S)e CdcbohcSoti^cmt Molotof steekt een spaak in het wiel OP KORTE GOLF Nieuwe conferentie in Indië op komst I VRIJDAG 9 AUG. 1946 Bureaux: Papengracht 32, Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen f 0.26 per week, 1.10 p. mnd, 3.25 p. kwartaal. Franco p. post f 4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 36e JAARGANG No. 10855 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Uitgave van N.V. „De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent d. m.m. Bij contract belangrijke korting. Politieke delinquenten WIJ LEVEN in een rechtsstaat. Daar zijn er, die dit zelfs nü nog niet schij nen te kunnen waardeeren. Zij zijn vergeten, hoé wij in den lijd van bezetting liet als het ergste en pijnlijkste en grie- vendste leed hebben gevoeld, dat er geen recht was. Ieder, die macht had, beschouw de dat als een recht, om te doen wat hij wilde. Hij was zijn eigen rechter en op welk 'n wijze! In een rechtsstaat is niet ieder zijn eigen rechter. Er is een autoriteit, die oordeelt. In een rechtsstaat is er een autoriteit, die oordeelt er. oordeelt naar de normen van het recht, naar wat men noemt met een geijkten maar véél-zeggenden term eer en geweten. Wij willen rechj: voor landverraders en misdadigers, düs een rechtvaardige straf. Wij willen óók recht voor politieke delin quenten, die verkeerd hebben behandeld, maar die wij toch niet als we niet pha— riseïsch willen oordeelen als landver raders en misdadigers kunnen bestempelen. En velen van deze laatsten, die al reeds- ernstig gestraft zijn, wachten nóg steeds op een berechting. Zeventig duizend gede tineerden zijn opgesloten in kampen, ver- keerend in onzekerheid met alle de moraliseerde gevolgen daarvan terwijl hun familieleden eveneens in de grootste zorg leven. En hoevele „lichte gevallen" zijn er onder deze menschen! Wij pleiten niet voor sentimentaliteit. In het belang van de gemeenschap moet het recht zijn loop hebben. Het recht. Maar niet het onrecht. En onrecht is het, als er maar steeds met al deze menschen niets gebeurt, dan dat zij in .gAvangenschap moeten wachten en blijven wachten op een onderzoek en een uit spraak. Wat de Duitschers deden en de trouwe- looze vaderlanders,. die hen daarbij hiel pen, was véél erger. Ongetwijfeld! Maar dit mag voor ons niet zijn een reden, een verontschuldigiging, om ons niet te houden aan wat het recht eischt van een beschaaf de en in 't bijzonder van een christelijke gemeenschap! Als nu de Regeering een aantal politieke delinquenten voorloopig in vrijheid stelt onder bepaalde voorwaarden. (let wel: voorloopig en onder bepaalde voorwaar den), dan moet het Nederlandsche volk daarop reageeren op een wijze, welke be antwoordt aan zijn cultuur, zijn christelijke cultuur. Goddank heeft de barbaarschheid van het nationaal-socialistisch regiem in ons vaderland dien cultuur niet kunnen vernietigen al heeft zij ook, helaas, haar sporen achtergelaten! Wij onderstreepen, wat onlangs de „Maasbode" schreef betreffende de Vrij gekomen poli tieko-del-inuen ten; „Wij katholieken hebben tegenover deze menschen charge d'ames, zielzorg, wij hebben met name de taak, te zorgen, dat deze menschen niet tot verbittering verval len en hun heil gaan zoeken bij de vijan den van orde en godsdienst. Speciaal zullen vele van onze organisaties hier een vrucht baar terrein van werkzaamheden kunnen vinden. Het zij in haar aller aandacht ten zeerste aanbevolen." DE VREDESCONFERENTIE TE PARIJS TTOEN GISTERMIDDAG om 4 uur de plenaire zitting van de Parijsche Vredes- 1 conferentie werd geopend, was de voorzitter Bidault van meening, dat na ie overeenstemming, bereikt in de commissie voor de reglementen, alles van een leien dakje zou gaan. Hij stelde dus voor, om door het opsteken der handen metéén te stemmen over het reglement van orde. Maar hij had buiten den waard gerekend, want Molotof vroeg onmiddellijk het woord. Vergadering sprakeloos Men zal zich herinneren, dat hij zich bij het Éngelsche compromis-voorstel had neergelegd „omwille der eenstemmig heid"; maar nu kwam hij weer verklaren, er niet mee accoord te gaan. Hij vond het besluit om ook aanbevelingen bij eenvou dige meerderheid toe te staan, onjuist en stond er op, dat het zou worden herzien- Het compromis was volgens Molotof blijk baar dcor Engeland en Amerika voorge steld, opdat de conferentie de door hen gesteunde aanbevelingen gemakkelijker zou kunnen aanvaarden Wij kunnen ons voorstellen, dat de ver- gadei r.g sprakeloos was! Evatt (Austra lië) was de eerste, die de spraak terug kreeg en er aan herinnerde, dat het aan gevallen besluit in de commissie was aan vaard met een meerderheid van meer dan tweederde (n.l. 156). De Éngelsche delegatie stond op het kookpunt. De leider, Alexander, gooide er uit, dat de woorden van Molotof nauwe lijks de moeite van overdenking waard waren. „De wereld wenscht, dat we voortma ken met dén vrede" aldus Alexander „en een langdurige en vervelende herhaling van alles wat er op dit punt reeds is ge zegd, is allerminst wenschelijk". Het slot van het liedje was, dat de ver gadering in plaats van het reglement van orde vlot bij acclamatie aan te nemen en over te gaan tot de orde van den dag, ten offer viel aan de obstructiepolitiek van Molotof en verdaagd moest worden. Bevin komt. Naar vernomen wordt, vertrekt Bevin vandaag per vliegtuig naar Parijs om de leiding van de Britsche delegatie op zich te nemen. Nederlandsche belangen. In 'een onderhoud, dat een lid der Ne derlandsche "delegatie met een vertegen woordiger van Reuter had, verklaarde hij, dat de belangrijkste economische belan gen van Nederland draaien om twee vraagstukken: de herstelbetalingen en het instellen van vrijheid van scheepvaart op de groote rivieren van Europa en voor zoover het om de problemen gaat, die thans behandeld zullen worden, in het bij zonder om de Donau. Nederland heeft ge durende den oorlog een groot aantal sche pen verloren: het wil nu betaling of ver vanging van deze schepen, om zijn han delsscheepvaart zoo spoedig mogelijk te herstellen. Naast den handel overzee had Neder land voor den oorlog een groot aandeel in de Europeesche binnenvaart. Nederland sche schepen bevoeren alle groote Euro peesche waterwegen. Deze handelsvaart is nog niet hervat: deels door zuiver za kelijke omstandigheden, zooals nog niet herstelde haveninstallaties, en deels door het zoogenaamde „ijzeren gordijn", dat de gebieden in de Sovjet-invloedssfeer afsluit van die van West-Europa. Het grootste belang voor Nederland bij de besprekingen in de komende weken is het neerhalen van dit yzeren gordijn, zoo dat de grootst mogelijke vrijheid van scheepvaart op een van Europa's belang rijkste waterwegen, de Donau, wordt her steld. Hoewel Nederland niet vertegen woordigd is in de commissie, die zich met dit vraagstuk zal bezig houden de scheepvaart op de Donau valt binnen de verdragen met Roemenië en Bulgarije, waarmee Nederland niet in oorlog was hopen de Nederlandsche vertegenwoordi gers toch in de economische commissie de gelegenheid te vinden hun standpunt in dezen tot uitdrukking te brengen. Oil OIIC3II CD IIC3II Oil CD II Oil OU Ol LIQUIDATIE DER DISTRBUTIE IN BELGIË In België is men verder dan in Nederland op den weg van liqui datie der distributie. Zoo heeft gisteren de minister van economische zaken Liebaert, medegedeeld, dat hij het besluit heeft onderteekend, dat de vrijheid van den handel in tabak herstelt. Ook wat andeïe artikelen betreft loopt de distributie daar op z'n laatste beenen. Zoo zal volgens me. dedeeling van den minister van voedselvoorziening vermoedelijk met 1 Jan. 1947 het rundvleesch niet langer gerantsoeneerd zyn, terwijl varkensvleesch en paarden- vleesch reeds in den herfst vrij komen. onoiioiioiioiioiioiionoiioi Een wanhopig leger van 15.000 z.g. „ver plaatste" Joden, die sinds het einde van den oorlog langzamerhand Italië zijn bin nengekomen, trekt thans naar de havens aan de Italiaansche kust, als voorbereiding tot „het gevecht op leven en dood" met de Britsche strijdkrachten om de immigratie in het H. Land. De jonaste berichten, dat de Britsche marine alle illegale schepen zal tegenhouden en de immigranten naar Cy prus zenden, hebben een koortsachtige stemming onder de Joden in geheel Italië teweeg gebracht, die hier uit vele landen, waaronder de Sowjet-Unie, zijn gekomen in de hoop naar Palestina door te kunnen gaan. De ontploffing van de atoombom onder water bij Bikini. Een enorme waterzuil met een breedte van 600 meter aan den voet en een hoogte van 1500 meter, stijgt uit de lagune om hoog. Op den voor grond het strand van Bikini. Bovenstaande foto werd gemaakt met een automatische camera, welke op het eiland was opgesteld. Ass. Press. Pensioenen en loonen in Bloembollenbedrijf Het college van Rijksbemiddelaars heeft de statuten en het reglement van de stich ting pensioenfonds voor het bloembollen- bedrijf goedgekeurd en stelt dientenge volge een aantal bindende regelingen vast, waaraan wij ontleenen dat de pre mie ten bedrage van 4.per week voor de werknemers van 21 jaar tot 65 jaar en van 2.per week voor werk nemers van 18 tot 21 jaar voor de helft door den werkgever en voor de helft door den werknemer wekelijks aan het fonds zullen moeten worden voldaan. Loonen en arbeidsvoorwaarden. Het college van Rijksbemiddelaars heeft behoudens ten aanzien van de loonen van losse arbeiders en de vergoeding voor overwerk, de C.A.O. in Noord- en Zuid holland goedgekeurd. Het loon voor losse arbeiders, uitbetaald op den eersten Za terdag in Mei tot en met den laatsten Za terdag in October, zal 43.per week bedragen voor 21-jarigen en ouder, 39. voor 20 jaar en ouder, .f 35.voor 19 jaar en ouder, 31.voor 18 jaar en ouder en 27.voor 17 jaar en ouder per week. Gedurende de overige maanden zal het loon van de losse arbeiders gelijk staan aan dat van de vaste arbeiders, waarvan de loonen van 21 jaar en ouder 39— per week zullen bedragen, voor 20-jarigen J35.voor 19-jarigen ƒ31.voor 18- jarigen f 27.en voor 17-jarigen 23. Voor arbeid buiten den aangegeven ar beidstijd zal ƒ1.per uur worden be taald. De in deze schikking genoemde loonen gelden ook voor volwaardige ar beiders. MOEILIJKHEDEN BIJ DE FRUIT- DISTRIBUTIE OPGELOST. Aan de moeilijkheden, die waren ont staan ten aanzien van de voorgenomen distributie van fruit, is thans, naar ver wacht mag worden, een eind gekomen. Vertegenwoordigers van de kleinhandela ren in fruit hebben overeenstemming be reikt met de overheid. Aan de bezwaren van de detaillisten is de regeering zooveel mogelijk tegemoet gekomen. Zooals be kend is de geldigheidsduur van de aange wezen bonnen inmiddels verstreken, zoo dat hieromtrent nog nadere mededeelin- gen zullen volgen. VERLENGING GELDIGHEIDSDUUR AARDAPPELBON. Het Centraal Distributie Kantoor deelt mede, dat de gelóigheidsduui van de aard appelbonnen 40i en 901 verlengd is tot en met 17 Augustus. BINNENLAND. De eerste trein naar Kopenhagen is Dinsdagavond om 12.05 uit Amsterdam ver trokken en was Donderdagmorgen om 5.35 in Kopenhagen. Het ligt in de bedoeling der N. S. een gei egelden dienst op Kopen hagen tè onderhouden. Speciale rijwieltreinen rijden er heden en morgen in verband met de drukte voor trajecten langer dan 40 km. Overwogen wordt, om deze ook op Volgende Vrijdagen en Zaterdagen te laten rijden. Telefoontoestellen, die tijdens de be zetting zijn ondergedoken, moeten vóór 1 September worden ingeleverd. Niet-inleve- ring zal strafrechterlijk worden vervolgd. - De fokkerfabriek te Amsterdam heeft opnieuw een buitenlandsche order gekre gen. Het betreft hier een opdracht van Portugal voor de verbouw van een viertal Douglasmachines type C 54. Het dorp Made bij Geertruidenberg viert morgen en overmorgen zijn zesde eeuwfeest. Een prijsbeschikking voor tandartsen ie opgenomen in de St.crt. van 7 Aug. BUITENLAND. Tien landen hebben bij de regeering der V. S. een verzoek ingediend om sche pen te mogen aankoopen, die de Ameri- kaansche marine over heeft. Nederland imaakt aanspraak op 45 stuks, die ook ge leverd zullen worden. Het systeem van voorrang bij de pas sage op schepen van de Holland-Amerika- lijn is door genoemde maatschappij met ingang van 5 Aug. j.l. afgeschaft. Belgische militaire gerechtshoven hebben tot 1 Juni 3.758 doodstraffen voor oorlogsmisdadigers uitgesproken. Hierbij zijn 2.454 vonnissen bij verstek. Slechts 102 vonnissen zijn tot nogtoe ten uitvoer gebracht. De Zwitsersche politie heeft het eiland Brissagio in het Lago Maggiore af gezocht naar het lijk van Mussolini. Zij heeft echter niets gevonden. Na felle discussies heeft de Fransche wetgevende vergadering met 430 tegen 142 stemmen en zonder onthoudingen een voorstel der communisten verworpen, dat tot doel had de procedure bij het hoogge rechtshof zoodanig te wijzigen, dat „col laborateurs" geen lichte straffen meer zouden krijgen. Zooals bekend hebben de communistische jury-leden hun ontslag genomen, nadat oud-minister Flandin was vrijgesproken. Eenige sprekers beschuldigden de com munisten van „fascisme" en „haatgevoe lens". De minister van justitie wenschte van de zuivering geen sociale oorlogsmachine te maken. De communistische sprekers legden er den nadruk op, dat zij slechts een legale bestraffing van de verraders wenschten en dat het niet mogelijk was om zonder gevoelens van haat te oordeelen over ze kere gedragingen gedurende de bezetting. De communisten kregen echter geen steun en him voorstel werd verworpen. IN EEN OFFICIEEL COMMUNIQUé van den regeeringsvoorlichtingsdienst, dat gisteren is uitgegeven, wordt verklaard, dat de Nederlandsche regeering zich altijd op het standpunt heeft gesteld, dat het noodzakelijk is om den toekomstigen poli- tieken status van Indonesië niet alleen met de groep Sharir te bespreken, doch eveneens met andere Indonesische groepen, alsmede met vertegenwoordigers van de Nederlandsche. Chineesche en Arabische bevolkingsgroepen. hedd worden gesteld om onderling overleg te plegen, zonder dat daarbij een verte genwoordiger van de regeering aanwezig is. Het ligt in de bedoeling van de regee ring om deze conferentie op 1 Septemeber te doen beginnen. Een definitieve datum is echter nog niét vastgesteld. Opening 1 September? De conferentie van Malino is hiervan het begin geweest, ofschoon in dit geval de bedoelingen nog niet verder gingen dan het voeren van besprekingen met de Indo nesische vertegenwoordigers van die ge- biedsdeelen, die thans onder Nederlandsch gezag staan. De regeering heeft echter reeds uitdruk king gegeven aan haar voornemen om de verzoeken Van bevolkingsgroepen van verschillende nationaliteiten om aan de be sprekingen te mogen deelnemen in te wil ligen. Deze groepen hebben al hun wensch te kennen gegeven, dat zij willen samenwerken „op associatieven grond slag". De regeering, heeft het juist geoordeeld om, op denzelfden grondslag en met dezelf de mogelijkheden als Malino. een speciale conferentie bijeen te roepen, waaraan alle groepen zullen deelnemen en waar zij zich van elkanders wenschen op de hoogte kun nen stellen. Op deze conferentie zullen tevens afge vaardigden worden benoemd voor de con ferentie, die te Malino is aangekondigd en die ten doel heeft om de politieke recon structie van Borneo en de Groote Oost uit te werken. Mocht daartoe de wensch bestaan, dan zullen de groepen tevens in de gelegen- OLIE EN TROEPENZENDINGEN. Eenige dagen geleden heeft Engeland troepen gezonden naar Basra, een haven aan de Perzische Golf in Irak. De Perzische regeering heeft thans de onmiddellijke te rugtrekking van deze troepen geëischt. In de radio was nl. medegedeeld, dat het zen den van Britsche troepen naar Basra was geschied ter verdediging van de Britsche belangen in Perzië, indien dit noodzakelijk mocht blijken. De achtergrond van dit alles wordt be licht door een verklaring van den Perzi- schen minister van handel, die zeide, dat de Britsche politiek in Perzië er op gericht was, om in overeenstemming met de Sov jet-Unie de petroleumvelden te internatio- naliseeren om een einde te maken aan de concurrentie der groote mogendheden op dat gebied. De Britsche regeering heeft vorige week een nota gezonden aan de V. S., de Sovjet- Unie en Frankrijk. In deze nota wordt er op gewezen, dat bij de overeenkomst van Potsdam is bepaald, dat de Sovjet-regee ring niet het recht heeft bij wijze van herstelbetaling goederen uit Duitschland te betrekken, zoolang dit land nog geen uitvoeroverschot heeft. Onder den titel „De Britten keuren het bombardeeren van Indonesië door de Ne derlanders goed", is in de „Daily Worker" het volgende bericht verschenen: „Nederlandsche vliegtuigen hebben Woensdag 24 bommen op 3 Indonesische troepenconcentraties in het gebied van Bandoeng laten vallen. Het bombardement heeft met goedvinden van het Britsche hoofdkwartier plaats gehad. Een officieele geallieerde woordvoerder heeft gisteren te Eatavia verklaard, dat men het bombarde ment heeft goedgekeurd, omdat de Neder landsche bevelhebber te Bandoeng beweerd heeft, dat de Indonesische troepen de stad zelf bedreigen. Hij voegde er aan toe, dat een soortge lijke toestemming in de toekomst gegeven zou kunnen worden, overal waar men een Indonesischen aanval zou kunnen verwach ten". Ernstige auto-ongelukken Twee dooden en enkele lichtgewonden Gistermiddag om half vier is by Scha- gen een ernstig verkeersongeval gebeurd, waarbij twee dooden te betreuren waren. Een vrachtauto van de marine op weg naar Den Helder is in botsing gekomen met een lichten bestelauto, waarin gezeten wa ren de bandenhandelaren L. Stipriaan uit Alkmaar en J. de Beurs uit St. Pancras. De bestuurder van den militairen wagen deed krachtige pogingen om de botsing te voorkomen, maar de totaal links van den weg rijdende bestelwagen schoof on der den zwaren vrachtauto, die door den rchok kantelde. De lichte bestelwagen werd totaal verbrijzeld en de beide inzittenden op slag gedood. De inzittenden uit den militairen wagen kwamen er goed af. De chauffeur, die de hotsing zag aankomen, raakte in de cabine bekneld waarbij hij gewond werd. De naast hem zittende officier kwam met den «chrik vrij. Drie personen, die achterin wa ren gezeten, werden door elkaar geslingerd waarbij een van hen een arm brak. De personen, die voordien den bestelauto had den zien rijden, verklaarden dat deze met groote snelheid reed en over den weg slingerde. De bestuurder van den bestelwagen ver keerde onder den invloed van sterken drank! Twee ernstig gewonden. Omstreeks 5 uur gistermiddag kwamen op de Rotterdam sche weg bij de bocht nabij het vliegveld Ypenburg twee personen auto's in botsing. Een der wagens werd be stuurd door den Chinees W. C., wonende te Amsterdam en de andere auto door een bewoner uit Haelen (Lmb.) J. M. K. De eerstgenoemde raakte blijkbaar in de bocht de beheeisching over het stuur kwijt en botste op de van de tegenovergestelde richting komende auto. Hoewel beide auto's zwaar werden beschadigd liepen de beide •bestuurders nagenoeg geen verwondingen op. Twee liftenac dames uit Den Haag die zich in de auto van W. C. bevonden, wer den echter met ernstige verwondingen naar Antoniushoeve te Voorburg overgebracht. Twee passagiers uit Roermond, die zich in gezelschap van J. M. K. bevonden, kwamen er met den schrik af. Op den Rijksweg AmsterdamUtrecht is vannacht omstreeks kwart over vier on der de gemeente Breukelen een kleine luxe wagen aangereden door een groote legertruck van de R. A. F. De inzittende van de luxe wagon werd zeer licht gewond, de auto werd echter zeer zwaar bescha- diged. De beide inzittenden van de leger truck verlieten hun wagen en verdwenen in de duisternis. De inmiddels gealarmeer de rijkspolitie stelde een onderzoek in en het bleek, dat de legcartruck geladen was met 46 balen Belgische shag. Volgens de laatste noteeringen zou deze partij van ongeveer 2300 pond in den handel een kleine 50.000 gulden opbrengen. De rijks politie heeft de „transactie" echter onder broken en shag plus wagen in beslag ge nomen. Een onderzoek naar de voortvluch tige daders is ingesteld. MEER EXPORT VAN TOMATEN. De export van tomaten naar Engeland is weer opengesteld. Nadat op 1 Augus tus de Éngelsche regeering geen verderen invoer van tomaten uit Nederland toeliet, dreigde de binnenlandsche markt te wor den overvoerd. Eesprekingen tusschen de beide regeeringen hebben er toe geleid, dat de uitvoer van tomaten naar Enge land weer met ingang van heden kon wor den hervat. De minimum deviezenopbrengst is vastgesteld op f 36.90 per 100 kg., fran co grens. KERKNIEUWS Mgr. THEELEN OVERLEDEN. Z. H. Exc. Mgr. D. J. Theelen, bisschop van Nicopolis in Bulgarije is, 69 jaar oud overleden. Mgr. Theelen, geboortig uit Beelsel bij Roermond, toegetreden tot dc Passionisten, werd in 1899 priester gewijd. In 1915 wees Z. H. de Paus hem het bisdom Nicopolis toe, waar hij sindsdien werkzaam is geweest. De vrijlating van 45.000 politieke delinquenten fN DE GROOTE ZAAL van den Dierentuin te 's-Gravenhage is Donderdagavond een protestvergadering van oud-illegale werkers van 's-Gravenhage gehouden, ten doel hebbend, voorlichting te geven en te protesteeren tegen de voorgenomen vrijlating van 45.000 politieke delinquenten. „Niemand heeft bezwaar", aldus de voorzitter van de vergadering, „tegen de vrijlating van lichte gevallen, als de be slissing daartoe berust op goede gronden". Maar spr. protesteerde met klem tegen de vrijlating op zoo'n grooten schaal en in zulk 'n vlug tempo. Met felheid hebben vervolgens een vier tal sprekers geprotesteerd. „De barmhartigheid van den heer Beel moet gezien worden als een pharizeïsche getuigenis", durfde een der sprekers ver klaren. „De regeering heeft de medewerking der Kerken ingeroepen, maar ik heb er nog niets van vernomen, dat de Kerken willen meedoen", aldus een andere spreker, wien wel 'ns spoedig zou kunnen blijken, dat hij zich vergist heeft. Een ander zeide: „Hoe moeten de men schen van het geestelijk en daadwerkelijk verzet reageeren op de daad van de regee ring, die op dictatoriale wijze het recht ver kracht? In 1940 kregen we een bestuur, dat de W.A. op ons los liet, in 1946 hebben we een bestuur, dat ook de W.A. op ons los laat. Men zal toch zeker niet anders reagee ren dan in 1940? Ik wensch niet op te roe pen tot revolverpolitiek, zeide deze spre ker, maar wij moeten ons verzetten. Ons volk wordt geestelijk vermoord, als we niet weer de taak op ons nemen, die we dach ten, dat in 1945 van onze schouders geno men zou worden. Vier jaar lang is er ge zegd. dat er voor de N.S.B.'ers geen plaats meer in Nederland zou zijn. Het gaat zoo, dat er straks geen plaats meer is voor de verzetsmenschen. Dat is het gevolg, als een regeering het Oranjehuis wel met woor den, maar niet met daden erkent aldus meende deze spreker zich te mogen uit drukken De vergadering nam ten slotte een motie aan, waarin de „oud-illegale werkers van Den Haag en Omstreken" protesteeren te gen regeeringsplannen inzake de vrijlating van politieke delinquenten. noooo WEERSVERWACHTING ««S 5 tot Zaterdagavond. In den nacht weer inzettende regen, morgen in den namiddag gebroken be- wolking, aan de kust krachtige, tijde- 2 o lijk wellicht stormachtige wind tus- g o schen Zuid en West. Koel. o o g ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1