^CcidócfveSowtcml Heeft Tito het ultimatum verworpen Nederlandsch voorstel aangenomen! De plaats der besprekingen in Indië Botwinnik Euwe's sterke tegenstander OP KORTE GOLF 25 j. kloosterfeest Pater A. P. Louwe ZATERDAG 24 AUG. 1946 Bureaux: Papengracht 32, Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen 0.26 per week, /1.10 p. rand, ƒ3.25 p. kwartaal. Franco p. post ƒ4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 36e JAARGANG No. 10867 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WIL MER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Uitgave Van N.V. „De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.ir»- Bij contract belangrijke korting. Leiders en volk rVE JEZUÏET Chaillet, leider van het ver. zet tegen de Nazi's in Frankrijk en op richter van de vroeger clandestien ver schijnende „Temoignage chrétien", heeft in de volkshoogeschoolweek van Draken- burgh verleden week gesproken over de gevaren, die het Christendom bedreigen. Hij gaf een ontleding van die gevaren, welke de massa vervreemden en losma ken van het christelijk levensideaal- Als oorzaak noemde hij: verbreking van het contact tusschcen leiders en massa. Doordat leiders niet leven midden on der het volk kennen zij niet voldoende de nooden, voelen zij niet mee de verlan gens van de massa. Zij zijn er niet leven dig van doordrongen, dat de menschen eischen en zeker nü eischen van den nieu wen tijd de volledige en practische erken ning van him rechten. Waar in het verle den door onkunde, ongevoeligheid en na latigheid in de uitvoering der christelijke beginselen veel is verzuimd, die beginse len niet zijn beleefd, zooals ze beleefd had den moeten worden nü in den nieu wen tijd wordt door de menschen ver wacht, dat de sociale en economische struc turen grondig veranderd zullen worden in een waarachtig christelijken geest. Als zij niet zien een ernstig pogen, om dat te be reiken, dan gaan velen him heil zoeken in het communisme. Wie het volk leiden wil moet niet naast het volk staan en moet zeker niet van uit de hoogte van zijn stand tot het volk wil lenafdalen! Hij moet leven, oprecht en eerlijk, onder de menschen in wie hij ziet en met christelijke liefde bemint: zijn mede-menschen. Wie het volk leiden wil moet beleven wat hij belijdt en wat hij leert. Het volk kan langen tijd door huichelarij worden misleid, maar, als de oogen dan open gaan, barst de reactie naar alle kanten uit. Zoo zal een christen, die de betrekkelijke waar. de van het tijdelijke belijdt, een ergernis worden, als blijkt, dat hij in zijn levens- practijk met al zijn vermogens aan dat tij delijke zit vastgeklonken. Dat is één voorbeeld1 uit vele. Verbreking van het contact tusschen lei ders en massa is oorzaak van groöte geva ren van de zijde van het moderne heiden dom. aldus constateerde pater Chaillet zeer terecht. Egoïsme EEN PAAR DICHTREGELS van Binnen- wiertz schoten ons gisteravond in de herinnering, die wij hier, meenen we, juist citeeren: „Ik heb aan het station te Leiden een aardig tafrèeltje aanschouwd Op donkeren schemeravond een licht- visioen van goud". En dan schetst de dichter het hartelijk afscheid van een moeder van dochter en kleinkinderen, bij wie zij blijkbaar op be zoek is geweest, en die haar nu naar den trein hebben gebracht. Het is ongeveer veertig jaar geleden, dat Binnenwiertz dat tafreeltje genoot, 't Was in dien tijd aan het station te Leiden niet zoo druk als nu; pien drong niet, om in den trein te komen,' en behoefde zich niet bezorgd te maken om een plaatsje te krijgen. Zéker een groot moeder niet! Als de trein erg bezet was, stonden er onmiddellijk els om strijd hee- ren op échte heeren, al waren ze ook sjovel gekleed om een dame, een oudere dame, een plaats aan te bieden. Wij hebben gisteravond aan het station te Leiden een ander tafreeltje aanschouwd, geen lichtvisioen van goud, maar een ver tooning van lompe onbeschaafdheid. Aan den trein naar Gouda was het een gedrang. Een dame met een jong kind, die voor het portier stond en wilJe instappen, werd op zij geduwd door een paar jonge krachtig-uitziende en keurig-gekleede jon gemannen, die toen een zitplaats verover den, trium f antelij k lachten en de dame met het kind in den trein lieten staan. Dat zijn manieren, die wij hier willen signaleeren, omdat ze zoo droevig-emstige achtergrond hebben. Dèt zijn manieren, die wijzen op een verruwing van de zeden, op een verarming in geestelijk en zedelijk be- zit. Dat is egoïsme. Men wil niet het ge ringste offertje brengen, als men er niet voor beloond wordt» er niets voor terug krijgt. Men zoekt alleen en uitsluitend zich zelf. Met egoïsten kan geen gemeenschap worden opgebouwd. En dat is zoo droevig. De voorbereidingen voor de eerste T.T.- races na den oorlog ■op- het circuit van Assen. De opbouw van de tribune op De Haar bij de start, plèats. Washington niet bevredigd Het is een geheimzinnige geschiedenis met het Amerikaansche ultimatum. Eerst werd bericht, dat Joego-Slavië volledig had voldaan aan de eischen in het Ame rikaansche ultimatum gesteld, doch daarna Verluidde, dat Tito het ultimatum niet had aanvaard, omdat aan de voorwaarden reeds was voldaan. De inzittenden van het Amerikaansche vliegtuig zouden n.l. reeds eerder in vrijheid gesteld zijn. Zij zijn in derdaad in Gorizia aangekomen. Het is mogelijk dat beide berichten elkaar niet uitsluiten, doch daar staat te genover, dat de waarn. minister van bui- tenlandsche zaken der V. S., Acheson, te kennen heeft gegeven, dat op grond van de thans te Washington binnengekomen inlichtingen, de V. S. niet van meening zijn, dat Joego-Slavië aan het Amerikaan- 4 VOOR SCHOENEN Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat in den loop van de maand September 1946 diegenen voor een schoenenbon in aanmerking komen, wier stamkaartnummer op het cijfer 4 (vier) eindigt, voorzoover zij sedert 1 Januari 1945 nog geen bon voor schoenen hebben ontvangen. De plaatselijke distributiediensten zul len na 1 September bekend maken op welke dagen men onder overlegging van zijn/haar stamkaart met bijbehoo- rend inlegvel de bonnen kan afhalen. DE KONINGIN VERLEENT VLIEGERKRUIS AAN PRINS BERNHARD H.M. de Koningin heeft het vliegerkruis toegekend aan Z. K. H. Prins Bernhard voor betoonde moed, beleid en initiatief als oor logsvlieger, en,- wegens zijn bezielend voor beeld voor het personeel der luchtstrijd krachten gedurende den afgeloopen oorlog. Tevens werden op grond van hunne da den van initiatief, moed en volharding, be toond in luchtgevechten tegen een over- machtigen vijand gedurende de oorlogsda gen van Mei 1940, de volgende officieren van het wapen der militaire luchtvaart met het vliegerkruis begiftigd: de eerste-luite- nant-waarnemer mr. H. T. de Raaf, de re- serve-eerste-luitenant vliegers J. J. Ab- spoel en A. van Oorschot, de reserve-eerste- luitenant-waarnemers P. J. G. Mulders en P. H. Wildschut en de reserve-tweede-lui tenant-vlieger J. C. Pool. sche ultimatum heeft voldaan. De moge lijkheid blijft, aldus Acheson, dat de V. S. de kwestie nog aan den Veiligheidsraad zullen voorleggen. Tijdens een vraaggesprek met Britsche en Amerikaansche journalisten heeft maarschalk Tito verklaart', dat het vlie gen met geallieerde militaire toestellen boven Joegoslavisch gebied geschiedt uit militair machtsvertoon. Joego-Slavië be treurt. dat de geheele kwestie in het bui tenland wordt verdraaid en dat Joego- Slavië wordt afgeschilderd als zich ern stig schuldig makend aan het vertroebe len van de geallieerde betrekkingen. In feite doet het land niet anders dan ver zoeken zijn souvereiniteit te eerbiedigen. In dit opzicht heeft het reeds zeer veel geduld betoond, aldus Tito. Het doel van het overvliegen is verder het intimidee- ren van het vaderlandslievende deel van de bevolking en het aanmoedigen van anti-nationale elementen. Tito zeide, dat er in de toekomst niet meer op buitenlandsche vliegtuigen zal worden geschoten. Zij zullen door middel van seinen worden uitgenoodigd om te landen. Indien hieraan geen gevolg wordt gegeven, zal aantal en nationaliteit wor den genoteerd, waarna de regeering de noodige stappen zal ondernemen. DE VREDESCONFERENTIE TE PARIJS IN DE COMMISSIE voor Italiaansche politieke en territoriale aangelegenheden der Conferentie van Parijs, heeft gisteren de Nederlandsche delegatie een debat van twee uur ontketend over de kwestie of in de preambule van het ontwerp-vre- desverdrag met Italië gesproken zal worden van het „ontketenen van den oorlog", als in het ontwerp geformuleerd is, dan wel van het „ondernemen vair den oor log". Het daartoe door Nederland ingediend amendement werd met 11 tegen 9 stemmen aangenomen. Zes woorden in 3 uur Er ontspon zich een discussie over het woord „ontketende". De Nederlanders vonden tenslotte goed, dat het „onder nam" zou worden. Wysjinsky, de tweede Sovjet-afgevaardigde, stond er evenwel op, dat het woord „verklaarde", dat oor spronkelijk in het ontwerpverdrag stond, werd gebruikt. Nadat de commissie de eerste paragraaf van de preambule goed gekeurd had een opsomming van lan den, die aan het verdrag deelnemen was zij een uur later nog steeds bezig met het bespreken van het Nederlartdsche amendement op het eerste deel van para graaf 2. De Nieuw-Zeelandsche afgevaar digde, die het amendement steunde, zeide, dat het de algemeene moreele verantwoor delijkheid van Italië beschreef, in plaats van dat het een „technisch iets was, waar over een eventueel Hitier der toekomst zou kunnen vallen". Na een debat van 2 uur werd, zcoals gezegd, het Nederland sche amendement met 11 tegen 9 stem men aangenomen. Vervolgens kwam een Joegoslavisch amendement aan de beurt, dat de zinsnede „Italië draagt zijn aandeel in de verant woordelijkheid voor den oorlog" veran derd wenschte te zien in Italië draagt zijn „groote aandeel"enz.". Groot-Brit - tannië en de V. S. waren er tegen en na een debat van 45 minuten werd het amen dement ingetrokken. Na drie uur had de commissie 6 woorden in de preambule ver anderd en 2 paragrafen van 9 regels goed gekeurd. Hierna ging men over tot de be spreking van een amendement, dat 5 eer der ingediende samenvat, ten doel heb bende, de anti-fascistische krachten onder het Italiaansche volk te erkennen. Joego- Volgens onbevestigde berichten zou van Sjahrir een voorstel zijn uitgegaan om de a.s. besprekingen met de Commissie-Gene raal te Djogjakarta te doen plaats hebben. Thans wordt uit Batavia gemeld, dat Sjahrir nimmer een dergelijke suggestie naar voren heeft gebracht noch tegenover dr. van Mook, noch tegenover anderen. In antwoord op nadere informatie heeft Sjahrir evenwel verklaard, dat de bespre kingen, wat hem betreft, op iedere wille keurige plaats kunnen worden gevoerd, mits de te kiezen plaats slechts aanvaard baar is. DE PAUS OP CASTEL GANDOLFO. Donderdagdagavond is de Paus naar Cas- tel Gandolfo vertrokken. Het vertrek van den Paus geschiedde vrijwel onopgemerkt, evenals zijn aankomst op Italiaansch ge bied. Eenige uren tevoren had de Paus nog zfjn gebruikelijke wandeling in de tuinen van het Vaticaan gemaakt. Paus Pius XII heeft den eersten dag op Castel Gandolfo in de grootsté rust door gebracht. De Russen leven zeer eenvoudig, zij roo- ken en drinken niet, gaan vroeg naar bed, concentreeren zich geheel op den wedstrijd. Botwinnik, die door vrouw en kind wordt vergezeld, leeft in Groningen op dezelfde wijze als in Rusland. Deze stille man, met zijn scherp gelaat, is een wetenschappelijk onderzoeker van zeer groot formaat. Hij is electro-technisch ingenieur, maar wanneer men deze graad behaalt, staat de weten schapsman in Rusland aan het begin. Want dan moet hij gaan werken voor don titel „candidaat-wetenschappen" en als hij den titel na enkele jaren heeft behaald, is hij nog niet klaar, want dan moet hij zorgen voor den titel „doctor-wetenschappen". De- BINNENLAND. Bij militaire oefeningen met infante- rie-wapenen op het ach ietterrein van de „Harsakmp" is gistermiddag de sergeant W. J. Tilanus, een zoon van het Tweede Kamerlid, door een kogel in het hoofd ge troffen, waardoor hij vrijwel op slag werd gedood. De oorzaak van het ongeluk wordt thans door de militaire autoriteiten onder zocht. De nieuwe spelling zal niet bij het be gin yan het nieuwe schooljaar verplicht zijn, aangezien de memorie van antwoord op het vorloopig verslag over het spellings- ontwerp nog niet is ingekomen. Alle met-stemmers bij de laatste ver kiezingen in 's-Gravenhage is door de ge meente een kaart gezonden om de reden van hun verzuim op te geven. Niet minder dan 60.00 aanvragen lig gen bij de P.T.T. voor een telefoonaanslui ting. De advocaat-fiscaal -bij het bijzonder gerechtshof te Amsterdam heeft tegen den 25-jarigen J. D. de Kreuk, die bij razzia's Joden had opgehaald en als SS'er gevoch ten had tegen de Russen de doodstraf ge- eischt. Zijn vader werd in 1944 wegens ver raad door de Ondergrondsdie uit den weg geruimd. Zijn broer, die eveneens gevan gen zat, is onlangs door een bewaker uit zelfverdediging doodgeschoten. BUITENLAND. In Allahabad hebben ongeregeldheden plaats gevonden, zoodat de politie van de vuurwapenen gebruik moest maken. De voormalige premier van Hongarije, en de vroegere ministers van financiën en voedselvoorziening zijn vanmorgen terecht gesteld. Een aantal Joodsche illegale immi granten is uit het Athlit bij Haifa ontsnapt. Te Berlijn heeft de eerste executie na den oorlog plaats gehad, nl. van den vroe- geren directeur-generaal der Duitsche pos terijen. Een nicht van Winston Churchill, die onlangs katholiek is geworden, is than* in het klooster getreden. Ten Z.W. van Stuttgart is een massa graf ontdekt, dat de lijken van 2.000 poli tieke gevangenen bleek te bevatten. CONSTELLATIONS MOGEN WEER OPSTIJGEN. Constellation-vliegtuigenwaarvoor ge durende eenige weken een vliegverbod heeft gegolden, mogen thans weer opstij gen. Het bewijs van luchtwaardigheid is afgegeven nadat bepaalde wijzigingen in de motoren zijn aangebracht. De British Overseas Airways zullen omstreeks 1 Sep tember weer met deze vliegtuigen wer ken. gene, die dezen laatsten titel behaalt, is een groot geleerde. Zijn kennis is meer omvat tend dan b.v. die van een professor in Ne derland van een of andere leerstoel. Vijf maal heeft Botwinnik tegen Euwe gespeeld, tweemaal heeft Euwe gewonnen. O.a. (AVRO-tournooi te Groningen). En de drie andere partijen eindigden remise. Botwin nik speelt met wit. De uitslagen van de 9e ronde zijn als volgt: BoleslafskiejVidmar, afgebr., O'Kelly— Denker afgebr., Bernstein verliest van Bot-^ winnik. Euwe wint van Steiner; Stoltz— Smislof remise; FlohrLundin remise; Tar- takowerSzabo remise; KotovNajdorf remise; Yanofsky wint van Guimard; Kott- nauer wint van Christoffel. De stand na de 9e ronde luidt als volgt: Botwinnik 8y2 punt; Euwe 7 punten; Smislof 6K punt; Tartakower 6 punten; Stoltz en Flohr ieder 5y punt; Denker 5 punten en 1 afgebr. partij; Najdorf, Kott- nauer ieder 5 punten; Szabo en Kotov ieder 4*4 punt; Yanofsky 4 punten; Boles lafskiej 3K punt en afgebr. partij; Lundin 3 y, punt; Bernstein 3 punten en 1 afgebr. party; Christoffel 3 punten; O'Kelly en Vidmar ieder 2 punten en 1 afgebr. partij; Steiner l;£-punt en 1 afgebr. partij: Gui mard IK punt. Het nationaal tournooi. Gisteravond werd door het Staunton-co- mit# aan de spelers van het nationaal tour nooi een diner aangeboden. Onder dit di ner, waarbij o.a. de heeren G. W. J. Zitter- steyn en E. Visser, resp. voorzitters van de K.N.S.B. en de Noordelijke Schaakbond, en onze nationale, kampioen dr. Max Euwe, aanzaten, vond de loting plaats voor het nationale tournooi die het volgende resul taat opleverde: 1. H. Bunt, Groningen; 2. H. de Jong, Winterswijk; 3. K. M. Bergsma, Rotterdam; 4. W. J. Rlinsinga, Groningen; 5. dr. ing. J. C. Scheffer, Groningen; 6. H. Kramer, Leeuwarden; 7. Th- van der Tol, Leeuwarden; 8. A. Vinken, Spekholzerhei- de; 9. dr. L. Stumpers, Eindhoven; 10. J. Wellner, Groningen; 11. C. J. R. Samme- lius, Rotterdam en 12. dr. E. A. J. M. Mul der, Helmond. Hedenmiddag vindt de eer ste ronde plaats. DE RUSTLEVERING VAN JAVA. Het lid der Eerste Kamer de heer Reijers, heeft aan den minister van over- zeesche gebiedsdeelen de volgende vragen gesteld: 1. Is het juist, dat op 25 Juni 1.1. met toestemming van den luitenant-gouverneur, generaal en onder leiding van de Britsche militaire autoriteiten in Nederlandsch-In- dië aldaar een handelsovereenkomst is ge sloten tusschen de z.g. Republiek Indonesia en Britsch-Indië betreffende de levering aan Britsch-Indië van 700.000 ton rijst? 2. Zoo ja, is de minister dan bereid me de te deelen, welke beweegredenen den lui tenant-gouverneur-generaal hebben geleid tot het bevorderen van de totstandko ming van zulk een overeenkomst, trots de recente verklaring van de Indische regee- ring, dat uitvoer van rijst in zoodanigen omvang niet verantwoord moest worden geacht met het oog op den ongunstigen toe stand op Java op het stuk van de voedsel voorziening? Slavië en de V. S. aanvaarden het amen dement en ook Frankrijk, met de opmer king, dat het nieuwe hoop en aanmoedi ging aan de jonge republiek zou kunnen geven. De Australische afgevaardigde zei de verheugd te zyn, dat de „groote vier" het ontwerp-verdrag niet als „onaantast baar" beschouwden en hij hoopte, dat an dere leden der „groots vier" dezelfde mee ning als de V. S. on frankrijk zouden 2ijn toegedaan. Wysjinsky zeide toen, dat ook hij het amendement aanvaardde. Hij kon zich echter de verbazing van Australië over het feit, Aat een amendement dooi de „groote vier" werd aangenomen, niet voorstellen. Hét amendement werd uiteindelijk met algemeene stemmen aangenomen en de zitting verdaagd. NEURENBERG „De goede Gestapo Dr. Rudolf Merkel hield te Neurenberg het laatste pleidooi voor de Gestapo. Vol gens hem zou 90 pet. van de leden gedwbn- gen zijn geweest bij die organisatie dienst te doen, daar weigering voor hen het con centratiekamp zou hebben betcekent. Hij was er zich van bewust, dat de Gestapo zeer gevreesd was* doch voerde aan, dat zij een goed voorbeeld was van de wijze, waarop een staatsinstelling door een „dui- velsch leiderschap" kan worden misbruikt. Slechts een klein deel der leden zou zich aan buiten cle gewone politiediensten val lende buitensporigheden hebben schuldig gemaakt, aldus Merkel. De Gestapo als geheel zou niet hebben deelgenomen aan de afschuwelijke massa moorden op Joden. Merkel noemde Adolf Eichmann en Hein rich Himmler dc hoofd schuldigen. Zij hebben hun opdrachten evenwel steeds zorgvuldig geheim gehou den en hebben dat geheim mee in het graf genomen. Merkel besloot met een beroep te doen op het, Tribunaal om de Gestapo recht vaardig te behandelen, omdat cr zooveel goede en rechtvaardige menschen deel van hadden uitgemaakt. GENEZINGEN TE LOURDES. Het medisch bureau te Loutfdes stelt een onderzoek in naar vier gevallen van gene zing tijdens de nationale bedevaart, die ve. Ie zieken naar Lourdes heeft gebracht, al dus de „Tijd". De zieken, die hebben ver klaard genezen te zijn, leden aan tubercu leuze buikvliesontsteking, een chronische beenkwaal, een tumor aan do ruggegraat en een chronische nierontstcking. De me dici zullen zien echter pas het volgend jaav uitspreken over het al of niet wonderbaar lijke karakter der genezingen, nadat zij een diepgaande studie van de gevallen gemaakt zullen hebben en .hebben nagegaan of de genezing blijvend ïs geweest. JJET GEBEURT NIET ZELDEN, dat een priester in een parochie een jubileum viert, terwijl hij pas korten tijd in deze parochie verblijft. Men -eert dan den pries, ters als zoodanig. De parochianen hebben nog te weinig ondervinding, de tijd is nog te kort geweest, om óók dankbaarheid te betoonen, voor w^t de jubikftis in hun midden, voor hen persoonlijk, voor de parochie heeft gedaan. Drie jaar is een korte tijd. Maar die tijd is lang genoeg geweest, om het a.s. 25-ja- rig*1 kloosterfeest van den weleerw. pater A P. Louwe (pater Manuel), kapelaan aan de parochie van O.L.V>. On'bevl. Ontv., op 11 Sept. a.s. te vieren te vieren niet al leen met waardeering en hoogachting voor wat de jubilaris in die 25 jaar als kloos terling en als priester voor het zieleheil in het algemeen heeft gedaan door offer en gebed en arbeid, maar ook met oprechte erkentelijkheid en hartelijke dankbaarheid voor het zéér vele, wat hij heeft geschon ken -aan de parochianen van de „Harte- brug". In die drie jaren heeft pater Louwe bui tengewoon veel tot stand gebracht. Hij heeft gewerkt met even groote geestdrift als taaie vasthoudendheid. Enthousiast en tegelijketrijd zakelijk heeft hij initiatieven genomen, plannen ontworpen en die ook uitgewerkt en in daden omgezet. Het Vrouwelijk jeugdwerk in -de parochie van de „Hartebrug", waarvan hij de leider is, mag als voorbeeld worden gesteld. „Dat komt, omdat ik zulke voortreffelijke bestuursleden heb", zoo verklaarde de ju bilaris spotaan, toen wij onlangs terloop6 met hem daarover spraken. En het zou ons niet verwonderen, als de jubilaris zich ook achter zyn medewerkers wil verschuilen, wanneer wij wijzen op het ontzagwekkend vele, wat hij tijdens den oorlog heeft gedaan voor de voedsel voorziening. Zeker, pater Louiwe had naast zich eenige actieve medewerkers, die ieder, die zulk een gróotscheepsche actie wil or gan iseeren, hem benijden zal. Maar hij was dè krachtige stuwer. Onvermoeid heeft hij, alle bezwaren èn gevaren trotseerend, ge sjouwd, om reusachtige hoeveelheden voed sel bijeen te garen en daarmede allen, die om hulp kwamen ongeacht godsdienst zooveel mogelijk te helpen. Daarom zul len óók ongetwijfeld niet-katholieken den jubilaris op diens feest gaarne van hun be langstelling doen blijken. De parochianen van de „Hartebrug" we ten, hoe de jubilaris naast de „gewone" zielzorg en de zorg voor de voedselvoorzie ning, parochieel^ avonden organiseerde voor ontwikkeling en ontspanning. Hier volgen nog enkele levensbijzonder heden van den jubilaris. Hij werd 18 Dec. 1399 te 't Zandt geboren, werd priester ge wijd 18 Maart 1928, is daarna belast ge worden met het interparochieel St. Fran- ciscus-Liefdewerk te Maastricht, waarna de pater een paar jaren wegens ziekte uit de zielzorg is geweest. Vervolgens is hij ka pelaan geweest te Zaltbomme), Franeker, Haarlem en daarna te Leiden benoemd, waar hij Maandag 9 Sept. a.s. zijn zilveren professiefeest hoopt te vieren. ooooo WEERSVERWACHTING ooooq X tot Zondagavond. X In den nacht en vroege ochtend op- nieuw enkele mistvelden. Overdag half o tot zwaarbewolkt met tijdelijk eenige o regen. Aanvaiy<elijk nog zwakke, la- 5 ter tot matig toenemende wind tus- schen Z. en W. Iets lagere tempera- 1 g tuur. ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooS

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1