STADSNIEUWS OMGEVING PROMOTIE RADIO Verloren Kachel te koop of te huur Schooletuis HET KATHOLIEK THUISFRONT In iedere parochie, zoo hebben de bisschoppen Zondag jl. gesproken, zal er een Thuisfront opgericht moeten worden om onze soldaten op alle mo gelijke manieren te steunen. De Dekenale Parochie kan gelukkig verklaren, aat zij reeds een uitstekend floreerend thuisfront heeft werken, dat dank zij de spontane giften in geld en boeken van vele parochianen bij z'n eerste actie reeds een goed succes is geworden. En eerlijk gezegd: we hadden niet anders verwacht! Want wie onder ons gaat niet het belang ter harte van onze jongens, die ook voor ons hun beste beentje voor zetten, zoowel hier in het land als over zee. Wij beschikken hier over alle moge lijke middelen om onze ontspanning te zoeken en onze soldaten, vooral op ver re posten in Indië, zijn van dat alles dikwijls verstoken. Zij hebben onze hulp dan ook dub bel en dwars noodig, en.hebben er recht op!!! Laat deze eerste actie-stoot geen vuur werk zijn met veel pracht en schitte ring, waarna niets overblijft dan leeg te en koude. Neen! Ons Thuisfront moet kunnen blijven doorwerken, en daarom reke nen wij er cp, dat allen zullen volhar den in de steun, dien zij ons hebben Degenen, die nog extra ons Thuis front willen gedenken, behoeven slechts een berichtje door te geven, gericht aan: „HET KATHOLIEK THUISFRONT, HEERENSINGEL 3, LEIDEN", en alles komt voor elkaar! Wij danken allen hartelijk voor de ons beloofde hulp namens al onze jon gens, waar ter wereld zy zich ook be vinden! ONZE VRIENDEN VOOR ONS, WIJ VOOR ONZE VRIENDEN!!! Katholieke Thuisfront, Dekenale Parochie, Leiden. AMBTSAANVAARDING Prof; c. h. de goeje. Gistermiddag heeft prof. C. H. de-Goeje, vanwege het Leidsch Universiteitsfonds be noemd tot bijzonder hoogleeraar aan de Leidsche universiteit om onderwijs te ge ven in taal- en volkenkunde van Suriname en Curasao, zijn ambt aanvaard met het houden van een inaugurale rede in het Groot-auditorium der Universiteit. Prof. de Goeje, zoon van den vroegeren Leidschen hoogleeraar en Gemeenteraadslid M. J. de Goeje, vertelde allereerst hoe in de laatste halve eeuw ook wat het Neder- landsch gebied betreft, de Amerikanistische wetenschap is opgebouwd en welk aandeel hij daarin heeft gehad bij expedities en door studie. Hierna kwam spr. tot zijn voordracht welke tot onderwerp had: „Primitieve volkjes, gespiegeld aan den modernen mensch (en omgekeerd)". Hij stelde in het licht hoe deze primitie ve menschen hun wetenschap verkrijgen in trance en extase, dus op de wijze van een medium, terwijl de moderne mensch ge bruik maakt van het denken. Daardoor zijn er twee wijzen van weten: die van den ge- voelsmensch, waartoe bij ons behoort gods dienst, kunst en cultuur, en die van den denker en wilsmensch, die onze techniek heeft voortgebracht. Spreker roemde de beschouwingen van Huizinga over het ver- welken onzer beschaving, maar wees op de ontzaglijke levenskracht van den modernen mensch. In zijn toespraak tot Curatoren, Professo ren en Studenten roemde spreker den Uni versiteitsraad van het Leidsch Universi- teits-Fonds, die reeds vóór de bevrijding deze zaak heeft voorbereid en daarmede toonde een open oog te hebben voor de cul- tureele belangen van Suriname en Curacao. In dit verband roemde hij- ook het Konink lijk Nederlandsch Aardrijkskundig Genoot schap, de Maatschappij ter bevordering van het Natuurkundig Onderzoek der Neder- landsche Koloniën en de Vereeniging voor Suriname en sprak zijn dank uit aan de Kon. Ned. Marine, waartoe hij vroeger be hoord heeft. ACADEMIENIEUWS. LEIDEN. Geslaagd doctoraal examen ge neeskunde 2e gedeelte: de heeren: H. J. Fokkens te Dordrecht, J. P. M. Trouw te Oegstgeest, E. Verbeek te 's Gravenhage; candidaats examen rechtsgeleerdheid: mej. F. Weusten te Vaals, mej. A. M. de Jong te Wassenaar, mej. L. A. Cleveringa te Leiden; de heeren: H. J. Verspijk te Was senaar, R. Franken te 's Gravenhage, B. J Asscher te Scheveningen; doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heer L. H. P. C. v. d. Voort, te Epen (L.). Conservator rijksmuseum van Volken- de. Door den minister van Opvoeding, Kunsten en Wetenschappen is dr. C. Noote- boom alhier benoemd tot conservator van het Rijksmuseum van Volkenkunde. De klassieke opleiding in dezen tijd. Voor 'n aandachtig gehoor heeft Donderdag avond de rector van het Haarlemsch Gym nasium, dr. C. Spoelder, in de gymnastiek zaal van het Sted. Gymnasium over bo vengenoemd onderwerp een interessante causerie gegeven voor de leden van het Klassiek Verbond en eenige genoodigden. In een inleidend woord wees dn A. Scholte, rector van het Gymnasium alhier, er o.m. op, dat het onmogelijk is zich het Klassiek Verbond te denken zonder klas sieke opleiding en vorming. Daarom wa ren behalve de leden van het Verbond ook de ouders der leerlingen en de leerlingen der 6e klas uitgenoodigd. Dr. Spoelder begon zijn causerie miet er op te wijzen, dat bij groote kunstwerken, schiPder- en beeldhouw- en litteraire kunst steeds de vraag gesteld kan worden of deze kunst voor zichzelf waarde heeft of dat zij zulks heeft door de reactie, die zij opwekt bij bewonderaars. Spr. verge lijkt naar aanleiding hiervan een ver taling van de Odysseus van Homerus door Boutens en door Timmermans, welke een geheel verschillend1 beeld van Homerus geven. Spr. schetste daarna het oppermachtige klassicisme uit de 19e eeuw, dat uitslui tend lette op aesthetiek, terwijl hij schet ste hoe dor het onderwijs op het gymna sium was in de 90-er jaren. Het klassicisme werd tenslotte overwonnen door de histo rische richting, men begon de diepe oud heid te bestudeeren. En de archaeologie bracht ons in kennis met de inderdaad in teressante opgravingen in Troje en Kre ta. Er kw1am een frissche strooming, do'ch het duurde lang eer zij doordrong in het onderwijs zelf. Door de papyri werden ver rassende vondsten gedaan en langzaamaan kreeg men een anderen kijk op de histori sche richting. Spr. vroeg waardeering voor alles wat ter bevordering van het klassicisme was ge daan en wist in een interessant, vaak hu moristisch betoog aller aandacht tot zich te trekken, toen hij er op wees, dat men de klassieken moet weten te lezen, moet weten te genieten in al hun schoonheid. Dan zal men ondervinden, dat de oudheid niet zoo veel verschilt van het tegenwoordige. Aan het slot van zijn causerie ontving dr- Spoelder namens alle aanwezigen een hartelijk woord van dank bij monde van rector Scholte. Jubileumfeestavond N.Z.H.T.M. Dat het personeel van de N.Z.H.T.M. niet alleen haar dagelijksche plichten in dienst der maatschappij, maar ook ten gerieve van het publiek goed weet te verrichten, was y/el algemeen bekend, doch dat het or- ganiseeren van een feestavond den tram- mannen ook niet vreemd is, bleek gister avond weer bij den feestavond ter gelegen heid van de jubilea van diverse leden van het personeel in de Stadsgehoorzaal geor ganiseerd. Deze jubilarissen waren: 40 jaar: D. van Velzen en A. Heyboer, beiden Lei den. 25 jaar: J. Vermeer, Th. Thomas en C. H. Boting, te Voorburg, N. Kerkhof te Rijnsburg en Joh. Schotanus, J. Eiser, J. Jonker, S. Kok, G. J. Overvliet, D. v. d. Valk, B. Gaastra en J. H Klepper allen te Leiden. Zij werden allen in de receptieka mer ontvangen en onder de feestklanken van een jubileummarsch, door het eigen muziekkorps o.l.v. den heer R. van 't Hof uitgevoerd, binnengeleid. De groote zaal was inmiddels geheel gevuld met belang stellenden, onder wie wij o.m. opmerkten den burgemeester van Leiden, jhr. mr, F. H. van Kinschot en zijn echtgenoote, den heer J. J. Jurrissen, onderdirecteur der N.Z.H.T.M. en zijn echtgenoote en verder tal van afdeelingschefs en verder personeel, voorzoover de dienst zulks toeliet. De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter van de feestcommissie, den heer A. Hollinga, die allen, in het bijzonder de eeregasten, een hartelijk welkom toeriep, waarbij hij er vooral zijn vreugde over uit sprak den burgemeester aanwezig te zien, er den wensch aan toevoegende, dat hij nog meerdere malen een feestavond van de N.Z.H. zou mogen bijwonen. Voorts heette hij welkom de verscheidene jubilarissen, directie en afdeelingschefs en zegde hun hartelijk dank voor de medewerking van hen ondervonden bij het organisefcren van dezen feestavond. pe voorzitter van het Jubileumfonds, de heer J. J. IJsendijk, wees er vervolgens op, dat een jubileumdag moet worden herdacht Wel'is iedere jubilaris op den eigen feest dag reeds gehuldigd te zijnen huize, doch deze hulde zal men er wel bij willen nemen. Spr. wensch te hun nog vele jaren van ge lukkigen arbeid toe tot bloei der Mij. Aan gezien de directeur, de heer Roëll, verhin derd was aanwezig te zijn, dankte spr. den heer Jurrissen voor alles wat hij voor het Jubileumfonds heeft gedaan, waarna hij te vens dank bracht aan de diverse commissie leden en het muziekgezelschap. Spr. her dacht vervolgens de leden van het perso neel, die der Mij. in het afgeloopen jaar zijn ontvallen, ter jagedachtenis van wie enkele oogenblikken van stilte werd betracht. De heer J. J. Jurrissen, hierna het woord verkrijgend, zeide mede de aanwezigheid van den burgemeester op hoogen prijs te stellen, 'waarna hij de jubilarissen nog maals in het openbaar hartelijk geluk- wenschte, erop wijzend, dat zij gedurende 25 of 40 jaar hun beste krachten aan de Mij. hadden gewijd. Hij sprak de hoop uit. dat zij dit ook in de toekomst zouden blijven doen tot meerderen bloei van het bedrijf, dat een goede klank heeft onder de bevol king. Hierna was het woord aan het cabaret gezelschap Herman Tholen, dat in de revue: „Alles witniets zwart" een allergezel ligst cabaret-programma ten gehoore wist te brengen, dat begin tot einde de aanwe zigen heeft doen genieten als zelden ge beurde. Herman Tholen zelf met zijn con ference en liedjes, de 2 &nnabelles in haar zang- en dansfantasieën, Ferry, bekwaam auteur en karakterspeler tevens Tini La- vell, als cabaratière, Pim Tholen als Com ponist en cabaretier en last not least Co van der Heide Wijma als virtuoos op de piano, zij allen brachten een programma, dat allen bevredigde en somwijlen in ex tase bracht Het was een uitstekende avond, besloten mét een dansje na. Chrysanthententoonstelling Stadsgehoor zaal. De te houden Chrysanthententoon stelling, van 29 October tot 3 November, in de Stadsgehoorzaal, alhier, belooft een succes te worden. Vele grootb Chrysanthenkweekers heb ben bereids hun medewerking toegezegd, zoodat er werkelijk een unieke verzameling Chrysanthen verwacht mag worden. Even als Dahlia's, behooren ook Chrysanthen tot de populaire tuinplanten, welnu, in dit opzicht zal men in de Stadsgehoorzaal, ook op dit gebied het allernieuwste en het allerbeste kunnen bewonderen. Meer en meer wordt er aan tuinver- fraaiïng gewerkt, niet alleen door particu lieren, doch ook door de overheid, immers, al die bloeiende tuintjes tezamen, kunnen Leiden tot een bloemenstad omtooveren. Mogen Chrysanten reeds algemeen bekend en geliefd zijn, in de Stadsgehoorzaal zal men eerst recht kunne zien, wat er met deze fraaie bloemen, zoowel voor tuinbe- planting, als voor snijbloemen, te berei den valt. We kunnen u nu reeds verklao- pen, dat de Leidsche Bloemist-winkeliers met een inzending zullen komen, die alle verwachtingen ver zal overtreffen. We maken er onze lezers op attent, dat de heer Joh. Jonker, voorzitter van het tentoonstellingscomité, op Maandag a.s. een causerie over de radio zal houden, over al les wat met deze tentoonstelling in verband staat. Stem dus Maandag, 21 October, des avonds om 19.55 allen af op Hilversum I. De Leidsche Winkelstand. Het dit jaar 300 jaar oude pand van de fa. P. v. d. Most v. Spijk, Haarlemmerstraat 142, heeft een algeheele restauratie ondergaan. Met behoud van zooveel mogelijk het oude ca chet is de winkel gemoderniseerd en dub bel zoo groot geworden. Is dit laatste van belang voor winkelier en klant, ook de mo derne omlijsting in blinkende tegels is een eisch des tijds. Onder leiding van architect Kret hebben de aannemers Verzijden en v. Vliet er een fraai stuk werk van gemaakt. De in 1864 door den heer P. v. d. Most v. Spijk opgerichte zaak heeft een uitsteken de verjongingskuur ondergaan. P. Boot sr. t In den ouderdom van' 84 jaar is te Veenendaal overleden de heer P. Boot sr., oud-directeur van de N.V. Scheepsbouw- en reparatiewerf „De Hoop", voorheen gebroeders Boot, te Leiden, en oud-voorzitter van de afdeeling grootbe drijf der Kamer van Koophandel en fabrie ken voor Rijnland De begrafenis vindt plaats a.s. Maandag té 14 uur te Leiderdorp. BONKAARTEN HALEN. Maandag bonkaarten halen: letter T van af To tot einide, U en V t.m. Ve. Dienst der apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 19 October 1 uur tot Zaterdag 26 Oct. 8 uur waargeno men door de apotheek Duyster, Njeuwe Rijn 18, Tel. 20523. Te Oegstgeest door: de Oegstgeester apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. SCHAKEN. VIJF EEUWEN SCHAAK. Vandaag vindt de ouverture plaats van het grootste schaakevenement, dat Leiden ooit gekend heeft. Het door de oorlogsomstandigheden uit gestelde gouden jubileum van het Leidsch Schaakgenootschap gaat op luisterrijke wij ze gevierd worden. De inleiding daartoe wordt op passende wijze gevormd door de zeer bijzondere ten toonstelling „Vijf Eeuwen Schaak", in het Rijksmuseum van Volkenkunde, welke he denmorgen door den burgemeester van Lei den, jhr. mr. F. H. van Kinschot is ge opend. Wij komen op een en ander Maandag na der terug. Hoofdklasse Kon. Ned. Schaakbond. De indeeling is bekend geworden. Het le tiental van het Leidsch Schaakgenootschap speelt wederom in dezelfde groep n.l. West- Zuid met Spangen, Kralingen, Het Centrum, N. Rotterd. Sch.ver., Disc. Disc, en H. Chr. Cch.ver., dus met 4 clubs uit Rotterdam en 2 uit den Haag. De eerste wedstrijd is vast gesteld op Zaterdag 16 Nov. a.s. alhier te gen de Haagsche Chr. Sch.v. I. Se dufiïklgangzi De Zon komt op... maar... 20. Zwijgend liepen de twee vrienden enige tijd voort elk met zijr. eigen gedach ten bezig. Hoe zou deze nachtwandeling, aflopen? Wie weet tot welke dingen deze bende in staat was? „Maar," zei Tobias zonder enige inleiding „ze zullen natuurlijk willen weten waar die buit gebleven is en ik ben niet van zins ze dat te vertellen!" Uren liepen de mannen door, keken zorg vuldig om zich heen maar zagen niets ver dachts. En eindelijk verslapte hun aan dacht. de ochtendschemering brak door. Wie de aanvoerder van deze geheimzinni ge bende ook mocht zijn, aan een zeker talent ontbrak het hem vast niet. Op het moment dat noch Tobias noch Binky door «ie prachtige morgenstond aan eenig ge vaar dachten sloeg hij zijn slag. Een vre selijke kreet deed de vrienden van ont zetting verstijven. Tien ogen toebehorende vijf mannen, die als uit het gras verrezen waren, staarden hen aan.... ALPHEN AAN DEN RIJN Installatie Burgemeester Schokking. Naar wij vernemen zal de officieele in stallatie van den nieuwen burgemeester op 5 November a.s., des n.m. te 1.45 uur plaats hebben. Raadsvergadering. De eerstvolgende openbare bijeenkomst van den raad dezer gemeente zal plaats hebben op Dinsdag 29 October, des avonds te 7 uur. LEIDSCHE ND AM Ernstig fabrieks-ongeluk. Door onver klaarbare oorzaak is in de fabriek Julien te Voorburg de deksel van de compressor afgeslagen. Met enorme kracht kwam de deksel terecht tegen de beenen van den 20- jarigen P. van Rijn, uit de Willibrordus- straat alhier. Zeer ernstig gewond is de ge troffene naar St. Antonius-hove vervoerd, waar hem het been tot boven de knie afge zet moest worden. Gunning. Na aanbesteding van den bouw van 16 arbeiderswoningen vanwege de woningbouw-vereen. „St. Willibrordus" is het werk gegund aan den laagsten in schrijver, de firma G. A. Baaten te Waspik, voor de som van 194.323 (de raming be droeg 196.842). LISSE K.V.P.-afdeeling in „de Engel". In het vereenigingsgebouw van de Pa rochie H.H. Engelbewaarders kwamen de leden van de Kath. Volkspartij dezer paro chie Donderdagavond bijeen onder voorzit terschap van den heer P. Oosterveer. In zijn openingswoord wierp de voorzit ter allereerst een terugblik op de gehouden verkiezingen in deze gemeente, die voor de K.V.P. alleszins bevredigend zijn verloo- pen. Het punt van de bespreking, waarvoor wij hedenavond bijeen zijn, luidt: Moet er in de Engel een zelfstandige afdeeling der K.V.P. worden opgericht of blijven wij on der Lisse? De voorzitter zette uiteen de be sprekingen in het bestuur der afdeeling Lis- se en de daarin gedane toezeggingen. Het voor en tegen van afscheiding en samen gaan is overwogen. De verhoogde belang stelling, welke voor het politieke leven zoo noodzakelijk is, wettigt een parochieele af scheiding. De moeilijkheden en samenwer king bij de te voeren gemeenteraadsverkie zing zullen moeten gevonden worden en gereglementeerd in een soort overbrug- gings-systeem of contact-bestuur, dat de richtlijnen hierbij te volgen uitstippelt en klaar maakt. De heer Floris besprak de samenwerking tusschen Lisse en de Engel en informeerde naar het denkbeeld van het bestuur. De heer Verdegaal zou gaarne het standpunt van het bestuur vernemen. Kap. Huibers sprak zich uit voor een parochieele afschei ding en zag hierin meer vóór- dan nadeelen. Nadat de voorzitter duidelijk uiteen ge zet had, dat het onderwerp hoe de gemeen teraadsverkiezingen geleid moeten worden, een uitvoerig punt van bespreking is ge weest, ging men over tot stemming. Van de 39 personen spraken zich 33 uit vóór de parochieele vorming van een eigen afdeeling van de Katholieke Volkspartij. De parochie van de H.H. Engelbewaarders te Lisse heeft vanaf heden dus een eigen af deeling van de K.V.P. Men sloeg spijkers met koppen cn koos een bestuur hetwelk gevormd wordt door de heeren: K. Verdegaal, C. Turènnout, W. P. van Dijk, L. A. van der Zon, W. Beijk, P. Oosterveer en J. Dames. De heer Oos terveer werd met algemeene stemmen tot voorzitter gekozen. NOORD WIJK Nieuw raadslid. Doordat het Chr. Hist. Raadslid, de eer Plug, de gemeente met terwoon gaat verlaten, zal zijn plaats wor den ingenomen door den heer J. de Monijè. Ongeval. De heer F. de L kwam per fiets op den Lageweg in botsing met een laag over den weg gespannen touw, het welk daar bij herstelwerkzaamheden werd gebruikt, me? het gevolg dat hij kwam te vallen en meerdere verwondingen opliep. VOORSCHOTEN Rectificatie. Men verzoekt ons mede 'o deelen, dat de huldiging van den heer Van Leeuwen aan de Zilverfabriek niet betrof een 25- doch een 30-jarig jubileum. De juiste dag van het jubileum was 16 October. RIJNSATERWOUDE Korte Baan-draverij. De seizoensluiting op Zaterdagmiddag 1 uur belooft een span nende wedstrijd te worden, zoodat de paar densportliefhebbers een prachtigen middag ti wachten hebben De volgende paarden zijn ingeschreven: Jim Wilkes, Ju Ju, Ivan Ha nover, Hanover T., Fer van Salidar, George Wilkes, Cycloon, Herold Mc G, Fleetness T, G. de Mascotta, Dictator Spears, Absyrtus, Welkom, Eduard Anvil, Buziau K. W., Hol- landia, Flying Guy, Dumas Hanover, Gret- ta Trothan, Dalver, Anzolor, Harrold Hano ver K, Akron B., Harras, Allouez, Abdul lah Scott. maken? Hoger Inko men? Presteer méérl Dan verdient U ook meerl Studeer bl) Resa. Oplet* ding voor erkende exa men*. Vraagt oni pro spectus: Midden- standsdlpl. Staats- praktijkdiploma. Boekhouden M.O. Praktijkdiploma Boekhouden. Bekende Scfcrffieitffce Cmrtmm ZONDAG. HILVERSUM I (301 M.) 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 17.00 VARA. 22.00 AVRO 8.00 Nieuws, 10.15 Bach, 11.00 Gevar. progr. 12.00 Gram., 12.40 Koor, 13.00 Nieuws, 13.15 Romancers. 13.50 N.S. 14.00 Boekbespr. 14.30 Concert 15.15 Filmpr.; 15.30 Zuid Afrika. 16.00 Skymasters. 16.40 Sport. 17.00 Cabaret, 17.30 Oome Keesje. 18.00 Nieuws en sport. 18.30 v, d. Ned. Strijdkr., 19.00 Prot. dienst, 20.00 Actual. 20.15 Operette. 21.00 Hersengymn., 21.30 Gram. 21.50 Hoorspel. 22.30 Muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. HILVERSUM II (415 M.) 8.00 KRO, 9.45 NCRV. 12.15 KRO, 17.00 NCRV, 19.45 KRO. 19.45 KRO. 8.00 Nieuws. 8.15 Hoogmis. 10.30 Prot. kerkdienst. 12.00 Gram. 12.15 Boekbespr. 12.30 Septet. 13.00 Nieuws. 13.30 Apologie. 13.50 Opera. 15.30 Piano. 16.00 Caus. 16.15 Ziekenlof 17.00 Prot. dienst. 18.45 Orgel. 19.15 Bijbel. 19.30 Nieuws en reportage. 20.00 Biddend leger. 20.15 Concert 20.45 Actual. 22.00 Nieuws. 22.20 Caus. 22.35 Avondgebed. 22.50 Gram. MAANDAG. HILVERSUM I (301 M.) VARA. 7.00 Nieuws, gymn. en gram., 11.00 Voor dracht, 11.15 Cello, 11.45 Ber. uit Indië. 12.00 Eddy Walis, 12,30 Orgel, 13.00 Nieuws, 13.15 Boyd Bachman, 13.45 Muziek. 14.15 Gram. 14.30 v. d. vrouw. 14.15 Gram. 15.30 v. de kleuters. 15.45 Over Java, 18.00 Nieuws, 18.15 Jan Corduwener, 10.30 Voor de Ned. Strijdkrachten, 19.00 P v. d. A, 19.15 Koor. 19.45 Caus. 20.00 Actual. 20.20 Faust. 21.20 Hoorspel. 21.45 Ramblers. 22.20 Trio. 22.45 Caus. 23.00 Nieuws, 23.15 Graen. HILVERSUM II (415 M) NCRV. 7.00 Nieuws, gymn. en gram. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Gram. 11.15 Lezing, 11.35 Zang. 12.00 Orkest, 13.00 Nieuws, 13.15 Kwintet, 14.00 Caus. 14.30 Muziek, 15.00 Gram. 15.20 Fluit. 16.00 Bjjbel. 16 45 Kwar tet, 17.30 Gram. 18.40 Sport. 19.00 Nieuws, 19.15 Piano, 19.45 Caus. 20.00 Prinses Julia na opent gezinsweek. 20.15 Mar. kapel. 21.00 Caus. 21.20 Koor. 22.00 Nieuws. 22.30 Gram. 22.45 Avondwijding. 23.00 Cello, 23.30 Gra- mofoonmuziek. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 19 Oct. Groenten. Per 100 kg.: roodekool 714 savoyekool f 711. groenekool 1015, boerenkol 89, ra pen 810, prei f 413, kroten 5.60 10.40, uien f 6—8.90. peen 7.50—11 50, spruiten f 2372, andijvie 3.5010.50, druiven 70164, snijboonen f 65159, pronkboonen 4057. stamboonen f 39 156, postelein 1824, spinazie 1236, tomaten 16—62 Per 100 stuks: komkom mers 736, bloemkool 546, meloenen 1824 salade 17.10, knolselderie 7 14; per 100 bos: pieterselie 2.504.50, selderie f 2.60—6.30, bleekselderie 2126, peen 715. R'VEEN, 18 Oct. Bloemenveiling. Chrysanten (eenbloemige) f 0.430.61; id. II f 0.230.38; Troschrysanten f 0.630.99; id. II 0.24—0.48; Dahlia's 0.26—0.43; Afri kanen f 0.05—0.08; Margrieten f 0.040.06; Gladiolen f 0.04—0.13; Esther Read f 0.00— 0.10; Colleus f 0.15—0.18; Asters f 0.17— 0.20; Asparagus f 0.240.28; Primula's f 0.480.52; Cyclamen f 1.101.40; Cactus f 0.07—0.11. 18 Oct. Groetenveling. Snijboonen^ f 10.9013.10; Princeboonen f 16.10; Snij- boonen-stek f 2.204.40 per 10 kg Andij vie f 2.806.00; Uien f 2.006.00; Slavellen 10.00; Tomaten A f 43.00—64.00; B. f 41.00 —66.00; C. f 28.00—41.00; CC f 14.00—17.00; Bonken f 28.0030.00; per 100 kg. Bloem kool f 7.0020.00; Knolselderij f 1.005.00; Meloenen f 8.00—15.00; Sla f 1.60—4.00 per 100 st Aardbeien f 0.690.97; id. Kleinen f 0.40 per doosje. MOTOR-KAJUITBOOT gevraagd pl.m. 7 m. lang. Br. m. inl. Geister. Bilder- dijkkade 21hs., A'dam. Sleutelbos voor perceel Hooigracht la. Tegen be looning terug te bezorgen N. Rijn 65a. 1457 THUISWERK GEZOCHT Dame zoekt type- of schrijfwerk aan huis. Br. onder no. 3196 bur. V. d. blad. Winterberging Zeilbooten en kano's in ruime loodsen. Jachthaven ..De Trekvaart", H. Geijs- man Maredijk 149a, Privé adres Breestraat 32a 3202 Melkzaak ter overname gevraagd van Êarticulier. Liefst buiten, rieven onder no. 3201 bur. van dit blad. Te koop Wie heeft boo npotdig mogelijk Hulp in de huishouding gevr. in gezin van 4 kleine kinderen voor dag en nacht Mevr. CosterGus- senhoven, v. d Waalsstraat no. 56. 1429 Gevraagd een WERKSTER voor Donderdag of Vrijdag den geheelen dag. W. Meijer. Rijndijk 08. Voor schoten. 1404 Gevraagd per 1 December R.K. Dienstbode wegens huwelijk der te genwoordige bij M. J. Be rends, smederij. Leimui- den. 1410 Gevraagd een bekwaam Automonteur zoo noodig eenige leiding kunnende geven. Garage Knijnenburg. v. Vliet. Leid- schendam. 1408 v/h j. en j. Schravendljk Breestraat 107, t.o. Stadhuis GEVRAAGD: GEM. ETAGE of zit-slaapkamers met keu ken voor echtpaar en twee volwassen dochters. Bij voorkeur omgeving Anna- kliniek. Br. onder no. 3204 bur. van dit blad. TE KOOP; 1440 1 Motorrijwiel Royal Enfield. 350 cc.. Hoo. ge Morschweg 66. Oegst geest. WASSENAAR Abonnementen en advertentiën wor den aangenomen door J. BROUWER achterweg 44

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3