Leekenmissieweek De immigratie in Duitschland stelt moeilijke problemen Een illegaal werker pleegde verraad Het politiek leven in West-Duitschland RADIO rvE GEVOLGEN VAN DE MASSA-IMMIGRATIES in Duitschland en van de Pool- ■-'sche en Tsjechische gebieden naar Duitschland, voor wat betreft de godsdienstige structuur van de bevolking in sommige deelen van het vroegere Rijk, blijken dui delijk uit de voorloopige statistieken, die zoo juist zijn verschenen. Thüringen, dat vroeger slechts 50.000 ka tholieken telde, heeft er thans 730.000. In het „land" van Saksen (Dresden, Leipzig, enz.) groeide het aantal katholieken aan van 250.000 tot over 500.000, in de Pruisi sche provincie Saksen (Halle. Maagden burg, enz.) van 130.000 tot 500.000. Het bis dom Hildesheim, dat ongeveer 300.000 ka tholieken had. heeft er thans ruim een mil- lioen. In de drie dekenaten van de Goer- litz-streek het eenige deel van het Aarts bisdom Breslau, dat niet bij Polen is ge voegd kwam het aantal van 50.000 op 140.000 te staan. Daar de immigranten van 't Oosten niet evenredig over deze landen verdeeld wor den, maar geconcentreerd zijn in landbouw streken en in die steden, welke niet door bommen getroffen werden, is de aanwas ontzettend. De katholieke parochie te Altenburg- Schmolin in Thüringen, die de zorg had voor 2.200 katholieken, inbegrepen die van buitenwijken, ziet zich nu belast met die voor 40.000 zielen. Gera, dat ook ongeveer 2.000 parochianen had, heeft er nu 30.000. In het district Weimar was de aanwas van 3.500 tot 25.000. Al deze gewesten liggen in de Russische bezettingszone. In sommige deelen van de Amerikaansche en Britsche zóne, worden ook dergelijke gevolgen van de immigratie waargenomen. In andere streken, zooals b.v. in Britsch-bezet Slees wij k-Holstein, is de aanwas van de katho lieke bevolking waarschijnlijk zelfs nog grooter. Daar er nog millioenen andere Duitschers en „ras-Duitschers" (Volksdeut- sche) waarvan de meerderheid katholiek Katholiek Amerikaansch Medisch-Instituut Groote erkentelijkheid werd getoond je gens het St. Thomas Instituut van Cincinna ti en zijn directeur, Dr. G. Speri Sperti, lid van de Pauselijke Wetenschappelijke Aca demie, op het onlangs gehouden jaarlijksch Congres van de American Medical Associa tion (Amerikaansche Medische Vereeni- ging), te St. Francisco, om het gewichtige werk, dat daar verricht wordt op gebied van kankeronderzoek. Duizenden genees- heeren, die het Congres bijwoonden, luis terden naar Dr. Joseph Amersbach, van de Kliniek voor dermatologie en voor kanker bestrijding aan de Columbia Universiteit te New-York, die eeri gedocumenteerde be schrijving gaf van 39 gevallen van gene zing van huidkanker door middel van weef selextract, een methode, door Dr. Sperti en kele jaren geleden ingevoerd. De kankerstudie is een der voornaamste voorwerpen van onderzoek van het St. To- mas Instituut, een centrum van weten schappelijk onderzoek op alle gebied, in 1935 opgericht door den Aartsbisschop van Cincinnati, John McNicholas o.p. en Dr. Sperti. Het doel van het Instituut is „gron dige onderzoekingen te doen op het gebied van natuurwetenschappen ten einde zoo- .veel mogelijk de grondwetten te leeren kennen, die de natuurverschijnselen be- heerschen". De voornaamste laboratoria' bevinden zich te Cincinnati, maar het Instituut heeft er ook een te Palm Beach, Florida, en het is aangesloten bij andere laboratoria van vele Universiteiten. Het St. Thomas Insti tuut legt zich voornamelijk toe op de studie van de ontwikkeling der cellen in de door kanker aangetaste weefsels,, onderzoekin gen, die deel utimaken van een meer Uit gebreid program, dat betoogt, meer afdoen de middelen tegen kanker te vinden dan de chirurgie, radium of X-stralen, die de oor zaken van de ziekte in hun wortels raken. LEIDEN Improvisatie-concert Cor Kee De organist Leo Mens mag het zich tot een eer rekenen, den menschen de gelegen heid te geven telkens weer een uur van religieus muziekschoon te genieten. Hij speelt dan of wèl zelf of noodigt andere or ganisten hiertoe uit. Ditmaal gaf de orga nist Cor Kee een improvisatie concert. Al moge hem dit goed liggen, de opgaaf is zwaar, maar trok de aandacht van aanmer kelijk meer menschen dan de gewone orgel concerten en 't was inderdaad ook interes sant. Koralen of thema's kon men vandaag bij den heer Mens inleveren en deze lichtte ook toe wat de organist uit de verschillende thema's gekozen had. Zoo koos deze voor de opgave: Preludium en fuga één thema van Max Reger, door Hans Franco Mendes in geleverd. Hier was Cor Kee op z'n best, hield den Regerstijl knap en taai vol. Hij gaf een feestelijk preludium, ontvouwde een klare doorzichtige fuga, maar het eind vinden kostte hoofdbreken en maakte een en ander wat gerekt. Twee orgelchoralen, waarvan een choral van Pieter Huygens in- diend door Henri Welbooren en psalm 51 door den heer B. Martijn ten grondslag la gen. Hiervan was vooral het eerste boeiend en muzikaal. In het 2e gebruikte hij de prachtige voxhumana. Leo Mens had het thema geschreven voor de „Passacaglia", toonstuk in 3 deeligen maatvorm met obsti- naten bas, dien hij door alle variaties heen volhield. Voor het „Scherzo" had hij het door Ds. Riemcns gekozen „Nun beut die Flur" uit de# Jahreszeiten. Deze keuze en ook de improvisatie vonden wij niet geluk kig, omdat de Haydn aria's zoo in elk op zicht af zijn, zoodat er niet bij behoeft of kan. Het type Scherzo was raak maar had met Haydn's „Nun beut" te weinig gemeen Tot slot een symphonische Koraalfantasie op gezang 99 uit Valerius, waarin hij contrasten legde het welk hij opvoerde tot een magistraal slot, maar, als te gewron gen, niet genoeg frappeerde. Al valt het een meer te apprecieeren dan het andere, men kan respect hebben voor het talent van de zen organist, die fantasie heeft, kennis van zaken, wat betreft compositie, contrapunt en orgelspel en de zware opgave, die be langstellend beluisterd werd, zoo taai vol hardend heeft volbracht. s J. Kortmann. is, uit Polen en Tsjecho-Slowakije moeten gezet worden, zal er steeds een verdere aanwas zijn en de bovengenoemde streken, waar tot nog toe de bevolking bijna geheel protestant was, zullen nu groote katholieke minderheden tellen. De geestelijkheid en de plaatselijke ka tholieken staan niet alleen tegenover een probleem van zielszorg, maar de immigran ten moeten ook opgenomen worden in de bevolking. Daar zij van alles beroofd zijn, uitgeput en vaak verbitterd jegens ieder een en alles, is dit geen gemakkelijke taak. Dat deze massa-verplaatsingen van vol ken ook scherpe problemen stellen in de plaatselijke politiek, werd uiteengezet op een onlangs gehouden bijeenkomst van de Christen-Sociale Unie van Beieren te Mün- chen. Dr. Koening, Voorzitter van ^ïet Vluch telingen Comité van deze politieke partij, verklaarde, dat bij de verkiezingen van 30 Juli, waarin de C.S.U. 109 van de 108 ze tels in de Constitueerende Vergadering ver kreeg, 80 pet, der immigranten voor de So ciaal Democratische Partij gestemd had. Hij weet dit aan de onsympathieke houding van vele Beiersche boeren jegens de nieu welingen zoowel als de bepaald vijandige gezindheid van kleinhandelaren, consulta- tie-bureaux, enz., die in hen potentieele concurrenten zien. Dr. Koening pleitte krachtig voor_ opname van deze immigran ten in de lokale bevolking. Bij deze gele genheid werden vergelijkingen gemaakt tusschen de huidige toestanden in Duitsch land en die in Griekenland na de komst van de Grieken, uit Klein-Azië verjaagd na den eersten Wereldoorlog. Deze Grie ken, zoo werd er opgemerkt, vormden een woelig element in de bevolking, omdat er te weinig poging gedaan werd, ze geheel te assimileer en. ACTIE VOOR HARD WERKEN. Onder leiding van den directeur-generaal der P.T.T., den heer L. Neher, is het initia tief-comité „Opvoering arbeidsproductivi teit" tot stand gekomen, waarin vertegen woordigers van werkgevers, werknemers, overheidsorganen en andere maatschappe lijke groepeeringen zitting hebben. Zoovéél mogelijk zal, naar „Trouw" weet te melden, dit comité van bestaande instel lingen gebruik maken en ook zal worden getracht de ondernemingen actief aan de algemeene stimuleering te doen deelne men. Het comité wil alle geledingen van ons volk errvan doordringen, dat welvaart alleen kan terugkeeren door verhooging der productie. De plannen van het initiatief-comité on dervinden ook groote belangstelling bij de regeering, o.a. treft men voorbereidingen tot het houden van een nationale productie- week en overweegt men de invoering van een nationale productievermelding, waarbij ondernemingen een onderscheiding ontvan gen, wanneer zij een bepaalde verhooging van de productie hebben bereikt. Voorby moet zijn de tijd, dat „Missie" alleen maar de gedachte aan 'n rinkelend Missiebusje of 'n zwart vondelingetje te bo ven roept Missie moet voor ons méér beteekenen. Het moet voor ons wakker roepen de be langstelling, 't begrijpen en waardeeren van 'n volk van z'n eigen kuituur, z'n eigen .kunst, z'n eigen taal, z'n eigen zeden. 'n Volk, dat evenals wij schreeuwt om artsen, apothekers, ingenieurs, leeraren, professoren etc. 'n Volk, dat hierin van ons verschilt, dat het 't licht van 't H. Geloof ontbeert. Aan de geestelijke nood wordt tegemoet gekomen door het uitzenden van missiona rissen. Maar ook hier geldt de kreet: „De oogst is groot, maar werklieden zijn er weinig". Het is de taak en, de plicht van de katho lieke leek, als medélidmaat van 't Mystieke Lichaam van Christus: de Kerk daardoor verantwoordelijk voor de totaliteit van dat Lichaam mede te werken aan de uit breiding van 't, Godsrijk. 't Is niet de bedoeling, dat nu iedereen morgen aan den dag naar de Missie wil ver trekken. Wij hebben ook in ons land menschen noodig met begrip voor de Mis sie, maar met 'n gezond begrip. Die men schen moeten 't thuisfront vormen om an deren, die in staat en bereid zijn hun va derland en dierbaren vaarwel te zeggen moreel en finantieël te steunen. Het mag niet meer voorkomen, dat art sen tientallen malen hun hulp voor de mis sie aanboden, maar afgewezen werden om dat er geen finantieele achtergrond was. Dat MOET en KAN voorkomen worden, als ieder, die zich katholiek durft noemen, zijn taak begrijpt. T. S. Wapendepots aan S.D. uitgeleverd Het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam behandelde gistermorgen een geval, waarbij een illegaal werker in het verdachtenbank je moestje moest plaatsnemen, omdat hij, onder pressie van den SD, mededeelingen omtrent verborgen wapenen had gedaan. Het betrof hier den 34-jarigen J. W. B., een van de oudste medewerkers aan de ille gale organisatie „Vrij Nederland". Gedu rende vier jaar had hij uitstekend werk verricht», tot hij in het najaar van 1944 we gens een kleinigheid door Nederlandsche inspecteurs van politie werd gearresteerd. Zij gaven hem over aan den S.D., waar hij na eenige weken vrijgelaten werd, op voorwaarde, dat hij mededeelingen zou doen over enkele wapendepóts in de hoofd stad.' Als tegenprestatie zouden daarbij geen burgers worden gearresteerd. Ten slot te gaf B. de gewenschte inlichtingen en wist de S.D. een wapendepót, ondergebracht in een boerderij in den Grooten IJpolder, een in het oude Entrepót-dok en een in de Uiterwaardenstraat in beslag te nemen. Tevens werd naar voren gebracht, dat B. voor zijn verraad geld en goederen had ontvangen. Verdachte moest dit toegeven, doch verklaarde, dat -hij het eerst had ge weigerd, maar later toch had aangenomen, omdat „hij het zoo moeilijk had". Hij wist ook niet, dat het als belooning voor zijn daden was. De advocaat-fiscaal, mr. Gclinck, achtte de feiten bewezen. „Ik neem echter niet aan, dat verdachte zoomaar de verraders rol heeft gespeeld, doch dat hij gedtvongen is. Hij «heeft dezen dwang evenwel over schat. Spr, eischte zes jaar gevangenisstraf en verzocht het Hof, verdachte, die gerui- men tijd geleden op vrije voeten was ge steld, onmiddellijk gevangen te nemen. Directeur „verteerde" f 325.000 uit de kas Toen de oorlog voorbij was, ging de voormalige directeur van het evacuatiebu reau Noord-Holland, J. v. P., eens kas op maken en hij kwam daarbij tot de' ontdek king, dat er een tekort was van rond 50.000. Nu had hij in den oorlog uit de kas wel eens gelden verstrekt aan de ille galiteit en om uit de nesten te komen wend de hij zich nu tot de weduwe van een ge vallen illegaal strijder. Het lukte hem even wel niet haar over te halen een verklaring te teekenen, dat haar man van hem een halve ton had ontvangen voor illegaal werk. Zoo kwam tenslotte de zaak aan het rollen en gisteren stond mijnheer voor de rechtbank te Alkmaar. Het bleek, dat de ex-directeur kans had gezien van 1941 tot het einde van den oor log aan verteringen een bedrag van 325,000 op te maken. Alleen in een zaak aan de Korte Leidschedwarsstraat te Amsterdam maakte hij in dien tijd 42.000 gulden op. Hij had er altijd een aantal vrienden bij zich, moest steeds het beste te eten hebben en werkte niet zelden een dubbel portie naar binnen, 't Meeste geld voor deze braspar tijen kwam van steekpenningen, die hij zich liet geven door aannemers, die in het kustgebied werkten. Thans gaf hij toe, dat hij zijn handelwijze achteraf „verschrikke lijk en schandalig" vond. De officier van justitie, mr. Meischke, eischte een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden met aftrek van voorarrest. {maakt men gecondenseerde melk De belangrijke Friesche veeteelt heeft het aanzijn geschonken aan tal van zuivel bedrijven, die boter en kaas fabriceeren. Uit de samenwerking van het meerendeel dezer zuivelfabrieken ontstond de Coöpe ratieve Condensfabriek „Friesland" te Leeuwarden, waar uitsluitend condenspro- ducten worden vervaardigd, die hoofdza kelijk voor export bestemd zijn en dus een welkome deviezenleVerancier vormen. De regeering ziet Jan ook het belang van deze industrie in en heeft dezer dagen nog de suikertoewijzingen aan de fabrieken van gecondenseerde melk verhoogd. Gedurende den oorlog hebben deze be drijven zich op de productie van artikelen voor de binnenlandsche markt moeten be perken en fabriceerde men kunst-honing er chocoladepasta als broodbelegging. De levering van de melk is „getrapt" en geschiedt niet rechtstreeks van de boeren aan de fabriek, maar via de 68 aangesloten zuivelfabrieken, een unieke figuur op coö peratief gebied in ons land. De melk wordt aangevoerd in eigen booten en tank-auto's, die hun inhoud na aankomst in de fabriek overstorten in groote bakken, waar de melk gewogen v/ordt en vetgehalte en kwa liteit vastgesteld worden. De beste melk is bestemd voor verre en warme landen, daar zij een lang transport en hooge tem peraturen moet kunnen verdragen.* Voor den oorlog werden hier 250.000 kilogram melk per dag aangevoerd, die in een even groot aantal blikjes van de eigen blikfabriek werden ver- if&kt. In deze enorme hoeveelheid ver werkte men 300 balen suiker voor de gesuikerde condenrmelk. Uit de bakken wordt de melk opge pompt in greote koeltanks, die den ge- heelen dagelijksohen aanvoer kunnen be vatten. Suiker wordt eveneens in deze re servoirs bijgestort en met een speciale roerinrichting opgelost. Op 100 kg. melk komt 16 kg. suiker, die samen op ongeveer 85 graden Celsius worden gepasteuriseerd on ingedampt t"-4- op een derde van het volume. De bacteriën, die na de Pasteuri- satie nog in leven mochten zijn, worden door de suiker gesteriliseerd, die in de resteerende 8 kg. water is opgelost. De indamping geschiedt onder lagen druk, waardoor de melk reeds bij 55 graden kookt en de onaangename kooksmaak wordt voorkomen. De stroopachtige sub stantie. die nu ontstaat, wordt met een pomp of met druklucht naar nieuwe koel- reservoirs gevoerd en komt dan in tanks, waar de gecondenseerde melk wacht op de verpakking, die met speciale vulmachines wordt uitgevoerd. IJOE STAAT HET nu eigenlijk in het voormalige Nazidonië met de politieke par- **tijen? Zijn de oude partijen van vóór 1933 weer op de been, of zijn er inmiddels nieuwe verschenen? Deze vragen naar het politieke leven van Duitschland1 zijn be grijpelijk en een speciale A.N.P.-verslaggever geeft er het antwoord op. Althans voor wat betreft de Britsche zóne, het aan ons land grenzende deel van Duitschland. De Engelschen staan politieke partij vorming toe, maar houden haar "toch ter dege in de «gaten, zoodat er geen partij kan bestaan zonder de uitdrukkelijke goedkeu ring van de bezettingsautoriteiten. Er zijn thans vier partijen, die deze goed keuring hebben verkregen en als de groot ste partijen beschouwd kunnen worden. Het zijn de C.D.U. (Christliché Democra tische Union), de S.P.D. (Sozialistische Partei Deutschlands), de K.P.D. (Komanu- nistische Partei Deutschlands) en de F. D.P. (Freie Democratische Partei). Hiervan zijn de twee eerstge- noemden verreweg de grootste en men beTekent, dat zij bij de ko mende verkiezingen samen 80 tot 85 procent van alle stemmen zullen behalen, die zij volgens de verwachtingen ongeveer ge lijk zullen deelen De meerder heid der bevolking in de Brit sche zóne is Roomsch-Katholiek, zoodat de aanhangers van de C. D.U. voor zich een meerderheid verwachten van- 45 procent te gen 40 procent voor de S.P.D. De C.D.U., waarvan dr. Ade nauer (de 70-jarige voormalige Oberbuergermeister van Keu len) de leider is, omvat Katho lieken en Protestanten met een programma, dat gebaseerd is op de christelijke idealen. Het is moeilijk te zeggen of de Katho lieken dan wel de Protestanten de overhand hebben in deze par tij, maar zeker is, dat er in de C.D.U. een linker- en rechter vleugel aanwezig is. De linkervleugel die zijn ver persoonlijking vindt in de fi guur van Jakob Kaiser, den voorzitter van de partij in de Russische zóne. wordt gevormd door vele Protestantsche en Roomsch-Katkolieke arbeiders, die voelen voor socialisatie van industrie en voor collectieve on dernemingen. De conservatieve vleugel bestaat uit zakenlieden, industrieelen, boeren en intel- lectueelen, die door Adenauer geleid worden en die gelooven in de vrije onderneming en gekant zijn tegen socialisatie. Deze splitsing in twee politiek verschillend denkende groepen is evenwel niet sterk genoeg om de religieuze banden, die de le den tezamen houden, te verbre ken. Het is eerder zóó, dat de groep Kaiser, die vooral de jon geren omvat, een vooruitstre ven-de groep vormt in de groote partij, waarvan de massa de lei ding van Adenauer volgt. De C.D.U. streeft naar een federatief Duitschland. Zij wordt door de hoogere Rooonsch-Katholieke geestelijkheid krach tig gesteund. De socialistische partij ziet het Marxis me niet langer als een dogma, doch meer als een methode, streeft naar samenwerking met de socialisten van andere landen, is een voorstander van een sterke Duitsche eenheid, een verbitterd tegenstander van het communisme en is van meening, dat socialisatie van de industrie en het breken van de macht der kartels en van de groot grondbezitters voldoende is om een nieu we Duitsche agressie te voorkomen. De communisten hébben niet veel aan hang; vandaar dat zij trachten tot een fu sie te komen met dé socialisten. De vier de partij, de Freie Demokratische Partei, is een samenstelling, van verschillende libe rale partijtjes; haar aanhang is evenmin belangrijk in vergelijking met de twee eerstgenoemde partijen. Nu meene men niet, dat deze vier par tyen alle Duitschers in de Engelsche zóne omvatten, want verreweg het meerendeel der bevolking is bij geen enkele partij aan gesloten. Zy moeten teveel aandacht be steden aan het dagelijksche brood en hun hoofd staat niet naar politieke problemen. DE SOVJET-RUSSISCHE INVLOEDSSFEER De ongesuikerde melk wordt gesterili seerd bij een temperatuur van 120 tot 150 graden. Voor een deel wordt zij eveneens ingedampt, anderdeels meteen in de bus bacterie Vrij gemaakt tot z.gn. steriele melk. Voor het vervaardigen van de blikjes maakt men gebruik van machines, die 200 tot 250 bussen per minuut kunnen maken. Voor de verpakking heeft men twee soor ten busjes: de eerste soort wordt na vul ling dichtgefelsd, d.w.z. deksel en romp worden aan de randen samen opgevouwen. Deze sluiting is echter, zelfs bij toepassing van rubberringen, niet afdoende. De lek kages, die dientengevolge ontstaan, ver ontreinigen bus en etiket en maken het product onverkoopbaar. Daarom gebruikt men bij voorkeur het type blikkan. dat door de bekende Nestle-fabrieken is inge voerd, waarbij deksel en romp over elkaar gestulpt en daaina gesoldeerd zijn. In de deksel is een vulgaatje uitgespaard, dat na vulling van de bus met een plaatje blik v. ordt dichtgesoldeerd. Daarnaast heeft men nog aparte blikken voor steriele melk, die gevuld worden door een uiterst kleine opening. De inhoud wordt in de bus ge steriliseerd en bet gaatje dichtgesoldeerd. De blikjes gaan nu in kisten, speciale spijkermachines centreeren de deksels en drijven de 14 spijkers tegelijk in het hout. Een andere machine bevestigt fwee stalen kruisbanden om de kist en deze is voor ex peditie gereed. De laboratoria van de „Friesland" hou den zich, behalve met de controle op de aangevoerde melk en op het eindproduct, reeds jaren bezig met onderzoekingen op het gebied van de melkwol. Men volgt hier een eigen procédé, dat op bepaalde punten afwijkt van het italialiaansche dat door Fe- retti werd ingevoerd. Hoewel men zekere resultaten heeft bereikt en-reeds op be perkte schaal garens heeft vervaardigd, worden de experimenten nog voortgezet om het proces te perfectionneeren. MSTRIBUTKENIEUWS DE NIEUWE BONNEN Voor de tweede helft van de negentiende periode (18 t/m 31 Augustus) zijn de vol gende bonnen geldig Verklaard: Bonkaarten LA, LB en LC 608: A 77: 2 liter melk. B 77, C 77 3% liter melk. Bonkaarten LD en LE 608* D 77, E 77: 6 liter melk. Tabakskaarten: T 44: 2 rants, tabaksartikelen. GEEN DUBBEL TABAKSRANTSOEN MEER. Naar „Trouw" verneemt, zal het niet meer mogelijk zijn nogmaals een dubbel tabaksrantsoen te verstrekken. Van bevoeg de zijde deelde men ons nog mede, dat de mogelijkheid tot een definitieve verhoo ging van het tabaksrantsoen ernstig onder de oogen wordt gezien en dat deze verhoo ging binnen afzienbaren tijd is te verwach ten. voor Vrijdag. HILVERSUM I (301 M. K.R.O.. 7.00 Nieuws en gymn. 7.30 Mor gengebed. 8.00 Nieuws en gram. 11.30 v. d. Zieken. 11.45 Ber. uit Indië. 12.00 Gram. 12.30 „Van man tot man", aalm. Goossens. 12.45 Lichte muz. (13.00 Nieuws). 13.35 Gram. 14.30 Bijbel. 15.00 v. d. Vrouw- 16.00 Gram. 16.30 Zang en piano. 17.00 v. d. Abi turiënten. 17.15 Gram. 17.30 Viool en pia no, 18.00 Ork. 18.15 Voordr. 18.30 v. d. Ned. Strijdkr. 19.00 Nieuws. 19.20 Piano. 19.45 Repetitie Kajottersspel. 20.05 Gram. 20.15 Kurhausconcert. (21.00 „Op de brug"). 21.45 Paedagogische caus. 22.00 Nieuws. 22.20 Avondgeb. 22.35 Lichte muz. 23.15 Schaaktournooi. 23.3024.00 Gram. HILVERSUM II (415 M.) AVRO. 7.00 VARA. 12.30 AVRO. 16.30 VARA. 7.00 Nieuws, gymn. en gram. 10.45 Piano. 11.15 v. d. Vrouw. 11.30 E. Walis. 12.00 Viool en piano. 12.35 Ork. 13.00 Nieuws. 13.15 Orgel, accordeon en zang. 14.00 Kookpr. 14.20 Kamerork. en caus. 15.20 Gram. 15.35 Hoorspel. 16.00 Kamermuz. 16.30 v. d. Jeugd. 17.00 Gram. 17.30 Kon. Mil. Kapel. (13.00 Nieuws). 18.35 Muziekpr. 19.00 NVV. 19.15 Caus. 19.30 VPRO. 21.00 „Op de brug". 21.15 Gram. (22.00 Buitenl. weekoverz.). 22.40 Avondwijd. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. I

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 2