STADSNIEUWS RECHTZAKEN OMGEVING duMelgung.e'c RADIO Van 4 trt 9 November. Onder de zinspreuk ..Loopt en rijdt met verstand, de dood. loert aan den kant" wordt in de weeK v-n 4 tor 9 November a s. over het geheele land door het Verbond van Vyreenigingvm voor Veilig Verkeer een actie gevoerd ter bevordering van een hoogst noodzakelijk veiliger verkeer. Hier ter stede wordt deze campagne ver zorgd door de plaatselijke afdeeling in sa menwerking met de Verkeerspolitie van Lei den en Oegstgeest. Gedurende deze periode zullen op ruime schaal onder alle categorieën van wegge bruikers verkeerscouranten worden ver spreid en zal een intersieve controle wor den uitgeoefend op naleving der verkeers- schriften, den toestand van remmen, ver lichting en stuurinrichting van rijwielen en auto's e.d. In verband met het propagan distische karakter dezer actie ligt het niet in de bedoeling van de politie om in dit tijdvak processenverbaal op te maken, doch daarentegen wordt gehoopt, dat het publiek o.a. door zich vrijwillig aan te melden voor een kostelooze keuring van- remmen en stuurinrichting van persoon- en vrachtauto's zal blijk geven het alge meen belang van een grootere mate van verkeersveiligheid in te zien. Verscheidene borden met verkeersleuzen zullen de aandacht op deze actie vestigen, terwijl het voorts in de bedoeling ligt daarin ook de schoolgaande jeugd te betrek ken door gedurende deze week dagelijks op alle scholen een verkeersles te doen behandelen. In voorbereiding is ten slotte een filmvoorstelling voor alle kinderen van het vijfde en zesde leerjaar, waar ver- keersfilms zullen worden vertoond. VIER ZILVEREN JUBILEA AAN DE R. K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES. Een zeldzaam feest heeft de R. K. Vak school voor Meisjes gisteren gevierd, nl. vier zilveren jubilea tegelijk en wel van de dames G A. M. Polman (costuumnaaien) D. J. C. Remmers (lingerie-naaien) en dr. K. Schijfsma (plant, én dierkunde) en van den heer J. iï. Th. Jacobs (alg. vor mend onderwijs). In 1943 heeft de Vakschool zelf haar 25 jarig bestaan herdacht doch niet gevierd in verband met de oorlogsomstandigheden. Thans meende men de zilveren jubilea de zer vier leerkrachten met eenige feestelijk heid te moeten omgeven, ofschoon zij zelf hadden aangedrongen op soberheid. In de gezellige en ruime huiskamer van het In ternaat kwamer. gistermiddag omstreeks half 4 de vier jubilarissen met de direc trice, het bestuur der Vakschool, leer krachten en oudere leerlingen bijeen. Daar sprak de directrice, mej. M. A. A. H. Sclireurs, hun toe. hun hulde brengend voor de wijze, waarop zij hun taak ge durende een kwart-eeuw hebben vervuld. Persoonlijke herinneringen kon spreekster niet ophalen, omdat zij nog# slechts kort geleden aan de school verbonden is maar HAAGSCHE RECHTBANK. "De koopman J. de H. had een afspraak gemaakt, om eenige balen wol te gaan ste len in een fabriek van Parmentier te Lei den, doch op het laatste moment ontzonk hem den moed. Een kennis knapte echter het zaakje op, en toen had de H. geholpen bij het verbergen-en vervoer van de buit. Voor zijn hulp vorderde de officier tegen verdachte een jaar en drie maanden ge vangenisstraf. De rechtbank heeft acht maanden gevangenisstraf opgelegd. Wegens diefstal van een auto heeft voor de rechtbank zich te verantwoorden gehad K. J. K., die te Oegstgeest uit een garage een auto had weggehaald. Tegen hem vorderde de officier een jaar en acht maanden gevangenisstraf. De rechtbank heeft een jaar gevangenisstraf met aftrek preventief opgelegd. De matroos G. B'. te Leiden had te Noordwijk een motorrijwiel gekocht, dat ten nadeele van een arts aldaar was gesto len. Wegens heling vorderde de officier te gen hem een jaar en'drie maanden' gevan genisstraf met aftrek preventief. De recht bank heeft veroordeeld tot een jaar gevan genisstraf met aftrek preventief. De grondwerker H. F. te Leiden heeft terecht gestaan wegens medeplichtigheid aan d.efstal van eenige balen wol uit een fabriek. Tegen hem werd een jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief geëischt, De rechtbank heeft ver oordeeld tot een jaar en drie maanden met aftrek preventief. Wegens in ontvangst nemen van goe deren, welke door middel van inbraak in een magazijn te Leiden waren verkregen, heeft terecht gestaan H. J. Z. te Leiden, te gen wien drie maanden gevangenisstraf voorwaardelijk werd geëischt. De recht-, bank heeft een maand gevangenisstraf op-* gelegd POLITIERECHTER. De weefster H. de R. te Leiden had uit de fabriek, waarin zij werkte, een hoeveel heid garens meegenomen. En, fabrieksdief- stallen worden onverbiddellijk door gevan genisstraf gevolgd, zoodat de Officier veer- tien dagen gevangenisstraf eiSchte. De rech ter veroordeelde conform dien eisch. L. G. te Leiden had een clandestiene verbinding gemaakt, waardoor electrische stroom buiten den meter om verkregen werd. En al had G. nu gasten in zijn huis, waardoor verhoogd stroomverbruik nood zakelijk was, de Officier meende, dat ver dachte dan eerst maar toestemming had moeten vragen, en hij vorderde drie weken gevangenisstraf. De rechter verklaarde, dat al degenen, die aan dit geknoei zich schul dig maken, op gevangenisstraf kunnen re kenen en dus werd het vonnis veertien da gen gevangenisstraf. Terecht stond A. S. uit Leiden, oud distributie-ambtenaar wegens het plegen van onregelmatigheden. De Officier van Justitie ëischte tegen verdachte 4 maan den gevangenisstraf; de politierechter ver oordeelde verdachte tot 3 maanden gevan genisstraf. De fabrieksarbeider C. S. te Leiden was betrapt, toen hij zes pijpjes garen had probeeren te smokkelen uit de fabriek, waarin hij werkte. Daar vorderde de of ficier nu een maand gevangenisstraf voor, omdat hij deze diefstallen streng wil tegen, gaan. De rechter veroordeelde tot veertien dagen gevangenisstraf. ae jubilarissen weten zelf het beste, hoe hard er steeds gewerkt is, om de school dien naam te verleenen, welke zij thans heeft. Zij wenschte hun geluk en sprak de hoop uit, dat zij nog vele jaren met am bitie en werklust hun arbeidskracht aan de Vakschool zouden kunnen geven. De directrice deelde mede. dat mevr. Kauf- mannLutz, de onlangs afgetreden direc trice, persoonlijk haar medewerksters en medewerker had willen feliciteeren, doch onverziens verhinderd was geworden. Zij liet allen hartelijk groeten en feliciteeren. Namens het bestuur voerde de voorzit ter pastoor R. Smitz O.F.M. het woord. Het bestuur weet den arbeid van de leer krachten te waardeeren. De waarde van hun arbeid is niet in cijfers statistisch uit te drukken, maar hun invloed op de vor ming van de jeugd door woord, voorbeeld en persoonlijkheid is groot Namens het testuur dankt pastoor Smitz de jubilaris sen voor al hetgeen zij voor de meisjes ge weest zijn en hij spreekt de hoop uit, dat God hun kracht moge geven, om nog jaren lang hun taak uit te oefenen. Zoowel het bestuur a's hei onderwijzend en administratief personeel der school bo den daarop hun geschenken aan, waarna afgezanten van de leerlingen volgens de klassen met een toepasselijk woordje bloe men overhandigden. De dames Polman, Schijfsma, Remmers en de heer Jacobs dankten allen voor de attenties. Daarna bleef men nog eenigen lijd onder het genot van een kopje thee gezellig bijeen. Kath. Volkspartij. Op de eerstvolgen de ledenvergadering van de Katholieke Volkspartij, afdeeling Leiden, dient voor zien te worden in de verkiezing van drie bestuursleden in de vacatures, ontstaan door het bedanken van de heeren Coster, van Dijk en Geijer. Tot 10 November a.s; kunnen candidaten worden ingediend bij den secretaris, Witte Rozenstraat 18. Kunstkring Voor Allen. Iscar Aribo maakte zijn entrée in den Kunstkring zóó, dat men respect mag hebben voor zijn kennen en kunnen. Met smaak samenge steld, bood het programma werken van verschillende tijdperken. Vanaf Du Fault 1550 tot en met Ravel. Mooie werken in een dergelijke interpretatie. Aribo's tech niek, we weten 't reeds, is uitermate ge acheveerd, en fijn z'n aanslag. Hij begon met „Prélude voor de luit" van Du Fault en speelde dit zóó subtiel en klaar, dat het geluid van het tokkelinstrument zeer nabij 'benaderd werd. „The King's Hunting Jigg" van dr. John Bull, den beroemden virginalist (15631628) wenschen wij wat opgewekter aangezien Bull's temperament nogal krachtig en opbruisend was. Van weer wat lateren tijd speelde hij „Sonate f gr." van Arne, eveneens met veel zorg vertolkt, maar 't hoogtepunt van vóór de pauze was de „fuga" na de Chromatische Phantasie van Bach, die hij door expositie en doorwerking van de thema's tot een be langrijke wedergave bereidde. De „Wande rer Fantasie" van Schubert kan in haar uitvoerige ontwikkelde vormen ons minder boeien, maar werd knap gespeeld. In de .Sonate op 109 E gr. t." (onder de laatsten behoorend) laai Beethoven c'en vrijen loop aan zijn gedachten. Na de gevoelige on rustige twee eerste deelen volgt als 'n ver ademing het zangrijke thema van het „Andante" in E gr. t.. dat ten grondslag ligt aan de zes variaties en ten slotte af gerond terugkeert aan het slot. Romantisch was Aribo's opvatting en naar onze mee ning 't laatste deel wat langzaam. Als rechtgeaard élève van Mignot speelde hij van Ravel ..Ondine" prachtig, „Oiseaux tristes" inderdaad heel triest, de „Albo- rada del gracioso" een en al rhythme en betooverende klanken, evenals de ontzaglijk moeilijke. „Toccata". Hij ontwarde behen dig de geheimen en flarden met veel fan tasie door de bekoorh'ike klankenwereld, die Ravel voorhoudt. Hier was Aribo oo z'n toopunt en verklankte de prachtstukken met veel meesterschap en muzikaliteit. Als dank voor 't SDontaan applaus volgde nog dp „Polonaise in As" van Chopin, die hij volkomen beheerscht. J. Kortmann. Leidsche Amateur Fotografen Ver. De L.A.F.V. hield wederom haar 14-daagsche bijeenkomst. Aan de wanden hing een pracht-collectie bromides naar vogelstudies van den heer Tieleman. De voorz deelde 'mede,"dat de nieuwe statuten en het huish. reglement in concept klaar zijn en op de e.v. Algemeene Vergadering ter goedkeu ring zullen worden voorgelegd. Vervolgens verkreeg het lid, de heer Tieleman het woord over: „Een jaar natuurleven". Aan de hand van een serie lantaarnplaatjes in wit-zwart en in kleuren, waarbij enkele bijzonder fraaie dia's, vertelde spr. op tref fende wijze van zijn liefde voor de natuur, van de eigenaardigheden en gewoonten v5n land- en watervogels, den bouw van hun ne nesten, enz. De heer Tieleman besteed de uren van geduld aan tal van eenvQudig schijnende opnamen, waartoe hij de broe dende vogels bespiedde met zijn Kiné- Exacta, in de duinen, in de bosschen, in de bouw- en weidelanden, zoowel als op de meren en plassen. Tot besluit werd de na jaarstij d in beeld gebracht door prachtige opnamen in kleur van paddestoelen in hun eigen omgeving en van talrijke bloemen in de weiden en bosschen en op de plassen. Een klein, doch aandachtig gehoor volgde geboeid deze interessante lezing. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 26 Oct. 13 uur tot Zaterdag 2 Novem ber 8 uur waargenomen door: de apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807; dc apotheek „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48. tel 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgeester Apo theek, Raadhuispark 8, tel. 26274. DISTRIBUTIEKANTOOR LEIDEN. Schoenenbonnen: Maandag letters P, Q en R MEER LICHT, MEER GAS! THuTde aan onze Nederlandsche ^mijnwerkers. Door hun krachts- [inspanning en energie worden; thans per dag 30.000 ton kolenj naar boven gebracht Dit bc-. teekent dat wij dezen winter méér (brandstof, méér licht, méér gas zullen hebben. Zoo krijgt het lcvpni jweer een lichtzijde en genieten we straks in de warme huiskamer dubbel van echte De Gruyter's thee. De vier geurige mélanges zijn er. Ja, ook rood-zilvermerk! Die aparte thee in metaalpapier ver pakt, die zelfs de meest verwende fijnproevers in verrukking brengt. Geen grooter genot dan bij een warme kachel een kopje De Gruyter's thee. En dan nog spa ren, want ook op thee krijgt U. xiefc procent korting. VELDSLAG LEIDSCHE-DELFTSCHE STUDENTEN. Men herinnert zich ongetwijfeld hoe op 3 October de Leidsche groenen met die van Delft traditiegetrouw in Den Haag zijn slaags geweest. De Delftsche eerste jaars nu zijn gister avond in Leiden op bezoek geweest. Zij hebben hun collega's eerste jaars van Leic den in eigen hol opgezocht en zoo is hét gisteravond tusschen 7 en 8 uur op de Bree- straat en omgeving een herrie geweest van je welste. Het spel begon natuurlijk heel eenvou dig met het afsteken van rotjes. Later kwam er „vuurwerk". De Delftenaren had den zelfs een brandslang meegenomen om de Leidenaars weg te spuiten. Of zij erin geslaagd zijn dezen slang op. de waterlei ding aan te Koppelen, weten we niet, maar gespoten is er er ieder geval, want de brandslangen uit de sociëteit „Minerva" werkten danig. Hetgeen bovendien niet on gevaarlijk was omdat ook de electrische ge leiding van de tram bespoten werd en ver schillende passeerende voertuigen even min aan bespuiting ontkwamen. Toen de politie van een en ander in ken nis werd gesteld) werden er twee agenten heengestuurd, doch bij hun komst bleek al gauw, dat zij voor een onmogelijke taak stonden. Toen om versterking was gevraagd en een inspecteur met nog twee agenten was gearriveerd, zag men al dadelijk, dat het ook nu tegen een „overmacht" van hon derden studenten geen beginnen aan was om hier orde te scheppen. Eerst toen de politie versterking tot 12 a 14 man was aan gegroeid trok men er op uit en moest er danig op losgeslagen worden om de wilde troep via de Vrouwensteeg van de Bree- straat te krijgen. Dat was verre van ge makkelijk, want de politie zelf lag ook on der vuur en vater en de studenten waren zelfs zoo vriendelijk af en toe een rook gordijn te leggen, waardoor de operaties niet weinig belemmerd werden. Natuurlijk heeft de politie tenslotte den slag gewonnen Na afloop kwam een deputatie van Leid sche en Delftsche studenten op het politie bureau excuus aanbiedenMen had niet kunnen voorzien, dat het tot een dergelijke omvang zou zijn gekomen Toen de heeren uitgeknokt waren zijn ze nog 'even naar Utrecht gegaanWat ze daar uitgespookt hebben weten we niet. LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Geslaagd propaedeutisch axamen god geleerdheid: de heer G. M. Spelberg te Hil versum; doctoraal examen geneeskunde 2e gedeelte de dames: E. C. Klomp te Voor burg, J. R. Koetsier te 's-Gravenhage, M. Molenaar te 's-Gravenhage, J. F. Nier- strasz te 's-gravenhage, de heer W. M. Wie- mber te 's-Gravenhage; artsexamen le ge deelte: Mevr. H. Albarda-Hankes Driels- ma te 's-Gravenhage, de heer W. Frens- dorf te Wassenaar; artsexamen 2e gedeelte: de heeren: S. Kroonenberg te Leiden, Th. Jongeling te Rotterdam. Gistermiddag heeft prof. dr. -R. van der Meulen benoemd tot hoogleeraar aan de Leidsche Universiteit om onderwijs te geven in de BaltoSlavische talen zijn ambt aanvaard met een inau gureel e rede over het onderwerp: „Over de onderscheiding van levend en levenloos in de Slavische talen". BURGELIJKE STAND. Geboren: Cornelia Johanna, dr. van G. van Stein en J. Filippo; Johanna Hazina, dr. van J. J. Dubbelaar en A. van Rhee; Maria Johanna, dr. van P. Uittenhout en M J. Vogelenzang; Frangoise Louise Theo dora Clasina, dr. van F. L. T. du Pon en P. Verra; Adrianus zn. van A. W. van Ros sen en C. Leupe; Gerrit, zn. van L. J van der Linden en S Keijzer; Marion, dr. van M. L. de Keizer en D. Kamp; Bennie, zn. van A. Barten en J. van der Leede; Corne- lis zn. van K. P Eickhoff en J. van Dijk; Cornelis Martinus Gerardus, zn. van C. J. Meskers en C. C. M. Hendriks; Cornelis Martinus Gerardus, zn. van C. J. Meskers en C. C M. Hendriks; Jans, dr. van P. Nagtegaal en J. van der Zwart. Geboren: Willem Frederlk Antonius Ma ria z. van S. Naber en H. M. Prins; Elly Ariaantje Alida d..van E M. Laman en A. J. de Groot; Geert z. van G. Grooten en B. Oosterveen; Lauise Cornelia d. van J. Boot en N. Ramp; Jonanna Apolonia Cor nelia Maria d. van J. N. Groen in 't Wout en M. J. E. Dobbe; Al'bertus Jacobus Corne lis z. van J. A. G. Kieft en C. M. Upnoff; Irma Katinka d. van J. J. van der Linden en M. vander Mark; Margaretha Sara Ma ria d. van M. F. Cozijn en C. M. Silves ter; Jacoba Greet je d. van J. Nust en W. A. Buutfel'd; Margaretha Jannie d. van J. Hoogendoorn en D. Vermeij; Elisabeth d. van S. Arnoldus en M. Jordens. Ondertrouwd: W. F. Libochant wedr. 58 j. en J. H. Buutveld gesch. 54 j.; W. M. A. Oppelaar jm. 28 j. en M. Wansink jd. 20 j.; A. van Riet jm. 30 j. en J. Bekooij jd. 29 j.; C. Stikkelorum jm 2d j. on J Roelandse jd. 28 j.; A. L. van der Werf jm. 23 j. en M. J. de Groot jd. 19 j.; T. D. Welling jm. 23 j. en W. E. Ontwedder jd. 24 j.; C. Schellevis jm. 25 j. en E. C. Trouwee jd. 25 j.; W. van Leeuwen jm. 20 j. en A. T. Rijsbergen jd. 18 j.; A. van het Veld jm. 25 j. en M. Keijer jd. 22 j.; A. Ladan jm. 29 j. en J. L. Dragt jd. 25 j.; N. Blankenstijn jm. 19 j. en L. Boehlee jd. 19 j.; E. Wasse naar jm. 24 j. en H. H. van Egmond jd. 23 j.; C. Boekkooi jm. 32 j. en J. H Elfert jd. 20 j.; J. J. Wansink jm. 24 j. en W. J. Teu- nissen jd. 19 j.; J. Lagerberg jm. 25 j. en E. M. E. Werd muller jd. 23 j.; L. A. van Berge Henegouwen jm. 25 j. en A. Ver- sneij jd. 23 j. Overleden: D. Siera, zn. 4 maanden; J. Henzen, man, 67 jaar. ALPHEN AAN DEN RIJN Gemeenteraad. Zooals wij reeds be richtten komt de raad onzer gemeente op Dinsdag 29 October e.k. des avonds te 7 uur in openbare vergadering, in het raad huis bijeen en wel ter behandeling van de volgende agenda: voorstel van B. en W. tot het verhuren van het voormalige luchtbe- schermingslocaal te Aarlanderveen a 1.25 ■per week; inzake het verleenen van eervol ontslag aan mejuffrouw A. J. C Piers als leerares aan de gemeentelijke nijverheids- school«voor meisjes en wel met ingang van 1 Januari a.s.; i.z. het verzoek van het R.K. Kerkbestuur van den H. Bonifacius om me dewerking krachtens artikel 72 e.v. der l.o.- wet 1920, voor verandering van de inrich ting van zijn school aan de Paradijslaan; i.z. verlaging van het rentetype van een met de Coöp. Boerenleenbank gesloten geldleening; i.z. wijziging van het tarief, als bedoeld in art. 16 der verordening betr. de levering van gas; i.z. het berusten in een rechtsvordering tegen de gemeente in gesteld door het R.K. Werkliedenverbond „Sint Joseph". Razzia opslagers. Reeds gerui- men tijd bestond er bij de bevoegde autori teiten ernstige verdenking tegen een aan tal Alphensche slagers, die zich c ïge- oorloofd groote partijen vet van aan de ge meentelijke slachtplaats geslacht vee toe eigenden. Al spoedig wees het voorlo&pig geheime onderzoek der politie uit, dat het „clandestiene" vervoer bij voorkeur des avonds laat plaats vond. Onder leiding van den brigader dor politie werd dezer dagen op een avond de omgeving van de slacht plaats afgezet en de dienaren van het recht wachtten geduldig op de komst der lief hebbers. Het vermoeden werd spoedig be waarheid en hun spuertoctit weldra be loond, toen een aantal slagers het gebouw tje verlieten en een heenkomen zochten in het diep duister. Deze tocht duurde even wel niet lang, want -weldra weerklonken sommaties aan alle zijden en de verblufte leden van het slagers-corps waren niet zoo handig of zij moesten hieraan gehoorza men. Slechts één vin hen. durfde het wagen om zelfs Bna herhaald bevel en waarschuwinsssch'oten het op een loopen te zetten, zij het dan ook voor korten tijd, want eenigen tijd later werd hij gearresteerd, met een bezwaard gemoed. Ziin buit wist hij tijdens de vlucht .van zich te ontdoen, doch is terug gevonden. LEIDERDORP „Meerburg". Het eerste elftal krijgt Zondag Foreholte I op bezoek, een concur rent die, evenals Meerburg, veel interesse voor de bovenste plaats schijnt te hebben. De jun. gaan op bezoek bij de Foreholte jun., vertrek 11 uur vanaf de Rijnegomme- straat per auto. VOORSCHOTEN De Gastspelers. Maandag en Dinsdag a.s. zal de Tooneelgroep De Gastspelers al hier in het Bondsgebouw een tweetal uit voeringen geven. Evenals in Leiden en an dere plaatsen in de omgeving zullen de ba ten van deze avonden ten goede komen aan de Bisschoppelijke Hulpactie. Afgaan de op het succes wat De Gastspelers oogs ten in de plaatsen waar zij reeds voor het voetlicht kwamen, zal ook Voorschoten kunnen genieten van het mooie spel dezer Tooneelgroep. Het doel waarvoor zij komen is op zichzelf ook reeds 'n offer waard. Het is daarom dat wij de lezers aansporen Maandag of Dinsdag vrij te houden voor een bezoek aan het Bondsgebouw. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de dames van de K.A. ZOETERWOUDE Ouders-avond. Dinsdag- en Woens dagavond jl. Werd in de parochie van de H. Kruisverheffing die eerste algemeene Guders-avond gegeven, voor die ouders, wier kinderen bij de Gidsen, Verkenners en Welpjés zijn aangesloten. De belang stelling overtrof alle vei wachtingen en met veel aandacht en interesse werd ge luisterd naar het woord der beide aalmoe zeniers en niet minder naar het hartelijk v/oord van pastoor Klaverweijden. Pater Benschop als aalmoezenier der we'.pen en verkenners, besprak van welk groot nut een goede verkennersbeweging kan zijn als hulp voor de ouders in de moeilijke, maar toch mooie en verheven taak der opvoe ding. Hij zette helder uiteen wat de jon gens geleerd wordt en hoe men door spel en arbeid tracht te bereiken van de jon gens dat te maken wat ieder vader en rr.oeder er graag van ziet. Pater v. Beurden als aalmoezenier der gidsen vulde dit aan TOBIAS MOET MEE 26. Gelukkig was Tobias niets overko men en kwam hij met de schrik vrij. Ze sleurden hem uit de brokstukken, schud den hem eens flink heen en weer om hem van de laatste auto-onderdelen te bevrij den en zetten hem op zijn voeten. Nieuws gierig betastte Tobias al zijn ledematen. ,.Ik geloof, dat ik nog heel ben" mompelde hij. „Dat was je gerajé, .mannetje", riep het vijftal in koor, „en nu met ons meel" Toen herinnerde Tobias zich alles en zwij gend schikte hij zich in zijn lot. Hij keek nog even om zich heen maar zag geen spoor van zijn kleinen vriend- Vijf handen gre pen hem beet en de vreemde stoet vertrok. met een korte uiteenzetting van het ka bouter- en gidsenspel, waarna hij uitvoe rig inging op de samenwerking, die er moet zijn tusschen ouders van den eenen kant cn aalmoezeniers leidsters en leiders van den anderen kant. Na het hartelijk woord van pastoor Klaverweijlen, den geestelij ken vader op jaren, maar nog altijd met een jeugdig hart en vol liefde voor de kinderen, werden nog eenige vragen naar voren gebracht over tijd der troepbijeen komsten en finantieele zorg, die door aalmoezenier Benschop werden beant woord. Met de mededeeling dat in Novem ber in het Patronaat een 2de Oudersavond zal gegeven worden, maar dan verzorgd door de gidsen en verkenners zelf en da* Dp ongeregelde tijden een parochieel Oudersblad zal verschijnen, werd deze ge zellige en leerzame avond besloten. S. J. Z. Voor Zondag staan er twee wedstrijden op het program. Om twaalf uur speelt S. J. Z. 4 op eigen terrein tegen Leidsche Boys 3. Om tv/ee uur speelt SJZ 2 tegen LFC 6 eveneens op het SJZ-ter- rein. SJZ 4 heeft nog geen wedstrijd ge wonnen; we hopen, dat zn nu eens extra hun best zullen doen. SJZ 2 is volledig en zal ook in deze wedstrijd wel de beide puntjes bemachtigen. De Junioren, die nog geen identiteitskaart bezitten, moeten zoo spoedig mogelijk hun foto inleveren bij het secretariaat. De volgende maand be gint de controle. Van de L.V.B. is ter elfder ure bericht binnen gekomen, dat de wedstrijd Oranje- •Groen I tegen S.J.Z. I alsnog is ingeslacht. Zoodat morgen S.J.Z. zich geplaatst ziet voor een der moeilijkste opgave van deze competitie. Vertrek gezamelijlc per fiets vanaf het Patronaat om 1 uur precies. BODEGRAVEN Esto-terrein. De outillage van het Estoveld was voor de komst der Nazi-hor den alom befaamd. Ménige K. N. V. B.- ploeg was er jaloersch op. Alleen de ge steldheid van het terrein zelf is steeds een ramp voor de vereeniging geweest. Maar dit is nu verleden tijd. Meer dan een maand lang heeft de grootste firma van het land, die ook het Feijenoord-stadion aanlegde, het sportterrein onder handen genomen. En nu prijkt er een veld een biljartlaken gelijk. Echter dc zaak is om gekeerd; Door Duitsch geweld is van de prachtvolle omrastering, tribune, kleedge- legenheid niet veel meer overgebleven. Maar de meest noodige voorzieningen worden en werden reeds getroffen. Dit is nu een veld, waarop kan en moet gepro moveerd worden. Esto excelsior! Op 24 November a.s. zal de eerste thuis wedstrijd weer plaats vinden, welke door het drukke bezette competitieschema helaas niet feestelijk zal kunnen ge schieden. Maar daarom niet getreurd! STOMP WIJK Opvoering verschoven. De opvoering van de „Huistiran", door K. J. M V. en K. J. L. T. is niet op Christus' koning, maar wordt gehouden op 4 en 5 November. HILLEGOM Pluimvee-ver. De jaarlijksche Ten toonstelling van Pluimvee, konijnen en dui ven zal dit jaar in Flora gehouden worden op 7 en 8 Dec. a.s. LEIDSCHE VOETBALBOND. Secretaris-penningmeester. Met in gang van Donderdag 31 October a.s. zal de heer F. J. F. van Leeuwen fungeeren als secretaris-penningmeester en competitie leider. Het Bondsbureau is dan gevestigd: Heerengracht 41 te Leiden Het telefoon- rummer is 26284 doch het is nog niet be kend, wanneer de aansluiting tot stand zal komen. Alle correspondentie, v/elke vanaf ■Woensdag a.s^ verzonden v/ordt, moet wor den geadresseerd aan het nieuwe adres. Is Uw Radio defect? Bel. 24244 DE RADIOTECHNI8CHE DIENST I.E.M.C.0. N.V., Nieuws Rijn 32 Repareert vlug, betrouwbaar en vakkundig Ingez. med. voor Zondag: HILVERSUM I (301 M.) 8.00 V.A.R.A. 10.00 V.P.R.O. 12.00 A.V.R.O. 17.30 V.A.R.A. 20.00 A.V.R.O. 8.00 Nieuws. 12.00 Gram. 12.40 Zang. 13.00 Nieuws. 13.15 Muziek. 13.50 N.S. 14.00 Gram. 14.30 Concertgeb. ork. 16.30 Gram. 16.40 Sport. 17.00 Caus. 17.30 Oome Keesje. 18.00 Nieuws. 18.15 Sport. 18.30 Ned. Strijdkr. 19.00 Radiolym- pus. 19.30 Cabaret. 20.00 Actual. 20.15 Ope ra. 21.30 Hoorspel. 22.10 Metropole-ork. 22.40 Piano. 23.00 Nieuws. 23.15 Skymas- ters. 23.45 Gram. HILVERSUM II (415 M.) 8.00 N.C.R.V. 9.45 K.R.O. 17.00 N.C.R.V. 19.45 K.R.O. 8.00 Nieuws. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Nieuws Zeeuwsche dag. 10.15 Hoogmis. 12.00 Gram. 12.15 Caus. 12.30 Lunchcon cert. 13.00 Nieuws. 13.15 Orgel. 13.30 Ma- riavereering. 13.50 Gram. 14.00 Muziek. 15.50 Reportages. 16.15 Lezing. 16.30 Zie- kenlof. 18.30 Zang. 18.45 Orgel. 19.15 Bij bel. 19.30 Nieuws en report. 20.00 Caus. 20.15 Klankbeeld. 21.15 Gram. 21.30 Re portage. 21.45 Zang. 22.00 Nieuws. 22.20 K.A. 22.35 Avondgebed. 22.50 Gram. 23.00 Septet. 23.30 Gram. voor Maandag. HILVERSUM I (301 M.) A.V.R.O. 7.00 Nieuws, gymn. en gram. 11.00 Caus. 11.15 Muziek. 11.45 Ber. uit Indië. 12.00 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Orkest. 13.45 Orgel. 14.20 Voordracht. 14.35 Zang. 15.00 Variété, 16.30 Gram. 17,15 Skymasters. 17.45 Caus. 18.00 Nieuws. 18.T5 Gram. 18.30 Ned. Stfijdkr. 1900 Muziek. 19.30 Caus. ?,0.00 Radioscoop. 22.00 Septet. 22.45 Caus. 23.00 Nieuws, 23.15 Jabb. 23.4o Gram. HILVERSUM II (415 M.) N.C.R.V. 7.00 Nieuws, gymn. en gram. 10.30 Morgenwij ding. 11.00 Gram. 11.15 Caus. 11.30 Zang. 12.00 Gram. 12.15 Muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek. 14.00 Caus. 14.20 Pia no. 15.00 Gram. 16.00 Bijbel. 16.45 Koor. 17.15 Kwartet. 17.30 Sextet. 18.15 Gram. 18.40 Sport. 19.00 Nieuws. 19.15 Piano. 19.45 Caus. 20.00 Brucknerprog. 21.10 Caus. 22.00 Nieuws en actua. 22.30 Gram. 22.45 Avondwijding. 23.00 Gram. 23.10 Orgel. 23.30 Gram,

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3