Zal U.V.S. nu van Elinkwijk winnen Heiden mmdt weet frCaemetióiad [)EZE WEEK is de Algemeene Vergade- ring van de Vereenigde Naties Weder om bijeengekomen in New York. En de oogen van heel de wereld vestigen zich thans op deze stad, waar 51 delegaties van landen uit alle werelddeelen bijeen zijn om deze wereld beter en meer bewoonbaar te maken. Het zijn moede oogen, die thans op de Uno gericht zijn, moe van jarenlang vech ten en moe van het eindeloos gepraat en geconfereer. In die oogen, waarin de vecht lust is uitgebrand, is nu ook het glimpje hoop aan 't uitdooven, dat er uit al die vergaderingen een vrede zal voortkomen, die een werkelijke verbetering van het menschdom zal beteekenen. De menschen zijn den oorlog zat, consta teerde pres. Truman in zijn welkomstrede j.l. Woensdag. Ongetwijfeld, maar zij zijn al dat gepraat over den vrede ook hartgron dig beu en erlangen naar daden, welke tastbaar aantoonen, dat er iets veranderd is in de mentaliteit van de politieke leiders. Daarom wachten wij met ons laatste restje geduld op resultaten van deze Algemeene Vergadering. Wij willen daarbij niet ver geten, dat het inderdaad uiterst moeilijk is om een vredes-organ!satie op te bouwen en dat men veel geduld en tact moet bezitten om er iets goeds van te maken. ,.De moeilijkheid is", zoo zeide pres. Tru man, „dat het gemakkelijker is de men schen te doen overeenstemmen inzake den vrede als ideaal, dan hen te doen overeen stemmen inzake de principes van recht en rechtvaardigheid of hen ermee accoord te doen gaan hun eigen daden te onderwerpen aan het oordeel der menschheid". M.a.w. iedereen is van harte bereid ieder een de.hand te schuden en vol overtuiging te zeggen: „Wij moeten en zullen en kun nen tot overeenstemming komen" Maar in de practijk, als het op daden gaat aanko men, als er offers moeten gebracht worden van eigen belang, van eigen inzicht, dan I^EEM NU EENS de kwestie van het veto- recht, een van de „brandende' kwes ties op de agenda van de Assembleé Dat veto-recht sproot voort uit den alleszins begrijpelijken wensch van de „groote vier" om in belangrijke zaken van wereld-poli tieke beteekenis één lijn te trekken. Der halve «noest ieder van deze vier het recht hebben om zijn veto uit te spreken over besluiten, waar hij zoovele en zoo gewich tige bezwaren tegen had, dat hij zich daar bij niet zou kunnen neerleggen. Theoretisch is er dus iets te zeggen voor het veto-recht, ofschoon er ook velen zyn speciaal on der de kleine landen die principieele bezwaren tegen dit recht hebben, omdat het „neen" van één enkele mogendheid (zij het dan één van de vier grootsten) voldoen de is om den wil van alle anderen te dwars- boomen. Maar men kan zich bij een prin cipieel minder juisten maatregel neerleg gen, wanneer die in de practijk maar,op de juiste wijze wordt toegepast. In den Veilig heidsraad is echter overduidelijk gebleken, dat hiervan geen sprake is. Integendeel, het veto-recht is, met name door Sovjet-Rus land, zóódanig toegepast, dat de arbeid van den Raad een paskwil dreigt te worden. Er is dan ook een storm van verontwaardiging over de wereld gegaan en het resultaat daarvan is, dat Australië, gesteund door Cu ba, de koe bij de horen heeft gepakt en een voorstel bij de Assemblée heeft inge diend om het veto-recht te herzien. Enge land heeft bij monde van Attlee reeds ver klaard, volkomen accoord te gaan met dit Australische -oorstel, maar Molotof heeft van zijn kant alvast te verstaan gegeven, dat Rusland er vierkant tegen is. Zoo gaat het in de practijk. Aan mooie woorden is er geen gebrek, maar iedereen houdt wat hij heeft en tracht er nog een beetje bij te krijgen; als het op loslaten en toegeven aankomt, kijkt hij naar zijn buur- LJET IS VOORAL de groote tegenstelling tusschen Rusland en het Westen, dat de wereld met bezorgdheid vervult. Men vraagt zich af, wat er terecht komt van de vrijheid van meeningsuiting en reli gie, dat de Uno in haar vaan heeft geschre ven, wanneer een Tito in Joego-Slavië on gestraft de Katholieken kan vervolgen. Over heel de wereld protesteert de Katho lieke Kerk en protesteert de Paus, maar de regeerders verschuilen zich achter de term „binnenlandsche aangelegenheden". In Neurenberg zijn Nazi-grooten opge hangen omdat zij o.a hebben meegedaan met het wegvoeren van groote groepen menschen voor slavenarbeid naar Duitsch- land en men heeft dit aangezien voor een waarschuwing, dat de wereld dergelijke methoden nooit meer dulden zou. Nauwe lijks een week later grijpt Rusland heele groepen Duitsche technici-en voert ze naar het Oosten, om de machines te bedienen, welke het uit Duitschland heeft gehaald, maar waarvoor het geen krachten bezit, welke er mee om kunnen gaan. Wat is er nu veranderd sinds Neurenberg? De vrees voor een nieuwen wereld oorlog is ongemotiveerd en ongerechtvaar digd, zeide Truman, want de wereld wil vrede. Gelukkig, maar wat moet die we reld, welke den vrede wil, dan wel denken van Churchill's verzekering, dat er in Oost en Centraal Europa 200 Russische div/isies staan op oorlogssterkte? Is het overdreven, zooals de „Times" meldde? Misschien. Maar het heeft er veel van weg, dat er één is, die van het verlan gen naar vrede bij de anderen gebruik maakt om door te drijven wat hij wil. Zoo begon ook Hitler, die uit den treure her haalde, dat hij geen oorlog wilde. Er is echter één omstandigheid, welke de wereldsituatie van thans geheel en al doet verschillen van 'n tiental jaren terug. Dat is de bereidheid van Amerika om zich actief te bemoeien met den opbouw van de vre desorganisatie. Reeds tweemaal heeft Duitschland gespeculeerd op de mogelijk heid, dat Amerika afzijdig zou blijven; thans weet iedere aanvaller, dat hij Ame rika tegen zich krijgt. Vooorloopig is er geen mogendheid, die dat riskeeren zal. Het feit, dat de Ver. Naties op het oogen- blik in Amerika vergaderen, is het symbool van Amerika's steun, het voor ieder duide lijk bewijs, dat Amerika met de politiek van isolatie heeft gebroken. En dat geeft ons moed, om, ondanks veel teleurstellingen, te blijven vertx-ouwen in het uiteindelijk sla gen van het vredeswerk. RESDCR IN OEN NOOD. dat kunt ook U dagelijks rijn door Uw gebed en Uw offer. Onze mannen in uniform verkeren in grote morele gevaren. Helpt hen door U als vrijwilliger te melden bij het Biddend Leger Nederland Luistert Zon dagavond 8 uur naar de K.R.O en hoort zelf. hoe onze jongens in uniform oordelen over dit mach tige thuisleger. GIRO 436931 Postwissels postbus 24 HEERLEN Uge IGIRC Postwlss =2 Bioscopen DE SLAG OM ARNHEM. Luxor. De met spanning verbeide' film „De Slag om Arnhem" is* dan einde lijk gekomen. Wij konden ons wel eenigs- zins voorstellen wat deze strijd geweest moet zijn, doch de realiteit bleef ons be spaard. Nu hebben we kunnen ervaren hoe vreeselijk het daar geweest is, hoe de Slag om Arnhem inderdaad een hel geweest is. Deze film is tot stand gekomen dank zij de medewerking van de overlevenden uit dezen slag. Zoo zijn het geen filmhelden, die we hier „aan het werk" Zien: het zijn eenvoudige soldaten, sommigen beroeps soldaten, anderen uit het gewone dagelijk- sche leven: een winkeliertje, «en monteur, een electricien, een kantoorbediende.... Zij werden de helden van Arnhem, zij be leefden den strijd in al zijn verschrikkin gen, in bloed en zweet en .modder, onder granaat- en spervuur.Twee dagen moesten zij den strijd bij de Amhemsche brug volhouden! Dan zou het 2e Britsche leger gearriveerd zijn.... Hst werden 9 dagen, meer dan een week van verschrik king, van hellevuur uit de steeds talrijker wordende vuurmonden van den steeds sterker wordenden vijand. En naarmate de dagen vorderden, werden de vooruitzich ten somberder. De munitie raakte op, de honger deed zich gevoelen, de verliezen werden al grooter en grootertotdat het bevel tot den terugtocht werd gege ven. Dat werd het tragisch einde van de zoo hoopvol begonnen onderneming: van de 10.000 jonge mannen keerden slechts 2000 terug. In den nacht werd de lang niet gemakkelijke terugtocht ondernemen en het laatste gedeelte ervan, de overtocht over den Rijn, was zeker .liet het gemak kelijkste, wai - de rivier lag onder het moordend vuur van den vijand. 'n Onopgesmukt verhaal van rauwe wer kelijkheid, ziedaar de tweede slag om Arnhem. Wat moeten die jongens opnieuw deze oorlogsverschrikking hebben door leeft, toen zij voor de film den slag om Arnhem doormaakten. En we lezen het op hun geziciiten: liever dood vechten dan zich over te geven aan den gehaten vijand. Elke kogel, elke handgranaat werd benut om den vijand zooveel mogelijk afbreuk te doen. In het vuur van de vlammenwer pers, onder het puin van de instortende huizen, in oen modder van den granaatin- slag deden zij hun plicht tot het inderdaad bittere einde. Het verhaal begint in Engeland, waar de luchtvloot van hpnderden gevechtsvlieg tuigen, bommenwerpers, transport- en zweefvliegtuigen startte. Na een vlucht van 100 mijt over zee, ging de tocht bene den den Nieuwen Waterweg naar het Oos ten des lands en inderdaad verduisterde de hemel op dien gedenkwaardigen Zon dag van 17 Sept. 1944 toen de luchtlan dingstroepen met hun parachuten neer daalden in vijandelijk gebied. We kunnen niet eindigen zonder nog maals een eeresaluut aan de duizenden bondgenooten, die hier hun leven gaven voor de uiteindelijke bevrijding van ons vaderland! Casino heeft de onsterfelijke komieken Stan Laurel en Oliver Hardy weer op het doek, ditmaal in de rol van „Pechvogels". Hun dolle streken brengen hen natuurlijk in allerlei moeilijkheden, in dit geval met hun respectievelijke ega's, die beide nogal krachtige persoonlijkheden blijken te zijn. M.a.w. zij zitten onder de plak en een een voudig reisje aar Chicago is de oorzaak van vele en zeer gecompliceerde verwikke lingen. Tot groot vermaak van allen. Aan Stan en Oly's avonturen gaat een vrij uit gebreid voor-program vooraf, waarin be- BESTOLEN SCHOLIER ALS DETECTIVE. Een scholier uit Berkel vond in de buurt van zijn woonplaats een tasch met twee lappen stof. Hij plaatste als eerlijke jonge man een advertentie in een streekblad en kreeg een dag later een telefoontje van iemand, die beweerde de verliezer te zijn en in de Zaagmolenstraat te Rotterdam te wo nen. De scholier trok er op uit naar de Maasstad, maar werd bij het aangegeven adres overrompeld door twee mannen, die hem den tasch met inhoud afhandig maak ten en er vandoor gingen. Dat liet de jon geman er niet bij zitten. Hij ging opnieuw naar Rotterdam en bleef uren lang rond neuzen in de buurt van het zwarte cen trum, n.l. het Noordplein. Eindelijk had hij succes. Een van zijn overrompelaars herkende hij, waarna hij wachtte tot er een agent van politie in de buUrt was. Toen was overbrenging naar het politiebureau slechts een kwestie van minuten. De recherche mocht er na eenige dagen in slagen ook de medeplichtige te arresteeren Beide aangehoudenen, t.w. de 24-jarige los-werkman L. A. van der W. en de 17-jarige suikerbakker C. van IC. zitten nu in het Huis van Bewaring. POLITIEBOND „SINT MICHAEL". Een landelijk congres van den R.K. Po litiebond „SintMichaël" is in Den Bosch gehouden ondpr voorzitterschap van den heer J. Kamer. De R.K. Bond is krachtiger dan ooit. Het laatste jaar kwamen er 22 nieuwe af- deelingen en 1200 niéuwe leden bij. De besprekingen met de overheid hadden veel resultaat. De salarieering. vooral van het jonge pers*, neel, zal gecorrigeerd worden. Het C.P.O. heeft aan de overheid een me morandum voorgelegd, en de suggesties der organisaties zijn voor het grootste deel door de regeering overgenomen. De her waardeering van de politie zal volgens een toezegging va*, den minister-president zeer binnenkort haar beslag krijgen. Het bestuursbeleid is uitvoerig bespro ken. Het aftredende bestuur werd in zijn geheel met algemeene stemmen herkozen. Het huishoudelijk reglement werd behan deld en aangenomen. Rector Bekkers hield een pleidooi voor samenwerking tusschen Katholieke Actie en Politiebond. HET EERSTE WINTERSCHE VOETBALPROGRAMMA! 1JET ZIET ER ALLESZINS NAAR UIT, dat we m'orgen -.het eerste echt-wintersche A voetbalprogramma zullen beleven. Vroeger dan verwacht werd, vooral na de ze- mersche dagen in de afgeloopen weken, laat de winterkoude zich voelen en winter- sche stemming doet mede haar intrede. Een reden te meer voor de voetballers om zich geheel te geven en daarmede zijn we aan de bespreking van de komende wed strijden gekomen. Wint Docos van Teylingen? Als we hier de vraag stellen: U.V.S., wat nu?, dan is dal zeker niet ten onrechte ge vraagd. De Leidsche Blauwwitten hebben na het goede begin van drie wedstrijden de laatste twee weken danig teleurgesteld- Dank zij het feit, dat ook andere leidende clubs niet ongeslagen zijn gebleven, is al les nog niet verloren, maar U.V.S. had prachtig bovenaan kunnen staan, indien de spelers zich wat meer hadden ingespan nen. Wat U.V.S. nu verder zal presteeren, is een open vraag. Elinkwijk is zeker niet een van de sterkste tegenstanders, want van Overmaas werd met 41, van S.V.V. met 62 verloren, maar het gaat thans niet in de eerste plaats om de vraag of U.V.S. zal winnen, doch h o e er gewonnen, desnoods hoe er gespeeld wordt. Daarvan zal waarschijnlijk afhangen of we de Lei- denaars nog kunnen beschouwen als can- didaten voor de eerste plaats. Het ant woord is aan Piet Kantebeen c.s.! De gewijzigde opstelling doordat Oosterom weer van de partij is zal daar. bij waarschijnlijk van gTooten invloed zijn. Fasel speelt nu weer in de half linie, De Wolf en Devilee bezetten de backplaats, terwijl Den Daas is uitgevallen. Een tweede strijd van belang is de ont moeting D.V-C.Scheveningen. Hieruit zal kunnen blijken of de Scheveningenrs in derdaad van plan zijn een rol van betee kenis te gaan vervullen. U.V.V. zal zich ongetwijfeld wel tegen VIOS handhaven en FortunaSliedrecht kan een puntenverdee- ling opleveren. In de derde klasse A is de groote vraag of Blauw Zwart zich tegen V.C.S. zal we ten te handhaven. Is dit het geval dan Ongeveer 30 „robot mijnwerkers" z ij n thans in gebruik in de Engelsohe kolen mijnen. De „robot mijnwerker" is een vernuftig gecon strueerde machine^ welke, naar men zegt, een omwente ling in de Engelsche steenkoolindus trie teweeg zal brengen. Twee 50 paards elec. trische motoren drij ven de beide hori zontale zagen en de verticale zaag alsme de de automatische laadinrichting. halve nieuws "ok een komische teekenfilm is opgenomen, alsmede een humoristische een-acter, zoodat de lach deze week in Ca sino niet van de lucht is. Lido. „Het geheim van Priory Castle" is ontleend aan een tooneelstuk van Edgar Wallace, hetgeen een maximum aan sen satie moest waarborgen. Helaas is dit niet het geval De uitwerking is zwak, van fil- mischen vorm is geen sprake. Wegens den opzet van het verhaal moeten wij deze film voorbehouden voor volwassenen. Rcx. „Het geheim van Stamboel" Een „thriller" met Games Mason in de hoofd rol, hetgeen spanning en effect waarborgt. Goed vertolkt spionnage verhaal met on ontbeerlijk revolvergeknal en intriges Voor liefhebbers boven de 18 jaar. Trianon. „Er komt een vriend van avond". Een film over den bezettingstijd in Frankrijk en het leven der Maquisards. Boeiend en origineel met prachtige momen ten en rake typeeringen. Voorbehouden echter voor geestelijk volwassenen. „UIT HET EPOS VAN DE 4000". is de titel van een boek, van Broeder Chris- toforus uit Oudenbosch, dat hopelijk bin nenkort over de Nederlandsche Zouaven zal verschijnen. Dezer dagen hebben de bla den bericht, dat de laatste Oud-Zouaaf in Nederland is overleden, n.l. de heer P. M. Verbeek te Rosmalen. Ook volgens ons is dit bericht juist. De ervaring heeft ons ech ter geleerd, dat er zelfs in de laatste jaren nog Oud-Zouaven zich hebben gemeld, wier papieren geldig waren en van wie- wij het bestaan niet wisten. Daarom doen wij langs deze weg een oproep om, als er eventueel nog een oud-zouaaf leeft, ons daarvan in kennis te stellen. Namens dt Alg. Ned. Zouavenbond B. VAN LEEUWEN, Aalmoezenier Pastoor St. Joseph, Hillegom. Goede wijn behoeft geen krans, zegt een van onze welluidende spreekwoorden. Inderdaad, maar het kan zijn nut hebben er toch nog even de aandacht op te ves tigen, al hebben we ditmaal met die „goede wijn", de Chrysanthen-tentoonstelling op het oog, die van 29 Oc tober t.m. 3 November in de Stadsgehoorzaal wordt ge houden. Reeds Zaterdag j.l. schre ven wij in ons blad, dat deze tentoonstelling iets bij zonders worctt. De rivaliteit onder de inzenders, is naar wij vernemen, buitenge woon groot. Kan men een betere waarborg voor het kwalitatieve van de inzen ders verlangen? Het is een bekend feit in de bloemenwereld en daar buiten, dat Engeland en Amerika, voorheen twee be langrijke importeurs van onze bloemen, in de oorlogs jaren zelf de hand aan de ploeg hebben geslagen en in bloemsoorten dikwijls ver beteringen van belang wis ten aan te brengen. De belanghebbende Hol landers moesten hiervan of zij wilden of niet notitie ne. men en wat belangrijker is, hun artikelen kwalitatief op een hooger peil brengen. rsg) @s»» Chrysanten- ■j| Tentoonstelling En van dezen gezonden concurrentie-stryd zullen de Leidenaars nu op bovenge noemde dagen kunnen ge nieten. Zeer waarschijnlijk zullen er ook geïmporteer de Engelsche en Amerikaan, sche chysanthen te bewonde ren zijn. We hebben waardeering voor het werk van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, afd. Leiden, die het heeft gepresteerd om niet alleen voor het eerst in Leiden, maar ook de primeur te hebben op dit gebied in Nederland na den oorlog. En we gelooven, dat het doel van deze tentoon stelling n.l. om de belang stelling en de liefhebberij voor het kweeken van de chrysant weer gaande te ma ken, zal slagen. H.M. de Koningin heeft van haar belangstelling doen blijken, door een medaille te schenken. De tentoonstelling, die Dinsdag a.s. om 11 uur door den burgëmeester van de Sleutelstad, jhr. mr. F. H. v. Kinschot zal worden ge opend, is dagelijks te be zichtigen van 922 uur, te gen entrée van 0.50. Alle schoolkinderen kunnen dit doen a 10 cent van 910.30 uur. Aan de tentoonstelling is bovendien een prijsvraag verbonden met opgave te raden welke chrysanth de mooiste is van de tentoon stelling. De Leidsche Bloe misten winkeliersvereeniging heeft als prijs voor de goede oplossipg een fraaie bloe menmand uitgeloofd. Om het Wereldschaak kampioenschap Naar A.N.P.-sport verneemt, heeft de in. ternationale schaakfederatie (F.I.D.E.) zich teruggetrokken van de organisatie van den wedstrijd, waaraan de titel van wereld kampioen zou worden verbonden. Op het congres te Winterthur van de F. I.D-E. was besloten om den wedstrijd in 1947 in Nederland te doen plaats vinden. Naar bekend is Sovjet-Rusland niet aan gesloten bij de F.I.D.E. Na het congres in Zwitserland werd het duidelijk, dat Rus land gaarne een deel van het tournooi zou willen organiseeren. Het andere 'deel zou dan in Nederland plaats vinden. Thans ver nemen wij, dat ook de Amerikanen zich niet in alle opzichten met het plan kunnen vereenigen. O.m. wilde men er nog een voorwedstrijd organiseeren teneinde de scha kers aan te wijzen, die recht zouden heb ben op het deelnemen aan het tournooi. Dë situatie is thans zoo, dat de zes aan gewezen spelers t.w. dr. Euwe, de Russen Botwinnik, Keres en Smyslov en ce Ame rikanen Reshevsky en Fine onderling zul len moeten uitmaken, hoe de match zal moeten worden georganiseerd. Dr. Euwe erkende, dat het een moeilijk heid is tot een oplossing te komen, omdat Rusland geen lid van de F.I.D.E. is. Maar z.i. is het Amerikaansche standpunt, n.l. een voorwedstrijd te organiseeren welke Amerikanen aan het tournooi uiteindelijk zullen deelnemen, onjuist. Fine en Res hevsky hebben in de geheele schaakwe reld een naam van internationale ver maardheid. Het is begrijpelijk dat de Rus sen en ik ook deze twee voor het wereld- tournooi als Amerikaansche deelnemers zouden willen zien en niet Denker of Stei- ner, om een tweetal andere Amerikaansche meesters te noemen. Gevraagd hoe dr. Euwe dacht over de ontwikkeling in de toekomst, antwoordde de ex-wereldkampioen, dat alles opnieuw moet worden begonnen. Veel hangt van de Russen af. Als de F.I.D.E. niet organi seert en het zou buiten de F I.D.E. om ge schieden, dan zouden wij moeten afwach ten of de F.I.D.E. achteraf den winnaar als wereldkampioen erkent. Het Gouden jubileum van het Lcidseh Schaakgenootschap. Ook de gezellige clubavond, gisteravond in „Het Gulden Vlies" gehouden is uitstekend geslaagd. De heer W. A. Kasteleyn, voorzitter der feest commissie, riep allen een hartelijk welkom toe en prees in het bijzonder den heer A. J. Rotteveel voor het vele en goede werk door hem verricht. Ook de commissie van redactie, had geen gemakkelijke taak bij de samenstelling van het jubileumboekje, zooals mr. de Blécourt uiteenzette. Daarna werd tot uitreiking van het boekje aan de leden overgegaan. Dit boekje bevat lezens waardige artikelen, vele foto's, benevens een groot aantal partijen met analyses en diagrammen. Alle hulde aan de samensttel- lers. Door autopech kwam mr. Oskam eenigen tijd later Deze hield nu 'n causerie getiteld „Wanhoop". Men moet nooit wan hopen, zei mr. Oskam. Zelfs in standen, die glad verloren lijken, is er nog vaak een reddende zet. Dit toonde hij aan op een de monstratiebord met partijen van Marco, Bernstein-Smyrlov, Schlechter-Wolf en Yales-BogoljuLow. Spoedig was ook dit uur om en de heer Kasteleyn bracht onder ap plaus der aanwezigen dank aan den spreker voor zijn inleiding. resp. winnen van S.J.C. en Lugdunum, Hik linenHF.C. zal een strijd van gelijke krachten zijn. In de andere afdeeling zal A.S.C. moe ten toonen, of de Zondag j.l. ingeslagen weg inderdaad een ommekeer beteekent. Het zal tegen RVC misschien niet meeval len, doch de rood-zwarten hebben wel voor heetere vuren gestaan! Alphen geven we 'n kans tegen Tonegido, Roodenburg zal het niet gemakkelijk heben tegen Laak kwartier en ConcordiaONA is vermoede lijk voor de Delftenaren. In de vierde klasse A heeft Lisse een goede kans tegen de hekkesluiter Alph. Boys, waardoor zij haar positie aan den kop kan verstevigen. Hoe LDWS het er tegen Alphia zal afbrengen na het succes der Al- phenaren tegen Lisse, dienen we nog af te wachten en DOSR heeft het tegen Hil legom ook zeker niet gemakkelijk. Van Docos verwachten we een voortgaan in de goede richting nu de Leidenaars op bezoek moeten bij Teylingen, mits men den tegenstander niet onderschat. Daartoe zou na de successen der laatste weken allicht aanleiding zijn, maar de Haagwegbewo- ners kunnen zich gewaarschuwd houden, dat de Sassenheimsche ploeg er alles op zal zetten om haar huid zoo duur mogelijk te verkoopen. Bodegraven ten slotte kan van V.V.S.B. winnen. Alles bij elkaar een veelbelovend programma! Noorwegen en het FIFA-besIuit. De Ncorsche Voetbalbond deelt mede van de FIFA uit Zürich een telegram te hebben entvangen, waarin geen toestemming ver leend wordt tot het spelen van wedstrij den tegen het Russische Dynamo-team. Ge zien de reeds getroffen maatregelen tot het organiseeren dezor wedstrijden be treurt de Noorsche bond dezen gang van zaken ten zeerste en zond nog gisteren avond telegrafisch een dringend verzoek tot het FIFA-bcstuur om alsnog op het genomen besluit terug te komen. UVSElinkwijk. In dep wedstrijd te gen Elinkwijk heeft het UVS-e'ftal een xleine wijziging ondergaan door het weder meespelen van T. Oosterom. De formatie itidt nu als volgt: Doel: M. van Well; Achter: J. de Wolf en J. Devilee; nvdden: J Fase!, B L. Wa'Uar.rt en Jac. Sloos; voor: T. Oosterom/C. Verhoogt, I. Hiensch, A. J. Kantebeen en P. Kantebeen. Docos. Morgen speelt Docos I in Sas- senheim tegen Teylingen I. Indien er ge speeld wordt zooals vorige week kan er ge. wonnen worden, maar onderschat den te genstander niet. Vertrek per tram 12.45 u. vanaf remise Rijnsburgerweg. Docos II speelt thuis tegen A.S.C. 4, aanvang 2 u. Docos 3 speelt in Alphen tegen Alph. Boys 3, vertrek trein 10.45 uur vanaf station, tion. De jun. a spelen om 12 uur tegen Alph. Boys a op het Docos-terrein. Docos b jun. spelen in Voorschoten te gen WLV b, vertrek per tram vanaf de Korevaerstraat. De aspiranten spelen Zaterdagmiddag om 3.30 uur tegen Alph. Boys-aspiranten. RJK. A.V.V. Het eerste gaat Zondag a.s. op bezoek bij haar Voorschotensche vrienden Rouwkoop. De wedstrijd begint 14 uur en zal wel spannend zijn daar beide elftallen aan elkaar gewaagd zijn. Ook de tweede en derde A.V.V. elftallen gaan op verkenning uit, n.l. naar VUC 6 en Rava 4. AW 4 speelt thuis om 14.30 uur tegen Scheveningen 9, terwijl ook het junioren elftal A.V-V. b zich zal meten met DHB RK b op haar terrein Veursche Achter weg. D.O.S.R. Morgen zal DOSR op eigen terrein om 2 uur tegen Hiilegom in het veld komen. Deze club staat met nog en kele clubs op gelijke noogte aan den kop. Het zal een spannende kamp worden en laten we hopen, dat alle factoren mede werken tot een sportleven wedstrijd, hoe de uitslag ook moge zijn. Om i2 uur speelt DOSR 3 thuis tegen VVSB 3, terwijl de b-juni-'ren om 10.30 u. naar Oegstgeest vertrekker om te 12 uur tegen U.D.O.-jun. uit te komen In Januari van het volgende jaar bestaat DOSR 20 jaar. Dit feit van zeer groote be teekenis in de sportgeschiedenis van Roe- lofarendsveen zal gevierd worden op een wijze, zooals in het dorp nog nooit te vo ren sportfeesten gevierd zijn. Op het oogenblik is zoo ongeveer iedereen lid of donateur van DOSR. zoodat het feest nu een algemeen karakter zal dragen. Op de vergadering van j.l. Maandag is een feestcommissie benoemd, bestaande uit de heeren: E. de Koning, Nic- van Berkel, H de Prie, J. v. d. Hoorn, P. v. d. Meer Czn„ J. van Hameren en E. Rode wijk. Deze commissie heeft groote plannen: niet alleen het organiseeren van het feest maar verder ook het leggen van een hech ten band tusschen de supporters onderling en het behartigen van hun speciale belan gen t.o.v. de sport. Bij de wedstrijden zal het publiek in de gelegenheid worden gesteld om een gift te deponeeren tot bestrijding van de kosten van het feest. Reeds a.s. Zondag late men zijn aandacht gaan naar een ,.bus" op het terrein. Ook de bus-uitslag zullen we iede re week bekend maken. LAWNTENNIS. EngelandFrankrijk op Queen's Club. Jean Borotra en Jaques Brugnon, twee van Frankrijk's grootste tennisspelers," die thans samen honderd jaar oud zijn, bewe zen gisteren op Queens Club, dat de ja- ïen nog maar heel weinig inv'oed hebben gehad op hun spelpeil. De 48-jarige Boro tra speelde zoo goed tegen Butler, dat deze EngeLschman volkomen werd uitgescha keld. Ook Brugnon, die thans 52 jaar oud is was zeer goed in vorm, vooral in het dubbelspel met Eorotra. Tegenover deze oude Fransche garde leken de Engelschen jonge recruten, die voor het eerst in het vuur kwamen. Een groote overwinning van de Fransche I. C. ligt in het verschiet. De stand is nu 42 voor Frankrijk.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 2