OMGEVING STADSNIEUWS LEIDSCH TRIBUNAAL dufrfklgung-ei RECHTZAKEN RADIO KANTOORBEDIENDE MONTEUR-CHAUFFEUR Wandelwagentje LEIDEN SCHAAKSTAD Het 50-jarig bestaan van het Leidscli Schaakgenootschap, Na opening der tentoonstelling op Za terdag jl. kwam nu de drieronden wedstrijd als 2c punt aan de orde. 156 schakers, ver deeld in 39 groepen van 4, namen hieraan doel. Om kwart voor 7 waren allen ver zameld in den Foyer der Stadsgehoorzaal, toen de voorzitter van L. S. G., de heer Ir. J. J. G. van Hoek. allen een hartelijk welkom toeriep en vervolgens de leiding overdroeg aan den secretaris, den heer A, E. J. Modderman. Hierna nam do wedstrijd een aanvang, die duurde van 7-—11 uur met een tempo van 40 z. in 2 uur. Hieronder volgen de uitslagen der eerste ronde van de zes sterkste groepen; le groep: W. F SchiisaJ, Boto (Ldorp) YiYj', Mr. J. H Landwehr (Rotterdam)— J. O. v. d. Eist (Den Haag) 01, 2e groep: Dr. P. C, v. Arkel (O.)—P. Zonderland 01; A, H, J, KoevoetJ, A. Haverkamp (Alphen) 01. 3e groep: J, van Steenis—J. van Dijk (Den Haag) 10; N, Gok (Haz.) n. o.—J. Koet 0—1. 4e groep: J. Verhoeff—J. van Steenber gen (Den Haagï 10; Mr. A. J. Mulder— J. van Sterkenburg (Bod.) 10. 5e groep: A. Mulder—Th. v. d. Berg (O.) c1; A. Scsheer (Bod.)H. Herkney (Am. sterdam) 1Q, 0es groep; M. M. Segaar—W. C. v. d. Land (Den Haag) yy; G. PelsA. P. v. d. Put (Aerdenhout) 1. Hedenavond zal de 2e ronde gespeeld worden, wederom van 711 uur. VOETBAL Voorloopig elftal tegen de militaire ploeg. Een voorloopig Ned. elftal zal Woensdag 30 October a s. des middags half drie in het Feijenoordstadion te Rotterdam een wedstrijd spelen tegen de Nederland- sche militaire ploeg. HIIXEGOM Kath. Thuisfront. Door de afd. Hille- gom wordt hard gewerkt. Zondag zyn aan beide kerken 4000 ciculaires uitgereikt. Zondagavond is voor een tjokvolle zaal in „Flora" met veel succes de revue „Lachen is Troef" opgevoerd. Het gaat goedl LEIÜSCHENÜAM Wedstrijden A. V. V. De 5de compo- t. tie wedstrijd van AVV 1, ditmaal tegen Lenig en Snel is wel niet slecht verloopen <22), doch de uitslag had beter kunnen zijn. Vooral in de laatste oogenblikken had AVV pech, wam de door Angenent geno men penalty stuitte af tegen de binnenzijde van de doelpaal. De stand voor dit elftal is tuans gewonnen 3, gelijk 1 en verloren 1, zoodat het per slot van rekening niet mag mopperen. AVV 2 tegen ATVV 1 en AW 3 legen Duno 4 hebben ditmaal ,.de kous op den kop" gekregen. Het 2de elftal verloor met 6—2 en het derde met 7—0. AVV 4 legen de Haagsche VVP 4 heeft meer suc ces gehad. De verwachting was gelijk spel, doch AVV wist toch nog een 10 overwin ning in de wacht te sleepen. Gebouwd en weer afgebroken. De expediteur van 't H. heeft zonder vergun ning van B. en W. in de Tedingerstraat, nabij zijn huis, eenige loodsen en een ga rage laten bouwen. Het gemeentelijk bouw- en woningtoezicht heeft den bou wer herhaalde malen op dit onrechtmatig bouwen gewezen. Echter zonder succes. Doch het resultaat is dat personeel van gemeentewerken dezer dagen begonnen is de loodsen en de garage weer af te breken. Thans heeft de expediteur verzocht dit afbraakwerk zelf te mogen uitvoeren, wat hem is toegestaan. Ongetwijfeld een waar schuwend voorbeeld. Geboren: Maria Johanna Clazina, d. v J. AmmerJaan en C. H. Rotteveel; Ca- tharina Martina, d. v. J. v. d. Plas en H. C. IIol; Silvia Gerarda Cornelia Maria d. v. W. J. van Benten en B. M. Bolleboom; Andreas Petrus Wilhelmus Franciscus Ma li a z. v. P. J. van Logchem en C. J. Ouds- boorn; Adriana Gerrie d. v. J. v. d. Hout en G. Vis; Cornelia Maria Hendrika. d. v. C. Kragt en M. H. v. d. Nat. Overleden: B. J. van Logchem 7 imnd. Ondertrouwd: P. J. Remmerswaal en M. V/. van Baren resp. 24 en 22 j. Getrouwd: C. Kuijf 24 j. en S. A. Janson 26 j.; J. W. v. d. Heijden 30 j. en C. B. Belt 23 j.F. L. Baars 33 j, en A. A. T. de Groot 27 j.; J. C. v. d. Burg 31 j. en C. A. de Groot 26 j.; M. J. van Haaster 26 j. en H. J. Jan son 26 j.; C. W. de Jong 34 j. en G. v. d. Poel 30 j.; A. J. van Biezen 20 j.(en T. M. de Vreede 23 j.; F. J. Strating 24 j. en H. M. Bilkes 24 j. Bond van kleine Bloembollenkweekers. De Bond van Kleine en Jonge Kweekers :n het Bloemboilenvak heeft een bezwaar schrift gezonden aan de Koningin, den Minister van Landbouw en aan de Kamer leden, waarin na een uitvoerige argumen tatie verzocht wordt te willen bevorderen, dat ten spoedigste een onderzoek worde ingesteld en aan de billijke verlangens tege moet gekomen worde, opdat nog voor dit teeltseizoen een rechtvaardige regeling ge troffen worde, het kleinkweekersbedrijf uit zijn staat van verarming opgeheven en voor de jonge vakmenschen redelijke be staansmogelijkheden in het leven geroe pen worden. NIEUWKOOP Gemeenteraad. Donderdag a.s. des voormiddags half tien zal de raad dezer gemeente in openbare zitting bijeenkomen. Voetbal. Nieuwkoop IUnio I 0—1. Nieuwkoop heeft tegen het Oudewatersche elftal zijn eerste verliespunten in deze com petitie te incasseeren gekregen. Voor de rust, die met 0—0 kwam, ondernamen bei de ploegen in snel tempo diverse aanval len, die evenwel maar weinig gevaar op leverden, omdat beide verdedigingen hecht waren. 20 minuten na de rust kon de rechtsbuiten van Unio een vrij gespeelde bal doorgeven aan den rechtsbinnen, die van de verwarring van de doelworsteling gebruik maakte om te doelpunten. Het toen sterk op de aanval spelende Nieuwkoop kreeg echter geen kans meer. Damclub- Vrijdagavond werd door circa vijftien damliefhebbers in hotel van de Bosch een damclub opgericht. Er werd een bestuur gekozen van drie leden, n.l. de heeren W. Korver, voorzitter, J. van Middelkoop, secretaris, en G. v. d. Bosch, penningmeester. Als damavond werd aan genomen de Woensdagavond in „Het Vlie gende Paard". Deze week begint reeds de clubcompetitie. Nieuwe leden kunnen als nog worden ingeschreven. Ondertrouwd: Johannes Cornelis Lan- geslag 35 j. en Maria Johanna Neuteboom 30 j.; Johannes Maria Pieterse 23 j. te Nieuwveen en H. M. v. Capël 22 j. OUD-ADE Ruiten-troef. Na de groote succesvolle actie in Leiden zal deze stad ons helpen. Wij krijgen een groote. auto uit Leiden. Die gaat langs de hoofdweg. En door Ze venhuizen, en de Zwarte Weg. Daar komt dan een deskundige, die dert»,zaken or dent. De gidsen zullen een hanuje helpen, 't Is te hopen, dat E.H.B.O. niets heeft te doen. Oud-Aders! U kunt dus alle glas kwijt, groot en klein. Schilderijen, portret ten, tuindersglas enz. Voor de verre be woners wordt 't afgehaald door de jeugd per motor-boot. VOORSCHOTEN „St. Genesius". „Tumult op Fleur- stein", aldus het blijspel in drie bedrijven, waarvan de tooneelvereeniging „St. Gene sius" een uitvoering verzorgde in het R.K. Verenigingsgebouw. Nadat de „The Rag time players" de stemming hadden opge wekt met enkele miuzieynummers, opende pastoor J. Th. van Bemmelen als voorzit ter van deze vereeniging den avond- Het blijspel, dat de aanwezigen de verwikke lingen bracht, die kunnen ontstaan, wan neer een hertog voor herbergier en de her bergier voor hertog, groot-grondbezitter en tevens opvoeder van een jongen neef moe ten fungeeren, werd over het algemeen goed voor het voetlicht gebracht. Tevens was aan het slot een happy end(, wanneer de jonge graaf zijn zin doorzet en zich on gelukkig zou gevoelen met de jeugdige markiezin, Odette de Sivres, maar dol ge lukkig de dochter van den erbergier, Ma de leine Severinus, naar het huwelijksal taar te kunnen brengen. Door bijzondere familieomstandigheden waren enkele rol len toevertrouwd aan invallende spelers en speelsters, maar ook zij voldeden best en completeerden het geheel. KUNSTKRING „HET SCHOUWSPEL". „Het Witte Ros" van Paul Vincent Car roll, dat het Amsterdamsch-Rotterdamsch Tooneelgezelschap gisteravond in den Schouwburg bracht voor de leden van de Kunstkring „Het Schouwspel", is ongetwij feld een opmerkelijk stuk. Het tegenover elkaar stellen van een door het leven ge- rijpten, zijn schaapjes door en door ken- nenden ouden pastoor, die behalve de wijs heid der ondervinding ook de mildheid van het warme hart bezit, en daarnaast de star re theoreticus, de ijveraar die alles denkt te kunnen dwingen in den vorm van een jongen kapelaan dit thema is geen nieuw noch oorspronkelijk thema, Maar de ma nier, waarop het hier is uitgewerkt, is knap en onderhoudend. De schrijver weet de spanning, die er onvermijdelijk ontstaan moet door het zelotisch optreden van den kapelaan, geleidelijk op te voeren tot een hoogte, waarop een uitbarsting het gevolg moet zijn en dan treedt de figuur van den ouden pastoor, gehuld in het wonderlijk licht van zijn plotselinge genezing, als de kalmeerende factor naar voren en weet alles nog in goede banen te leiden. Hij dwingt niet. hij raast niet, hij begrijpt slechts de kleine menschen met hun groote tekortkomingen en vertrouwt op de leidjng van Boven. De tegenstelling tusschen de begrijpende liefde en de dwingende doordrijverij werd hier uitgebeeld door Albert van Dalsum, als de oude pastoor, en Jacq. Snoek, de ka pelaan. Zijn rol van door een beroerte ver lamden ouden man hield van Dalsum na genoeg het geheele spel door aan zijn stoel gekluisterd, zoodat hij slechts door sober gebaar en gelaatsexpressie de figuur van den dorpspastoor kon laten leven. Maar hij deed het, zeldzaam fijn en raak. Jacq. Snoek sleep den scherpslijter nog een beetje scher per dan zijn rol voorschreef, zoodat hij een vrij onwaarschijnlijke figuur werd, wat evenwel dit voordeel had, dat leder van harte met zijn nederlaag kon instemmen. Een van zijn slachtoffers was Dillon, een jonge schoolmeester, een slappeling die zich omwille van zijn baantje door den kapelaan liet trappen, maar zich onder invloed van het meisje Fintry (Carla de Raet) en door den drank in een roes tot opstandigheid liet meesleepen. Ben Groenier gaf in deze rol, vooral aan het eind van het tweede be drijf waarbij tot groote ergernis van de aanwezige dames verscheidene kostbare kopjes sneuvelden uitstekend spel. Met de anderen, die wij niet allen noemen kun nen, werd een fraai sluitend geheel ver kregen, zoodat deze opvoering er wederom één geworden is, welke men niet licht ver geet. Het Schouwspel heeft een goede greep gedaan, toen het op dit spel beslag heeft weten te leggen. GLAS ACTIE „RUITEN TROEF". Het Hoofdbestuur heeft het verzamelde glas te Leiden verdeeld als, volgt: De helft /an het glas naar de stad Arnhem, de an dere helft naar de plaatsen Arcen, Velden en Echt in Limburg. Het transport heeft deze week plaats. Den geheelen dag rinkelt nog de tele- loon voor het ophalen van glas. Het Co mité heeft besloten morgen Woensdag de opgegeven adressen en straten imet auto's te bezoeken. Zij, die nog glas disponibel hebben, en dit nog niet hebben gemeld, geven dus s. v. p. direct hun adres op: 3urcau Rapenburg 11, telefoon 20963, Nader wordt medegedeeld dat jongens, in uniform trachten geld op te halen voor de glasactie. Het Comité heeft hiervoor geen opdracht gegeven. Bij een dergelijk bezoek gelieve u hiervan direct de Politie in kennis te stellen. Zij, die namens het Comité glas ophalen, zijn voorzien van een legitimatiebewijs. VERHOOGING DER POSTTARIEVEN. (Reeds geplaatst in onze vorige oplage)» De reeds aangekondigde verhooging van de posttarieven zal 1 November ingaan. De wijzigingen, waarmede het publiek het meeste te maken heeft, zijn de vol gende: Wat het binnenlandsch verkeer betreft: Het porto wordt voor interlocale brieven tot en met 20 gram gebracht van 7)4 cent op 10 cent; voor brieven in locaal verkeer 6 cent (thans 5 ct.). Briefkaarten, interlocaal 7)4 cent (5 ct): locaal 5 ct. (4 ct.); drukwerken tot en met 50 gram 2 ct (1)4 cent), Wat het buitenlandsch verkeer betreft: brieven tot en met 20 gram 20 ct. (12)4 ct.); briefkaarten 12)4 ct. (7)4 ct.); drukwerken 4 ct. 2)4 ct.) Het aanteekenrecht is voor beide catego rieën gebracht op 15 cent (10 ct). De tarieven van het interlocale briefver keer voor brieven boven 20 gram worden aldus: 20 t/m 100 gram 15 cent. 100 t/m 300 gr. 20 cent, 300 t/m 5500 gram 25 cent. 500 t/m 1000 gram 35 cent, 1000 t/m 2000 gram 50 cent. De tarieven voor het postverkeer met België blijven gehandhaafd voor brieven t,m. 20 gram, thans 10 cent. Al is de expresse-verzending in het bin nenland nog niot weder ingevoerd, is een verhooging van het expresserecht reeds vastgesteld. Dit zal 30 cent bedragen in plaats van 10 cent, zooals vroeger. Het ex presse-vervoer wordt weer ingevoerd, zoo dra men de beschikking heeft over vol doende motorvoertuigen ten behoeve der bestelling. Het gebrek aan vervoermiddelen Is ook oorzaak ervan, dat de pakketpost nog riet in gang is. Vermoedelijk zal deze in Februari weer Ingevoerd worden. De verscheidenheid der posttarieven is zoo groot, dat ze hier niet alle vermeld kunnen worden. De postkantoren zullen nader inlichtingen verschaffen. OFFICIEELE PUBLICATIE. INLEVERING FRUITBONNEN DOOR HANDELAREN. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat handelaren In groenten en/of fruit de voor 2 kg, appelen of peren aan gewezen bonnen 632 en 132 Algemeen ge durende het tijdvak van 21 October t.m. 6 November bij de grossierscombinatie van hun rayon op een nader door de Groco te bepalen dag moeten inleveren. 1456 TOEWIJZING PINDAKAAS. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat op de suikertoewijzingen tot na der order ook pindakaas kan worden betrok leen en wel in een hoeveelheid van onge veer 370 gram 1 pot). 1478 UITREIK INK X-COUPONS. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat in de week van 20 t.m. 26 Octo ber aan consumptie verstrekkende bedrij ven coupurekaarten, waarop toewijzingen voor suiker, koffie, thee en melk voorko men, zullen worden uitgereikt. De kaar ten zijn bestemd voor het verbruik gedu rende de 12e en 13e periode 1946 (27 Octo ber t.m. 21 December). Op de coupurekaarten komen de volgen de toewijzingen voor: X 027 voor suiker; X 029 voor koffie; X 030 voor thee; X 038 voor melk. 1479 Bij den aanvang van de zitting van het Leidsche Tribunaal werd hedenmorgen al lereerst uitspraak gedaan in de volgende zaken: W. Bleuzé te Leiden, ontzetting uit beide kiesrechten en verbeurdverklaring van zijn vermogen tot een bedrag van 5000. Mej. A. M. Kok te Alphen aan den Rijn, heropening van het onderzoek en opdracht aan de R.K. Reclasseering te Leiden tot het Se TOBIAS IS DAPPER 22. Maar vijf tegen één is een te grote overmacht. Steeds meer drongen de man nen op Tobias toe en hoe hij zich ook weerde, hij moest het onderspit delven. Hij voelde zich vallen en even later hadden de mannen Tobias bij armen en benen vast en hij was weerloos. De mannen waren ech ter niets te spreken over Tobias. Ieder van hen had wel een flinke buil opgelopen en wat ze nu deden was een soort wraak oefening bedoeld. Onder het zingen van het iiedje „Jonas in de Wallevis" zwaaiden ze hem heen en weer en bij de laatste regel lieten ze hem los en de spartelende Tobias zocht hogere regionen op.... opmaken van een rapport over haar. H. Boon te Leiden, interneering voor den tijd van 1 jaar en 7 mnd, tot 7 April 1947 en ontzetting uit de beide kiesrechten. J. H. Janse te Leiden, heropening van het onderzoek. C. J. v. d. Kaay te Leiden, interneering voor den tijd van 1 jaar en 4 mnd. tot 27 Nov. 1946 en ontzetting uit de beide kies rechten. J. G. Boumans te Bodegraven, internee ring voor den tijd van 1 jaar 5 mnd. tot 27 Nov. 1946 en ontzetting uit de beide kies rechten. POLITIERECHTER. De huisvrouw M. de J. te Leidschendam was bij een ruzie te rap geweest met haar tong; ze had herrie met een ambtenaar die in functie was, en had toen eenige be- leedigingen geuit. Die nam de rechter thans hoogst kwalijk en hij veroordeelde haar tot een week gevangenisstraf. G. W. Z. te Leiden had clandestien een varken geslacht, voor welke bezigheid de Officier tegen hem drie maanden ge vangenisstraf vorderde. De politierechter veroordeelde verdachte tot twee maanden gevangenisstraf. W. van M te Rijnsburg had wollen dekens in ontvangst genomen, zonder daar voor een vergunning te geven. Voor dit clandestien gedoe, vorderde de Officier te gen verdachte een maand gevangenisstraf. De politierechter volstond met opleggen van 30.— boete of 10 dagen hechtenis. W. S., een tuindersknecht uit Nieuwkoop, timmerde den tuinder P. van R. met een stuk hout op diens hoofd, vanwege een ru- Er was door van R. rattenkruid neerge gooid, en de kippen van S. waren daaraan dood gegaan. Dat was wel niet zoo erg prettig voor de kippen en voor S„ doch dit gaf geen vrijheid voor de mishandeling. De Officier vorderde twee weken gevan genisstraf, waartoe de rechter veroordeelde. E. H. te Katwijk aan Zee nam een wollen deken in ontvangst, waarvoor niet de ver- eischte vergunning aanwezig was. Om dit zwarte gedoe tegen te gaan, vorderde de Officier een maand gevangenisstraf; de po litierechter veroordeelde tot 30 boete of 15 dagen hechtenis. Voor Woensdag. HILVERSUM I, 301 M. 7.00 Nieuws, gymn. en gram. 10.25 Piano 11.00 Gram. 11.45 Berichten uit Indië. 12. Gram. 12.30 Accordeon. 13.00 Nieuws. 13.15 Eddy Walis. 14.00 Voor de Vrouw. 14,15 Muziek. 15,00 Voor de jeugd. 15.45 Orgel. 17.15 Muziek. -17.30 Volksherstel; 18.00 Nieuws; 18.15 Gram. 18.30 Voor de Ned. strijdkrachten. 19.00 Gratm,. 19.15 N. V. V. 19.30 Causerie. 20.00 Actual. 20.20 Opera- concert 21.15 Adreas Latsko. 22.15 Ram blers. 22.45 Causerie. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. HILVERSUM II. 415 M. 7.00 Nieuws, gymn. en gram. 11.00 Piano. 11.45 Gram. 12.00 Orkest. 1300 Nieuws. 12.15 Orgel. 13.45 Sextet. 14.30 Causerie. 14,50 Gram. 15,00 Muziek. 15.30 Kwintet. JG.00 Koor 16.45 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.45 Over Indië. 18.00 Mandoline. 18.40 Gram. 19.00 Nieuws. 19.15 Causerie. 19.30 Eng. les. 20 00 Orkest. 20.55 Causerie. 22.00 Nieuws en actualiteiten. 22.30 Gram. 22.45 Avond wij ding. 23.00 Zang, 23.30 Gram. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 22 Oct. Groenten. Andijvie I 3.8015.kroten I 57,30 bloemkool I 21—44, II 13—27. III 5—9; pronk- boonen 32550, snijboonen 51132, stokboonen 53145, komkommers f 9 31, gelekool 813. groenekool 1015, roodekool 1013. wittekool 617, spruitkool 2966, boerenkool 911; Chineeschekool 69, annanas meloenen 514, bospeen 719, peen z. lof 7.50 11.60 postelein 283.1, prei I 4—11, II 2—3. Bleekselderie I f 15—18, bossel- derie 1.203,60, knolselderie I 712, II 25, natuursla 1.205.60, spinazie 1039, tomaten 2492. bonken 20, kriel 20. uien 6.408.10, druiven 134 156, knolrapen 79. KATKIJK a. d. RIJN, 21 Oct. Groenten- veiling. Per 100 kg. Waschpeen I 4 19, id- II 4—6, Stamfcoonen 60106, Kroten I ƒ7.30—7.40, Andijvie ƒ57—91, Gele kool 610.10, Roode kool 9.6013, Per 100 stuks: Sla H 2.30—2.40. Bloem kool II A ƒ10—26, id. in ƒ3—10, Uien 8.109.20 Groene kool 811, Bloemkool I 2460, Waschpeen per 100 bos 13 Ondertrouwd HELEN J. KELLER en BERNARDUS C. BATENBURG hebben de eer U kennis te geven van him voorgeno men huwelijk waarvan de inzegening zal plaats heb ben op Dinsdag 12 Nov. 1946, in de parochiekerk van St. Martinus te Venlo. Toekomstig adres: Keulsche Poort 14. 1495 Getrouwd: GERARD VAN MUIJEN JOPIE VAN BRUSSEL, üie. ook namens weder- zijdsche ouders, hartelijk dank zeggen voor de be toonde belangstelling. 1486 Op 9 Nov, a.s. hopen on- I ze geliefde Ouders N. SCHRAMA 1 en i TC. M. SCHRAMA— j VAN BRECHT i 1 hun 25-jarige Echtver- eeniging te herdenken. Dat God hen nog lang 2 moge sparen is de 1 wensch van hun dankbare kinderen 2 Jan. Ina, Wim. Jeanne en Rinus. i Voorschoten. 1502 Leidscheweg 244. Op Donderdag 24 Oct. a.s. hopen onze Ouders, 2 de Heer en Mevrouw t BLOOS t hun 40-jarige Echtver- eeniging te herdenken, j Hun dankbare l kinderen. f Gouda, Krugerlaan 17. DANKBETUIGING Voor de vele en talrijke bewijzen van deelneming, ondervonden bij het over lijden van onze Broeder en Oom JACOBUS MOURITS betuigen wij aan allen on zen hartelijken dank 1501 H'woude, 22 Oct. 1946. Corn Mourits en familie ALG. KENNISGEVING. De Heer en Mevrouw VAN HAASTEREN-v. STEIJN. zeggen med enamens we derzij dsche ouders harte lijk dank voor de vele blij ken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Leiden. 22 Oct. 1946. N. Rijn 27a. 1499 2 SCHRIJFMACHINES gevraagd. Oud of defect VERLOREN Gascape tusschen Hoogma- de en Nieuwe Wetering. Terug te bezorgen. Voor weg 51. Nieuwe Wetering. t Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien Van de H.H. Sacramenten der Ster venden na een langdu rig doch geduldig ge dragen lijden, onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot en Overgrootmoeder ELISABETH CORNELIA MATT AAR Weduwe van ANTHONIE VAN DEN BERG in den ouderdom van bijna 85 jaar. C. v. d. Berg J. M. v d. Berg de Gunst A. v. d. Ber A. L. v. d. Berg— Cossee E. J. Philipse v. d. Berg W. N. Philipse Cor v. d- Berg Kleinkinderen en Achterkleinkinderen Leiden, 21 Oct. 1946, Joubertstraat 11. 1494 De gezongen H. Mis van Requiem zal gehouden worden op Vrijdag 25 Oct. in de kerk van den H. Leonardus (Haag- weg) te 9 uur. waarna de begrafenis van uit de kerk om 10.15 uur op het R. K. Kerkhof. Verzoeke geen bloemen. Rozenkransbidden Dins dag- en Woensdagavond aan het sterfhuis en Donderdagavond in de kerk om 8 uur. 1484 Gevraagd wegens in diensttreding (MNL. OF VRL.) Fa. L. Beuk Zonen - Noordwijk STAATSLOTEN 3 verkoop begint Donderdag 24 October Kantoren: WITTE SINGEL 67, TELEF. 22674 BOERHAAVELAAN 18, TELEF. 26913 HOOGE RIJNDIJK 20. TELEF. 25500 Gevraagd wegens in diensttreding 1485 Fa. L. Beuk Zonen - Noordwijk Student in wis- en natuur kunde heeft nqg eenigen tijd beschikbaar voor BIJLSSSEN te geven aan huis van den leerling Condities en tijd nader overeen te komen. Br. onder no. 3218 bur. v. d. blad. CRAMOFOONPLATEN groote partij Enfjelsche en Hollandsche muziek, zang en dansplaten ,ook kerk zang van 75 cent af. Koffer- en salonpathefoons vanaf 20. Luidspreker f 15. Reparaties vakkundig. Mu ziekhandel, Janvossensteeg 41."Leiden. 3220 Gevraagd een MEISJE voor elke dag of 3 dagen per week. J. Klein, Noord einde 244, Roelofarends- veen. 1487 BIEDT ZICH AAN: NETTE WERKSTER Brieven onder no. 3224 bu. reau van dit blad. Te koop aangeboden een i. g. st. Te bevr. Leidsche weg 103 Voorschoten. 3219 WIE KAN mij helpen aan gebruikte Hollandsche en (of) bui- tenlandsche postzegels. Sinds 1927 lijdende aan chronische ziekte en reeds jaren opgenomen in zie kenhuis zonder eenige on dersteuning. J. Cerbontai- ne, Ziekenhuis m. Z. 4. Cal- variënberg 11. Maastricht. Gevraagd voor direct een bekwaajn R.K. Brood- en Banketbakkersbediende oi Halfwas. L. v. d. Geest, Brood, en Banketbakkerij Watertje 19, Zoeterwoude. R.K. Dienstbode gavraagd, zelfs*, kunnen de werken en koken, in ge zin met 3 kinderen. Goed loon en goede behande ling. Aanm. Zeemanlaan 31 Leiden. 1491 ER BIEDT ZICH AAN een KRAAMVERZORGSTER VERLOREN Zaterdagavond 19-10-'46 tus schen Mauritskade, Noord einde, Groenmarkt chroom nikkel Roamer Jr. polshor loge radium cijfers, bruin lederen band. Bij terugbe zorging belooning door T. H IJap. Leidsche straat weg 11, Oegstgeest. 1505 Te huur een perceel prima TUINLAND Selegen a d. Amstel, ïeuwveen. Te bevr. C. Hoogervorst, Dir, Veiling. H.H. KAPPERS I Biedt zioh aan eerste kap persbediende. Prima vak man. Voor nadere inlichtin gen Arnold H. Bergers, Haarlemmerstraat 216 Lei den. Tel. 20392. 1503 Hulp in de huishouding b. z. a. voor 3 dagen in de week met huisel, verkeer. Br. met uitv, inl onder no. 1498 bur. van dit blad. Wie wil een R. K. jong Echtpaar met baby helpen AAN KAMERS of gedeelte van woning met (of gebruik van) keu ken. Br. onder no. 3223 bur. van dit blad. VENDUHUIS DER NOTARISSEN Op Donderdag 24 October a.s. des v.m. val ling van> Meubilaire Goederen, Koperwerk, Gd. en Z. Voorwarpen enz. LANGERAAR Abonnementen en Advertentiën wor den aangenomen door Agent J. v. d. PIJL A 85 HULPEN HALFWASSEN GROOTWERKERS gevraagd voor atelier Fa. SCHOEMAKER, Maatkleermaker, Westeinde 29, Den Haag. Loonklasse A.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 2