Leidsch Tribunaal belicht oorlogswee... WOENSDAG 9 OCT. 1946 bureaux: Papengracht 32. Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen f 0.26 per week, 1.10 p. mnd. 3.25 p. kwartaal Franco p. post f 4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37e JAARGANG No. 10905 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Uitgave van N.V. „De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.m. By contract belangrijke korting. Het eerste contin gent van de 7 De cember divisie is met de „Klipfontein" te Batavia aangekomen. De ontscheping van manschappen en ma teriaal. Wapenstilstandsbespreking te Batavia Prof. Schermerhorn heeft gisteren voor de tweede maal binnen 24 uur met Sjahrir geconfereerd. Hoewel het onderwerp der bespreking niet werd bekend gemaakt, gaven officieele Nederlandsche kringen uiting aan hun voldoening over „den snel len vooruitgang van de politieke onder handelingen, waarvan de toekomstige sta tus van 70 millioen Indonesiërs afhangt", aldus meldt Ass. Press. Lord Killearn zal vandaag voorzitten bij drt militaire wapenstilstandsbesprekingen. Beide partijen, zoo vervolgt Ass. Press, zijn het er over eens, dat de Nederlandsche troepenversterkingen de belangrijkste kwestie vormden. De Indonesiërs houden vast aan hun voorwaarde, dat de verschepingen met in begrip van de 7 December-divisie, waar van een deel onderweg is naar Indonesië stopgezet moeten worden. De Nederlanders stellen zich op het standpunt, dat in verband met de terug trekking van de Britsche troepen alleen de aankomst van nieuwe troepen de hui dige militaire macht in evenwicht kan houden. Alarmtoestand in Jerusalem Gisteravond is op den weg van Jeruza lem naar Hebron een mijn in de buiten wijk van Oost-Jeruzalem ontploft. Een tweede ontploffing werd veroorzaakt door een landmijn onder een legervoertuig op een weg van Hebron naar Jaffa, vier ki lometer buiten Jeruzalem. Twee dienst doende Engelsche militairen werden ge dood en drie gewond. In Oost-Jeruzalem zijn verschillende ontplofte mijnen gevon den. Andere landmijnen heeft men op we gen bij Jaffa en Tel Aviv ontdekt. Soldaten en politie te Jeruzalem zijn ge waarschuwd, er heerscht alarmtoestand, manschappen hebben bevel ontvangen hun kwartier op te zoeken- Stuart Symington, assistent van den Amerikaanschen minister van oorlog voor luchtvaartaangelegenheden, heeft op een persconferentie onthuld, dat de legerlucht- macht der V.S. voornemens is om een aan tal superforten uit te zenden voor een vlucht rond de aarde. Indien het departe ment van buitenlandsche zaken den politie- ken toestand in de wereld geen belemme ring acht voor een dergelijke onderneming, zal deze over enkele weken door een groep van 8 a 24 vliegtuigen worden uitge voerd. De gerechtelijke autoriteiten te Parijs hebben op het oogenblik een zoogenaamd ..wijnschandaal" in onderzoek, dat, naar verluidt, aan zwarte handelaren in Algiers milliarden francs winst heeft gebracht. Geruchten, dat sommige leiders der Fran- sche socialistische partij bij dit „schan daal" betrokken zijn, nemen hand over hand toe en het ziet er naar uit, dat dit schandaal bij de komende verkiezings campagne een fel geschil tusschen de par tijen wordt. Het gezinsleven HET GEZINSLEVEN heeft een knauw gekregen tijdens den oorlog en een geduchte knauw. Niet alleen werden hui zen afgebroken en verwoest, maar gezin nen werden ontworteld en uiteengeslagen. Vader werd weggevoerd of dook onder, maar het huisgezin miste zijn steun. Zooal niet zijn steun in het onderhoud van het gezin, dan toch de steun van zijn gezag. Moeder moest sloven van den morgen tot den avond. De kinderen konden dikwijls niet naar school bij gebrek aan brandstof en de oudere jongens durfden niet de straat op uit vrees dat een moffenhand hen zou grijpen en weghalen. Jonge meisjes moesten werk doen dat anders door moe der of vader of een van de oudere broers werd gedaan. De lange avonden, het leven en wonen zonder licht, de bittere noodzaak om langs allerlei wegen voor eten te moe ten zorgen, de kans ook voor kinderen om zwarten handel te drijven, al deze en nog veel meer oorzaken zijn aan te wijzen om het verval van het gezinsleven te verkla ren en de ziekten waaraan het laboreert aan te wijzen. Maar het heeft geen zin te blijven la- menteeren en te klagen. Wij doen beter met de feiten te erkennen, maar ons dan ook af te vragen: hoe kunnen wij herstel len. Herstellen de gemeenschap tusschen man en vrouw op de grondslag van hun liefde, voor Gods altaar gezworen. Herbouwen het gezin in een hechte aan- eensmelting van ouders en kinderen, door wederzijdsche liefde en vertrouwen. Herbouwen het gezin door een harte lijke samenwerking van ouders en opvoe ders, Staat en Kerk. Het is daarom de plicht van iedereen om het program van^ de katholieke Actie, dat deze maand October wordt ontplooid, ten volle te steunen. Iedereen moet hier aan meedoen, het moet niet worden over gelaten aan een klein getal, terwijl de groote massa zegt, dat het nu eenmaal zoo is en dat hef zoo moeilijk verandert. Alle pogingen om de maatschappij te verbeteren, zullen mislukken, als het ge zin niet gezond is en die kleine gemeen schap niet hecht en stevig gefundeerd staat. De adtie voor het gezin, dat wil zeggen, verbetering van het gezinsleven moet deze maand beslag leggen op ieders aandacht. Zóó en zóó alleen kan van deze actie een vruchtbare invloed uitgaan voor de toe komst. Beroep van Marchant et d'Aansembourg verworpen Heden deed de bijzondere raad van cas satie uitspraak in de zaak tegen graaf M. V. Marchant et d'Ansembourg, die door het bijzonder gerechtshof te 's-Hertogenbosch tot 15 jaar gevangenisstraf was veroor deeld. De raad verwierp zoowel het beroep van verdachte als dat van den procureur-fis caal bij het hof te 's-Hertogenbosch, zoo dat het vonnis van het hof tot 15 jaar ge vangenisstraf gehandhaafd blijft. De pro cureur-fiscaal bij den raad van cassatie had tot de doodstraf geconcludeerd. Ook de procureur-fiscaal bij het hof had de dood straf geëischt. Volkeren- Gemeenschap CMUTS, de Zuid-Afrikaansche minister- president, zeide in een rede op de Pa- rijsche vredesconferentie: „Ei is geen Wes telijke of Oostersche ideologie, er is slechts mer.schelijk gevoel" •Natuurlijk is hiermede niet bedoeld, dat er in de verschillende volkeren niet zou zijn verschil in aard en aanleg en in een daarop geconstrueerd geestelijk leven. Dit Is een realiteit, welke niemand zal willen loochenen. Bedoeld moet zijn, dat het menschelijk verstand, waarin de ideëen worden gebo ren, overal hetzelfde is; en dat het men schelijk gevoel overal zijn normen vindt in dezelfde door God geschapen menschelijke natuur. Zóó beschouwd, is er geen scheidingslijn tusschen Oost en West. En zóó beschouwen wij de volkeren-ge meenschap in haar diepste wezen, dat ons doet zien: een éénheid in verscheidenheid. Ten slotte is het verschil tusschen een Oosterling en een Westerling niet grooter, dan dat tusschen twee in karakter enz. ge heel verschillende Westerlingen of Ooster lingen. De woorden van Sumits zijn daaropi merkwaardig, omdat zij aan de volkeren der wereld voorhouden, wat tot velen niet is doorgedrongen, hoewel het voor allen een klaarblijkelijke werkelijkheid moest zijn, n.l. dat er kan zijn en dus moet zijn: een echte volkeren-gemeenschap zonder scheidingslijnen! Op den goeden weg 1JET TUSSCHEN een aantal ox-ganisaties *^en instellingen gevoerde overleg inza ke het vraagstuk van de verhooging van het productiepeil heeft geleid tot de vor ming van een „Initiatief-comité tot opvoe ring van de arbeidsproductiviteit". In dit comité hebben o.m. zitting genomen ver- tegenwoordigei-s van de Ned. Kath. Arbei dersbeweging, het R.K. Verbond van Werk geversvak ver., de Alg. Kath. Werkgevers ver. en den Ned. R.K. Middenstandsbond. Dit comité is op den goeden weg. In gemeenschappelijk overleg van alle sociale standen en groepen moeten er mid delen worden beraamd, om de arbeidspro ductiviteit op te voeren. M?en zegt wel eens, dat men in Neder land, als men ergens geen raad op weet, een comité of een commissie gaat instel len, om de zaak wat te rekken, in de hoop, dat er een oplossing zal komen. Dit moge hier niet zoo zijn. Er moet een oplossing worden gevonden op korten termijn. DONDERDAG STERRENREGEN. Zooals bekend wordt er in den nacht van 9 op 10 Oct. een sterrenregen verwacht. De werkgroep meteoren van de Nederlandsche Vereeniging voor weer- en sterrenkunde heeft volgens de laatst beschikbare gege vens berekend, dat de aarde op den mor gen van 10 Oct. om 3 uur 's morgens de baan van de komeet Giacobini-Zinner tot op een afstand van niet minder dan 200.000 k.m. zal naderen. Indien de zwerm op dit punt een even groote doorsnede heeft als het punt v/aar de aarde de meteoren-wolk in 1933 sneed, dan zou de regen 16 uur du ren, tegen 3 uur in 1933. De dichtheid van de wolk zal deze keer ook waarschijnlijk grooter zijn dan in 1933. In verband hier mede heeft de werkgroep gunstige ver wachtingen voor het optreden van den ster. renregen. INLEVERING SCHEERZEEPBONNEN. De bonnen voor scheerzeep (textiel Am van de textielkaart voor mannen) moeten uiterlijk 12 October a.s. bij- een winkelier worden ingevleverd RADIO voor Donderdag. HILVERSUM I 301 M. 7.00 Nieuws, gynm. en gram; 11.00 Cau serie. 11.15 Trio. 11.45 Berichten uit Indië. 12.00 Piano. 12.30 Muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Skymasters. 14.00 Causerie. 14.20 Muziek. 14.45 Gram. 15.00 Causerie. 15.20 Sextet. 15.50 Reprises. 17.00 Kaleidoscoop. 17.20 Causerie. 17.30 Romancers. 18.00 Nieuws. 18.15 Viool. 18.30 Voor de Nederl. Strijdkrachten. 19.00 Sportpraatje. 19.20 Muziek. 19.45 Causerie. 20.00 Actualiteiten. 20.15 Concertgebouworkest. 21.15 Gram. 21.35 Hoorspel. 22.15 Muziek. 22.45 N. J. V.; 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. 23.30 Gram. HILVERSUM II 415 M. 7.00 Nieuws, gymn. en gram.; 11.00 Voor de zieken. 11.45 Voor de Kleuters. 12.00 Zang. 12.30 Lunchconcert. 13.00 Nieuws. 13.15 Zuid-Afrik. prog. 13.45 Causerie. 14.00 Stafmuziek. 14.40 Causerie. 15.00 Kwartet. 16.00 Bijbel. 16.45 Zang. 17.15 Gram. 17.50 Over Indië. 18.00 Vedelaars: (,18.30 CNV). 19.00 Nieuws. 19.15 Causer rie. 19.30 Zang. 19.40 Causerie. 20.00 Drentsch prog. 21.45 Gram. 22.00 Nieuws en actualiteiten. 22.30 Zang. 22.45 Avond wijding. 23.00 Piano. 23.30 Gram. DE VLIEGTUIGRAMP TE APELDOORN Aantal dooden tot 23 gestegen Weer zijn twee slachtoffers van de vlieg tuigramp te Apeldoorn overleden. In het Si. Liduina Ziekenhuis te Apeldoorn wor den nog de volgende slachtoffers ver pleegd: D. K. II. Rijsdorp, wiens toestand hoopvol is, de heer Dobbenga. en drie leer lingen, wier toestand nog zorgwekkend blijft. In overleg met het gemeentebestuur van Apeldoorn, het schoolbestuur der christe lijke H. B. S. en de ouders der slachtoffers is besloten, dat, voor zoover de ouders al thans geen afwijkende wenschen hebben, de begrafenis der omgekomen leerlingen gemeenschappelijk zal geschieden. B. en W. van Apeldoorn hebben daartoe een stuk grond op een der gemeentelijke begraaf plaatsen aangeboden. Twee katholieke scholieren zullen op een der katholieke kerkhoven worden begraven. Voorts zul len enkele slachtoffers, wier ouders elders woonachtig zijn, aldaar ter aarde worden besteld. Executie van Goering c.s. r op 16 October De militaire gouverneur van de Amerikaansche bezettingszone in Duitschland, generaal McNarvey, heeft bevestigd, dat de executie van de elf te Neurenberg ter iood veroordeelde nationaal -socialistische leiders op zestien October zal plaats hebben. Von Papen blijft binnen. Franz von Papen, die sinds ■syn vrijspraak door het oorlogstribunaal te Neurenberg in de logeercel" van het Neurenbergsche Paleis van Jus titie verblijf heeft gehouden, heeft na de bekendmaking van Schacht's arrestatie besloten het gebouw niet te verlaten. V Het verzoek van Seyss-lnquart Dr. Steinbauer, de verdediger van Seyss- lnquart, verklaarde gisteren, dat diens be roep op H.M. Koningin Wilhelmina, om te inteiwenieeren in zijn gratie-procedure, ge leid heeft tot besprekingen op het Neder landsche departement van Justitie. H. M. de Koningin heeft besloten, het verzoek om interventie, gedaan door den verdediger van dr. Seyss-lnquart niet in overweging te nemen. Het was wel een zeer tragische figuur, die gisterochtend in de persoon van mej. A M. Kok te Alphen aan den Rijn, thans gedetineerd in de cellenbarakken te Sche- venin^en, voor het Leidsch Tribunaal te recht stond. Dit meisje, dat een zeer ze- nuwachtigen indruk maakte en meerdere malen haar bekentenissen onder een stort vloed van tranen uitte, werd verdacht van vriendschappelijken omgang met Duit- schers, met één waarvan zij posthume ge trouwd was en van wien zij ook een kind had. Verder was haar ten laste gelegd, dat zij vrijwillig in Duitschland (bij particulie ren en later op het kantoor van 'n scheeps werf) en in een Roode Kruishospital in België was gaan werken. Voorts kwam bij de behandeling van deze zaak aan het licht, dat verd. zich in den avond van 4 Oct. 1943 met eenige militairen van de Feldgendarmerie aan de ouderlijke woning had vervoegd om daar enkele kleedingstukken, welke men geweigerd had haar af te geven, te halen. Bij dit bezoek hebben de militairen zich, door de moeder op zijde te schuiven, toegang tot de woning verschaft. Een 15-jarig zusje van verd., hierover in woede ontstoken, gaf een der militairen een klap in het gezicht, die op zijn beurt het kind een slag toediende. De vader van verd., die op het rumoer kwam af- loopen en daarbij een broodmes in de hand moet hebben gehad, werd daarop door een der militairen zonder vorm van proces doodgeschoten. Verd., die er onder lijdt, dat haar vader is doodgeschoten, zeide het zich erg aan te trekken, dat haar vader op zulk een tra gische wijze om het leven is gekomen. Ik heb daar veel verdriet van en verwijt het mij zelf nog dagelijks, dat ik deze men- schen naar mijn huis heb gestuurd. Ik heb nog geroepen „niet schieten, niet schieten", maar toen was het al gebeurd. Voor wat den omgang met Duitsche militairen be treft, verklaarde verd., dat zij slechts met één militair, en dan reeds voor den oorlog De suikerbietencam pagne in Brabant is in vollen gang. Een kijkje bij de fabriek te Dinteloord. Alvo rens de bieten naar de fabriek gaan worden ze eerst door middel van een krachtigen water straal van het over tollige vuil ontdaan. Kardinaal de Jong te Rome Z.H. de Paus heeft, aldus de „Tijd", aan Kardinaal De Jong de St. Clemente te Ro me als titelkerk toegewezen. Deze kerk is ook de titelkerk geweest van Kardinaal Glennon, aartsbisschop van St. Louis (U. S.A.), die kort na Kerstmis 1945 werd ge creëerd, doch vrijiwel onmiddellijk daarna, op terugreis naar de Vereenigde Staten, in Ierland is overleden. Het A.N.P. weet nader uit Rome te mel den, dat de overhandiging van den rooden hoed waarschijnlijk a.s. Zaterdag zal ge schieden. Verder verneemt <^e correspondent van de „Tijd", dat Z.Ém. Joh. Kardinaal de Jong nog niet een bezoek aan Z.H. den Paus heeft gebracht- De Kardinaal vermijdt alle officieele eerbetoon. Op zijn dringend verzoek heeft de Ned. gezant bij den H. Stoel, jhr. mr. H. W. van Weede, moeten afzien van een officieele ontvangst van de Ned. Ko lonie op de legatie en van twee recepties, waarop de kerkelijke en diplomatieke we reld waren uitgenoodigd. DUITSCHE KATHOLIEKEN VERLANGEN NIEUW CONTACT. Dat vele Duitsche katholieken het con tact met katholieken in andere landen weer wenschen te herstellen en op de hoogte gebracht te worden van de ontwik kelingen, waarover zij onder het nazi-re gime niets mochten vernemen, wordt be wezen door het succes van een reeks le zingen over de Katholieke Kerk in an dere landen, die thans gehouden wordt aan de Universiteit van Bonn. De reeks werd geopend met een preek van P. Pursch, S.J., van de Vatikaansche Missie te Bonn, over „Kerk van ChristusKerk van de Volken", in de St. Sebastiaankerk. Daarop volgden lezingen over De Katholieke Kerk in Frankrijk" en „Katholicisme in Engeland". Verdere lezingen van deskun digen op dit gebied uit Nederland, België, Ver. Staten en Ierland, staan op liet pro gram. Waarschijnlijk zullen nog andere lezingen volgen, waarover men in bespre king is. De reeks heeft groote belangstelling ge wekt, vooral in de intellectueele kringen. DE VLIEG-ONGELUKKEN-LIJST. Een viermotorige DC-4 van de Ameri kaansche luchtvaartmaatschappij is giste ren op ongeveer 1.5 kilometer afstand van de luchthaven Cheyenne, de hoofdstad van Wyoming (V.S.), neergestort. Twee van de 44 inzittenden kwamen om het leven. Het onderzoek naar de 21 inzittenden van het Yorktoestel der R. A. F., dat Zon dag jl. bij het eiland Pinang ten Westen van Malakka was neergestort, is gister avond gestaakt. Het vliegtuig was geheel gezonken. omgang had. In den oorlog is deze militair overleden, waarop zij posthume met hem getrouwd is. Om zich aan een gevangenis straf van twee maanden te onttrekken is zij gaan dienen bij een Krankenrevier. La ter is zij in Duitschland terecht gekomen, maar dit was een straf, welke zij voor haar moeder, die door de Duitschers tot één jaar gevangenisstraf was veroordeeld, omdat zij haar man tot verweer zou hebben aange zet, vrijwillig heeft overgenomen. Dit jaar gevangenisstraf mocht ik mijn moeder, die al zooveel geleden heeft door het verlies van vader, niet aandoen. Verdachte's raadsman, mr. H. W J. A. Averbeck, die geen gemakkelijke taak had, maar dit op piëteitvolle wijze deed, wees op den droevigen samenloop van omstan digheden, welke hier in het geding is ge- weegt en die haar oorsprong heeft gevon den in eenige kleine huiselijke onaange naamheden. Vei-d., die er zelf niets aan doen kan, heeft er veel spijt van. Angst- aanjaging was het eenig vooropgezette doel. De Feldgendarme, die ver buiten zijn boek je is gegaan en bruusk is opgetreden, is door een Duitsch gerecht veroordeeld. Spr. vroeg voor zijn cliënte de uiterste clemen tie. De moeder van verd., die het oogenschijn- lijk met enkele details van de tenlasteleg ging en verklaringen van haar dochter niet eens was, vroeg het Tribunaal verschoond te blijven hier tegen haar dochter te moe ten getuigen, hetgeen werd ingewilligd. Verd., die het laatste woord had en zich het gebeurde sterk aantrok, kon alleen slechts uitbrengen: „Indien ik werkelijk schuld aan vaders dood heb, dan wensch ik niet anders dan de dood straf". H. Boon te Leiden, thans gedetineerd te Hoogerheide, die niet was verschenen, werd ten laste gelegd het lidmaatschap van de N.S.B. en het Technische gilde, terwijl hij ook als vaandrig bij de W.A had dienst ge nomen, voorts was hij ingeschreven ge weest bij de hulppolitie te Utrecht en had als machinist bij een Duitsche reederij en de Ned. Oost-reederij gevaren. J. H. Janse, winkelier te Leiden, was lid van de N.S.B., het Economisch front en van Nering en Ambacht en van de Techn. Noodhulp te Leiden. Voorts had hij om gang gehad met een _rijksduitscher en had toegestemd in het geven van een gift van 10.voor den verjaardag van Mussert. C. J. v. d. Kaay, stoker tc Leiden, was ten laste gelegd het. lidmaatschap van de N.S.B en het werken aan Duitsche verde digingswerken te Noardwijk en Katwijk. J. G. Boumans, stenograaf te Bodegraven, was lid van de N.S.B., leider van de Jeugd storm te Bodegraven, had de belofte van trouw aan Mussert afgelegd, was boekhou der-correspondent van. het Centraal maga zijn van de Duitsche weermacht te Woer den en magazijnmeester te Potsdam ge weest. Uitspraak in alle zaken op 22 Oct. OP KORTE GOLF BINNENLAND. Drie vrederechters zijn in Den Haag voor het Tribunaal geweest. Mr. A. Sem- plonius werd veroordeeld tot interneering tot 15 April 1947 en ontzetting uit de kies rechten. Ook zal hij het beroep van advo caat of pi*ocureur niet meer mogen uitoefe nen. Tegen mr. P. van 3er' Grijp werd een nieuw onderzoek gelast Mr. A. H. Helb werd veroordeeld tot verbeurdverklarmg van goederen. De N.S.B.-burgemeester van Velsen, Tjeerd van der Weide, is door het Bijzon der Gerechtshof te Amsterdam ter dood veroordeeld. De heer E. J. Voute, tijdens de bezet ting burgemeester van Amsterdam, is voorwaardelijk uit het kamp van Laren vrijgelaten. Aan bloemisten en bloembollenkwec- kers, die geen stookolie kunnen gebruiken, zullen dezen winter vaste brandstoffen worden vei-strekt, zooals reeds eerder aan gekondigd. De prijs van gedistilleerd zal, naar de „Msbd." verneemt, aanmerkelijk verlaagd woi-den. De botermerken-beschikkingen, tijdens de bezetting aangebracht, zijn ongedaan gemaakt. De 8 October is gisteren te Alkmaar op de gebruikelijke wijze gevierd. B. en W. van Leiden en de leden van den tijdelijken gemeenteraad waren uitgenoo digd, het feest mee te vieren. Op de kermis'"te Nijmegen is een man uit den rupsbaan geslingerd en ernstig ge wond. Een motorrijder is bij Nijmegen op een onverlichte kermiswagen gereden en was oogenblikkelijk dood. Een koopman te Rotterdam is in de buurt van de Rotte door drie jongeman nen aangevallen en van 1700 gld. beroofd. De politie heeft de daders gearresteerd. BUITENLAND. Tc Athene hebben alle openbare dien sten gisteren twee uur gestaakt als pro test tegen het onbevredigende antwoord van de vredesconferentie op de Grieksche eischen. Vandaag zouden alle winkels ge sloten zijn. De regeering van Syrië heeft ver klaard, dat zij het door president Truman uitgesproken standpunt inzake de Joodsche irrimigratie in Palestina ten diepste be treurt. Generaal von Mackenscn, ex-bevel hebber van het 14c Duitsche leger in Ita lië, zal 18 Nov. te Rome worden berecht. Te Luik zijn twee deserteurs van de Nederlandsche marine gearresteerd. Het keukenpersoneel van het beken de Savoy-hotel in Londen staakt. Ook an dere hotels hebben zich zij de staking aan gesloten. De orkaan heeft op Cuba 10 dooden en 500 gewonden geëischt. Er zijn 200.000 menschien dakloos. o5oooo WEERSVERWACHTING °°00S VRIJ KOUD. Meest zwaar bewolkt. Vrij koud weer g met plaatselijk eenige lichte regen of motregen. Matige tijdelijk vrij krachti- 0 ge Noordoosten wind. 8 0000000000000000000000000000000000000001

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1