9e CeicfoelieSoivfccmt Vonnis te Neurenberg valt a.s. Dinsdag Koning George in Athene aangekomen In 1947 gaan twee divisies naar Indië Minister Gielen bij het S.F.L. te Leiden ZATERDAG 28 SEPT. 1946 Bureaux: Papengracht 32. Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen f 0.26 per week, ƒ1.10 p. mnd, ƒ3.25 p. kwartaal. Franco p. post 4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT*' KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 36e JAARGANG No. 10897 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WIL MER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Uitgave van N.V. „De Leidsche Courant" en Stichting „De Bufrcht". Advertenties 15 cent p. m.m. Bij contract belangrijke korting. OET VONNIS, dat het gerecht te Neurenberg Maandag en Dinsdag zal uitspreken 11 zal bestaan uit vier gedeelten. In het eerste gedeelte zal het gerecht een over zicht geven 'van de zaak, zooals deze gepresenteerd is door aanklagers en verdedi ging. Het lezen van dit overzicht zal ongeveer vier uren duren. Daarna zal 't gerecht die juridische overwegingen bekendmaken, die het grootste gedeelte van het vonnis zullen uitmaken. Het gereöht rekent ermede, dat Dinsdagmiddag het derde ge deelte van het vonnis kan worden gelezen, waarin het schuldig of onschuldig zal wor den uitgesproken. Daarna zal een kort reces gehouden worden, voordat het proces besloten zal worden met het opleggen der straffen. merkwaardige slotspeech in de gerechts zaal, waarin hij volkomen onverwacht trouw zwoer aan Hitier. Hij heeft thans de veelzeggende mededeeling gedaan, dat hij niet heeft bedoeld te zeggen, dat die genen, die thans Hitier veroordeelen, on gelijk hebben. Het gerecht heeft voorts bepaald, dat geen persfoto's genomen mogen worden op het moment, waarop aan het slot van het proces straffen over die beschuldigden wor den uitgesproken. De Amerikaansohe advocaat Owen Cunningham heeft te kennen gegeven, dat Schacht, von Neurath, en von Papen mis schien zullen worden vrijgesproken. Voorts meende hij, dat men t.a.v. Keitel, Jodl, Doenitz en Raeder, alsmede ten opzichte van Hess, toegevend zou zijn, zoo al geen vrijspraak volgt. Sommige kringen te Neurenberg ach ten deze uitlatingen van Cunningham zeer indiscreet. Zijn voorspelling deed te meer stof opwaaien, daar hij kort tevoren Neu renberg had bezocht, waar hij de .officieele stukken bestudeerd heeft. Hebben sommigen kans op 'vrijspraak De stemming onder de beschuldigden is thans zeer gedeprimeerd. Alleen van Goe- ring wordt gezegd, dat hij zich volkomen weet te beheersohen. De verdediger van Jodl, professor Jahrreis, die een bekend teekenaar is, heeft in den loop der laat ste weken alle beschuldigden geteekend. Goering was evenwel met de van hem ge maakte prent in het geheel niet tevreden. Hij was van meening, dat het beeld hem te Slavisch deed voorkomen en hij vroeg den professor daarom een nieuwe teeke- ning te maken. Hij deed zijn uiterste best om met een zoo fleurig mogelijk gezicht op het papier te komen en putte zich daar toe uit in het vertellen van moppen. Vol gens den verdediger van Seyss is zijn cliènt thans weer teruggekomen op zijn Pater P. C. Frigge De. Leidsche Courant zou een ernstig ver zuim plegen, als zij haar lezers geen me dedeeling deed van het feit, dat het Woens. dag 2 October 50 jaar is geleden, dat pater Albinus (Petrus Cornelis) Frigge zijn pro fessie deed in de Orde der Minderbroeders. De gouden Jubilaris heeft voor de Harte- brugparochie, voor Leiden en ook voor dq, omgeving ongeveer twintig jaar zijn beste krachten gegeven. „Zijn beste krachten" dat is geen cliché-term, geen holle phrase, maar een waarheid, waaraan met groote erkentelijkheid moet worden herinnerd. Vóór zijn benoeming te Leiden is pater Frigge tien jaar kapelaan in Haarlem ge weest. Naast de conscientieuse vervulling van zijn taak als kapelaan hpeft pater Frigge vele andere werkzaamheden verricht. Al lereerst staat vóór ons zijn directeurschap van de Militairenver. vanaf Februari 1917 tot zijn vertrek uit Leiden, nu bijna tien jaar geleden. In al die jaren ziillen er maar weinige dagen zijn geweest, dat hij niet, korteren of langeren tijd, verbleef onder zijn „jongens", hen bijstaande met raad en daad, zorgend voor hun godsdienstig leven en voor eer. gezonde ontspanning. Het was zoo prettig, zoo huiselijk in de Kath. Militairenver., dat in d'ie dagen ook met- katholieken om toegang kwamen vragen, wat hun natuurlijk als zij zich behoor lijk zouden gedragen ook gaarne werd verleend. De Militairever. was niet alleen de groote zorg, maar ook de rechtmatige trots van den Pater, En dan is pater Frigge nog geweest di recteur van het St. Franciscus Liefdewerk, directeur van de Zita-vereeniging en Cortona-stichting en eerste directeur van den Stillen Omgang, welke laat ste functie hij heeft bekleed tot aan zijn vertrek uit Leiden. Gedwongen door oog-ziekte heeft pater Frigge zijn werk in Leiden moeten opge ven. Maar gelukkig is die ziekte daarna niet verergerd, dooh'is er een verbetering in getreden. En nu geniet de Jubilaris in het klooster te Woerden een ruim verdiende rust. Wij schreven hierboven, dat de Leidsche Courant een ernstig verzuim zou plegen, als zij haar lezers geen mededeeling deed van dit gouden juibleum. Want velen, zeer velen, zullen dien dag den Jubilaris dank baar willen gedenken. In Leiden leeft nog de roem van na ter Frigge als een eenvoudig, oprecht en har telijk mensch, als een devoot en ijverig priester, door allen geëerbiedigd met op rechte hoogachting, als een sociaal werker in onvermoeide toewijding. Dat kunnen wij verzekeren aan den Jubilaris, wien wij namens allen, die hem in Leiden hebben gekend, toewenschen nog menig gelukkig jaar. DE PAUS KEERT NAAR HET VATICAAN TERUG. Een woordvoerder van het Vaticaan deelt mede, dat Z. H. de Paus zijn periode van rust te Castel Gandolfo zal beëindigen en binnen ongeveer veertien dagen naar het Vaticaan zal terugkeeren. KARDINAAL DE JONG TE BOXMEER. Zijne Eminentie Joh. Kardinaal de Jong vertoefde Donderdag te Boxmeer, waar in het Nederlandsche moederhuis der Zusters van Barmhartigheid de honderdste sterfdag van de Stichteres der Orde, de Heilige Ma ria Maedalena Postel, herdacht werd. Een zonderling verhaal.... In Duitschland zouden volgens „Trouw" een aantal Ned. Fabrikanten worden vast- gehbuden, van wie mende namen hier :.,et kent. Het verhaal "schijnt ons wel wat fantastisch. We geven het hier. Gekleed in Rcode-Kruis uniformen en gewapend met valsche papieren gingen de fabrikanten de grens over. In Duitschland zetten zij met behulp van sigaretten, kof fie enz. een ruilhandel op touw om zoo doende weer in het bezit van machines te nomen. De Engelsche autoriteiten stelden zich terecht op het standpunt, dat deze handelwijze niet geoorloofd was, en dat bovendien het opsporen en terugvoeren van geroofde goederen het werk is van de Nederlandsche missie, die daartoe in Duitschland verblijft. Derhalve werden de fabrikanten eenige weken geleden gearres teerd. Sindsdien heeft men niets meer omtrent hen vernomen. Vermoedelijk be vinden zij zich in te Werrl bij Hamm in Westfalen. De Britsche ambassade in Den Haag heeft reeds verschillende malen tele grafisch om inlichtingen gevraagd aan de betrokken autoriteiten, doch tot nog toe zonder eenig resultaat. Thans heeft ook het Foreign Office in Londen het geval in onderzoek. De moeilijkheid is, dat men de namen der fabrikanten niet weet. Crediet aan „illegale Middenstanders In October opengesteld Bij deze credietverleening %ijn de regionale middenstandsborgstellings fondsen ingeschakeld, waabij de uit dezen hoofde door de borgstellings- fendsen te lijden verliezen door den Staat zullen worden vergoed. Aldus een mededeeling van den minister van Econcfhiische Zaken ter toelich ting op zijn bcgrooting voor 1947. Het is wenschclijk gebleken, aan middenstanders, die hun bedrijf als gevolg van illegaal werk, onderdui ken e.d. in den bezettingstijd verlo ren hebben zien gaan, tegemoet te komen door een bijzondere crediet- verleening door de Nederlandsche Middenstandsbank. Veel vroeger, dan verwacht werd, is ko ning George van Griekenland gistermiddag om half ^Ijf op het vliegveld Eleusina aan gekomen. De minister van openbare orde Theotokis was op het vliegveld aanwezig en later ar riveerden daar ook de regent aartsbisschop Damaskinos en minister-president Tsal- daris. De koning reed in gezelschap van de ze hoogwaardigheidsbekleders naar de ha ven en begaf zich aan boord van een Grick- schen torpedojager. De aankomst van koning Georges was voor de bevolking geheel onverwacht. De koning was gekleed in militair uniform. De koning was van plan den nacht door te brengen aan boord van den torpedojager, tezamen met kroonprins Paul en prinses Frederius. Hedenochtend wilde de koning zich naar de kathedraal te Athene begeven. In Athene werd Vrijdagavond feest ge- Gezagstroepen worden ontbonden In de Memorie van Toelichting op de be grooting van het departement van Oorlog deelt minister Fievez mede, dat in 1947 ge middeld 74.000 dienstplichtigen zoowel in Nederland als in Ned.-Indië in werkelijken dienst zullen zijn. Het voornemen bestaat, in 1947 twee groote eenheden en een aantal troepen, be stemd voor locale taken, gevormd uit de lichting 1946 en de in 1947 in werkelijken dienst te roepen lichting 1947, naar het Verre Oosten over te brengen. Voor de en- cadreering van eerstbedoelde troepen mo,et een beroep worden gedaan op vrijwel al het nog beschikbare dienstplichtig en re servekader uit oudere lichtingen, dat vol doet aan de te stellen normen en niet strikt onmisbaar is voor het economische leven. Omstreeks Mei 1947 zal .een divisie naar Indië vertrekken, waarna er omstreeks Oc tober 1947 nog een zal volgen. Wat betreft het Rijk in Eurdpa, hier kan niet meer worden gedaan dan het aanhou den van de strikt noodige troepen voor handhaving van de binnenlandsche orde en van de vredesonderdeelen, noodig voor de opleiding der naar Indië te zenden contin genten. Het voornemen bestaat de liquidatie der uit vrijwilligers gevormde gezagstroepen in 1947 te voltooien. Ook de opleidingen in Engeland zullen in 1947 worden beëin digd. Vooruitloopende op het definitieve plan voor onze Rijkslegerluchtmacht, werd be sloten een aanvang te maken met de uit- NA AFLOOP van zijn bezoek aan de tentoonstelling „De Hollandsche Molen" in de Lakenhal was Z.Exc. minister Gielen de gast van het St. Franciscus Liefdewerk. De minister moest zijn auto achterlaten en plaats nemen in een motorboot, waarmede hij een tochtje maakte door Leiden's wateren, die ter eere van den laten zomerdag feestelijk geurden, zooals dat traditie is van de Leidsche grachten. Desalniettemin was het een genoeglijk tochtje en het triomfantelijke welkomssaluut, dat de zee-verken ners van het S.F.L. vanuit hun boot in de Nieuwe Rijn den minister bij zijn aan komst brachten, was een bewijs te meer, hoe' allen de belangstelling van den be windsman op prijs stelden. hun spel en dat was ook juist de bedoeling. Het geheele huis werd van onder tot boven onder de dakpannen werd nog stevig ge timmerd, want in het huis moet men woe keren met de ruimte! bezichtigd en zelfs werd kennis gemaakt met de moeders. Er worden nl. regelmatig vader- en moeder avonden gehouéen, welke moeder-avond thans voor de gelegenheid was veranderd in een moeder-middag. Tegen half zes vertrok Z. Excellentie weer naar Den Haag, de overtuiging uit sprekend, dat dit werk de belangstelling van de overheid verdiende. Dit blijk van waardeering voor het prach tige werk van het S.F.L. van zoo hooge zijde werd door het bestuur ten zeerste op prijs gesteld; het moge tevens een aansporing zijn voor Katholiek Leiden en voor de gemeentelijke overheid tot daadwerke lijke belangstelling. Er zit groei en leven in dit werk en naast meer ruimte heeft het S.F.L. zeer speciaal gebrek aan goede lei ders en leidsters. Het arbeidsterrein is be langwekkend genoeg, om de levendige be langstelling te hebben van jongelui, waar pit in zit. Belangstelling van de zijde der overheid .Minister Gielen, die vergezeld was van het hoofd der afd. Kunsten en Wetenschap pen van zijn Departement, mr. v. d. Hagen, alsmede van den hoofdcommissaris baron v. Voorst tot Voorst en van den hoofd kwartier-commissaris Schuttershelm, werd door den aalmoezenier, pater Duynstee O.F.M. en het bestuur van het S.F.L. ont vangen. Met veel interesse liet hij zich de indeeling van het Liefdewerk, alsmede het doel en de middelen, waarmede men dit doel tracht te bereiken, uitleggen. Het S.F.L. stelt zich, zooals men weet, in groote lijnen gezegd, tot doel om jongens met behulp van de ouders tot degelijke ke rels op te leiden. Het benut daartoe in hoofdzaak de Verkennerij. Zoodra de jon gens toetreden, worden zij al naar gelang van hun leeftijd ondergebracht ih de'Gil- dengroep of de Burchtgroep, welke als se- lecteeringsgroepen dienst doen. Daarna kunnen zij overgaan naar de Welpen of de Verkenners, die weer onderverdeeld zijn in diverse groepen .De ouderen kunnen Ka- jotters of Voortrekkers worden. Het S.F.L. hoede. De minister bracht met zijn gezelschap een bezoek aan elke afdeeling, zag de jon gens aan het werk in hun burchten en „ho len" en werd vaak met een spontaan en trouwhartig „dag minister" begroet. Overi gens lieten de jongens zich niet storen in Een eenzame voor post van hét Arabi sche legioen te Wadi Ram in- de Hiama- v/oestijn, onderhoudt het contact met het hoofdkwartier te Am man, de hoofdstad' v. Transjordanië door middel van radio. Voor een instelling als het St. Francis cus Liefdewerk moet ook de gemeentelijke overheid belangstelling hebben. Het ligt in derdaad op den weg van de overheid al dus verklaarde ook de minister gisteren aan het bestuur óm een dergelijke jeugdor ganisatie, sociaal van zoo groot belang, met haar daadwerkelijke interesse te steunen. Het betreft hier een „sociale zaak", waar voor de overheid niet onverschillig mag zijn voering van een voorloopig plan voor de luchtverdediging van Nederland. DE „RUYS" MET 2600 MAN NAAR INDIë. Met m-.er dan 2600 officieren, onderoffi cieren manschappen van de „7 Decem ber''-' iie aan boord, vertrok Vrijdag avond an de Amsterdamsche Sumatraka- de het fraaie K. P. M.-motorschip „Ruys" naar de tropen. Zes treinen, vier uit Assen met de jon gens van het 12de Regiment Infanterie uit de Noordelijke provinciën, één uit Utrecht met een contingent Genietroepen en één uit Ede met een afdeeling van de Rata (artille rie) waren in de loop van den dag in de hoofdstad aangekomen. VERLIEZEN NED. LEGER IN INDIë. De regeering maakt bekend, dat tot haar leedwezen in de afgeloopen week de navolgende verliezen zijn gerapporteerd in Indië: Koninklijke Marine: de 2de luitenant der mariniers J. M. Hombergen uit Am sterdam, gesneuveld op 14 September. Koninklijke Landmacht: korporaal H. van den Berg uit Heerlen. Soldaat 1ste klasse A. Bevaart uit Rot terdam, gesneuveld op 9 Sept. MORGEN BESPREKINGEN MET DE INDONESIëRS. Uit betrouwbare bron wordt vernomen, dat lord Killearn de Nederlandsche en In donesische vertegenwoordigers tot het voe ren van onderhandelingen op Zondag 29 Septemlber zal bijeenroepen. Sjahrir heeft medegedeeld, dat Soekarno mogelijk lid of zelfs hoofd der. Indonesische delegatie bij de komende onderhandelin gen zal zijn. PROF J. SCHMUTZER. t Op 64-jarigen leeftijd is te Utrecht overleden prof. dr. J. Schmutzer, hoog leeraar in de geologie aan de rijksuniver siteit aldaar. Prof. Schmutzer is Dinsdagavond op straat onwel geworden, zoodat hij naar huis vervoerd moest worden. Zijn toestand ver ergerde zoodanig dat hem Woensdagavond de H.H. Sacramenten der Stervenden zijn toegediend. Donderdag is hij overleden. Prof. Schmutzer werd in 1940 door de Duitschers gevangen genomen vanwege zijn actie voor hulpverleening aan Duit- sche emigranten en overgebracht naar Oraniënburg. Later is hij getransporteerd naar Buchenwald en ten slotte terecht ge komen in St. Michielsgestel. Bij de bevrij ding van het Zuiden wist hij naar Enge land over te steken waar hij benoemd werd tot minister van koloniën in het ka binet Gerbrandy. Voor zijn benoeming tot hoogleeraar te Utrecht verbleef dr. Schmut zer langen tijd op Java, waar hij zeer veel voor de Missie heeft gedaan. Met prof. Schmutzer is een edel mensch en voorbeeldig katholiek heengegaan, aldus de „Msb.". Zijn karakter werd gekenmerkt door grooten eenvoud, die overeenkwam met den adel van zijn geest. Nederland's Missiebisschop ZE Paus Pius XII heeft een Nederland sche missionaris verheven tot het bis schopsambt. Pater André van den Bronk, van do Afrikaansche missiën, werkzaam sinds 1932 als missionaris aan de goudkust in Afrika, is benoemd tot bisschop van de Nijldelta en titulair bisschop van Tcntiri. Het missiegebied omvat 5 millioen inwo ners. PROF. DR. J. C. GROOT. De zeereerw. heer prof. J, C. Groot is aan de Kath. Universiteit te Nijmegen cum lauidie gepromoveerd tot doctor in de theo logie op proefschrift „Karl Barth en het theologisch kenprobleem". Prof. Groot is hoogleeraar aan het Groot-Seminarie te Warmond. dffettóief op zwevtte mevtkt te CLmótwclatn De „slag om Amsterdam" werd ook deze week met onverminderde kracht voortgezet. De opsporings ambtenaren boekten weer aardige successen. Een aantal banketbakkers werd aan de tand gevoeld en bij na allen gingen op de bon. Zij namen te veel geld voor het loonbakken of zij ver kochten gebak zonder bon tegen vaak fabelachtige prijzen. Bij een banketbak ker werd de .zwarte" boekhouding gevonden. Hieruit bleek, dat hij in enkele maanden tijd voor 10.000 gulden aan grond stoffen, vooral vet en bo ter. buiten de distributie om had gekocht. De vorige week werd eveneens een aantal paar- denslagers geverbaliseerd, wier prijzen te hoog wa ren. Thans werd hun le verancier ontdekt. Hij liet zijn klanten onder tafel, door 50 cent per kg. bijbe talen boven den gefactu- reerden prijs. Het aantal café's, dat borrels, koffie, thee en bier te duur verkocht, liep deze week weer in de tien tallen. Verder staat vast, dat in den komenden tijd hon derden fabrikanten en grossiers overal in het land een bezoek van de op sporingsambtenaren kqn- nen verwachten. Tenslotte blijkt, dat over de geheele linie en' niet alleen in Amsterdam, doch ook elders het prijspeil behoorlijk is gezakt. Voor al in de meubel- en huis- houdelijke-artikelenbran- che is dit duidelijk te con- stateeren. vierd. Overal was de vlag uitgestoken en militaire corpsen musiceerden in de stra ten. Groepjes jongelieden van Kreta, in na tionaal costuum, zorgden voor een schilder achtige noot Het regentschap over Griekenland, dat in December 1944, na den burgeroorlog, be gon, is Vrijdagavond onofficieel geëindigd aan boord van den torpedojager. De koning had er een onderhoud met aartsbisschop Damaskinos, die het regentschap heeft waargenomen. Na dit onderhoud kuste de koning den aartsbisschop de hand en dank te hem voor de bewezen diensten. Damas kinos vertrok hierna. BRITSCHE TROEPEN TREKKEN ZICH UIT ATHENE TERUG. Aan den vooravond van den terugkeer van koning George is de beloofde terugtrek king der Britsche troepen uit Athene be gonnen. De troepen zijn naar het binnenland ver trokken. De Britsche strijdkrachten zullen langzamerhand van ongeveer 50.000 op 35.000 worden teruggebracht. De Sowjet- strijdkrachten in het naburige Bulgarije worden geschat op 100.000 man. BRITSCHE MILITAIREN VERMIST AAN JOEGOSLAVSCHE GRENS. Van officieele zijde wordt medegedeeld, dat gedurende de laatste vier weken 4 Brit sche ^flldaten, die patrouillediensten ver richten aan de grens tusschen Jongoslavië en de Britsche zóne van Oostenrijk, niet bij hun eenheden zijn teruggekeerd. Het staat vrijwel vast, dat zij door Joegoslaven zijn gearresteerd. Het ipgestelde onderzoek heeft tot dusver geen resultaat gehad. OOK BEVIN GELOOFT NIET IH OORLOGSDREIGING. De Britsche minister van buitenlandsche zaken, Bevin, heeft op een vergadering te Wandswoth gezegd, dat naar zijn meening in de internationale situatie de wolken iet wat waren opgetrokken. Naar aanleiding van de jongste verklaringen van Stalin zei- de hij, ook niet te geloov^n in de waar schijnlijkheid van een oorlog in de naaste toekomst. Wel was volgens hem voor het bereiken van vrede tusschen de volkeren noodig, dat er een einde kwam aan den zenuwen-oorlog, die nog in radio, pers en redevoeringen gevoerd wordt. De besprekingen ter rondetafelconferen tie te Londen over de toekomst van Palesti na, waaraan tot dusver nog slechts Engel- schen en niet-Palestijnsche Arabieren heb ben deelgenomen, hebben, naar As. Press stijlvol mededeelt, een goede kans binnen veertien dagen te mislukken. De Arabische voorstellen wijken hemels breed af van de Britsche en weinig kans is er op een vergelijk. Geoffry'de Havilland verongelukt Geoffrey de Havilland, de vermaarde En gelsche testpiloot, die een proefvlucht maakte met een nieuw soort staartloos straalvliegtuig GH 10, is naar alle waar schijnlijkheid verongelukt. Een wrak van dezelfde kleuren als zijn machine, welke de tweede in haar soort is, is door een Mos quito van de R.A.F. in de monding van de Theems gezien. Er zijn berichten binnen gekomen, die melding maken van het ex- ploseeren in de lucht van een straalvlieg tuig. Omtrent het lot van de Havilland is nog niets bekend. Het nieuwe type vliegtuig was bestemd om te onderzoeken, of het toepassen van naar achter gerichte vleugels, waardoor een hoogere snelheid kan worden bereikt, in vloed heeft op de bestuurbaarheid. Als mo gelijke topsnelheid voor de machine is ruim 1200 K.M. per uur genoemd. Een ooggetuige zeide, dat hij beide vleu gels zag afbreken, waarna het toestel om laag stortte. De wrakstukken lagen over een afstand van meer dan een kilometer verspreid. NOODLANDING BIJ KNOKKE. Naar het Belgische ministerie van ver keer bekend maakt, heeft een vliegtuig op het.strand bij Knokke een noodlanding ge maakt. Het betreft een toestel van de „Lon don Air and Motor Services". De eenige passagier, een Noorsch industrieel vond bij deze noodlanding den dood, terwijl de drie leden der bemanning lichte kneuzingen op liepen. Te Nijmegen zijn gisteren de uitgestelde gemeenteraadsverkiezingen gehouden.. In totaal werden uitgebracht 46.739 stem men. De R. K. Volkspartij ver kreeg 25 zetels. Partij van den Arbeid 8 zetels, OHU en AR (gecombineerde lijst) 2 zetels. Partij van de Vrijheid 1 zetel, CPN De Waarheid 3 zetels. HET VLEESCHRANTSOEN. Nu. zooals in elk najaar, een ruim aan bod van slachtvee plaats heeft waartoe het ongunstig weer van den laatsten tijd heeft bijgedragen is reeds enkele malen een extra bon voor vleesch aangewezen. Hierdoor is de vleeschvoorziening tijdelijk verbeterd. Het vleeschrantsoen kan even wel niet blijvend worden verhoogd, zelfs is een tijdelijke verlaging gedurende de win termaanden niet uitgesloten. Door het aan- koopen van buitenlandsch vleesch zal de regeering trachten het huidige rantsoen, dat gebaseerd is op 400 gram per persoon per twee weken, op het bestaande peil te handhaven. noooo WEERSVERWACHTING °o°°° 2 Zonnig weer met veranderlijke wind. 2 ooooooo'oooooooooooooooooooooooooooooooo

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1