S)e £eidóch£0oii/t<Mtt OP KORTE GOLF Nederland eischt schadevergoeding (üoof tusschen Frankrijk-Vietnam blijft „Toezicht politieke delinquenten" HET PAX ROMANA-CONORES TE FREIBURG ZATERDAG 7 SEPT. 1946 Bureaux: Papengracht 32, Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen f 0.26 per week, 1.10 p. mnd, 3.25 p. kwartaal. Franco p. post f 4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 36e JAARGANG No. 10879 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Uitgave van N.V. „De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.m. Bij contract belangrijke korting. Nieuw sociaal leven FR ZIJN DAGEN, waarop het gebrek ■^aan plaatsruimte in de courant zich erg laat voelen. Zoo b.v. deze week, toen wij zoo graag grootere verslagen zouden heb- men willen geven van twee belangrijke sa menkomsten, die der katholieke arbeiders en die der katholieke werkgevers- Wij heb ben ons noodgedwongen zeer moeten be perken. Wij willen vandaag met vreugde consta- teeren, wat het voornaamste van alle be sprekingen in beide samenkomsten is ge weest, verreweg het voornaamste. Dat is: de inderdaad ernstige wil tot echt samen werken van werknemers en werkgevers in de bedrijven en in de afzonderlijke onder nemingen der landelijke bedrijven. Het is waar: heel concreet waren nog niet de wensohen der arbeiders eenerzijds en de voornemens der werkgevers ander zijds. Maar het gaat ons inziens doelbewust en met flinke stappen in de goede, de door dezen tijd geëischte richting van be doelde samenwerking. De voorzitter der katholieke werkgevers. vereeniging mr. dr. L. F. H. Regout zeide in zijn slotbetoog, dat het feit van de so ciale mondigheid van den Nederlandschen arbeidersstand dwingt tot practische con clusies. De meerdere invloed en grootere bevoegdheid van de werknemers gaan ten koste van een stuk onafhankelijkheid van den werkgever. Alles hangt nu af van de gesteldheid1, waarmee dit offer wordt gebracht: grof opportunisme of een wel gefundeerde overtuiging en verdiept so ciaal besef. Alleen door dit laatste kunnen wij den socialen vrede in Nederland win nen. Daarop komt het aan: krachtens een ge fundeerde overtuiging en een verdiept so ciaal inzicht moet een zekere medezeg gingschap voor de arbeiders worden inge voerd door de werkgevers; niet uit „grof opportunisrfte", n.l. uit een zekere vrees of om „erger kwaad" te voorkomen! Wij kunnen ons voorstellen, dat prof. Aalbersq, die de bijeenkomst der katho lieke werkgevers bijwoonde, aan het einde zijn groote vreugde uitsprak over den geest, die er op deze bijeenkomst heerscfote. Deze geest moge blijven heerschen, steeds dieper en breeder doordringen en leiden tot concrete daden, tot een nieuwe "bedrijfs organisatie, nieuwe sociale verhoudingen in de bedrijven en, zooals wij zeiden, ook en vooral ook in de afzonderlijke onder nemingen der landelijke bedrijven- BINNENLAND. De heer Max v. Poll zal, naar wij ver nemen deel uitmaken van de Commissie Generaal naar Indië. Dr. A. J. Verhage is benoemd tot voox-- zitter van het bedrijfschap voor sierteelt producten, in de plaats van den heer A. P. van Nes, wien op verzoek eervol ontslag werd verleend. Dr. Verhage is sedert 1935 voorzitter van de Algemeene Vereeniging voor bloembollencultuur. .Nijmegen zal nu ook zijn gemeente raad krijgen. De verkiezing wordt gehou den op den laatsten Dinsdag van deze maand. In de havens dreigen opnieuw moeilijk heden, daar men hangende de Antwerp- sche havenstaking die ernstige vormen heeft aangenomen uit solidariteit geen sqhepen varend van of naar België wil los sen of laden. Bij baggerwerken in de Beitelkade te Amsterdam kwam een projectiel tot ont ploffing, waardoor een 27-jarige werkman ernstig werd' verwond. Bij het zwemmen te Wijk aan Zee zijn twee politieke gedetineerden, beiden 19 jaar oud, Kroeze en Voortman, verdron ken, vermoedelijk door kramp. Meer brandspiritus zal begin October worden verstrekt; 60 in. plaats van 40 pro cent van den vooroorlogschen omzet. VERHOOGING VAN GAS- EN ELECTRICITEITSRANTSOEN. Naar wij vernemen laat de kolenproduc- tie toe, dat de gas- en electriciteitsrantsoe- nen worden verhoogd. Omstreeks 20 Sep tember mogen hieromtrent nadere mede- deelingen worden tegemoet gezien. Z. K. H. Prins Bernhard bracht een bezoek aan de Kon. Militaire Academy te Sand hurst in Engeland, waar de Prins een pa rade der troepen, waaronder zich ook Ne- derlandsche cadetten bevonden, afnam en eere-zwaarden en eere-^ordels uitreiktè aan de cadetten, die zich tijdens hun op leiding bijzonder onderscheidden. Prins Bernhard reikt een eere-gordel uit aan den 'officier-cadet T. A. Porter. DE VREDESCONFERENTIE TE PARIJS r\E NEDERLANDSCHE DELEGATIE heeft gisteren te Parijs de eischen van Ne- derland inzake herstelbetalingen van Italië ingediend. Het totaal der gevraagde schadevergoeding bedraagt: 43.337.025 dollars (d.i. ruim 110 millioen gulden). In het memorandum, waarin deze eischen gesteld worden, specificeert Nederland o.m. 7.700.000 dollars voor verliezen der marine, 16.500.000 dollars voor verliezen der koop vaardij, 10,000.000 dollars voor pensioenen en 5.800.000 dollars voor „oorlogsuitgaven". Aandeel van oorlogs- materieel gevraagd Het memorandum vermeldt met name talrijke cchepen en scheepsladingen, welke verloren zijn gegaan, onder meer het m.s. „Jason". Voor vrerkverlies wordt in totaal een vergoeding van 2.090.000 dollars ge vraagd. Voorts wordt 739.750 dollars ge- eischt voor de ladingen van zeven sche pen, die door de Italiaansche inval in Al banië verloren zijn gegaan. Het memorandum vermeldt voorts: „De Nederlandsche delegatie wenscht Italië geen lasten op te Jeggen, waardoor de eco nomische stabiliteit van Italië in gevaar gebracht zou kunnen worden, of waardoor het herstel der Italiaansche handel en in dustrie vertraagd* zou kunnen worden". Dientengevolge stelt de Nederlandsche de legatie voor, dat Italië haar herstelbeta lingsverplichtingen aan Nederland met dien verstande zal nakomen, dat Nedèr- land een aandeel zal ontvangen van het surplus van het Italiaansche oorlogsm^te- rieel, dat ingevolge artikél 58, paragraaf 1 ter beschikking zal worden gesteld van de regeeringen der Sovjet-Unie, Groot- Brittannië, de Ver. Staten en Frankrijk, overeenkomstig de instructies, welke deze regeeringen aan Italië mogelijkerwijs zul len geven. Officieel wordt gemeld, dat dr. P. J, A, Ideriburg, tevoren directeur van het kabi net van de^ gouverneur-generaal, benoemd is tot directeur-generaal voor algemeene zaken te Batavia. De bedoeling van deze benoeming is, den lt.-gouverneur a.h.w. een „tweede man" ter beschikking te stellen ter versterking van de Nederlandsch-Indische regeering. Hiervoor nu is tijdelijk inge steld de functie van directeur-generaal i.e. ypor algemeene zaken. De nieuwe functio naris zal een positie innemen boven die van de departementshoofden, doch uiter aard onder den gouverneur-generaal. VERKOOP VAN AMERIKAANSCHE SCHOENEN. In aansluiting op het bericht, dat de uit Amerika geïmporteerde schoenen'zonder bon mogen worden verkocht, deelt het Rijksbureau voor huiden en leder nog het volgende mede: Reeds den eersten dag, v/a ar op Amerikaansche schoenen vrij ver kocht mochten worden, constateerde men zwarten handel in deze schoenen. In ver band hiermede wordt er op gewezen, dat, afgezien van de ontoelaatbaarheid hiervan, de handel boven de thans aanwezige voor raden binnenkort nog meer van deze schoenen zal ontvangen. Ook de te ver wachten partij bestaat voor een groot ge deelte uit heerenschoenen. Belangrijk is, dat thans volwassenen in de gelegenheid' zijn zich van schoenen te voorzien, waar door zij de nog op de stamkaart te verkrij gen bon voor kinderschoenen kunnen ge bruiken. In tegenstelling met de hierom trent in omloop zijnde geruchten, wordt lrekend gemaakt dat het voorshands niet in hej; voornemen ligt een bijzondere re geling voor de distributie van kinderschoe nen te treffen. Over de wijze van bevoor rading met Amerikaansche schoenen zal de handel nog nader worden ingelicht. ENGELAND VRAAGT GEEN SCHADEVERGOEDING. Bevin heeft te Parijs aan Italiaansche vakvereenigingsvertegenwoordigers mede gedeeld, dat Groot-Brittannië geen her- stmbetalingen van Italië zal eischen. WORDT DE VERGADERING DE V.N. UITGESTELD? Het advies der groote vier. De Raad van Ministers der „Groote Vier" heeft gisteren in Parijs besloten, ze advisee- ren de Algemeéne Vergadering van de Ver- eenigde Volken, welke op 3 September in New York zou bijeenkomen, uit te stellen. Het besluit tot dit advies werd in hoofd zaak genomen, omdat de Russische minis ter dezer dagen had geadviseerd de bijeen komst tot November uit te stellen en deze vergadering in Parijs of Genève te houden. Het advies van de ministers zal naar alle waarschijnlijkheid thans worden voorge legd aan de gedelegeerden van de vredes conferentie alsook aan de leden van de U.N.O. Generaal J. J. M. G. Lattre de Tassigny, chef van den Fran- schen Generalen Staf en inspecteur gene raal der Fransche weermacht, is in ons land gearriveerd voor een driedaagsch bezoek. Na zijn aan komst op het vlieg veld Valkenburg in specteert de hooge gast de eerewacht. Anefo P. Met de onderhandelingen tuschen Frank rijk en Vietnam wil het nog steeds niet vlotten. Deze zijn zooals men zich her inneren zal eenigte weken geleden af gebroken omdat de delegatie van Vietnam weigerde verder te gaan, als Frankrijk zijn houding t.o.v. Indo-China niet wijzigde. Hangende de besprekingen irifet Vietnam ging Frankrijk n.l. ook over tot het rege len van zijn betrekkingen met Indo-China, wat Vietnam oj vatte als een verzwakking van zijn positie. Het is daar ongeveer net zoo'n verhouding als in Ned.-Indië met de „Repoebliek". Over de Stichting „Toezicht politieke de linquenten" heeft de directeur dier stich ting, mr. J. Ie Poole aan de pers o.m. de volgende inlichtingen verschaft: In Zuid-Holland waren reeds op 1 Dec. 1945 10.000 politieke delinquenten buiten vervolging gesteld. Ernstige repercussies zijn niet voorgekomen. Tot 31 Aug. 1946 is alleen door het Haagsche parket 1.293.643 aan boeten ontvangen in lichte gevallen. De stichting krijgt bericht Van de bui- tenvervolgingstelling en wijst dan een toe zichthouder aan. De stichting heeft zich gewend tot aller lei organisaties, zooals de Kerken en so ciale instellingen. Vele afdeelingen kunnen zich verheugen in een behoorlijk aantal toezichthouders. In Amsterdam worden thans per week 200 politieke delinquenten onder toezicht gesteld'. De taak der bureaux omvat de zuiver materieele hulpverleeriing aan vrijgelaten politieke delinquenten. In dit verband wees mr. Le Poole erop, dat de wederrechtelijke toeëigening van eigendommen van politieke delinquenten zeer ernstig is geweest. Die onttrekking van goederen is thans nog zeer groot. Men beroept zich dan erop, dat H. M. de Koningin tijdens den oorlog :n een radiorede gezegd zou hebben „voor die menschen is geen plaats meer in onze samenleving". Mr. Ie Poole merkte op, dat H M. op 10 Mei 1941 gesproken heeft over een handjevol landverraders voor wie geen plaats meer zou zijn in ons land. Ten aanzien van het probleem der huis- ROOFOVERVAL OP SPOORWEG STATION. Donderdagmorgen kwam, aldus de „Msbd1." een gemaskerd persoon het sta tionnetje te Houthem St. Gerlach binnen. Onder bedreiging met een revolver eischte hij van den chef de kasgelden. Voor den man zat er niets anders op, dan aan dien eisch gevolg te geven en zoo overhandigde hij den indringer het gevraagde, dat in een zakje gereed lag om naar Valkenburg te worden gezonden, ongeeveer duizend gul den. vesting der vrijgelatenen merkte spr. op, dat doorgangsverblijven groote bezwaren hebben, maar need breekt wet. Het is be ter hen eventueel bijeen te brengen in der gelijke tehuizen, dan er zwervers van te maken zonder onderdak. De aandacht werd gevestigd op een tien tal besluiten, die op 23 Mei 1946 in de Staatscourant zijn verschenen, volgen® welke gevorderd worden alle bij beheers instituten opgeslagen goederen en waarbij verder gevorderd worden alle goederen, die in gebruik waren gegeven. Het initia tief tot deze besluiten is uitgegaan van de stichting. Het is thans nwg zoo. dat gewei gerd wordt de meest persoonlijke eigen dommen als foto's af te geven. In verband met het huisvestingsvraag- stuk nemen burgemeesters 40 a 50 vor der ingsbesl uiten per dag. In een stad als Nymegen b.v. zal het voor politieke delin quenten moeilijk zijn woonruimte te krij gen. De betrokkenen zullen tijdelijk in passantenhuizen moeten worden opgeno men. .Bezwaren tegen inkwartiering van po litieke delinquenten zullen door den minis ter van binnenlandsche zaken nauwkeurig v/orden onderzocht. De laatste maanden zijn veel jeugdige politieke delinquenten toegewezen aan het bureau jeugdzorg. Onder voorwaarden, dat zij eeenige jaren in zijn tehuizen ver toeven. De wederinscnakeling van politieke de- iinquenten is reeds eenigen tijd aan den gang. Het onderbrengen in het bedrijfsle ven gaat vrij behoorlijk. Het is zaak, de politieke delinquenten niet op een leidingevende plaats te zetten. TAXI-AANRANDERS GEVAT. De centrale recherche van het hoofdbu reau in Amsterdam heeft de hand gelegd op twee 19-jarige Amsterdammers, die be kenden, zich schuldig gemaakt te hebben aan roofovervallen op taxi-chauffeurs op de Haarlemmerweg. De arrestanten, een militair en een electro-monteur, verklaar den uit geldgebrek gehandeld te hebben. De jongens hadden wapenen in hun bezit. II Zondag, 1 September. Van morgen werd. het Congres inge zet op de eenige wijze, waarop dat voor een waarachtig katho liek congres denkbaar is. Zijne Hoogwaardige Excellentie Mgr. Muench, Apostolisch visitator in Duitschland celebreerde een pontificale Hoogmis in de Ka pel van het College van S. Mi chel, het voormalige Jezuieten- college van Freiburg. Het was weer even druilerig als gisteren, maar de kapel was door de zes honderd deelnemers tot in alle hoeken gevuld en het slechte weer deed aan het overweldi gende van deze geloofsmanifes- 'catie niet in het minst afbreuk. De Zwitsersche studenten-or ganisaties hadden zich bij het altaar opgesteld in him leuke uniformen en met de groote kleurige vlaggen, die zij bij alle gewichtige momenten van de liturgie omlaag deden neigen. Rondom het altaar waren nog vier andere bisschoppen aan wezig. Het kyriale van de Mis werd door alle aanwezigen mee gezongen: dat ging met zooveel enthousiasme en overtuiging, dat dit op zichzelf al een heer lijke openbaring van de eenheid van geloof van zooveel ver schillende naties was. De bis schop van Lausanne, Génève en Freiburg, Mgr. Charrière hield r.a het evangelie een korte pre dikatie, waarin hij dé congres sisten bij hun komst in zijn dio cees begroette en vervolgens opnieuw de nadruk legde op de groote evangelische waarheden, die alleen in staat zijn, het sla gen van het congres te verzeke ren. Weer werd gesproken over de „Charité Chrétienne" en over de vaste wil, die ons bezielen moet, om boven de nationale verscheidenheid en tegenstellin gen uit elkander in Christus te vinden. de kerk met hun bloed ge plant. Niet het eclatante, uit wendige succes maar het offer is de beste waarborg Voor on ze zegepraal- Een dringend verzoek om hulp aan Duitsche Katholieken In den namiddag had de eer ste algemeene zitting van het congres plaats in de groote aula van de Universiteit. De opening geschiedde door André Flori- netti, een Zwitser, op het oogen- blik voorzitter van de Pax Ro- mana. Zijn openingswoord werd gevolgd door een toespraak van Prof. Dr. Gebhard Blum, de huidige Rector Magnificus van ae Universiteit van Freiburg. Daarna gaf abbé Joseph Grémaud, de secretaris-gene raal Van Pax Romana, ons een boeiend overzicht van het ont staan van deze wereldorganisa tie en van de lotgevallen, die zij tijdens haar 25-jarig bestaan heeft doorgemaakt. Hij impo neert door de geweldige activi teit. die hij tot ontwikkeling bracht, maar nog meer door zijn diepe, beminnelijke nederig heid. Hij wees vooral op het ge vaar, dat wij Katholieken steeds weer loopen, om juist door.de overwinning, die wij behalen, onze zaak te verliezen. Het voorbeeld van de Apostelen is heel anders geweest. En hij haalde dat eenvoudige, maar zoo aangrijpende woord aan vam de liturgie: plantaverunt eccle- siam sanguine suo. Zij hebben Een gedachte, die door ver schillende sprekers naar voren gebracht werd, was deze. Het is niet toevallig, dat de Pax Ro mana juist in Zwitserland ont staan is en in Zwitserland haar centrum behield. Zwitserland is het raakpunt van drie groote culturen. Maar het heel bijzon dere v. Zwitserland is, dat deze culturen hier tot geestelijke een heid zijn uitgegroeid. Het is in derdaad zeer opmerkelijk, dat Zwitserland, met zijn vier ta- ien, Fransch, Duitsch, Ita- liaansch en Romand. toch geen taalprobleem kent, zooals bijv. België of Tsjecho-Slowakije. Dat komt. omdat in Zwitserland iedereen bereid is, met de rech ten van de anderen rekening te houden. Juist daarom is Zwit serland de aangewezen baker mat van die groote, internatio nale familie, die in de Pax Ro mana vereenigd werd. En de keuze van Freiburg, dat juist op ae taalgrens ligt van Fransch en Duitsch, is hier niet zonder be- teekenis geweest. Na het referaat van Abbé Grémaud kreeg een afgevaar digde van elk der aanwezige landen de gelegenheid, gèdu- rende twee minuten in zijn eigen taal namens zijn vader land het congres te begroeten. Dit is een der mooiste manifes taties van het Congres gewor den. Wij kregen enthousiaste toespraken van de vertegen woordigers der Zuid-Ameri. kaansche staten, nuchtere, iet wat laconieke speeches van de deelnemers uit de Angelsaksi sche en Scandinavische landen, daar werden aangrijpende nood kreten gehoord uit de Baltische en Oost-Europeesche staten, maar het hoogtepunt werd be- reikt toen werd aangekondigd, dat de vertegenwoordiger van Duitschland spreken zou. De groote aula van het prachtige, nieuwe universiteitsgebouw, tot' in de nok gevuld, werd doodstil.» En met gespannen aandacht 'uisterden allen naar het Duit sche adres, dat daar werd uit gesproken. Woorden van schuld besef, van het bewustzijn eener verpletterende verantwoorde lijkheid, woorden van dank baarheid, omdat men was uit- genoodigd, daarnaast een drin gend Verzoek om hulp, om de Duitsche Katholieken op dit gewichtige moment, nu het er om gaat, in welke richting Duitschland zich ontwikkelen zal toch niet alleen te laten. Een donderend applaus was het antwoord op dit adres, on getwijfeld het eerste, dat Duit- schers na deze verschrikkelijke oorlog in ontvangst te nemen hadden. Dit was daarom werke lijk een grootsch historisch mo ment. Pax Romana bewees hier op eclatante wijze, dat het in derdaad ernst maakt met die gewichtige leuze: Pax Christi in regno Christi. Dr. HENRI VAN ROOUEN, De Fransche regeering heeft thans een nota doen toekomen aan den president van Vietnam over deze onderhandelingen Volgens het Fransche persbureau A.F.P. blijft de tegenstelling tusschen Frankrijk en Vietnam bestaan ondanks herhaaldelijk contact. De hervatting van de besprekin gen te Fontainebleau zal daarom in de naaste toekomst wel niet plaats hebben. Volgens de Fransche pers zijn echter de betrekkingen tusschen Frankrijk en het Indo-Chineesche koninkrijk voorloopig ge regeld bij een „modus vivendi", die te Vientiane is geteekend. Het verdrag, dat Laos onder koning Loeang Prabang tot een eenheid maakt, verplicht den koning een souvereine democratische regeering samen te stellen, die haar eigen grondwet zal maken. Bijlagen bij 't verdrag regelen de financieele, economische en militaire sa menwerking met Frankrijk. De officieele opening van de Palestijnsche conferentie te Londen, die aanvankelijk Maandag zou plaats vinden, is tot Dinsdag uitgesteld. Attlee zal de openingsrede Uit spreken. In antwoord op het verzoek van koning Iben Saoed van Saoedisch Arabië om op haar beslissing terug te komen, heeft de Arabische hooge commissie voor Palestina verklaard, dat zij op haar stuk blijft staan wat betreft het niet deelnemen aan de Pa lestijnsche conferentie te Londen, tenzij de Britsche regeering haar voorstellen wijzigt in den zin van het memorandum van de Arabische hooge commissie voor Palestina. ONRUST BIJ MAKASSAR. De textielfabriek te Pangkadjes bij Ma kassar is in brand gestoken en geheel af gebrand .In verband met het gebrek aan textielgoederen in deze streek beteekent dit een groot verlies/Verder is te Makassar door een aantal rampokkers, die de bewa kers met een machinepistool en pistolen be dreigden, een voorraadschuur van de N.I.- G.I.E. geplunderd. Het Staunton Tournooi te Groningen BOTWINNIK, NEEMT OPNIEUW DE LEIDING. De uitslagen van de achttiende ronde: VidmarL/undin y SmyslowSzabo y7y Steiner—Naj-dorf o1 Botwinnik—Guimard 10 DenkerChristoffel yy BoleslawskiKottnauer yy O'KellyYanofsky yy7 BernsteinKotow 1—0 EuweTartakower yy StolzFlohr yy Afgebroken partijen: KottnauerSteiner \4—y, Tartakower(Boleslawski 01; Bo leslawskiKotow 10; BernsteinFlohr yStolzVidmar 01; Tartakower Bernstein y%NajdorfSmyslow De stand luidt: Botwinnik 14y, Euwe 14, Smyslow 12, Szabo. Flohr en Najdorf 1014, Stoltz Lun- din en Boleslawski 10, Kottnauer, Denker en Tartakower 9, Kotow 8!4, Yanofky 8, Guimard en Bernstein 614, Steiner en Vid- miar 6, Christoffel 5 en O'Kelly 414. De 19e ronde: FlohrVidmar; Tartako wer'Stoltz; KotowEuwe; Yanofsky Bernstein; Kottnauer—G'Kelly; Christoffel Boleslawski; GuimardDenker: Najdorf 'Botwinnik; SzaboSteiner; Lundin Smyslow. Vandaag is het de laatste dag, waarop ook de prijsuiödeeling zal plaats hebben. P. W. SCHARROO LID UITVOEREND COMITé VAN HET I.O.C. In de ochtendzitting van het internatio naal Olympisch Comité is onze landgenoot, de heer P. W. Scharroo met algemeene stemmen en bij acclamatie benoemd tot lid van het uitvoerend comité van het IO.£. NATIONALE WEDSTRIJDEN VAN D.O.C.O.S. GAAN DOOR. In tegenstelling met de geruchten als zouden de reeds eerder aangekondigde na tionale atletiekwedstrijden van D.O.C.O.S. op Zondag 15 September in verband met voetbalwedstrijden van Roodenburg niet doorgaan staat het thans wel zoo goed als vast dat het het athletiekprogramma Zater- damiddag 14 September, aanvang half vier, wordt verwerkt op de Sintelbaan. Op de bureaux van De Leidsche Cou rant ligt ter inzage lijst G. 11, van ge- interneerden op Java, die geëvacueerd zijn naar geallieerd gebied. ooooo WEERSVERWACHTING 00000 tot Zaterdagavond. Hier en daar nog een regenbuk Iiets warmer. Langere periode van zonne- 9 schijn. Zwakke Zuidelijke wind. oooooooooooouoooooooooooooooooooooooooo

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1