DREEF MFUBELFN EETKAMERS STADSNIEUWS Wat Leiden voor aantrekkelijks biedt in den vacantietijd S. A. DE GRAAFF E.NXR.I. Kantoorbediende Aank. Bediende en Jongste Bediende BOEKHOUDER KANTOORBEDIENDE TED BOLT op het onbekende eiland KUNSTSCHILDER Ned. Bond van Spoor en Tramwegperso neel c.a. „Sint Raphael". In de gehouden ledenvergadering in het R.K. Militair Te huis Mare 34, had een huldiging plaats voor het 25-jarig lidmaatschap van „St. Raphael" t.w. de heeren S. J. Bizot, W. Chr. Mooye- kind en G. T. den Dubbelden van de NZH- Tramweg Mij. en den heer P. B. Beenker van de N.V. Ned. Spoorwegen. Bij monde van den voorzitter, den heer W. v. Dinten, zijn de jubilarissen toegespro ken en de diploma's uitgereikt. Verder werd nog mededeeling gedaan, dat de H.H.B. en W. toestemming hadden verleend voor het houden van een speldjes dag op 3 Augustus '46, ten bate van het ,,Mgr. Mutsaersoord" voor het weder op bouwen van het Herstellingsoord welke door de oorlogshandelingen geheel ge plunderd en vernield is. De vergadering had een heel gezellig ver loop, daar een commissie van drie heeren voor een kleine attractie had gezorgd en aan de aanwezige leden consumptie kon worden aangeboden. Aan de St. Catharina-school van de „Voorzienigheid", Hoogewoerd 57, zijn in de afgeloopen week geslaagd voor costu- mière: Jo Beenker, Nel v. Diemen, Ploon v. Diemen, Lina Vlasveld, Dora Zandber gen, Corry v. d. Poel, Riek Fassotte, Cor- rie Hoogeboom, Truus Kuipers, Corrie v. Leeuwen, Annie Nieuwsteeg, Rietje Noorts, Corrie de Romijn en Janny v. d. Veer. Af gewezen werden 3 candidaten. Voor 't exa men lingerie slaagden: Gerrie v. d. Berg, Cok Boogers, Plonie Doeswijk, Greetje v. Kins, Ria Kroeze, Ria Langezaal, Rie Lol- kes de Beer, Bep Lub, Tini Nelenhuis, Tini v. d. Puil, Tony de Romijn, Rientje Rooyak- kers, Betsy Schoon, Adri Schrama, Nelly Streefland, Grarda Strijk, Ini Tijssen, Ali v. d. Werf, Joke Wesseling, Cilia Zwetsloot, Corrie Zwetsloot, Annie Zwetsloot, Ja Zwetsloot, Mien v. Steenbergen en Toos Juffermans. Leidsche Maatschappij van Weldadig heid. Vrijdagmiddag hield de Leidsche Maatschappij van Weldadigheid in haar gebouw aan de Breestraat de algemeene jaarvergadering. De presidente, mej. D. M. J. Coebergh, deelde in haar openingswoord mede, dat de secretaris, de heer F. H. So- bels, verzocht heeft niet langer met het secretariaat te worden belast. Alhoewel de heer Sobels te kennen heeft gegeven een eventueele herkiezing als lid van het be stuur te zullen aanvaarden, zal worden omgezien naar een nieuwen secretaris. Ook mr. P. A. Pijnacker Hordijk, die de Maat schappij voorheen vele jaren als voorzitter heeft gediend, heeft voor zijn bestuurslid maatschap bedankt. De in druk vérschenen jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester, den heer G. R. D. Crommelin, werden in dank aanvaard. Tot bestuursleden werden herkozen prof. dr. J. A. J. Barge en de heer F. H. Sobels. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Nicolaas, z. van N. Rozier en C. Platteel; Johanna Gijsberta, d. van C. de Roode en G. van Muijen; Johannes Theodorus Paulus, z. van G. de Vrind en N. J. van Abswoude; Jacoba Helena, d. van J. H. Roman en G. Binnendijk; Albertus Johannes Hendrikus, z. van B. G. Dool en N. Cornet; Petrus Jeroen, z. van J. F. de Graaf en S. Hüsch; Cornelia Johanna, d. van A. P. van Nood en N. Rijsdam; Johan nes Jacobus, z. van J. J. van Mastrigt en Gi J. Havens; Arnoldina Philippina Maria, d. van J. Dirkse en A. P. Dernee; Jacobus, z. van I. Laterveer en M. Niehot; Wilhel- mina, d. van H. W. Fuchs en M. Siere; Jo hanna Petronella Maria, d. van A. J. van der Born en C. van Musscher; Sara Maria Louisa, d. van D. Baart en S. M. L. van den Hoek; Hendrik, z. van H. van der Laken en J. J. Giesbert; Cornelia, d. van C. van Beelen en N. van der Plas; Jacobus z. van A. de Graaf en D. Sepers; Dirk Arnoldus, z. van G. A. de Graaf en D. Sepers. Overleden: F. J. Bakker huisvr. van J. van der Made 71 j.; J. van der Blom wed. van J. Sloot 82 j. Zaterdagmiddag is de buitengewone zit ting der Staten-Generaal in naam van H.M. de Koningin gesloten door den minister president dr. L. J. M. Beel. OEGSTGEEST BURGEMEESTERSBENOEMING. De heer J. C. Baumann burgemeester van Oegstgeest. Bij besluit van 17 Juli is met ingang van 1 Aug. a.s. benoemd tot burgemeester van Oegstgeest de heer J. C. Baumann, hoofd van het bureau zuiveringszaken ter Pro vinciale Grifie in Den Haag. De heer Baumann, die woonachtig is in Voorburg, werd in 1884 geboren en was van 1912 tot 1916 burgemeester van Oude Tonge, waarna hij van 1916 tot 1928 het burgemeestersambt in Woubrugge be kleedde, om dit in 1928 te verruilen voor deze functie in de gemeente Overschie. Sinds de bevrijding van ons land had hij de leiding over de zuivering van provin ciaal- en gemeentepersoneel in Zuid-Hol land. De heer Baumann is lid van de Ned. Herv. Kerk en van de Chr. Hist. Unie. STAD N.S.B.-KNOKPLOEG IN OEGSTGEEST. In Oegstgeest' kwaim een N.S.B.'sche thuis. Maar ze vond' haar huis schoonge maakt en opgesierd en door anderen be woond. Daarop trok ze af en haalde eenige ge lijkgezinde geesten en vormde daarmee sa men een N S.B.-knoekploeg. De deur werd geforceerd en het stel begon,reeds meube len naar buiten te dragen. Maar in de tusschentijd hadden de Nederlandsche buren lucht van de affaire gexregen en ook het tumult gehoord. Dies vormde zich spontaan een nieuwe knok ploeg en aangezien de N.S.B. altijd ver in de minderheid geweest is, was aan deze in vasie spoedig en afdoende een eind ge maakt. Zelfs het gefingeerde flauwvallen van een der N.S.B -deelneemsters deed aan den goeden hfloop geen afbreuk. We hebben hier een van de voorbeelden, wélke moeilijkheden ons te wachten staan bij de vrijlating van de z-g. lichte geval len. Wij moeten eerlijk zijn het is natuur lijk een miserabele thuiskomst als je je boeltje niet meer vindt en als misschien anderen op een of andere rechtstitel het toegewezen hebben gekregen Miaar de op lossing van deze moeilijkheid moet niet gevonden worden op een manier zooals hierboven beschreven, want dit zal juist de positie van degenen die als lichte ge vallen worden vrijgelaten, niet gemakke lijker maken, en speelt alleen maar de op positie tégen de vrijlating in de kaart.- Verder moet het als een paal boven wa ter staan, dat deze losgelaten N.S.B.'ers niet een legertje gaan fonmeeren en ze zullen goed moeten begrijpen, dat een be roep op erbarming niet inhoudt, dat ze maar weer vrij hun gang kunnen gaan als of er geen vuiltje aan de lucht geweest is. Zij hebben het ons al moeilijk genoeg ge maakt en zij moeten niet door hun dom optreden die moeilijkheden nog vergrooten Want anders komt er spoedig een eind aan den goeden wil en de bereidvaardigheid die er inderdaad bij velen heerscht om hen weer in de Nederlandsche gemeenschap op te nemen. Van Meegeren op den praatstoel Naar aanleiding van het faillissement van den kunstsohilder Han van Meegeren, die met zijn „Vermeers" in het binnen- en buitenland de gemoederen der kunstcritici zoozeer in beweging wist te brengen, had het A.N.P. een onderhoud met den kun stenaar- „Ik had", aldus de schilder, „vijf zooge naamde „Vermeers" geschilderd. Een hier van maakte ik in Laren en de andere in Nice. In 1943 waren ze alle verkocht, op een na „Christus en de overspelige vrouw" Dit schilderij hing in mijn woning, toen ik op zekeren dag een heer Jtienstra van Stuyvesande op bezoek kreeg, die groote belangstelling toonde voor een echten „Frans Hals" dien ik bezat. Ik wilde dit sohilderij niet verkoopen, maar kwam op de gedachte hem mijn „Christus en de over spelige vrouw1' te laten zien. Mijn andere „Vermeers" waren reeds ondergebracht bij verscheidene kunsthandelaren. Mijn bezoeker toonde belangstelling en meende, dat hij het schilderij voor 2.000.000 zou kunnen onderbrengen. Ik wees hem met nadruk er op, te zorgen, dat de „Vermeer" niet aan Duitschland ver kocht mocht worden, maar toen hij zes we ken later bij mij kwam, ervoer ik tot mijn schrik, dat het schilderij door een zekeren Miedl, die bekend was als opkooper voor Goering, gekocht was voor 1.650.000. Overwegende, dat het te dwaas zou zijn den tusschenpersoon in het bezit te laten van de opbrengst van mijn doek, accepteer de ik, na eenige aarzeling, de brengsom van ƒ1.500.000 voor het schilderij. De ver koop van dezen „Vermeer" bracht de zaak aan het rollen. Want op 29 Mei 1945 kwa men twee heeren van het M G. bij mij met het verzoek hen te helpen aan inlichtingen omtrent Miedl, den opkooper van Goering, Zij deelden mij mede, dat zij van Rienstra van Stuyvesande vernomen hadden, dat het schilderij, hetwelk door Miedl opge kocht was, van mij afkomstig was. Men verweet mij collaboratie, omdat ik een stuk nationaal bezit aan den vijand had verkocht. Ik werd naar de Wetering schans gebracht en kon geen verklaring vinden voor den herkomst van het doek. Ik kreeg 5 minuten bedenktijd om het adres van herkomst bekend te maken, maar het lukte mij niet iets te verzinnen. Ik werd toen in een cel gébracht, waar ik 14 dagen verbleef zonder eenige commu nicatie met de buitenwereld Ik was erg opgelucht, toen ik na 14 dagen er uit moest en naar een gebouw in de Apollo- laan gevoerd werd yoor een tweede ver hoor. Ook hier vroeg men mij om het adres van herkomst en ik besloot mijn geheim prijs te geven. Er werd een proces-verbaal PROVINCIAAL KAPITTEL DER DUITSCHE JEZUÏETEN IN RUSSISCHE BEZETTINGSZONE. Duitsche Jezuieten te Rome ontvin gen een circulaire vermeldend dat er te Berlijn, in St. Clemens, een Provin ciaal Kapittel zou worden gehouden. Dit was een verrassing, want men meende dat de huidige omstandighe den dit onmogelijk zouden maken, aangezien de Jezuieten Provincie van Oost-Duitschland het grootste deel van de Russische bezettingszone van Duitschland omvat, zoowel als vroegere Duitsche gebieden door de Sovjets (Oost-Pruisen) en Polen (Si- lezië, Pommeren, enz.) geannexeerd. Het feit dat de Provinciaal van Ber lijn het Provinciaal Kapittel bijeen geroepen heeft, toont aan, dat de toe standen in deze streek voldoende ge stabiliseerd zijn om het mogelijk te maken voor afgevaardigden uit de verschillende deelen van dit gewest, het bij te wonen. Ondanks de zeer gewijzigde toestan den in Oost-Duitschland schijnen veel Jezuieten op hun post te zijn geble ven. In de stad Berlijn werken ver scheidene bekende Paters, waaronder P. Paul Rondholz S.J., samen met Do minicanen, wereldgeestelijken en lee- ken in het werk van opvoering voor Katholieke volwassenen (Katholisches Bildungswerk) dat zeer veel bijdraagt tot de heropvoeding en heroriënteering van Duitschland). C3IIOIIC3IIOIIC3IIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOMO Z Gymnastiek. 27 Juli: 4 August*» 2 uur: 10 Augustus: 25 Juli 7.30 uur en 8 Augustus 7.15 uur: Wandelen. 10 en 11 Augustus: Zwemmen. Programma „Zwem] „De Zijl". 23 Juli 8 uur: 25 Juli 8 uur* 26 Juli 8 uur: 28 Juli 1 uur: 29 Juli 6 uur: 30 Juli 8 uur: 31 Juli 7 uur: 2 Augustus 8 uur: 3 Augustus 3 uur: 9 Augustus 8 uur: Volksdansen. 23 Juli 7.30 uur: 25 Juli 7. 30 uur: en 8 'Augustus 7.30 uur: Regionale atletiekwedstrijden. Diverse es tafette- en sprintnuimmers met medewer king van een aantal Zuid-Hollandsche kam pioenen (aanvang 4 uur) voorafgegaan door een handbalwedstrijd H.V.L.(Haagsch elf tal (aanvang 2 uur) op het sportterrein aan den Zoeterwoudsche Singel. Atletiekwedstrijden tussohen Marine en Landmacht (aanvang 4 uur) voorafgegaan door een handbalwedstrijd HVL.Haagsch elftal (aanvang 2.45 uur) op het sportter rein aan den Zoeterwoudsche Singel. Gymnastiekdemonstraties met medewer king van de gyrrmastiekver. Brunhilde, Concordia, L.T.C. en Excelsior te Leiden, O.G A.V. te Oegstgeest en Hercules te Kat wijk, op het sportterrein aan den Zoeter woudsche Singel. Nat. Wandelconcours, georganiseerd door de Wandelsportver. „De Vroolijke Matro zen", Start en inschrijving: Sportpark Leidsche Hout. (Zie afz. aankondiging). 2 polowedstrijden „De Zijl". Polowedstrij-d L.Z.C. Oefenwedstrijd „Leidsche Watervrienden Polowedstrijd L.Z.C. v Zwemwedstrijden Speeltuinfederatie. 2 polo wedstrijden „De Zijl". Onderlinge wedstrijd „De Zijl". Oefenavond „Leidsche Watervrienden" met polowedstrijld1. Zwemwedstrijden LeidenOxford1 Oefenavond „Leidsche Watervrienden". Op het Stadhuisplein, uitgevoerd door een volksdansgroep van het Leidsche Volks huis, onder leiding van mej. M. Stolk, afge wisseld met vendelzwaaien door padvin ders. Op het Stadhuisplein. Op het v. d. Waalsplein onder leiding van Herman Stenz; accompagnatrice: mevr. Tilly SteniziLeening. 0 Tentoonstelling „De Hiollandsche Mblen"in de Lakenhal, aanvangende 24 Aug. Q OMCDIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIICDIIOIIC: f opgemaakt en ik dicteerde: „Rusteloos ge dreven door een beklemd affect, veroor zaakt door een te geringe erkenning, be sloot ik op een fatalen dag mij te wreken op de kunstcritici. Ik vatte het plan op een sohilderij te maken, volkomen in mijn eigen stijl, volgens mijn eigen concept, maar ik gebruikte daarvoor de verven van de 17e eeuw en vond een middel om een dergelijk sohilderij zoo te maken, dat het de vijf proeven kon doorstaan, die aan een 17e eeuwsch doek gesteld worden." Op de vraag welke deze vijf proeven zijn, antwoordde de schilder: „De vijf proeven zijn: de' stijlcritische, de alcoholproef (naar de oplosbaarheid), de chemische (op lood wit, in moderne schilderijen wordt zink wit gébruikt), de röntgenologische (lood wit laat geen stralen door) en de micros copische (naar de ultramarijn bestanddee- len, zooals die vooral voorkwamen in de ver van van Vermeer en Terborgh). „U moet goed begrijpen", zoo vervolg de de heer van Meegeren, „ik had jaren gestudeerd om deze resultaten te Kunnen bereiken. Ik leefde geheel afgezonderd van mijn vrienden en schilderde als in een roes dag in dag uit. Het was de heerlijkste tijd van mijn leven. Mijn wensch was al mijn 17e eeuwsche doeken in Nederland1- sche musea te brengen en zoo de voldoe ning te smaken, dat men mijn werk de er kenning gaf, die ik zelf moest ontberen." „En wat gebeurde er, toen u de bekente nis had afgelegd?" „Ik moest het bewijs leveren, dat mijn bekentenis waar was. Ik werd vrijgelaten en moest onder controle een dergelijk doek maken. Ik schilderde toen „Christus als jongeling in den tempel", maar ik was niet in topvorm. Ik kwam pas uit de gevange nis en ik vrees, dat dit schilderij niet erg goed gelukt is. Thans is men bezig ook de andere schil derijen aan een onderzoek te onderwerpen. Er 'zijn hiervoor vijf internationale des kundigen aangewezen. Veel hangt voor mij af van de resultaten van dit onderzoek." „Maar als het niu waar is, dat uw schil derij geen Vermeer is, dan is er geen na tionaal bezit, aan Duitschland verkocht. Kunt u daar iets meer van zéggen?" „Neen, maar er komt nog een aardige bijkomstigheid. Miedl heeft namelijk voor het aanbrengen van mijn „Vermeer" 143 echte oud-Hollandsche schilderijen terug ontvangen. Geen slechte ruil overigens". „Hoeveel hebben al uw „Vermeers" u opgebracht?" „In het geheel 5.000.000.die ik hoofd, zakelijk in huizen belegd heb, maar ik ben geen zakenman en ik geloof, dat i'k het niet erg handig heb ingepikt." „En uw faillissement?" „In November 1945 werd mijn faillisse ment aangevraagd vanwege den Staat der Nederlanden en de Rotterdamsche Bank. Het vreemde is, dat niet eens onderzocht werd of ik wel insolvent was. Zooals u weet had ik in Amerika een bod van ƒ5 000.000.dollar voor mijn schilderijen. Ik 'had ze kunnen terugkoopen van de ge dupeerden. Deze schijnen ze echter toch te willen houden. De faillissement-aanvrage werd in eerste instantie afgewezen, maar is in hooger beroep toegewezen en nu ben ik in afwachting van de verificatie alles kwijt." De heer van Meegeren besloot het on derhoud met te zeggen, dat hij misschien nog een proefstuk zou schilderen, indien het onderzoek zulks eisoht, „maar het valt mij op het oogenblik erg moeilijk de ver ven en bindmiddelen te krijgen, die daar voor noodig zijn." Verloofd: MIES THOOLEN en HERMAN DE VRIND. Leiden, 28 Juli 1946. Mare 114. Hooge Rijndijk 202. Receptie Van 45 u. in „Oud Hortuszicht" Witte Singel. 348 t Heden overleed tot onze diepe droefheid na een kortstondig, doch smartelijk lijden, voor zien van de H.H. Sacra menten der Stervenden, onze innig geliefde Man Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer MARINUS HENDRIKUS WAAYER den ouderdom van bijna 60 jaar. 9230 Namens de familie: Mevr. de Wed. M. WAAYER— v. d. VALK kinderen en klein kinderen. Leidschendam, 21 Juli 1946. Dr. v. Noortstraat 20. De H. Uitvaartdienst zal plaats hebben op Woensdag 24 Juli 9.30 uur in de Parochiekerk van den H. Laurentius. waarna de begrafenis zal plaats hebben op het R.K. Kerkhof al daar. Rozenkrans bidden: Maandag, en Dinsdag avond 8 uur. 9238 ARTS PRAKTIJK HERVAT Te koop aangeb. vooroorl. KINDERWAGEN Jcubertstraat 18a. 376 Tandh. Inrichting Kunsttanden, gebitten. Omzetten niet passend gebit. Reparaties voor 10 uur ge bracht, 's middags gereed. TELEF. 23970 Spreekuur van 94 uur tevens Maandag-, "Woensdag- en Vrij dagavond van 78 uur. H00GEW0ERD 88a Mevrouw Prof. Carp, Leid sche straatweg 16, Oegst geest vraagt een Hulp in de huishouding voor dag, of dag en naoht. tegen 1 September a.s. kl. gezin Goed loon. 9221 D. BRAAM LEVEN8MIDDELEN Leiderdorp - Konlngstr. 47 Vanaf heden 9232 telefonisch aangesloten onder no. 25872 DUBBEL BOEKHOUDEN Privaatlessen gevraagd, meerdere per week, ter be koming van Mercurius-di- ploma. Brieven onder no. 9236 Bureau van dit blad. In ruil aangeb. een T.W.N. 98 c.c. MOTORRIJWIEL tegen een zwaarder, e.v. te koop en motor tot 350 c.c. te koop gevr. Brieven on der no. 370 Bur. v. d. blad. Handelskantoor vraagt met ervaring, mi Fa. J. W. B0NDA, OUDE VEST 23, LEIDEN Gevraagd voor direct, omgeving Leiden aan standaardisatiebedrijf, annex melkinrichting. Bekendheid met administratie vereischt. Salaris regeling na overleg. Brieven Bureau v. d. Blad onder No. 9234. KATWIJK ALGEMEENE BEKENDMAKING! Thans wordt door verschillende Ziekenhuisvereenigingen en Maatschappijen actie gevoerd voor ledenwerving. Het Bestuur van de VERPLEGING KATWIJK deelt U mede dat inschrijving van nieuwe leden en contributie-inning voor deze vereeniging uitsluitend geschiedt door de boden C. VAN BEELEN EN A. HAA8NOOT. Ons tarief is billijker met gunstiger voorwaarden. Mocht U nog geen lid van onze vereeniging zijn, laat U dan door een der hierbovengenoemde boden inschrijven. 9233 GEVRAAGD: vrij van militairen dienst, bekend met boekhouden en typen. Goed salaris voor actieve krachten. Brieven onder No. 9122, Bureau van dit Blad. 19. De ouwe kereltjes schrokken zich bepaald een hoedje. Ze waren opeens allemaal stil en keken naar de hoek. waaruit die geeuw van daan kwam. Met wijdopen monden van verba zing gaapten zij Ted aan alsof hij werkelijk een bovenaards wonder was, zoals Rita voorspeld had. Toen begonnen ze heftig gebarend weer tegen elkaar te praten. Maar Ted kon van hun gekakel niets verstaan en hij was benieuwd wat ze nu weer van plan waren. Juist had hij dit gedacht of al die gebaarde mannetjes stoven achter elkaar de deur uit. „Die voeren wat in hun schild", meende Ted, „ik zal maar eens gaan kijken of ik Rita niet kan opsnorren, voor ze weer wat nieuws met me uithalen." 2 NAAISTERS- en s 1 KLEERMAKERSMACHINE te koop aangeboden 2e Groenestesg 29, Leiden- Ruime sorteering Prima afwerking i BURGSTEEG Galvaniseeren Waschteilen, emmers, enz., Vertinnen meikgereedschap pen, herstellen van bascu les. gewichten regen- en wasch kuipen. hooibouwart. asfalt, varkenstroggen enz. enz. Ook inruilen. Vanouds A. J. Hartwijk, Goederen beurs, Nieuwe Beesten markt 79 (veemarkt). Tel. 26627—24013. 9227 Net R.K. meisie zoekt LEUKE VRIENDIN 23 jaar. om gezellig mee om te 'gaan en ook nog een week vacantie ergens door te brengen. Brieven onder no. 372 Bureau van dit blad. DAMESMANTEL te koop. maat 42, tevens licht grijs heerencostuum maat 48 (o. kw.) z. g a. n. ■te ruilen voor dito maat 50 Te bevr. Zoeterwoudsche Singel 4 tusschen 6 ei uur. zoekt voor hem passende werkkring, liefst in Lei den. Brieven onder no. 371 Bureau van dit blad. Biedt zich. aan NET MEISJE ;or de morgenurén, jaar. Br. onder no. Bureau van dit blad. TE KOOP Huisk. ^meubl. (eiken), Dressoir, theek., spiegel, tafel, 6 stoelen, benevens bloemtafeltje, tafelkleed. Hoefstraat 65 A. 374 Gevraagd een R.K. BAKKERSKNECHT boven de 18 jaar. Joh. C. de Jong. Schenkel weg 47, Zoeterwoude. 9228 MACHINESCHRIJVEN Privaatlessen gevraagd ter bekoming van diploma. Brieven onder no. 9235 Bureau van dit blad. BOUVIER WASSENAAR Abonnementen en advertentiën wor den aangenomen door J. BROUWER ACHTERWEG 44

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 4