S)e ftzidi<^(SWtcwt Minister Beel in de Tweede Kamer OP KORTE GOLF DONDERDAG 11 JULI 1946 Bureaux: Papengracht 32, Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen 10.26 per week, 1.10 p. mnd, 3.25 p. kwartaal. Franco p. post f 4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 36e JAARGANG No. 10830 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Uitgave van N.V. „De Leidsche Courdnt" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.m. Bij contract belangrijke korting. Minister Beel heeft gisteren in de Twee de Kamer bij de beantwoording van de sprekers van der vorigen dag enkele con crete mededeelingen gedaan. De regeering wil in Indië instellen een centraal bestuursorgaan, een commissie- generaal, die de voorbereiding der Rijks conferentie ter hand neemt. Zij zal ten deze overleg plegen met de Staten-Gene- raal Voorstellen over Suriname en Curacao zullen binnenkort de Kamer bereiken. De besprekingen met de delegatie (bedoeld is de eerste delegatie!) hebben een aangenaam verloop. Een regeling voor de radio zal waar schijnlijk spoedig aan de Kamer worden Voorgelegd. Ontdooiing van geblokkeerde gelden op grooten schaal zal zeker voorloopig niet geschieden. De vermogensheffing verkeert in een- vergevorderd stadium van voorbereiding. Een wetsontwerp wijziging van het bankstatuut komt binnenkort. De socialisatie van de mijnen is in over weging en zal worden voorgesteld als zij blijkt in het algemeen belang te zijn. Het aantal politieke delinquenten zal vóór 1 October worden teruggebracht tot 25.000, wat een vermindering van 45.000 beteekent. Het zal een voorwaardelijke in- vrijheidsstelling zijn. Er kan mede ge paard gaan het ontnemen van het kies recht en van een deel van het vermogen (zonder vonnis? Red.) De minister deed een beroep op de ker ken en op de vakvereenigingen om al deze menschen te verzorgen, om te voorkomen, dat ze zullen Vv-orden uitgestooten uit het gewone leven. Men herinnert zich, dat de Bisschop van Haarlem reeds onlangs den katholieken in dit verband heeft gewezen op hun plicht van naastenliefde. Wij mogen verwachten, dat nu met de berechting der achter gebleven 25.000 spoed zal worden betracht. Dat is een eisch, dien men. moet stellen. Concrete voorstellen inzake ouderdoms zorg zullen spoedig de Kamer bereiken. Onderwijzers ontvangen onverwijld een. uitkeering in afwachting van een definitieve salarisverbetering. Dit zijn de voornaamste der concrete mededeelingen. De minister herinnerde aan het uitspre ken van zijn vertrouwen, dat het kabinet breederen steun zou ontvangen, dan alleen van de partijen waarop het steunt. De heer Schouten vroeg nu, waarop dit ver trouwen gegrond is. In dit verband gaat spr. in groote trekken de kabinetsformatie na. Hij heeft overleg willen plegen met alle fracties behalve met de communisten. Bij deze fractie mist spr. het juiste inzicht in de hoogheid van de menschelijke persoon lijkheid en de eigen werkzaamheid en in de hooge waarde van zedelijke normen. Toen het echter duidelijk werd, dat een parlementair kabinet alléén mogelijk was door samenwerking van Kath. Volkspartij en Partij v. d. Arbeid, heeft hij van over leg met de andere fracties moeten afzien. De leden, die in eerste instantie het woord hebben gevoerd, repliceerden. De heer Bi er erna (P. v. d. Vrijheid) zegt geen voordeel, maar nadeel te zien in de socialisatie van de Ned. Bank; hij vraagt den minister in "het komende wetsontwerp die socialisatie duidelijk te motiveeren. Dreigende bouwstaking in geteisterde gebieden Tengevolge van een aangekondigde loonsverlaging dreigt er in de geteis terde gebieden een bouwstaking. Destijds werd de loonregeling in deze gebieden in een hoogere klasse ge plaatst vanwege him geteisterd zijn. Met ingang van 1 Juli werd deze tijdelijke verhooging ingetrokken, het geen een loonsverlaging voor bouwvak arbeiders beteekent van 3 tot 10 cent per uur. De bedrijfsunie in hettbouwbedrijf heeft besloten, om deze „loonsverla ging", nu zelfs een stijgend prijspeil moet worden geconstateerd, niet te aanvaarden en zich daartegen te ver zetten. Wanneer de loonsverlaging zou wor den toegepast, worden de arbeiders geadviseerd het werk te beëindigen MANNELIJKE GEÏNTERNEERDEN WORDEN GEVANGEN GEHOUDEN. Er is thans bekend gemaakt, dat alle mannelijke geïnterneerden te Malang tus schen de 10 en 60 jaar, op bevel van de TJt-I., te Soerakarta gevangen gehouden zullen worden. De Belgische regeerings- crisis In parlementaire kringen in België maakt men reeds gissingen aangaande het nieu we kabinet. Men ziet drie mogelijkheden: 1. Het nieuwe kabinet zou volkomen ge lijk zijn aan het afgetrcoene, met dit ver schil, dat van Glabbeke en andere porte feuille zou toegewezen krijgen. 2. Van Glabbeke maakt geen deel uit der regeering en een andere liberaal zou „justitie" krijgen. 3. Een coalitieregering der vier groote partijen. Vooral van Acker, Spaak en La- reque zouden hierop aansturen. De Schrijver, voorzitter van de C.V.P., heeft een verklaring afgelegd, waarin hij zride, dat in de huidig, omstandigneden de C.V.P. geen enkele neiging voelt om deel te nemen aan de reget-ring. Economisch probleem van Duitschland Te Parijs, waar, de „gioote vier" thans het Duitsche vraagstuk bespreken, heeft men gisteren drie ontwerp-voorstellen ter bestudeering aangenomen. ^1. Een voorstel van Bevm teneinde te geraken tot een dadelijk ingande overeen komst v<»or korten tijd om Duitschland als een economisch geheel te beschouwen, zon der vooroordeel over het plan va» Byrnes voor een verdrag op langen termijn 2. Een ontwerp-voorstel van Molotof over een commissie van onaerzoek voor entwapening en demobilisatie. 3. Een voorstel van B;dault om de steen koolkwestie ter conferentie der vier minis ters te bespreken. Het voorstel van Bevin, waarover hij vandaag een onmiddellijke beslissing zou vragen, komt hierop neer, dat er een even redige verdeeling van de Duitsche binnen- landsohe hulpbronnen moet worden inge voerd. Overschotten van binnenlandsche hulpbronnen moeten, na vastgestelde- be hoefte-in eenige zóne. beschikbaar worden gesteld voor andere zones. Wordt dit over schot niet verlangd, dan mag het alleen als herstelbetaling worden geëxporteerd in dien er geen deficit in de betalingsbalans is. VERHEERLIJKING VAN ROSENBERG. De Nazi's waren werkelijk niet bevreesd or de „leiders" te verheffen tot halve en heele goden, maar wat sommige verdedi gers van de beklaagden te Neurenberg thans presteeren, kan zelfs niet tippen aan wat de officieele propaganda-instanties indertijd aan loftuitingen te berde brachten. Zoo heeft bijv. dr. Thoma, de verdediger van Rosenberg, een lofzang op deze ex-mi nister aangeheven, waarin hij het voorstel de, alsof Rosenberg door 25 jaren van revolutie en oorlog met' een zuiver en on besmet geweten heengegaan is en „met diepe smart had moeten toezien hoe zijn groote idee door machtswellustige handen werd misbruikt". Hij was een strijder voor de cultureele zuiverheid, de sociale gerech tigheid en nationale waardigheid, een strij der voor de goede verstandhouding onder de Europeesche mogendheden, en een „rid derlijke oplossing van het joodsche pro bleem". Van Geelkerken, tweede van links, eens plaatsvervanger van Mussert, werd door onzen fotograaf „gesnapt" in de Utrechtsche straten toen hij onder sterke bewaking naar een ander kamp werd overgebracht. H.M. de Koningin ontving persoonlijkheden uit Ned .-Indië Naar wij vernemer heeft H.M. de Ko ningin gedurende de laatste weken eenige persoonlijkheden, die uit Indië naar Neder land zijn teruggekeerd, of die tijdelijk hier te lande vertoeven, in gehoor ontvangen. Men noemde ons in dit verband ds. J. Verkuyl, prof. dr. L- G. M. Baas Becking, prof. mr. baron F. M. van Asbeck, alsmede mr. Mas Slamat. Naar wij vernemen heeft H-M. de Ko ningin een aantal giften ontvangen, ten deele afkomstig uit het buitenland, ten deele afkomsitig uit het binnenland. De Koningin heeft deze bedragen be stemd voor het herstellingsoord „Kareool", opdat dit tehuis, dat tot dusverre gebruikt werd als herstellingsoord voor oud-illegale werkers, kan worden omgevormd tot een sanatorium voor longlijders uit de oud-ille galiteit. Door deze schenkingen ten bedrage van ongeveer 50.000.is de voornoemde om vorming mogelijk geworden. BINNENLAND. De eerepromotie van prof. dr. W. Schermerhorn aan de Universiteit van Gent zal plaats hebben op 14 October a.s. De Britsche autoriteiten te Berlijn hebben geweigerd de verblijfsvergunning van den verslaggever van „De Waarheid" in Neurenberg te verlengen. Hij moest per eerste gelegenheid naar Nederland terug. De vijfde Douglas Dc 4 is gisteren uit de V.S op Schiphol geland- De zesde, en voorloopig laatste, Douglas Dc 4 voor de K.L.M. komt Vrijdagmorgen op Schiphol aan. Tegen een lid van het executiepeleton te Vught, Bernard Becker, is door het Arn- •hemsch Bijzonder Gerechtshof de dood straf geëischt. De bekende bedevaart naar Dokkum, welke gisteren werd gehouden, stond onder de persoonlijke leiding van Kardinaal de Jong, die tevens op het martelveld een pontificale Mis opdroeg. Het eerste Chineesche schip sinds de 'bevrijding is de Rotterdamsche haven bin- nengeloopen. Bij het onvoorzichtig oversteken is op den Scheveningsch«_n weg bij de Promenade een meisje door een auto gegrepen en ge dood. Door uit een rijdende tram te sprin gen is te 's-G-ravenhage een dame ernstig gewond en kort daarna overleden. - De zeereerw. pater dr. Eugenius Drieé- sen Ord. Canm., postulator en procurator miss, is te Rome plotselin goverleden. Naar aanleiding van de opmerking van den heer Beunder over duur fruit (gis teren onder deze rubriek vermeld) vraagt een lezer, of deze autoriteit niet beter zou doen, als hij zou trachten, vaste prijzen voor het fruit enz. te stellen. Nu wekt hij de menschen op, aldus inzender, niet duur fruit te koopen, terwijl de kersen- en aard- beientijd zoo goed als tep einde is. Men zie een bericht in dit nummer. BUITENLAND. De bisschop van Berlijn, kardinaal von Preysing, heeft geprotesteerd tegen de af schaffing van confessioneele scholen in Ber lijn en m lande de katholieke ouders aan, hun rechten te laten gelden en gods dienstonderwijs voor hun kinderen te eischen. In Griekenland zijn gedurende de eer ste week van Juli niet minder dan 20 po litieke moorden bedreven. Het personeel van le Britsche be stuurscommissie in Duitschland zal om be zuinigingsredenen met 25 pet. verminderd worden. Aan de universiteit van Keulen staan behalve de toegelaten 2000 Duiteche stu denten ruim 100 buitenlandsche ingeschre ven, o.a. een aantal Nederlanders. Te Kopenhagen zijn zeven personen ter dood veroordeeld wegens misdrijven ten behoeve der Duitschers. De Amerikaansche senaat heeft ook de prijsbeheersching voor melk en zuivel producten verworpen, waarmede de regee- ringsleiders den tweeden slag in den strijd om de prijsbeheersching hebben verloren. Reeds eerder verwierp de senaat n.l. prijs beheersching voor vleesch en gevogelte. In de vergadering yan de Unesco te Londen is een voorstel aangenomen ofn van de eilanden Helgoland en Pantellaria, res pect" velijk vroeger Duitsche en Italiaansche forten, vogelreservaten te maken. De Britsche autoriteiten te Weenen hebben den Russen een protest overhandigd over de Russische overname van Duitsche eigendommen in Oostenrijk. Verandering van het cultuurbeeld De beroemde Russische geleerde Peter Kapitza heeft volgens Radio Moskou een beroep gedaan op alle geleerden van de wereld om zich te verzetten tegen pogin gen om de atoomenergie te maken tot „een wapen van imperialistische toepassing of van agressieve bedoelingen van afzonder lijke landen". Volgens Kapitza ligt het belang van het probleem zonder twijfel niet in de militai re toepassing der nieuwe ontdekkingen doch in de buitengewone kracht van de nieuwe energie-bronnen, welke de atoom energie aan de menschheid belooft te ge ven en waarvan men kan verwachten, dat zij te zijner tijd het beeld van onze cul tuur zal veranderen. De atoomenergie zal het cultuurbeeld veranderen volgens dezen Russisohen ge leerde. Ten goede Wij hopen het. Maar eenige twijfel is hier niet misplaatst! En in ieder geval zal de verandering van het cultuurbeeld als die verandering een zegen voor de menschheid zal zijn van binnen-uit moeten komen. Aan het oude gevleugelde woord mag nog wel eens een keer worden herinnerd: de ziel van de cultuur is de cultuur van de ziel. Als de oude christelijke cultuurwaarden niet worden erkend, dan is er van een ver andering van het cultuurbeeld niet veel goeds te verwachten. AARTSBISSCHOP VAN MILAAN TEGEN HET BOLSJEWISME De strijd, welke thans in de wereld ont ketend is, gaat tusschen twee wereldbe schouwingen, zoo sprak mgr. Ildefonso Schuster, kardinaal-aartsbisschop van Mi laan, tijdens een toespraak in de kerk, ter gelegenheid van de jongste heiligverklaring van zuster Cabrini. „Het gaat tusschen Ro me of Moscou, tusschen God of den satan" en men behoeft er zich niet over te ver wonderen, dat zelfs de deskundigen niet tot overeenstemming kunnen komen, daar deze niet kunnen begrijpen, dat hun metho de verkeerd is, en dat zij nog wel geduren de eenige tientallen jaren kunnen blijven praten zonder iets anders te kunnen berei ken dan het verbreken van den warer christelijken vrede. Verder zeide de kardi naal, dat, indien de vredesvoorwaarden worden aanvaard, zooals ze werden voor gesteld, een groot gedeelte van het Ita liaansche volk elders werk zal moeten gaan zoeken. Daarom zeide hij te hopen, dat de wereldkrachten zich tegen het materialis me zouden richten, welke de verzwakking van Italië beoogt, het land dat de bakermat van het christendom is. Het is te wenschen, zoo besloot mgr. Schuster, dat de geallieer den rekening zullen houden met de uitzon derlijke plaats, welke Italië ten opzichte van het christendom inneemt. DAL ADI ER IN DE NATIONALE VERGADERING. De poging der Fransche communisten Edouard Daladier, ex-premier van Frank rijk, als afgevaardigde in de nationale" ver gadering van zijn zetel te berooven is gis teren definitief mislukt: met 22 tegen 10 stemmen heeft de commissie der Assem- blée besloten, dat zijn verkiezing geldig is. Toch heeft men besloten a.s. Vrijdag een openbaar debat over de zaak Daladier te voeren. DISTRIBUTIENIEUWS AANVULLENDE BONNENLIJST Voor de periode 7 tjn. 20 Juli. DUBBEL TABAKSRANTSOEN. Elk der volgende bonnen geeft recht op het koopen van: BONKAARTEN KA, KB, KC 608 B 82 reserve1 ei BONKAARTEN LA, LB, LC 608. A 68 melk2 liter melk. B 68, C 68 melk 3J4 liter melk BONKAARTEN LD, LE 608. E 68 melk 6 liter melk TABAKSKAARTEN. T 38 2 rantsoenen tabaksar tikelen plus 2 rantsoe nen sigaren van 18 cent jof minder of een pakje tabak van 40 gram. Bon T 38 vati de t^ibakskaart geeft recht op twee rantsoenen tabaksartikelen, terwijl bovendien als extra rantsoen op dezen bon gekocht kunnen worden twee rantsoenen sigaren van 18 cent of minder per stuk of een pakje kerftabak van 40 gram. In tó taal zijn dus op dezen bon vier rantsoenen verkrijgbaar. Het aardappelrantsoen zal nog nader wor- dien bekend gemaakt. OP 3 AUGUSTUS WEER BON VOOR WITTE SUIKER. Rantsoen wordt op 500 gram gebracht. Het einde van de moeilijkheden in de suikervoorziening komt in zicht De pro. ductie voor geraffineerde suiker is weer zoo ver op dreef, dat, hoewel aanvankelijk Je normale suikerdistributie op 16 Augus tus zpu aanvangen, reeds per 3 Augustus een bon kan worden aangewezen, waarna weer een regelmatige voorziening zal kun nen plaats hebben. Voor zoover op genoemden datum nog niet overal witte suiker voorradig mocht zijn zal het publiek eenige dagen moeten wach ten of ruwe suiker kunnen nemen. De aan voer van ruwe suiker is momenteel der mate bevredigend, dat niet alleen op 3 Augustus het rantsoen geraffineerde sui ker van de kinderen tot en met 4 jaar weer op 500 gram gebracht kan worden, maar ook aan de oudere leeftijdsgroepen voor loopig eenzelfde rantsoen van 500 gram kan worden verstrekt. IN AUGUSTUS WEER KOFFIE. In de eerste helft van Augustus zal weer koffie verstrekt kunnen worden- De sta king in de veemen is opgeheven en de werkzaamheden zijn weer zoover op gang gekomen, dat, behoudens onvoorziene om standigheden, over enkele weken weer een bon voor koffie zal kunnen worden aange wezen. ÓP DE BONNEN 437 EN 937 ALGEMEEN 2 LITER PETROLEUM. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat voor het tijdvak van 14 Juli t.m. 10 Augustus a.s. de bonnen 437 en 937 al gemeen, zijn aangewezen voor het koopeiv van 2 liter petroleum. VERKOOP FRUIT OP STAM. De afdeeling voorlichting van het minis terie van landbouw, visscherij en voedsel voorziening deelt mede: het blykt, dat contracten worden afgesloten voor den verkoop van fruit op stam. Belanghebben- 'en dienen evenwel zeer ernstig rekening te houden met de mogelijkheid, dat op korten termijn een maximum prijsregeling voor appelen, peren en pruimen in werking zal treden. Bij deze komende prijsregeling zal geen rekening worden gehouden met de prijzen, die bepaald worden bij verpachtingen van fruit op stam, die thans tot stand komen. AANZUIVERING WERKVOORRADEN BOTER EN MARGARINE. In verschillende gevallen hebben detail listen, hoewel zulks verboden was, in tijden van boterschaarschte op bonnen, aangewe- en voor boter, margarine afgeleverd. Te vens is het, hoewel in mindere mate, voor gekomen, dat op bpnnen, aangewezen voor margarine, boter is afgeleverd. Bij wijze van uitzondering worden detail listen, die zich aan deze strafbare hande ling hebben schuldig, gemaakt, in de ge legenheid gesteld hun werkvoorraad voor boter eenerzijds en die voor margarine an derzijds in overeenstemming te brengen met door den distributiedienst voor deze artikelen verstrekte voorschotten. Er dient rekening mee te worden gehou den, dat, indien hierna geconstateerd wordt, dat de werkvoorraad voor boter en marga rine niet in overeenstemming is met de pntvangen voorschotten strenge maatrege len zullen worden genomen. Het processieverbod Op VELE PLAATSEN in het Zuiden is met Sacramentsdag of op den Zondag daarna, voor het eerst sinds eeuwen een openbare Sacramentsprocessie gehouden. Sommigen hielden tevoren hun hart vast. „Onze menschen zijn het niet gewend, ze zullen niet wéten hoe zij zich moeten ge dragen. Ze zijn bang om op straat te knielen. Zal het gedrag van de omstanders wel eer biedig genoeg zijn? Zal het Allerheiligste miet meer oneer dan hulde worden ge bracht?" Dit waren zoo hier en daar de gedach ten, die werden uitgesproken vóór de pro cessie plaats had. Toen echter de processies hadden plaats gevonden en de ervaringen waren verza meld, bleek, dat de geuite vermoed; een werkelijkheid waVen geworden op i «oor het meerendeel er niets dan lof was over gedrag en mede-werking. Men moét natuurlijk uit een dergelijk jgebeuren in het katholieke Zuiden geen conclusies rrekken voor dat deel van ons land waar de katholieken verreweg in de minderheid zijn. Vervolgens moet men, als men zijn gedachten laat gaan over het hou den van een processie met het Allerhei ligste,- deze gedachten zuiver houden. Wat is het karakter van een Sacraments processie? Het is epn huldebelocging, die wij aan Christus br«ngen en die wij aan Christus cok brengen als Koning van het openbare - leven. Maar een processie is geen demonstratie! Men demonstraert niet met het Aller heiligste! Wanneer wij dan ook vragen om ophef fing van het processieveibod, doen wij dat niet op de eerste plaats omdat m?n ons als katholieken tekort doet, maar wel om dat een processieverbod een tekort-doen is aan de rechten van den godsdienst, aan de rechten van Ohristus, Heer van al het ge- schapenp. De verschillende niet-katholieken die zich .zoo druk maken over een mogelijke ophef fing van dat processieverbod, begrijpen blijkbaar niet waar het orr gaat en zien daarin alleen een groeien van de Roomsehe macht, omdat zij een Sacramentsprocessie feitelijk op één lijn stellen met b.v. een verkiezingsd^monstratie, of een fee>t-op- tocht. Zij kunnen gerust ijzn, het <\iler- heiTgste is ons dierbaarste er. kostbaarse cezit, dat wij nooit zullen blootstellen aan de beleodigi-.e. m'na.óhting of hautaine on verschilligheid. Ook niet al betaalt men ons de prijs van de opheffing van dit gehare verbod. Want het gaat niet om ons, het gaat om Gods recht en eer! Nooduitkeering aau de onderwijzers Nog vóór de vacantie Naar verwacht mag worden zal de nood- uitkeering aan het onderwijzend personeel nog voor de a.s. vacanties plaats vinden. Deze nooduitkeering zou voor ortgehuwden variëeren resp. van 180 tot 450. Zij is in feite gekoppeld aan de komende sala risherziening voor onderwijzers en heeft dus eigenlijk het karakter van een salaris- verhooging met terugwerkende kracht tot 1 Jan. j.i: De regeling, voorbereid door den afgetreden minister prof Van der Leeuw, rou nog slechts door den nieuwen minis ter van O., K. en W.. dr. Gielen. behoe ven te worden geteekend, aldus „Het Vrije Volk". Ned. dollarleenirig in Amerika Het Ministerie van Financiën deelt mede, dat met een groep vooraanstaande Ameri kaansche bankiers, onder leiding van het New Yorksche Bankiershuis Kuhn Loeb and Co., overeenstemming is bereikt om trent een dollarlecning van het Koninkrijk der Nederlanden. Verwacht wordt, dat het bankierssyndicaat de leening binnenkort op de markt za7, brengen. Nederland is hiermede het eerste Euro peesche land, dat na den oorlog tot een emissie iit Amerika overgaat. „Ministrieele oorvijg" De „Langendijker Crt." had verteld, dat minister Mansholt, wiens staat van illega len dienst in Noord-Holland bekend is, ten gunste van de Duitschers paarden gevor derd zou hebben. Minister Mansholt heeft nu, zoo meldde „Het Parool", Zaterdag een bezoek aan het redactiekantoor van de „Langendijker Courant" gebracht en met den redacteur, den heer J. van Wijk, die zijn bericht steunde op mededeelingen van de P.R.A. te Alkmaar, gesproken. De Mi nister wond zich daarbij op, en, voor de redacteur wist wat hem overkwam, had hy een draai om de ooren te incasseeren. De betrokken redacteur heeft nu den mi nister aangeklaagd wegens mishandeling. De minister op zijn beurt heeft een aan klacht wegens smaad ingediend. Dat laatste had de minister moeten doen inplaats van den oorvijg! Wij leven in een rechtstaat: en „doorslaande" argumenten zijn in zulk een Staat niemand veroorloofd, ook een minister niet. Ook een minister is het niet veroorloofd eigen rechter te spelen. coooo WEERSVERWACHTING °°°°S o tot Vrijdagavond. o In den nanacht en vroegen ochtend o eenige mist of wolkenvelden. Daarna g g zonnig weer met iets hoogere tempera- g g tuur dan vandaag. Weinig wind. g ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1