zJ n Een lastige uitwedstrijd voor U.V.S.! Rapport over gezinsverzorging. Vlawt auta'ó aan den Coapenden (tand gemaakt utmden jy|ET DE VOLTREKKING van het vonnis 1TI te Neurenberg is een tragische streep gezet achter een donker hoofdstuk uit de geschiedenis van Europa. Tien mannen, verantwoordelijk voor onnoemelijk veel el lende, omdat zij de leiders waren in dit drama van internationale misdaden, heb ben hun leven moeten laten in den strop. De elfde vonniste zichzelf. Hun lijken zijn verbrand en de asch is verstrooid in den wind. Zoo was hun uiteinde schande en zal hun herinnering verwaaien als kaf. Toen de voltrekking van de doodvonnis sen bekend werd, zal menigeen een oogen- bliik stil zijn geweest en de gedachte aan de tragiek van deze levens zal zich ster ker dan ooit hebben opgedrongen. Eens was een man als Goering omringd door een staf van oogendienaars, die vlo gen voor den rijksmaarschalk; alles juich- tè en riep „Heil" als hij, behangen met lintjes en ridder-orden, in één van zijn luxueuse auto's' stapte, met zijn maar schalksstaf groette, gevleid door de ver eering van zoovelen, en wegreed naar zijn weelderig landhuis. Wij herinneren ons, dat hij tijdens dén oorlog in zijn eigen trein in Utrecht arriveerde; het geheele station was afgezet, perrons werden ont ruimd en overal stonden schildwachten, roerloos als uit graniet gehouwen. De scha duw van Goerings macht lag over de stad. Woensdagochtend in alle vroegde werd een baar binnengedragen met een dooden man er op, gekleed in pyama. De militair, die de leiding had bij de executie, lichtte het laken op en zei: ,,O.K. Take him away". (In orde, brpng hem weg). En de scha duw van de galg viel over den dooden man. Hij, die zich het leven benam, heeft te gelijk met de tden anderen gestaan voor den Eeuwigen Rechter, voor wien niets verborgen is en die oordeelt met een objec tiviteit als geen ander. Zijn oordeel is niet aan critiek onderworpen; ^ij hebben hier slechts het hoofd te buigen en te bidden, dat de menschheid nimimer meer genood zaakt zal zijn om een dergelijk proces op nieuw aan te spannen. Neurenberg is een baken voor de toe komst van het internationale recht en van den vrede en een waarschuwing voor hen, die dit recht met voeten willen treden. \7REDE SCHEPPEN is een vervelende en lastige taak. Dat is een uitspraak van Byrnes, toen hij Donderdagmorgen in Washington ariveerde. Maar hij was toch van meening, dat de Vredesconferentie groote vorderingen had gemaakt. Hij was vergezeld van senator Vandenberg, die ook in Parijs was geweest en zich in banikiers- termen als volgt uitte: „Er zijn debet- en creditposten in de vredes-rekeningen. Ik ben van meening, dat het resultaat een klein saldo aan de credit-zij<de is". Wanneer wij nu naarstig zoeke,n naar dat kleine saldo van d'e Vredesconferentie, die vrijwel tegelijkertijd als de Neurenberg- sche tragedie geëindigd is, dat kunnen we op de credit-zijde schrijven, dat de volken gelegenheid hebben gehad om hun mee ning kenbaar te maken voor het forum van de geheele wereld en dat zij die meening hebben neergelegd in eenige „aanbevelin gen" aan de „groote vier", waarmede deze rekening kunnen houden. In een paar brandende kwesties hebben zij zich uitge sproken, zooals bijv. in de kwestie van het vrije scheepvaartverkeer op den Donau. QP HET WEENER CONGRES van 1815 werd in beginsel besloten den Donau open te stellen voor het internationaal scheepvaartverkeer. De vader van deze gedachte was de Russische wensch om de ze groote rivier niet uitsluitend onde- de macht van het Habsburgsche Rijk te laten Te Parijs heeft de vredesconferentie op nieuw den wensch tot herstel van de vrije vaart op den Donau uitgesproken en nu zat de gedachte voor om deze groote rivier niet uitsluitend onder de macht van de macht van de Sovjet-Unie te laten. Om aan deze beginsel-uitspraak rugge- graat te verleerien, hebben de Amerikanen in Duitschland beslag gelegd op het groot ste gedeelte van de Donau-vloot, waarmede zij een troef in handen hébben, waar de Russen niet tegenop kunnen. Vrije vaart op den Donau zal de prijs zijn, dien Hon garije en Joego-Slavië met goedvinden van Rusland moeten betalen om hun Donau- vloot gerestitueerd te krijgen. Dat is pract-ische politiek, zooals Ameri ka het zakelijk opvat. Het netelige probleem van Triest heeft de Vredesconferentie niet kunnen oplos sen. De aanvaarde oplossing wordt niet ge accepteerd door Joego-Slavië en wij moe ten thans afwachten wat de „groote vier", aan wie ten slotte de eindbeslissing toe komt, ervan terecht zullen brengen. Overi. gens zou het ons te ver overen, indien wij een balans van de Parijsche conferentie zouden willen geven. Het karakter der conferentie, die wel aanbevelingen mocht geven, maar geen besluiten kon nemen, is dan ook van dien aard, dat men nog moei lijk van resultaten kan spreken. De gedelegeerde^ die zich gehaast heb ben om op tijd klaar te komen, zijn nu naar Amerika vertrokken, waar zij zullen deel nemen aan de Assemblée van de Vereen. Naties te New-York. Daarna zal de groote kluif, het vredes verdrag met Duitschland, worden aange pakt. Wanneer dat in hetzelfde tempo gaat als tot nu toe het geval is geweekt met de vredesverdragen der lagere goden dan ge ven wij Byrnes schoon gelijk, dat vrede scheppen een vervelende en lastige taak is. KOSTEN LEVENSONDERHOUD. De Raad van Vakcentralen heeft naar aanleiding der verklaring van de regee ring inzake haar beleid ten aanzien van de loonen en prijzen aan den voorzitter van den raad van ministers het volgende tele gram verzonden: „Raad van Vakcentralen, kennis geno men hebbende van de regeeringsverklaring inzake loonen en pryzen, dringt er bij de regeering op aan de aangekondigde prijs- verhoogingen /oor boter, melk en brood voorloopig op te schorten. Verzoekt regee ring dringend overleg met de vakbewegin gen inzake controle op de prijzen, aanwen ding grondstoffen en andere maatregelen, teneinde daardoor te komen tot verlaging kosten levensonderhoud. SE COST CAST VOOR SE BEET UUT. Dit Is helaas maar al fe waar. Ook wij kunnen geen grootscheepse ac tie opzetten zonder Uw geldelijke-steun. Luistert Zondagavond 8 uur naar de K.R.O. er U zult horen, hoe we onze jongens in uniform helpen in hun moeilijke strijd. Steunt -ook de finantieele kant van Biddend Leger Nederland. Oiio 436931 potmlaMla eoatbma 34 no«xl«a, ea O kriJsrt antwoord ma ona. .Bioscopen MHM|NÏNt< In Casino gaat „De Tiran" met Conrad Veith in de hoofdrol. Wie Conrad Veith hoort, ziet in z'n verbeelding reeds drama tische scènes, ruikt het avontuur in verre landen en voelt de spanning reeds, tintelen in z'n vingertoppen. „De Tiran" zal hem niet teleur stellen. Veith is hier de man, die zich aan het hoofd van een aantal despera do's weet te stellen, om petroleum en goud te zoeken in een of andere verre streek van Centraal-Azië. Al spoedig is het hem echter niet meer om de exploitatie van zijn petro leum te doen, maar om de macht. Hij wordt een Hitlertje in zakformaat, totdat het zoo bar wordt, dat het volk in opstand komt en zijn volgelingen hem in den steek laten. Ver haal en entourage geven Veith voldoende gelegenheid tot sterk en dramatisch spel. Niet al te jeugdigen kunnen er een aange name en spannende verpoozing in vihden. Trianon.: „Karavaan". Filmisch gezien voor treffelijk. Vanwege inhoud en vormgeving voorbehouden voor geestelijk volwassenen. Luxor. Het aantal oorlogsfilms zal nog lang niet ten einde zijn, doch de film „Een onzer vliegtuigen wordt vermist", welke de-- ze week in het Luxor-theater draait, zal zeker niet de slechtste blijken te zijn. Het is een Engelsch-Nederlandsche film, zoodat er voor ons ongetwijfeld een bijzondere be koring van uit gaat. Het verhaal begint „ergens'in Egeland", waar de series vlieg-- tuigen met ononderbroken regelmaat op stijgen voor de luchtraids op Duitschland. Duizenden gingen enniet alle kwamen terug. Een daarvan liet zijn bemanning uit nabij de Zuiderzee en daar zien we hen, als onderduikers. Tot in de kerk toe kwamen de moffen speuren naar de parachutisten, zonder succes natuurlijk. Zij werden voortgeholpen naar een zeehaven, vanwaar de reis naar Engeland weer kon worden aanvaard. We maken^er intusschen kennis van enkele kordate vrouwen, die in dprf en heldhaftigheid niet voor vele man nen hebben ondergedaan. Iedereen kan deze film gaan zien; men zal er slechts vol doening van hebben. Rex: „Uit het leven van Dr. Goebbels" Anti-Nazi-film. Om inhoud en strekking voorbehouden voor 18-jarigen. Lido. „Onstuimig Bloed", Zedelijk minderwaardig product. Strict voorbehou den voor volwassenen met gerijpt onder scheidingsvermogen! ANDERHALF EEUVV v. GEND EN LOOS. Onder zeer groote belangstelling hield de A.T.O. van Gend en Loos gistermiddag te Utrecht in het restaurant „Esplanade" een receptie ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan van de firma Van Gend en Loos. In een minimum van tijd was „Esplanade" vanaf de trappen tot de uiterste hoeken van de receptiezaal herschapen in een waren bloemenhof. In een onafgebroken rij kwa men vertegenwoordigers van tallooze on dernemingen en officieele instanties hun gelukwenschen aanbieden aan den dix-ec- teur P. C. van Houten en den adjunct-direc teur van Wessem, die behalve de geluk wenschen ook vele stoffelijke blijken van belangstelling aanboden. De heer Joustra sprak namens den personeelsraad van de N.S. woorden van dank voor den grooten steun tijdens de spoorwegstaking. De Ned. Spoorwegdirectie was vertegenwoordigd door de he'eren ir. W. Hupkes en president- directeur en ir. S. Q. den Hollander en drs. D. J. Wansink. De Jaarbeurs, door dir. mr. Milius, het gemeentelijk bestuur door bur gemeester mr. dr. G. A. W. ter Pelkwijk en het provinciaal bestuur door den waarne mend commissaris der Koningin mr. G. A. Diepenhorst. Als onderdeed van het feest programma trok een stoet van ATO-Van Gend en Loos-materiaal langs „Esplana de" voorafgegaan door een diligence van den oorspronkelijken Utrecht—Gorkum- dienst, bestaande uit 50 wagens waaronder wegens van de internationale transport diensten op Tsjecho-Slowakije, Zwitserland, Zweden, Frankrijk, Duitschland en België. Docos Krijgt D.O.S.R. thuis In het programma voor morgen staat U. V. S. voor den lastigen uitwedstrijd tegen Scheveningen. De nieuwe tweede klassers zijn in hun drie eerste wedstrijden ongesla. gen gebleven en dat is voor de Leidsche blauwwitten waarschuwing genoeg om op hun hoede te zijn. In ieder geval rekenen we er op, dat er beter wordt gespeeld dan j.l. Zondag. Dan zal zich hetzelfde drama niet meer voltrekken. S.V.V. kan haar leidende positie hand haven door een zege in Sliedrecht, Over maas heeft 'n zelfde kans tegen D.C.V., terwijl Fortuna-U.V.V. en VTOSQuick kans bieden op 'n gelijk spel. In de derde klasse A ontvangt het lei dende Blauw Zwart de club uit Hillegom. De Wassenaarsche schijnt op het oogen- blik aardig in vorm te zijn, zoodat een nieuwe overwinning te verwachten is. Een tweede ontmoeting van belang is die tus schen H-F.C. en Wassenaar. Als Wassenaar ook dezen kamp verliest, hetgeen ons niet onmogelijk lijkt, dan ziet het er voor deze Wassenaarsche club niet zoo hoopvol meer uit. S.J.C. zal het tégen T.Y.B.B. lang niet gemakkelijk hebben, maar de Noord wij k- sche club heeft vroeger ook vele malen tegen sterkere clubs voor verrassingen ge zorgd. Wellicht wordt de traditie voortge zet. L.F.C. heeft na het goede begin in den eersten wedstrijd danig teleurgesteld. We \7ERSCHENEN is het rapport van de met instemming van den minister van Sociale Y Zaken door den raad van beheer van Nederlandsch Volksherstel in October 1945 ingestelde commissie voor de bestudeeering van het vraagstuk der gezinsverzorging. De commissie maakt onderscheid tusschen gezinsverzorgsters en sociale gezinsverzorg sters. De eersten zijn. die, welke bestemd zijn voor gezinnen, waar de huisvrouw we gens ziekte of tijdelijke afwezigheid vervangen moet worden, terwijl met de laat- sten bedoeld worden die, welke bestemd zyn voor de gezinnen, waar de huisvrouw door onvoldoende scholing, geestelijke defecten of onmaatschappelijk gedrag tekort schiet. In overeenstemming daarmede heeft de commissie een gedifferentieerde opleiding met diploma's a en b ontworpen. Opleiding gezinsverzorgster In het rapport wordt de opleiding van de gezinsvereorgsters uitvoerig besproken. De duur daarvan is een half jaar, t.w. zes weken in een internaat, zij voorkeur in een ontwikkelingscentrum, vervolgens achttien weken practisch werk met aanvullend on derricht gedurende 16 uur per week in de gemeente, waar gewerkt wordt, en ten slot te nog twee weken in het internaat, waar een slotcursus gevolgd wordt. Het leerplan voor sociale gezinsverzorg sters moet nog vastgesteld worden- De com missie adviseert slechts a-gediplomeerden, die als zoodanig een jaar werkzaam zijn gewèest. tot de opleiding voor gezinsver zorgster B toe te laten. Beide opleidingen dienen naar de mee ning van de commissie in subsidieverband van het nijverheidsonderwijs te worden gebracht. Het beroep van gezinsverfeorgster dient op den duur wettelijk beschermd te wor den. Het instituut dient, zooals de commis sie uitdrukkelijk opmerkt, niet om het dienstbodenprobleem op te lossen. In het rapport worden voorts behandeld de tewerkstelling van de gezinsverzorg sters, de oi'ganisatie en de subsidieering van de gezinsverzorging en de inschake ling van vrijwilligers. Gestreefd moet worden voor geheel Ne derland aldus de commissie naar een zich wijden aan de gezinsverzorging door de'daarvoor geschikte organen en zoo noo- dig naar organen, die zich (o.a.) gezins- Een haringvloot zeilt uit. Bij hooge zee verlaten de Engel- sche visschers de ha. ven van Yarmouth, om de haringvangst te gaan beoefenen, n«tóat de zeelieden hun staking voor hoo gere levensmidde lenrantsoenen had den gewonnen. verzorging ten doel stellen een en ander door gezinsverzorgsters in dienst te (doen) nemen. Gewezen wordt o.a. op de Kerken, kruisvereenigingen, vereenigingen maat schappelijke zorg voor zieken en stichtin gen en vereenigingen voor gezinsverzor ging. De taak van deze organen ten aan zien van de verzorgsters en die van de leid sters de commissie gaat uit van ten minste 20 verzorgsters op 1 leidsters wordt omschreven. Aan de leidsters wordt in het algemeen geen taak toegedacht ten opzichte van de sociale verzorging van het gezin. Deze dient te blijven bij de daarvoor aangewe zen instanties, die door middel van haar sociale werk(st)ers de gezinnen sociaal blijven verzorgen. Ook over de bezoldi ging worden suggesties gedaan. In het hoofdstuk „organisatie" wordt ge. handeld over de vormen, waarin de or ganen voor gezinsverzorging samenwerken. Ontworpen zijn plaatselijke (streek) en provinciale centra voor gezinsverzorging en een centraal orgaan, centrale raad voor ge zinsverzorging genaamd. De samenwerking draagt een federatief karakter, zoodat de instellingen haar zelf standigheid volledig behouden. De locale en provinciale centra bevorderen een juis te voorziening van het gebied door de or ganen en een gewensdhte „spreiding" der verzorgsters. De centrale raad, wiens voornaamste taak is het adviseeren van de regeering, bestaat uit vertegenwoordigers van de landelijke instellingen voor (l.m.) gezinsverzorging, deskundigen en vertegenwoordigers dei- betrokken ministers. lp het hoofdstuk over de subsidieering van de verzorging komen naast een aan beveling van het stelsel van verzekering tegen de kosten van gezinsverzorging voor suggesties betreffende drieërlei vorm van subsidie, tw.: Subsidie per dag per geval (verzorgings dag) in de kosten van salaris e.d. der ge zinsverzorgsters en leidsters. Dit wordt ge. vormd door een bijdrage der gemeente en subsidie van het rijk tot hetzelfde percen tage als dat van de gemeente tot ten hoog ste 25 pet. van de kosten, subsidie in de ap. 5>araatskosten van de landelijke, provincia- e of diocesane en plaatselijke organen der instellingen voor gezinsverzorging door resp. het Rijk, de provincie en de ge meente (ifl en wel tot een percentage van 50. Subsidie in de apparaatskosten van de centra en van de centralen raad tot een nader vast te stellen percentage. Het derde van de grootste bedreven in Engeland dankt zjjn ontwikkeling aan het genie en de volharding van William Richard Morris, eerste burg graaf Nuffield. Hij droomde er van den motor in Engeland po pulair te maken. Hij werd geboren te Worces ter op 10 October 1877 en stam de uit een geslacht van beken de personen uit Oxfordshire, die sinds 1278 dus gedurende bijna zeven eeuwen een voor name rol hadden gespeeld o.m. als geneesheer, burgemeester of rechter. Als een van de zes leerlingen op een bijzondere school te Cowley, nabij Oxford, speelde hij als jongen op de sportvel den welke nu in beslag geno men worden door de uitgebrei de werkplaatsen der Morris Motors. Van klein fietsenmaker, later fabrikant van motorrijwielen, die nog in de kinderschoenen stonden, besloot hy in 1910 over te gaan tot het vervaardigen van auto's en in 1913 verscheen de Morris-Oxford, die onmid dellijk een succes werd. Gedurende den oorlog 1914- 1918 maakte hij plannen om een automobiel-industrie in Ox fordshire op te richten, welke met alle wereldproducten zou kunnen wedyveren. Hy was verbonden met de groeiende populariteit van de Ford, Model T, welke toen in Amerika en Canadagemaakt werd, welke 't algemeene auto-type scheen te zullen worden. Mr. Morris was van plan een Engelsche lichten wagen te fabriceeren, welke zich het best aan de binnen- en buitenlandsche markt zou aan passen. Dit type was de Morris- Cowley, welke spoedig na het staken der vijandelijkheden in productie kwam. De vraag naar wagens na den oorlog, toen tweede-hands wagens dubbel zoo duur waren als nieuwe, was overstelpend groot. en bracht den prijs zeventig pond beneden den kostprijs en toen begon hij de productie kosten te drukken op een ma nier, welke een voorbeeld voor de rest der industrie was. En niet alleen dat, maar hij trok helpers tot zich in de ver betering van productie-metho den, waarvan zijn concurrenten mede profiteerden. Verre van den ondergang welke was voor speld werd dit een keerpunt voor de Britsche motor-indu- [Lord Nuffield, vader van een groot-bedrijf j strie en de Engelschén zullen het nimmer vergeten, dat het Morris was die hier den weg toonde. Lord Nuffield vond zijn weg naar rijkdom, maar behield de- zen niet voor zich alleen. Zijn j vrijgevigheid is in Oxford bij- j na spreekwoordelijk geworden. 1 Zijn hulp aan onderwijs-instel- lingen. aan werkeloozenhulp, aan giften voor hospitalen loopt 'in de millioenen. Kan het anders of men staat verwonderd bij het bezichtigen van zulk een bedrijf als de Morris Motors? Het resultaat van zyn werk ziet men met één oogopslag: auto's aan den loo penden band, duizend per maand. Duizenden arbeiders vinden hier werk en ieder staat ihier op de voor hem geëigende plaats. Men zou kunnen zeg- Tegen het eind van 1920 be gon de grootste depressie, wel ke Engeland ooit gekend heeft en deze deed den prijs tot de helft terugloopen. In dat jaar werden meer Morr-is-auto's verkocht dan eenig ander- fa- bi-ikaat in Engeland, maar het vooruitzicht voor de industrie zag er somber uit door de groo te concurrentie van overzee. Het leek er zelfs op, dat de fa bricatie van auto's in Amerika door de grootere hulpbronnen aldaar, tot dat land beperkt zou blijven. Morris tobde in de intensieve slapte van 1922 door met de overblijfselen van de industrie en het was toen, dat hij een voor zijn leven karakteristieken stap deed, welke alleen een man met durf kon nemen Hij besloot tot groote prijsverlaging gen: de fabriek heeft een eigen plaatsingsbureau. De nieuwe werkers worden hier getest voor zij de fabriek ingaan. Ieder komt slechts daar waar hij geschikt is en ieder on derdeel voor de vervaardi ging dezer auto's heeft een ge- specialiseerden arbeider, die zijn vakkennis tot in de hoog ste perfectie weet op te voeren, die in den korst mogelijken tijd de hoogste productie weet te geven. In deze-tijd van effiency, waarin binnen- en buitenland als het ware schreeuwt om nieuwe wagens, een uitkomst. Maar de vraag is zoo groot door den oorlogs-achterstand. dat er in de eerste jaren nog niet aan te voldoen is. De sociale verzorging van den arbeider staat daarbij op de eerste plaats .En degene, die in het middaguur vanwege den grooten afstand niet naar huis kan, vindt in de ruime eetzalen gelegenheid den maaltijd van de bedrijfskeuken te nuttigen. Zoo profiteeren hier dagelijks 14001500 arbeiders. En na den maaltijd vinden zij verpoozing in eigen filmzaal, in conserva tie- of leeszaal. Een eigen club huis, groot als 'n kazerne, eigen sportterreinen en zooveel meer andere dingen binden den ar beider nauw aan het bedrijf, waar hy zijn levensdoel vindt. Zoo vonden wij het Morris autobedrijf in Cowley, bij ons bezoek aan Oxford. Het was in teressant in hooge mate en be wonderenswaardig. Z. zijn benieuwd wat ze morgen tegen VCS zal presteeren. De Leidsche roodzwarten maken blijk baar een periode van depressie door. Of dit de terugslag is van het uiteindelijk falen in den eindstrijdi van vorig seizoen dan wel dat de spelers hebben gedacht er nu ge makkelijker te komen, wy weten het niet. In ieder geval zal het morgen tegen Laak kwartier danig aanpakken zijn, wil men niet steviger op de onderste plaats komen. Roodenburg geven we tegen Concordia wel een kans op de punten. Alphen heeft het tot nu toe ook maar heel matig gedaan en nu Woerden j.l. Zondag twee punterf heeft verloren kan men er in Alphen op rekenen, dat de gasten alles op alies zullen zetten om den achterstand in te halen. In de vierde klasse A gaat Lisse weer den goeden kant op.-Dat zal Alphia mor gen ook wel weer moeten bezuren, want het lijkt niét twijfelachtig, dat de punten in Lisse blijven. Docos krijgt een van de zwaarste con currenten uit de Afdeeling op bezoek. DOSR heeft zich Zondag j.l. noode een punt ont nomen zien worden. De Veenders zullen den strijd met Lisse en LDWS willen blij ven volhouden en dus kunnen de Haag- wegbewoners het hard te verantwoorden krijgen. Bodegraven wint verder van Tey- lingen en Hillegom van Alph. Boys, terwijl VVSB wel op de derde plaats van onderen zal blijven door een nederlaag tegen LDWS. Docos. Morgen speelt Docos I op haar terrein aan den Haagweg tegen DOSR I. Dit belooft een spannende wedstrijd te worden, en het herboren Docos I zal alle kx-achten moeten inspannen om een over winning te behalen. Aanvang 2 uur. Docos III speelt ook thuis tegen ZLC II en zal hard moeten aanpakken om te winnen; aanvang 12 uur. Docos 4 speelt uit in Voor schoten tegen WLV III, vertrek per tram 1.15 uur vanaf de Korevaerstraat. Docos b jun. spelen een vriendschappelijken wedstrijd tegen UDO jun. in Oegstgeest iiaast de R.K. kerk te Oegstgeest; aanvang 12,30 uur. De benjamins spelen Zaterdag- mddag in Katwijk tegen de dito's van K. R. V., vertrek per tram om 2.30 uur van de remise Rijnsburgerweg. „Foreholte". Het programma voor mor gen luidt: te Noordwijk spelen SJC Jun Foreholte B Jun. om 12 uur. Te Lisse: Lisse A Jun.Foreholte A Jun om 12 uur. Thuis: Foreholte 3Alphia 3 om 12 uur. Tenslotte thuis Foreholte 1VTL 1 om 2 uur. Meerburg Warmunda Foreholte V.V.L.V. Leidsche B. Altior Kagia V.T.L. Weter. Boys D.S.B. Morschkw. 1 23—8 2 16- 3 13—4 11—4 8—5 9—5 2—17 1—21 Altior. Het le elftal ontvangt Warmun da I. Dit belooft een mooie wedstrijd te worden, daar beide elftallen ongeveer van gelijke sterkte zijn. Er valt vooraf dan ook niets van den uitslag te zeggen. Als Altior speelt als Zondag j.l. geven wij ze een goede kans. Altior II ontvangt UVS 6. 2e elftallers, zorgt ongeslagen te blijven. Altior III gaat naar Hoogmade om MMO II te bekampen; ze zullen hier de handen vol hebben. De Altior A-jun. krijgen bezoek van Tey- lingen A. Altior B-jun. zullen DOSR B-jun. ontmoeten op eigen terrein om 1 uur. Zul len ze ook dezen wedstrijd winnen?- S. J. Z. De junioren vertrekken om half elf gezamenlijk naar Warmond, om daar te twaalf uur tegen de Warmunda- junioren te spelen. SJZ 4 moet om twaalf uur spelen tegen AZL 2 uit Leiden op het terrein aan de Da Costastraat Haagweg Leiden. Dit is de tweede competitie-wed strijd van dit elftal, de eerste op eigen ter- rein werd verloren met een klein verschil. Het derde elftal van SJZ speelt om twaalf uur op eigen terrein tegen VNA 2 uit Lei den. Dit elftal heeft nog niet verloren, en wij verwachten een spannenden strijd. Ook SJZ 1 heeft in deze competitie nog niet gefaald, en voor dit elftal staat een span nende strijd te wachten tegen MMO 1 uit Hoogmade. Deze wedstrijd wordt ge speeld op het SJZ-terrein om twee uur. De spelers gelieven uit te komen in geel zwart, aangezien de kleur van Hoogmade cok groen wit is. Zij die in het bezit zyn \an een geel-zwart shirt worden verzocht dit mee te nemen naar dc kleedgelegen heid, opdat de eerste elftallers deze kun nen gebruiken. SJZ 1 speelt volledig, en wanneer er serieus wordt aangepakt, kan er een bevredigende uitslag tegemoet wor den gezien. OM HET INTERGEALLIEERD VOETBALKAMPIOENSCHAP. De halve eindstrijden om het inter ge allieerd voetbalkampioenschap zullen op wijd uiteenliggende plaatsen worden ge houden .Zoo zal op 26 October te Lyon de demifinale tusschen de winnaars van de af- deelingen 2 en 4 (waarin resp. zijn opge nomen: Groot Brittannië, Denemai'ken, Noorwegen en Nederland, Frankrijk en Griekenland) worden gespeeld, terwijl de winnaax's van de eerste en derde afdeeling elkaar op een nog nader vast te stellen da tum in Rusland zullen ontmoeten. In afdee ling 3 is België winnaar geworden, doch de strijd in de eerste afdeeling tusschen Rus land, Polen en Tsjecho-Slowakye zal n$g geheel moeten worden uitgevochten. Voor het spelen van den eindstx-ijd is Berlijn aangewezen. ATHLETIEK- Docos naar de Sioino-estafette. Mor gen starten er 2 Docos-ploegen in een esta fette te Den Haag, welke wordt georgani seerd door de A.V. Siomo, over 3 x 2000 M. Vorig jaar werd deze weöstryd voor het eerst gehouden en Docos wist toen na ener veerenden strijd met Minerva ux: Rotter dam den wisselbeker te veroveren. De ploeg L. v. d. Steen, S. Tuynnum en H. Men- tin-k zal trachten dit stoute stukj* te her halen. Als men zich voor de volle 100 pet. geeft, is het niet onmogelijk, aat de beker weer naar Leiden gaat. Daarnaast start nog een tweede ploeg be. staande uit L. v. Heteren, J. v. d. Wiel en G. Montanus. Res. B. Kriek. Daar het aanvangsuur vun dtn wedstrijd op het moment nog niet bekend is, worden athleten en supporters verzocht heaenavond tusschen 7 en 8 uur 22542 (Mvitink) te te- lefoneeren, omtrent het uur van vertrek.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 2