S)a £eid*sclve(3oii/ta/nt Dr. L. M. Beel opent Staten-Generaal OP KORTE GOLF Nat. Congres Volksgezondheid 1946 v. Kleffens tegen Oekraïne-aanklacht Wapenstilstandsbespreking in ïndië Koninklijke onderscheiding voor veler verdiensten DINSDAG 17 SEPT. 1946 Bureaux: Papengracht 32, Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen 0.26 per week, ƒ1.10 p. mnd, ƒ3.25 p. kwartaal. Franco p. post ƒ4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 36e JAARGANG No. 10887 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Uitgave van N.V. „De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.m. Btf contract belangrijke korting. 1"\E MINISTER-PRESIDENT dr. L. J. M. Beel, heeft heden in de vereenigde zit- •^ting van beide Kamers tot openir» van de zitting 19461947 der Staten-Generaal de volgende rede uitgesproken: „Hare Majesteit de Koningin heeft mij opgedra gen, deze zitting in Haar naam te openen. Voor het eerst sinds jaren is het weer mo gelijk, het grondwettelijk voorschrift, vervat in de artikelen 103 en 106 onzer hoog ste staatswet, na te leven en de gewone jaarlijksche zitting der Staten-Generaal op den derden Dinsdag in September te openen. Met u verheugt de regeering zich, dat aldus de normale paden weder in vollen omvang betreden worden. Op tal van ge voelen en zijn de problemen, welke om bieden doen zich intusschen de gevolgen van den oorlog nog schier dagelijks ge- oplossing vragen, ontelbaar. Van haar verantwoordelijkheid te dezen is de regeering zich diep bewust. Haar voor r.emens zijn u uit de troonrede bekend en Overdrachten rectoraten Gisteren is aan de meeste Nederlandsche universiteiten de rectoraatsoverdracht ge schied. In een plechtige senaatszitting in het Groot-Auditorium heeft de scheidende rec- tor-magnificus van de Utrechtsche univer siteit prof. dr. Jan Boeke, zijn waardigheid overgedragen aan zijn opvolger prof, dr. W. P. J. Pompe. In de rede, die prof. Boeke hierbij uit sprak, voordat hij zijn opvolger, dr. W. P. J. Pompe, de ambtsketen omhing, deelde hij mede, dat de Utrechtsche universiteit mevrouw Roosevelt het eere-doctoraat in de faculteit der Letteren en Wijsbegeerte heeft aangeboden. De rector magnificus der R.K. Universi teit te Nijmegen prof. dr. J. D. M. Cornelis- sen droeg het rectoraat over aan dr. A. J. M. Mulders. Prof. Cornelissen memoreerde de hulp van buiten- en binnenland om de R.K. Universiteit te helpen bij Het herstel en den opbouw na de zware oorlogsschade. Het totaal der ingeschreven studenten is nu 771, een topcijfer voor Nijmegen. Herdenking „SLAG OM ARNHEM" "Voor de herdenking van den slag om Arnhem zijn gistêren 242 Engelsche gasten gearriveerd. Zij zijn eerst te Rot terdam geweest, en daarna naar Arnhem vertrokken. Onder het gezelschap bevin den zich 50 officieren, onderofficieren en manschappen van de 1ste Britsche Air borne division. In Oosterbeek hebben de ouders en vrouwen gisteren hun eerste be zoek gebracht aan het kleine Airborne kerkhof. De strijd om Arnhem, die vandaag wordt herdacht, behoort tot een der grootste wa penfeiten uit den laatsten oorlog. Deze strijd had, zooals men zich herinnert, ten doel, voor het leger van Montgomery het Ï>ad te effenen naar het hart van Duitsch- and en daarmede ook de bevrijding van ons land te bespoedigen. Men herinnert zich ook de twijfel, of het succes evenredig was aan de gebrachte of fers. Maar zeker is de strijd niet tever- geefsch gevoerd) en zijn de ontzaglijke groo- te offers, gebracht door de strijdende le gers en door de burgerij van Arnhem en omgeving, vooral Oosterbeel:, zeker niet vruchteloos geweest. De Britsche deelnemers aan de eerste jaarlijksche pelgrimage naar de graven van gevallenen in tien strijd om Arnhem zijn gisteren, totn zij in de historische landings- izóne arriveerden, met hetzelfde enthou siasme ontvangen als hun mannen en zo nen, die liier voor twee jaar vochten en stierven. BINNENLAND. Prof. Schermerhorn heeft bedankt als lidi van de Tweede Kamer. Zijn opvolger is de heer F. Goedhart. De Bioscoopbond heeft met algemee- ne stemmen het accoord met de M. P. E. A. aanvaard. Een moord, drie jaar geleden te Los ser bedreden, schijnt te zijn opgehelderd. Naar aanleiding van uitlatingen bij een ru zie zijn zoon en schoondochter gearres teerd. Indertijd heeft men gedacht aan zelf moord- BUITENLAND. Te Caux sur Montreux is een Euro- peesch congres voor moreele herbewape ning begonnen. Generaal Gouraud, bekend uit den eersten wereldoorlog als „de leeuw der Argonnen", is 78 jaar oud te Parijs over leden. Hij verloor in den oorlog zijn rech terarm. Te Roms is een wijdvertakte clandes tiene wapenhandel ontdekt. Verscheidene geallieerde officieren zouden daarbij be trokken zijn. Het eiland Nijoetajoe (Fidzji-eilan- den) wordt door vulcanische uitbarstingen geteisterd Een groep van bewoners, onder leiding van een missionaris, heeft nood seinen gegeven. zü wenscht thans met de spade op den schouder om het beeld van Thorbecke ie gebruiken aan den slag te gaan. Zij is er van overtuigd, dat ook u, leden van de Staten-Generaal, bereid bent, het op u rustende deel der verantwoordelijkheid voor 's lands zaken te aanvaarden en in gemeen overleg met de regeering de ter zake noodige maatregelen te treffen. Dat het voor de regeering slechts dan mogelijk is haar bijna onmenschelijk zware taak naar behooren te verrichten, indien zij zich geschraagd weet door het vertrouwen van een zoo breed mogelijke meerderheid uit de Staten-Generaal. behoeft nauwe lijks vermelding. Moge Gods zegen ons werk ten deel val len en het ons gegeven zijn voor het Ne derlandsche volle den weg te banen naar een minder zorgvolle toekomst. In naam der Koningin en daartoe door haar gemachtigd, verklaar ik de jaarlijk sche gewone zitting der Staten-Generaal te zijn geopend". HERDENKINGSPENNING STAKEND SPOORWEGPERSONEEL. Vandaag is het de tweede verjaardag van de spoorwegstaking. Er is een leg- of draagpenning uitgereikt aan alle leden van het N.S.-personeel, die gevolg hebben gegeven aan het s'takingsbe- vel op 17 September 1944. De legpenning geeft aan de voorzijde een symbolische voorstelling van de staking, namelijk een gevleugeld wiel, waarvoor op de rails een remslof is gelegd, zooals wordt gebruikt bij het rangeeren voor het af remmen van te ver doorloopende wagens. Op de achterzijde staan de woorden: „Ter herinnering aan de eendrachtige opvolging van het stakingsbevel 17 September 1944". Samen met de penning is uitgereikt een verklaring van de directie en een in de nationale kleuren uitgevoerde afdruk van de rede van minister-president prof. Ger- brandy op 21 November 1944. Aan de leden van het Nationaal Steun fonds, die tijdens de staking met groot ge vaar voor eigen veiligheid den stakers het geldi voor hun levensonderhoud hebben uit gekeerd, is eveneens 'n herdenkingspenning uitgereikt, met het opschrift: „Ter herinne ring aan uwe medewerking tijdens de spoorwegstaking 17 Sept. 19445 Mei 1945". De penningen zijn vervaardigd door de N.V. Zilverfabriek te Voorschoten. „Wij allen, zooals wij hier- bijeen zijn, zijn diep doordrongen van het groote belang van de zorg voor de lichamelijke en geestelijke volksgezondheid en weten hoeveel schade de oorlog op dit gebied 'heeft teweeggebracht. Het is mij dan ook een bijzonder voorrecht, in uw midden aanwezig te mogen zijn. Het Nationaal Congres Volksgezondheid 1946 wil, naast een juist overzicht van aard en uitgebreidheid van de teweeggebrachte verwoesting, wegen vinden om te pogen op korten termijn verbetering aan te bren gen en zoo levensgeluk te geven aan het geheele vol'k, dat in een totalen strijd be trokken is geweest". 'Deze woorden sprak gistermiddag Pr in1 ses Juliana als eere-voorzitster van het „Nationaal Congres Volksgezondheid 1946" dat in de hoofdstad gehouden wordt en dat door de Prinses werd geopend. In een uitvoerige rede gaf dr. L. C. Kersbergen een overzicht van de volksge zondheid in ons land en Ned.-Indië, voor, tijdens en na den oorlog. Het Westen des lands had zwaar te lij den gedurende den hongerwinter. De ver houding van het aantal sterfgevallen van de eerste helft van 1944 tot die van 1945 was 100 tot 200. Er kwamen weken, dat de sterfte aan ondervoeding meer dan de helft van 't totaal aantal sterfgevallen be droeg. Tienduizenden personen zijn van den honger bezweken. Na de bevrijding ging men met man en macht aan het werk. Het is noodig, dat de geheele bevolking op zeer korten termijn röntgenologisch onderzocht wordt. Er is gebrek aan ziekenhuizen en sanatoria. De directeur-generaal voor Volkshuisvesting schat het aantal slecht gehuisveste land- genooten op meer dan een millioen. Ook minister Drees hield een rede. De reeds bekende statistische gegevens over het loopende jaar zijn, aldus de minis ter, verrassend en bemoedigend. Het sterf tecijfer,' voor den oorlog 9.5 per duizend' van de gemiddelde bevolking, liep terug van 11.4 in Januari tot 6.9 in Juli, zoodat gemiddeld het peil van 1936 weer is be reikt. De sterftecijfers voor t.b.c.: voor den oorlog 3,6 zijn voor Januari 1946 4.7, voor Juli 3,1. De zuigelingensterfte voor den oor log 42.1, over Januari 52.8, Juli 31.8. De ge boortecijfers bereikten hoogten als in een halve eeuw niet is voorgekomen. Zij liepen op van 20 tot 32,4. Deze min of meer gun stige cijfers mogen echter niet leiden tot een vermindering onzer waakzaamheid en werkzaamheid. Er bestaat nog twijfel aan een ononderbroken verbetering van onze welvaart, welke voor de volksgezondheid zoo belangrijk is. Herinnering aan 17 September '44. Twee jaar geleden zetten de. heldhaftige spoor wegmannen, na den oproep der Neder landsche regeering in Londen de voor de Duitsche bezetters zoo funeste spoor wegstaking in. Zoo zag het Centraal Station te Amster dam er toen uit. Misbruik van den veiligheidsraad De Veiligheidsraad behandelde gisteren weer de aanklacht van de Oekraine tegen de Grieksche regeering. Mr. v. Kleffens, de Nederlandsche gedelegeerde, bleef zich verzetten tegen deze aanklacht, omdat zij miet gefundeerd was. „Sommige leden trachten den Veilig heidsraad te gebruiken om hun nationale politiek en ideologie naar voren te bren gen en niet als een lichaam ter oplossing van geschillen. Gromyko houdt misschien niet van het woord „misbruik", doch dat DE CONFERENTIE OVER PALESTINA. Naar verluidt heeft Bevin, de Britsche minister van buitenlandschc zaken, gister morgen ter conferentie over de Palestijn- sche kwestie te Londen, welke in besloten zitting bijeen was, een verklaring afge legd. De conferentie is voor onbepaalden tijd verdaagd om de Arabische afgevaar digden in de gelegenheid te sjtellen deze verklaring te bestudeeren. De Luxemburgsche regeering heeft den verkoop van benzine en gasolie vrij gegeven. Vandaag begonnen De republikeinsche miiltaire delegatie bestaande uit zeven leden, onder leiding Vein generaal-majoor Soedibyo, is vandaag naar Djakarta (Batavia) voor de wapen stilstandsbesprekingen met het geallieerde hoofdkwartier vertrokken. Dr. P. J. Koets bezoekt Mohammed Hatta. Gisteren hebben in de ambtswoning van den president het Nederlandsch gezel schap onder leiding van dr. P. J. Koets, dat het binnenland bezoekt, en de Indonesische vice-president dr. Hatta zich gedurende 90 minuten met elkaar onderhouden. Het ge zelschap is gisteravond uit Djogjakarta ver. trokken om zich naar Malang te begeven, waar men president Soekarno zal bezoe ken, die daar momenteel zijn vacantie door brengt. De Nederlanders werden gister ochtend door Indonesische autoriteiten, onder wie dr. Pringgodigdo en dr. Soeban- drie, secretaris-generaal van het ministe rie van voorlichting, verwelkomd'. De toestand te Palembang. In tegenstelling met Medan en Padang is de toestand te Palembang gedurende de laatste maanden volkomen rustig. Dit is om. te danken aan de Britsche troepen, die strikt binnen hun zóne blij ven. De repatrieering van de Japanneezen is vrijwel geheel voltooid, ofschoon er zich nog eenige duizenden in Palembang en omgeving bevinden. Deze Japanneezen voe ren wachtdiensten uit. Het Zuiden des lands bijzonder gewaardeerd De lijst van koninklijke onderscheidingen is dit jaar grooter, dan vele vorige jaren. Het schijnt, dat aan het Zuiden deg lands dit jaar bijzondere aandacht is geschonken. Leiden en omgeving telt niet zoo veel be voorrechten. Wij noemen, zooals altijd, enkele namen uit de lijst; ieder begrijpt, dat volledigheid te veel plaats in beslag zou nemen. Bij Kon. Besluit zijn benoemd: tot grootkruis in de Orde van den Neder - landschen Leeuw: Zijne Eminentie J. Kar dinaal de Jóng, aartsbisschop van Utrecht (bij bevordering); C. E. L. Helfrich, luitenant-admiraal (bij bevordering); tot commandeur in de Orde van den Ne- derlandschen Leeuw: de luitenant-generaal J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, adju dant in buitengewonen dienst van Hare Majesteit de Koningin (bij bevordering); tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau: mgr. P. J. Willekens, apostolisch vicaris te Batavia; tot groot-officier in de Orde van Oranje- Nassau: dr. K. H. E. Gravemeijer, algemeen gedelegeerde van de Nederlandsche Her vormde Kerk te 's-Gravenhage; ir. S. L. Louwes, directeur-generaal van de Voedselvoorziening, te Wassenaar; tot grootofficier in de Orde van Oranje Nassau, met de zwaarden de, als zoodanig tijdelijk benoemde, luitenant-generaal mr. H. J. Kruis; mgr. W. P. A. M. Mutsaerts, bisschop van 's-Hertogenbosch mgr. J. W. M. Baeten, bisschop-coadju tor van Breda; mgr. prof. dr. A. Rinkel, aartsbisschop van Utrecht voor de Oud-Bisschoppelijke Cleresie te Utrecht; J. Tal, opperrabbijn der Nederlandsche Israëlietische gemeente te Amsterdam; J. J. Verbeeten, oud-hoofdinspecteur van het lager onderwijs, te Breda; Chr. L. Schepp (Jan Prins), letterkun dige, te Bussum; dr. A. W. Byvanok, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden; mr. dr. C. W. van der Pot, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen; mr. E. G. J. Gimbrère, hoogleeraar aan de Katholieke Economische Hoogschool te Tilburg; H. G. J. ter Marsch, te Wassenaar, direc teur van den Dienst Wederopbouw Rot terdam; prof. mr. dr. F. M. baron van Asbeck, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden; G- C. Hartmann, kanunnik, president van het Groot-Seminarie Rijsenburg te Driebergen; G. Rhoen, kanunnik, deken en plebaan te Roermond; J. M. van der Tuyn, voorheen deken te 's-Gravenhage, thans wonende aldaar; dr. J. P. Ch. M. Teulings, kanunnik, de ken en pastoor te Nijmegen; moeder Maria Cherubina (J. Kooyman), algemeen overste van de Congregatie der Zusters Franciscaneseen, Poenitenten, Re- collectinen te Breda; J. Boonstra. lid van de Algemeene Sy node der Ned. Herv. Kerk en voorz. van de Ver. van Vrijz. Herv. in Nederland, predikant te Gieten; dr. J. Hoek, secr. der Synode van de Geref. Kerken in Nederjand, predikant te 's-Gravenhage; de hoofdaalmoezenier H. J. J. M. van Straelen; de eervol ontslagen aalmoezenier W. A. J. van der Maden; de voormalige reserve-hulpaalmoezenier L. J. A. Laureijssen; J. van Ringen, te Wassenaar, hoofdinspec. teur bij den Dienst Uitvoering Werken; jhr. ir. M. J. de Bosch Kemper, oud-wis kundige bij het Centraal Bureau voor de Statistiek te Leidschendam; mevrouw J. M. BosVincent, concert zangeres te Overveen (bij bevordering); A. W. van Dalsum, acteur, te Amster dam (bij bevordering); J. W. Kemper, rector van het R.K. gym nasium te Amsterdam; mère Clementine (M. E. van Roermund) van de Orde van Jezus,Maria en Joseph, te Berkel en Rodenrijs; Charlotte Kohier, tooneel kunsten ar es, te Amsterdam; Eduard van Beinum, dirigent Concert gebouw-orkest, te Amsterdam; Adriaan Roland Holst, dichter; C. Spoelstra (A. den Doolaard), dichter; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: J. A. C. de Bruyn Jr., wethouder van Kamerik; D. J. Munnik, oud-secretaris-ontvanger van Wilnis, te Alphen aan den Rijn; A. van Rijnswou, te Leiden, bouwkun dig hoofdambtenaar bij den Rijksgebou wendienst te Rotterdam; T. Kralt Czn., voorzitter van de Bloe menveiling „Flora" te Rijnsburg; A. van der Meys, voorzitter van den Ne- derlandschen R.K. Textielarbeidersbond, te Utrecht; G. Hordijk, voorzitter van den Christe- lijken Metaalbewerkersbond in Nederland, te Leiden; is toegekend: de eeremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau: in zilver: A. Zaayer, opperwachtmeester der Rijks politie te Voorhout; zuster Zita O.P. (M. M. Henneke) van de Orde der Dominicanessen te Rotterdam; G. J. Schregel, oud-amanuensis bij het Rijksmuseum van Oudheden, te Leiden, wo nende te Hoogkeppel; A. A. Atsma, te Wassenaar, technisch- remisechef bij de N.V. Gemengd Bedrijf Haagsche Tramweg Maatschappij; J. van Hooven, leider der afdeeling ver verij bij de N.V. van Cranenburgh He- ringa's Sajetfabriek te Leiden; in goud: P. P. de Koning, vast assistent bij het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie, te Leiden; J. N. Paes, technicus 1ste klasse bij de anatomie aan de Rijksuniversiteit te Lei den; J. Hoogerwerf, in dienst bij de familie WickervoortCromimelin, te Warmond; in brons: J. E. Binnendijk, te Koudekerk a. d. Rijn, besteller bij den post-, telegraaf- en tele foondienst; H. Visscher, oud-kantoorbediende bij fir ma Samson te Alphen aan den Rijn, onder den naam van H. la Rivière te Zwolle; mejuffrouw G. de Jong, dienstbode bij de familie Bernard, te Noordwijk; mejuffrouw P. M. Middendorp, dienst bode bij mevrouw A. SchroderVer hey, te Voorburg; K. J. J.*H. van der Burgh, machinezetter bij N. Samsom N.V. te Alphen aan den Rijn; J. Mol, voorheen (papiersnijder bij N. Samsom N.V., te Alphen aan den Rijn; A. M. Saton, boekbindersknecht bij N. Samsom N.V., te Alphen aan den Rijn; H. Helsoot, wagenmaker bij W. Wens- veen, te Kamerik; is verleend: de titulaire rang van kolonel aan den ge- pensionneerden luitenant-kolonel der inf. H. D. Buurman is wat een groeiend aantal weldenkende menschen in vele landen denkt van derge lijke practijken. Het is de plicht van den Raad' zich daartegen te verdedigen, aange zien zijn prestige en waardigheid er door worden verzwakt." Mr. van Kleffens stelde voor een com missie van drie te vormen ter bestudee- ring van kwesties alvorens zij voor den Veiligheidsraad worden gebracht. De Sovjet-Unie diende een motie in, waarin den Raad wordt verzocht van de Grieksche regeering te eischen, dat zij haar provoceerende handelingen aan de grens staakt en ophoudt mei het vervolgen van minderheden. Manoeilsky (Oekraine) noemde de door mr. van Kleffens voorgestelde commissie een „guillotine" en vond haar in strijd met het handvest. Dr. Lange onderbrak het debat voor het uitspreken van een afsche'dswoord, aan gezien Gromyko van vandaag of een maand lang het voorzitterschap zal vervallen. Daarna werd de vergadering verdaagd. Molotof antwoordt Byrnes Polens Westgrens ligt vast. Molotof, minister van buitenlandsche zaken in Sovjet-Rusland, heeft in een ver klaring aan den Parijschen correspondent van het officieele Poolsche persbureau, re pliek gegeven op de onlangs door Byrnes, minister van buitenlandsche zaken in de V. S., te Stuttgart gehouden rede. Molotof verwerpt de nieening, dat de Westelijke grenzen van Polen aan herziening onder hevig zijn. Het besluit van de conferentie van Berlijn, dat door president Truman, minister-president Attlce en generalissi mus Stalin werd geteekend, heeft de Wes telijke grenzen van Polen reeds vastge steld. Het wachten is nu op een officieele bevestiging tijdens een Internationale con ferentie voor het ontwerpen van een vre desverdrag met Duitschland. De Grieksche regeering heeft een con gres van de Eam (een linksche coalitie) en een openbare demonstratie, welke op 27 September zouden worden gehouden, verboden. Gonatas, de Grieksche vice- premier, heeft o. m. verklaard, dat de Grieksche autoriteiten besloten hebben, nog meer radicale maatregelen te nemen tegen „degenen, die het gezag willen on dermijnen". Volgens den correspondent van de „Dai ly Mail" te Berlijn openbaren zich in de Sovjet-Russische zóne van Duitschland de eerste teekenen van een Duitsche verzets beweging. Deze beweging richt zich niet direct tegen de Sovjet-Russen, doch tegen de Duitsche communisten, die met de Sov jets samenwerken en die er van beschul digd worden, Oostelijk Duitschland aan Moskou te „verkoopen". In de provincie Saksen zyn, aldus meldt de correspondent, duizenden slecht gedrukte strooibiljetten verspreid, waarin de communistische lei ders beschuldigd worden van corruptie en zelfs van moord. Men tracht de leiders van deze verzetsbeweging op te sporen. Dr. Stiaramaya. retsch leider der Indi sche Congrespartij en tot voor kort lid van het dagelijksch bestuur der partij, heeft de Indiërs gewaarschuwd tegen „de op han den zijnde Sovjet-Russische bedreiging". Hij verklaarde tegenover een groot ge hoor te Masoelipatam (Madras), dat een „Sovjet-Russische inval in India geen fan tastische voorstelling is". Hij zeide. dat een nationaal Indisch leger noodzakelijk is, daar de Sovjet-Unie „reeds op onze deur klopt", EXECUTIE NEURENBERGSCHE MISDADIGERS WORDT NIET BEKEND GEMAAKT. Naar verluidt heeft de geallieerde be stuursraad eenparig besloten, het tijdstip of de plaats van eyentueele executies, als gevolg van het proces te Neurenberg, niet bekend te maken, voor en aleer de execu ties zijn voltrokken. De uitspraak van het vonnis van Neu renberg is uitgesteld tot 30 September. Een opgave van redenen werd niet gegeVen, doch men neemt aan, dat de rechters zich onmogelijk door de massa documenten kunnen heenwerken. Een rapport van Mac Arthur zegt, dat de voedselvoorziening in Japan thans haar meest critieke stadium sinds de bezetting heeft bereikt. Er zijn 5 millioen werkloo- zen. ooooo WEERSVERWACHTING o Tot Woensdagavond. g Gedeeltelijk bewolkt en overwegend o g droog weer met weinig wind en iets o hoigere temperatuur dan vandaag. Iets o o warmer. g öooooooooooooooooooooooooooooooooooouon

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1