SeCcidaohcScw/Wi/nt Debat over de Regeeringsverklaring Belgische regeering uiteengevallen OP KORTE GOLF Duitschlands ontwapening besproken RECHTZAKEN SPORT WOENSDAG 10 JULI 1946 Bureaux: Papengracht 32, Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij20935. Abonnementsprijzen 0.26 per week, ƒ1.10 p. mnd, ƒ3.25 p. kwartaal. Franco p. post ƒ4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 36e JAARGANG NÓ. 10829 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Uitgave van N.V. „De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.m. Bij contract belangrijke korting. TWEEDE KAMER Gisteren is de Tweede Kamer begonnen met een bespreking van de Regeeringsver klaring Zooals in het gedeelte van ons vorig num mer reeds vermeld1, opende de heer Schouten (A.R.) de rij der sprekers. Hij zeide, dat de A.R. niet in oppositie zouden gaan, tenzij zij er toe gedrongen zouden worden. En dat zou het geval zijn, als de geruchten betreffende benoemingen van de afgetreden^ ministers Schermérhorn en Lo gemand in Indië waar zouden zijn. Dan zouden de A.R. op dit punt van het Re- geeringsbeleid zeker oppositie voeren. In den aanhef van zijn rede had het an dere wel den schijn, alsof de heer Schou- ten vierkant opposant was. Op welken grond, zoo vroeg hij minister Beel, vraagt gij van ons vertrouwen; zélf hebt gij ihet ons niet geschonken bij de Kabinetsforma tie. Over enkele punten in de Regeeringsver klaring vroeg de heer Schouten nadere in lichtingen, met name over de plannen in zake bedrijfsorganisatie. En hij verklaarde, dat op het gebied van financiën spoedig een andere koers moet worden genomen. Welke? „De toestand van thans is niet lang meer houdbaar". De Regeeringsverklaring geeft hier geen houvast, aldus spr., even min als ten aanzien van het Indisch be leid. De heer Til anus (Chr. Hist.) is er ook niet tevreden over, dat minister Beel met slechts enkele fradties overleg heeft gepleegd, al begrijpt hij, dat de formateur er rekening mee moest houden, dat de Par tij v. d Arbeid niet wilde medewerken aan de vorming van een kabinet op bree- dere basis. De heer Bief erna (Partij v. d. Vrij heid) verklaart, dat dit kabinet zijn in stemming niet heeft. Een nationaal kabinet eou beter zijn geweest. Toch zal zijn frac tie gaarne steun verleenen. De overheids bemoeiingen moeten worden ingekrom pen en de financiën gezond gemaakt», met handhaving van de waarde van de munt. Spr. heeft gemist een mededeeling over be rechting der politieke delinquenten; dit kankergezwel moet zoo spoedig mogelijk worden uitgesneden, aldus «preker. De heer Wa^enaar (communist) is natuurlijk allerminst tevreden^ Wij zijn verder verwijderd van socialisatie, dan ooit, zegt hij- En van een voortzetting van het tot nu toe gevoerde Indische beleid blijkbaar volkomen naar zijn zin! ge looft hij niets. Hij wil zich niet tegenover het christendom plaatsen', maar heeft toch geen vertrouwen in „de zoogenaamde christelijke beginselen", die de „levensblij heid" in denkweg staan, welke is ont leend aan hoogere christelijke normen! Men begrijpt, wat deze afgevaardigde met „Ie' vensbïjjheid" bedoelt; en ergerlijk is d< brutaliteit, waarmede hij die „levensblij- hend" in verband brenglt met„hoogere christelijke normen"! „De kiezers hebben grillen getoond en die hebben tot moeilijkheden geleid" al dus de heer vanderGoesvanNaters '(Partij v. d. Arbeid), die het nieuwe kabi net „het resultaat van onbevredigende kiezingen" noemide. Spr. zeide met dr Beel niet te hebben geconfereerd over een pro gram, maar over een basis van parlemen taire samenwerkingdit is volkomen con stitutioneel. Een nationaal kabinet wensch- te spr. niet, omdat vóór de verkiezingen andere groepen zich van de P. v. d. A. had den gedistancieerd. Hij bracht hulde aan het kabinet-Schermerhorn en drukte zijn leedwezen uit over het feit, dat de heeren Schermerhorn en Logemann geen deel uit maken van de Regeering. Dat de Partij v. d. Arbeid bij de kabinetsformatie niet •heeft kunnen overheerschen, zat spr. blijk baar nog erg dwars. De heer Romrne (Kafch. V.P.) zegt, dat zijn fractie de regeeringsverklaring met voldoening gehoord heeft. Het Indische vraagstuk is wel het allesbeheerschende punJt in het komende staatsbeleid. De geering streve er naar, de oplossing in vre delievendheid en ordelievendheid te vin den. Wat de heer Schouten zei aangaan de een mogelijke benoeming van bepaal de personen in bepaalde functies, komt spr. constitutioneel bedenkelijk voor. Hij hoopt, dat de rijksconferentie spoedig zal worden gehouden. Spr. Heeft ook noode gerrfist een passus over de politieke delinquenten. Hij hoopt, dat groote aandacht zal worden besteed aan het Optrekken tegen concentratie van het kapitaalbezit. De toegang tot de stoffelijke goederen dient zoo gelijk mogelijk voor ieder te zijn. Misschien kan de regeering omtrent haar plannen ten deze nog een en ander mededeelen. De P. v. d. A. en de Kath. Volkspartij zullen samenwerken- Van een huwelijk uit liefde spreke men niet. Wie sprekers stand punt kent inzake echtscheiding begrijpt, dat van een huwelijk niet gemakkelijk 6prake kan zijn. De heer Ramme wijst er nog op, dat de twee groote fracties gaarne zullen samen werken met de andere fracties uitgezon derd die der communisten, omdat- ieder vertrouwen ontbreekt, dat eenige samen werking met hen mogelijk is. Nadat de heer Zandt (St. G.) nog had verklaard, da? hij dit kabinet niet als christelijk beschouwt, is de sprekers-rij ge sloten. Vandaag is minister Beel aan het woord gekomen. 21 LANDEN UITGENOODIGD VOOR VREDESCONFERENTIE- Frankrijk heeft Dinsdagmiddag, als mo gendheid, belast met het uitnoodigen van de 21 vereenigde naties tot deelneming aan de vredesconferentie, deze uitnoodigingen telegrafisch aan de betrokken landen ver zonden. -X- GEHARREWAR ROND DE CURACAOSCHE DELEGATIE. In een bijeenkomst van den raad van de Roomsch-Katholieke partij van Curacao is met 480 tegen 398 stemmen een motie van wantrouwen in het huidige hoofdbe stuur uitgebracht. De vergadering verlangde steun voor de Curacaosche Staten delegatie en de plan nen van haar voorzitter, mr- dr. da Costa Gomez. Verder werd besloten den leider der Roomsch-Katholieke fractie in de Tweede Kamer. prof. dr. C. P. M. Romme, telegra fisch te verzoeken, het telegram van het hoofdbestuur aan. de K.V.P. in Nederland, waarin werd verzocht de doelstellingen der W.I. delegatie niet te steunen, als niet ge zonden te beschouwen. Eenige dagen geleden hebben 9 ^an de 14 kiesvèreenigingen der R.K. partij van Curacao via de radio reeds hun steun aan de delegatie toegezegd. Het hoofdbestuur heeft thans besloten af te treden. De opbouw van Walcheren De wekelijk- sche markt te Middelburg begint, zij het in bescheiden mate, weer te herleven. Een overzicht van de markt. Op den achter grond het beschadigde stadhuis. 117AT VAN HET BEGIN af aan te voorzien is geweest, is gebeurd. De regeering- van Acker is ten gronde gegaan aan eigen tegenstrijdigheid. Dit geschiedde na dat de Senaat een motie van vertrouwen had verworpen welke was ingediend na een heftig debat over het beleid van den minister van Justitie, van Glahbeke, een liberaal. Met 79 tegen 78 stemmen werd aan van Acker verteld dat hij maar moest gaan. Aan de motie van vertrouwen, welke gistermiddag in den Belgischen Senaat werd verworpen en tengevolge waarvan de Belgische regeering thans demissionair is, gingen discussies over het beleid van den minister van Justitie, van Glabbeke, voor af. De socialistische senator Vermeylen verklaarde- tijdens die discussies, dat zijn fractie haar houding ten opzichte Van den minister van justitie zou moeten herzien. De minister-president, van Acker, legde een verklaring af, waaruit bleek, dat de regeering zich achter den minister van Ju stitie schaarde. Schorsing bracht van Acker geen redding. Nadat de vergadering een uur geschorst was, werd gestemd over de door de heeren Mertens, Dierckx en Glineur ingediende motie van vertrouwen, welke de vorige week door de regeeringsmeerderheid was opgesteld. Deze motie werd, zooals reeds gemeld, verworpen met 79 tegen. 78 stem men bij drie onthoudingan. Behalve de katholieken stemden ook tegen de socia listen Rolin, Wyns en Devaux. Er waren 7 senatoren afwezig, waarvan 4 leden der christelijke volkspartij. Den liberalen minister van Glabbeke Het kabinet Sjahrir heeft opgehouden te bestaan Sjahrir heeft verklaard, dat het tegen woordige kabinet opgehouden heeft te be staan. Hij verwacht, dat Soekarno een re publikein mogelijk Sjahrir zelf zal aanwijzen om een nieuw kabinet te vor men, waarna de nieuwe minister-president (niet Soekarno) dit zal formeeren. Sjahrir zal middels de besprekingen met de Nederlanders voortzetten, niet als mi nister-president, maar onder verantwoorde lijkheid van Soekarno. Hij verwachtte heden de reactie van Van Mook op de tegenvoorstellen te hooren. Het Indonesisch Nationaal Comité, dat sinds Zondag in het "paleis van president Soekarno te Djogj-akahta bijeen is, heeft zijn bekrachtiging verleend aan den door het Indonesische kalbinet getroffen nood maatregel, waarbij de volledjge macht in handen van den president wordt gelegd, tot dien tijd, ddt kabinet en regeering weer normaal him functies kunnen hervatten. —X— Waar zijn de kinderen van Lidice? Nadat op 10 Juni 1942 een aantal man nelijke inwoners van Lidice (Tsjecho-Slo- wakije) door de Duitschers was geëxecu teerd, werden de overgebleven vrouwen met haar kinderen overgebracht naar de Latijnsche school te Kladno, waar moe ders en kinderen werden gescheiden. Een aantal van deze vrouwen werd dood geschoten, terwijl anderen op transport werden gesteld naa^ het concentratiekamp Ravensbruck, waar zij later vermoord wer den of stierven. De kinderen ongeveer honderd in aan tal en in den leeftijd van 0 tot 15 jaar werden in den avond van 12 Juni 1942, in twee autobussen naar Praag vervoerd en vandaar per trein naar Lodz in Polen, waar zij op Zondag 15 Juni 1942 aankwamen- In deze stad qindigt het spoor van de kinderen. Waarschijnlijk is echter, dat een gedeelte werd overgebracht naar helt con centratiekamp Gneisenau en de overigen bij particulieren werden ondergebracht. Gebleken is, dat eenige kinderen aan boord zijn geweest van een schip, dat na ongeveer drie weken in de Zweedsche wa teren te hebben gekruist ten slotte in Eckenfürd landde, waarna die kinderen werden overgebracht naar Schenstadt in Denemarken. De commissaris van rijkspolitie le klasse, hoofd van het bureau opsporing oorlogs misdrijven, Elandsgrachft 117, te Amster dam, verzoekt een ieder, die inlichtingen of aanwijzingen kan geven, die leiden kunnen tot opsporing van de nog steeds vermiste kinderen of van de voor dit ern stige oorlogsmisdrijf vefantwoordelijke personen, zich met zijn bureau in verbin ding te willen stellen. wordt verweten, dat hij te slap is opgetre den tegen de groote „economische" colla borateurs. De Belgische minister-president heeft den Prins-regent de ontslagaanvrage van zijn kabinet aangeboden. De Prins-regent heeft het ontslag ingewilligd en den heer van Acker verzocht, de loopende zaken af te handelen. X— mSTRIBUTIENIEUWS EEN EI VOOR DE RIJPERE JEUGD. Op 11 Juli zal een bon worden be kend gemaakt, waarop personen gebo ren in de jaren 1926 t.rn. 1931 een ei zullen kunnen koopen. JAMPRIJZEN. De jamfabrikanten zullen in de gelegen heid worden gesteld, naast de bestaande huishoud^am 2 weer, zij het nog in beperk te mate, hun kwaliteit 1 te brengen. Deze jam zal slechts geleverd worden in potten van 450 gram. Het grootere pecentage edel- pulp dat hierin is verwerkt, maakt een hoogeren prijs noodzakelijk. Deze 'is gesteld op 0.66 per pot van 450 gram voor den consument. De prijs voor huishoudjam 2 in deze verpakking blijft-0.52 voor den con-< sument. X— LITURGISCH CONGRES MAASTRICHT. In verband met het voortdurend binnen komen van. inschrijvingen heeft het Con gres-Comité besloten de inschrijving open te houden tot 15 Juli a.s. De belangstelling, vooral voor de practische sectie is zóó groot, diat het Congres-Coriiité reeds naar een grootere vergaderzaal moest uitzien. Het Mysterie-spel, dat gedurende de Congres-dagen wordt opgevoerd, is de „Eerste Bliscap van Maria". Dit mysterie spel is in Maastrichtsch dialect vertaald. BINNENLAND. H-K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard zullen op Zondag 14 Juli a.s. een kort bezoek brengen aan de nationale roei- kampioenschappen die te- Utrecht worden gehouden. De Senaat der universiteit vai» A'dam heeft in zijn op 8 Juli j.l. gehouden zitting besloten, het eere-doctoraat in de genees kunde te verleenen aan prof. Best te To ronto, wiens onderzoekingen 25 jaar gele den geleid hebben tot het bereiden van in suline, en het eere-doctoraat in de wis- en natuurkunde aan den om zijn veelzijdige verdièristen algemeen bekenden oud'-hoog- leeraar Mannoury. De kindertoeslag zou worden gebracht van 2.40 op 3.00 en gelden van het eerste kind af aldus deelde de voorzitter van de R.K. Arbendersbeweging A. C. de Brtlyn dezer dagen mede. Ook het ouderdomspen sioen zou verhoogd worden. De moeilijkheden in het bakkersbe drijf te Den Haag zijn opgelost. In plaats van een vacantietoeslag krijgen de gezellen een voorschot. Later zal worden bepaald, of en hoe dit zal worden terugbetaald. Deze regeling geldt voor hertgeheele land. De vaste telersprijzen voor aardappelen van den oogst 1946 bij gecentraliseerde af name voor binnenland en export zijn vast gesteld, gaan in op 5 Aug. en zullen perio diek worden verhoogd met een bewaar- premie. Een toeslag voor tarwe en rogge zal worden verleend aan telers, die voor be paalde data leveren aan een ingeschakelden graanhandelaar. Voor het verpachten van pruimen en appelen op het hout is ook voor dit jaar door het bedrijfsschap een regeling vastge steld. Dat de fruitprijzen zoo hoog zijn, is mede de schuld van het publiek, dat maar raak koopt aldus de heer Beunder, hoofd van de economische afdeeling van de di rectie van den tuinbouw. De groote adviescommissie der illega liteit zal 23 Juli haar slotzitting houden. De kolenproductie is bevredigend. De levering van twaalf eenheden is zoo goed als zeker. Er zal veel meer cokes beschik baar zijn dan anthraciet. Tusschen Polen en Nederland wordt onderhandeld over een verdrag, waarbij Polen kolen levert in ruil voor Nederland- sche schepen voor de binnenvaart. BUITENLAND. In Washington is officieel bekend ge maakt, dat de laatste groep Duitsche krijgs gevangenen in de V.S. binnenkort naar Europa verscheept? zullen worden. In de Fransche zone van Duitschland wordt de terechtstelling van nationaal-so- cialistische oorlogsmisdadigers tijdelijk uit gesteld, omdat een Duitsdie guillotine op geheimzinnige wijze verdwenen is. Een nieuwe is in de maak. De Jodenvervolging te Kielce in Po len heeft aan 41 Joden het lfeven gekost. De telefoonverbinding tusschen België en de Vereenigde Staten, sinds 1940 ge staakt, wordt hersteld. 200 Engelsche oorlogsbruiden zijn met 50 baby's uit Canada naar Engeland terug gekeerd uit heimwee, gebrek aan bestaans mogelijkheden of omdat hun echtgenooten zich inmiddels bedacht hadden! De Amerikaansche militaire autoritei ten zullen in geen geval onderdak kunnen verleenen aan of helpen bij het vervoer van de 45.000 Duitschers, die door de Sowjet- autoriteiten uit Oostenrijk worden gezet. Leden van koning Leopold's hofhou ding, die te Genevé in ballingschap leven, beschouwen het bericht van het aftreden der Belgische ministers als zeer goed nieuws voor de zaak van -den koning. Het huis op liet zand ER WAS GEEN STORMVLAAG noodig om het huis omver te \Verpen, en geen bruisende watervloed om het zand, dat als fundament moest dienst doen, weg te spoe len. Het was een zacht zuchtje, eon klein duwtje, en daar lag het geval. Zoo kan men de geschiedenis schetsen van de Belgische regeering die onder lei ding van Van Acker met (dictatoriale) vol- machlten België trachtte te besturen. Maar deze volmachten konden de steeds verder •uiteenwijk en de deelen van zijn regeer in gs- kasteel niet bijeen houden. Het geval sprong letterlijk en figuurlijk uit den band Opgebouwd naar het plan om de katho lieken buiten de deur to kunnen houden, werd het opgemetseld uit socialisten, com munisten en liberalen. Ieder van deze drie staat op verschillende punten lijnrecht te genover den ander en zoo weken zij, krachtens de natuur van hun samenstel ling, telkens uit elkaar, en -waren slechts weer aaneengevoegd door hun verzet te gen de katholieken. Maar antipathie en zelfs haat en vrees Is een slechte specie om te metselen. Zoo gebeurde het dat heel het „huis op het zand" waarin van Acker woonde, zonder dat de katholieken er een hand naar uit staken, in elkaar stortte. Het ging ten gron de aan de meeningsverSchillen tusschen hen die het huis bouwden, het ging ten gTonde omdat men bouwde op een fantasie en de werkelijkheid als eenig solied materiaal verwierp. Misschien hebben de socialisten iets ge leerd, misschien zullen ze nu meer moed op brengen en meer vaderlandsliefde. Geleerd: dat n.l. communisten en liberalen geen me dearbeiders zijn voor een stabiel bewind. Hopelijk brengen ze ook meer moed op, ji.L tegen de conumunisten, die met leuzen en beloften hen altijd trachten te overbie- den. Tot slot krijgen zij de kans om meer va derlandsliefde te toonen door het belang van het land te stellen boven het belang van hun partij. De christelijke Volkspartij in België 6tond in de branding der verkiezingen als een rots- Zij zal het eenige fundament kun nen zijn voor een nieuw, Belgisch regee- ringsgebouw. Of de socialistische architecten iets ge leerd hebben? „GROOTE VIER"-CONFERENTIE TE PARIJS JJET WAS NIET GEMAKKELIJK voor de „groote vier'' om tot overeenstemming Ate geraken over allerlei kleinigheden in de vredesverdragen met de satellieten van Duitschland. Het was te verwétchten, dat de debatten tot stormkracht zouden op- loopen, wanneer het Duitsche probleem zelf aan de orde zou komen. Dat is giste ren dan ook gebeurd. Molotof deed en „geweldigen aanval" op het plan van Byr nes omtrent de ontwapening van Duitschland en Byrnes sloeg even hard terug. Byrnes had eind April voorgesteld, dat de groote vier zich garant zouden stellen voor de ontwapening en ontbinding van alle Duitsche strijdkrachten (inclusief de Ges tapo). In zijn antwoord legde Byrnes er den nadruk op, dat zijn voorgesteld ontwgpe- ningsverdrag niets te maken had met de uitvoering van de bezettingspolitiek. Hij zeide, dat zijn verdrag slechts poogde te verzekeren, dat Duitschland niet wederom een bedreiging van de wereldvrede zou worden en dat de Vereenigde Staten bij het voorstellen van dit verdrag een stap namen, welke zij 25 jaar geleden weiger den. Critiek van Molotof op Amerikaansch plan Voor de uitvoering van de voorwaarden zou een speciale controlecommissie'worden opgericht. De gToote vier zouden met ge wapende macht tusschenbeide komen, in dien noodzakelijk, wanneer een der ont wapeningsclausules zou worden geschon den. Het verdrag zou voor 25, jaar van i kracht blijven, Molotof had de volgende critiek op dit plan: 1. Het plan biedt onvoldoende waarborg tegen de Duitsche herbewapening en zou minstens voor 40 jaar moeten gelden. 2. Het verdrag zou niet zoover gaan als de overeenkomsten van Potsdam of Yalta ten aanzien van de economische demilita riseering van Duitschland en geen voorzie ningen treffen voor de uitschakeling van de Duitsche oorlogsindustrie. 3. Het verdrag zou geen politieke basis verschaffen, welke noodzakelijk is om te gen de herleving en nieuwen groei van het Nazidom te waarborgen. 4. Het verdrag zou geen voorziening tref fen ten aanzien van de Duitsche herstelbe talingen aan de Sowjetunie. 5. Het verdrag zou verkorting van de bezetting beoogen. FASCISTISCHE GROEPEN VERGADEREN In café Terminus te Utrecht kwamen Zondag j.l. vertegenwoordigers bijeen van fascistische groepen, w.o. Nationaal Front en N.S.B., aldus meldt „Het Vrije Volk". De zaal was gehuurd uit naam van een ge fingeerde juristenvereenïging. De ongeveer veertig vergaderden besloten over te gaan tot de oprichting van een werkcomité. UITSPRAAK UNILEVERZAAK. Het Gerechtshof te 's-Gravenhage deed) heden uitspraak in. de zaak betreffende de bonnenzwendel bij de Unilever. De gewezen directeur A. van P., tegen wien 2 jaar en 3 maanden geëischt was, werd evenals W. F. C. D. en J. A. C. K, tegen wien 9 maanden geëischt was, conform den eisch veroor deeld. A. L., tegen wien de advocaat-gene raal 8 maanden gevraagd had, hoorde zich veroordeelen tot 9 maanden. H. F. den H. en H A. H., voor wie de eisch resp. 7 en 8 maanden geluid had, werden veroordeeld tot 6 maanden. Alle straffen zijn met af trek van preventief. .POLITIERECHTER. J. G. den H. te Alphen aan den Rijn had clandestien een kalf geslacht. Het was nog maar een jong beestje en er was geen zwarte handel mee gedreven, hetgeen voor den Officier bij den Haagschen Politie rechter aanleiding was te volstaan met 120 boete of 2 maanden hechtenis. Het vonnis werd 100 boete of 50 dagen hech tenis. ATHLETIEK. Vier nieuwe Docos-clubrecords! In de afgeloopen weken werden de volgende nieuwe Docos-cliibrecords gevestigd: hoog springen 7.81 M- (H. Bresson), verspringen '6.67 M- (P. Schouten), discuswerpen junio ren A 33.43 M. (A. Pley), Olympische esta fette 3 58,2 (TuyrnanLudlageP. Schou tenVelidhuizen ZWEMMEN Nieuw wereldrecord 800 M. borslcrawl. James Mac Lane, een vijftienjarig stu dent van de Yale universiteit te Havanna, verbeterde tijdens een zwemwedstrijd Yale Cuba het wereldrecord 800 M. borstcrawl en bracht dit op 9 min. 44J.l sec. Het. oude record stond met 9 min. 50.9 sec. op naam van den Amerikaan Smith. WATERPOLO. De Zijl dames speelden tegen de Zian dames voor de competitiekring den Haag. Rust kwam met 21, einde 71. De Leid sche dames hebben hiermede "haar zesden wedstrijd gewonnen. De Zijl 4 speelde tegen de L.W.V. II. Ein de 2—2. SCHAKEN. Nationaal Schaaktournooi L.S.G. Voor het Nationaal Schaaktournooi van het Leidsch Schaakgenootschap, waarvan de definitieve data zijn vastgesteld op 21 Oot. t/m 2 Nov. a.s., tè een eerecomité gevormd, dat als volgt is samengesteld: Jhr. Mr. F. H. van Kinschot, Burgeme?s- ter, Voorzitter; J. G. van Schaik, Wethou der van Onderwijs; Prof. Dr. B. G. Escher, Rector Magnificus; K) J. Cath, Praeses Col- legii; Mej. J. Nauta, Praeses V.V.S.L.; J. G. J. Verhey van Wijk, Voorz. Kamer vart Koophandel; P. Herfkens, Voorz. Leidsche Schaakbond; N. C. F. van Ginkel, Voorz. Ver. Vreemdelingen Verkeer; B. W. Menk- horst, Leidsche Pers Kring. Sjahrir weer in veilige haven. Omring door verslaggevers begeeft Sjahrir zich na zijn aankomst per vliegtuig naar het vliegveld:- kantoor. «X*» WEERSVERWACHTHBG °o°°S o tot Donderdagavond. 5 Overdrijvende wolkenvelden, vooral o in den nacht en ochtend. Droog weer. g Weinig verandering in temperatuur. 2 Zwakke of matige wind tusschen g o Noord-West en Noord-Oost. o ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1