WINKELMEISJE PIANO FLINKE LOOPJONGEN Uouwefgberts THEE SLAGERSKNECHT SLAGERSBEDIENDE Meisje voor de linnenkamer Werkmeisjes AANBESTEDING Abonneert U Sumutn Gmda MANTEL STADSNIEUWS Gemeenteraad Vanmiddag om twee uur kwam de ge meenteraad bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Van Kinschot. Beëedigd en geïnstalleerd werd het nieuw benoemde lid de heer H. Kortmann, die in de vorige vergadering niet aanwe zig was. De geloofsbrieven van het bij loting be noemde lid den heer C. Piena werden in orde verklaard. Onder de inekomen stukken was een voorstel van de heeren Wilmer en mr. Woudstra, luidende: overwegende, dat tijdens de bezetting het Raadsbesluit inzake subsidie bijzon dere bewaarscholen door den toenmaligen burgemeester is ingetrokken en vervangen door een beslissing van hemzelf; overwegende, dat het door de besturen der bijzondere bewaarscholen daardoor geleden nadeel moet worden hersteld, al thans vanaf den tijd na de bezetting; besluit bedoelde beslissing van den toen maligen burgemeester te beschouwen als ingetrokken vanaf 1 Mei 1945 en van dien tijd af de door den gemeenteraad vastge stelde subsidieregeling als wederom gel dend recht te erkennen. SECRETARIS KRIEK GEHULDIGD OP ARKA-ONTBIJT. „Groote hemel!" verzuchtten wjj er gens in de „Voorzienigheid" ronddwa lend „hoe komen wij ooit op het A.R. K.A.-ontbijt?"en wij troostten ons reeds met de gedachte, dat wij reeds ontbeten hadden en dus voorloopig niet van honger zouden omkomen. Nu zou de Voorzienig heid geen Voorzienigheid zijn, indien niet den en ons naar de gymnastiek-zaal had te rechter tijd een kloosterzuster uit een van de vele hoeken te voorschijn was getre- gebracht, waar door de feestvierende A.R.K.A.-leden, daarbij vergezeld van hun echtgenooten in re en in spe geen andere sport werd bedreven dan eten en drinken. De tafels waren rijkelijk voorzien en met bloemen versierd en af en aan schoven de nijvere zusters voor een telkens her nieuwde broodjes-vermenigvuldiging. Toen iedereen deze vrije oefeningen naar vol doening had bedreven, verhief de afdee- lings-voorzitter, burgemeester H. J. J. M. Smeets, zich van zijn gestoelte tot het hou den van een feestspeech, daar gelijk reeds in ons veelgelezen blad vermeld de afdeelings-secretaris, de heer W. J. Kriek, zijri zilveren jubileum vierde als bestuurslid. De voorzitter herinnerde er aan dat de afd. reeds op 1 October van haar belangsteling in dit jubileum had doen blijken door het zenden van een bloem stuk. Deze gelegenheid was spr. echter welkom, om den heer Kriek als strijder te kunnen huldigen te midden van hen, voor wie hij 25 jaren lang in den strijd is ge treden en nog steeds onvermoeid, zij het dan niet altijd in het openbaar, doorwerkt. De jubilaris van heden werd op 1 Octo ber 1921 tot bestuurslid, tevens als 2e se cretaris gekozen. Ongeveer een jaar later werd hij tot secretaris benoemd en even eens vanaf dien tijd voorzitter van de groep gemeente-ambtenaren, lid van het georganiseerd overleg enz. Gedurende 25 jaar was hi> de stuwkracht van de Kath. ambtenaren in de Bollenstreek en aan zijn propaganda is het te danken, dat de Bollenstreek een eigen afdeeling kon stich ten. Aan hetgeen in de afdeeling Leiden werd bereikt heeft hij het leeuwenaandeel gehad. Zeer velen heeft hij er toe gebracht om de zoogenaamde neutrale organisaties te verlaten en lid te worden van de ka tholieke. Naast de ambtenaren hadden ook de werklieden zijn belangstelling en voor velen van hen was hij in den loop der ja ren een warm pleitbezorger. Spr. memo reerde vervolgens de vele andere functies van den heer Kriek in het katholieke le ven. Hij is o.a. stichter en voorzitter van „Katholiek Leiden'', en een ijveraar voor de M.I.V.A., van welke missie-actie hij nog steeds bestuurslid is. Onze Arka-afdeeling aldus spr.,'is er trotsch op u als secretaris te bezitten. In 't bijzonder dankte spr. den jubilaris voor den steun, die hij yan hem bij h^ bekleeden van het voorzitterschap mocht ondervinden. Namens bestuur en leden bood spr. als aandenken aan dezen dag aan den heer en mevrouw Kriek een schemerlamp aan, waarbij ook mevrouw Kriek gehuldigd werd voor het prijsgeven van haar man ten bate van de Arka. Er volgden vanzelfsprekend op deze toe spraak luide toejuichingen en „lang zal hij leven"'. De geestelijk adviseur, rector F. Berne- feld, had den heer Kriek leeren kennen als een van hen, die stand houden en die alles over hebben voor de taak waarvoor zij staan. Hij is ambtenaar vol-op, met al de deugden, die aan dezen stand vast zit ten, en ook de ondeugden. Hij heeft zijn gaven van precies-heid en volharding in dienst gesteld van de katholieke organisa tie van zijn collega's en van het kath. le ven in 't algemeen. Hij heeft beseft, dat ook na den oorlog een, principieele organi satie op haar plaats was en met den groei van het leden-tal is ook zijn zorg en werk vermeerderd. Wanneer we in onze fantasie al de papieren en circulaires, door hem geschreven in de afgeloopen 25 jaren "op elkaar leggen, geeft de enorme stapel ons een idee van zijn eveneens enorm werk als secretaris. Dit werk zullen de leden wet,en te waardeeren. De rector hoopte, dat de heer Kriek nog heel lang zal blij ven werken in Leiden. Wethouder S. Menken betoogde, dat er alleen iets groots bereikt kan worden, als allen de kleinzielige eigen-belangetjes ter zijde stellen, om de groote belangen te dienen. Velen hebben zich nog niet aan gesloten bij hun katholieke organisatie, om dat zij uit het oog verloren, dat zij prin cipieel moeten handelen en persoonlijke elementen en kleinigheden op zijde moeten zetten. Wij willen ons niet los-wrikken uit het Nederlandsche volk, maar, puttend uit de schat van de Moederkerk, daarmede ons volksleven verrijken. Daarom bracht spr. hulde aan den jubileerenden secreta ris, omdat hij de belangen van zijn stand en van het katholieke volksdeel heeft ge diend op een wijze boven alle lof verhe ven. De heer Kriek sprak een dankwoord, wat al heel somber begon, want hij zeide, dat het een zeer ondankbaar werk is ge weest, al heeft het zijn volle liefde gehad. Er is veel bereikt, en ook veel niet bereikt, en daarom wordt hij dan scheef aangeke ken, ofschoon hij zijn best deed en de te leurstelling Van anderen ook voor hem een teleurstelling was. Spr. dankte den voorzitter voor de plezierige samenwer king, bezwoer de leden: „Kom toch ter vergadering!", wekte hen op hun plaats in te nemen in de Kath. Volkspartij en dreef hen aan propaganda te maken onder de collega's, omdat vele ambtenaren van hoog tdï laag hier ter stede nog niet bij de Arka zijn aangesloten. Met dankwoorden aan zijn vrouw, voor haar trouwe hulp en aan alle leden-voor de mooie geschenken, besloot spr. Er werd nog wat nagefuifd met koffie en opgewekte muziek (door den heer Gordijn). Er werd zelfs gefluisterd over het maken van een morgen-dansje. Daartegen had de hooge klooster-vrouwe geen be zwaar, als de tafels en stoelen maar op hun plaats blevenDat komt er nu van, als de kloosters niet dansen leeren. PAUL KLETZKI DIRIGEERT HET RESmBNTIE-ORKEST. Het eerste abonnementsconcert stond on der leiding vani bovengenoemden Pool- schen dirigent, dié een levendige explosie ve nuizikantennatiiur heeft. Hij kwam hier voor 't eerst en hftd veel belangstelling en waardeering. Van Beethoven's Ouverture Egmont werd over Mozart naar Brahms „4e Syiriphonie" gegaan. Dat Kletzki een sterk-suggestieve macht heeft over het or kest bleek al gauw tijdens Beethoven's dra matische Ouverture. Hij heeft de benijdens waardige gave zich aan klank te verzadi gen, zich daarmede op te zwepen, maar zijn muzikale beschaving is wel zoo groot, dat hij zijn wedergave onder tucht houdt door een sterk geconcentreerden wil, het geen in de begeleidingen duidelijk waar- reembaar was. De Zwitsersohe pianiste Rosmarie Stucki speelde het „Pianocon cert a dur" van Mozart en haar spel boei de terdege door het apart schoon, dat zij gaf aan klaarheid en fijnheid. Wie met zoo'n fijnheid en melodieuze charme Mo zart's bijou kan spelen behoort tot de uit verkorenen. Jaap van Opstal, die dezer da gen naar Johannesburg vertrekt, om daar het orkest met zijn voortreffelijk spel op te sieren, speelde het „clarinet concert a maj", eveneens van Mozart. Hij speelde met vol maakte techniek, gratie, geestrijk en met fijn muzikalen zin. In elk opzicht was de interpretatie af. Men nam afscheid van den begaafden clarinetspeler met steeds groeiend huldebetoon als wilde men hem hiermede voorspoed in zijn nieuwe functie toewenschen. En 't orkest speelde boven lof, had roemrijke momenten. Ook in Brahms „4e Symphonie" maakte de diri gent volop en oprecht muziek. Hij heeft een ontvlambaar temperament, maar stelt zijn kunst in dienst van het intensieve en hoogere. Hij houdt zich bezig met even wichtige klankverhouding en geeft het dé tail zijn plaats. Elk deel, en elk geheel was gaaf, technisch perfect. De dirigent het orkest in zijn macht ontwikkelde een prachtig rond-warme klank. Een ovationeel applaus voor dirigent en orkest bleef niet uit. J. Kortmann. BONKAARTEN HALEN. Dinsdag letter K vanaf Kop tot Koo. Ir. G. L. Driessen. De oud-directeur van gemeentewerken ir. G. L. Driessen heeft gasteren zijn 85sten verjaardag ge werd. De heer Driessen, die van 1900 tot 1927 directeur van gemeentewerken is ge weest, heeft zich bij de vervulling van deze functie in onze stad aller hoogachting en waardeering verworven. Van vele zijden mocht de jubilaris, die lichamelijk en gees telijk nog heel fit is, hartelijke bewijzen van sympathie ontvangen. Jaarfeestviering. V.V.M. Zaterdag avond heeft de Ver. van Mathesianen een geslaagde jaarfeestviering gehouden in de Stadsgehoorzaal. De avond werd geopend door den heer J. Loos, die een hartelijk welkom toeriep aan den directeur der school, den heer v. d. Hoogt, den heer mr. de Ruyter de Wildt als afgevaardigde van het M.SjG.-bestuui\ de eereletien van Zwie- ten de Blom en Oostdam, het bestuur van de VOLA en de oud-voorzitters der V. V.M. Spr. kekte de aanwezige niet-leden cp donateur der ver. te worden, voorzoo ver zij dit nog niet zijn. Daarna was het woord aan het V.V.M.- tooneel, dat een uitvoering gaf van het Detectivespel „De Ebbenhouten Olifant", een spel in drie bedrijven van C. v. Bom- melkouw en H. Bakker. Een aardig spel, aanvankelijk wat aarzelend gespeeld, doch later ging het beter. Mej. S- Lut en de heer P. C. Bik vertolkten op verdienstelijke wij ze de hoofdrollen. Na de pauze optreden van „De twee Musetta's, een accordeon duo, dat het uitstekend deed en van „The Hawaian Stars", die Hawaian-anuziek ten beste geven. Het was een goed geslaagde avond, waarbij de voornaamste optreden den met bloemen werden gehuldigd. Een dansje 'besloot de jaarfeestviering. Limb. Bonte-avond Ontspanningsvereen. P.T.T. Zaterdag gaf bovengenoemde ver. voor haar leden een z.g. „bonten avond" vol afwisseling. Voor een matig bezetten Schouwburg hield de conferencier Sjef van Deursen een kort opwekkend openings woord, waarna de P.T.T.-Melodisten aller aandacht voor hun subliem spel opeischten. Den leider van het gezelschap, den heer Hub. Uerlings, kwam het hartelijk applaus, wat na het openingsnummer hem ten deel viel, verdiend toe. Tusschen de verschillen de nummers wist de conferencier met tal- looze geestigheden het geheel te vullen. En wat op geen bonten avond zal ontbreken was ook hier vertegenwoordigd in de per soon van prof. Duran, die met handige ma nipulaties het publiek eenige oogenblikken in spanning heeft weten te houden. Het laatste woord was aan de melodisten, waar van wij niet. anders kunnen zeggen dan dat het slagen van dezen avond voor een groot deel hun werk is geweest. Pater S. Terpstra, van de congregatie dqr Lazaristen, die aan de Universiteit indologie studeert, heeft zijn ntirek ge nomen in de pastorie der St. Petruskerk. De heer J. J. Poortman, toegelaten als privaat-docent in de Faculteit der Let teren en Wijsbegeerte aan de Rijks-Uni versiteit te Leiden om onderwijs te geven m de kennistheoretische grondslagen der metophysica, heeft hedenmiddag zijn volle ges geopend met het houden van een open bare les in het Klein-Auditorium van het Academiegebouw, over het onderwerp: „De mogelijkheid van de Metaphysica". BURGERLIJKE STAND. Geboren: Heintje, z. v. D. Hofkes en T. ae Haan; Maria, d. v. L. P. van Es en A. Laterveer; Ineke, d. v. G. Keereweer en J. S. Beij; Teunis. z. v. P. van Bosctelen en M. J. Zuurdeeg; Ingrid, d. van J. L. Questroo en T. Kloos. Ondertrouwd: P. Faas jm. 32 j. en W. T. van den Berg jd. 20 j.; J. H. Kloos wednr. 53 j. en W. van den broek jd. 53 j.; J. Neuteboom jm. 22 j. en G. M. Barendse jd. 22 j.; P. van Wilgen jm. 40 j. en A. A. Glasbergen wed. 41 j.; H. G. Volkersz jm. 24 j. en G. C. Goedkoop jd. 20 j. Getrouwd: C. van der Zon jm. en E. M. C. Freusberg jd.; J. Noest jm. en K. J. T. Vosscher; W. P. Braun jm. en C. W. A. Jansen jd.; J. van den Hoonaard jm. en G. Vermond gesch.; D. van der Hoogt jm. en C. D. van Westbroek jd.; N. Kuiper jm. en C. J. Westerman jd.; W. van Pielanen wednr. en M. de Jong jd.; T. J. Rodenburg jm- en C. I. Dickhoff jd.; H. Wolters jm. en A. A. Kerkvliet jd.; S. H. Wijnnobel jm. en G. van Leeuwen jd.; J. A. van den Oord jm. en E. C. M. Post. Overleden: C. van Zandwijk wed. van J. van Slingeland 79 jaar. OEGSTGEEST ZILVEREN JUBILEUM „ST. DEUS DEDIT". Zondag herdacht de afdeeling Oegstgeest van den R.K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit'' haar 25-jarig bestaan. De viering werd ingezet met een Hoogmis in Huize „Duinzicht", waarna een gemeenschappe lijk ontbijt. Des avonds werd' een feestver- gadering gehouden in „Sint Willibrord", waar de heer van Schie den avond opende met allen hartelijk welkom te heeten. Daarna sprak ir. Fehmers als hoofdbe stuurslid der K.A. zijn gelukwensch uit ter gelegenheid van dit jubileum. De voorzit ter, de heer J. Hoogduin, herdacht vervol gens de leden, die afgeloopen jaren de vereeniging door den dood ontvallen waren en releveerde in het kort de geschiedenis der afgelegde 25 jaar. Hij bracht namens 'de vereeniging dank aan den heer J. Zand vliet, die vanaf de oprichting lid is ge weest en reeds vele jaren penningmeester is. Onder dankzegging voor de vele reeds bewezen diensten werd den heer Zand vliet een toepasselijk geschenk aangebo den. Hierna sprak de heer Schrama, hoofd bestuurlid der L.TH. en oprichter van de afdeeling Oegstgeest, eenige gloedvolle woorden. Allereerst dankte spr. den heer Zandvliet die tie motor was geweest tot de oprichting van deze afdeeling, en als dank voor het vele en buitengewoon zwa re werk werd hem namens het H.B. een diploma alsmede een boekwerk aangebo den. Ten slotte deed spr. eenige grepen uit de beweging, waarbij hij vooral de nadruk legde op de belangrijke plaats, die de land en tuinbouwers in de samenleving inne men, zoodat een goede sociale regeling van zeer groot belang is. Het verdere gedeelte van den avond werd gevuld met tooneel, muziek en zang, verzorgd door de N.K.J.B. en de J.V.G., terwijl in de pauze een verlo ting met een aantal prachtige prijzen werd georganiseerd- R.K.V.V. „U.D.O.". Zondagmiddag werd het voetbalterrein van U.D.O. offi cieel in gebruik genomen. De voorzitter der Sportcommissie, de heer P. Verhoef, bracht dank aan het bestuur der voetbal- afdeeling, dat met veel moeilijkheden en tegenslagen te kampen had gehad, maar desondanks er toch in geslaagd was om in zoo korten tijd de voetbalafdeeling aan het rollen te krijgen. De geest, adviseur, ka pelaan Eeken, sprak nog een opwekkend) woordje tot de jongelui en verrichtte ver volgens de aftrap voor den wedstrijd UPO I—KRV I. Deze strijd ging aanvankelijk gelijk op, totdat na 10 minuten de voor hoede van KRV doorbrak en him nüdvoor den UDO.-keeper voor de eerste maal het nakijken gaf (01). Dit liet UDO niet over zijn kant gaan, aanval na aanval werld op gezet en 5 minuten later was de stand ge lijk door een schot van den midvoor. Even later maakte de linksbinnen er t1 van, terwijl de rechtsbinnen vlak hierna de voorsprong tot 31 vergrootte. Een straf schop bracht de achterstand van KRV tot 3terug maar nog vóór de rust was het weer de midvoor van UDO, die er 42 van maakte. Direct na rust brak KRV door de achterhoede heen en scoorde haar derde doelpunt, maar hierna was het woord weer aan de UDO-aanvallers, die door midvoor en linksbinnen de stand tot 75 opvoer den, waarmee ook het.einde kwam. 25 jaar koster. Gister herdacht de kos ter, de heer J. Molenkamp, den dag, dat hij 25 jaar geleden het kostersambt aan vaardde. Natuurlijk mocht deze dag niet onopgemerkt voorbijgaan; daarvoor zorgde een feestcomité. Aan het rijk versierde al- taa (aan welker versiering de koster nu eens niet mocht meehelpen)), droeg de oudste zoon van den jubilaris, pater Th. Molenkamp, een plechtige H. Mis van dank. baarheid op met assistentie van kap. C. Éeken en kap. H. v. Dijk. Na de H. Mis werd de koster en familie in de pastorie gehuldigd door Pastoor en kerkbestuur. Van de gelegenheid tot feliciteeren werd doör vele parochianen gebruik gemaakt, terwijl de koster ook meerdere stoffelijke blijken van belangstelling van particulieren en vereenigingen mocht ontvangen. De harmonie „Triumph" bracht den jubilaris een serenade, welke attentie zeer op prijs werd gesteld. t Heden overleed, tot onze diepe droefheid, •geheel overgegeven aan Gods H. Wil. voorzien Van de H.H. Sacramen ten der Stervenden, in den ouderdom van bijna 78 jaar. onze onverge telijke Echtgenoote. Be- huwd-Zuster, Tante en Nicht, Mevrouw MARIA HELENA TENEY geb. Simons. Namens de familie, J. G. Teneij Leiden. 5 Oct. 1946. Hooge Rijndijk 37. Algem. kennisgeving. Geen bezoek. Geen bloemen. Gaarne H.H. Missen De H.H. Uitvaart-dien- sten zullen gehouden worden op Woensdag 9 Oct, as in de par.kerk van den H. Petrus. De gelezen H.H. Missen te 7.30 en te 8.30 uur. De gezongen Requiem te f,30 uur, waarna de be- rafenis te 11 uur op het R.K. Kerkhof, van uit de kérk. Rozenkrans bidden Maandag- en Dinsdagavond te 7 uur in de Rouwkapel van het St. Elisabeth Zie kenhuis. 1081 t Heden overleed tot onze diepe droefheid, ■na een kortstondige ziekte^, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze gelief de Broeder en Oom JACOBUS MOURITS in den ouderdom van 80 jaren. 1078 Corn. Mourits A. J. Timmermans- v. d. Burg J. B. Timmermans en kinderen H'woude 6 Oct. 1946. De H. Uitvaartdienst zal plaats hebben op Donderdag 10 Oct. a.s. te half tien in de Paro chiekerk der H.H. En gelbewaarders te Ha- zerswoude (Dorp), waar na de begrafenis op het R.K. Kerkhof. gevraagd voor Zuivelzaak. goed loon. goede behande ling. In of extern. Br. pn- der no. 1037 bur. v. d. blad. Heden overleed, nog plotseling, tot onze die pe droefheid, onze lieve Vader, Grootvader en Huisgenoot ROELAND DE WILDE in den ouderdom van bijna 75 jaar. Dr. F. S. de Wilde H. G. de Wilde— van Ommeren H. de Wilde A. M. de Wilde-Molt R, de Wilde J. M. Breeveld en kleinkinderen. Leiden, 7 October 1946. Thorbeckestraat 62. Liever geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Donderdag 10 October te 2 uur op de begraaf plaats aan de Groene- steeg. 1089 Ondertrouwd: ELLY PEELS De Huwelijksvoltrekking zal plaats vinden op Dins dag 22 October om half elf in de Parochiekerk van St. Martiaus. 1084 Gelegenheid tot felicitee ren van 12 uur. Eindhoven: UrkhoVenscheweg 1. Leiden, Boerhaavelaan 43. Zendt Uw Tijdschriften en andere lectuur die gij over hebt aan het volgende adres: Commissie voor de Man. schappencantine 1-1 R. Inf. Veldpostkantoor Batavia. Dit is een oproep namens alle soldaten van ons ^3a- MEISJE gevr. v. heele d. of d. en n. in stad, zelfst. lc werken. Tevens Kindermeisje van 1.306 uur. J. Vrijenhoëk Haarl.str. 119. 3126 Orgel of Vleugel te koop gevraagd. Fr. W. BAR- NING. Oude Singel 16. Tel. 22858. Stemmen en repa- reeren. 3125 CARROSSERIEPLAATWERKERS voor NIEUWBOUW en REPARATIEWERK, alsmede AANKOMENDE KRACHTEN kunnen direct geplaatst worden voor VAST WERK bij PENNOCK'S CARROSSERIEFABRIEK, WETERING KADE 155, DEN HAAG 1090 GEVRAAGD,: 3119 BEKWAME GROOTWERKERS en een BROEKENMAKER voor thuiswerk of v. atelier. Hoogste loonklasse (A.) MARKS JONGMANS - Hoogewoerd 30 - Leiden gevraagd, niet beneden 16 jaar. 3123 Bloemenmagazijn C. HOSMAN - Breestraat 115 een en al geur en smaak! -l" Cff Gevraagd een aankomend en een Leerling. J. Duin dam., H. Rijndijk 32. 3121 Gevraagd :f "500. Wie helpt zakenman aan 500.tegen nader over een te komen condities. Steller dezer is in bezit eigen pand. Br. onder no. 3122 bur. van dit blad. WEGGELOOPEN! Wie kan mij inlichten om trent mijn op 2 October vermiste hond. Bles met korte staart. Hij is van een zeer inygjjde. Tegen bel. Teunissen. Levendaal 28, tel. 22053 Leiden. 1079 R. K. Jongeman 35 jaar oud, werkman en in het bezit Van huwelijks uitzet, zoekt kennismaking met eenvoudig meisje van 25 tot 35 jaar R K. Brie ven liefst met foto aan het bur. v. d. blad onder no. 1074. TE KOOP spelend schilderij H. The- resia. Brieven onder no, 1083 bur. v. d. blad. HEDEN VERSCHENEN: het nieuwe MEDEDELINGENBLAD van „KUNST EN ONTSPANNING" Verkrijgbaar a 10 ct. bij: Beoder. Bik, Peltenburg, S er vaas, Guldemond, Lectura (Zeemanlaan 31), Bemelman (Morsch- weg 135), J. Pollman, Burgersdijk Niermans, Geyer, Zand vliet, Zirkzee (Nw. Rijn), Jansen-Wiekhart (Cobetstraat 9), Galjaard (3-Octobeistraat 16), Beyen en van Rooy, De Opbouw, Driessen (Nw, Rijn 23), Zitman (Zijlsingel 80), Dem menie, De "Wilde, van Zwicht, Leidsch Boekhuis, Collee (Oegitgeesi), Nouwens (Oegstgeest) 1082 Restaurant „In den Vergulden Turk" vraagt voor spoedige indiensttreding een net en enkele Aanmelden: Breestraat 84. Gevraagd per 1 Nov. HUISHOUDSTER m. 1. bij vader met zoon midd.st. te Leiden. Br. on der no. 3124 bur. v. d. bl. Stamboekstieren te koop, keuze uit vijf bij P. C. Rotteveel, Past. v. d. Pl^atstraat 105, Rijp wete ring 1086 Burgemeester en Wethou ders van ALKEMADE zijn voornemens ten Raadhuize te Roelofarendsveen op Woensdag 30 October a.s. om 11 uur v.m. aan te be steden: Het maken van een gewapend-betonbrug in het Noordeinde te Roe lofarendsveen. Bestek en teekening zijn vanaf 14 October 1946 ver krijgbaar ter gemeente-se cretarie te Roelofarends veen tegen betaling van 4.franco toezending per post 4.25. Burgemeester en Wethou ders voornoemd, De Loco-Burgemeester, J. J. DE KONING, De Secretaris. 1076 W. A. V. HARTE VELD WOONARK te koop, prijs 3000.be nevens een tandem 195. Te bevragen I. Pardon. Driftstraat 5, Leiden. 3114 Mevr. Scholten, Laan van Alkemade 62, Oeggst geest, vraagt een Huisnaaister Zich aan te melden tus schen 7 en 8 uur. Telefoon 26529, (1085) Er biedt zich aan een Schipper of Schippersknecht, zelfst. ktmn. varen en met moto ren omgaan, ook nog in bezit van een rijbewijs. Brieven onder no. 1075 aan het bur. v. d. blad. 0P HET PAROCHIEBLAD per Jaar. f4.50 p. kwartaal f 1.20 per maand f0.40 Bureau: Papengracht 32, Lelden, Telefoon 20935 RADIO-TOESTEL 4 lamps, merk Philips te koop angeboden. Speelt prima Te beluisteren na 6 uur. Schoneveld, Stadhou derslaan 21, Leiden. 1077 WONINCRUIL Aangeboden,- nabij tsads- centrum vrij benedenhuis 2 kamers en keuken, ge schikt voor 2 oudere men- schen in ruil voor grootere woning, Br. onder no. 3120 bur. v. d. blad. TE KOOP vaste pl. v. snijbl. Centau- rea, Papv. Margr. grof, Glar dia's Peretrum gem., pl. 2 beste Overalls m. 50. Te bevr. C. de Groot. Hoofd straat 88, Voorhout. 3116 Gevraagd in klein gezin NET R.K. MEISJE liefst boven de 20 j. vf d. of d. en n. Zeer goede be handeling en hoog loon. Flinke hulp aanwezgi. Aan melden 's avonds 79 me vrouw Marlis, Roogewoerd 30. Leiden. 311f» Te koop aangeb een Witte Keeshond 8 weken oud. Te bevragen Bij dorpstraat 14, Sassen- heim. 1072 Tegen 1 Nov. gevraagd een HULP IN DE HUISHOUDING v. d. d. of d. en n. niet be neden de 18 jaar en v. g. g. v. meerdere hulp aanwe zig. Br onder no. 3117 bur. van dit blad. 2 R.K. BUITENMEISJES 20 en 22 jaar. zoeken be trekking voor dag en nacht in klein rustig gezin. Brie ven met opgave van loon onder no. 3113 bur. v. d. blad.i Zoo goed als nieuwe maat 46, te koop of ruilen en een kleine kachel. Adres Voorweg 141, N. Wetering. WASSENAAR Abonnementen en advertentiën wor den aangenomen door J. BROUWER ACHTKBWKC AA

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 4