3)e Ccicbdic Sou/tcwt Wapenstilstand in Indië tot stand gekomen Nederlanders voor Engelsche rechtbank Vandaag sluit de Vredesconferentie OP KORTE GOLF Doodstraf geëischt tegen 2 Groningers en 3 Rotterdammers DINSDAG 15 OCT. 1946 jureaux: Papengracht 32. Leiden Giro 1031)03 Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen f 0.26 per week, flip p. mnd. ƒ3.25 p. kwartaal Franco p post f 4.00 waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37e JAARGANG No. f0910 Hoofdred.: Rector H SONDAAL en TH. WIL MER Directie: G. G. VAN ELBURG Uitgave van N.V „De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.ra Bij contract belangrijke korting. JVJA DERTIEN MAANDEN van min of meer openlijke gevechten is er in Indonesië thans wapenstilstand. Het bericht kwam gistermorgen reeds, doch werd weer inge trokken, waarschijnlijk omdat het voorbarig bleek, maar in den namiddag kwam het heugelijke bericht toch officieel door. Voor de daadwerkelijke uitvoering daar van is een technische commissie gisteren reeds in vergadering bijeengekomen. Met vertrouwen word t aangenomen, dat aan alle fronten het vuren binnen eenige da gen volledig gestaakt zal worden. Instructies hiertoe worden reeds aan de verschil lende eenheden toegezonden, doch er moet rekening worden gehouden met de slechte verbindingen in het binnenland van Java. De wapenstilstand werd gesloten op grond slag van stabiliseering van de huidige militaire posities en het evenwicht tusschen geallieerde en Indonesische strijdkrachten. De door beide partijen voorgestelde getal sterkten werden wederzijds aanvaard. GELEIDELIJKE DEMOBILISATIE IN UITZICHT DE HANDDRUK DER VERZOENING. De overeenkomst werd bereikt in de plenaire zitting, welke van 15.30 tot 16.45 plaatselijken tijld duurde. Aan het slot van de zitting verhief prof. Schermerhorn zich van zijn zetel, links van lord Killearn. en wisselde over de tafel een hartelijken handdruk met den zichtbaar vergenoegden Sjahrir. Hoewel hieromtrent door geen van de drie bij de besprekingen betrokken par tijen een officieele verklaring is uitgege ven. wordt algemeen aangenomen, dat het aantal Nederlandsche troepen, dat op Java de Britten zal komen vervangen, de sterk te van de Britsche divisies op Java onge veer zal evenaren. In neutrale kringen wordt zeer veel belang gerecht aan de we derzijdsche verklaringen omtrent de gelei delijke demobilisatie van de Nederland sche en de Indonesische strijdkrachten. Gemeenschannelijke verklaring der wapenstilstandscommissie. De gemengde wapenstilstandscommissie heeft de volgende verklaring opgesteld: „Daar beide partijen den wapenstilstand wenschen als een eerste stap naar een vreedzame oplossing van het huidige poli tieke conflict, ligt het voor de hand, dat de militaire sterkte, zooals die momenteel aan beide zijden is, beschouwd moet worden als een maximum, dat, indien deze wapenstil stand slaagt, en de politieke situatie zal zijn opgeklaard, nog zal worden vermin derd.. Het feit, dat een groot aantal van de Ne derlandsche troepen bestaat uit de „mili tie", die voor langen tijd is gemobiliseerd, is er verdere aanleiding om een vreedzame oplossing te bespoedigen, zoodat demo bilisatie daarvan mogelijk zal worden. Hetzelfde geldt voor het verlichten van den last, die de huidige sterkte van de In donesische strijdkrachten, de ongeregelde troeoen inbegrepen, voor het land betee- kent. Beide partijen zullen elkander op de hoogte houden omtrent de maatregelen, die ten aanzien hiervan worden overwogen en genomen. De wapenstilstandscommissie is bevoegd te dezer zake aanbevelingen te doen." Verklaringen van Schermerhorn, Van Mook en Spoor. Prof. W. Schermorhorn heeft gisteravond namens de Commissie-Generaal op het sluiten van den wapenstilstand den vol genden commentaar gegeven: „De Commissie-Generaal ziet in het slui ten van den wapenstilstand een aanwij zing, dat er klaarblijkelijk mogelijkheden bestaan voor een wederzijdsch begrip, mo gelijkheden, die kort geleden veel moeilij ker te scheppen waren, niet alleen voor het sluiten van den wapenstilstand zelf, doch in het bijzonder voor de wijze waarop. De thans tot stand gekomen consolidee ring van zekere posities maakt het moge lijk, dat beide partijen naar beslissingen verlangen, hetgeen ook beloften inhoudt In de verklaring, die de lt.-gouverneur- generaal dr. H. J. van Mook heeft afge legd. zegt hij: „Hef'feit, dat aan de vijandelijkheden een einde gekomen is, waarnaar door ons niet DE BROODPRIJS. Bestuur en raad van bijstand van de on dervakgroep broodbakkerij hebben een te legram gezonden aan den minister van landbouw, visscherij en voedselvoorziening, waarin zij zeggen namens ruim 13.000 klei ne en middelgroote bedrijven, door hen vertegenwoordigd, met ontsteltenis en ver ontwaardiging kennis te hebben genomen van een voornemen van de regeering tot het loslaten van den broodprijs. Adressanten zijn van meening, dat hier door de jarenlange arbeid tot saneering van het broodbakkersbedrijf zou worden tenietgedaan. Voorts betreuren zij, dat ten deze nog geen overleg met bevoegde in stanties uit het broodbakkersbedrijf* heeft plaatsgevonden. Dringend wordt den minister verzocht ter voorkoming van ernstige reacties in het bakkersbedrijf, in te voeren verantwoorde minimum- en maximum-prijzen voor het brood. minder dan door de Indonesiërs verlangd werd, zal eveneens veel van de spanning onider verschillende bevolkingsgroepen wegnemen. Deze spanning heeft de toena dering tot nu toe ongunstig beinvloed. De wapenstilstand is de beste bijdrage, die men zich denken kan, tot het scheppen van een goede sfeer voor overeenstemming." De verklaring van lt.-generaal S. H. Spoor, opperbevelhebber van het K.N.I.L., luidt als volgt: „Ook in legerkringen wordt het bericht dat de wapenstilstandsbesprekingen toi een bevredigend resultaat hebben geleid, met voldoening begroet. Hoe zeer de op rust en orde wachtende bevolking van de dessa's verlangt naar den vrede, weet nie mand beter dan wij, soldaten, die door ons werk altijd in de frontlinies te vinden zijn. Niemand weet beter, hoe in het leger zelf het verlangen leeft om de opvlammende hartstocht in dit land te zien luwen. Hoe kort de mannen van het Nederlandsche le ger ook in Indië geweest zijn, toch duurde het niet lang, voor zij er zich. evenals hun makkers van het K.N.I.L., van bewust wa ren, dat hier groepen tegenover elkaar staan, die schouder aan schouder zouden moeten staan Naar ik hooD, zal thans getoond worden, dat de republikeinsche regeering in staat is haar bevelen te doen gehoorzamen. Na het vorengaande is het welhaast onnoodig te verzekeren, dat- de bevelen van het geal lieerde opperbevel met de grootste stipt heid en vreugde door mijn troepen zullen worden opgevolgd." De weg ligt nu open. Nu de voorbereidingen zoo voorspoedig geëindigd zijn, ligt de weg breed open voor de eigenlijke onderhandelingen, welke zul len beslissen over de toekomstige betrek kingen tusschen Nederland en Indonesië. Hoewel de volgende plenaire zitting niet vóór 21 October zal plaats hebben, de gemengde wapenstilstandscommissie wordt dan verwacht verslag uit te brengen over den toestand, terwijl tevens een aantal an dere commissies voor kleinere zaken wel licht rapporten zullen overleggen zul- -len de delegaties waarschijnlijk op niet- officieele wijze contact zoeken ter behan deling van verschillende belangrijke kwes ties. Samenste.ling der wapen stilstandscommissie De gemengde oommissie, welke toezicht zal uitoefenen op de uitvoering van de wa penstilstandsvoorwaarden, is tot 30 Novem ber (datum, waarop de Britsche leden zich automatisch zullen terugtrekken) als volgt samengesteld: Britsche leden: Michael Wright, verte genwoordiger van lord Killearn, voorzit ter; generaal-majoor C. Mansergh; captain Cooper, Britsche marine; luchtcommodore Stevens; generaal-majoor Forman. Nederlandsche leden: dr. Idenburg; lt.- generaal Spoor; schout-bij-nacht Pinke, generaal-majoor Kengen, chef der militaire luchtvaart. Indonesisch-republikeinsche leden: dr. Soedarsono; lt.-generaal Soedirman; vice- aömiraal Nasir; luchtcommodore Soeria- darma. Vóór 30 November zal de beslissing van den voorzitter bindend zijn, wanneer er tusschen de leden der commissie verschil van meening bestaat. Na dien datum zal de commissie zich in een dergelijk geval wenden tot den opperbevelhebber der Brit sche landstrijdkrachten in Z.-O.-Azië. De delegaties hebben tevens een tech nische sub-commissie gevormd, bestaande uit de stafchefs van de Britsche, Nederland sche en Indonesische strijd krachten, met ieder niet meer dan drie andere officieren onder voorzitterschap van den chef-staf van de geallieerde strijdkrachten in Ne- derlandsch-Indië, generaal-majoor For man. De sub-commissie zal zoo spoedig moge lijk bijeenkomen om den wapenstilstand te verwezenlijken en daarvoor een zoo vroeg mogelijken datum te bepalen. Voor de Engelsche rechtoank te Gronau wordt thans behandeld de zaak tegen twee Nederlanders en een Duitscher, die zich aan verschillende delicten hadden schuldig gemaakt. Op 3 Augustus werden de Ne derlanders G. H. Smelt, groothandelaar in electrotechnische artikelen; en B Broens taxi-ondernemer, beiden te Enschede en ee in 1923 tot Duitscher genaturaliseerde Nederlander Tersteege door de Engelsche Fieldsecurity bij Gronau gearresteerd om. tdat ze in een militairen auto een groote 'partij electrische schakelaars en stopcon tacten vervoerden, terwijl bleek dat hun papieren vervalscht waren en de artikelen op niet geoorloofde wijze uit Duitschland naar Nederland zouden worden geëxpor teerd Zij worden thans er van beschul digd den wederopbouw in Duitschland te hebben geschaad. Smelt heeft in samen werking met mr, Udink ten Cate, hoofd van den Wederopbouw te Enschede, een zgn. militaire organisatie opgericht. „The Vredesverdrag met Finland Gisteren, elf weken na den aanvang van haar werkzaamheden, is de Vredesconferen tie te Parijs in plenaire zitting bijeengeko men, ter voltooiing van het werk aan de vijf ontwerp-vredesverdragen met de voor malige satellieten van Duitschland. Voor gisteren waren twee bijeenkomsten, een in den morgen en een in den middag, vastge steld voor de slotdebatten over het ver drag met Finland, het laatste ontwerp, waarover gestemd moest worden. Vandaag, Dinsdag, wordt een officieele slotbijeenkomst gehouden. In de middagzitting werd het vredesver drag met Finland aangenomen. De voorstellen voor de vredesverdragen met de vijf voormalige As-satellieten, in vijf deelen vervat, zullen nu door de Pa- rijsche Vredesconferentie aan de ministers van buitenlandsche zaken der vier groote mogendheden worden overhandigd. Op ba sis van dit advies zullen de .groote vier" de uiteindelijke vredesverdragen met Italië, Roemenië, Bulgarije, Hongarije en Finland opstellen. De Groote Vier" en Duitschland. De „groote vier" zijn gisteravond te Pa rijs bijeen geweest en hebben afgesproken, dat zij op 4 Nov. te New York weer samen zouden komen voor een voorloopige be spreking van het Duitsche vraagstuk. De volledige bespreking van deze kwestie zal later in Europa volgen. Te New York zal de datum daarvoor worden vastgesteld. De verkiezingen in Duitschland. Volgens de laatste berichten* hebben de Christel. Democraten de overwinning be haald bij de Zondag j.l. gehouden verkie zingen in de Britsche en Fransche bezet tingszones van Duitschland. Een Lancaster ver keersvliegtuig, dat naast de motoren met luchtschroef te vens uitgerust is met twee schroeflooze motoren (straalaan drijving) maakte in Engeland een demon stratievlucht. Duide lijk ziet men op de foto, dat de propel lers buiten werking Mjn. RECHTERS VAN MGR. STEPINAC IN DE BAN. Radio Vaticana heeft medegedeeld, dat de kerkelijke ban is uitgesproken over al len, die een actief aandeel hebben gehad in de veroordeeling tot zestien jaar dwang arbeid van mgr. Stepinac, den aartsbisschop van Zagreb, die beschuldigd werd van „mis daden tegen den staat". Mededeeling van de excommunicatie werd gedaan door de Congregatie van het Heilig Concilie, in overeenstemming met de bepalingen van het kerkelijk wetboek. MAATREGELEN TE NEURENBERG. Een gevangenis-autoriteit heeft te Neu renberg verklaard, dat de veroordeelden nog geen aanzegging hebben gehad, dat zij Woensdag gehangen zullen worden, den dag, die thans officieel voor de executies is vastgesteld. Er worden maatregelen getroffen ter voorkoming, dat er zal worden gedemon streerd of dat Duitschers te elfder ure nog zullen trachten de veroordeelden te bevrij den. De 8 vertegenwoordigers van de pers. die de executies zullen bijwonen, worden van vanavond af onder speciale bescher ming gesteld en niet vrijgelaten, alvorens de terechtstelling heeft plaats gehad. Rond de gevangenis werd gisteren met pantser wagens gepatrouilleerd. HET HOOFDKWARTIER DER V.N. WEER NAAR GENèVE? In hooge kringen der V.N. is gisteravond bevestigd, dat de onderhandelingen tus schen het secretariaat en de Zwitsersche missie over de vestiging van het hoofdkwar tier der V.N. in het voormalige „Palais des Nations" te Genève een succesvol resultaat hebben gehad. De Zwitsersche Bondsraad moet thans de ontwerpovereenkomst, welke Trygve Lie, de secretaris-generaal der V.N.. vervolgens aan de algemeene vergadering der V.N. zal voorleggen, ratificeeren. BUITENLAND. Een lesvliegtuig» dat van Tjilllitan (Batavia) afkomstig was, is neergestort. De inzittenden weMen zwaar gewond. De boodschap van de R. K. Nederland sche padvinders aan den Paus welke werd opgesteld bij gelegenheid van de dezen zomer gehouder Koempoelan, is pei esta fette te Bologna aangekomen en thans op v/eg naar Toscane. In de Japansche; geschiedenis leer boeken is de rol van. den keizer, die tot nu toe als van goddellijke afstamming werd voorgesteld, tot meer redelijke proporties teruggebracht. Tijdens de conferen tie, welke gepresi deerd werd door Lord Killearn. Links dr. van Mook en prol Schermerhom.Rechts leden der Indonesi sche delegatie, wier voorzitter, Soetan Sjahrir, de vergade ring toespreekt. DE GRONINGER KAMER van het bijzonder gerechtshof te Leeuwarden sprak gis termorgen twee maal een doodvonnis uit. De 42-jarige waterbouwkundige. J. T. S. van Efferen uit Groningen, die lid was geweest van het Silbertanne Kommando en den Meppelschen chirurg dr. Roelfsema had vermoord, hoorde de doodstraf met levenslange ontzetting uit de beide kiesrechten tegen zich uitspreken met het recht om in cassatie te gaan. De procureur-fiscaal had de doodstraf zonder toekenning van het recht tot cassatie geëischt. maar door het Hof werd een nader onder zoek gelast naar 's mans geestvermogens. Wat zijn medeplichtige B N. Houwert, tegen wien 20 jaar gevangenisstraf ge- eischt was, betrof werd door het Hof een nader onderzoek omtrent zijn houding tijdens de bezetting gelast. De advocaat fiscaal bij de Rotterdam- rche Kamer van het Haagsche Bijzondere Gerechtshof heeft tegen den 23-jarigen Jchan E. Warmenhoven, die in 1944 vrij willig dienst nam bij de Grüne Polizei te Rotterdam en in 1945 deel uitmaakte van executie-peletons, die in verschillende dee len van Rotterdam door de Duitschers ge vangen genomen burgers zonder vorm van proces neerschoot, de doodstraf geëischt. Dezelfde straf werd geëischt tegen den 37-jarigen riviervisscher J. J. C. Baas, die in de bezettingsjaren zich liet honoreeren om Joden en illegale werkers aan te bren gen bij den onder-luitenant de Jager van de beruchte groep 10 der Rotterdamsche politie. Hij knapte ook karweitjes op voor de S. D. Een aantal van zijn slachtoffers stierf in Duitsche gevangenschap. De Rotterdamsche Kamer van het Haag sche Bijzondere Gerechtshof heeft van middag voor de tweede maal behandeld dr zaak tegen den 42-jarigen C. van der KJey, vroeger kapitein bij de Staatsbrand- weer te Rotterdam. Op 6 Febr. 1945 kreeg Van der Kley opdracht van zijn chef Budde, om den opperwachtmeester J. Flipse op het kantoor van de brandweer kazerne aan de Wilhelminakade vast te houden, tot deze Budde gearriveerd zou zijn. Flipse die onder het brandweerper soneel illegaal werk deed, vermoedde een streek van den S. D. en wilde toch ver trekken. Er ontstond een worsteling, waar bij Flipse geholpen werd door zijn collega C. Eland. Met vereende krachten werkten zt van der Kley achter zijn lessenaar en gingen er van door, Flipse op de fiets. Ejand ernaast 'oopende in de richting van den Parallelweg Van der Kley had zich echter opgericht en was naar buiten ge- loopen met zijn vuurwapen in de hand. Hij loste een schot, met het gevolg dat Fland doodelijk getroffen werd. Er was een uitvoerig getuigenverhoor, waarbij de schuld van Van der Kley kwam vast te sraan. De advocaat fiscaal achtte hier het cog om oog en tand om tand op zijn plaats en eischte tegen Van der Kley de doodstraf. Handlangers der S.D. en verraders Dezelfde eisch was gesteld tegen den 50-jarigen kelliler C. C. Mek uit Groningen die eveneens lid van het Silbertannekorp- mando was geweest en o.m. den dood van den Staphorster hoofdonderwijzer Bolde- wijn op zijn geweten had. Het Hof sprak ock over hem de doodstraf met levenslan ge ontzetting uit de beide kiesrechten uit. en ook hij kreeg het recht om in cassatie 'e gaan. Ook G. Laurens, de man, die in 1944 den Groninger kapelaan Boeker uit zijn pas torie lokte en hem onverwachts neerschoot had de doodstraf tegen zich hooren eischen, reconstruction command of the Nether lands". Smelt stak zich in sergeantsuniform, wist een militaire auto te bemachtigen, nam Broers, eveneens in sergeantsuniform gestoken als chauffeur in dienst en kocht met behulp van zijn vroegeren vertegen woordiger Tersteege verschillende artike len in Duitschland, die hij met papieren van de ,.R. C. N over de grens bracht. Deze handelingen verrichtte hij echter uitsluitend ten eigen bate, dus niet om ze aen wederopbouw ten goede te doen komen. Smelt zeide tot deze handelwijze te zijn gekomen, nadat in een vergadering van bedrijfsgenocten te Amsterdam er op was gewezen dat verschillende importeurs ia het Oosten aes lands met soortgelijke methoden aan artikelen wisten te komen. De Engelsche openbare aanklager achtte het door Smelt bedreven feit zeer ernstig. Broens, die slechts als chauffeur in op bracht van mr. Udink ten Cate was mee gegaan, werd dit niet zwaar aangerekend. Het proces wordt heden voortgezet. X MOORDAANSLAG. Gisternacht om drie uur is er een aan slag gepleegd op het leven van den 53-jari- gen scheepspolitoerder S. W. H. in diens woning aan de Josephlaan te Rotterdam. Een jampot vermoedelijk met sterk zwa velzuur gevuld, werd door het venster van de woonkamer in de bedstede geworpen, waar de man sliep. De brandwonden waren zoo ernstig, dat H. in een ziekenhuis ter verpleging moest worden opgenomen. Een politieke drijfveer schijnt niet aanwezig te zijn. BUS MET VOETBALLERS TEGEN EEN BOOM Zondagmiddag is nabij het Trappisten klooster te Zundert een ernstig auto-onge luk gebeurd, waarbij een voetballer van de vereeniging Rood-Wit uit St. Willebrord werd gedood en vier anderen werden ge wond. Met een vrachtauto woren spelers en supporters van Rood-Wit uit St. Willebrord. een klein kerkdorp nabij Roosendaal, naar Zundert getrokken Bij de thuisreis moest de chauffeur nabij het Trappistenklooster uitwijken voor enkele op de straat spelende kinderen. Het gelukte den chauffeur de kinderen te ontwijken, doch door het krachtig remmen schoof de wagen in volle vaart dwars over den weg en sloeg met den zijkant tegen een boom. De 28-jarige A Jaspers werd daarbij zoo ernstig ge wond, dat hij na enkele oogenblikken over leed. Vier anderen werden gewond en moesten naar het ziekenhuis te Roosendaal worden overgebracht. IN DECEMBER 100 PCT. GEDISTILLEERD. De toewijzingen voor gedistilleerde dran ken, die voor de periode NovemberDe cember reeds verhoogd zijn van 50 op 75 procent van den omzet in het basisjaar 1939, zullen voor Januari 1947 nogmaals worden verhoogd en wel tot 100 procent. De op de toewijzingen voor Januari verkre gen dranken mogen reeds medio December worden afgeleverd, zoadat aangenomen mag worden, dat met de feestdagen in Decern ber een behoorlijke voorziening gewaar borgd is. Bovendien worden maatregelen genomen, waardoor bereikt zal worden, dat ook na Januari 1947 de voorziening op een redelijk peil zal blijven. SPECERIJEN ZONDER BON. Binnenkort zullen, door een verbeterden aanvoer, peper en nootmuscaat zonder bon verkrijgbaar zijn. Het ligt in de bedoeling voor deze producten maximumprijzen vast te stellen. Hoewel het reeds in het voornemen lag binnenkort een bon voor specerijen aan ie wy'zen. is de aanvoer uit Indië thans zoo danig, dat binnen afzienbaren tijd aan de normale binnenlandsche behoeften zal kun. r.en worden voldaan De mogelijkheid be staat, dat de handel niet overal tijdig be voorraad zal zijn, zoodat men hier en daar eenigen tijd zal moeten wachten op afle vering. DAMESHOEDEN xonder punten Wij hebben een pracht collectie herfstmodellen in alle prijzen en kleuren ontvangen. Komt U eens oven passen, het ver plicht U tot niets. 1283 DE HOEOENBEURS H"r.ró:,,R"!6' DE TOESTAND VAN DE SLACHTOFFERS TE APELDOORN. De toestand van de vier jongens, die nog in de beide Apeldoomsche ziekenhuizen worden verpleegd, is thans zoodanig verbe-' terd, dat indien zich geen onvoorziene com plicaties voordoen, het levensgevaar als ge. weken mag worden beschouwd. Helaas kan hetzelfde nog niet gezegd worden van den leeraar Dobbenga, hoewel in diens toe stand wel een lichte vooruitgang valt te be speuren. TERUGKOMST VAN DE „EDAM" UIT ZUID-AFRIKA. Hedenavond omstreeks 23 uur komt de Flying Dutchman ,,Edam" van de K.L.M. terug van haar bijzondere vlucht naar Zuid Afrika (Johannesburg). Het ligt in de be doeling deze terugkomst een eenigszins feestelijk karakter te geven, waartoe be manning en passagiers in de repatrieerings- barak op Schiphol zullen worden ontvan gen. De „Edam" heeft 17 passagiers aan boord, die morgen naar Londen doorvlie gen en voorts 10 reizigers mot bestemming Nederland, 3 personen reisden van Johan nesburg naar Leopolidstad; een van de pas sagiers is baron van Haersolte. secretaris aan het Ned. gezantschap te Pretoria. ADRESSEERING BRIEVEN „7 DECEMBER-DIVISIE". De legervoorlichtingsdienst deelt mede, dat brieven aan het personeel van de 7 Decem/ber-Divisie, dat reeds in Indië is, op de enveloppen voorzien moeten zijn van de toevoeging „7 December-Divisie". De adres, seering wordt dus: naam, rang, legemum- mer, onderdeel, 7 December-Divisie, veld postkantoor Batavia. |ooo WEERSVERWACHTING OOOOO o tot Woensdagavond. o WEINIG VERANDERING. ÓOOOOOOOOOOOOOOOOOOOÜOOOUOOOUUUUUOOOOOO»

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1