F.ANTONIETTI L2IDSCH TRIBUNAAL STADSNIEUWS Goemans Visser Fröbel-Rnderwqzeres TED BOLT op het onbekende eiland ZWARTBLAAR PINK DE ZAAK SIKKENS. Behandeld Werd de zaak tegen O. L. J. Sikkens, oud-burgemeester van Oegstgeest, Aan de zeer uitvoerige dag vaarding tegen bekl. ontleenen we volgen de punten: Sinds 28 November 1940 tot aan be vrijding lid N. S. B.; 3 Sept. 1941 belofte van trouw aan den leider afgelegd; sinds 1 October 1942 lid N. V. D. In Aug. 1941 «Jiensten aangeboden „Vrijwilligers Le gioen Nederland welke dienstneming niet is doorgegaan omdat hij te oud was. Begin 1943 aan S.D. aangegeven, dat A. Kreuzen te Laren, wapens in zijn huis verborgen zou hebben en dat deze aan hem (beschul digde) vuurwapens zou te koop hebben ge vraagd. Omstreeks zomer 1942 aan twee officieren van S.D. verraden, dat bij de familie Herman te Laren, door de radio naar Engelschen zender werd geluisterd. Verd. had tevens medegedeeld, dat bij een huiszoeking bij Herman waarschijnlijk ook de Joodsche overbuurman E. Diamant op heeterdaad betrapt zou worden. Huiszoe king is niet doorgegaan, omdat de inspec teur van politie te Laren W. A. N. Boog, Duitsche officieren heeft weten te overre den van een overval af te zien om vervol gens familie Herman tijdig te waarschu- wen. Omstreeks Nov. 1940 aan Duitsche politie te Haarlem, te verraden, dat H. Treffers, thans wonende te Utrecht, zich tegenover hem (verd.) in anti-Duitschen zin zou hebben uitgelaten. Bij zijn instal latie als burgemeester van Oegtstgeest (Aug. 1942) in het openbaar voor alles dank te brengen aan den Rijkscommissa ris voor het in hem gestelde Vertrouwen, alsmede aan der. Ortsgruppenleiter der N. S. D. A. P. Grüning te verklaren op aan gename wijze te zullen samenwerken. In 1943 een gedicht te hebben gemaakt en gepubliceerd, waarin de Engebche „lucht- piraten" werden gehekeld. In het algemeen blijk heeft gegeven van Nat. Soc. of fas cistische gezindheid door bij zijn installa tie als burgemeester te verklaren dat het tot zijn taak zou* behoorer., de bevolking van Oegstgeest den zin voor het nieuwe bij te brengen, alsmede, dat men er op kon rekenen, dat hij in Oegstgeest de Nat. Sco. gedachte zou hoog houden en dat hij zich in zijn bestuursdaden door haar zou laten leiden. Door zich meerdere malen te laten fotografeeren in gezelschap van diverse personen, w.o. een functionaris van de N. S. B. en een Duitsch militair, waarbij de monstratief „Volk en Vaderland" en de Zwarte Soldaatv omhoog werden gehou den en vertoond. Vanaf Juli 1942 geduren de ongeveer een maand werkzaam is ge weest voor de Ned. Kultuurkamer, door in genoemd tijdvak de functie te bekleeden van bestuurder van de vakgroepen studio's en fabrieken, filmtheaters en verhuur. Voordeel heeft getrokken uit zijn ambt van burgemeester en zijn werkzaamheden bij de Kultuurkamer. Omstreeks Juli 1941 heeft verzocht om bij een ariseering van het Rex Theater te Hilversum hem te be noemen tot Verwalter of Directeur. Radio toestel heeft mogen behouden." Als eerste getuige werd gehoord de heer Kreuzen uit Laren, die een schuld had te vorderen op verdachte. In ruil daarvoor had Sikkens hem twee dienstrevolvers aan. geboden. Get. was hierop echter niet in gegaan. Later had hij zich voor de Duit- sohers te verantwoorden wegens verboden wapenbezit. Dit moet op aanklacht van Sikkens geweest zijn. RADIO voor Woensdag. HILVERSUM I. 9.15 Ziekenbezoek en Nederlandsche lie deren; 10,30 Morgendienst; 11.15 Cello-re cital; 13.45 Gr. platen; 14.— Kamermuziek; 14.50 Zang en piano"; 16.15 Kinderkoor; 17.45 Omroeporkest; 21.05 Stichtsch Ka merorkest. HILVERSUM n. 9.Gr. platen; 10..Morgenwijding; 11.45 Voordracht; 13.15 Gr. platen; 14.15 Cello, fluit en piano; 15.Voor de jeugd; 16.45 Vacantiekrant; 20.15 Vacantieplan- nen; 21.55 Dansorkest, GEMEENTERAAD VAN LEIDEN. Bij den tijdelijken gemeenteraad van Leiden zijn verzoeken om ontslag binnen gekomen van: J. Dek als onderwijzer aan de jongensschool voor U.L.O.; van mej. N. II. Blaak als onderwijzeres aan de meis jesschool voor U.L.O.; van F. H. N. Bloe- mink als hoofd der school voor voortgezet gewoon L.O.; van M. v- Zwieten de Blom als onderwijzeres aan de school voor bui tengewoon L.O.; van mevr. J. B. Puissant Bot als onderwijzeres dan de opleidings school voor U.L.O. aan de 3 Oct.straat; van mej. J. C. Baars, als hoofd v. d. bewaar school a. d. Atjehstraat. Voorgesteld wordt een overeenkomst met de gemeente Noordwijk tot de levering van gas voor den termijn van 25 jaren; ter wijl een wijziging in overweging wordt gegeven van de overeenkomsten met de gemeenten Koudekerk a. d. Rijn, Moerka- pelle en Rijnsburg betreffende de leverir^ van electriciteit. Deze laatste wijziging betreft het tarief; op instignatie van Ged. Staten wordt thans voorgesteld, eventueele tariefsverhoogingen in Leiden, voorzoover niet ingevoerd we gens verhooging der kosten van productie en /of distributie der electrisdhe energie, niet te doen gelden voor deze gemeenten. B. en W. geven den raad voorts in over weging een som van f 44.800 beschikbaar te stellen voor het herstel van de zwaar ge havende lagere school aan de Paul Kru gerstraat; de kinderen zijn thans aan de Oude Vest ondergebracht, hetgeen tot vele klachten en bezwaren aanleiding geeft. Een crediet van 1.300 wordt gevraagd voor de inrichting van een drietal tijde lijke speelterreinen en wel één op een ter rein bij het z.g. woonwagenkamp langs den Lagen Morschweg, één op een perceel grondi nabij de Sitterbrug en één op een gedeelte van het Schuttersveld Met het oog op 4e wenschelijkheid tot vernieu wing van de watergasfabriek, vragen B. en W. de ter beschikking stelling van een be drag van 130.000 voor den aankoop van een moderne watergasinstallatie. Deze kos ten kunnen ten laste van-het Vernieuwings fonds der fabrieken worden gebracht. Voorts komt er een voorstel aan de orde om een uitkeering ineens te verstrekken aan hen, die op 5 Mei 1945 een gemieente- pensioen of een soortgelijke uitkeering ge noten of in den loop van 1945 zijn gaan genieten. Deze uitkeering ineens wordt voorgesteld1 naar aanleiding van eenzelfde regeling van Rijkswege. Door het buiten werking stellen van de desbetreffende maatregelen van den bezet ter zijn alle bepalingen betreffende het toezicht op het houden van collectën en in*- zamelingen komen te vervallen. Teneinde dezen ongewensdhten toestand op te hef fen stellen B. en W. voor, de voormalige desbetreffende artikelen van de verorde ning op de Straatpolitie weder in te voe ren. Ten einde de hinderlijke overlast van danspartijen voor de omgeving zooveel mo gelijk te beperken geven B. en W. den raad in overweging de verordening op het ma ken van mechanische muziek en geluid in dier voege te wijzigen, dat verboden zal zijn, hetzij langs mechanischen weg, het zij bij het geven van gelegenheid tot dan sen voor de omgeving hinderlijke muziek of geluid ten gehoore te brengen. Ter bescherming van postduiven adhten B. en W. het gewenscht te kunnen optre den tegen eigenaars of gebruikers van z.g. windcharges of andere toestellen, voorzien van een sneldraaiende propeller, alsmede tegen eigenaars of gebruikers van antenne draden. Zij stellen den raad voor een des betreffende verordening in het leven te roepen. Op verzoek van de vakgroep Schoenher stellers adiviseeren ten slotte B en W. tot het vaststellen van een verordening, waar bij het in het algemieen verboden zal Zijn een bedrijf van een schoenmaker of schoen- hersteller voor het publiek geopend te hebben op Zaterdag na 13 uur. De ge meenteraad komt op Maandag 22 Juli te 2 uur bijeen tot het behandelen van boven staande onderwerpen. DISTRIBUTIENTEUWS. Morgen zijn de letters U en V aan de beurt voor het afhalen van schoenenbon nen. Voor aanvragen werkkleeding de let ters U. en R. Bloemencorso als tweede deel. Onder voorzitterschap van den heer W. van der Laan kwam gisteravond de 3 Oc- tobervereeniging in vergadering bijeèn ter vaststelling van de a.s. feestplannen. De voorz. deelde mede waarom deze ver gadering eerst nu gehouden kon worden in plaats van Mei. Er was een voorstel voor een historischen optocht ingekomen van den oud-archivaris dr. J. W. Verburgt, voorstellend het bezoek van Maximiliaan van Oostenrijk aan Leiden in 1508. Dit plan was geheel uitgewerkt, doch toen men er mee bij den costumier kwam, deel de deze onvoorwaardelijk mee, dat voor dit onderwerp geen costumes voorradig waren en met het oog op de textiel- schaarschte kon men ook niet tot aanmaak over gaan. Het plan moest dus vervallen en plaats maken voor een ander, dat weer eenigen tijd vorderde. Daarom dit uitstel. Na voorlezing der notulen deelde de voorz. mede, dat oud-burgemeester mr. v. d. Sande Bakhuyzen het eerelidmaat schap der ver .heeft aanvaard, terwijl bur gemeester v. Kinschot het hem aangebo den eere-voorzitterschap heeft aangeno men. De voorz. bracht hierna de feestviering van het a.s. 3 Octoberfeest ter sprake. Op 1 Oct. zal door Ex Animo in de Pie terskerk een zanguitvoering worden gege ven, op 2 Oct. de gebruikelijke, taptoe, op 3 Oct.: reveille vanaf het bordes van het Stadhuis door de politiemuziek (zijde Vischmarkt), koraalmuziek, uitdeeling van haring en wittebrood, voor de ochtend feestviering worden nog plannen gemaakt; 's avonds cabaret in de Stadszaal, avond feest en vuurwerk op het Schuttersland. De hoofdschotel van de feestviering vormt weer de historische optocKt, ditmaal gecombineerd met een bloemencorso. De historische optocht zal voorstellen het vertrek van Karei II, koning van En geland, van Scheveningen naar Engeland. Willem II was getrouwd met een zuster van Karei I van Engeland, die in 1649 Werd onthoofd. Engeland was toen zonder koning en kreeg een republiek onder Cromwell tot 1660. De zoon van den ont hoofden koning, 'Karei II, was naar Frank rijk gevlucht en keerde na het einde van de republiek via Holland naar Engeland terug. In Den Haag vertoefde hij een week en werd overal gefeteerd. In 1660 ver trok hij weer naar Engeland. De heer B. de Koning gaf hierna nog een korte uiteenzetting van den optocht, doch een indruk van het historisch gedeelte wilde hij bewaren tot het feest zelf. Er zullen 200 personen aan kunnen deel nemen. Het gegeven speelt zich af in een van de fraaiste tijdperken onzer geschie denis wat de costumeering betreft. Het zal een schouwspel worden, dat Leiden waar dig is! Het historisch gedeelte zal gevolgd wor den door 'n bloemencorso, waarbij de mede werking der buurtvereenigingen zal wor den verzocht. De vereeniging zal voor de mooiste groepen fraaie prijzen beschik baar stellen. De route en de duur van den optocht zullen vergeleken bij vorig jaar aan merkelijk bekort worden en duren van 14 uur. De deelnemers aan den optocht zijn tijdens de pauze welkom bij het be stuur in Oud Hortuszicht. Het feestplan werd algemeen goedge keurd en nadat bij de rondvraag nog ver schillende sprekers het woord hadden ge voerd, volgde sluiting der vergadering. UNIVERSITEIT. Geslaagd: artsexamen le gedeelte: de heeren: P. J. Kuijper te 's-Gravenhage, F. W. F. Airnd't te 's-Gravenhage, G. R. van Veen te BloemenJdlaal, J. B. Lips, te Rot terdam, A. H. Goorhuis te Voorburg, J. Roosdorp te Katwijk aan den Rijn; arts-exaimen 2e gedelte: de heeren: A. M. J. Dresselhuijs te 's-Gravehhage, C. A. Hofstede te Wassenaar, J, v. d'. Broek te Leiden; doctoraal-examen geneeskunde 2e ge deelte: mejuffrouw B. J. v. d. Berg te IJs- selmonde, mejuffrouw P. Elshove te 's-Gra venhage, mejuffrouw J. H- M. v. d. Snoek te Loosduinen, de heeren G. A. M. v. As sen te Rotterdam; apothekers-examen (le gedeelte): mej. M. A. Groot, mejuffrouw E. J. Landaal, mejuffrouw A. F Plemper van Balen, me juffrouw C. W. J. van der Spek en de heeren: L. Frankenhuis, Raden Hartono Wignjodisatro, Ie Djhing Liong, H. W. Kas- tein, T. Meijers, P. J. Prosé, Siem Tjien Hian. Voor het doctoraal examen philoso- phie slaagde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam cum laude de heer mr. D. C. Mulder. Chr. H.B.S. Voor eindexamen A. Litt. Econ. afd. zijn geslaagd: Rola van Cittert, L. A. Colijn, A. van Dijk, J. W. Filippo, J, J. Gijsman, B. de Jong, M. Monteba, Ma- ryke Nypels, H. v. d. Ruit, J. Stoelman. C. J. Taat en H. W. Westeneng. Afgew. geen. Voor het diploma „Lingerienaaien" slaagden in huize „Duinzigt" te Oegst geest, de dames: Jo v. d. Poel Greet v. d. Geest, S. van Leeuwèn, Jac. Péchêr, D. Feijen, A. v. d. Geest, S. Straathof, Paula Witteman en J. Vreeburg. Voor costuum- naaien: T. Tetteroo, N. Huigsloot, R. Oos. terveer. Vóór diploma „typen"; C. v. d. Heiden en (N. de V.) N. Huigsloot. Katholieke Jonge Middenstanders. Nog even ter herinnering wijzen wij erop, dat morgenavond om 8 uur in het Anto- ïiiusclubhuis aan de Mare Rector Brans Nationaal Aalmoezenier v. d. K. J. M. V., komt spreken voor de K. J. M. V., voor de Katholieke- Jongis Zakenmiddenstanders en alle Jonge Middenstanders uit Leiden en omgeving. Een welsprekende redenaar en verder een vlot cultureel programma ter omlijsting. Komt allen! Vrije toegang. Stadsraad PI. Staf N. K. J. B. K. J. B. „Hartebrug." Naar aanleiding van tegenstrijdige mededeelingen, wijzen wij er nog eVen op, dat er morgenavond een groote bijeenkomst is van alle K. J. M. V.'ers uit de stad in ons clubhuis, waar de nationale aalmoezenier, rector H. Brans zal komen spreken over het onderwerp: „Van binnen-uit, van onder af". Wij ver wachten dus allen morgenavond om 8 uur. De kajotters verwachten wij eveneens op dien avond in de bestuurskamer van het clubhuis ter bespreking van het te houden K. A. J. congres in het Olympisch Stadion *te Amsterdam. De penningmeester zal eveneens aanwezig zijn voor de verreke ning der contributie. „Mgr. Mutsaersoord". Op 3 Aug. a.s. zal er in Leiden een speldjesdag worden georganiseerd ten bate van het Herstel lingsoord voor Spoor- en Tramwegperso neel ,,Mgr. Mutsaersoord". Dit herstellings oord is tijdens de Duitsche bezetting 'zoo goed als geheel verwoest en het Spoor- en Tramwegpersoneel is hard aan het werk om het weer in zijn oude glorie te doen 'herrijzen. Men zal begrijpen, dat hier on noemelijk veel geld voor noodig is. Dit is echter wel te bereiken, als iedereen mede helpt. Daarom doen wij een beroep op het geheele publiek. Werkt mede om dezen speldjesdag tot een goed einde te brengen. Helpt U op uw beurt het Spoor- en Tram wegpersoneel en U zult er geen spijt van hebben. Ons Herstellingsoord, kan, moet en zal herrijzen. Gisteravond hield de Kleinhandel in Aardappelen een vergadering, waarin de opkomst groot was. Het doel dezer bijeen komst was een algemeene actie te voeren voor de winstmarge der aardappelen, wel ke algemeen te laag wordt geacht Het voorstel van den kleinhandel is, dat de aardappelinkoop met 1 cent per kg. zou worden verlaagd en de verkoopsprijs het zelfde zou blijven. Er werd door het direc toraat der prijzen 0.60 per 100 kg. toe gezegd, waarop men dan ook kon gaan in- koopen. Daar uit de rapporten is gebleken, dat de 'kleinhandel in aardappelen sinds den nieuwen oogst met negaitief resultaat 'heeft gewerkt, werd nu besloten, voorloo- pig geen aardappelen meer in te koopen met de voorgestelde winstverhooging van 0.60 per 100 kg. Wel echter zal er wor den ingekocht wanneer de winst met 1 cent per kg. zal worden verhoogd. Een en ander gebeurt in samenwerking met de steden Rotterdam, Den Haag, Utrecht en Amsterdam. Alle kleinhandelaren, die in deze vergadering tegenwoordig waren, verklaarden zich unaniem Voor dezen eisch. VERKIEZINGSACTIE. Aan onze Propagandisten zij hierbij me degedeeld, dat vanaf hedenavond het pro pagandamateriaal aan de bekende adres sen kan worden afgehaald. BuurtvergaderLngen. Voor zoover noodig verwijzen wij naar de advertentie in de „Leidsche Courant" Van gisterenavond en sporen wij alle Ka tholieken aan tot het 'bezoeken van de zeer nuttige bijeenkomsten, welke zullen, wor den gehouden: Htden, Dinsdagavond in de Gymnastiek zaal van de R. K. School in de Potgieters laan. Woensdagavondin café restaurant „Royal" aan de Doezastraat. Donderdagavond in het St. Antonius- clubhuis aan de Mare, en Vrijdagavond in de Gymnastiekzaal van de R. K. School in de Lusthoflaan, alle te 8 uur. In deze bijeenkomsten zullen vier van onze R. K, Gemeenteraadsleden u voor lichting geven over de belangrijkheid van de verkiezing op 26 Juli a.s. Maar bovendien is u in de gelegenheid uwe mogelijke bezwaren en moeilijkheden met hen te bespreken en vragen te stel len. Wij vertrouwen, dat zeer velen het op prijs zullen stellen, dat in elke parochie en in eigen naaste omgeving deze gelegen heid wordt geboden. Het Bestuur van de Alg. R. K. Prop. Club „Dr. Schaepman". Konijnententoonstelling, Vrijdag avond wordt in de Stadsgehoorzaal een konijnen-tentoonstelling geopend. Deze opening geschiedt te half acht door den voorzitter, den heer J. Rol. Er zijn 1150 inschrijvingen. De tentoonstelling zal Za terdag en Zondag den geheelen dag ge opend zijn. Gisteravond is de 16-jarige B. V. by het halen van een bal van het dak van de fabriek van v. Wijk in de Vestestraat door een lichtraam gestapt. Hij werd met een slagaderlijke bloeding aan het linkarbeen door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. X— WARMOND Huldiging wethouders. Alhier is on der eere-voorzitterschap van den burge meester een comité opgericht, hetwelk tot doel heeft, om de scheidende wethouders Zwetsloot en Oudshoorn, die resp. 20 en 23 jaar de gemeente Warmond hun beste krachten hebben gegeven als wethouders, een stoffelijk huldeblijk van de gemeente aan te bieden. Indien de plannen voort gang zullen vino en, dan zal aan hen een zilveren 'geschenk worden aangeboden op een bijzondere raadsvergadering, welke gehouden zal worden op 23 Augustus a.s. Het uitvoerend comité, onder voorzitter schap van notaris Rorneijn. is bereidt aan het werk, om deze plannen te verwezen lijken. VOORSCHOTEN Personalia. Voor het doctoraal examen in de Germaansche taal en letterkunde Duitsch is te Nijmegen geslaagd de eerw. zuster A. C. Bisschop O.P. Reizen voor halven prijs. In aansluiting op het bericht waarbij de wederinvoering van het algemeen spoor wegabonnement werd gemeld, zal eerlang ook de invoering van een z.g. vastrecht- kaart wofden verwacht. Er zijn tal van zakenmenschen, die veel reizen, doch niet voldoende, om er de kosten van een alge meen spoor weg abonnement uit te halen. Teneinde ook deze reizigers tegemoet te k-ornen, zullen zoo spoedig mogelijk na de invoering van de algemeene abonnements kaarten vastrechtkaarten worden inge voerd, die 35.per maand voor de twee de klasse en 24.per maand voor de der de klasse zullen kosten. De houders van deze kaarten zullen het recht hebben op vertoon daarvan te reizen tegen het halve cnkele-reis-tarief in de betrokken klas. Evenals voor de algemeene abonnements kaarten is ook voor de vastrechtkaarten een pasfoto vereischt. Met groote vreugde en dankbaarheid aan God ge ven wij kennis van de ge boorte van onzen Zoon en Broertje PAULTJE die bij het H. Doopsel de namen onving PAULUS PETRUS LEONARDUS MARIA H Stol M. L. Stol—Lörsch Leiden. 14 Juli 1946. De Sitterlaan 11. 325 Tijd. St. Elis. Ziekenh. Met groote blijd- schap geven wij <S> kennis van de ge- boorte van onzen Zoon en Broertje, die bij het H. Doopsel de npmen ontving van ROBERTUS ARNOLDUS G. Kuiters W. M. Kuiters Raaphorst Marianne Hansje 334 Leiden. 13 Juli 1946. Tydel. St. Elis. Gesticht. t Hiermede vervullen wij den droeven plicht U kennis te ge ven van het overlijden door een noodlottig on geval van onzen lieve ling CORNELIS LEONARDUS in den jeugdigen leeftijd van 6 jaar. Namens de familie: A. F. v. d. Pouw W. v. d. Pouw Van Dijk Arie Alphen a. d. Rijn Nesse 7 9092 De Engelenmis. waarna begrafenis. Woensdag 17 Juli. v.m. 8 uur, in de parochiekerk St. Joan nes de Dooper te Bos koop. 9092 t Heden overleed na ;en kortstondige ziek te, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden in het St, Elisabeth Ziekenhuis te Leiden onze lieve Vrouw. Moeder, be huwd-. Groot- en Pleeegmoeder Mej. JOHANNA DROOGH geb. ZOET in den ouderdom van 74 jaar. 9089 Haar diepbedroefde man. kinderen, be huwd en kleinkinde ren. Uit aller naam, J. C. Droogh Oude Wetering, 14 Juli 1946. t Heden overleed in het St. Elisabeth Ziekenhuis, na een kort stondige ziekte, voor zien van de H.H. Sacra menten der Stervenden mijn innig geliefde Pleegmoeder Mej. JOHANNA DROOGH geb, ZOET in den ouderdom van 74 jaar. 9090 Haar innig geliefde pleegdochter. M. M. Volland Oude Wetering, 14 Juli 1946. y DANKBETUIGING Voor de groote belangstel ling. ondervonden bij mijn terugkeer uit Rusland, be tuig ik allen mede namens mijn ouders, hiervoor op recht harteliiken dank. Theo Guleij. Kooipark 8, Leiden. 327 Adverteert in dit blad 9091 TANDARTS TE ROELOFARENDSVEEN. van 18 Juli t/m 31 Juli GEEN SPREEKUUR BESTELT TIJDIG UW BLOEMBOLLEN EN ZADEN BIJ: HILLEGOM Winterbloeiende Lathyrus zaden voor de kas van Amerikaansche Import tij dig leverbaar. Bestelt spoe dig. want de voorraad is beperkt. 8907 De vertegenwoordiger A. W. JANSSEN, Riinsater- wo,ude 28, hoopt U binnen kort te bzoeken, VENDUHUIS DER NOTARISSEN OpDonderdag 18 Juli a.s., des v.m. 10 u., zal om con tant geld pu bliek worden verkocht: DIV. MEUBILAIRE GOEOEREN waaronder BROEIKASTJE 150 x 75 x 90 cm. met centrale verwarming. Kijkdag: Woensdag a.s. van 10—4 uur. 9100 De Vendumeester T. BEEUWKES AANHANGWAGEN VOOR INVALIDE ook geschikt voor vervoer van twee kinderen, m/gr. bagageruimte, te bevesti gen aan ieder rijwiel. Luxe, comfortabel model z. g. a. nieuw. Bez. Mauritslaan 8. Oegstgeest. 328 SCHRIJFMACHINE te koop aangeboden. Te bevragen Van 't Hoffstraat no. 32a. 330 BAKKERSBEDIENDE b. z. a. speciaal voor de broodbakkerij Leiden of omgeving. Br. onder no. 326 bur. van dit blad. Terstond gevraagd een NET MEISJE werkster aanwezig. Zon dags vrij. H J. van Velzen Kniplaan 2, Voorschoten. Tel. 573. 9084 Te koop aangeboden een Waschmachine zoo goed als nieuw. W. J. v. d. Meer, LaagBoskoop 68, Boskoop. 9088 Gevraagd St. Barbara Frö belschool te Leiden met in gang van 1 October een tij delijk 9095 Brigven gaarne zoo spoe dig mogelijk aan het Be stuur der school, Hooge- woerd 57. VERLOREN grijze zomerjas (visch- graat) gaande Oude Vest, Haven, Lage Rijndijk naar Nieuwe Wetering. Tegen belooning terug te bezor gen bij M. Schenk te Nieu we Wetering. 9097 14. Erg prettig voelde Ted zich niet daar bo ven op zijn reigersnest. Hij prakkizeerde zich suf naar de manier om uit zijn benarde positie weg te komen, maar er schoot hem niets te bin nen. De dag verstreek, de zon verdween achter de horizon en het werd bitter koud. In elkaar gedoken wachtte Ted af. Waarop? Hy wist het zelf niet. Plots hoorde hij boven zich een af schuwelijk gekTijs. Hij keek omhoog en zag de aasgieren, die in wyde kringen boven hem cir kelden. „Die zijn er ook vlug bij", dacht Ted. „Ik ben nog niet eens dood!" l\Jaar tegelijkertijd besefte hij ook, dat het niet meer zo heel lang kon duren, of het was zover.als er tenmin ste geen hulp kwam opdagen. Wie zou hem ech ter nog kunnen helpen? Op nieuw schrok hij op. Weer had hy een geluid gehoord. Het was alsof ergens vandaan iemand hem „Psssst" toe riep! VERLOREN in Roelofarendsveen pols horloge met ledéren band je. Teger» bel. terug te bez. Wed. A. Engel. Achterweg Nieuwe Wetering. 9099 TE KOOP vier stoelen en 2 armstoe len.. 2 teekenplanken 80 120 en 1 teekenhaak 1 ra diotoestel en 1 luidspreker. Oude Singel 112. 9098 GEVONDEN een 'damespolshorloga om geving Rijpwetering. Tegen advertentiekosten terug te bekomen te Hillegom, Sta tionsweg 102. 9096 Vermist sedert Zaterdag 'n Te koop een prima WERKPAARD aftands (Belgisch type) bij J C. van Saase, Rijndijk A 103. (336) TE KOOP AANGERDOEN nieuwe Stofzuiger, 220 volt en 13 meter verto vloerbedekking. Te bevra. gen Regentesselaan 28 te Oegstgeest 9094 AANGEBODEN: RRUIDSMEISJESJURK met hoedje en tasohje m. 3840, prijs f 35.Br. onder no. 331 bur. v. d. blad Tegen 1 Sept. of later twee R.K. meisjesstudenten zoe. ken I ZIT-SLAAPKAMER en cabinet. Gestoffeerd of gedeeltelijk gemeubileerd zonder pension. Liefst om geving Witte Singel, Ra penburg of Breestraat. Br. onder no. 9086 bureau van dit blad. ACCORDEON met Koffer te koop, 48 bassen, als nieuw Höhner 500. Haarlemmerstraat no. 216, Tel. 20392. 332 WONINCRUIL Heel huis te Noordwyk- Binnen f 5.p. w. tegen idem te Noord wij kerhout. By overeenkomst eventueel met vloerbedekking, gor dijnen etc. Br. onder no. 335 bur. v. d: blad. TE KOOP OF RUILEN nieuwe heerenschoenen laag. maat 44. Kinderschoe- ngp m. 19 voor 22. Wollen Dames Badpak. Te bevra gen de Grenestetstraat 2a. Leiden. 9085 TE KOOP een Damesfiets op lucht banden en een Jongens fiets op massieve banden. Br. onder no. 9087 bur. van dit blad. TE KOOP een in prima staat zijnde Stofzuiger. 2 pers. led. met springbak. 1 strijkplank S 4 2 theekasten f 7.50 en f 15. lage schoenen m. 33 en 34. .Ook ruilen voor 36. Te be vragen Hazebroekstr. 8 bij de Haagwegbrug, Leiden. WASSENAAR Abonnementen en advertentiën wor den aangenomen door J. BROUWER ACHTERWEG 44

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 2