Dansschool HENNY SOES SPORT Bioscopen SPREEKCURSUSSEW Pracht Salonstel R.K. MEISJE üw Vulpen stuk? Goudkorrel Groenbemesting „COWBOY" BRUIKBAAR IJZER INSCHRIJVING 3 Octoher-Optocht R.K. Boerenknecht PERSONEEL Coöp.Ver.„DeHoop" BOEKEN en TIJDSCHRIFTEN BAKKERSBEDIENDE OUD PAPIER Fa. F. P. KLUIVERS ZN. Hulp in de huishouding HET STAUNTON-TOURNOOI TE GRONINGEN. Eiiwe en Botwinnik winnen beiden opnieuw. De uitslagen van de vierde ronde in het Staunton-tournooi luiden als volgt: LundinBoleslawfsky 01, Smislof Denker remise. BotwinnikSteiner 10, ^StoltzChristonel 10, NajdorfBern stein remise, VidmarKotov remise, Max EuweGuimard 10, SzaboO'Kelly 10, YanofskyTartakower remise, Kottnauer Flohr remise. De stand na de vierde ronde is als volgt: Euwe en Botwinnik ieder 4 p., Denker en ieder 2X p., Tartakower 2 p. en 1 afgebr. Stoltz ieder 3 p., Najdorf, Smislof en Kotov partij, O'Kelly en Szabo ieder 2 p., Flohr Wt p. plus 1 afgebr. partij, Boleslafsky Wi p., Guimard 1 punt plus 1 afgebr. partij Christoffel, Lundin, Yanofsky en Vidmar ieder 1 Bernstein A p., plus 2 afgebr. partijen, Kottnauer A p., plus 1 afgebr. par tij, Steiner A punt. Najdorf, Euwe's vijfde tegenstander. De 36-jarige Argentijn, Pool van origine, is klein van stuk, maar in tegenstelling met de Russen Kotov en Flohr, die ook klein zijn, doch weinig spreken, is hij levendig, staat elk oogenblik van zijn stoel op, maakt met iedereen, die hij tegenkomt een grapje en keert dan, volkomen geconcentreerd, naar het schaakbord terug. In de oorlogsjaren heeft hij aan zeven tien tournooien in Zuid-Amerika deelgeno men, hij won er.... zestien, en werd één keer tweede. Wederom een debutant voor Euwe, ditmaal met zwart. De partij Euwe- Najdori wordt beschouwd als de eerste groot#' krachtproef van onzen landgenoot in dit tournooi.. ATHLETIEK. INTERREGIONALE ATHLETIEK- W ËDSTRIJDEN Morgen om 2 uur beginnen op de Leid- sche sintelbaan de door Docos georgani seerde athletiekwedstrijden voor Senioren en Junioren. Bij de senioren is de Evert Casteleinwisselbeker de inzet, bij de Junio ren het Diocesane Junioren Kampioen schap. Bij de senioren is geen voorspelling te maken. De krachten zijn ten zeerste aan elkaar gewaagd, zoodat een overwinning soms van kleine omstandigheden kan af hangen. Willen we eenige namen noemen, dan zien we op de 100 M. W. van Dorp en P Schouten naast den bekende ALO-Joo- per G Schaap. Ook de 100 m. C. en D. zijn sterk bezet Op de 400 m. .C starten o.a. M. Beerden (ALO) en Th. Ludlage (Docos), terwijl teven 3 series 400 m. D. verloopen worden. Op de 800 en 3000 m. starten vele loopers, zoodat ook op deze nummers van een fraaien strijd te genie ten zal zijn. Op de veldnummers zijn ook vele bekenden aan het werk Op Speerwer pen zien 'we den Ned. B-kampioen H. van 't Hof (DEM) in actie. Kogelstooten geeft ook een groot aantal deelnemers te zien. Op Vèrsprifigen dat voor A, B en C. klas- sers gehouden wordt, komen W. van Dorp en P. Schouten aan den start en vooral de resultaten van eerstgenoemde zullen met spanning tegemoet worden gezien. Op hoog springen komt de bekende A-klasser A. Meekels van DEM, terwijl in de B-klasse uitkomen de Ned. B.-kampioen E. Gaart- huis (DEM), H. Bresser (Docos) en vele anderen. Het is te hopen, dat A. Gieske hersteld is van zijn blessure want dan zal het polsstokhoogspringen ongetwijfeld een felle kamp te zien geven tusschen W. Kaptein (DEM) en A. Gieske. Voorts wordt voor senioren de 4 x 100 m. estafette en de Olympische estafette gehouden. Aange vuld met de Junioren-nummers, waarop aiie sterke junioren uitkomen, belooft deze sportmiddag een zeer interessante gebeur tenis te worden. Er zal ongetwijfeld van goede sport te genieten zijn en dat zal dan tevens een groote propaganda voor de athletieksport beteekenen. Docos. De bekende Docos-junior op de 800 m. C. Tuynman, zal a.s. Zondag uitkomen op de Ned. Juniorenkampioen schappen te Rotterdam. Nederlandsche Estafette en Junioren Kampioenschappen. Holland neemt met niet minder dan 5 ploegen deel aan het es tafette programma en wel senioren: 4 x 100 M.: Brouwer, v. d. Houwen, Kips, Nota. 10 x 100 M.: Nota, v. d. Duff, Mieog, Christiaanse, Duyvenbode", Pikart, v. d. Star v. d. Houwen, Kips, Brouwer. 4 x 400 M.: Brouwer, v. d. Houwen, Stui- venberg, Nota. 4 x 100 M.: Stroosma, Fray, De Mooy, Christiaanse. 4x 300 M.: Stroosma, Labordus, v. d. Lin den, Venetiën. Voorts komen uit Venetiën op de 300 M., Stroosma op speerwerpen en discuswerpen, terwijl v. d. Linden evenals de Docosman Tuinman op de 800 M. starten. DE SPORTUITW3SSELING LEIDEN—OXFORD. De crickettoer afgelast. De toer van het Leidsch cricketteam, welke op 4 Sept. zou beginnen, gaat niet door. De Eng. cricketers hebben bericht niet in staat te zijn de Leidenaars te ont vangen. De Engelschen, die hier vorige week te gast zijn geweest, zijn erg begre pen met dezen gang van zaken en zouden daar gaarne iets tegenover willen stellen. Daarom noodigden zij de Leidsche gast- heeren en vrouwen uit tot een tegenbezoek. Het Leidsch Sportcomité meende dit aan bod niet te mogen accepteeren omdat dit geheel buiten het kader der sportuitwis- seling valt Mr. Rowaan zal nu binnenkort weer naar Engeland vertrekken tot het voeren van nieuwe besprekingen. Men vertrouwt nu. dat de toer in Ja nuari het eerste Leidsche tegenbzoek zal zijn. VOETBAL S.J.Z. Morgenmiddag om half drie speelt S.J.C. I op het terrein aan het Dorp tegen Lugdunum uit Leiden. A.V.V. A.V.V. heeft ingeschreven voor de door Wilhelmus georganiseerde serie-wedstrijdeh om den „Zilveren Burcht". Voor de eerste ronde speelt A.V.V. Zon dagmiddag 2.30 uur tegen Tonegido op het Wilhelmus-terrein Meerburg. Zondag a.s., den eersten voetbaldag, heeft Meerburg beslag weten te leggen op een wel zeer mooien uitwed strijd en wel tegen een zuidelijke 3e klas- ser V.S.V. in Valkenswaard (B.). Dit be looft een goede dag te worden daar dit te vens als een uitgaansdag beschouwd kan v/orden- 's Morgens om 6 uur is er een H. Mis, waarna vertrek. Wij hopen, dat het faire strijd zal worden, en tevéns een goe de leerschool om zoo goed mogelijk voor den dag te komen in de aanstaande compe- tite. Wij vestigen er tevens de aandacht op, dat degenen, die zich voor deze reis opge geven hebben, op tijd aanwezic moeten zijn. WIELRENNEN. Swift. J.l. Woensdag is er wederom een peletonwedstrijd gereden, die gewon nen werd door J. Schuuler. Als tweede werden gelijk geklasseerd A. v. d. Berg, J. Pulhor Az. en R. Segaar, terwijl N. Ro- mijn'pech had. Ook de oud-renners J. Riet hoven en J. Verschoor draaiden eenige ron den mede. A.s. Zondag wordt er wederom een pele- ton-wedstrijd gereden; start half 10 aan de Zijl. OMGEVING ALPHEN AAN DEN RIJN Installatie nieuwe Raad. Tien dagen na de laatste raadsvergadering wordt de raad geacht te zijn ontbonden. Aangezien onze gemeente geen burgemeester kent en derhalve de oudste wethouder tevens loco burgemeester is, zou, indien deze toestand werd bestendigd en de nieuwe raad, zooals gebruikelijk, pas in de maand September zou worden geïnstalleerd, onze gemeente verstoken zijn van een officieele leiding. Daarom zal de nieuwe raad reeds Maan dagavond te 7.30 uur in het raadhuis in een openbare bijeenkomst worden ge ïnstalleerd en zullen dan de wethouders- zetels worden verdeeld en de loco-burge meester weer worden benoemd. LANGERAAR MUZIEKCONCOURS. Als bekroning van het zilveren bestaans- feest van de R.K. Muziekver. „Arti et Re- ligioni" te Langeraar besloot de Bond van R.K. Muziekvereenigingen in Zuid-Holland zijn eerste concours na de bevrijding al daar te houden. Om 12 uur gisteren had de plechtige ontvangst plaats in het Parochie huis. Daarbij waren aanwezig de Pastoor, de Burgemeester, het Bondsbestuur alsook talrijke genoodigden en deelnemende ver- eenigingen. Na opening en 'n welkomst woord van den voorz. den heer Th. Hydsa, kreeg de beschermheer van Arti, pastoor J. H. Halkes het woord. Spr. wees vooral op de beteekenis van het devies „Arti et Reli- gioni", voor kunst en godsdienst. Hij achtte goede muziek een tegengif voor het dik werf zoo 'immoreele jazz-band-gejammer en hoopte, dat de beschavende invloed van goede muziek, zooals die vandaag geboden wordt, allen mocht leeren genieten van het schoone en goede smaak voor het schoone mocht bijbrengen. De burgemeester stelde het op hoogen prijs dat dit concours in Ter Aar wordt ge houden, vooral voor de hooge cultureele in slag die hiervan uitgaat, en als waardee ring voor de plaatselijke muziekvereeniging De Bondsvoorzitter, den heer C. Volge- ring, bracht het verleden nog eens in her innering, waarna hij uitvoerig de houding schetste van de vereenigingen t.a.v. de jury. Vervolgens ging spr. de muziekbeoefe ning na in katholiek verband. Goede mu ziek heft het volk op en verhoogt het gees telijk peil. Nadat eenige ververschingen waren rondgediend trok een lange stoet van mu ziekvereenigingen, gevolgd door autoritei ten door het feestelijk versierde dorp naar het terrein, waar het concours werd be gonnen. LEIDSCHE ND AM Uitslag zwemwedstrijden. De uitslagen van de Donderdag gehouden zwemwedstrij den, welke veel belangstelling ondervon den waren als volgt: 100 m. vrije slag da mes le pr. Tonny Brand. 2e crij.> Lenie Polderman; heeren le prijs P. Spigt en 2e prijs A. van Santen. 50 m. vrije slag, da mes (1517 jaar) le pr. Paula Kooistra, 2e prijs Nel Ham, heeren (idem) le prijs J. Nelsik, 2e pr. F. Sonius; jongens bene den 15 jaar le pr. S. Mutsaers; meisjes le prijs Annie Groenewegen, 2e prijs H. Wa ning. 3e prijs Ria Knijnenburg, 4e prijs M. de Vries. 100 m. crawl-slag heeren; le prijs P. Spigt 2e prijs »A. van Santen. 50 m. crawl-dames le prijs Mej. Nijssen. 200 m. estafette dames: le pr. de ploeg Jo Rem merswaal. Nel Ham, Tonny Brand, Nel Nijssen, 2e prijs de ploeg Tine Polderman, Riet Polderman, Paula Kooistra. en Lena Polderman. 100 m. estafette heeren le pr. de ploeg P. Spigt, T. Borsboom, G Scheenard en J. Hofland. LEIMUIDEN Ongeval. Toen Vrijdagmorgen de graanhandelaar Roel ten Brink in de Z. Legmeer naast een vrachtwagen liep werd hij gegrepen door een bestelwagen, die met groote snelheid van de richting Uit hoorn kwam. De garagehouder du Pau, die het ongeval zag aankomen, greep het slachtoffer, doch kon niet meer voorkomen dat dit nog met de auto in aanraking kwam en zijn onderbeen brak. Gr. Kruis en Wijkverpleging. De bei de vereenigingen hebben tot fusie besloten. Beide besturen nemen voorloopig zitting ir het nieuwe en zullen het reglement en de contributieregeling opmaken en aan de eerstvolgende ledenvergadering voorleg gen. De burgemeester uitte zijn voldoening over deze fusie. NIEUWVEEN GEMEENTERAAD. In de Vergadering van den gemeenteraad deed de voorz. mededeeling van de onder handelingen inzake aansluiting van de Amstelbewoners aan het electrische net, welke reeds in een ver gevorderd stadium verkeerden. Zeer waarschijnlijk zullen ook de materialen beschikbaar zijn, zoodat het alleen de financieele kwestie nog betreft, welke bezwaren zal kunnen opleveren. Tenslotte sprak de voorz. een woord van afscheid tot de scheidende raadsleden. De heer L. v. Vliet opende de rondvraag met de informatie of het oude schoolhuis thans bewoond wordt en of de woning zoodanig bouwvallig is, dat deze niet meer afdeon- de gerestaureerd kan worden. De voorz. antwoordt hierop, dat het huis inderdaad v/otdt bewoond, doch dat de gemeente-op zichter na een deskundig onderzoek heeft vastgesteld, dat de te maken kosten zoo hoog waren, waarom B. en W. hebben be sloten om ervan af te zien. De heer v. d. Lek; „Hoe staat het met de toewijzing van woningen in onze gemeente?" Spr. is van meening, dat dit een kwestie is geworden van vriendjespolitiek De voorz. antwoordt, hierop, dat de beslissing ligt bij den bur gemeester, welke bij het nemen van be slissingen wordt geadviseerd door den heer Brust als vertegenwoordiger van de plaatselijke verhuurdersbond. Ter gemeen tesecretarie wordt een lijst bijgehouden van die gezinnen, welke voor een woning in aanmerking wenschen te komen. By de beslissing wordt rekening gehouden met de soonlijke voorliefde sprake kan zijn. c.. Lek is hiermede niet tevreden en acht het wenschlijk, dat geen persoonlijke voor keur om v/elke reden dan ook gegeven moet worden. De voorz. sluit deze discussie met de mededeeling dat niet de heer Brust, maar spreker zelf beslist en ontkent ten stelligste, dat var- vriendjespolitiek of per soonlijke voorliefde geen sprake kan zijn. Overigens is deze zaak zeer moeilijk. De heer v. d. Hoorn vraagt hoe groot het korps" is, dat voor een woning in aan merking wenscht te komen: of de voorz. over kan gttèn tot het vorderen van woon ruimte waar deze nog te vinden is. De voorz. acht het in deze gemeente on mogelijk tot vorderen van beschikbare woonruimte over te kunnen gaan, omdat de meeste woningen niet meer dan voor één gezin woonruimte bieden. Hierna sluiting. Geboren: Francina Alida, d. v. M. Schalkwijk en J. W. Rijneker; Cornelus, z. v. Dijk en M. v d. Vaart; Pieter, z. v. C. P. Habermehl en E. de Wit; Neeltje d. v. A A. van Heusden en C. W. Esveldt; Wou- terus Nicolaas Maria, z. v. W. W. M. Stok man en A. M. E. Wennekers; Theodorus fienricus, z. v. N. Venne en A. Brouwer; Maria Wilhelmina Catherina, d. v, J. van Rossenberg en M. Hoogervorst. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 17 Aug. Groenten. Per 100 kg.: roodekool 11.20—11.90. spitskool f 7—7.50 groenekool 15—13, prei 16—20, rabarber 5—9, kroten f 5—8.10, uien 8—15, peen 8.80—12.70, andijvie 3.50—5.20. druiven 1.50—2.10. smjboonen 30—64, stokboo- nen f 4559 pronkboonen 1117, stam- boonen 31—43, rpekboonen 2324, tuin- boonen 7.50—8.20, postelein 1—28, per 1O0 kg.: spinazie 1018, tomaten 20—54 komkommers J 4.2025.bloemkool 10 101, meloenen 12130, sla 19.JK), perziken f 1.5052; kroten 3.70-4.20, pieterselie 0.502.70, radijs f 11.?0, selderie f 1—4.20, peen f 7—22. BOSKOOP, 16 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 20 stuks: Pechtold 90 —170, Hadley 100—170, Briarcliff 90—130, Butterfly 110180, Duisburg 120220, Mme Jules Bouché 150, Rosalandia 100 170, Flo re x 200320. Vierlanden 200340, Better Times 120—240, Aug. Noack 100 150. Else Poulsen 20—40, Gloria Mundi 30 55, Rosa Mundi 3065. Per bos van 10 stuks: Juweeltje 100130, Oranje Triumph 3060, Sweetheart 60120, <ïe Wolfs Glo rie 75120, Chrysanten, tros 45, Dahlia's 2540, Plox 2035, Gladiolen 2040, Sca- biosa 2035, Roode Lelies 3.600, Liatris 30 50, Anjers 3065, Gips 66, Viburnum 8. Clematis Durandii 85120, Clematis le Coultre 270370, Gloxinia pot 2035, Be gonia 76, Erica 1015. ROELOFARENDSVEEN, 16 Aug. Aard beien 9196 ct., Brameji 3037 et. per doosje, Meloenen 691.Komkommers 4 20—10.— Sla 1.4-5.— per 100 stuks, To maten 1031.Druiven 260.Appelen 3257.Roode kool 8.Kroten 4.20' 5.Peen 8.50, Andijvie 3.504.50 per 100 kg. Bloemkool 26.per 100 stuks. Augur ken A 23.75—^28.75, idem B 17.50, idem C 7.509.10, idem D 59.30, idem E 1.20 1.55, idem stippel ÖD 2.50—4.80 per 25 kg. Snijboonen 1.70, kassnijboonen 4 304.65, Stamboonen 2.353.Prinseboonen 2.50 3.55 per 10 kg. Casino. In de film „Frederica" speelt de bekende chansonnier Charles Trenet de rol van poëet, levend voor zijn kunst en verheven boven de sfeer en denkwijze van normale stervelingen. Hieruit ontwik kelen zich allerlei situaties, die wellicht amusant bedoeld zijn, doch niet tot die hoogte geraken, omdat de geheele rolprent niet ontkomt aan het feit. dat Charles Trenet wellicht een goede cabaret-artist is, doch dat voor filmische kwaliteiten an dere voorwaarden worden gesteld. Het is jammer, dat deze première voor Leiden wat tegenvalt, doch het valt niet te ont kennen, dat de film vermoeiend is door de veelvuldige dialogen, het gebrek aan scanning en vaart en het onderbreken der logische gedachtengang. Misschien dat de zang van Charles Trenet bij velen veel vergoedt! Lido. De burgeroorlog in Spanje heeft den cineasten voorzeker veel stof gegeven tot het vervaardigen van films. We zagen vroeger reeds Alcazar, die den strijd van Franco's helden te zien gaf bij de verde diging tegen de revolutionaire elementen van het bolwerk der vrijheid het fort Al cazar. De cineast André Malraux heeft hiertegenover „Teruel" vervaardigd, die den strijd der communisten tegen Franco laat zien. Deze film is ons erg tegenge vallen; niet omdat het den strijd der com munisten laat zien, want desondanks zou de film filmisch toch wel geapprecieerd kunnen worden. Dit is echter niet het ge val, De rolprent biedt te weinig actie en concentreert zich voornamelijk op een luchtaanval op een brug, door de vernie ling waarvan de Franco-troepen in hun opmarsch vertraagd zouden worden. Bo vendien slaat het vliegtuig, waarin dit werk wordt volvoerd, te pletter tegen de bergen, zoodat alle opnamen in dit vlieg tuig truc-opnamen zijn. Het geheel schenkt weinig bevrediging. Op het tooneel optTeden van de Spaan- sche zangeres La Carmencita. Luxor. Bij het aanschouwen van het beminnelijk aangezicht van Joe Brown in zijn avonturen, is het ten eenenmale on mogelijk, de-normen, welke gelden voor een film, in het geding te brengen. Men gaat om Joe Brown te zien, zijn „yell" te hooren en zijn capriolen te bewonderen. Joe Brown als „De Sofpiloot", een product van eenige jaren her, valt in zooverre te gen, dat hij teveel tijd en te veel meters film noodig heeft vóór hij eenige variatie en spanning in het verhaal komt brengen. Maar dan doet hij ook alle verveling ver geten, en vertoont hij staaltjes, die 't hart van zijn bewonderaars weer sneller doet kloppen. Behalve de journaals vertoont Luxor een filmpje over Ulster en een ko mische Amerikaansche twee-acter. In Rex heeft men een oud paard van stal gehaald en wel de Millioenen erfenis" met Eddy Cantor. Dit oude paard is tevens een kreupel paard geworden want diverse gedeelten waren door slijtage niet meer te volgen. De inhoud is een onwaarschijnlijk verhaal, afgewisseld met zang- en revue- scènes. Wie zich met slecht vacantieweer verveelt, zal bij deze rolprent niet opknap pen. Overigens begrijpen wij niet, dat zoo- ierts voor alle leeftijden geschikt wordt ge acht. Voor „volwassenen" achten wij meer de juiste maatstaf. In Trianon viert „Belita" haar triomfen. Zij is een charmant meisje, dat ontdekt wordt als danseres en later als uitstekend kunstenares op de gladde schaatsen. Wat zij vooral op de schaats presteerd is fenome naai en het is een lust er naar te kijken. De film is er natuurlijk op gebaseerd, dat Belita alle gelegenheid krijgt om als maar te dansen en krullen te draaien op het ijs en het verhaal, dat er omheen geweven is om een kop en een staart aan de film te krijgen, heeft weinig op het lijf. Wat u aan het begin al vermoedt, blijkt aan het einde juist te zijn: ze krijgen mekaar. Plaatselijke inschrijvingen voor deze lessen worden volgende week in dit blad bekend gemaakt. Inlichtingen dagelijks van 10 tot 21 uur, WIJTTENBACHWEG 51, 0EGSTGEEST, TEL. Prospectus voor het a.s. seizoen op aanvraag verkrijgbaar. Oud-leerlingen worden dezer dagen prospectus toegestuurd. Voor OEGSTGEEST op Donderdag 12 Sept. a.s. in het St. Willibrordusgebouw Voor SASSENHEIM op Woensdag 11 Sept. a.s. in het K.S.A. gebouw. Voor VOORHOUT op Zondag 8 Sept. a.s. in het Parochiehuis. Voor KATWIJK a.d. RIJN op Vrijdag 13 Sept. a.s. in het Parochiehuis. 25439 en 23724. Alle lessen zijn ultsl. toegankelijk v. R.K. 9814 onmisbaar voor hen, die in het openbaar moeten spre ken. Duur 3 maanden. Gehele cursus 17.50. INHOUD: elementaire pho- netiek - juist stemgebruik - uitspraakcorrectie - enige voordracht. Instituut voor spraak en voordracht JOOP KOEVOETS - eedipl. spraakleraar - declamator. Hoogewoerd 189a - Leiden. 4 fauteuils met tafel, zoo goed als nieuw; eiken ka binet, mahonie secretaire, eiken Dagobertbank. 't Antiek Binnenhuis MUUSSE Hooigracht 59 Leiden. 9821 Telefoon 23264 Terstond gevraagd in bak kersgezin een net POSTDUIF merk Holland 46/226683 CM7/875. Inlichtingen Oost dam, Weipoort 101, Zoeter- woude. 9331 Mevr. J asperse, Witte Sin gel 72 vraagt zoo spoedig mogelijk een net DAGMEISJE Meer hulp aanwezig. 9829 TE KOOP een best veren Bed met 2 kussens, een kapok bed en 2 beddenzakken. vier stroomatrassen. alles in goeden staat. Lisserdijk 511 Eaarl.meer. 9828 GEVRAAGD: 9825 VERPLEEGHULP tevens meisje voor de huis houding. extern en goed loon, Rijnsburgerweg 157. TE KOOP KI. Hooiberg 4 R, een hou ten loods 12 x( 6.5 m„ een Boerenbrik. P.' Langeveld, Jloofdstr. 232, Sassenheim. De moed maar niet verloren. Breng hem bij ons, en hij schrijft als nooit te voren De VULPENSPECIALIST. Alléén: Br. aan B. A. v. d. Wilk. I uflflr|pmmpr<tr Mn a/ mr. Bakker, Heerenstraat «aarlemmerstr. NO. 64 108. Wateringen Tel. 25 'Telef. 24185. 9518 WONINGRUIL Vrij huis, bev. 2 kamers, keuken. 4 slaapk., voor- en achtertuin met een huis op netten stand te Alphen aan den Rijn, ruilen yoor dito woning te Leiden. Br. onder no. 952 bur. v. d. bl. INSCHRIJVING voor de cursus in 9665 ANGSTVRIJ EN SUCCESVOL SPREKEN in het openbaar De cursus behandelt o,a Overwinnen van Spreekangit i het geheugen t publick De v Hoofdpunten der voordracl Aanmelden dagelijks INSTITUUT „Yttdeu-o Joh. dc Wittslraat 34, Tol. 20981 3 deelig Mairassiel Peluw en 2 kapokkussens te koop of in ruil. P. Vintges. Morschweg 137, Leiden. BOEKHOUDER niet ouder dan 25 jaar. Goe de salarieering en vergoe ding reiskosten. Landbouw- en Handelsbank, Wasse naar. SCKOONHEIDSSPECIALIST(E) tevens SPORTMASSEUR(SE) Aanvang der cursus 1 September. Duur der cursus 6 maanden, daarna erkend medisch diploma. De cursus staat onder leiding van arts, scheikundige Ook voor Mulo gediplomeerden een goede toekomst Aanmelding en inlichtingen bijS. WEIJERS. Breestraat 15a, VOOR UW TEELTMOE LAND KAPOTTE SCHOENEN? Breng ze bij on* Binnen twee dagen gereed Modelschoenmakerij N. RIJN 79 - - TELEF. 23402 - LEIDEN Steeds grote sortering ijzer voorradig( PLAAT-, BALK-, HOEKIJZER, enz. FRANS VAN SEUMEREN 8517 HAZERSWOUDE, Tel. 55, Koudekerk a.d. Rijn r 3 OCTOBER- VEREENIGING tot deelnamo aan het histo risch gedeelte van den vindt plaats op WOENSDAG 21 AUG. a.s. 8 UUR precies in het wijkgeb. „REH0B0TH", Rapenburg 10. Beschikbaar zijn een aantal ^prachtvolleheerenrollen^ Terstond gevraagd een Eoed kunnende melken bij Clemens, De Kaag 1. Post Abbenes. 9807 LICHT-, KRACHT ZWAKSTROOM INSTALLATIES HOOIGRACHT6 LEIDEN TEL 23289 Permanent Wave f 8.- (Speciale oliebehandeling). Specialiteit in het verhu ren van bruidssluiers in diversie maten. Dameskapsalon Schoonheidssalon MARGUERITE O. Ryn 2a, h. Donkersteeg. Telef. 24208. 9800 GEVRAAGD voor de grasdrogerij HAZERSWOUDE RIJNDIJK te koop gevraagd. J. de Rooy, Papengracht 3. Lei den. 526 M.H. KAPPERS Gevraagd le bediende, goed kunnende knippen en scheren, hoog loon, in- of extern. M. A. Schrama. v. Zuylen van Nijeveltstraat 1 Wassenaar. 931 GEVRAAGD een bij J. A. Hoogeveen Morsch weg 32. 9797 WIE KAN jong Echtpaar helpen aan woningruimte t. w. 2 of 3 kamers met vrije keuken, on»g. Voorschoten, Oegst- gc-est of Wassenaar. Adres: C. N. van Hoorn, Vailiant- laan 348 II. Den Haag. op to ruimen 7 bel op 24037 Machin. Papiervernietiging V. d. WERFFSTRAAT 4 voor d. of d en n. Adr. Jansze, Jacoba v. Beieren- weg 120, Bloemist, Voor hout. AANGEBODEN 1 Westlander 10 ton. een vlet 16 ton, 1 ijzeren roei boot z. g. a. n. en een hou ten vischboot, alles in pri ma staat. AKERBOOM, Kalkovensbrug, Hillegom. Kamers gez. en hulp v. hulsh. aangeb. gez. v. 2 pers. zoekt inwo ning of 2 gem. zit-slaapk. m of z. pension. Dame is bereid in huish. zoo noodig te assisteeren. Br. onder no. 936 bur. v. d. blad.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3