De blijde gebeurtenis half Februari OMGEVING De inwijding van de doodencel No. 601 in het „Oranje-hotel' MARKTBERICHTEN RADIO DE RUYTER VERBETERT NEDERLANDSCH RECORD. ff Het internationaal athletiektournooi, dat Zondag te Parijs ter nagedachtenis van Leo Lagrange werd gehouden, is belang rijk voor Nederland geworden door de fraaie prestatie van Frits de Ruyter op de 1000 meter. Met 1.3 sec. wist de Ruyter namelijk het op zi.' naam staande record op dezen afstand omlaag te brengen, voor waar een bewijs vfen hooge klasse, wan neer men het zware seizoen in aanmerking neemt, dat de Ruyter achter den rug heeft. De Franschman Hansennes slaagde er dan wel niet in, zooals zijn bedoeling was, het wereldrecord op dezen afstand te bre ken, maar boekte toch wel een fraaie overwinning door vóór den Zweedschen wereldrecordhouder Gustafsson als eerste te eindigen. De Ruyter werd vierde in de race. Zijn tijd (het nieuwe Nederl. recórd dus) bedroeg 2 min. 20.4 sec. Het oude stond op 2 min. 27.7 sec (14 Juli 1946 Am sterdam). Fanny BlankersKoen en Gerda Koud- ijs wisten alle nummers, waaraan zij deel namen, te winnen. Fanny Blankers won zoowel de 80 meter horden en het hoog springen, terwijl Gerda Kouaijs op de 100 meter en in het vèrspringen op de eerste plaatsen beslag legde. Op de 80 meter hor den noteerde Fanny een tijd van 12.2 sec. en toonde zich onbetwist de meerdere van haar tegenstandsters, onder wie zich de Fransche kampioene op dat nummer, Ger- tjens bevond. Met een sprong van 1,60 M. werd zij eerste in het hoogspringen. Gerda Koudijs noteerde op de 200 M. den fraaien tijd van 25.6 sec. In het vèrspringen be reikte zij een afstand van 5.32 meter. Docos. Ruim 25 ploegen startten Zater dagmiddag in de door V. et C. te Goude ge organiseerde Singelloop-estafette. Helaas waren de Docos-ploegen door enkele inval lers verzwakt. De eerste ploeg moest met een 7e plaats in de A-afdeeling genoegen nemen, terwijl de 2e ploeg als 5e in de re- serve-afdeeling eindigde. AAVC I won in de A-afdeeling, met DOS als 2e. In de re- serve-afdeeling werd de tweede ploeg van AAVC winnaar. De afstanden waren 800 M., 200 M., 100 M., 800 M., 400 M200 M.t en 100 M. De tijd van den winnaar was 7 min. 15 sec. Veldloop te Den Haag. Zondag startte L. v. d. Steen in den veldloop van de Zwa luwen te Den Haag. Een uitermate zwaar parcours stelde hooge eischen aan de loo- pers. Er was een recordaantal deelnemers (ruim 700). Aan den start verscheen, ver deeld over a., b., d., en c., klassers, 2 klas sen junioren en een groep militairen in een klasse apart Dank zij deze indeeling zag de AAC-er Jaap Meijer kans om in de a- klasse onbedreigd als eerste te eindigen en wist de K.M.A.-sergeant Jaap Meijer in de militaire groep zonder eenige moeite te ie- gevieren. Van de B. klassers onderscheidde zich J. van Bakel uit Leiden, dié een zeer fraaien wedstrijd liep, in zijn klasse met ruim 12 seconden winnaar werd en na slechts 2a-klassers als derde van- beide groepen eindigde. De belangrijkste uitsla gen zijn. A-klasse (3 x 1600 M.). 1. J. Meijer (AAC A'dam) 14.30.4; 2. B Molenbroek (Hercules, Dordrecht) 14.35.9; 3. C. Pelle Tempo Bussum) 14.54.5; 4. L. v. d. Steen (Docos, Leiden) 14.54.5. B.-klasse (3 x 1600 M.): 1. J. van Bakel (Holland, Leiden) 14.43. C.-klasse (2 x 1600 M.) 1. E. Groeneweg (Hercules, Dordrecht) 9.5.1. D.-Klasse (2 x 1600 M.) 1. K. Jansen (VVOG Harderwijk). 2. J. Meyborg (Siomo, Den Haag). E.-klas- se (2 x 1600 M.) 1. J. Volbrecht (Westlan- dia), HOCKEY Uitslagen Kon. Ned. Hockeybond. Hee- renle klas: HilversumLaren 21; Am sterdamHOC 00; LeidenDelft. Stud. 2—3; Gooi—Be Fair 1—1; HHIJC—TOGO 1—0; HDMBMHC 1—1. 2e klas C.: TOGO III—Cl. te Werve 1—4; BMHC HI—Alliance 0—2; TOGO II—Zuid- wijck 1—1; SOS II—VCL 2—4. 2e klas D.:AeolusRBC 51; Togo II Leiden 0—5; Victoria—HHIJC II 1—1; StrawberriesRBC 20; KievitenMRHC 2—3. 2e kl. B.: Cl. te Werve—BDHC IV 8—0; ZuidwijckZandvoort 8—0; BDHC III— Ever Swift 30. Leiden—Delftsche Stud. 23. Gedu rende geheel den wedstrijd zag men een gelijk opgaanden strijd, doch de voorhoe de der Delftsche Stud, toonde meer ver bond. Aan beide zijden werd vrij fel ge speeld. Door Drijver wist Leiden uit een strafcorner de leiding te nemen (10). Even later was de stand weer gelijk door den Delftschen midvoor (11). Eveneens uit een strafcorner wist Leiden opnieuw dodr Drijver de leiding te hernemen (2 1). doch daarna werd een fout in de Leid- Sche achterhoede afgestraft (22). Na de rust eveneens een gelijk opgaande strijd. Door een m«sv:rstand liet de Leidsche kee per den bal glippen en Delft nam de lei ding (23) om deze niet meer af te staan, Leonidas VISiseo (Dames) 01. De dames hebben de competitie goed ingezet. Al direct blijkt Siseo sterker. Goede com binaties krijgen we te zien en .uit één daar van weet Willy Pley de score te openen (01), Nu komt ook Leonidas meer opzet ten en met wisselende kansen komt de rust. Na de thee zijn de Leidschen steeds in het offensief. Vrouwe Fortuna blijkt echter de reis niet meegemaakt te hebben naar Rot terdam. Het i-inde komt dan ook met on veranderde stand (01). De dames van 't tweede elftal hebben ook haar tegenstanders in 't zand laten bijten. De ruststand was 10 door Henny Rooyak- kers. Na de rust werd het zelfs 2—0. Vlak voor het einde wist Spartaan V de eer te redden (21). H.H.Y.C. VIISiseo (Heeren) 90. De heeren zjjn zoowel letterlijk als figuur lijk door de Hagenaars gekraakt. H.H.Y.C. bleek veel te sterk. Niet, dat we een over winning' verwacht hadden, maar 9—0 viel wel wat tegen, gezien de prestaties van Zondag j.l.. Zuidwijck. De uitslagen van gisteren luiden: Heeren Togo IIZuidwijck I 1—1; dames: Zuidwijck—Zandvoort 3—0; VCL ni—Zuidwijck II 1—20. TOGO—Zuidwijck 1—1. Deze uitslag, waarmede Zuidwijck haar vijfde punt uit drie wedstrijden behaalde, gaf de verhou ding goed weer, daar er van een belang rijk speloverwicht niet gesproken kon kon worden. Togo II maakt het eerste doelpunt voor de rust uit een strafcorner. De bal was niet hard of moeilijk geno men, maar het zicht werd den keeper door een weldoordachte opstelling der tegen partij geheel benomen. De stand bleef 1 0 tot de rust. Daarna was Zuidwijck, met wind mee spelend sterker en wist die dan ook na vele kansen in een doelpunt om te zetten. Jammer genoeg ontbreekt nog steeds een goalgetter. Daarbij kwam, dat vijf spelers gehandicapt waren door het spelen van een selectiewedstrijd voor Ox ford op Zaterdagmiddag en doordat een van de beste voorhoedespelers nog steeds door een verwonding verhinderd was. Ver melding verdient nog de voor erji 2e klasse beslist onvoldoende leiding, die iederen goed opgezetten aanval deed mis lukken. ZuidwijckZandvoort 30. De eerste competitiewedstrijd van de Zuidwijck-da- mes in de 2e klasse is een succes gewor den. Met een verdiende 30 overwin ning werd Zandvoort verslagen. Het sa menspel was goed en open en ook indivi dueel werd zeer behoorlijk hockey gede monstreerd. Vooral de keepster en de rechtsbinnen waren haar plaats volkomen waard. De Zandvoortsche dames speelden ietwat hard. Deze wedstriid vormt een mooi begin voor een hoopvol seizoen. SCHAKEN. MASSAKAMP LEIDEN—OMSTREKEN. Leiden wint met 53 p. tegen 36 p. Zaterdagmiddag is in'den Foyer der Stadsgehoorzaal de jaarlijksche massa kamp Leiden tegen de Omstreken gehou den. De Leidenaars waren slecht opgeko men, zoodat enkele spelers van aanliggen de gemeenten hun ploeg moesten verster ken. Evenals het vorige jaar behaalde Lei den de overwinning, thans met 53 p. tegen 36 punten Hieronder volgt nog de uitslag der eerste tien borden. 1. G. Bosscha (LSG)D. Posthuma (Alph.) VjYi\ 2. D. v. Gelder (Zoeterw.) G. Marije (Noordw.) 01; 3. W. F. Schüss (Phil.)S. W. v. Wijk (Bask.) 0—1; 4 A. A. Idema (LSG)-C. Brunt (Alph.) MK; 5. F. Telegen (Vrien- densch.)—J. Serkenburg (Bodegr 10; 6. Mr. Ir. J. Westra (LSG)J. Scheepma ker (Noordw.) 10; 7. A. Smit (Leithen) N. Cok (Hazersw.) 01; 8. P. Zonder land (LSCP)E. H. v. Galen (Katw.) 10; 9. J. Zwaan (Schaakgen.)L. Kante been (Alph.) 10; 10. H. Elemans (Zoe terw.)A. Scheer (Bodegr.) 10. Totaal 6—4. POSTDUIVEN Prijsuitreiking T.B.C.-concours. Zon dagmiddag had in „Liberty" onder groote belangstelling de prijsuitreiking plaats van de op 1 Sept. door de Leidsche'Postduiven- ver. „De Vriendenclub" gehouden TJ3.C.- wedvlucht op Quiévrain, waarvoor niet minder dan 28 vereenigingen met 1386 duiven hadden ingekorfd. Dat er ook voor dit prachtig doel buiten den kring van de vereeniging veel belangstelling bestaat, bewees het groot aantal geld- en eereprij- zen. Na een kort openingswoord van voor zitter S. N. van Leeuwen, vernamen wij nog, dat de vereeniging zich mag verheu gen in een gezonden bloei, dat óp Donder dag 10 Oct. dit jubileum feestelijk zal wor den herdacht in den foyer van de Stadsge hoorzaal en werd mededeeling gedaan over de komende T.B.C.-vlucht in 1947, t.w. een Nationaal concours over 500 K.M. Nog even werd stilgestaan bij dè afgeloopen oorlogsjaren, waarin bijna alle duiven op bevel van de Duitschers werden afgemaakt maar waarbij ook hier vele „onderduikers" spoedig na de bevrijding weer in leven kwamen en zorgden voor een nieuwen op bloei in de duivensport Vele fraaie en extra prijzen vonden daarna een welwil lende bestemming en den schenkers mag een woord van waardeer 'ng zeker niet onthouden worden, met niet in 't minst het volijverige bestuur voor het vele werk voor de T.B.C. gedaan. Niet minder dan 600.kon voor dit prachtige doel wor den afgedragen. Een kleine greep uit den uitslag: 1. H. E. Christiaanse, Leiden Vriendenclub; 2. en 3. Gebr. Passchier, Noordwijk Steeds Sneller; 4. F. L. Keyzer, den Haag H.P.C.; 5. W. Hoek, Noordwijk Steeds Sneller; 6. D. de Groot, den Haag Ordonnance; 7. J. Rakhorst, Noordwijk Steeds Sneller; 8. R. P: de Graaf, Leiden Bonte Duif; 9. A. van Dijk, Leiden Blauwkras; 10. G. Muller, Naaldwijk, Comb. Westland. KORTERE WERKTIJD VOOR VERPLEEGSTERS? Naar „Parool" verneemt, kan binnen kort een K. B. worden verwacht tot her ziening van den werktijd van verpleeg sters. Het schijnt in het voornemen te lig gen, het aantal werkuren per week. dat thans 55 bedraagt per 1 Januari 1947 tot 51 terug te brengen. Per 1 Januari 1948 zal dit aantal tot 48 uur per week worden bekort. TOEKOMST VAN DEN JONGEN DISTRIBUTIE-AMBTENAAR. De vereeniging van distributie-ambtena ren, die 12.000 leden telt, hield een con gres te Amsterdam. De voorzitter, de heer A. Blijkshof, gaf een uitvoerig overzicht van de onderhandelingen met de regeering over salaris verbetering, invoering van een wachtgeldregeling voor afgevloeide distri butie-ambtenaren, het stichten van een personeelsbureau voor deze afvloeiing, overgang naar andere gemeentediensten. Hij gaf aan de jongere leden o.a. den raad zoo snel mogelijk naar andere functies uit te zien. Velen zulen ook in hun oorspron* kelijk beroep moeten terugkeeren. Er mag in iedere gemeente slechts één distributie ambtenaar op duizend inwoners zijn. SALARISREGELING OVERHEIDS PERSONEEL. Naar de „Nieuwe Leidsche Courant" van bevoegde zijde verneemt, is er tusschen de Regeering en de organisaties van Over heidspersoneel overeenstemming bereikt inzake een salarisverhooging van dit per soneel, ingaande 1 Oct. j.l. Tevens zal er een spaarregeling worden ingesteld voor ongehuwde ambtenaren en werklieden tot 35 jaar. De te betalen pensioenpremie, welke tot dusver 10 pet. van het maand salaris bedroeg, zal worden teruggebracht tot 5% pet., zijnde alleen de premie voor het weduwen- en weezenpensioen, terwijl de 4^ pet. voor eigen pensioen komt te vervallen. Beyestiging van dit bericht hebben wij niet gekregen. Wonderlijke reis van een „Droomboot" Het superfort van het Amerikaansche le ger „Pacusan Dreamboat" is Zondagmor gen om 7 uur 56 te Cairo aangekomen. Het toestel heeft hiermee zijn non-stopvlucht van 10.300 mijl (ruim 15.000 km.) van Ho- noloeloe via de magnetische Noordpool be ëindigd. Het vliegtuig heeft den afstand in 39 uur en 36 minuten afgelegd. Het werd ge vlogen door kolonel Irvine, vooraanstaand lange-afstand-vlieger, en had een lading van bijna 67 ton aan boord naar gezegd wordt de zwaarste, ooit door een vliegtuig vervoerd. De vlucht wordt een stuk pio nierswerk op het gebied der poolluchtvaart genoemd, waardoor vele nieuwe theorieën werden getoetst. Het toestel heeft het zeer zwaar te verduren gehad, vooral boven de Aleoeten en Alaska, terwijl men zich ook bezorgd maakte, dat de benzine zou opra ken. De „Dreamboat" is meer dan drie uur eerder aangekomen dan berekend was. Hoewel het niet het lange-afstandrecord van het Amerikaansche marinetoestel „Truculent Turtle" heeft gebroken, heeft de vlucht de mogelijkheid bewezen, dat zware toestellen over de Poolstreken kun nen vliegen. Volgens de waarneming van den com mandant is de magnetische Noordpool 320 kilometer verhuisd vergeleken met de plaats, waarop deze pool op de kaarten staat aangegeven. Tijdiens de vlucht in de buurt van de magnetische pool was navigeeren met de normale instrumenten en het kompas on mogelijk. Men bediende zich van bijzon dere hulpmiddelen. Een der resultaten van de vlucht is, dat men thans weet. dat de koude in het Pool gebied op den grond grooter is, dan in de lucht. Op ruim 5 k.m. hogte was de tempe ratuur gemiddeld 30 graden onder nul te gen 50 op den grond. Het moeilijkste ge deelte van de tocht was een „klim" over de ijstoppen van Groenland, waarvan de hoogste pl.m. zes k.m. is. Eenige dagen geleden bezóchten de pre sidente en de secretaresse Van de Unie Vrouwelijke Vrijwilligers haar eere-presi- dente, H.K.H. Prinses Juliana. Het bleek n.l. in U.V.V.-kringen, dat on der de Nederlandsche vrouwen de behoef te leeft, uiting te geven aan haar vreugde over het feit, dat er in vrij Nederland weer een Oranjetelg wordt verwacht. Reeds nu zijn veel vrouwenhanden aan het werk om kleertjes voor de baby te maken. Hierover met de eere-presidente spre kende, ontspon zich het volgende gesprek: H.K.H.„Ik ben erg gevoelig voor deze blijken van medeleven. Maar ik heb zelf voor de nieuwe baby al voldoende. Zooveel meer heeft die niet noodig. Als de schenk sters dan eens goed vonden, dat ik met hun gaven andere moeders hielp?" De presidente U.V.V.: „Dan zou de U.V. V. het maken van babygoed kunnen stimu- leeren, zoodat u zooveel mogelijk voor dit doel ter beschikking krijgt." H.K.H.: „Daarmee zou men mij nog veel meer pleizier doen dan door het enkel voor mijn kindje te geven. Maar ik zou het het toch heel prettig viifden, als alle geschen ken naar Soestdijk werden gezonden, zoo dat ik ze zelf kan bekijken en zoodoende weet, wie de goede geefsters zijn." Presidente U.V.V.: „Graag zal de U-V.V. er dan voor zorgen, dat de kleertjes worden doorgezonden aan de baby's, die gelijk met uw kindje worden geboren." KATWIJK K.BX.O. De Katwijksche Bond voor Lichamelijke Oef. heeft het eerste seizoen achter den rug en we kunnen niet anders zeggen dan met succes. Een 400-tal jongens hebben onder de goede leiding eenige on derwijzers zich beziggehouden met ver schillende spelen als hoogspringen, touw trekken, vèrspringen, slagbal, handbal, voetbal, hardloopen enz. Het bestuur is dan ook over de resultaten zeer tevreden. De speelterreinen waren aan de Parklaan, Het Witte Hek, en de Sandtlaan. Vooral over het veld aan de Sandtlaan waren èn het bestuur èn de jeugd enthousiast. Gaar ne had men over meer materiaal beschikt doch de tijdsomstandigheden werkten in deze nog tegen. Met medewerking van een schoolbestuur kon toch nog heel wat ma teriaal in bruikleen gekregen worden. Thans worden reeds voorbereidingen ge troffen voor het volgend seizoen. Dan denkt men de leeftijdsgrens uit te breiden en tevens ook voor de meisjes gelegenheid te scheppen vcor deelname aan deze sport. Maar het kost geld. De begrooting van uit gave voor 1947 is 5000.De gemeente- subsidie is niet toereikend, dus zal ge tracht worden van de inwoners bijdragen te verkrijgen (donateurs). Ook is het ge- wenscht behalve onderwijzers, leiefcrs uit de bevolkingsklassen te vinden. In de ge houden vergadering werd dank gebracht aan de leiders van het afgeloopen seizoen. Er werd nogmaals op gewezen hoe nuttig het is de kinderen van de straat te hou den en ze onder goede leiding in de buiten lucht te doen genieten. De Directeur van de Sportstichting, de heer S. H. v. Eijber- gen, is vol goeden moed voor de toe komst. De hoofdleiders zijn momenteel C. Kwakernaak, Nic. Ravensbergen, E. van Wensveen en H. J. de Groot. SASSENHEÏM Vrouwenbond. As. Woensdag houdt de R.K. Vrouwenbond een vergadering in het K.S.A.-gebouw. Als spreker zal optre den de zeereerw. heer J. van Bemmelen, pastoor te Voorschoten met het onder werp: De* moeder en de opvoeding van de rijpere jeugd. Personalia. Voor het examen 2e Knecht Bloemist-Hovenier van de Maatschappij voor Tuinbouw- en Plantkunde slaagde te Leiden de heer F. de Vries, parkwachter al hier. STOMP WIJK K.J.M.V. Gisteren werd te Stompwijk een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tusschen de handbalelftallen van de K.J. Met de leden van het comité „Oranjehotel" waren Zaterdag aan wezig de min.-pres., dr. Beel en de minister vari justitie, mr. van Maar- seveen, de nabestaanden der doo- den, vele genoodigden en vele oud gevangenen. Het Koninklijk Man nenkoor „Die Haghe Sanghers" on der leiding van Jos. Vranken Jr. en de Postfanfare onder directie van Alb. Jager verleenden hun mede werking. Men verzamelde zich achter het gebouw op de binnenplaats, waarop de gangen, waaraan de cellen gele gen zijn, uitkomen. Zoodra mej. Geldens, particulier secretaresse van H.M. de Koningin, die Hare Majesteit vertegenwoor digde, haar zetel had ingenomen» werd te half elf de plechtigheid ge opend met de uitvoering van en kele muzieknummers. Daarna hield ds. G. Bos, oud-ge vangenis-predikant, een ontroeren de rede ter herdenking aan de ge vangenen. In deze rede schetste de spëker den heldenmoed van de eer ste achttien uit het z.g. „Geuzen proces", die voor het vuurpeleton werden geroepen. Zij waren helden, omdat zij zich in kinderlijk vertrouwen hadden overgegeven. Op deze achttien volgden de hon derden, die individueel of in groe pen, soms met tientallen tegelijk vielen door Duitsche moordenaars handen. Na hen vielen de mannen van „Vrij Nederland", van de „Oranjewacht" en de „Oranjegar de". van den „Ordedienst" en den „Inlich tingendienst", de z.g. „Stijkelorganisatie". In den dagelijksqhen omgang met hen zoo zeide ds. Bos o.a. trof mij steeds hun groote bescheidenheid. Maar deze beschei denheid veranderde in moed en onver schrokkenheid wanneer velen voor de vraag gesteld werden, waarom zij tegen den bezetter hadden gehandeld. Na deze herdenkingsrede zongen „Die Haghe Sangers". Vervolgens sprak mevr. B Boon-van der Starp de inwijdingsrede uit. In de cel is aangebracht het portret van H. M. de Koningin als de manifestatie van de liefde voor het vaderland, wat de drijf veer was van hen. In de dqodencel zullen voortaan altijd levende bloemen staan als symbool van onze liefde.... er zal voortaan altijd licht branden als symbool van het lichtende voorbeeld, dat zij gaven aan het Neder landsche volk. In de verlichte vaas, die voortaan altijd gevuld met versche bloemen daar zijn zal, is de oud-hollandsche spreuk gegrift: „Vrij- heit is om gheen geit te coop", een waar heid, waarvoor ons volk nu opnieuw even als altijd in onze geschiedenis met al zijn kracht heeft gestreden. Laat ons in de toe komst hierdoor ook steeds bezield zijn. En nu zou ik, aldus besloot spr., u willen verzoeken in de oogenblikken, die nu aan breken, een absolute stilte in acht te ne men. Nu zal mevr. v&n Lynden, de dochter van wijlen dominee van den Bosch, die he laas ook ten offer viel aan den overweldi ger, de deur van cel 601 openen en daar mede de doodencel inwijden. Op het oogen- blik, dat dit geschiedt zal het Wilhelmus in gezet worden. Laat ons dan ieder op onze eigen wijze in die oogenblikken de helden gedenken, die het hoogste gaven wat zy te geven hadden: hun leven.. Dit is wat wij nog voor hen kunnen doen: hen door onze liefde en onze gedachten voor altijd aan de vergetelheid ontrukken en trachten hun prachtig voorbeeld te vol gen. Terwijl mevr. A. M. C. Baronesse van Lynden-van den Bosch de doodencel in wijdde, speelde Postfanfare het Wilhelmus. Nadat Die Haghe Sanghers „de achttien dooden" van Jan Campert hadden uitge voerd, ving een stille gang voorbij de doo dencel 601 aan. Achtereenvolgens schreden er voorbij de labestaanden der dooden, de autoriteiten en genoodigden en de oud-ge vangenen. Middelerwijl speelde de Post fanfare de treurmarsch van Chopin. Met dit treffend defile was de samen komst voor de nabestaanden en de genoo digden ten einde. De oud-gevangenen bega ven zich naar het Kurhaus, waar zij een reünie hielden. Na een loopenden koffie ta fel sprak de heer Alb. Plesman de openings rede uit. De voorzitter van het comité' „Oranje-Hotel", de heer E. P. Weber, hield de sluitingsrede. H.K.H.: „Dat is een prachtig plan. Ik hoop, dat, als ongeveer half Februari de baby komt, de U.V.V. andere gelukkige moeders kan varrassen." Het hoofdbestuur van de U.V.V. doet nu een beroep op allen, die over wol of ander materiaal beschikken, aan het werk te gaan. Ook goede, gebruikte kledingstuk jes zullen welkom zijn. Alle pakjes geadresseerd aan H.K.H. Prinses Juliana, Paleis Soestdijk, worden gaarne vóór Januari verwacht. Het wordt zeer op prijs gesteld als naam en adres van afzendster aan de kleertjes worden gehecht. BENOEMINGEN BISDOM HAARLEM. Z.H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Kapelaan té Noordwijkerhout (H. Jozef) den Weleerw. Heer C. J. Vink; tot Kapelaan te den Burg (Texel) den Wel eerw. Heer C. C. A. van Wel. te 't Kalf den Weleerw. Heer K, J. M. Tervooren, voor heen Kapelaan te Honselersdijk. TWEEDE VLIEGONGELUK BINNEN EEN WEEK OP NEW FOUNDLAND. Tusschen Gander en St. John (New Foundland) is een Amerikaansch leger vliegtuig Zaterdag j.l. in een beboscht ge bied neergestort. Dit is het tweede vlieg tuigongeluk dat binnen een week tyds op New Foundland heeft plaats gehad. Van de drie inzittenden wordt er één vermist, terwijl de twee anlderen verwondingen op liepen. M.V. afd. Stompwijk en Hoogmade. De wedstrijd eindigde in een 92 nederlaag voor Hoogmade. Handbal. In verband met de groote be langstelling voor handbal in Stompwijk en het feit, dat de K.J.M.V. handbalcompetitie dit jaar blijkbaar niet wordt gehouden, be staat het voornemen een handt^alvereeni- ging op te richten, welke alsdan met een of twee elftallen kan uitkomen in de compe titie, 3e afd. van de Ned. Handbalbond. Daar een sport vereeniging in Stompwijk in een groote behoefte zou voorzien, worden hierbij alle belangstellenden dringend uit- genoodigd tot het bijwonen van een verga dering teneinde te komen tot oprichting van een vereeniging. Dete vergadering wordt Dinsdag, 8 Oct. des avonds 8.30 uur gehouden in Café Geijlswijk. Op verzoek van den directeur van het congregatiekoor wordt aan de leden van dit koor. die eventueel deze vergadering willen bijwonen, verzocht eerst na afloop van de repetitie naar de vergadering te gaan. VOORSCHOTEN Geboren: Jacoba Cornelia Maria d. v. J. A. v. d. Lans en C. C. v. Wissen; Anna Maria Geertruida d. van J. W. Knijnen- burg en A. M. v. d. Geest; Theunis z. van S. Zijlstra en B. y. d». Meer; Gerrit z. van C. G. Sirag en N. Vreeken; Willem z. van A. C. Wassenaar en H. Ouwehanid; Eleono- ra Simona d. van L. Los en S. Hoekstra; Gijsbertus Gerardus z. van J. ,M. Lamboo en J. M. Kooijman; Cornelia Willebrorda Jacoba Maria d. van G. L. Knijnenburg en J. C. M. van Leeuwen; Antonius Cornells Leendert z. van G. H. de Bruijn en F. J. Koeleman. Ondertrouwd: A. A. M- Trebus 35 j. en A. J. van Veen 34 j.; L. de Boer 28 j. en C. M. van Heiningen 30 j.: K. J. Stadtman 25 j. en W. D. Frederiks 26 j.; J. H. Feynen- buik 21 j. en C- H. Schmaltz 20 j. Gehuwd: N. C. S. Vroom 26 j. en P. G. Alers 25 j.; Th. C. Geene 32 j. en M. A. A. Branse; II. E. de Jong 29 j. en H. Karreman 29 j.; J. W. van der Steen 34 j. en J. Krogt 31 j.; J. Fokker 20 j. en H. E. v. Leeuwen 29 j.; W. L. Reedijk 27 j. en J. Los 21 j. WÓUBRUGGE Geboren: Cornelis :y>on van C. Brunt en I. de Brave. Ondertrouwd: C. van Rodenrijs 30 j. uit Zwammerdam en A. T. Baak 34 j. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente zal in openbare vergadering bij eenkomen op Donderdag des nam. om 19.30 uur, ten gemeentehuize aldaar. TER AAR, 5 Oct. Groenaen. Peulen 1.60 —3.50. snijboonen 2.00—11.80, stokprin- cessen f 5.10—7.70, idem afw. 1.75, stam- princessen 2.755.90. witte pronkers 0.95—1.43 per 10 kg.; andijvie 3.50—5.00 kroten 56, spinazie 27, posteleii\ f 4, roodekool 912, gelekool 10 sa- voyekool 7—12, groenekooj 2—12, 'wit. ttkool 2.80—3.00, spruitkool 3 00—28.50. breekpeen 8—10, idem afw. 2—6, uien 26 ped 100 kg.; peen 811 peteife- lie 2, selderie 1.knolselderie 10 per 100 bos, tomaten 2—43 cent per kg., bloemkool 123 cent. meloenen 422 cent en komkommers 923 cent per stuk; sla 1.003.20 per 100 stuks, druiven 47 cent per pond, stoofperen 18 cent per kg.; Au gurken fyn I 15.idem II 5.40. fijn basterd f 5.20, basterd f 4.60, grof I 6.70j« :dem II 1.80, stippel 4.k.k. 0.90 1.10, fijn stippel 5.70. voor Dinsdag. HILVERSUM I (301 M.) AVRO: 7.00 Nieuws, gymn. en gram.; 11.00 Caus. 11.30 Gram. 11.45 Ber. uit Indië. 12.00 Repor tage. 12.30 Caus. 12.40 Piano. 13.00 Nieuws. 13.20 Vaudeville-orkest. 14.00 Knipcursus. 14.20 Piano. 14.45 Gram. 15.00 Reportage. 15.30 Concert. 16.30 Gram. 16.40 Na school. 17.00 Piano. 17.30 Skymastcrs. 17.45 Caus. 18.00 Nieuws. 18.30 v. d. Nederl. strijdkr. 19.00 Piano. 19.45 Caus. 20.00 Actual. 20.15 Bonte avond. 21.30 Caus. 21.35 Gram. 22.15 Buitenl. overz. 22.30 Caus. 23.00 Nieuws. 23.15 Films. HILVERSUM II (415 M.). KRO: 7.00 Nieuws, gymn. en gram. 9.50 Lichtbaken. 10.45 Voordracht. 11.00 Piano. 11.30 Caus. 11.45 Gram. 12.00 Stafmuziek. 12.30 Con cert. (13.00 Nieuws). 13.45 Voordracht." 14.00 Kwartet. 14.30 Gram. 15.00 v. d. vrouw. 16.00 v. d. zieken. 16.30 v. d. jeugd. 16.45 Muziek. 17.15 Muziek. 17.45 Kwartet. 18.15 Sport. 19.00 Nieuws. 19.30 v. d. jon geren. 20.00 Actual. 20.15 Orkest. 20.45 Filmpr.. 21.30 Zang. 22.00 Nieuws. 22.35 Avondgebed. 22.50 Gram.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3