Het Leidsche concours-hippique sprong boven alles uit STADSNIEUWS GOUDEN ZAKENJUBILEUM DER Fa. A. J. STALLINGA. Een Hoogewoerd vol vlaggen, een paar honderd bloemstukken, welke showroom, receptiekamer en woning in een wonder- schoonen bloemenhof omtooverden, en een zeer groote schare rëceptiegangers, alles ter gelegenheid van het vijftig-jarig be staan van de N.V. Stallinga's Auto- en Motorhandel, stempelden den Zaterdag tot „een dag van Stallinga's gouden feest". Dat aan dit jubileum, meer dan aan an dere jubilea, bijzondere aandacht zou wor den geschonken, ligt voor de hand. Want behalve dat de heer A. J. Stallinga hier ter stede een pionier op het terrein van het automobilisme is, geniet hij bovendien het groote voorrecht om als tachtigjarige zelf nog de leiding van dit omvangrijke bedrijf in handen te hebben. Dat dit feit echter zou jiitgroeien tot zulk een groot- sche manifestatie* van hulde en waardee ring voor den man, die, bijgestaan door een staf van uitmuntende krachten, in vijftig jaar zooveel heeft weten te presteeren, had niemand durven denken. De jubilaris zelf zeker in het minst. In tegenwoordigheid van den commis saris der N.V. en het voltallig personeel vond allereerst Zaterdagochtend in de showroom een hartelijke huldiging plaats. De heer A. J. Stallinga, die van zijn zoon en dochter vergezeld was, werd hier ver welkomd door den slechts enkele maan den aan het bedrijf verbonden alg. leider, den heer N. Boer, waarna het de boekhou der, de heer A. J. Parmentier, was, die in een sympathieke toespraak den heer Stal linga heeft gehuldigd, daarbij wijzende op de groote vlucht, welke het bedrijf in den loop der jaren heeft genomen, 2,eer in het bijzonder stelde spr. de enorme werk kracht van den gouden jubilaris in het licht, waardoor het hem gelukt is zoo heel veel bij te dragen tot den opbouw van het autobedrijf. Met een enkel woord herin nerde de heer Parmentier voorts aan het zware verlies, dat de heer Stallinga leed bij het overlijden van zijn echtgenoote, die hem altijd zoo trouw ter zijde heeft ge staan. Nadat spr. rfog den wensch had uit gesproken, dat de jubilaris nog vele jaren aan het hoofd van het bedrijf moge staan om op deze wijze nog een hernieuwden opbloei van het bedrijf mede te maken, bood hij hem namens het geheele perso neel een bronzen plaquette aan. Met een enkel woord dankte de heer Stallinga voor deze hulde. Was deze plechtigheid meer bepaald ge bleven tot den intiemen kring van dage- lijksche medewerkers, bij de receptie, wel ke in de middaguren in den Vergulden Turk werd gehouden, heeft een schier ein- delooze rij van bezoekers de gelegenheid aangegrepen om den vitalen tachtigjarige geluk te wenschen. Namens het district Leiden van den Bond van Automobielhandelaren heeft de heer J. Boeyenga van Zwammerdam het woord gevoerd, die allereerst wees op het zeer bijzondere feit, dat een oprichter van een zaak bij het gouden jubileum zelf nog de teuge's in handen heeft en die heeft voort weten te bouwen op het solide fundament, dat voor vijftig jaar door hem zelf is ge legd. Verder stelde spr. in het licht, dat de jubilaris met zijn tijd is medegegaan en dat hij, toen het noodig was, niet schroomde om naar het buitenland te gaan en hier door vele merken heeft geïmporteerd. Spr. bood namens het district de gelukwenschen aan, hetgeen hij vergezeld deed gaan met een fraai bloemstuk. Na afloop van deze receptie vereenigde men ^jch aan een diner in aansluiting waar op een feestavond werd gehouden, welke werd afgewisseld met zang en muziek. Vele goede woorden^ zijn ook hier nog gespro ken, waarvan wij in de eerste plaats wil ier noemen de hartelijke toespraak van den heer Kardoes, die namens de G.M.C. herinnerde aan de prettige samenwerking, welke altijd heeft bestaan. Spr., die de toe komst voor den automobielhandel gunstig inziet, sprak de beste- wenschen uit voor den verderen bloei der zaak. De boekhouder, de heer Parmentier, heeft dezen avond nog eens uiteengezet de groo te stuwkracht, welke er steeds van den jubilaris is uitgegaan. De heer Stallinga, die voor een en ander hartelijk dank zegde, zeide steeds zeer ge troffen te zijn over de trouwe medewer king. welke hij van het personeel geregeld heeft ondervonden en die het hem moge lijk hebben gemaakt het bedrijf aan de eischen des tijds te doen beantwoorden. Met dankbaarheid herdacht spr. het werk van de oud-employe's, de heeren Hoogstra ten, van der Steen en Leppers terwijl hij hierbij in één adem wenschte te noemen den naam van Kees Veefkind, die reeds 35 jaar bij hem in dienst is en de zaak heeft groot zien worden. Een zeer aardige attentie wachtte den ju bilaris om klokslag twaalf uur, toen zijn gouden jubileum, dat met zulk een opge wektheid is gevierd, moest plaat3 maken voor de viering van zijn tachtigsten ver jaardag. Nadat zijn eenige broer, de heer N. J. Stallinga, met een enkel woord dit nieuwe feest had ingeluid, heeft mevr. Par mentier een bijzonder geestige rijmkroniek voorgedragen. Namens het personeel voer de de heer Boer het woord, die ook een vulpenhouder heeft aangeboden. En daarna kwamen opnieuw de felicitaties. Feestavond Katholiek Kapperspersoneel. Ter gelegenheid voor de inschrijving van het 50ste lid der Leidsche Afdeeling is het katholieke kapperspersoneel op fees telijke wijze bijeengeweest. De voorzitter de heer E. M. Langezaal. verklaarde in zijn openingswoord, dat bij hoofdbestuur en afdeeling de grootste voldoening bestaat Dij het behalen van den prachtigen leden winst. Voorts drong hij sterk erop aan, dat elk lid de grootste interesse behoudt voor zijn organisatie. Van ieder afzonder lijk hangt het af hoe het toekomstbeeld van het kappersbedrijf 'er uit zal zien. Nu er een krachtige afdeeling is verkregen, mag men niet eerder tevreden zijn of men moet de volle 100 procent bereikt hebben, zoowel op sociaal gebied, als ten aanzien van de collegialiteit, welke een nieuwe tijd eischt. Na deze opening werden de families van Tongeren en v. d. Linden op hartelijke wijze gehuldigd voor het zeer vele, dat zij verricht hebben in het belang van den bond. Afgewisseld door tal van voordrachten hield de heer Bilderbeek van de Dansschool Castelein de aanwezigen voortdurend op aangename wijze bezig. Aan het 50ste lid werd het vakboek van J. Huis ten geschenke aangeboden. Voor het verkrijgen van een eigen afdeelings- vlag werd een bedrag van 80.opge haald. Ook de zieke collega's, verblijf hou dend in het sanatorium of herstellend werden niet vergeten en zoo konden ook zij meeleven met den feestavond van „Sint Cosmas1'. DOODELIJK VERKEERSONGELUK. Zaterdagmiddag te 1.20 uur is de 50-jari- ge mevr. J. B. uit Schoonhoven, toen zij op den Rijnsburger weg uit een stadstram stap te, zonder op het verkeer*te letten achter de tram om de straat overgestoken. Zij werd gegrepen door een tramtrein uit Haarlem. Zij kwam met het hoofd tegen de linkervoorzijde van de tram terecht en werd een eind meegesleurd. Met een diepe hoofdwonde werd zij naar het Acad. Zie kenhuis vervoerd alwaar zij 's avonds is overleden INVALIEDEN KUNNEN 3 OCT.-OPTOCHT ZIEN. Het bestuur van den Alg. Ned. Invalie- denbond deelt mede, dat B. en W. van Lei den en het bestuur van de Leidsche Stu denten Sociëteit de stoepen van de Stads gehoorzaal en van de Sociëteit „Minerva" beschikbaar hebben gesteld voor de inva- lieden om op 3 Oct. a.s. de optocht, gade te slaan. Invalieden, die zich niet of moei lijk kunnen verplaatsen, kunnen zich voor deze gelegenheid opgeven bij het secreta riaat van bovengenoemden bond1, Heeren gracht 83, tel. 21855. Zij kunnen dan wor den afgehaald. NEDERLANDS VOLKSHERSTEL. Het ligt in de bedoeling om het Bureau van Nederlands Volksherstel afd. Leiden met ingang van 1 November a.s. op te heffen. Het geven van adviezen aan per sonen, die niet weten, tot welke instantie zij zich met hun moeilijkheden moeten wenden, wordt overgedragen aan een So ciaal Advies-Bureau. Vanafa 1 October kan men zich van 912 uur en van 25 uur vervoegen bij het Sociaal Advies-Bureau, Plantsoen 25, voorloopig ingang 4e Bin nenvestgracht. Verzoeken omtrent textielgoederen kun nen niet in behandeling worden genomen. VOETBAL ONARoodenburg 35. In dezen wedstrijd speelde Zierikzee weer in de ach terhoede. waardoor een aanmerkelijke ver betering was aangebracht. Rozier nam spoedig voor Roodenburg de leiding, waar zij na 'nfout in de achterhoede den gelijkma ker bracht (11). Niet lang duurde fyet ais uit een vrijen schop du Pr ie opnieuw ae leiding neemt, maar ook deze vreugde is van korten duur en weldra maakt ONA gelijk om zelfs voor rust de leiding te her nemen (32). Toch slaagt du Prie er in opnieuw gelijk te maken (33). De tweede helft geeft beide ploegen goede kansen, echter weet Roodenburg der. gevaarlijken druk te doorstaan en met een goed schot van Rozier den stand op 3—4 te brengen. Ondanks felle ONA aanvallen kan Lens zijn club in veilige haven brengen «(35). Rijnsb. Boys IOranje Wit 10. Deze wedstrijd hadden de Boys zeker met 3 of 4 doelpunten verschil kunnen winnen, want van het begin tot het einde zijn ze over wegend in de meerderheid geweest. Het wilde voor het doel echter niet vlotten, terwijl de Dordtsche doelman zeker eenige doelpunten heeft voorkomen. Voortdurend zaten de geelzwarten voor het doel der gasten, maar tot de rust bleef de stand gelijk. En het duurde nog tot een kwartier voor het einde, voordat C. van Vliiet met «.■en prachtig hard schot laag in den hoek zijn club ds welverdiende overwinning bezorgde (10). KORFBAL .Uitslagen Ned. Korfbalbond. Eerste klas: DeetosOns Eibernest 43; Het Zui den—HKV 4—4; DKC—Spangen 6-0; AchillesGymnasiastei 36; HSVVic. Orientis 32. Tweede klas A: ZwerversOSCR 11; Gymnasiasten 2Schiedam 9—0; ALO Achilles 2 46; Deetos 2Algemeere 13; B: Vic. Or. 2Het Zuiden 2 12; Ons Eib. 2Hou Stand 33; Die HagheRozen burg 3—1; Ready—TOV 2—4. Derde klas C: Vic. Orientis 3 Actief 2—1; HKV 2Die Haghe 2 4—1; SpenVers Fuik 2 100; Olympiaan 2Algemeene 2 1—1. HOCKEY Uitslagen Ned. Hockeybond. V/est: Heeren: 1ste klas: BMHCAmsterdam 11; LarenGooi 10; Be FairHilver sum 1—0; Delft. Stud.—HDM 3—2; TOGO —Leiden 1—2; HOC—HHIJC 0—2. Dames: West: Promotieklas A: REC TOGO H 3—2; Leiden—Victoria 5—2; HH UC II—Aeolus 1—4. Zuidwijck-eomb.Siseo I 30. Siseo heeft zijn eersten wedstrijd eervol verlo ren tegen de versterkte Zuidwijck-combi- natie waarin o.a. Derkse en Van Zijp wa ren opgenomen. Direct na de begin-bully gaat Siseo tot den aanval over. Ook Zuid wij ck probeert het na den afgeslagen aan val eens. We krijgen een aantrekkelijken wedstrijd met wisselende kansen te zien. Nu eens redt Bik in 't doel der gasten keu rig, dan weer zien we de veste van de thuisclub bedreigd. De rust komt met dub- belblank. Na de rust is het vooral Zuidwijck, dat speelt. De technische meerderheid en de /Wedstrijdroutine doen zich nu duidelijk zien. Keer op keer zien we Zuidwijck ge vaarlijk aanvallen, maar de felstrijdende gasten houden tot een kwartier voor het einde den stand ongewijzigd. Dan zien we de gastheeren door 'n strafdoelpunt de leiding nemen (10). Niet ontmoedigd trekt Siseo weer ten aanval, maar spoedig is het weer Zuidwijck, dat het' spel be- heerscht. Spoedig weten zij de score te verhoogen en vlak voor het eind is het Derkse, die nogmaals keurig scoort (30). Dan klinkt het eindsignaal.. Zuidwijck IISiseo I 00. De dames van Siseo hebben hun ongeslagen record iri vriendschappelijke wedstrijden gehand haafd. Ditmaal werd een gelijk spel be vochten tegen haar stadgenooten in de Leidsche Hout. Siseo wint den toss en neemt direct den aanval in handen. De thuisclub retourneert den aanval en gaat op het Siseo-heiligdom af. De achterhoede geeft daar zooals gewoonlijk niet thuis. Toch komt Zuidwijck meer in den aanval, Hoe de paarden het gevondtn hebben, is onbekend, maar het publiek heeft zich tij dens het concours hippique in de Leidsche Hout bizonder goed geamuseerd. Er zat vaart in en afwisseling, de deelname was zeer groot en de belangstelling eveneens, het terrein in stevigen staat en voor het eerst sinds verleden jaar was het: heet, echt heet. Het was een feestelijk schouw spel, al dat geridder en geruiter, het rond draven van glanzende paarden, de kleurige costuums van de deelnemers, de fleurige zomer-toiletten van de dames, zoodat men zich bijna in het Bois de Boulogne waande. Het eenige bezwaar was, dat het terrein wat nauw bleek, hetwelk echter aan de sportieve prestaties geen afbreuk heeft ge daan. Het Vebo-bestuur liep zich vergenoegd in .de handen te wrijven, want was het be zoek aan de tentoonstelling zelve buiten alle verwachting geweest buiten ver wachting matig dan altijd de groote drukte op het concours-terrein maakte w\?er veel goed. Ook de burgemeester en mev.rouw Van Kinschot toonden hun be langstelling en werden in een open rijtuig over het veld gereden, zoodat iedereen het magistrale echtpaar nu eens goed heeft kunnen, zien! Doordat de paardenkeuring op het vee markt-terrein wat meer tijd in beslag had genomen dan berekend, kwam er eenige verschuiving i«j, de programma-volgorde, doch daar zullen wij ons maar niets van aantrekken, want er dient toch eerst iejs te worden gezegd van het voorspel v^n het concours-hippique, de paarden-keuring. De jury wa» zeer tevreden over het ge halte der voorgeleide dieren. De Duitschers hadden hun vorderingen niet zóó grondig uitgebuit, of boerenk'st wist er aan te ont snappen. Er blijken nog heel wat goede paarden in het hoogheemraadschap te zijn, waarvan de volgende met de prijzen gin gen strijken: Het concours. De bekroonde beesten kwamen 's mid wat vooral te wijten is aan de te-veel ver dedigende houding van de rood-grijze mid denlinie. Als zij later deze speelwijze om zet in een meer aanvallende, zien we Siseo weer ten aanval tijgen. Iedereen denkt, dat Siseo dan scoort, maar nog juist wordt erger voorkomen. Na de rust eenzelfde spelbeeld met een iets in de meerderheid zijnde thuisclub. Toch scoort geen van beide clubs. WIELRENNEN. Swiftcombinatie. Het resultaat van gisteren luidt: Klassementsrit 10 ronden: 1. Schüller 13 p., 2. M. Segaar 19 p., 3. F. v. d. Berg'37 p., 4. R. Riethoven 38 p„ 5. N. Ro- mijn 43 p., 6. W. v. d. Holst 52 p. De wielerwedstrijden op 3 Oct. des morgens te 11.30 uur vinden op verzoek van de politie geen doorgang. Op 12 Oct. zal op de Sintelbaan van de Leidsche Hout de wedstrijd LeidenDen Haag plaats vinden. Aanvang te 4 uur. ZEILEN. De Na-Brasem. Het buitengewoon goe de zeilweer zorgde er voor, dat zoowel Za terdagmiddag als Zondag uitstekende wed strijden zijn gezeild. Bij den Noordooster- wind werd de gele baan gevaren en hierin zat een lang kruisrak met vele moeilijkhe den, waarbij de zeilerskwaliteiten volop in d^n strijd geworpen moesten worden. De uitslagen zijn: Zaterdagmiddag: Draken: 1. Goede Wind, st Vollebregt; 2. Tijl Uilen spiegel, st. Blickman. Regenbogen: 1. Coppelstomk, st. J. Sie- verts: 2. Bbreas, st. S. de Wit. Valken: 1. Tonny, st. Humpe; 2. Quo Va- dis, st. H. Hoogenboom 16 M2. 1. Tjoba II st. Lemmerzaal; 2. Tho mas de Gauwdief, st. v. Dijk. 12 M2. 1. Typhoon, st. D. Kraan; 2. Wa tergeus st J. Kraan. 12 vt. Jollen. 1. Optimistje, st. H. Kreb- bers; 2. Popye, st D. Schoen. Handicap: 1. Trixy, st. Schade. 2. Ida, st. J. Jongbloed Zondag. Draken: 1. Goede Wind; 2. Tijl Uilenspiegel. Regenbogen: 1. Boeras; 2. Hollandia, st. C. v. Staveren. Valken: 1. Pierewiet, st. T. Brinks. 2. Goesting, st Ritman. 16 M2.: 1. Tjola; 2. Thomas Gauwdief. 12 M2.: 1'. Typhoon; 2. Watergeus. Olympiajollen: 1. Nar, st. Beunink. 12 vt. Jollen: 1. Opitimistje. Handicap, klasse: 1. Sirene, st Stoel; 2. Tilly, st. N. Heemskerk. DAMMEN. Om het Ned. Kampioenschap. De wed strijden om het damkampioenschap van Nederland, leverden in beide groepen eeni ge verrassende uitslagen op. Uitslagen: Groep A. 7e ronde J. Metz—Blom 2—0; LigthartVos 11; HuismanW. Roozen- burg 02; de Graagv. d. Staay 02; v. DoornKinnegin 02. 8e ronde: BlomKinnegin 11; v. d. Staayv. Doorn 20; W. Roozenburgde Graag 11; VosHuisman 11; Metz Ligthart 20. "In Groep A zijn de volgende spelers ge- 16), 2/3 Ligthart—Metz .10 uit 16), 4/6 Huisman, Kinnegin en W. Roozenburg met 9 uit 16 DUIVENSPORT. „De Vriendenclub". Het gehouden T.B.C.-concours ter gelegenheid van het 15- jarig bestaan der Vriendenclub ;s geslaagd. Het aantal duiven (1386) was zeer bevre digend, gezien er de laatste weken verlie zen waren met de slechte weersomstandig heden. Het bracht voor de T.B.C.-vereeni- ging ruim 540 gulden in het laad je wat nog wel wat verhoogd zal worden. Het werkcomité dankt alle schenkers van eereprijzen en hoopt het volgend jaar op dezelfde medewerking te mogen rekenen maar dan nationaal. Een gedeelte der prij zen is te bezichtigen bij de fa. D. Uythoven Nieuwe Rijn 15. Zij zullen op 6 October feestelijk worden uitgereikt in cafe-restau- rant „Liberty", Stationsweg 2. Zij nog ver meld, dat de heer G. A. v. Albada te Leiden de mooiste uitslagprijs won en de heer R. P. de Graaf al de eerstgetoonde prijzen. Van de Leidsche Concourcommissie wor. den de laatste prijzen uitgekeerd op 1 Oct., des avonds 8 uur in het clublokaal der Vriendenclub. dags een parade hóuden op het concours terrein, waarbij een stem door de'microfoon welkome deskundige leiding gaf. Tot slot werd hulde en applaus gebracht aan den boerenstand, waarna het volkslied werd gespeeld. Het publiek, dat het nog steeds met één ons kaas in de week moet doen, zou het vermoedelijk meer op prijs gesteld hebben, als de kaasbrikken, welke het volgende nummer uitmaakten, gevuld waren geweest met de -oode en gele zonnen van Leidsche en Goudsche, maar ook zoo was het een bezienswaardig schouwspel. Het is nu wel aardig zich bij zulke gelegenheden te klee- den als voor een maskerade-optocht, maar eigenlijk valt dat buiten de bedoeling van zulk een concours. De gewone boeren-klee- dij is bij zulke wedstrijden om in episcopale taal te spreken „voldoende, passend en ge- wenscht". De eerste prijs ging hier P. de Wit uit Zoeterwoude wegdragen, ook de 2e kwam uit Zoeterwoude: Jac. v. d. Salm, 3. P. v. d. Marei, Wassenaar, 4. L. de Wit, Alphen a. d. Rijn, eerv. verm. D. C. v. d. Vis uit Koudekerk. Een heel ander karakter had het con cours éénspannen tuigpaarden. Lustig en met hoog-opgeworpen voorbeenen draaf- "den de paarden over het veld. Ook hierbij waren eenige deelnemers uit de omgeving (Koudekerk, Zoeterwoude, Leidschendam, Rijnsburg, Leimuiden en Alphen). Het be haagde de Jury de prijzen toe te kennen: 1. Ruitenbeek, Utrecht, 2. v. Arum, Am sterdam, 3. v. d. Touw, den Haag, 4. v. Munster, Utrecht, 5. Verhoef, Bleskens- graaf. Eerv. verm. W. Vonk, Leimuiden, v. Tuis, Alphen a. d. Rijn en v. d. Touw, den Haag. Het rijden voor kmderen (beneden 16 jaar) was nu niet zmj'n groot succes. De eerste prijs vefdween naar Amsterdam (de Jo), de 2e naar de Zandvoortsche Rij school. De deelname aan het nummer tweespan nen voor boerenwagens met bedrijfsaan- spanning was niet groot, een gevolg van de verlate paardenkeuring. Het was een De olympische spelen 1948. Langzaam maar zeker werkt het Britsch Olympisch Comité onder leiding van zijn voorzitter lord Burghley aan de voorbereiding der olympische spelen in 1948. Zoo zijn bijvoor beeld reeds verschillende commissies sa men gesteld, o.a. belast met de transport- zorgen, persvoorlichting en huisvesting. Gezien den ook in Engeland heerschenden woningnood staat in het bijzonder de com missie, belast met de huisvesting der dui zenden athleten, voor groote problemen Waar precies het Olympische dorp zal ver rijzen. wordt nog niet bekend gemaakt. Mogelijk wenscht men dit geheim met het oog op de activiteit der „Squatters" voor loopig niet prijs te geven. In een rede, gehouden ter gelegenheid van het bezoek van het IJslandsche voet balelftal, beloofde lord Burghley zijn toe hoorders dat de spelen 1948 de meest ge slaagde zullen worden. Hij doelde hier minder op de massale demonstraties voor de buitenwereld zooals in 1936 te Berlijn, dan wel op de kwalitéit der sportgebeurte nissen, waarvan hij zeer veel verwacht. „Ongetwijfeld", aldus lord Burghley, „zul len de sportprestaties op een nog hooger peil staan dan die van de spelen te Berlijn" GLASACTIE BOND ZONDER NAAM" „RUITEN TROEF". Stadgenooten, Door den bekenden radiopater Henri de Greeve is er groot alarm geblazen voor onze geteisterde gebieden. Zij moeten vóór den winter achter glas!! Ook hier ter stede zal in de komende we ken een glasinzameling gehouden worden. Deze allernoodzakelijkste hulp aan eigen landgenooten, mogen wij geen minuut lan ger meer uitstellen. Kijkt nu reeds uw glasvoorraad en over bodige schilderijglasplaten na, alles is welkom!! De eerstvolgende weken is: „RUITEN TROEF". Nadere bijzonderheden volgen spoedig! Secretariaat voor Leiden is: Sibs, Kort Rapenburg 11 (na zes uur tel. 20963). Penningmeester voor Leiden: L. v. Cleef, Rijnsburger weg 47. Giro 377515. ST. IGNATIUS-GILDE. Het St. Ignatius-gilde heeft gisteren zijn 12/«-jarig bestaan gevierd. Er was reden om dezen dag dankbaar te gedenken, wat in de afgeloopen jaren is bereikt. Er zijn zeer vele samenkomsten gehouden, waarop door voordrachten aan convertieten, aan zoekers en aan afgedwaalden de waarheid en de schoonheid en de goedheid van de katho lieke geloofsleer is uiteengezet en vrucht baar contact is gelegd. In de mooie, devote kapel van de katho lieke H.B.S. werd een H Mis opgedragen door den zeereerw. hooggel. heer prof. P. Stammeyer. Daarna kwamen te samen aan een feestelijk ontbijt leden met hun „coad jutor" prof. Stammeyer, afgevaardigden van hoofdbestuur en afd. Den Haag en en kele gasten. De voorzitter de heer J. Man- ders bracht dank aan prof. Stammeyer, die in de afgeloopen jaren niet minder dan 23 voordrachten had gehouden en bood den professor als blijk van oprechte waardee ring 'n boekwerk aan. Mej. R. Driessen, die secretaresse is geweest en in haar woning de bezoekers van de voordrachten zeer vaak met gastvrijheid heeft ontvangen, offreerde de heer Manders bloemen; en eveneens waren bloemen de tolk van de erkentelijkheid aan mevr J. Fehmers, die nu de ijvervolle secretaresse is. Mej. R. Driessen dankte den heer Man ders, in wien het gilde een voorzitter heeft, zonder wien zeker niet bereikt zou zijn, wat nu bereikt is. De Arka. Qp 1 October a.s. zal, zoo als gemeld, de heer W. J Kriek 25 jaar se cretaris van de A.R.K.A., afd. Leiden zijn. Zij, die daartoe in de gelegenheid zijn, kun nen den jubileerenden secretaris gelukwen schen in zijn woning Hooigracht 12, 's mid dags van 34 uur. Zondag 6 October a.s. zal in het gesticht „De Voorzienigheid", Hoogewoerd 57, om 8.30 uur een H. Mis worden opgedragen ter intentie van overledene en levende leden der afdeeling. Onder de H. Mis algemeene H. Communie en daarna gemeenschappelijk ontbijt. flink nummer, waarbij met algemeene stemmen van jury en publiek de le prijs werd toegekend aan M. P. Vrij te Noot dorp, 2. T. v. d. Meij, Leiderdorp, 3. Gebr. v. Egmond, Rijnsburg, 4. Q. Onderwater, Zoeterwoude. Het viel zeker uit de toon van clit nummer, dat op één van de wa gens een tweetal dames op de bok zaten in de tame'ijk wanstaltige kleedij van ama zones zoncer paard. Op een disselwagen hoort tc zitten een boer met klompen aan en. zooals ook de andere deelnemers deden, met een wilgen-tient in zijn hand. Voor het springconcours waren ongeveer 40 deelnemers Het werd daarom voor de gezelligheid in tweëen gesplitst. De entr'acte werd opgevuld door een extra-nummeni'p van hengsten, in tuig voorgereden en door een concours van één- Ruim 4000 toeschouwers spannen tuigpaarden open-klasse, waar bij zonder moeite de le prijs werd behaald door A. Stehouwer te Dubbeldam met „Zampa", 2 J. de Jong, Groningen, terwijl de andere prijzen vielen in Utrecht, den Haag en Amsterdam De dressuurproef was reeds 's «nergens verreden. Het pu bliek kreeg nu aüeer de prijswinnaars en één staaltie van dressuurproef te zien. No. 1 mevr Siem uit Wassenaar, 2. maj. dé Bruine, Vught, 3. Siem jr., Wassenaar. Een prachtnummer was ook het con cours tweespannen tuigpaarden, open klasse Er was c:cn en al bewondering voor het draven van 7cmp?" en „Bayaard" van A. Stehouwer uit Dubbeldam, die al de andere in de schaduw stelden, 2. H. Bur ger en K. van Aj-um Amsterdam. Het springconcours had een buitenge woon spannend verloop. Er waren 12 hin dernissen, waarvan de hoogste 1.30 M. wa ren Er werd goed gesprongen, doch slechts 5 van de deelnemers wisten het concours zonder fouten af te leggen. Die prestaties werden terecht met applaus be jubeld en-het spannende was, dat terwijl in het eerste gedeelte van het concours Slechts één paard door het examen kwam, tegen het einde 4 deelremers vrijwel ach ter elkaar startten, zonder fouten aan de linish kwamen en in volgorde de tijd ver beterden Gelukkig voor de toeschouwers waren niet alle paarder en ruiters zulke helden; er werden er heel wat uit de pad- dook gestuurd wegens drievoudige „onge hoorzaamheidandere verdwenen maar vrijwillig r.a de he'.tt van de hindernissen overhoop te hebben geloopen, welke neder, lagen bij de toeschouwers altijd een even onverholen vreugde veroorzaken als de successen! De le prijs werd toegekend aan Toni, bereden dooi J. Rijks te Nijmegen (5S sec), 2. OXenophon, bereden door W. Mom te Eist, eig maj. Bruinesse in Den Haag (57 sec 3. Tabouret, ber. door N. Uitcndaal te Bieda (59 sec.), 4. Alverstoke Shon, bcr. door S. Pruikemaker, eig. mevr. v. Herwaarden, Mijdrecht (59 sec.) en 5. Anitra, ber. door P. G. Vos te Valkens- waard (65 sec.). Meer dan de helft van de deelnemende paarden kwam uit het Zui den des lands. Het was al te voorzien, dat bij het ele gante slot rummer tandens-tuigpaarden A. Smhouwer uit Dubbeldam weer de le prijs zou behalen, 2. J. van Munster, Utrecht. Het laatste concours-hippique van dit seizoen was ten einde. Leiden, dank ook het heerlijke weer, was zeker een der best geslaagde. De jury, bij monde van dr. Van Schaik uit Wassenaar, verklaarde na afloop, dat de regeling en organisatie van het con cours aan de spits stond van alle andere in Zuid-Holland. Hij bracht daarbij hulde aan den heer I. J. Sloos, die van dit con cours de organisator was. De sluiting van de „Vebo". Om 10 uur Zaterdagavond had in de Staosgehoorzaal de sluiting van de „Vebo" plaats. De voorzitter, de heer J. W. Bonda, getuigde van zijn groote voldoening over het welslagen Van de tentoonstelling en over de samenwerking van landbouw, vee teelt en tuinderij. De heer T. Kralt uit Rijnsburg prees de onpersoonlijke reclame die van dergelijke tentoonstellingen uitgaat. Als gevolg van deze tentoonstelling zijn de tuinbouwvei lingen van Katwijk en Rijnsburg verzocht op de Weensche jaarbeurs uit te komen. Wethouder J. C. van Schaik wees er op, dat Leiden een landbouwcentrum is, al is de inrichting van de markthallen e d. nog schamel vergeleken bij andere steden. Spr. wees er ook op, dat het landbouw onderwijs hier ter stede onvoldoende is. Met een „Leve de Vebo, hoog de samen werking tusschen stad en platteland!" be sloot de wethouder. Het „Wilhelmus" was het einde van de Vebo 1946. De paardenkeuring. Veulens: le pr. wed. G. LosWeststeijn, Nw. Wetering. 2. J. Oskam. Alphen a. d. Rijn, 3. A. v. d. Breggen, Waddinxveen, 4. J. J. Roodenburg, Rijswijk, 5. J. J. Oskam, Alphen a. d. Rijn. Éénjarige merries: le pr. J. M. Op 't Land, Nieuwerbrug, 2. C. van Staalduinen Pzn., 's-Gravenzande, 3, J. Kool, Alphen a. d. Rijn, 4 T. v. ,d. Meij, Leiderdorp, 5. N. de Jong, Zoetewroude, Tweejarige merries: le pr. M. P. Vrij, Nootdorp, 2. idem, 3. H. Angcnent, Wou- brugge. 4. Gebr. Omzigt, Leimuiden, 5. A. v. d. Breggen, Waddinxveen, 6. J. van Staalduinen, 's-Gravenzande, eervolle ver melding A. M. Ammerlaan, Zoetermeer. Driejarige merries: le pr, M. C. Ruijs, Linschoten, 2. M. P. Vrij, Nootdorp, 3. Gebr. Veldhuizen, Bodegraven, 4. A. Jon- gebreur, Nieuwerbrug, 5. M. C. Ruijs, Lin schoten, 6. J. Rijlaarsdam, Nieuwerbrug, eervolle vermelding idem. Vierjarige en oudere merries: le pr. K. Groen, Koudekerk, en M. P. Vrij, Noot dorp, 2. J. M. Vrij, Leidschendam en J. Rodenburg, Rijswijk, 3. W. van Santen, Wassenaar en T. v, d. Meij, "Leiderdorp, 4. wed. G. Los, Nw. Wetering en H. Ange- nent, Woubrugge, 5. A. Jongebreur, Nieu werbrug en M. Vrij, Nootdorp,. 6. Gebr. Van Tilburg, Rijnsburg, 7. A. v. d. Breg gen, Waddinxveen, 8. H. Blijleven, Nieuw koop, 9. A. H. Post, Zoeterwoude, 10. W. Hoogendoorn, Zoeterwoude. Hengsten van drie jaar en ouder: le pr. M. Vrij, Nootdorp, 2. Ass. „De Toekomst", Woubrugge, 3. Gel?r. Van Tilburg, Rijns burg (twee maal). Parade van bekroonde paarden

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3