te schenken. Hij bracht hem daarbij dank voor de prettige wijze, waarop hij steeds met de vereenigingen is omgegaan en voor de accurate wijze, waarop hij de competitie geleid heeft. Na vervolgens bloemen aan mevr. Caro te hebben aangeboden sprak dc heer Koop- mans nog namens ASC. de Ajax-Sportman Combinatie, welke beide vereenigingen ..e zamen met Boresteijn den LVB stichtten. Namens den KNVB werd daarna het woord gevoerd door den heer W. Burgwal, die na woorden van dank een bondspla- quette toezegde, waarin naam en dienst jaren van den heer Card zullen zijn ge graveerd. Als oudste bestuurslid sprak: dan de heer E. Veldhuyzen, die 'n terugblik wierp op de voorbije jaren en een pijp en tabak als herinnering aanbood, terwijl hij mevrouw Caro een foto van dit afscheid toezegde. Als voorz. van de Schcidsrechters-Vereen sprak de heer C. M. vt d. Geer. die een rooktafel met toebehooren aanbood, bon bons en bloemen. Namens het Gemeentebestuur- sprak v/cth. J. C. v. Schaik, dié erop wees, hoe rust, kalmte en bezadigdheid dc factoren ren waren, waaronder de heer caro werx- *e, maar hij deed alles uitstekend en daar om wees spr. op het grootsche, dat in zijn bescheiden en onopvallend werk schuil ging. Spr. dankte hem voor alles wat hij voor het voetbalspel, voor de scheidsrech ters, voor het schoolvoetbal en .voor de jeugd heeft gedaan. De heer H. v. Klink Jr. sprak namens namens de Commissie van den L. V. B voortgekomen uit de fusie met den Kath. Voetbalbond en had slechïs lof voor de wijze, waarop de heer Caro aller belangen heeft behartigd en voor de prettige samen werking. De heer S. N. Waringa memoreerde hoe het optreden van den heer Caro den L. V, B. tot heil heeft gestrekt, mr. K. E. Eriks dankte namens de verschillende commissies voor het vele werk» door den heer Caro verricht en zegde namens de Ver. „Noordwijk'' een partijtje bloembol len toe. Nadat nog het woord was gevoerd door den heer L. J. F. van Leeuwen, opvolger van den heer Caro, deelde de voorz. mede, dat er nog bloemen waren gezonden door de Sportstichting Leiden, Quick Boys, VTL en Alphen. De heer Caro sprak hierna een dank woord en wees erop, dat een afscheid, ook al is het in een bloeitijd, altijd een bitteren bijsmaak heeft, want het is een bewijs, dat de beste jaren voorbij zijn. Het gaf spr. een groote voldoening dat hij geen zinkend schip behoefde te verlaten. In 1929 werd het 1000ste lid ingeschreven, thans zijn er meer dan 5500. Het stemde spr. voorts tot voldoening, dat hij daaraan heeft mogen meewerken.' Hij dankte voorts al degenen, die in al die jaren met hem medegewerkt hebben om het bereikte resultaat te behalen" en bracht een bijzonder woord yan dank aan den heer Metsch, die zeer veel werk hem uit handen heeft genomen. Spr. dankte ook den heer Waringa en allen, die hier gesproken hadden en geschenken hadden aangeboden, waarbij hij met name nog noemde weth. v. Schaik en den heer Burg wal. Spr. hield zich overtuigd, dat de L. V. B. een goede keus heeft gedaan door den heer v. Leeuwen tot zijn opvolger te benoemen en hij besloot met den wensch, nog langen tijd in het belang van den~L, V. B. werkzaam te mogen zijn. Met een gezeliig samenzijn werd dit „afscheidsfeest" bêsloten. vier maanden gevangenisstraf, doch de rechter besloot in deze zaak nog een getui ge te hooren. G. van E, te Leiden had clandestien een schaap geslacht, maar hij zeide voor eigen gebruik. Maar heel veel geloofde de officier daar niet van, al moest hij erken nen, dat het niet zoo direct een zwarte ge schiedenis was. Óaarom vorderde hij een maand gevangenisstraf. Maar dc politic- rechter dacht er anders over, en hij ver oordeelde verdachte tot twee maanden ge vangenisstraf. De koopman J. D. te Leiden had op ruime schaal in het zwarte vleesch gedaan; hij kocht schapen op dc veemarkt, die clan destien werden verhandeld. Dc officier vor derde tegen verdachte drie maanden ge vangenisstraf, benevens opzending naar Veênhuizen gedurende zes maanden. De rechter veroordeelde tot vier maanden ge vangenisstraf en vijf maanden Vecnhuizen. De banketbakker M. J. T. tc Leiden had gebakjes verkocht, die te duur waren. Twee duizend stuks waren het geweest en die hadden 400 teveel opgebracht. De tuchtrechter legde daarvoor 500 boete op, van welk vonnis T. in hooger beroep ging. Maar de officier noch de politierechter von den dat de straf niet juist was geweest, zoo dat het vonnis werd bevestigd H. de W. te Noordwijkerhout had een distilleertoëstel voorhanden, en er mocht worden verondersteld, dat hij clandestien aan het jenever stoken was geweest. Daar om vorderde de Rijksadvocaat 300 boete, waartoe de politierechter veroordeelde, subs, twee maanden hechtenis. NOORD WIJK DOODELIJK ONGELUK. Zaterdagmiddag ,te ongeveer 3 uur heeft aan den Zwarteweg alhier een ongeval plaats gehad met doodclijken afloop De 71-jarige broodbezorger P. v. D. wilde al daar per fiets den tram-overweg overste ken, waarbij hij geen erg had dat de tram aan kwam, met het gevolg dat hij pardoes voor de tram kwam, welke den ongeluk kige vermorzelde en de dood direct intrdd. WARMOND GEMEENTERAAD. Onder voorzitterschap van Jhr. mr. L. M. E. von Fisenne, burgemeester, kwam de raad dezer gemeente in gpenbarc verga dering bijeen. Na voorlezing en goedkeuring van de notulen der vorige bijeenkomst werd aan de orde gesteld een voorstel van B en W. tot vernieuwing van den Hecrenweg vanaf het Warmonderhek tot aan den spoor wegovergang, Dit voorstel, waarbij dc ge- meente-arcitect technische voorlichting gaf, werd aan een tongdurige beschouwing on derworpen. In de vorige vergadering was dit voorstel door B. en W. teruggenomen, omdat de raad van oordeel was, dat aan deze vernieuwing moest worden vastgekop peld de aanleg van een voetpad daar ter plaatse. Het aldus gewijzigde voorstel werd aangenomen met 8 tegen 2 stemmen, waar bij de raad tevens den wensch uitsprak, dat, indien technisch en financieel uitvoer baar, het voetpad doorgetrokken moest worden tot aan dc tol. Hierna werd over gegaan tot benoeming van de leden van de vaste commissies, terwijl als lid van de commissie van advies over het Pompsta tion werd benoemd de burgemeester en als plaatsvervangend lid de heer J. dc Graaf. Het voorstel van B. en W. tot uitbreiding van het parkeerverbod in de Dorpsstraat, hetgeen zal geschieden door plaatsing van verstelbare verkeersborden, werd met alg. st. aangenomen. Dit zal zeer zeker ten goe de komen aan de veiligheid van het ver keer daar ter plaatse. Mede werden met alg. st. aangenomen de voorstellen van B. en W. tot delegatiq van het benoemings- en ontslagrecht van gemeente-werklieden van den Raad aan B. en W. alsmede tot delega tie van de bevoegdheden van den Raad aan B. en W. tot het voeren van rechtsgedingen en het instellen van beroep tegen admi nistratieve beslissingen, hetgeen een vlot verloop van de werkzaamheden te dezer za ke zeer zal bevorderen. Goedgekeurd weid een voorstel van B. en W. tot voorloopige verhooging van het uurloon van de ge meente-werklieden op arbeidscontract van 0.70 op 0.80 per uur, terwijl tevens werd besloten over te gaan tot aanstelling van een tweede gemeente-werkman op arbeids contract. Bij de gebruikelijke rondvraag wees mej. v. d. Struys op het feit, dat in den districtsraad voor het consumenten krediet geen vertegenwoordiger was opge- j lOfflen van de Partij van .den Arbeid, waar dij de voorzitter erop wees, dgt bij de sa menstelling van dezjn raad geen reke ning was gehouden met politieke partijen, doch alleen met de diverse groepeeringen op sociaal terrein. Gevraagd werd over te gaan tot instelling van een plaatselijke commissie voor dc prijsbeheersching, aan welk voorstel, aldus de voorzitter, reeds wordt gewerkt. Gewezen werd nog op den slechten toestand van het rijwielpad in het Oosteinde, alsmede op de onvoldoende straatverlichting. De voorzitter zegde toe deze problemen nader te zullen bezien. Hierna werd de bijeenkomst gesloten. ZOETERWOUDE St. JansfanfarefrHet programma voor de uitvoeringen-van de St. Jansl'anfare ver meldde: medewerking vanftde Tooncclver- eeniging „Tot Ons Genoegen", maar in wer kelijkheid bezette het toonecl de eerste plaats. Het muziekprogramma moest in al le haast afgewerkt worden om tijd le geven aan het tooneelstuk „De Stormbal hangt uit", in drie bedrijven en zes tafereclen. De Fanfare kan gerust zelf een muziek uitvoering geven, want in dc 43 jaar van haar bestaan is het peil nog nooit zoo hoog geweest. De instrumentale bezetting is thans zeer goed en vol waardecring kun nen wij getuigen in alle partijen iets goeds gehoord te hebben. In de groote trom het wordt wel beter is nog steeds ,af toe „trekken" van tempo tc bemerken. Waarom treedt een onzer muzikanten niet als solist op? Daar zitten toch wel blazers in de Fanfare, die met een mooi „loopje" naar voren kunnen komen! Wij schrijven dit om directie en muzikanten het zelfbe wustzijn in te blazen. Dc waardering van het publiek moet afgedwongen worden. Hoe het zij, er is een vooruitgang in onze dorpsmuziek, waarvan wij overtuigd voor spellen, dat spoedig een eerste prijs-medail- le in een hoogcre afdeeling aan het (vaan del?) zal prijken. Het tQoneelstuk, dat daarna werd ópgevoerd, werd goed gespeeld

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3