S)e CcicbclveSou^cuit OP KORTE GOLF Vandaag: de Politieke besprekingen Groote nederlaag Labour-lid pleit voor Mgr. Stepinac der |enheidspartij Wederopbouwplan Stationsweg in Leidsche Gemeenteraad DINSDAG 22 OCT. 1946 Bureaux: Papengracht 32. Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen f 0.26 per week, 1.10 p. mnd, 3.25 p. kwartaal Franco p. post 14.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37e JAARGANG No. 10916 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Uitgave van N.V. „De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.m. Bi) contract belangrijke korting. Terreur. I"VE MOEILIJKSTE TAAK van de regee- ring is: de loon- en prijspolitiek. In dien de regeering er in slaagt, de loonen en prijzen in een zekere evenredigheid te brengen, en zóó, dat ons land kan uitvoe ren, in een mate, als vereischt voor een noodzakelijken en gewenschten invoer als de regeering daarin slaagt, dan heeft zij be. reikt, wat één harer voornaamste doelstel lingen moet zijn. Zeker, er wordt nog veel meer verwacht van de huidige regeering. Maar weinig za ken zijn belangrijker of zóó belangrijk als een gezonde loon- en prijspolitiek. Dit is niet een vraagstuk van alléén ma- terieelen aard. Ook geestelijke belangen van héél het volk zitten aan de behande ling van dit vraagstuk vast; zij moeten er van worden onderscheiden, maar kunnen er niet van gescheiden worden. Of de regeering in deze hoogst belangrij ke taak zal slagen? Wij willen ons niet aan voorspellingen wagen, maar mogen consta. teeren, dat de ernstige wil en het doelbe wust streven aanwezig is. Dat streven moeten allen, die het groote belang voor land en volk inzien, zoo krach tig mogelijk steunen. Dien steun moedwillig te onthouden of, nog erger, bedoeld streven van de regee ring te dwarsboomen, is misdadig. Misdadig meer dan ooit zijn daar om alle stakingen, die redelijkerwijze kun nen worden voorkomen; die niet voor de volle 100 pet. gerechtvaardigd kunnen worden geacht. Stakingen grijpen, direct en indirect, in in het productie-proces, in de geheele economische politiek. Door den comoministischen Eenheidsbond is een 24-uur-staking in het mijnbedrijf ge. proclameerd. De drie andere organisaties, vereenigd in de Vakunie, hebben tegen de ze staking geprotesteerd, daar reeds onder handeld wordt en niet zonder succes over de gewenschte looncorrecties, voor welker ver krijging die 24-uur-staking zou moeten dienen! Terwijl wij dit schrijven, is ons nog niet bekend, of bedoelde staking vandaag is doorgegaan. Misschien hebben de commu nisten'hier een les getrokken uit den uit slag van de verkiezingen te Berlijn: de les, dat velen, die nu tot bezinning schijnen te komen, alle terreur, met name ook de communistiche, beu zijn, en naar democra tie verlangen. 32 PCT. DER MIJNWERKERS NIET VERSCHENEN OP DE MIJNEN. Naar aanleiding van den oproep tot sta king, welke de Algemeene Bond van Wer kers in het mijnbedrijf heeft uitgegeven, is vandaag op de vroege diensten, welke om 6 uur hedenmorgen aanvingen, 32 pet. der mijnwerkers niet verschenen. Dit percentaege is genomen in vergelij king met de diensten van verleden week Dinsdag, en geldt voor de Limburgsche mijnen gezamenlijk. Van ongeregeldheden is geen sprake. De opgekomen 68 pet. ver richten rustig hun werk. NIEUWE RANTSOENBONNEN. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat met ingang van 27 October 1946 rantsoenibonnen en rantsoenkaarten van nieuw' model in gebruik zullen worden ge nomen voor voeding-s en genotmiddelen. De nieuwe bonnen zijn uitgevoerd in de kleuren rood, blauw, rood met blauw en rood met grijs. De tekst is gedrukt in zwar te letters en bestaat uit de aanduiding van hoeveelheid en artikel, voorafgegaan door dien letter E. De thans in omloop zijnde rantsoenbon nen en bonnen der toeslagkaarten blijven geldig t.m. 21 December 1946. De in om loop zijnde wisselbonnen blijven ook na laatstgenoemden datum geldig, eveneens blijven geldig de rantsoenbonnen „een rantsoen artikel A" voor 1/4 rantsoen huishoud- of toiletzeep en „een rantsoen artikel K" voor een paar schoenen (uit sluitend uitgereikt aan gerepatrieerden uit Nederlandsoh-Indië). BINNENLAND. Pater Verheggen CssR. is in den ouderdom van 70 jaar te Rotterdam over leden. De doodstraf is geëischt tegen den Jo denverrader E. J. de Groot, koopman in parfumerieën te Amsterdam. Bij den distributie-dienst te Doetin- ohem zijn knoeierijen ontdekt met bon nen voor rijwielbanden en levensmiddelen kaarten. De leider en twee ambtenaren zijn geschorst. BUITENLAND. In Wales zijn 6000 autobus-chauffeurs in staking gegaan. Meer dan 1000 piloten van de Ame- rikaansche Transworld Airlines zijn in sta king gegaan om een loongeschil. Haarlem helpt Nijmegen. In de Spaarne- stad wordt een inzameling gehouden van glas voor' het geteisterde Nijmegen. Een jeugdige Haarlemsche draagt haar „ruitje" bij. WERD GISTEREN uit Batavia gemeld, dat de politieke besprekingen spoedig" zouden beginnen, thans verneemt Aneta uit officieele bron, dat deze politieke besprekingen reeds vandaag, Dinsdag, een aanvang zullen nemen. Overigens is het bevel „staakt het vuren" nog steeds niet gegeven. Een officieel communiqué zegt, dat de conferentie gisteren overeengekomen is om de wapenstilstandscommissie te machtigen een „staakt-het-vuren" instructie uit te vaardigen, zoodra zij een beslis sing daartoe genomen heeft, zonder dat zij zich tot de plenaire zitting zal behoe-" ven te wenden. troepen op Sumatra landen een „com plete" oorlog kon worden verwacht bij de eventueele landingsoperaties. De tien vermiste Hollandschen Lazaristen. Tot op heden is bij de H. Congregatie van de Propaganda Fide nog niets verno men omtrent het lot van de tien Neder- landsche paters Lazaristen, werkzaam in het Apostolisch Vicariaat van Soerabaja- die tijdens den opstahd van de inlanders, na den val van Japan, gevangen genomen werden. Te Rome heerscht hieromtrent de grootste bezorgdheid en men stelt alles in het werk om de noodige inlichtingen te be komen. Problemen van de overgang worden bestudeerd! Het communiqué zegt voorts, dat een re solutie tot de instelling van een comité voor burgerlijke zaken eenstemmig werd aangenomen. De taak van de commissie wordt als volgt omschreven: „De comimissie zal een ont werp opstellen voor een organisatie ter bestudeering van de problemen van bur gerlijken aard, die voortspruiten uit den wapenstilstand eri de door de geallieerden bezette gebieden op Java en Sumatra en de communicaties met en tusschen de om liggende gebieden betreffen. Verder zal haar taak bestaan uit het be- studeeren van problemen, die zich voor doen in hetzelfde gebied en die voortsprui ten uit het terugtrekken van de Britsche en Britsch-Inidisdhe troepen tot 30 Novem ber. Als basis voor haar werkzaamheden zal de commissie aanvaarden den bestaanden toestand in de betrokken gebieden. Eén soldaat gesneuveld sinds den wapenstilstand. Sedert de bekendmaking van den wapen stilstand op 14 October is één Nederlandsch soldaat gesneuveld. Dit geschiedde in het gebied van Bandoeng, toen een aanval van Indonesiërs op een Hollandsche patrouille moest worden afgeslagen. Spanning op Sumatra. Dr. A. K. Gani, de Indonesische „sterke man" van Sumatra en republikeinsch mi nister van Economische Zaken verklaarde gisteren: „Ten gevolge van de wapenstilstands-bc- palingen zullen Nederlandsche troepen de steden Palemlbang, Padang en Medan op Sumatra bezetten." De Australische correspondent Graham Jenkins, die zoo juist van Sumatra te Ba tavia is teruggekeerd, voorspelde, dat tenzij de order „staakt het vuren" gegeven zou worden, vóórdat de Nederlandsche De minister van Economische Zaken, dr. G. W. M. Huysmans, zal a.s. Woensdag avond om vijf minuten over acht over bei de Nederlandsche zenders een radiotoe spraak houden, waarbij hij mededeelingen zal doen over een extra-textielvoorziening voor de noodgebieden. Te Praag is het pro ces begonnen tegen Kurt Deluegue, SS- groepsleider en poli tiechef, die van vele oorlogsmisdaden be schuldigd wordt. De beklaagde tijdens zijn verhoor gedurende de eerste zitting van het Volksgerechts hof. Grenscorrectie Donderdag in de Kamer De Tweede Kamer is telegrafisch bijeen geroepen tegen Donderdag 24 October, te één uur. Na een korte openbare vergade ring, waarin eenige hamerstukjes zullen worden afgedaan, zal de Kamer in besloten vergadering gaan, ten einde de regeering in de gelegenheid te stellen een verklaring af te leggen betreffende door haar aan de vier groote mogendheden kenbaar te ma ken desiderata omtrent grenscorrecties. RUSSEN ONTSTEMD NA VERKIEZINGEN TE BERLIJN Soc. Dem. behaalden 50% S.E.D.slechts 20% Zooals gisteren reeds gemeldi, heeft de sociaal-democratische partij bij de Zondag gehouden gemeenteraadsverkiezingen te Berlijn de overwinning behaald, terwijl de door de Sovjets gesteunde socialistische eenheidspartij een éclatante nederlaag leed. De sociaal-democraten hebben n.l. onge veer 50 pet. van het aantal stemmen be haald. terwijl de christelijk-democraten als tweede en de socialistische eenheids partij met een percentage van nauwelijks Britsche regeering zal niet protesteeren In een brief aan de „Times" levert het Labour-lid van het Britsche parlement, Stokes, critiek op een verklaring van den Joego-Slavischen zaakgelastigde tijdens een perconferentie te Londen over het pro ces van aartsbisschop Stepinac. Stokes schrijft o.m.: ,,Het is merkwaardig, dat de zaakgelastigde een uitzondering moest ma ken voor critiek op de beschuldigingen te gen den aartsbisschop. Niet alleen de Brit sche en Amerikaansche propaganda, maar ook de geheime zender van Tito's partisa- nen maakte gedurende den oorlog gebruik van ,de openlijke critiek van den aartsbis schop op het regiem van Pavelitsj. De aartsbisschop deed al wat in zijn vermo gen lag om een einde te maken aan de mas sa-slachting .van orthodoxe Serven. Hij pro testeerde steeds tegen vervolgingen op grond van rassenonderscheid, of deze nu tegen de Serven of tegen de Joden gericht waren. De Joego-Slavische zaakgelastigde ver- meeldt niet, op welke wijze de Joego-Sla vische aanklager twee herderlijke brieven gebruikt om aan te toonen, dat de bis schop schuldig was- Deze brieven werden na den oorlog gepubliceerd. De aartsbis schop had den moed om daarin bezwaar te maken tegen discrimineerende maatrege len ter belemmering van het religieuze le ven van de Katholieken en in het bijzon der ter uitschakeling van een christelijke invloed op de opvoeding der kinderen. Ook werd daarin geprotesteerd tegen arresta ties en gevangenneming zonder vorm van proces van vele priesters. Om deze redenen werd Mgr. Stepinac gearresteerd en veroor deeld. Toen de communisten over de ge heele wereld hun best deden om de geal lieerde oorlogsinspanningen te dwarsboo men, heeft de aartsbisschop ons steeds ge steund". DE SOWJET-UNIE EN DE ATOOM CONTROLE. Volgens de New York-Times heeft de Sowjet-Unie een „onverwacht radicale stap" gedaan door aan de geleerden van de commissie betreffende atoomenergie van de N.N. voor te stellen, dat de controle op de atoom-energie zou worden aangevan gen bij het allereerste stadium, namelijk toezicht op de nog niet gedolven mineralen. De Sowjet-Unie zou een rapport verlan gen over de uraniumvindplaatsen over de geheele wereld. Het betroffen voorstel, door professor Alexandrof ingediend, zou er op wijzen, dat de Sowjet-Unie thans bereid is te onderhandelen over controle op de atoom-energie op concrete feitelijke basis. GEEN AANSLAG OP DEN PAUS. Volgens den correspondent van de Times te Rome zijn alle geruchten omtrent een aanslag op den Paus categorisch tegenge sproken door de autoriteiten in Vaticaan stad. De Joegoslavische vrouw, welke door de politie werd gearresteerd, had het, vol gens mededeeling van genoemde autoritei ten niet op den Paus voorzien, doch, naar men aanneemt, op een prelaat in het gevolg van den Paus. Van den betrokken prelaat wordt gezegd, dat hij op het punt staat uit de Russisch-Orthodoxe Kerk te treden en Roomsch-Katholiek te worden. Deze prelaat is onlangs uit Rusland naar Italië gevlucht, aldus de mededeelingen. Naar de Engelsche minister van staat, Hector MacNeil, in het Lagerhuis heeft medegedeeld, blijft minister Bevin bij zijn reeds aan den aartsbisschop van Westmin ster uiteengezette standpunt, dat het niet juist zou zijn indien de Britsche regeering bij Joego-Slavië protesteerde tegen de ar restatie en het vonnis van aartsbisschop Stepinac, daar de kwestie de Joego-Slavi sche binnenlandsche politiek betreft. 20 pet. als derde uit de stembus kwamen. Daar het bestuur van Berlijn tot heden overwegend in handen van de eenheids partij was, zal deze uitslag een ingrijpen de verandering bewerkstelligen in het ge meentebestuur van Berlijn. Terstond na het bekend worden van de Berlijnsdhe nederlaag, werden drie leiders van de eenheidspartij door leidende Rus sische functionarissen voor een bespreking uitgenoodigd. De Sovjets toonden zich ver rast en teleurgesteld en verweten de partij leiders, dat zij hen onjuist hadden voorge licht over de povattingen van de Berlijners licht over de opvattingen van de Berlijners ten aanzien van een socialistische een heidspartij. Men acht het niet uitgesloten, dat de ne derlaag van de eenheidspartij de Russische gedragslijn met betrekking tot leveranties aan de Russische sector van Berlijn belang rijk zal wijzigen. De levering van electri- sche stroom werd gistermorgen reeds on derbroken, terwijl men voorts meent, dat de „stroom van gaven", als extra-voedsel, kleeren en brandstof, die door de Russen voor de bevolking van Berlijn ter beschik king werd gesteld, nu spoedig zal zijn op gedroogd. Bioscoopbezoek verzetje. Dat de behoefte aan ontspan ning en verstrooiing na vijf jaar bezetting onstuimig naar bevrediging zou zoeken was te verwachten. Maar we hadden ook verwacht dat de vloed wel weer zou ver- ebben. Het artikel in ons nuimmer van Donder dag 17 October over het bioscoopbezoek in onze stad, is door zijn cijfers en gegevens :r.teressant en veelzeggend. Verhoudings gewijs besteden de Leidenaars na de be vrijding 6 tot 7 maal zooveel aan uitgaan als vóór den oorlog. Maar bovendien blijkt, dat dit uitgaan zich in hoofdzaak richt naar de bioscopen, terwijl de belangstelling voor concerten en tooneelvoorstellingen, d'e een grootere kans maken om cultureele waarde te hebben, zoo goed als niet is toe genomen. Voorts kan men aannemen, dat door denzelfden persoon tusschen de der tig en vijf en veertig maal, de biocsoop wordt bezocht. Hier blijkt uit: ten eerste: cat men er geld voor over heeft en naar verhouding veel geld; ten tweede, dat dit bioscoopbezoek wordt geleverd door alle klassen en standen van do maatschappij; ten derde, dat de belangsteling voor con certen en andere uitvoeringen, die meer een cultureel karakter dragen, zeer mid delmatig, om niet te zeggen miniem, is. Zou het niet rechtvaardig en billijk zijn om nu bij de vermakelijkheidsbelasting onderscheid te maken en deze belasting vuor cultureele uitvoeringen tc verlagen? En die voor het bioscoopbezoek te ver- noogen? Niemand zal dit prettig vinden maar het is nu eenmaal noodzakelijk, dat er straks geld in de gemeentekas komt en wij zien niet in, waarom de geweldige toename van het bioscoopbezoek alleen winst moet brengen aan dat bedrijf, terwijl de ge meente noodlijdend is. En voor de bios- coopjes-pikkers zal hel per hoofd niet veel uitmaken of zij meer betalen. Als ze er zóó op verzot zijn, hebben ze cat dubbeltje oi kwartje méér er ook wel voor over. Het zij de vroede vaderen van onze stad eerbiedig in overweging gege ven. Onteigeningsplan-in-één-ettappe aangenomen De gemeenteraad behandelde gisteren eerst een reeks kleinere punten. De heer C. J. Plena, van de Partij van den Arbeid, werd als nieuw lid geïnstalleerd en legde ee beloften af. De heeren J. G. Wilterdink J. Slegtenhorst, J. B. Volkers en R. J. van den Ende werden benoemd tot hoofden van scholen. De laatste tot onderwijzer, na een opmerking van den heer A. van Dijk (Kath.), dat een sollicitant met verreweg de meeste bevoegdheden niet eens op de voordracht was geplaatst, waarop weth. v. Schaik o. m. antwoordde, dat die bevoegdheden voor deze functie niet verricht zijn. De heer v. Dijk sprak er rog zijn voldoening over uit, dat nu Leid sche leerkrachten waren voorgedragen. De school voor buitengewoon lager on derwijs, kreeg S 1250.in eerste instantie toegewezen voor de aanschaffing van nieuwe leermiddelen. De heer Knuttel (comm.) had liever het geheele aange vraagde bedrag nu beschikbaar gesteld. De heer Woudstra (Prot.) betwijfelt de juist heid der opgegeven cijfers. Weth. Van Schaik betoogde, dat nu alleen de meest noodzakelijk leermiddelen worden aange schaft, waarmede ook het hoofd zich kan vereenigen. Het geheele gemeente-personeel zal wor den doorlicht om de t. b. c. te kunnen be strijden. Het betreft ongeveer 1000 per sonen; de kosten bedragen 1050. De heer Kortmann (Kath.) bepleitte het kostbare toestel in „Endegeest" te ge bruiken voor massale doorlichting, en daar toe contact te zoeken met de röntgenolo- gische afdeeling van het Acad. Ziekenhuis. De heer Riedel (P. v. d. A.) ondersteunde dit denkbeeld. Weth. Menken beaamde de wenschelijk- heid het toestel in gebruik te houden. De verlenging van de machtiging aan B. en W. tot het rooien van noodlijdende boomen ontlokte aan den heer Lombert (Kath.) een bewogen klacht over de vo gels, wier gezin bij het rooien van boomen op de Hooigracht werd gedood. De heer Riedel, die toen deze moord partij plaats vond loco-burgémeester was, zeide. dat het de bedoeling was ge weest de eieren te vernietigen, maar dat het rooien wat iaat was geschied of dat de kraaien te snel hadden gebroed. De raad werd daarna verzocht zijn in stemming te betuigen met het wederop bouwplan Stationsweg en omgeving, doch verdween eerst in de ondoorgrondelijke diepten van een geheime zitting, waaruit hij eerst na anderhalf uur babbelen (wij bedoelen natuurlijk de conversatie in de perskamer en niet de vruchtdr?»ende h rzadslagimgem van de vroedschap) weer opdook. De heer Lombert (Kath.) bond B. en W. als eerste taak op het hart te zorgen voor voldoende woningen ter vervanging van de vernielde of te sloopen woningen. De heer Vos (Vrijheid) maakte aanmerking op de korte termijn, v/elke den Raad is gegeven voor zijn advies. Voorts had hij, over het hoofd ziende, iiat het hier een plan in hoofdzaak betref een viertal opmerkingen over een uitspringende hoek in het trottoir bij de L. D. W.. over de scherpe punt van het op het Stationsplein ontworpen flat gebouw, over de tuinen langs de Morsch- singel, over het overbodig afschuinen van den hoek Rijnsburgersingel en over het naar zijn inzien te haaks treffen van de Turfmarkt-verkeersweg met de Lange- grachtverkeerskeg. De heer Van Dijk (Kath.) vond de toe gangen tot het parkeerterrein achter de Morschsingel te nauw en betreurde, dat v/eer een van de singels ontluisterd wordt. De heer Hendriks (Prot.) was ook al beducht te stooten tegen de uitstekende hoek van de L. D. W. en was evenmin te spreken over de singelverbreeding. De heer Riedel (P. v. d. A.) besprak de tram-misère op het Stationsplein en toon de zich onbevredigd, dat het spoorweg probleem Haagwcg onopgelost bleef. De trein had met een viaduct over de Haag- weg moesten Avorden geleid. De heer Frohwein (P. v. d. Vr.) zou het gebouw van de K. van Koophandel buiten de onteigening willen houden en infor meerde, of voor de verwezenlijking van dit plan buitenlandsch materiaal noodig was. Wethouder Jongeneel stelde den heer Lombert gerust met de mededeeling, dat S. en W. er „angstvallig" voor zullen zor gen, dat voor de vernielde en gesloopte woningen andere in de plaats komen. Het geheele complex-Haverzaklaan is vrijwel bouwvallig een 15-tal huizen uitgezon derd niet alleen door bombardement, maar ook doordat de huizen zijn leegge roofd voor brandhout enz. Ook zonder dit plan zou het geheele complex afgebroken moeten worden. In plaats van de 180 wo- ringen, die meerendeels vernield' of uitge plunderd zijn. komen 30 woningen aan de Leuvenstraat en 150 aan den Morschweg. De wethouder ging uitvoerig in op de behandeling in onderdeelen welke de heer Vos e. a. bij dit plan in hoofdzaak had te berde gebracht. Het wegwerken van de knik bij de L. D. W. zou nieuwe onteige ningen vergen. Ronde hoeken zijn tegen woordig bij architecten niet meer in de mode. De toegangswegen tot het parkeer terrein zijn 6 a 7 M. Ook de wethouder betreurde het, dat de Morsch-singel eraan moet gelooven het wordt een weg van 12 M. breed, plus 4 M. trottoir, een muur aan de waterkant en boomen langs de huizen kant. De singel kan echter in het verkeers plan niet worden gemist. Aan tram-maat schappijen is concessie verleend tot 1970; daar zitten we dus mee. Ook spr. vond de Ilaagweg-oplossing niet royaal; zij valt echter buiten dit plan. Het is heelemaal niet de bedoeling het gebouw van de K. v. K. te sloopen; de gemeente heeft alleen een stukje noodig van den achtertuin. Er zal zoo weinig mogelijk buitenlandsch ma teriaal worden gebruikt. Spr. drukte zijn vreugde uit, dat het Stationsplein, dat voor Surhuisterveen misschien goed was. doch Leiden onwaardig, door dit plan gemoder niseerd zal worden. Ten slotte deed hij het voorstel namens E. en W. het onteige- r.ingsplan niet in twee (zooals aanvanke lijk voorgesteld) doch in één étappe te doen uitvoeren. Daartegen verzette zich de heer Wilmer (Kath.), die het een bezwaar achtte, met het oog op het mogelijke verloop van prij zen, nu reeds tot onteigening te besluiten van panden, die eerst later noodig zijn. Het voorstel van B. en W. onteige ning in één étappe werd aangenomen met 1810 stemmen (tegen stemden de ieden mr. Vos, Frohwein, mr. Woudstra, Hendriks, Robbers, Stolp, Wilmer, A. van Dijk Perquin en Aalders). Er waren dus 7 leden bij deze stemming afwezig. Het geheele Voorstel van B. en W. werd daarna z. h. st. aanvaard. Bij de rondvraag critiseerde de heer Van Dijk (Kath.) de slappe werkwijze van de evacuatie-commissie. Weihouder Jon>- geleen was het met die critiek niet eens. De heer Knuttel (Comm.) Avilde een licht puntje in de duisternis van de Groenha- zengracht stichten. Dat had de belangstel- .ing van weth, Van der Kwaak, die ter loops mededeelde, dat van de 990 gaslan taarns er 200 ontsnapt waren aan de bal dadigheid van de jeugd. De heer Riedel had 's nachts om 4 uur op straat geloopen en was verbijsterd gebleven over de royale verlichting. Veel te royaal vond hij. We houden ons aan het rantsoen weerlegde d'1 wethouder, die deze overdadige helder heid nog toelichtte met de mededeeling, dat alleen de hoofdverkeersweg des nachts ervan profiteert, ten gerieve van het snel verkeer. De heer Knol (Prot.) drong aan, dat er bij voordrachten meer rekening zou worden gehouden met diploma's. De voor zitter was van rreening, dat men daarnaast ook op andere bekwaamheden moest let ten. Dat deed de deur toe. Sluiting. 1°°°° WEERSVERWACHTING ooooo 5 Aanvankelijk zwaar bewolkt, met 5 5 voornamelijk in het Zuiden van het 5 land hier en daar nog eenige regen, g R Later brekende bewolking. Daling van temperatuur, l oooooooooouoooooooooooooooooooooooooooo»

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1