Nieuwe Experimenten Salon Eugène Italië moet zijn koloniën afstaan De nieuwe leden der Eerste Kamer Het rapport over de atoombom-proef Nederland ter vredes conferentie ZATERDAG 13 JULI 1946 Bureaux: Papengracht 32, Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen f 0.26 per week, 1.10 p. mnd, 3.25 p. kwartaal. Franco p. post 4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 36e JAARGANG No. 10832 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Uitgave van N.V. „De Leidsche Coulant" en Stichting ..De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.m. Bij contract belangrijke korting. Rechtvaardigheid heersche rvE BISSCHOP VAN BERLIJN, kardi- naai von Preysing, heeft geprotesteerd tegen de afschaffing van confessioneele scholen in Berlijn en maande de katholieke ouders aan, hun rechten te laten gelden en godsdienstonderwijs voor hun kinderen te eischen- Dit is één van de vele persberichten, die ons duidelijk maken, dat toestanden in bezet Duitschland niet beantwoorden aan de eischen, die door de rechtvaardigheid worden gesteld. Reeds meermalen hebben de Kerken het noodig geacht, te protes teeren tegen onrechtvaardigheden, van de zijde der bezetting gepleegd of toegelaten, zooals nu weer is geschied door den Bis schop van Berlijn. En men kan er zeker van zijn, dat der gelijke protesten niet zijn gebaseerd op hier en daar voorkomende verkeerde fei ten die pradtisch niet te vermijden zijn maar op een algemeenen wantoestand, welke in strijd is met de christelijke be ginselen. Wij huiveren, als we denken aan de ge volgen, welke daaruit kunnen voort vloeien. .Alles moet worden gedaan, om in Duitschland onmogelijk te maken een nieuw nationaal-socialistisch of ander dic tatoriaal bewind. Maar daarvoor is noodig een opvoeding van het volk. Het volk - moet inzien en voelen, dat een regiem, het welk zooals onder de bezetting straf en streng is, maar rechtvaardig, verre te verkiezen is boven een dictatoriaal bewind, of men dat nu nationaal-socialistisch of communistisch noemt. Het is helaas waar, dat een groot deel van het volk vaak wordt gedreven door onberedeneerde gevoelens; dat het, als het zich in zijn natuurlijke rechten gekrenkt ziet, zijn heil zoekt in een stekel, dat revolutie preekt, en het zich niet afvraagt, hoe het met zijn rech ten wel zal gaan, als dat stelsel nu eens de macht zou krijgen. In ieder land moet een regeering met dit psychologische feit rekening houden. Ook in Nederland. Maar in een land, waar de bevolking voor zulk een aanzienlijk deel geestelijk volkomen uit het even wicht is geslagen, als in Duitschland, klemt nog te meer de eisch, dat het volk moet inzier en voelen, dat er rechtvaar digheid heerscht. Mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk, die benoemd is tot minister van Staat, heeft afscheid geno men als voorzitter van de Eerste Ka mer. V. 1. n. r.: Mi nister W. Drees, Mr. W. L. Baron de Vos an Steenwijk en mr. G. A. H. baron Mi- chiels van Kessenich. A. N. P. P. Omhoog OVER TWEE WEKEN zijn de gemeente raadsverkiezingen gehouden. Van de propaganda wordt in deze twee weken verwacht, dat zij den kiezers zal duidelijk maken, hoe zij moeten stemmen, om geldig en goed hun stemplicht te ver vullen. Zooals men weet, is het lijsfcnummer van de Katholieke Volkspartij niet overal het zelfde. Door de propaganda zal den kie zers moeten worden ingedrongen, wat in hun gemeente het lijstnummer van de Kath. Volkspartij is en om vérgissingen te voorkomen welke is de eerste naam op die lijst; dat zij niet meer en niet min der mogen doen, om geldig te stemmen, dan één hokje voor één naam rood maken op het stembiljet, dat zij in het stembureau in ruil voor hun oproepingskaart ontvan gen. De Katholieke Volkspartij heeft in Lei den bij de twee vorige verkiezingen een uitstekend figuur geslagen. In weinig ste den is er door de katholieken zóó eensge zind gestemd op de Katholieke Volks partij! De uitslag was dus betrekkelijk heel goed- Maar in absoluten zin kan deze nog veel en véél beter zijn. En het zal de trots zijn van de propa ganda, om het daarheen te leiden, dat er nog meer stemmen worden uitgebracht op de lijst (lijst 2) van de Katholieke Volks partij in Leiden: zij moet van de 9531 (17 Mei j.l.) en 9757 (29 Mei j.l.) naar minstens 10.000 stemmen op 26 Juli a.s. Y Practische waardeering HET IS EEN FEIT, dat noodzakelijk en nuttig illegaal werk, dat tijdens de be zetting is verricht, door velen niet genoeg wordt gewaardeerd en, als het gewaar deerd wordt, dan nog vaak slechts met woorden, terwijl daden op hun plaats zou den zijn. Ook kan niet worden ontkend dat er hier en daar een neiging bestaat, om fouten, door ex-illegale werkers begaan, heel breed uit te meten. Tijdens de bezetting is veel Overheids personeel moeten onderduiken, anderen zijn gevangen genomen en meerderen van dezen zijn tijdens de gevangenschap ge storven. De gezinnen hebben in dien tijd het loon moeten derven. In vele gevallen is dan op andere wijze in het onderhoud van die gezinnen voorzien Maar niet in alle gevallen was dat mogelijk. En nu is het toch de duidelijke plicht van de Over heid om voor die gevallen alsnog het ge leden onrecht zooveel mogelijk te herstel len. Maar naar wij vernemen wordt er voor de hier bedoelde gevallen en wij kennen enkele zeer frappante voorbeelden tot nu toe niets gedaan. Dat kan niet worden geduld. oiionoiiaiioiioiic5iioiic3iio Q PRINSESJES-POSTZEGELS n Binnenkort zullen er bijzondere p y postzegels verkrijgbaar zijn met de y 0— beeltenissen van Prinses Beatrix, Prinses Irene en Prinses Margriet. U 0— Deze postzegels zullen worden uit- gegeven ten bate van het bescher- 0 jE ming- en hulpbehoevende kind en te- 0 vens ten bate van de tuiberculosebe- Q strijding. - Q De postzegels worden verkocht met Q een toeslag boven de frankeerwaarde en zullen tot 31 December 1947 geldig q >110110IIOIIO HO IIO vonden in Nederlandsche laboratoria plaats ter verbetering van de „Catd Hlaae" Koude Permanent, zonder electrische ver warming enz. en men Blaagde hierin. brengt de primeur hiervan voor Leiden. Alle inlichtingen worden gaarne verstrekt J (Ingez. Mededeeling). 9024 Tot weerziens op de vredesconferentie A AN HET BEGIN van hun bijeenkomst van Vrijdagmorgen hebben de vier mi nisters van buitenlandsche zaken te Parijs het rapport van de commissie, belast met het uitwerken van een ontwerp terzake van de Italiaansche koloniën, aan vaard. Het rapport bevat het ontwerp van een artikel, dat zal worden ingelascht in het vredesverdrag met Italië. Volgens dat artikel ziet Italië af van zijn rechten en aanspraken op de koloniën in Afrika. Die koloniën zullen, totdat de eindbeslissing is genomen, onder het huidige, dus Britsche bestuur blijven. De eindbeslissing over het lot van de voormalige Italiaansche koloniën moet binnen een jaar tijds door de vier groote mogendheden genomen worden. Wanneer na verstrijken van dezen termijn nog geen overeenstemming is bereikt, zal de alge- rrteene vergadering van de V.N. over het lot van de voormalige Italiaansche kolo niën beslissen. Volgens de verklaring, welke tegelijker tijd met het vredesverdrag gepubliceerd zal worden, wordt nader bepaald, dat bij de eindbeslissing over net lot van de betref fende gebieden en hun afbakening reke ning gehouden zal wo: den met de wen- schen van de inwoners, met belangen ten aanzien van vrede en veiligheid en met de inzichten van andere geïnteresseerde re geeringen. Het Saargebied. Bij de verdere besprekingen over het Duitsche vraagstuk verklaarde de Fransch. man Bidault bereid te zijn de instelling van centrale Duitsche organen te acceptee ren, mits het Saargebied onder Fransche controle gelaten zou worden. Byrnes her innerde hiercp er aan, dat hij er in toege stemd had het Saargebied aan Frankrijk te -laten. Molotof zeide, dat hij ofschoon hij bereid was ten volle samen te werken bij het ten uitvoer leggen van de beslui ten van Potsdam voor eentrale. Duitsche or ganen, meer tijd noodig had om het Fran sche voorstel inzake het Saargebied te be- studeeren. DE ZITTING VAN DEN RAAD van ministers van buitenlandsche zaken te Pa rijs is gisteravond gesloten met Bevin's woorden: „Wij zullen elkaar op de vredes conferentie weerzien". De ministers hebben sinds 15 Juni ge confereerd. Zij gingen uiteen zonder tot overeenstemming over Duitschland en Oostenrijk te zijn gekomen. De ontwerpen der vijf Europeesche vredesverdragen zul len aan de vredesconferentie worden overgedragen. Bidault verklaarde nog, dat hij bij de volgende bijeenkomst van den raad van ministers, waarin de Duitsche kwestie wordt behandeld, zal vragen om toelating tot de besprekingen van landen als N e d e r 1 a n d, België, Luxemburg en Joego slavië, die direct bij het Duitsche vredes verdrag betrokken zullen zijn. Bevin en Byrnes zegden toe, dit voorstel te zullen steunen, doch Molotof onthield zich van commentaar. Molotof weigerde een voorstel van Byr nes om de kwestie van een vredesverdrag van Oostenrijk over te dragen aan de plaatsvervangers, goed te keuren. Hij wenscht zulks pas in overweging te nemen, indien zijn voorstel tot onmiddellijke eva cuatie uit Westelijk Oostenrijk van 400.000 „tsjetniks" (Duitschers) en anderen, die hij fascisten en gevaarlijk voor de Oosten- rij ksche regeering noemde, werd aanvaard en op bevredigende wijze uitgevoerd. Gisteren zijn in de Prov. Staten der elf provincies de stemmingen gehouden voor de verkiezing dei leden van de Eerste Ka mer. De uitslag dezer stemming leverde de volgende zetelverdeeling op: Nieuw Oud Kath. Volkspartij 17 16 Partij v. d. Aroeid 14 14 A. R. Partij 7 7 Chr. Hist. Unie 5 6 Comm. Partij 4 Partij van de Vrijheid 3 3 (In de oude Eerste Kamer waren 4 N.S.B.'ers; nu zijn er 4 leden van de C.P. De Katholieke Volkspartij wint één zetel, de Chr. Hist. Uriie verliest er één). De namen der 50 gekozenen voor de Eer ste Kamer zijn in: Groep I (Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg): Kath. Volkspartij: C. H. J. A. Janssen de Limpens Wijlre; B. M. Berger, Venlo; F. C. M. Wijffels, Brunssum; A. C. de Bruijn, Maartensdijk; J. C. A. M. van de Mortel. Tilburg; P. A. Kerstens. Wassenaar; K. J. J. van Velthoven, Den Bosch; A. M. C. J. Steinkühjer, Eindhoven; G. W. M. Huysmans, Den Haag. Anti-Rev.; jhr. mr. H. A. M. van Asch van Wijck Doorn. Christ. Hist. Unie: J. Reyers, Kamerik; Partij v. d. Arbeid: E. Brongersma, Heemstede en J. J. Kramer Brunssum. Groep II (Gelderland, Overijssel, Gro ningen en Drente): Kath. Volkspartij: dr. J. R. M. van den Brink, Laren; H C. Nijkamp, Enschede; mr. dr. J. W. Schneider, Stad-Delden; Par- iij van den Arbeid: A. E. RibbiusPelle- tier. Amsterdam; R. Kranenburg, Leiden; c. Cramer. Assen; H. Oosterhuis, Amster dam. Anti-Rev.- E. J. Beumer, Utrecht; W. Hip, Voorburg; Christ. Hist Unie: dr. G. Kolff, Geldermalsenmr. G. Vixseboxe, Almelo, Êartij van de Vrijheid; R. Zege- ring-Hadders, Emmen. Communisten: J. v. Santen. Amsterdam. Groep III (Noord-Holland en Friesland): Kath. Volkspartij: G. C. J. D. Kropman, Amsterdam; E. H A. Knawan«er Rottpr- dam Partij v. d. Arbeid: M. A. Reinalda, Haarlem; C. Woudenberg, Amsterdam; M. pil Oil Oil Oil Oil Oil oil Oil Oil Ol Q EEN „RUSTIG" HOTEL. 0 - Dezer dagen hebben onbekenden p Q een handkoffertje, Waarin een tijd- U z! bom zat, onder een tafeltje in een pj p bekend hotel te Valkenburg gezet. U y Nadat de heeren hun consumptie p- 0~ gebruikt hadden, vertrokken zij. Q Even later volgde een geweldige r explosie, die vrij veel schade aan- Q U richtte. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Q U Dit is de derde bomaanslag, die plaats heeft op hetzelfde pand, dat Q 0 het eigendom is van een N. S. B.'er, die thans weer in zijn rechten is her- fl 0 steld. r OIIO IIOIIO IIO IIOIIO HO IIO HO lüeet een. ódlakeC tuóócfien Maatd en Zuid OVERSPANNING BIJ ZALTBOMMEL GEPLAATST SIRENES LOEIDEN, stoomfluiten gilden en de zon straalde over het levendig be wegen op het water. Heel langzaam, maar feilloos precies daalde een der 125 meter lange overspanningnen van de Zaltbommelsche spoorbrug op haar peilers. De honderden belangstellenden op de verkeersbrug wuifden en hieven een „hoera'tje" aan, de ingenieurs op het werk slaakten een zucht van verlichting en de eigenlijke werkers, de mannen in hun manchesterbroeken en overalls, spuugden een kringetje in hpt. water en zeiden: .Die zit. weer!" het water en zeiden: „Die zit weer!" Zoo snel geschiedde deze moeilijke en uitzonderlijke arbeid, dat, na 's morgens om 4 uur met de werkzaamheden te zijn begonnen, het brugdeel reeds om half elf op de peilers rustte, terwijl men gerekend IIET VOORLOOPIG RAPPORT van de atoombomproef bij Bikini, uitgebracht aan president Truman, brengt de volgende drie algemeene conclusies naar voren. 1. Door de atoombom werden bij Bikini meer schepen beschadigd dan ooit te voren door één enkele explosie het geval was. 2. Door de proef zijn voldoende gegevens ter beschikking gekomen, noodig voor de herziening van den bouw van marineschepen. 3. Door de proef heeft men een groot aantal gegevens verkregen, die van on schatbare waarde voor de wetenschap en de techniek zullen blijken te zijn. Het laai geen twijfel meer, dat de inspanning en de kosten, die met deze proef gepaard gingen, volkomen gerechtvaardigd zijn, zoowel door de verkregen gegevens, als door uit schakeling van het speculatieve element en discussies. de daarop volgende radiologische uitwer king zou kunnen zijn. Binnen het gebied van de uitgebreide schade aan den bovenbouw van de sche pen tengevolge van den luchtdruk zijn be- zijn. In het rapport wordt voorts nog gezegd, dat de voornaamste materieele schade ont stond door de luchtdruk, zooals het verbui gen van dekken en luikhoofden en vernie ling of vervorming van licht geconstrueer de voorwerpen, o.a. schoorsteenen, masten en antennes. De secundaire schade ont stond door brand en het was opmerkelijk, dat de voorraden van den kwartiermeester, die op de dekken waren geplaatst, kwets baarder bleken te zijn dan andere normale dekuitrusting. Het verdient aanbeveling er op te wijzen, dat door de afwezigheid van manschappen op de doelschepen, de bran den niet werden bestreder waardoor na tuurlijk grootere schade ontstond dan on der normale gevechtscondities. Het is eigenaardig dat, ofschoon belangrijke hoe veelheden explosieven op de dekken en in de geschutstorens waren opgesteld, er geen aanwijzingen zijn, dat op de drijvend ge bleven schepen eenig materiaal door de directe bomexplosie is ontploft. Het onderzoek van de directe gevolgen van den steekvlam, die bij de explosie ont stond, toont aan, dat het aantal slachtoffers onder de hieraan eventueel blootgestelde bemanning zeer groot geweest zou zijn. Volgens de meening van het rapport zou den echter personen binnen de romp van een schip of zelfs verdekt opgesteld op het dek, niet direct tengevolge van brandwon den buiten gevecht worden gesteld, wat ook wijzen gevonden, dat het zich eventueel in het schip bevindende personeel zou heb ben bloot gestaan aan dóodelijke radio actieve uitstralingen. In het rapport werd gezegd, dat zich geen bijzondere onverwachte verschijnse len hadden voorgedaan. Er werd geen groote vloedgolf veroorzaakt en de radio activiteit verdween op de verwachte wijze. Op het Bikini-eiland ontstond op drie mijl afstand van de explosie geen schade. -X- Wet op prijsbeheersching door Amerik. Senaat aangenomen De Amerikaansche Senaat heeft de wet op de prijsbeheersching, volgens welke het bureau voor de prijsbeheersching weer in het leven wordt geroepen, aangenomen. De wet telt talrijke producten, welke van prijsbeheersching worden uitgezonderd. had dat het wel 2 uur zou worden alvorens de zaak „bekeken" wais. Nederland in zijn element. Het was ook voor den leek een belevenis de enorme kolos van 1100 ton het ge wicht van een geheelen goederentrein langzaam over de rivier te zien varen, voortbewogen door de sterke lieren van een groote drijvende bok en zes sleepboo- ten. De manier, waarop men dit heeft gedaan was eigenlijk zeer eenvoudig, maar daarom niet minder ingenieus. Dnder het brugdeel waren 2 platte schuiten gevaren, waarop twee 14 m. hooge ijzeren torens werden gebouwd, waarop het brugdeel kwam te rusten. Gisterenmorgen om vier uur is begonnen met het leegpompen van deze schuiten, die een reusachtig kwantum water kunnen be vatten. Daardoor werden de schuiten lich ter, richtten zich op uit het water en licht ten het zware gevaarte van de pijlers. Om zeven uur begon men te varen en bewoog zich de kolos 14 m. boven den waterspie gel een unicum in den Nederlandschen bruggenbouw naar het zuiden. De schuiten werden toen weer volge pompt. Het afloopend getij hielp ook een handje, en om 10 over half elf begonnen sirenes en stoomfluiten uit alle macht te gillen om de wereld kond te doen van het feit, dat het gevaarte tot op een cm. nauw keurig op zijn plaats was gebracht en een belangrijk en gevaarlijk karwei tot een goed einde was gekomen. X— MR. SLAMET ZIET EEN WIJZIGING IN HET NED. BELEID. Mr. Mas Slamet, die Donderdag een on derhoud met H. M. de Koningin heeft gehad over den toestand in Indië, is van meening, dat er in het huidige Nederlandsche beleid t.o.v. Indië een wijziging zou komen. Oogenschijnlijk wordt de politiek van de Partij van den Arbeid voortgezet, doch men zal dit wel doen om een geleidelijken over gang naar een andere koers te vinden, zoo zeide de heer Slamet. „De Nederlanders zijn niet zooals de Engelschen onmiddellijk bereid om na een gemaakte fout bakzeil te halen". X— AARDAPPELENBON. Voor de week van 14 tot en met 20 Juli is op bon 386 3 kg. aardappelen en op bon 886 1 kg. aardappelen verkrijgbaar. Tjeenk Willink, Den Haag; N. Stufkens, De Bilt. Anti-Rev.: prof. dr. R. H. Woltjcr, Amsterdam; H. Algra. Huizum; Christ. Hist. Unie: mr. R. Pollema, Leeuwarden. Partjj van de Vrijheid: mr. D. U. Stikker, Amsterdam. Communisten: J. Branden burg, Amsterdam; H. Hermans, Vaals. Groep TV (Zuid-Holland): Kath. Volkspartij; prof. dr. J. A. J. Bar ge Leiden: H. F M. van Voorst tot Voorst, Den Haag; H. A M. Th. Kolfschoten, Den Haag; P. v. d. Arbeid: J. v. d. Kieft, Bus- sum; J. L. Hoogland, St. Anna Parochie; J. in 't Veld Zaandam; N. A. Donkersloot, Amsterdam; Anti-Rev.: prof. mr. A. Anema Haarlem; J. Schipper, Utrecht. Christ. Hist. Unie: dr. J. de Zwaan, Leiden. Party van de Vrijheid; prof. A. N. Molenaar, Wasse naar. Communisten: A. J. Koejemans, Am sterdam. —X— De Nederlandsche regeering heeft thans een uitnoodigiug ontvangen om deel te nemen aan de vredesconferentie te Parijs op 29 Juli a.s. De Nederlandsche delegatie zal onder leiding staan van den Minister van Buiten landsche Zaken. Het is te verwachten, dat de minister niet de geheele conferentie zal kunnen bijwonen. Gedurende zijn af wezigheid zal do leiding berusten bij onzen ambassadeur te Parijs. De delegatie zal verder bestaan uit prof. Francois, raad adviseur aan het Dep. van Buitenl. Zaken en uit vertegenwoordigers van de minis ters van Handel, Nijverheid, Financiën en Oorlog. Als secretaris der delegatie zal optreden mr. R. B. baron van Lynden, ge zantschapssecretaris. Arbeidersvakbeweging en de vredesconlerentie Een verzoek van den Raad van Vakcentrales aan de Regeering In een adres aan den raad van ministers heeft de Raad van Vakcentrales er op ge wezen, dat op de a.s. vredesconferentie vraagstukken aan de orde komen, waarbij de belangen van de werknemers in hooge mate direct en indirect betrokken zijn. Afgezien van de overweging, dat de ar beiders het grootste deel vormen van hen, die aan en achter het front werkzaam zijn r-n na de bevrijding het langst en het ergst onder de oorlogsgevolgen gebukt gaan, meent de raad, dat, gelet op de ervaringen tijdens en na den tweeden wereldoorlog, een direct contact met vertegenwoordigers der werknemers vakbeweging op de vre desconferentie van betekenis kan zijn. Het kan de arbeidersbeweging uiteraard niet onverschillig zijn hoe in het algemeen de economische betrekkingen tusschen de landen onderling, in het bijzonder tus schen Nederland en Duitschland, worden geregeld. Het is in niet mindere mate een sociaal belang, hoe aanstonds het vraag stuk der herstelbetalingen zal worden op gelost. De raad acht het evenmin van be- teekenis ontbloot, hoe en op welke wijze bij het herstel van de economische en han delsbetrekkingen de valuta-, prijzen- en 'oonsverhoudingen tusschen Nederland en Duitschland zullen worden geregeld. Ook interesseert het de vakbeweging, of en in hoeverre aan de sterk levende verlangens inzake annexatie moet worden tegemoet gekomen. Op grond van deze overwegin gen heeft de Raad van Vakcentralen den ministerraad verzocht te willen besluiten, dat een vertegenwoordiging uit de samen werkende vakcentralen aan de delegatie van onze regeering naar do vredesconfe rentie zal worden toegevoegd. Besprekingen over een wapenstilstand in Indic Zoowel officieele Nederlandsche als In donesisch republikeinsche kringen hebben beide elke bewering, als zou van Mook het voorstel van Sjahrir tot het sluiten van een wapenstilstand hebben afgewezen, positief ontkend. Indonesische kringen karakteri seerden het bericht als „een positieve leu gen". Officieele Nederlandsche kringen verkla ren, dat „het waar was, dat tien dagen ge leden Sjharir een brief aan van Mook heeft gezonden, waarin hij deze in overweging gaf om aan den geallieerden opperbevel hebber voor te stellen alle vijandelijkhe den te staken. De brief werd pas na Sjah- rirs vertrek naar het binnenland ontvan gen. Deze brief bevatte de voorwaarden, waaronder de wapenstilstand zal moeten worden gesloten. Pas op 9 Juli, nadat Sjahrir te Eatavia was teruggekeerd, heeft van Mook geant woord, dat hij veel voor het plan voelde. Sommige voorwaarden kwamen van Mook weliswaar weinig practisch voor en hij heeft dan ook in verband daarmede een aantal suggesties naar voren gebracht. Van Mook heeft eveneens voorgesteld om de regeling van de militaire details aan den geallieerden militairen bevelhebber toe te vertrouwen. ooooo WEERSVERWACHTING °°°°S g tot Zondagavond o Geleidelijk toenemende bewolking g met later plaatselijk regen of onweer g en lagere temperaturen. Wind aan- g o vankelijk veranderlijk, later uit Wes- g o telijke richtingen. ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1