3)ê Ccicbebe Sou/tci/nt Albanië veroorzaakt een groote herrie OP KORTE GOLF RADIO De Kath. Werkgevers in congres bijeen Rijnland's veeteelt, land- en tuinbouw Zenuwen-oorlog tegen Griekenland VRIJDAG 6 SEPT. 1946 Bureaux: Papengracht 32. Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen f 0.26 per week, 1.10 p. mnd, 3.25 p. kwartaal. Franco p. post 4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 36e JAARGANG No. 10878 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WIL MER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Uitgave van N.V. „De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.m. Bi) contract belangrijke korting. DE VREDESCONFERENTIE TE PARI% C*R IS GISTEREN in de economische Vredesconferentie een groot spektakel sche gedelegeerden moesten zitten. Albanië kunnen deelnemen aan de discussies als neezen zoo brutaal of formeel te vragen digden mochten zitten. Zij werden daarbij land verklaarde er zich tegen. De Sovjet- kenland dwars te zitten voorbij laat gaan. houding van Griekenland. Herstelbetalingen van Italië aan de orde „De Sovjet-gedelegeerde stond verbaasd, dat een kwestie van normale beleefdheid bestreden werd door den Griekschen afge vaardigde, die daarmee uiting gaf aan zijn gevoelens van haat en agressie tegen een klein land. De Britsche voorzitter was van meening, dat Albanië eigenlijk geen recht had te veronderstellen, dat hte normaal aan de' besprekingen deel zou kunnen ne men. Hij stelde daarom voor hem een plaats achter zijn stoel te geven. Ter toelichting Jas hij een beslissing van de voltallige vergadering voor, waarin werd gestipu leerd, dat geïnviteerde landen gedurende de discussies over hun toespraken „in de hal" zouden blijven. De Sovjet-afgevaardigde bleef op de kwestie doorgaan Na 50 minuten stelde de voorzitter voor, het debat te staken en on middellijk te stemmen. De Sovjet-afgevaar digde verweet den voorzitter het reglement van orde geweld aan te doen. Toen de voorzitter voortging met het vragen om opsteken der handen onderbraken de Sov jet- en andere delegaties hem, totdat een waar pandemonium losbrak. Waar de Albaneezen tenslotte te land zijn gekomen, vermelden ons de berichten niet. V/el wordt medegedeeld, dat een begin werd gemaakt met het hooren van de staten, die herstelbetalingen van Italië hadden gevraagd. Het eerste waren Grie kenland en Albanië aan de beurt. BINNENLAND. Gisteren konden de meeste bladen pas publiceeren een bericht, dat de Ame- rikaansche schoenen met ingang van gisteren waren vrijgegeven. Gevolg, dat de meeste schoenwinkels al waren uitver kocht, toen het bericht in de courant kwam. Naar wij vernemen, wordt binnen enkele weken weer een partij verwacht. Er zijn er misschien, die nu al in de rij gaan staan! Gisteren is op Schiphol de 100.000ste passagier voor den binnenlandschen dienst der K.L.M. vervoerd. Door den Amerikaanschen militairen attaché Kolonel Frank M. S. Johnson zijn hooge Amerikaansche onderscheidingen uitgereikt aan zes Nederlandsche piloten- helpers. De eerste gemeenteraad in den Wie- ringermeerpolder is te Lutjekolhorn ge ïnstalleerd. De nieuwe Raad bestaat uit 13 leden. Eenige partijen bananen zullen bin nenkort in ons land arriveeren. De fruithandelaren te Rotterdam hebben gestaakt uit protest tegen de dis tributieregeling. Er is fruit genoeg, zeg gen ze, en daarom de handel vrij. Tielsche middenstanders hebben bij de regeering geprotesteerd tegen te lage uitkeeringen voor geleden oorlogsschade. Bij Naarden is gisteren een van de drie arbeiders, die op de spoorbaan werk ten, de ploegbaas J. M., door een trein ge grepen en gedood. BUITENLAND. Alle rijksambtenaren in Noord-Italië zouden vanochtend in staking gaan. Men eischt«£en salarisverhooging van 30 pet. Te Cincinnati (Ohio) zijn 75 dood gravers van het grootste k khof der stad in staking gegaan. Hun eisch is hooger loon. Op 8 September wordt in Bulgarije een referendum gehouden over de kwes tie: monarchie of republiek? Het resultaat van de ongeregeldheden te Bombay is in totaal 200 dcoden en 600 gewonden. Een „vliegend fort" is 6 dagen gele den verdwenen op de lijn Frankfort Casablanca. Men beschouwt het thans als vermist. Het toestel had een bemanning van 7 koppen en vervoerde 4 passagiers. Tijdens stormweer is dezer dagen het Liberty-schip „David Caldwell" bij Bor deaux op een zandbank geloopen. Van de uit 40 koppen bestaande bemanning wor den er 17 vermist. HILVERSUM I 301 M.) K.R.O. 7.Nieuws, gymn. en gram.; 11.De Zonnebloem; 11.45 Ber- uit Indië; 12.00 Piano; 12.30 Concert; (13.v. d. Ned. Strijdkr.); 13.45 Causerie; 14.Gram.; 15.v. d. jeugd; 16.Viool; 16 30 Cause rie 17.Kiosk; 17.15 Jonge kunstenaars; 17.45 Causerie; 18.Gram-; 18.15 Week- overz.; 18.30 v. d. Ned. Strijdkr.; 19. Nieuws; 19.15 Piano; 19.45 Caus.; 20.08 Lichtbaken; 20.40 Hoorspel; 21.Gram.; 22.Nieuws; 22.20 Avondgebed; 22.40 Mu ziek; 23.15 Gram. HILVERSUM n (415 M.) VARA. 7.Nieuws, gymn. en gram-; 10.P. v. d. A.; 12.Lezing; 12.35 Accordeon; 13.Nieuws; 13.15 Gram.; 13.45 Kamer koor; 14.15 Sportpr.; 14.30 Orkest (1515 Boekbespr.); 16.16 Reportage; 16.30 Gram.; 17— A. J. C.; 17.30 P. v. d. A.; 18— Nieuws; 18.15 Vaudeville-orkest; 18.45 P. v d. A.; 19— Piano; 19.30 Bijbel; 20— Nieuws; 20.15 Potpourri; 21.Weekoverz.; 21.15 Hoorspel; 21.45 Ramblers; 22.15 Ca baret; 23.Nieuws; 23.15 Schaaktour- nooi finale; 23.30 GrGaGm. commissie voor Italië van de Parijsche geweest over de vraag, waar de Albaan- zou n.l. gehoord worden, maar zou niet een volwaardig lid Nu waren de Alba- of zij in den kring der andere afgevaar- gesteund door Joego-Slavië doch Grieken- Unie die geen enkele gelegenheid om Grie- kwam natuurlijk heftig op tegen deze Italië kreunt. In een verklaring voor de pers heeft de Italiaansche premier, de Gasperi, gezegd, dat de opeenstapeling van eischen tot her stelbetalingen, (eischen, gericht aan Ita lië), groote onrust in het land hebben ver oorzaakt en zelfs de waarde van het Ita liaansche geld beïnvloeden. Dit geeft een indruk, aldus de Gasperi, van hetgeen zou gebeuren, indien deze herstelbetalingen, die tot dusver slechts zijn aangekondigd, inderdaad verricht zouden moeten worden. De kwestie Triëst. In de politieke en territoriale commissie voor Italië heeft Visjinski gisteren betoogd, dat Triëst aan Joego-Slavië moet worden toegewezen, omdat de geheele economi sche ontwikkeling van het gebied er ach ter van Triëst afhankelijk is. Het verdrag van Rapallo, dat dit gebied aan Italië toe wees, noemde hij een onrechtvaardigheid, welke ongedaan gemaakt moest worden. De F.A.O. de hoop der wereld Laguardia, de directeur-generaal van de Unnra, heeft gisteren tijdens de plenai re zitting van de Fao het woord gevoerd. Laguardia noemde de Fao de „hoop der wereld". „Wij moeten", aldus Laguardia, „de prijzen stabiliseeren en speculaties van graanbeurzen uitschakelen. De dienstmaagd van het economische leven, „Juffrouw Vraag en Aanbod" heeft afgedaan. Er moet een directe uitwisseling van koopwaar tus- echen de landen plaats hebben. Dit is een zeer groote opgave, maar was ook de oor log geen groote»»opgave? „Als de Fao een mislukkig wordt, zal de Veiligheidsraad het druk krijgen", zoo besloot Laguardia. Sonei ter dood veroordeeld Technici van het Amerikaansche leger en de luchtmacht bestudeeren thans wa pens voor de verdediging in de toekomst, die wellicht nog effectiever zullen zijn dan de atoombom. Aldus een woordvoer der van het Amerikaansche ministerie van buitenlandsche zaken. Hij besprak de mo gelijkheid dat de atoombom nooit in een toekomstigen oorlog gebruikt zou kunnen worden, en zeide, dat bedoelde technici zich met „geheele nieuwe" wapens bezig houden, waarbij men het meeste materiaal, dat in een landoorlog gebruikt wordt, kan laten vervallen. Om veiligheidsredenen gaf hij geen nadere bijzonderheden. Werven, schepen en droogdokken hebben steeds een bijzondere plaats in het Neder landsche bedrijfsle ven ingenomen. Het stemt dan ook tot te vredenheid, dat nu reeds te Tandjong Priok het eerste droogjiok weer be drijfsklaar is en in dienst werd gesteld. Een Nederlandsch patrouillevaartuig in reparatie. Vrijere armslag voor het particulier initiatief Te Scheveningen heeft de Algemeene Katholieke Werkgeversvereeniging giste ren een congres gehouden onder voorzit terschap van mr. dr. L. F. H. Regout. In de ochtendzitting voerden het woord drs. A. H. M. Albregts, algemeen secretaris cier vereeniging, en prof. dr. P. P. van Ber- kum. De eerste spreker beschouwde de taak van den werkgever in het licht van de over gangsperiode van oorlogs- naar vredes economie. Met klem keerde spr. zich te gen het collectivisme, dat tot tyrannie leidt, terwijl hij groote gereserveerdheid toonde tegenover nationalisatie. Hierbij toch worden de ondernemers veelal ver vangen door ambtelijke instanties, aldus spr. De critiek op de ambtelijke inmenging is vrij algemeen. De regeering schijnt thans echter een andere richting uit te gaan, zoo zeide spr., n-1. die van vermijding van on- noodige reglementeering en bureaucratie. Ook heeft de min., aldus spr., reeds begrip getoond voor het verlangen naar vrijeren armslag in het internationale handelsver keer. De ondernemers dienen zich echter aan faire spelregels te houden en b.v. niet met lokloonen te werken, wil men on- noodige overheidsbemoeiing voorkomen. Daarbij toone de werkgever een sterk so ciaal gevoel tegenover den werknemer. In de middagvergadering, waarin de bur gemeester van Den Haag, mr. de Monchy, door zijn aanwezigheid belangstelling toon de, werd over de gehouden referaten eeni- gen tijd van gedachten gewisseld. Prof. van Berkum zeide nog in antwoord op eenige vragen, dat hij den indruk heeft, dat het huidige koersniveau van den gulden niet onjuist is. Ten slotte voerde het woord mr. dr. L. F. H Regout over sociale politiek. Hij wees er daarbij op, dat voor de katholieken de hui dige sociale evolutie in den lijn ligt van de encycliek Quadragesimo Anno. Ten slotte behandelde de heer Regout de loonpoli tiek, waarbij de regeering rekening dient te houden met een inzinking van het prijs peil, die niet alleen mogelijk is, maar ook waarschijnlijk is. NED. KATH. ARBEIDERSBEWEGING. Meer directe invloed van arbeiders in het bedrijf Na de behandeling van enkele interne zaken op den tweeden en laatsten dag van de bondsvergadering van de Ned. Kath. Arbeidersbeweging werd accoord gegaan met het concept reglement van samenwer king tusschen de katholieke arbeidersbewe ging en de kath. standsorganisatie voor de werknemende middenstand, met eerbiedi ging van eikaars zelfstandigheid. Tegen het rapport inzake ondernemings raden samen gesteld uit een commissie uit de Stichting van den Arbeid werd nogal bezwaar gemaakt, ook van bestuurszijde. De directe invloed op den gang van zaken in het bedrijf door de arbeiders komt in het rapport niet voldoende tot uitdruk king. Gevraagd zal worden het rapport te rug te nemen of een aanvullende nota sa men te stellen. Tot slot van de vergadering sprak de heer Stanley Wright, perschef van de En- gelsche legatie, over het onderwerp: „En geland, zijn cultureele en sociale aspec ten". Export van groenten naar' Duitschland weer stop In dit voorjaar werd met de bevoegde Engelsche autoriteiten een overeenkomst gesloten voor de levering van 35.000 ton groente naar Duitschland. Daardoor was Nederland in de gelegenheid zijn surplus aan groenten af te zetten. In het begin van Augustus was het con tingent vol en dreigde de export naar Duitschland tot stilstand te komen. Han gende de besprekingen over een nieuwe regeling, waarin de prijspolitiek een be langrijke rol speelde, gelukte het de Ne derlandsche onderhandelaren de levering gaande te houden. Met ingang van 4 September hebben de Engelsche autoriteiten den vefrderen .in voer van groente uit Nederland naar Duitschland helaas weer stop gezet. Het is natuurlijk de bedoeling, met En geland hierover besprekingen te voeren. VAN 25 TOT 28 SEPTEMBER TOONT DE VEBQ |7 EN BURGER bekijkt een koe van voren en een boer van achteren, en zoo kan men ook de „Vebo", de op handen zijnde groote Land- en Tuinbouw-tentoonstelling, van voren en van achteren bekijken, al naar gelang men het tentoongestelde beziet met een burgerlijke of met een boersche blik. Maar hoe ook bekeken, de „Vebo" zal altijd interessant en een bezoek waard blijken. Streek- en Stadsbelang Het zal natuurlijk op de eerste plaats een tentoonstelling voor en door boeren zijn, een groote parade van Rijnland's vetste koeien, beste stieren, zwaarste varkens, edelste paarden en onnoozelste schapen; van zijn mooiste bloemen, lekkerste groenten en sappigste fruit. Maar behalve de ken ners en vaklui zal ook de doorsnee-burger zich daarvoor interesseeren, want het spreekwoord blijft geldig: zonder den boer gaat het niemand wel, een spreek woord, dat wel in bijzondere mate geldt voor een staid als Leiden, die eensdeels het centrum van de wetenschap, andersdeels het centrum is van Rijnlands veeteelt, land. en tuinbouw. Het welslagen van de „Vebo" waar over wij ons althans geen zorgen maken is dus niet alleen een streek-, maar ook een echt stadsbelang; het is daarom niet te ver wonderen, dat de Commisaris der Konin gin het beschermheerschap van de tentoon stelling en de burgemeester van Leiden het eere-voorzitterschap van de vereeni ging „Vebo" hebben aanvaard. Koeien, natuurlijk Wat zal er al zoo te zien zijn. Koeien na tuurlijk, en wel in de beide veeslagen, het hier inheemsche zwart-bont Hollandsch veeslag en in de zwarte blaarkoppen, die eigenlijk van Groningsche oorsprong zijn, maar in dit gewest reeds lang zijn inge- boerd, want van inburgeren kan men hier bij moeilijk spreken, 't Aantal en de kwa liteit der inzendingen belooflif' gelijk de Vebo-voorzitter, de heer J. W. Bonda, gis teren in een persconferentie mededeelde, voor beide veeslagen zeer goed te zijn. De blaarkoppen zullen daarbij domineeren wat wij betreuren maar ook ons eigen inlandsche vee zal voortreffelijk voor den dag komen. Het vee zal verdeeld zijn in fok-, slacht- en handelsvee. De belang stelling van de zijde der boeren is voor ieder van deze drie rubrieken zeer groot, al zal het slachtvee nog niet op het peil staan van 10 jaar terug. Ook voor de inzendingen varkens, scha pen en geiten koestert het Vebo-bestuur „zeer behoorlijke" verwachtingen. Werke lijk bijzonder groot is ook de deelname van kippen- en konijnen-fokkers, die maar eventjes 400 M.2 van de tentoonstellings ruimte in beslag zullen nemen. En dan is er nog een paardenkeuring, maar daar over straks meer. Het vee zonder, de groente onder dak. De eigenlijke vee-tentoonstelilng zal ge houden worden op den openingsdag, Woensdag 25 September. Deze wordt ge houden op het veemarkt-terrein. Maar behalve deze tentoonstelling in de open lucht, zal er op de Nieuwe Beesten markt en op de Oude Beestenmarkt een overdekte zijn, terwijl de tuinbouw-show onderdak heeft gevonden in de Stadsge hoorzaal. Ook de kaas-tentoonstelling komt in de Gehoorzaal. Er zal zoowel Goudsehe als Leidsche kaas worden ingezonden en wij hopen alweer, dat de Leidsche een bijzon der goed figuur zal slaan. Dat is onze stellige verwachting. Op de vee-tentoonstelling zullen land bouwscholen een wedstrijd houden in het beoordeelen van vee, en daarmede hun vakkennis vergrooten. Daarmede streeft de Vebo haar voornaamste doel recht streeks na: de verheffing van veeteelt, land en tuinbouw in dit gewest en met vreug de kan worden geconstateerd, dat in 10 jaar tijd, wat de veeteeelt betreft, een groo te verbetering is ingetreden, zoodat (door allerlei oorzaken, maar hoe dat doet niet zoo veel ter zake) practisch elke boer in Rijnland is aangesloten bij de t.b.c.-bestrij- ding onder het rundvee, en de melk-con- trole-vereenigingen zoo ver aan op melk- gift en vet-gehalte gecontroleerde koeien zyn, dat ze de Friesche nabij komen. Deze opmerking van den Vebo-voorzit- ter was wel speciaal gericht aan zeker hooggeplaatst adresMaar de opmer king was daarom des te dienstiger. Voor boeren, die hun vakkennis willen vermeerderen en hun bedrijfs-exploitatie willen moderniseeren, zal de „Vebo" een duidelijke en onderhoudende leerschool zijn. Het Stamboek komt er met een leer zame inzending en ook het Ministerie van Landbouw, met een heele reeks stands van al zijn veelzijdige diensten, waarbij ambtenaren tekst en uitleg zullen geven. De C.C.D. dit ten overvloede zal op het tentoonstellingsterrein absoluut en re soluut geweerd worden. Ook zullen de nieuwste machinerieën o.a. melkmachines gedemonstreerd worden. Wat de tuinbouw-tentoonstelling aan gaat, deze voorspelt eveneens een groot succes. De beide Rijnsburgsche veilingen en R'veen komen uit met bloemen. De vei lingen van Leiden, Rijnsburg, Katwijk en Roelofarendsveen met groenten en fruit. Ook zal de Vereen, v. Bloembollencultuur een droge bollen-show op touw zetten, waarbij toelichting zal gegeven worden voor het in bloei trekken van deze natio nale trots. Gedurende de tentoonstelling zullen voortdurend films gedraaid worden, zoo wel op tuinbouw- als veeteeltgebied. En dan de paarden. En dan zijn er nog de paarden, die in dit gewest nooit dat aanzien hebben gehad, als in streken als b.s. Groningen en Gel derland. Daarin moet verbetering worden gebracht en het ziet er naar uit, dat op de paarden-dag, dat is Zaterdag, 28 Septem ber, heel goed materiaal ruimschoots aan wezig zal zijn. Er is een keuring, zoowel voor warm- als kou/dbloed, terwijl des mid dags een groot-opgezet eoncours-hippique zal worden gehouden op de speelweide van de afgetakelde Leidsche Hout. Het program ma, dat ongetwijfeld de aandacht ook van het groote publiek zal hebben, drukken wij 'volledig af. Een groot concours-hippiqae. 1. Défilé van de paarden, welke des mor gens op de tentoonstelling werden be kroond. 2. Een nummer éénspannen voor de kaas- brik, wat mooi kan worden in deze streek. 3. Nummers tuigpaarden, nieuweling-li miet. en open klasse. 4. Nummers warmbloedpaarden voor oogstwagens. 5. Nummer ponny's, gereden door dames of personen van 16 jaar en jonger. 6. Nummer rij- en of jachtpaarden. 7. Groot, nader aan te duüden spring concours. 8. Nummer tuigpaarden in langspan. Hiermede is voorloopig het voornaam ste van de Vebo verteld. De tentoonstelling zal gehouden worden van 2528 Septem ber, aangezien tegen het tentoonstellen op Zondag bezwaren zijn gemaakt. Wie nog meer van de „Vebo" wil weten, stemme op 21 September des avonds precies 5 mi nuten voor 8 af op een van de nationale zenders voor het Vebo-radio-praatje. VEILIGHEIDSRAAD In den Veiligheidsraad te New York heeft de Grieksche ambassadeur het woord ge voerd en geantwoord op de beschuldigin gen van de Oekraine. Griekenland is bit ter gestemd, aldus de Grieksche gedele geerde. Wij hadden de vriendschap van alle geallieerden verwacht. Welke van de Balkanlanden zou door Griekenland kun nen worden aangevallen? Er wordt een ze nuwen-oorlog tegen Griekenland gevoerd. De gezant verklaarde, dat de aanwezig heid van Britsche troepen een gevoel van veiligheid gaf. Zij gingen naar Griekenland op grond van een overeenkomst met En geland. Beide regeeringen zijn van mee ning, dat de troepen onontbeerlijk zijn voor het waarborgen van de rechten van het volk en om nieuwe binnenlandsche moei lijkheden te voorkomen. De beschuldiging, dat de Engelsche troepen in Griekenland partijdig zijn, is ongegrond. De Engelsehman Cadogan stelde vast. dat de toestand in Griekenland niet zoo slecht is als in bepaalde andere Europeesche lan den, waar de raad nog geen onderzoek heeft ingesteld en dat hij nog beter zou zijn, als de communistische druk en pro paganda in en om het land niet zou be staan. Cadogan oefende scherpe critiek op de wijze, waarop de Oekraine de kwestie naar voren bracht. Auto reed in bermsloot Vier personen verdronken. Te Murmerwoude is. aldus het „Parool", een ernstig auto-ongeval gebeurd, dat aan vier personen het leven heeft gekost. De autoverhuurder M. Hoekstra, uit Veenwou- den, kwam vermoedelijk doordat hij van achteren door een anderen wagen werd aangereden, met zijn auto in de bermsloot terecht. Vier van de zeven inzittenden, t. w. de 18-jarige Akke de Jager, de 13-jarige Betje Allema, de 11-jarige Egbert Allema en de 7-jarige Daniël Allema, allen afkom stig uit Veenwoudsterwouw, verdronken. De overige drie konden worden gered. De lijken der slachtoffers zijn naar het Diaco- nessenhuis te Leeuwarden overgebracht. Vier doodvonnissen te Assen De Drentsche Kamer van het Bijz. Ge rechtshof te Leeuwarden veroordeelde gis teren te Assen den beton- en grondwerker G. H. Sanner, den Amsterdamschen lei der der tijdens de bezetting berucht ge worden „bloedploeg" die Drente en spe ciaal Norg en omgeving heeft geterrori seerd, conform den eisch tot de doodstraf, zonder recht van cassatie. G. S. Soeurt, los arbeider, W. J. G. Hinten, timmerman en de chauffeur H. de Krijgere, allen te Am sterdam, werden eveneens tot de dood straf veroordeeld. Hun werd het recht van cassatie verleend. MORGEN COLLECTE! Morgen mag niemand laten passeeren de collecte-bus, die hem wordt gepresen teerd. Het gaat om het herstel van de kolonie- of vacantiehuizen voor zwakke kinderen. De oorlog heeft zijn sporen op de jeugd achtergelaten. Nu nog meer dan vroeger snakken duizenden kinderen naar een extra goede verzorging, naar frissche lucht en zonneschijn! En vele vacantie- of koloniehuizen zijn door den bezetter van veel of zelfs van alles beroofd. Er moet worden geholpen. Allen moeten helpen. Het gaat om de jeugd van Nederland, die behoefte heeft aan aller hulp! Morgen zal dus in de collecte, welke door het geheele land is georganiseerd ten bate van het herstel der vacantie- of ko loniehuizen, go»ed worden geofferd. Men mag er zich niet, en geen Neder lander wil er zich aan onttrekken. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal Dinsdag 10 September géén audiëntie ver- leenen. mSTRIBUTIENIEUWS Twee liter petroleum. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat voor het tijdvak van 8 Septem ber t.m. 5 October de bonnen 053 en 553 algemeen zijn aangewezen voor het koopen van twee liter petroleum per bon. Geen bonnen meer voor baby pakketten. Na 8 September a.s. zullen geen bonnen voor baby-pakketten meer worden uitge reikt. Zij, die nog in het bezit zijn van der gelijke bonnen, kunnen deze nog t m. 14 September bij een winkelier inleveren. Binnenkort volgen nadere mededeelingen betreffende een nieuwe regeling ten de zen. Schoenreparaties zonder leer- bonnen? Naar verluidt, zal binnenkort het zoolle- der voor reparatie van schoenen vrij ko men, zoodat geen reparatiebonnen meer noodig zullen zijn voor het lappen van schoenen. ooooo WEERSVERWACHTING OOOOO tot Zaterdagavond: 8 Wisselende bewolking met lange g perioden van zonneschijn, een enkele o verspreide bui, overdag iets warmer o g dan vandaag, zwakke tot matige Zui- o delyke wind. 8 ^ooooooooooouoooooooooooooooooooooooooo

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1