SfeCcicbelveSou/ia/nt Geen oorlog tegen Indonesische volk Duitsche moordpartijen opgehelderd OP KORTE GOLF Aanleg van een zeehaven te Katwijk Het dreigend conflict in het bankbedrijf DONDERDAG 8 AUG. 1946 Bureaux: Papengracht 32, Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen f 0.26 per week, 1.10 p. mnd, 3.25 p. kwartaal. Franco p. post f 4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 36e JAARGANG No. 10854 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directie: G. G. VAN ELBURG. 'Uitgave van N.V. „De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.m. Bij contract belangrijke korting. Werken WLJ CITEERDEN gisteren de uitspraak van een Zwitser, die enthousiast was over den wederopbouw van ons land. En, zonder overdrijving, maakt ons land in absoluten zin en relatief d.w.z. in verhouding tot andere landen een goed figuur. Dat valt ook zeer speciaal op in kleinere herstellingen en verbeteringen, die allen te zamen een prettig aspect aan het land geven. Doch ook in groote din gen ons spoorwegverkeer, onze lucht vaart enz zijn in korten tijd resultaten verkregen, waarop wij als Nederlanders trotsch mogen zijn. Maardie trots mag ons niet ver blinden! Als men hier en daar hoort, dat bouw vergunningen, die uit den Haag moeten komen, onredelijk lang op zich laten wach ten, terwijl de bouw urgent is dan moet den amibtelijken molen wat meer wind in de wieken worden geblazen. Als een Tweede Kamerlid, de heer v. d. Weijden, in de Kamer k*an mededeelen, dat 30.000 hectare vruchtbare grond in den Oostpolder niet in cultuur kunnen worden gebracht en dat duizenden koeien niet gemolken worden, omdat er geen vol doende arbeidskrachten zijndan moet alles worden gedaan, om meer menschen aan direct-productieven arbeid te zetten. „Er moeten", aldus genoemd Kamerlid, „zooveel mogelijk menschen in ons land aan de directe productie werken en zoo weinig mogelijk adrninistreeren en regis- treeren". Als nu hier en daar de arbeid dreigt te stagneeren door stakingen dan moet alles gedaan worden, wat mogelijk is, om op andere wijze tot oplossing van geschil len te komen, ook als dat een tijdelijk of fer zou moeten kosten, dat men in nor male omstandigheden niet zou behoeven te brengen. Er moet in Nederland harj worden ge werkt. En dat kan in een ware saam- hoorigheid van alle werkers, van alle so ciale groepen. Hij, die deze saamhoorig- heid opzettelijk tegenwerkt, pleegt ver raad aan zijn land en aan zijn volk. Hij, die deze saamhoorigheid niet positief, waar hij kan, bevordert, moet in het so- cile leven worden uitgeschakeld:-hij be grijpt zijn tijd niet. f\P EEN GISTEREN GEHOUDEN PERSCONFERENTIE heeft de sinds Vort uit Indië teruggekeerde luitenant-generaal Spoor verklaard, dat geen oorlog gevoerd wordt tegen hec Indonesische volk doch militair wordt opgetreden tegen terroris tische elementen, die *orde en rust verstoren. onder Japansche leiding staan, het grootst is. Ook Duitsche instructeurs (nl. naar In dië gekomen duikbootpersoneel) worden gebruikt en wel bij de Indonesische vloot. De T.'R. I. is dus een apparaat waarop niemand rekenen kan. Het bewapenen van twee T. R. I. bataljons door de Engelschen is dan ook zeer gevaarlijk gebleken. Ge vraagd naar de sterkte van de Britsche en Nederlandsche strijdkrachten, antwoord de de generaal, dat er zich op Java en Su matra elk één Britsche divisie bevindt. Op Java bevinden zich 6 Nederlandsche bri gades, in de buitengewesten 15.000 man. Ten einde de Britten te vervangen zullen nog één divisie (15 a 18.000 man) en gar nizoenstroepen naar Indië worden geairi- geerd. De T.R.I. is geen nationaal leger De opvatting, dat in Nederlandsch-Indië twee legers tegenover elkaar staan, is vol komen onjuist. De T. R. I. is geen natio naal leger, doch belichaamt slechts een streven om organisaties, die him oorsprong vinden in de door Japan opgezetten Kei- bcdan, Seinendan, Laskar Ra'jat etc. te centraliseeren; tot dusver is men hierin slechts ten deele geslaagd, want op ver schillende fronten herkennen wij het sys teem van de Chineesche „war lords", die alleen dan aan de orders van het „opper bevel" gehoorzamen, wanneer dat in hun kraam te pas komt. Het is gebleken, dat de aanvalskracht van die eenheden, welke DRIE DOODEN EN TWEE ERNSTIG - GEWONDEN BIJ EEN AUTO-ONGELUK TE SCHERPENZEEL. Woensdagmiddag om 12.30 uur heeft op den rijksstraatweg UtrechtArnhem nabij Scherpenzeel onder de gemeente Renswou- de een auto-ongeluk plaats gehad, waarbij drie dooden en twee zwaar gewonden zijn te betreuren. Tengevolge van het feit, dat de stuurinrichting van een personen-auto, afkomstig uit Helmond, defect raakte, vloog de wagen, met een snelheid van circa 55 km., tegen een boom en geraakte in brand. Inzittenden van een juist passeerenden wa gen wisten den brand te blusschen. De botsing was zoo hevig, dat drie slacht offers werden gedood, terwijl er twee het bewustzijn verloren. De slachtoffers zijn: de moeder-overste van het ziekenhuis Hel mond, de directeur-geneesheer van het zie kenhuis te Helmond, de heer J. Bouma en diens echtgenoote. De zwaar gewonden zijn: de administrateur van het ziekenhuis, de heer Groos, en de chauffeur. HET BUREAU OPSPORING OORLOGSMISDRIJVEN te Utrecht houdt zich op het oogenblik bezig met het tot klaarheid brengen van de gebeurtenissen, welke zich in September 1944 afspeelden in de omgeving van Leersum, Amerongen en Wijk bij Duurstede. Na de groote luchtlandingen in de omgeving van Arnhem was het opti misme algemeen. In Leersum en Wijk bij "Duurstede leid de dit tot voorbarige actie tegen N.S.B.'ers. Van de verwarring onder de Duitschers in deze dagen, werd gebruik gemaakt om al vast de burgemeester de Boer en v. d. Beeke Callenfells gevangen te nemen en heime lijk weg te voeren naar het opvoedingsge sticht Valkenheide te Maarn. De Boer, bur gemeester van Leersum, was uit Amersfoort afkomstig waar een kennis van hem (di recteur Vriens van de Pontschool) naar den Duitschen majoor Helle ging om diens hulp in te roepen tot opsporing van zijn vriend. Deze Helle, die o.m. commandant over ver schillende kampen was, belastte den sipo- officier Naumann met de opsporing. Deze als hoofd van de S.D. in de Maliebaan te Utrecht beruchte Duitscher trok met een collectie Duitsche en Nederlandsche S.S.'ers naar Leersum en Wijk bij Duurstede waar zij hevig huishielden. Doordat de illegali teit ondergedoken was vielen er evenwel BINNENLAND. De Nederlandsche regeering heeft voor 1946 een bedrag van 5 millioen dol lar uitgetrokken voor den aankoop van papier in de V. S. De vijfde DC 4 van de K.L.M. is gis teren tot „Edam" gedoopt in tegenwoor digheid van den burgemeester van Edam en Volendam en vele Edammers en Volen- dammers. De nieuwe autobandenfabriek „Vre- desstein" zal te Enschede worden gebouwd. Er is een overvloed van tomaten, door dat Engeland den invoer heeft stopgezet. Men tracht nu toestemming te krijgen om tomaten naar Duitschland te voeren. Het honderdjarig bestaan van „Huize Aloysius" te Amsterdam wordt in Sept. gevierd. De heer Honnerlage, oud-burgemees ter van Schiedam, viert 10 Aug. zijn lOOsten verjaardag. Op 72-jarigen leeftijd is de heer H. afgetreden als burgemeester; daar na was hij 20 jaar lid en pres. geweest van de St. Vincentiusver. te Breda. De heer H. woont nog dagelijks de H. Mis bij en houdt geregeld zijn wandelingen. Op het Noorsche schip „Norbrijn" in den Amsterdamschen haven was gisteren brand uitgebroken. De brandweer heeft het Vuur beperkt tot den machinekamer. De debarcatie van de „Klipfontijn" is vlot verloopen: er waren 949 repatrieeren- den. Een groep van 130 Engelsche kinderen uit het graafschap Kent is in Enschede aan gekomen om daar bij leerlingen van mid delbare en mulo-scholen een veertiendaag- sche vacantie door te brengen. De zee heeft te Scheveningen weer twee slachtoffers gemaakt: een 42-jarige man en een 15-jarige jongen zijn bij het baden verdronken. Een agent en twee bur gers, die gekleed te water gingen, wisten nog eèn anderen jongeman, die in levens gevaar verkeerde, te redden. BUITENLAND. Mussolini's lijk zou naar het Zwit- sersche eiland Brissago in het Maggiqre- meer zijn overgebracht. De Zwitsersche politie staat daar evenwel sceptisch te genover. Op Sicilië heeft gedurende 2 dagen een ware veldslag tusschen politie en boe ren gewoed. De boeren weigeren aan de graanleveringsplicht te voldoen. gelukkig nog geen slachtoffers. Een villabe woonster in Leersum werd ten slotte ge dwongen de verblijfplaats van de vijf ont voerde «N.S.B.'ers te zeggen. Op het Duit sche officieren-eerewoord werd beloofd geen represailles te zullen nemen. S.S.'ers van de Sipo uit Zeist begaven zich naar het gesticht Valkenheide .waar de vijf gevan genen werden gevonden en bevrijd. Den volgenden morgen kwamen zij echter terug, zetten het terrein af' en gooiden handgra- nanten in het gebouw. De directeur, de heer Noordam, die ernstig ziek was, werd uit zijn woning gehaald en voor de deur gefusilleerd. Deze actie stond onder leiding van den officier Petrie. In een boerderij tusschen Wijk bij Duurstede en Ameron gen waren de gevangen N.S.B.'ers op hun tocht naar Valkenheide tijdelijk onderge bracht geweest. Deze boerderij werd leeg geroofd, met handgranaten platgebrand en de twee zoons van de hoogbejaarde bewo ners werden ter plaatse doodgeschoten. De villa van de genoemde mevrouw in Leersum werd eveneens leeggeroofd en platgebrand. In opdracht van Helle hadden Naumann en Petrie bij dit alles de leiding. Opzending van dit trio uit Duitschland naar ons land is aangevraagd en in bewerking, want de waschlijst, vooral tegen Naumann, wordt steeds langer. Zij hebben ook de leiding gehad bij het uit wraak platbranden van villa's van menschen uit spoorwegkringen in de omgeving van Amersfoort. Ook op 5 Mei heeft Leersum het hard te verduren gekregen. De capitulatie van den bezetter was reeds een feit en in vele plaat sen wapperde het rood-wit en blauw weer feestelijk, toen op dien gedenkwaardigen Zaterdagmorgen nog minstens zes inwoners van Leersum door de wraaklustige en goed deels dronken S.S.'ers werden neergeknald. Drie B.S.'ers, waaronder twee broers wer den op een heideveld je met kogels letter lijk doorzeefd. Twee vooraantstaande inwo ners, die bij een bekende familie waren on dergedoken, werden doodgeschoten en een aantal aspirant-slachtoffers werden langs de lijken gevoerd in de richting Doorn. Ge lukkig voor hen reed hier generaal Blasko- witz, die juist uit Wageningen kwam, per auto voorbij, wat voor het troepje de vrij heid beteekende. Ook deze gebeurtenissen zijn bij het bureau in behandeling en ook hier zal wel klaarheid worden gebracht en de schuldigen worden opgespoord, die on getwijfeld t.z.t. in Nederland zullen terecht staan. DE PARIJSCHE CONFERENTIE. Molotof hecht aan eenstemmigheid In de commissie voor het reglement van orde van de Vredesconferentie te Parijs werd gisteren nog een amendement van Joego-Slavië met algemeene stemmen aan genomen. Hierdoor zullen geallieerde lan den grenzende aan voormalig vijandelijke landen, het recht hebben den raad van ministers der groote vier rechtstreeks aan bevelingen te doen, ook al zouden deze door de conferentie zijn afgewezen. Molotof zeide, dat de Sovjet-delegatie het geamendeerde artikel nu. 6 (betreffen de het stemmen) in het belang van de eenstemmigheid zou aanvaarden. De ar tikelen 6 en 7 (benoeming van voorzitters van de commissies) werden hierop aange nomen. De Vredesconferentie zelf komt nu waar schijnlijk vandaag in plenaire zittng bij een. HUYSMANS KRIJGT ZIJN WANKELE MEERDERHEID. De Belgische Kamer van Afgevaar digden heeft gisteren met 9 tegen 87 stemmen de verklaring van de nieuwe coalitieregeering van socialisten en communisten en liberalen goedge keurd. Ook de Belgische Senaat heeft zijn vertrouwen uitgesproken in de re- geering-Huysmans met 79 tegen 77 stemmen en 3 onthoudingen. Heel groot is het vertrouwen blijkbaar niet. H.M. de Koningin zal Twente bezoeken Naar wij vernemen zal H. M. Ie Konin gin Vrijdag a.s. een bezoek aan Twenthe brengen, waarbij de door den oorlog ge troffen steden Hengelo en Enschede zullen worden bezocht. De Koningin zal om 11.45 per trein te Hengelo aankomen. Op het station zal zij door het college van B. en W. worden ont vangen. Na de bezichtiging van de stad vertrekt de Koningin per trein naar En schede, teneinde ook hier de verwoeste deelen der stad te bezoeken. Op het stad huis te Enschede eullen besprekingen worden gevoerd met vertegenwoordigers der Twentsche bevolking. De Koningin zal bij deze gelegenheid persoonlijkheden uit de illegaliteit, uit de Twentsche industrie zoowel werkge vers als werknemers uit den landbouw, alsmede uit het sociale en cultureele le ven ontvangen. MINISTER SCHAGEN BEëEDIGD. Bij Kon. Besluit is benoemd tot Minister van Marine de kapitein-luitenqpt ter zee der marine-reserve J. J. A. Schagen van Leeuwen, wonende te Hengelo (O.) Hij is gisterochtend door H. Ï.L de Koningin beëedigd. De nieuwe minister is geboren te Pre toria (Z.-A.) 28 Augustus 1896, waar zijn vader, dr. J- A. Schagen van Leeuwen, lid was van het Hooggerechtshof der Zuid- Af rikaansche Republiek, tijdens het pre sidentschap van* president Kruger. mSTRIBUTIENIEUWS BONKAARTEN LA, LB en LC 6<hr. A 74 2 liter melk. B 74. C 74 VA liter melk. 402, 3 kg. aardappelen. BONKAARTEN LD en LE 608. D 74, E 74. 6 liter melk. 902 1 kg. aardappelen. TABAKSKAARTEN. T 42, 2 rantsoenen tabak. Er is een redelijke kans, dat op 15 Aug. een bon voor zachte zeep wordt aangewe zen, op 29 Augustus één voor waschpoeder, op 12 September één voor huishoud- of toi letzeep en op 26 September weer één voor zachte zeep. VASTE BRANDSTOFFEN. De bonnen gemerkt met „Eerste periode" tot en met „Zesde periode", voorkomende op de aan niet-particuliere huisbrandver bruikers uitgereikte bonkaarten W.A. 606 en W.B. 606, blyven tot nadere aankondi ging geldig. OPROEP DIENSTPLICHTIGEN. Naar wij te bevoegder plaatse verne men, is het bericht in eenige bladen, waar. uit zou moeten blijken, dat dc Nederlan ders, geboren in 1921, 1922, 1923 of 1924, voor den militairen dienst gekeurd zou den worden, voorbarig. Een desbetreffend voorstel is onderwerp van ernstige overwegingen. Voorloopig is voor de toekomst alleen te wachten een registratie van Nederlanders, geboren in een van de genoemde jaren. I^E BIJ BESLUTl VAN 9 JANUARI 1946 door Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland ingestelde commissie tot onderzoek en bestudeering van het vraagstuk van c!en aanleg van een zeehaven te Katwijk aan Zee heeft 29 Juli 1946 haar rapport uitgebracht. De vrijwel volledige commissie werd daarvoor door Ge deputeerde Staten ontvanger, waarbij de voorzitter der havencommissie, de heer P. de Bruin, nog een korte toelichting gaf, welke rede beantwoord werd door het lid van Gedeputeerde Staten, den heer mr, E. J. M. H. Bolsius. Sociaal en economisch noodzakelijk Het rapport, bestaande uit 59 blz., ver lucht met eenige foto's, is verdeeld in een zestal hoofdstukken, t. w.: 1. een en ander over de urgentie van het vraagstuk; 2. de belangen van Katwijk en het aoh- terjand; 3. de geldelijke belangen van rijjc, pro vincie, gemeente enz., 4. zandwinning uit zee, 5 kosten havenwerken, 6. conclusies. Deze conclusies luiden als volgt: 1. Aangezien de weder-opbouw van Kat wijk naar raming een bedrag van ongeveer 20 millioen guiden (prijsbasis 1946) zal vereischen, moeten bij de vaststelling der plannen de bestaansmogelijkheden der ge meente voor Je toekomst zoo krachtig mo gelijk worden bevorderd. 2. De bevolking van Katv/ijk heeft onder alle omstandigheden een krachtige ver- ONTSLAGEN PATIëNT PLEEGT AANSLAG OP ZIJN VROUW. Dinsdag heeft de 39-jarige C. R. S., wo nende in de Josephstraat te Rotterdam, getracht zijn vrouw in brand te steken. Hij sloeg een fleschje benzine op haar hoofd in stukken en wilde er de vlam in steken. Ge- Htkkig slaagde de vrouw erin naar buiten te vluchten. De man goot daarop benzine Joor de woning en stichtte brand. Een door de vrouw te hulp geroepen politieagent kon de vlammen nog tijdig dooven. De man was kort geleden uit het krankzinnigenge sticht Maasoord ontslagen. „Wij staan aan den vooravond van een ernstig conflict in het bankbedrijf, een conflict dat des te ernstiger is, aangezien bet bankbedrijf in verband met de mone taire saneering thans zulk een hoogst ge wichtige plaats in het bedrijfsleven in- neemt". Aldus werd gisteren medegedeeld op een persconferentie, belegd door de bedrijfs- unie van de samenwerkende organisaties van handels- er. kantoorbedienden, naar aanleiding van een dreigende staking on der het personeel van vier bankinstellin gen. De woordvoerder der bedrijfsunie gaf een uitvoerige uiteenzetting over de ont wikkeling van het conflict en over de op vattingen te dien aanzien van de werkne mers, en merkte met name op, dat dit con flict niet alleen de bankiers ee de employés tetreft, doch het geheeie Nederlandsche volk. Men zou het in hooge mate betreu ren, indien men verplicht zou worden de De Flevo-race 1946. Ronde- en platbo- demjachten kruisen voor den start in de haven van Enkhui zen op den tweeden dag van de race. A.N.P. P. staking te proclameeren. doch geen oogen blik zal men aarzelen hiertoe over te gaan, indien de werkgevers „halsstarrig" blijven. Na de bevrijding waren in de bespre kingen met de salariscommissie voor het bank- en effectenbedrijf als eischen» gefor muleerd: een salarisverhooging op grond der algemeene vergunning van het College van Rijksbemiddelaars, de erkenning van de bedrijfsunie, en de principieele bereid verklaring der commissie om te beraad slagen over een collectief arbeidscontract voor de geheeie bedrijfstak. Op enkele punten werd een bevredigend resultaat bereikt, doch niet op het stuk van erkenning der bedrijfsunie en van het Sluiten eener C. A. O. Ondanks de ontstellend lange werktij den en het vele overwerk door de mo netaire maatregelen onvermijdelijk deed het personeel in 's lands belang zijn plicht, doch het wenschte voor het extra- werk bezoldigd te worden volgens vaste normen, en niet door middel van gratifi caties. De bedrijfsunie besloot om het personeel van vier banken te adviseereen haar te machtigen een ultimatum op te stellen in zake regeling der salarissen als onderdeel van een C. A. O. Dit verzoek werd inge willigd. Van dit ultimatum, dat betrekking heeft op het personeel van de Amsterdam- sohe Bank en de Hollandsche Bank Unie te Amsterdam en van de Rotterdamsche Bankvereeniging en de firma Mees en Zonen te Rotterdam, is nog geen gebruik gemaakt. Den directies is verzocht hierover Voor a.s. Zaterdag te confereeren. De stand van zaken is dus thans zoo, dat indien de directies zich voor a.s. Zaterdag niet tot onderhandelen bereid verklaren, hun het ultimatum zal bereiken met het verzoek tot overleg in zake een salarisre- gelin als onderdeel van een C. A. O., en, indien aan dit verzoek tot onderhandelen niet wordt voldaan, op Maandag 19 Aug. bij de genoemde vier banken het werk zal worden neergelegd. bondenheid met de zee getoond. De ge aardheid der bevolking verzet zich tegen Verplaatsing. Het is mede in het belang van de koninklijke marine en van de han delsvloot, dat Katwijk als centrum van zeevarenden niet ten onder gaat. 3. De haringvisscherij, de hoofdbron van bestaan voor de Katwijksche bevolking, is van groot belang voor de levensmiddelen- voorziening van het Nederlandsche volk en voor den handel. Het is een Nederlandsch belang, dat die visscherij door de beschik king over een eigen zeehaven in stand wordt gehouden en tot grooteren bloei wordt gebracht. 4. De aanleg van een haven voor Katwijk moet op haar eigen verdiensten worden beoordeeld. Er worden echter ook 'belan gen van het rijk, de provincie, de spoor wagen en van Rijnland op zoodanige wijze h:j betrokken, dat van die zijde financieele .steun gerechtvaardigd geacht mag worden. 5. Voor de naaste toekomst zal met een vergrooting der schepen gerekend moeten worden. Bij den bestaanden toestand, nu Je Katwijksche schepen op IJmuiden als thuishaven zijn aangewszen, moet de vaar weg IJmuidenKatwijk worden verbreed en verdiept, waarvoor groote bedragen vereischt zullen worden. In het tegenover gestelde geval zullen de in dien vaarweg gelegen brugger thans beweegbaar, tot vaste landbruggen kunnen worden omge bouwd, hetgeen het verkeer ten goede komt. 6. Het hoogheemraadschap Rijnland zal kostbare werken moeten uitvoeren om de afwatering te Katwijk te verbeteren. De belangen van Rijnland en van de gemeen te Katwijk vallen hier op gelukkige wijze samen. 7. Voor de zeer precaire zand-positie in het Westen des lands opent zich een moge lijkheid tot zandwinning via een haven te Katwijk. Daarenboven zal die zandwin ning zoowel voor de kosten van aanleg als "oor die van onderhoud van de haven een factor van groote beteekenis zijn. 8. Er is een zoodanig complex van be langen bij den aanleg van een zeehaven te Katwijk betrokken, dat het vraagstuk niet alleen kan worden beoordeeld op grond van het belang der gemeente, doch als van meer algemeene beteekenis dient te worden erkend. 9. Nader zal moeten worden vastgesteld, te wiens laste' de kosten van de noodzake lijk geachte verdedigingswerken moeten worden gebrecht. 10. Op grond van vorenstaande conclu sies en gezien de uitgewerkte berekening van kosten, acht de commissie den aanleg van een zeehaven te Katwijk sociaal en economisch noodzakelijk en financieel vol komen verantwoord. Tenslotte zij nog vermeld, dat voor den aanleg van de havenwerken noodig zal zijn een uitgave ineens van rond 1.000.000 'erwijl het onderhoud en de cxolcitatie een joarlijksch bedrag van rond f 80.000.zul len vorderen. INSPECTIE ZUID-HOLLAND DIENST VOOR LANDBOUWHERSTEL. Het kantoor van de Inspectie Zuid-Hol land van den Rijksdienst voor Landbouw- herstel, Lange Voorhout la te 's-Graven- hage, is verplaatst naar Prins Mauritslaan 77 te 's-Gravenhage, telefoon 554034 Het kantoor is voor het publiek geopend dagelijks, behalve des Zaterdags, van 9 tot 12 uur v.m, en per tram te bere'ken met de lijnen 8 (tot halte Frankenslagl en 10 (tot het eindpunt), beid® in de richting Scheveningen. ooooo WEERSVERWACHTING tot Vrijdagavond. Aanvankelijk zwaar bewolkt tot ge- g heel bedekt, met eenige regen. Van- o nacht opklarend, doch morgen over- g o dag wisselende bewolking, met plaat- g g seiijk eenige buitjes. KoeL weer. opoopooooooooooooooooooooooooooooooooco

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1