KORS 3 MEISJE Naaisters N€FANA STADSNIEUWS Hoe wordt de prijs berekend? GeertraJ. Verbrugge BOERDERIJ TED BOLT op het onbekende eiland NETTE MEISJES bereiding van consumptie-ijs Telefonisch AFSCHEID PROF. EJNAR HERTZSPRUNG. Ter gelegenheid van het vertrek naar zijn geboorteland Denemarken is Prof. E. Hertzsprung, de voormalige directeur van de Sterrenwacht te Leiden, die onlangs met emeritaat is gegaan, Dinsdag in beslo ten kring gehuldigd door vrienden, mede werkers en leerlingen. De directeur van de Sterrewacht Prof. Dr. J. H. Oort, ge tuigde van de gioote bewondering en eer bied die de sterrékundigen gevoelen voor het uiterst belangrijke en baanbrekende werk, dat door Prof. Hertzsprung is ver richt. Spreker gaf een overzicht van de vele gebieden, waarop Prof. Hertzsprung werkzaam is geweest en trok ean verge lijking met de groote 16de eeuwsche Deen- sche sterrekundige Tycho Brahe. Ook diens waarnemingen onderscheidden zich door een ongeëvenaarde nauwkeurigheid, waardoor zij den grondslag vormden voor de latere ontwikkeling van de sterrekunde. Dr. P. Th. Oosterhoff sprak namens de leerlingen. De vooraanstaande plaatsen, die thans door velen van hen overal ter wereld op de sterrewachten worden inge nomen, bewijzen hoe degelijk hun oplei ding was, dank zij het voortdurend per soonlijke contact met hun leermeester Hertzsprung. Spreker schetste aan de hand van enkele uitspraken van Prof. Hertz sprung zelf het karakter van zijn inspiree- rende leiding en roemde de onuitputtelijk werklust waardoor prof. Hertzsprung hun een blijvend voorbeeld zal zijn. Tot besluit bood hij de scheidende hoogleeraar een boekwerk aan, bevattende alle publica ties van Prof. Hertzsprung die in het ge zamenlijk orgaan van de Nederlandsche Sterrewachten verschenen zijn. Onder de aanwezigen waren de rector- magnificus van de Leidsche Universiteit Prof. Escher, Mr. van de Sande Bakhuy- zen als voorzitter van „Het Leidsche Ster- rewachtfonds", Mr. Idenburg en hoog leeraren van de Leidsche en Amsterdam- sche Universiteiten. STEDELIJKE LICHTFABRIEKEN. Afscheid gasmeester Colpa. In verband met het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd heeft de heer Colpa, gasmeester aan de Sted. Lichtfabrie ken alhier van directie en personeel af scheid genomen. Als voorzitter der jubi leumcommissie van de kort geleden opge richte personeelsvereeniging bood de hety J. J. C. Snel den scheidende een ets en een fruitmand aan, terwijl hij Mevr. Colpa een fraai bouquet overhandigde. De directeur, ir. P. Ykema, schetste „Meester Colpa" als den man wien men met een gerust hart de belangen der Kool gasfabriek kon toevertrouwen. Ook de in genieur der Gasfabriek, de heer De Wilde, sprak woorden van hooge waardeering, waarna de heer Dubbelman namens de Ned. Ovenbouwmij een bloemenmand overhandigde. De heer Colpa dankte op de hem eigen bescheiden wijze voor de hartelijkheid van dit afscheid. Het dagelijks met hem samenwerkend personeel liet te zijnen huize nog een prachtig geschenk bezorgen. Huldiging van drie jubilarissen. Gisterochtend zijn drie jubilarissen, t.w. de heeren A. Sierat, J. A. L. Martijn en G. Nieuwenhuis, die .allen het feit her dachten, dat zij voor vijf-en-twintig jaar hun intrede bij de Sted. Lichtfabrieken deden, gehuldigd. Bij deze plechtigheid wa ren aanwezig de directeur, ir. Y. Rkema, de adj. directeur, dr. P. G. F. T. Fehmers, de heer H. van Woudenberg, voorzitter personeelsvereeniging en verder tal van collega's. Bij monde van den voorzitter van de jubileumcommissie der personeels vereeniging, den heer J. J. C. Snel, zijn de jubilarissen toegesproken, waarbij ge- schen werden aangeboden. Daarnaast heeft de heer Van der Does als afdeelingscollega den heer Sierat nog toegesproken. Vooraf waren de jubilarissen op het privé-kantoor nog door den directeur, ir. R. Ykema ge huldigd, waarbij een enveloppe met in houd werd overhandigd. Jubileum F. Th. A. W. de Haas. De heer F. Th. A. W. de Haas, die het feit mocht herdenken, dat hij voor vijf en twintig jaar in dienst trad bij de N.V. Meelfabriek „De Sleutels", bij welke firma hij thans de functie van chef van het ar chief waarneemt, is Zaterdagochtend in bijzijn van het geheele personeel van ver schillende zijden hartelijk gehuldigd. Na dat de jubilaris met zijn gezin per auto was afgehaald, is hij allereerst op het privé-kantoor door den directeur, den heer A. de Koster, toegesproken waarbij hem een envelop met inhoud werd overhan digd. Hierna vond een huldiging plaats in de recreatiezaal, waar achtereenvolgens het woord is gevoerd door een der direc teuren, den heer H. J. de Koster, die het diploma van de Ned. Mij voor Nijverheid en Handel voor langdurigen trouwen dienst aanbood, den heer P. v. d. Voort, procuratiehouder, namens het kantoor- en laboratoriumpersoneel en de vertegen woordigers, den heer A. v. d. Kreeke, na mens het molen- en magazijnpersoneel en tenslotte den heer A. Verboog, die sprak namens de personeelsvereeniging. Een en ander ging met het aanbieden van ge schenken gepaard. Hierna heeft de jubi laris met een enkel woord gedankt voor de vriendelijke woorden tot hem gericht en de cadeaux. In den loop van den dag zijn nog velen hem thuis komen geluk- wenschen. Zilveren zangersjubileum. Het is 25 jaar geleden, dat de heer J. Barneveld lid werd van het St. Petruszangkoor. Zon dag is dit feit herdacht met een plechtige Hoogmis tot intentie van :'.en jubilaris, waarin koor en knapenkoor uiterst toege wijd en devoot de mooie mis van Refice zongen, terwijl de kerkelijke plechtigheid besloten werd met een enthousiast „Lau- date Dominum". Hierna had een huldiging en receptie plaats in de pastorie. Allereerst nam pastoor Beukers het woord om den jubilaris namens kerkbestuur en de pa rochie hulde en dank te brengen voor de lofwaardige, ijvervolle wijze, waarop hij al dien tijd aan de kerkelijke plechtigheden luister heeft bijgezet. Vervolgens huldigde de vice-voorzitter, de heer Winkelmolen, hem op warme wijze namens de collega's van het koor, hem ten voorbeeld stellende als ijverig en devoot kerkzanger, die zijn ambt altijd opvatte en vervulde in den liturgischen zin 'der Kerk. Als blijvende herinnering bood hij den jubilaris namens het zangkoor een nuttig geschenk aan. Met een kort en gezellig samenzijn en een hartelijk dankwoord van den zilveren feesteling werd het officieele gedeelte de zer herdenking beëindigd1. Jongemannen St. Leonardus-parochie. Vrijdagavond werd een avond gegeven door de K. A. voor Jongemannen in samen, werking met dc Jongerenbeweging in de gymnastiekzaal, die met eenvoudige mid delen in een vroolijke ontspanningsza'al was omgetooverd. De secretaris van de K. A. Kern opende deze bijeenkomst met den Jongerengroet en verwelkomde de aanwe zigen. Hierna volgde het eerste gedeelte van het programma onder het motto „Hol landOranje", uitgevoerd door eenige le den der Jongerenbeweging. Verschillende episodes uit onze roemrijke Vaderlandsche Geschiedenis werden voorgedragen en er werd een vergelijking gemaakt tusschen vroegere eeuwen en de laatste 5 jaren. Tot slot van dit programma las een der jonge ren een close-up voor uit het dagboek van den oorlogsverslaggever Robert Kiek. Daarna hield de heer Evert Castelein een causerie over „het moderne dansen". Aan het slot van den avond, het was inmiddels 1] uur geworden, dankte de heer Th. de Wilde de aanwezigen voor hun opkomst en in het bijzonder den sprekpr van dezen avond. Zaterdagmiddag hield de buurtver- eenging „Om den St. Pancras" een ex cursie naar het Stadhuis. Onder deskun dige leiding werd het gebouw bezichtigd. Deze excursie werd gehouden in het kader van de door het gemeentebestuur ontwik kelde actie „Leidenaars kent Uw stad". Nog meerdere rondleidingen staan op het programma. KEURING VOOR DEN DIENSTPLICHT LICHTING 1946. De burgemeester van Leiden maakt be kend, dat alle oproepingen voor de keu ring voor de lichting 1946 zijn verzonden. Zijn er in 1926 geboren mannelijke perso nen, die hier .e lande wonen of geacht worden te wonen en een dergelijke op roeping of een bericht van niet-inschrij- ving niet hebben ontvangen, dan moeten zij zich vóór 10 Juli a.s. ter gemeente-se cretarie aanmelden. Leiden, 1 Juli 1946. De burgemeester, F. H. VAN KINSCHOT. DISTRIBUTIEKANTOOR LEIDEN. Na-uitreiking Bonkaarten. Voor hen, die door omstandigheden ver hinderd zijn geweest om op tijd de nieu we bonkaarten af te komen halen, be staat er gelegenheid dit alsnog te doen op Vrijdag 5 Juli a.s. aan het Distributiekan toor, ingang Langebrug van 8.40 tot 12 uur en van 14.10 tot 16 uur, loketten 1 tot 7. Morgen is de letter V vanaf Vlist en de W tot en met Weststrate aan de beurt voor het afhalen van nieuwe bonkaarten. Vacantiebezigbeden voor de jeugd. Inzake de plannen van het comité „Va- cantiebezigheden voor de jeugd" vernemen wij, dat deze plannen voornamelijk zullen bestaan uit spel en sport. Op 30 Juli is er een filmvoorstelling in de Stadsgehoorzaal, eiken Woensdag zullen wandeltochten wor den gehouden, aan het eind ervan vindt een boottocht plaats. In den Leidschen Hout zullen alle kinderen in groepen te gen elkaar uitkomen in hardloopen, ver- tn hoogspringen en bal werpen. Een stem- peltocht zal worden gehouden om de mooi ste plekjes van Leiden te doen kennen en tot bevordering van het museurnbezoek. In de Zijl zullen zwemwedstrijden wor den .gehouden, w. o. ook voor kinderen, die niet kunnen zwemmen. Vanzelfspre kend zal hieraan geen gevaar verbonden zijn. De buurt- en speeltuinvereenigingen zul- 'en hierbij worden ingeschakeld. In 14 wijken is de stad daarvoor ingedeeld. De ge vel wedstrijd van de 3 Oct. Vereen, is hierbij mede opgenomen. Door een en ander hoopt men in den vacantietijd de jeugd aangenaam bezig te houden, zooveel mogelijk van de straat te houden en vernielingen, welke vroereg zooveel voorkwamen, te voorkomen. Bin nenkort zal een oproep tot aanmelding komen, waarbij tevens een kleine bijdrage van de deelnemers(sters) zal gevraagd worden. Speeltuinwerk Zijlsingel-eiland. De bewoners van het Zijlsingel-eiland zijn gisteravond op uitnoodiging van het daar toe gevormd comité in den Foyer van de Stadsgehoorzaal bijeen geweest om de plannen te bespreken tot oprichting van een Speeltuinvereeniging in deze stads wijk. Namens het comité sprak de heer Schenk woorden van welkom en deze deel de mede, dat de ve'reeniging zal worden opgericht, waarna weth. J. C. van Schaik alle aanwezigen heeft opgewekt daadwer kelijk mede te werken. Op grond van zijn ervaring als onderwijzer en schoolhoofd toonde spr. met enkele voorbeelden aan, hoe men kinderen op prettige wijze kan bezighouden, terwijl hij het speeltuinwerk hartelijk heeft aanbevolen. De heer D. Vijlbrief, bestuurslid van de Ned. Unie van Speeltuinorganisaties, heeft vervolgens een uiteenzetting gegeven over het speeltuin werk, waarop eenige bespreking volgde. Tenslotte heeft de heer F. C. Lardée, voorz. van den Leidschen Bond van Speel tuinvereenigingen zijn volle medewerking toegezegd, terwijl hij tevens den wensch uitsprak, dat velen zouden toetreden tot de vereeniging. De 52-jarige A. van L. viel op een weiland aan de Lammebrug van zijn paard en kneusde het linkerbeen. Hij m naar het Acad. Zieke,nhuis vervoerd. Gisteren is bij de Kampersteeg een paard en wagen in de Vliet gereden, door dat het paard schrok. De brandweer heeft het gespan op het droge gebracht. Drs. Th. C. Hijzen van het directoraat generaal van de prijzen heeft dezer dagen in een radio-causerie gesproken over de prijsberekening. Den Handel eerst even buiten beschou wing latende, zeide spreker o.m. voor geen enkel goed of geen enkelen dienst mag door den vervaardiger resp. dengene die den dienst verricht een hoogere prijs worden gevraagd dan op 9 Mei 1940 voor dit pro duct gold of zou hebben gegolden, tenzij bij een ministerieele beschikking of een schriftelijke machtiging van den directeur- generaal van de prijzen hiervan is afgewe ken. Voor den handel is, weer in het alge meen gesproken, niet de prijs maar de marge- voor ^kosten en winst gefixeerd. Deze marge, zijnde dus het verschil tus schen de verkoopsprijs en de inkoopsprijs van den handel, mag in beginsel niet hoo- ger zijn dan op 9 Mei 1940 in geld uitge drukt, let wel in geld, niet in procenten, door hem berekend werd, alweer tenzij er een schriftelijke toestemming tot afwijking is afgegeven of misschien ook een lagere marge is voorgeschreven. Met deze marge mag de handel zijn verkoopprijs (mits deze wettelijk toelaatbaar is) verhoogen. Sprekende over de vervangingswaarde, waaronder wordt verstaan de prijs die men voor dat goed moet betalen bij weder-aan- schaffing op het moment van het bepalen Chr. H.B.S. 5 j. Eindexamen B. Ge- salagd van de eerste drie groepen: K. P. Bakkers, P. G. J. de Boer, Hannie M. v. d. Bosch, K. van Dam, J. Eigeman, D. Gold berg, D. W. de Haan, H. W. van Loon, Meiske Mulder, Arja J. v. Reyendam, Annemarie Veldhuyzen van Zanten; E. J. W. Vogelzang, W. F. H. Somer, L. Boom, C. L. v. Dam, P. van Dijk, C. G. van Es, W. J. de Groot, C. J. F. Klaassen, B. Knook, Tj. Landmeter, W. Molenaar, Fr. Montagne, P. Mulder, Th.' C. Ouwersloot. Afgewezen 5. De afd. Leiden van de N. R. V. hield Zondag een welgeslaagden kersentocbt naar de Betuwe, Deze excursie was geor ganiseerd door de afd. Rotterdam, waarbij enkele andere afdeelingen konden aan sluiten. Leiden was daarbij de gelukkige en alle plaatsen werden bezet. Tientallen moesten zelfs worden teleurgesteld. Van Rotterdam uit gmg de tocht per boot naar Culemborg en dank zij het voortreffelijke weer en ondan!:s den stevigen wind slaag de de tocht boven verwachting. In Culem borg stonden de kersen gereed in den boomgaard van H. J. P. Verkerk. De rei zigers aten ze op in de schaduw der' hoo rnen, die daar netjes aaneengerijd met hun kostbare lading als het ware tot eten roodden. Te vroeg weer moest men Ver trekken, maar men was voldaan. Nog meer boottochten staan op het program zoo b.v. naar Urk en naar Enkhuizen. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Carla Ingrid Marjolijn, d. v. G J. den Heeten en B. van Wijk; Anton, z v. L. de Romijn en F. H. O. Teunissen; Catherina Adriana, d. v. F. Heijnen en A. E Eikelenboom; Elisabeth, d. v. J. Wa- gemaker en G. A. Blansjaar; Daniël, z. v. D. Kleijn en L. de Ruiter; Bartholomeus z. v. P. Plu en A. Flippo; René Alexander, 7. v. C. Brouwer en H. C. Piena; Johannes Willebrordus Maria; z. v. J. A. Mensen en M. E. Bisschops; Gerradina Gijsberta, d. v. H. de Koning en A. W. S. Belgraver; Nanny, z. v. A L. Deegenaars en W. C. Oudshoorn; Rozalia Antonia, d. v. J. Kui sen en B. A. Pabin; Hermina Wilhelmina, d. v. H. J. Lunenburg en E. Oonk. Getrouwd: R. Cramer jm en E. C. Du- derstadt jd.; J. C. van Oostenrijk jm en J. Dreef jd.; J. G. Le Rutte jm en M. E. Paar- dekooper jd.; W. Smit wedn. en J A. Vis- ser jd. Overleden: D. Hofland vr. 54 jaar; N. Reitsma wed. van H. T. de Graaf 75 jaar; E. Verhulst wed. van W. R. van Kampen 69 jaar; T. Dekker wed. van C. Boer 59 jaar; C. Koblenzweij. wed. van J. van der Poel 79 jaar, G. C. M. Meyer, d. 8 dagen; M. van Barneveld m. 41 jaar. van de waarde van het betreffende goed, zeide hy o.m.: Tijdens de bezetting en de eerste maan den daarna was er in de meeste gevallen geen sprake van een normale mogelijkheid tot vervanging van de bij handel en in dustrie aanwezige voorraden. Er was een uitverkoop op groote schaal en er bestond geen enkele zekerheid over het tijdstip, waarop de geslonken voorraden zouden kunnen worden aangevuld, evenmin als over den prijs. Voor het inzetten van grond en hulpstoffen e.d. in de calculatie tegen vervangingswaarde was dus geen argument aan te voeren. Nu echtèr is het herstel flink gevorderd en de mogelijkheid is dan nu ook opengesteld, dat men bij de prijsberekening met de vervangingswaarde rekening houdt, zij het dan ook nog met de noodige beper kingen. Het zich ontwikkelende handelsver keer en het prijsverloop laten dit toe. Maar een beheerschte toepassing is geboden. Daarom is voorloopig nog een uitdrukke lijke toestemming van den directeur-gene raal van de prijzen noodig. En deze toe stemming wordt bij aanvraag, alleen nog maar gegeven in gevallen, waarin het gaat om den prijs van grond- en hulpstoffen en afgewerkte producten van Nederlandschen oorsprong. Toestemming voor berekening volgens de vervangingswaarde of afschrij ving van het vaste productieapparaat, dus van fabrieksgebouwen en machines bijvoor beeld, wordt niet gegeven; waar eenmaal toestemming is gegeven, blijft de vervan gingswaarde gelden, ook wanneer de prij zen zouden gaan dalen. De prijzen in de verschillende landen loopen zoo uiteen, dat voor goederen van buitenlandsche herkomst het in aanmer king nemen van de vervangingswaarde tot zeer ongewenschte consequenties zou lei den. Ook bij de 'herwaardeering van vooroor- logsche voorraden is geen herwaardeering mogelijk zonder uitdrukkelijke toestem ming. Hierbij spelen b.v. de grootte van den voorraad en de reden van achterhou den tijdens den oorlog een belangrijke rol. Voorraden die met groote kosten en veel risico verborgen zijn gehouden, komen uiteraard eerder voor herwaardeering in aanmerking dan die, welke zonder nood zaak en uitsluitend voor winstbejag zijn achtergehouden. Tenslotte behandelde spreker de onder bezetting. Onder bezettingsverlies, zijnde het verlies dat ontstaat doordat de kosten die onafhankelijk van de grootte van de productie of omzet bestaan bij een kleinere dan normale productie, niet meer kunnen worden gedekt, wordt onder geen beding als element in den kostprijs aanvaard. Dit verlies moet het bedrijfsleven nemen als zijn aandeel in de algemeene verar ming, die de oorlog nu eenmaal over ons land heeft gebracht. De verbruiker draagt zijn last reeds door de aanzienlijk hoogere prijzen die hij moet betalen bij over het algemeen relatief minder gestegen loonen. Als argumenten voerde spreker aan, dat wij in de eerste plaats hier toch nauw aan sluiten bij de handelspraktijken in meer normale tijden. Welke fabrikant aldus drs. Hij zen zou er onder normale con currentieverhoudingen over denken om bij verminderde bezetting zijn prijzen te ver hoogen? Zoo iemand zou het reëeler vin den onder zulke omstandigheden tot een prijsverlaging over te gaan. Weliswaar is de onderbezetting nu veelal het gevolg van andere oorzaken dan in normale tijden, maar over het algemeen gesproken is het ook theoretisch de meest juiste weg, bij de calculatie van den verkoopprijs uit te gaan van de normale capaciteit. Bovendien stelle men zich eens voor welk prijspeil er zou ontstaan bij een andere houding ten op zichte van het onderbezettingsverlies. De overheid zou hiervoor geen enkele verant woording meer kunnen dragen. In de derde plaats zou men in dat geval bij elke wijziging in de bezettingsraad den prijs moeten wijzigen met alle rompslomp daaraan verbonden, wat nog erger wordt wanneer men bedenkt, dat men bij de te verwachten productieverhooging telkens weer opnieuw juist tot prijsverlagingen moet overgaan. Niets is zoo moeilijk als juist dat, verzekerde spreker tenslotte. Met groote dankbaarheid en blijdschap geven we kennis van de geboorte van onzen Zoon 242 RICHARD B. v. Schoonderwoerd den Bezemer M. v. Schoonderwoerd den BezemerNieboer Dahliastraat 19a. Leiden, 1 Juli 1946. Tijdelijk: St. Elisabeth Zie kenhuis. Met vreugde geven kennis van de geboorte van onzen Zoon JACQUES die bij het H. Doopsel de namen ontving van JACOBUS MARIA. C. J. v. Leeuwen A. M v. Leeuwen 241 Laken Leiden, 1 Juli 1946. Heerenstraat 83. Tot ons gioot leedwezen overleed heden geheel onverwacht de Heer N1COLAAS PIETER LANDSMAN President Commissaris onzer N. V. Leiden, 30 Juni 1946. Directie en Commissa ris der N. V. Konink lijke Nederlandsche Fabriek van wollen dekens v.h. J. C. Zaal berg Zoon. 8755 ARTS IS AFWEZIG Voor waarneming dokters telefoon 22222. IN RUIL AANGEBODEN n. wol damesbadpak v. 4 kn. d.bl. wol. Julianastraat 92. Lisse. 8749 R.K. JONGEMAN 'b. z. a. oud 27 jaar. voor vast werk. onverschillig wat liefst in Leiden. Br. onder no. 8745 bur. v. d- bl. TE KOOP een prachtige witte trouw japon met sleepje maat 40 42, onderjurk, taschje en schoenen maat 3637, F. Godijkv. Zeist, Kanaal straat 125, Lisse. 8750 TE KOOP GEVRAAGD een kinderledikant, kin derstoel, box tegen billij ken prijs. Raamstraat 1. 3'2°0 Obligatielening St. Petrus-kerk te Leiden UITGELOOT per 1 Aug. 1946 No. 2 en 30 ad f.1000. No. 74 B ad f. 500. KOFFER-en SAL0NPATHEF00NS m. platen vanaf 30. platen vanaf 75 cent. ruilen 10 cent. kast van radio, luid spreker 5.radio-onder- deelen vanaf 10 cent, gra- mofoonmotor f 15 veeren, reparaties vanaf 2.50. Janvossensteeg 41. Leiden. R.K. BAKKERS KNECHT biedt zich aan, liefst omge ving Leiden. Br. onder no. 8752 bur. v. d. blad. R. K. Echtpaar uit Leiden, 50 jaar. zou gaarne hun vacantie door willen bren gen op een boerderij vanaf 25 Juli tot 6 Augustus. Br. met prijsopgave onder no. 230 bur. van dit blad. VENDUHUIS DER NOTARISSEN Op Donderdag 4 Juli a.s. des v.m. 10 uur, zal om contant geld publiek worden verkocht: Ged. keurig onderhouden INBOEDEL Te bezichtigen: "Woens dag a.s. van 104 uur gevraagd, leeftijd pl.m. 16 jaar, voor 4 dagen per week. Strijkinx uDe Ozon" Hoogewoerd 173. 8751 Voor direct gevraagd een flinke o- en Banketbakkersbediende Gevraagd door gezin van 4 personen Huisje of Woonscheepje van 29 Juli10 Augustus. Omgeving Kager- of Brase menneer. Aanb. onder no. 8761 bur. van dit blad of telef. 24833. IN RUIL AANGEBODEN een i. g. st. z. kinderwagen voor een heerencostuum. Tevens een nieuwe overall, maat 50, voor maat 52 of 54. Berkenkade 13 Leider dorp. 8758 Op ons confectie-atelier is plaats voor eenige 8762 Wij bieden een prettige werkkring in be schaafde omgeving tegen goed loon. Reiskosten worden vergoed. Aanmelden dagelijks van 9—12en 2 5 uur HAARLEMMERSTRAAT 241/243 Oud-Reohercheur V. Politie A. VAN LUNSEN Meidoornstraat 27 Leiden Vennootsohapscontracten requesten, verzoekschriften adviezen. vertrouwelijke informaties. 243 Biedt zich aan een JONGE WERKSTER in Leiden of omgeving. Br. onder no. 239 bur. van dit blad TE KOOP BF TER RUIL 2 paar lage damesschoe nen. lage hak, maat 37, z. g a. n., Hoogmadenscheweg 9, Leiderdorp. 8760 TE KOOP een werver, jol en kano, bij A. Hoogervorst, Café de Does, Leiderdorp. 8759 GEVONDEN Hooge Rijndijk, Zoeterwou- de Rozenkrans en sleutel. Tegen adv. kosten terug te bekomen Berkenkade 13, Leiderdorp. 8757 2. Ted genoot. Het bootje liep lekker. Er zat een stevig gangetje in. Hij was in geen tijden zo in zijn schik geweest. Alles paste ook zo goed bij elkaar, de zon. de frisse zeewind en zijn va cantie. Hij voelde werkelijk aandrang om van louter vreugde te gaan zingen, maar voor het zover was betrok plotseling zijn gezicht. Hij. keek turend in de verte. Tsjonge, tsjonge, dat zag er niet mooi uit. Nog stond de zon hoog aan de hemel maar ginder aan de horizon stapelden de wolken zich in angstwekkend tempo op. „Ik mag wel als de weerlicht maken, dat ik naar huis kom", dacht Ted en hij keerde de boot. Maar het noodweer was sneller en spoedig had het hem ingehaald. Bij Overhemdenbedrijf „Elmi" is plaats voor enige Leeftijd 14 tot 16 jaar, vakkennis geen vereiste. Aanvang- salaris f 10.per week. 8748 Aanmelden dagelijks aan ons kantoorNieuwe Rijn 58 Bedrijf of bedrijfje, waaraan de vergunning voor de verbonden is, of alleen de vestigings-vergunning voor zulk een bedrijf, TE KOOP GEVRAAGD desgewenscht met bet recht voor den verkooper. om het bedrijf tot het einde van den zomer voor eigen rekening te blijven exploiteeren. Brieven onder no. 8747 bureau van dit blad. Een 1* klas hulp in de huishouding! Nefana is Uw rechterhand! Wilt U" smakelijke, krachtige jus hebben? Dan Nefana Juskorrels! Hebt U trek in een fijn 6oepje? Dan Nefana Soeppasta JUSKORRELS SOEPPASTA EN AROMA Rundvetsmelterij „MINOS" Den Haag opgegeven advertenties worden uitsluitend voor risico van den opdrachtgever geplaatst

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 4