GIDSEN IN RUIL AANGEBODEN „NIEUW MINERVA" gedeelte van woning R.K. Kookster Tandtechnicus Uw VULPEN stuk? MOEDERCURSUS. Vorig jaar werden 4 druk bezochte moe- dercursusscn gegeven, georganiseerd door de Kath. Actie van de Hartebrug-parochie. In navolging hiervan zullen wederom moedercursussen gegeven worden voor jon ge moeders, a.s. moeders en verloofde meis jes, nu door het Witte Kruis te Leiden. Middagcursus: vanaf 8 Juli elke Maandag 3 u. n.m. gedurende 8 weken, parochiehuis Nieuwe Mare, hoek Oude Singel. Avondcursus: zelfde data, zelfde plaats, te 8 u n.m. Kaarten verkrijgbaar a 1.50 per cur sus, bij boekhandel .Zandvliet, Haarlemmer straat 117. Wij zijn er van overtuigd, dat aan dezen hoogst nuttigen cursus in het belang van moeder en kind zeer velen zullen willen deelnemen. Het aantal kaarten is echter be perkt. Kath. Actie „Hartebrug". De bijeen komst van den eersten Maandag van de maand wordt a.s Maandag niet gehouden. Gistravond omstreeks 7 uur heeft de brandweer een brandje gebluscht in de bakkerij van een heer G. P. J. Corba, Hoo- g'j.woerd 64 De brand was ontstaan door het broeien van houtkrullen. Met drie stra len op de motor spuit werd het vuur ge bluscht. Te 8 uur gisteravond is de 10-jarige knaap C. V. in de Bakkerkorfstraat bij het in brand steken van licht explosieve stof fen, welke hij had bemachtigd bij de fa. Kat, in brand geraakt Hij liep verwon dingen aan gelaat en armen op en werd door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Paulus, z. van P. Siere en C. M. Bink; Wilhelmus Jacobus, z. van W. J. van de Water en C. de Boer; Ronalde Pauline Henriëtte Jannette, d. van A. J. Livingston en P. J. Zandvliet: Adrians, d. van H. Brandt en J. van Tongeren; Bob, z. van A. N. Gerritsen en J. Koolhaas; Willem, z. van J. van der Boon en P. de Mol; Johannes Marinus, z. van H. A. Hoogmoed en M. van der Zalm; Robertus Leinardus Maria, z. van A. J. Hilders en N. Riela. Overleden: W. A. van der Spek zoon 6 weken; M. G. van Druten wed. van N. de Koning 66 j.; B. H. Reinink man 33 j.; C. J. T. van der Heijden man 67 j.; G. J. H. Wobbe man 77 j. Geboren: Louis z. van L. H. Vink en E. Heesters; Alida Antonia d. van S. B. Sas sen en J Klijn; Abraham x. van H. Lede- boer en G. M. H. van der Vijver; Cornelia d. van I. van der Weijden en C- van den Hoek; Orlanda Noemi Maria d. van O. Ber_ gamini en E. Pertrucco; Johannes z. van H. S. Wijnbeek en S. Schats; Alfonsus An tonia Baria z. van T. W. Heemskerk en P. J. de Groot; Lena d. van P Hemerik en C. M. Lasschuyt; Adrianus Franciscus z. v- J. Markus en T. C. Heijnen; Hendrika Jacoba d. van J. Selier en H. Dijksma; Ca- tharina Simone d. van S. M. Hurkimans en L. C. A. Breddels. Overleden: P F. A. Volwater z. 19 j.; S. Hemerik wed. van J. H. Bonarius 77 j.; M. Severijnen ipan 36 j.; P. R. Julsing hsvr. van J. Beugel 51 j.; J. M. Hqups dr. 25 j. Ondertrouwd: J. Beekman jm. 30 j. en K. Zweistra jd 24 j.; K. Bleijenberg jrn. 20 j. en J. Smit jd.*19 j.; D. de Boer jm. 32 j. en E. Kriek jd. 22 j.; P. Holswilder jm. 26 j. en M Monteba jd. 27 j.; A M. Jong jm. 27 j. en A. P. v. d. Nat jd. 22 j.; J. Kanbier jm. 20 j. en J. Koolhaas jd. 21 j.; J. Keij- zer jm. 21 j. en R. J. Klom jd- 20 j.; C. Kulk wedrn. 73 j. en J. Vellekoop gesch. 41 j.; A. Niehot gesch. 36 j en M. Sprin ger gesch. 36 j.; G. Piket jm. 20 j. en J. G. Rasin'k 23 j.; A. van der Pluym jm. 22 j. en J. de Geus jd. 20 j.; W. Teske jm. 23 j. en J. J. C. Sjardijn jd. 23 j.; A. J. T. J. M. Ver voort jm. 32 j. en M. J. Oude Groeneger jd 31 j.; P. C. de Vos wedr. 54 en A. C. Blöte jr. 49 j.; W. van Polanen jm. 26 j. en G. Stikkelorum jd. 23 j.; L J. Smit jm. 20 j. en A. Hoogstraaten jd. 20 jL. Klink hamer jm. 31 j. en H. M. Wolenaar jd- 30 j.; G. van Vliet jm. 23 j. en H. Sloos jd. 21 j.; M. H. van Hoogstraten jm. 32 j. en M. A. van Groningen jd. 24 j.A. W. van Nunen jm. 27 j. en A. J. M. van Groenendael jm. 27 jaar. DISTRIBUTIEKANTOOR LEIDEN. Maandag is de letter S vanaf Smith aan de beurt alsmede de etter T voor het af halen van nieuwe bonkaarten. 13 Juli; S t/m Stal op Maandag 15 Juli; Stal t/m T op Dinsdag 16 Juli; U en V op Woensdag 17 Juli; W tot en met Z op Don- derdag 18 Juli. Aan deze volgorde zal strikt de hand worden gehouden. Zij, wier stamkaartnum mer eindigt op een reeds aangewezen eind cijfer kunnen op bovenstaande data alsnog een schoenenbon in ontvangst komen ne men, voorzoover zij daartoe gerechtigd zijn. WAARSCHUWING: Zij. die bij hun huis arts schoenen op medisch voorschrift heb ben aangevraagd mogen geen bon voor schoenen volgens de cijferaanwijzing in dienen, daar anders het recht op schoenen op medisch voorschrift vervalt. Indien de aanvraag wordt afgewezen, kunnen zij als nog een bon volgens de cijfersaanwijzing in ontvangst komen nemen. Distributie van Petroleum. Uitsluitend zij, die voor kookdoeleindcn en verlichting zijn aangewezen op het ver bruik van petroleum, kunnen in de week van 1 tot en met 6 Juli a.s. een aanvraag formulier M.D. 32314 afhalen in de hall van het Distributiekantoor Steenschuur 21. Omtrent de wijze en de data van inleveren zullen nog nadere mededeelingen volgen. Distributie van Klompen. Gedurende het tijdvak van 1 tot en met 6 Juli a.s. kunnen aanvragen om klompen bonnen worden ingediend. Uitsluitend zij, die na 23 Februari 1946 geen bon voor klompen hebben ontvangen, en die volgens de beroepenlijst wel daar voor in aanmerking komen, mogen den aanvraag indienen. Bedrijven met meer dan TIEN arbeiders, die volgens de beroepenlijst voor de ver strekking van een klompeiabon in aanmer king komen, moeten collectief aanvragen, dit geschiedt op één formulier (M.D. 333-23). Bij dit formulier moet een lijst in duplo worden gevoegd, bevattende alle na men en adressen, benevens een omschrij ving van den aard der werkzaamheden, van de betrokken arbeiders. De stamkaar ten van de betrokkenen moeten worden overgelegd. De aanvraag moet worden in gediend door den bedrijfsleider of -chef. Voor individueele aanvragen wordt even eens gebruik gemaakt van MD 333-23 en moet eveneens de stamkaart van betrok kene worden overgelegd, terwijl tevens de werkgeversverklaring op de achterzijde van het formulier moet zijn ingevuld en onderteekend door de werkgever. Aangevraagd kan worden door hen wier naam begint met de letter: A tot en met C op Maandag 1 Juli 1946. D tot en met H op Dinsdag 2 Juli I tot en met L op Woensdag 3 Juli M tot en met R op Donderdag 4 Juli S tot en met V op Vrijdag 5 Juli W tot en met Z op Zaterdag 6 Juli Door ouders van schoolgaande kinderen mag geen aanvraag worden ingediend. Onvolledig ingevulde formulieren wor den terzijde gelegd. Aanvraagformulieren kunnen vanaf he den worden afgehaald in de hall van het Distributiekantoor, ingang Steenschuur 21 en kunnen worden ingediend op bovenge noemde data aan loket No. 10 ingang Lange Brug. OMGEVING KATWIJK AAN ZEE Aan het strand. Op initiatief van V. V. V._ i noverleg met het Gemeentebestuur en medewerking van den Wederopbouw zullen door middel van een z.g. bulldoser een viertal afritten door de strandreep naar het strand worden gemaakt, n.l. voor de Voorstraat, de te Brittenstraat, de Wil- helminastraat en Burgerdijkstraat. NOORD WIJKERHOUT Kerkveiling. De veiling ten bate van kerk en armen van de St. Jos.-par. heeft opgebracht f 5220. Personalia. Geslaagd voor het Mid denstandsdiploma de heeren A. en J. Heemskerk. OEGSTGEEST Personalia. Voor het Notarieel Staats examen 2e gedeelte is te 's-Gravenhage ge slaagd de heer J. S. van de Velde. SPORT VOETBAL De kampioenscompetitie. Gisteren werd voor de kampioenscompetitie de wedstrijd HeerenveenLimburgia gespeeld. De Friezen wonnen eenigszins geflatteerd met 53. Bij de rust was de stand 31. Daarna domineerde Limburgia steeds. Het schieten was echter zwak en het verdedi gen van Heerenveen stug. Abe Lenstra wist in twee uitvallen den stand op 51 te bren gen, maar Limburgia gaf den strijd nog niet op en scoorde tenslotte kort voor het einde nog tweemaal. Leidsch Elftal. Het Leid§che Elftal, dat op Zondag 7 Juli te Vlissingen tegen het Vlissingsche Elftal zal uitkomen, is als volgt samengesteld: (van 1. naar r.) Doel: W. Freijser (ASC). Achter: G. den Daas (UVS), H. Kok (ASC). Midden: P. Sloos, B. Wallaart, J. Fasel (UVS). Voor: A. J. Kantebeen, P. Kantebeen (U VS), J. v. Duyn (ASC), W. v. Dorp (Roo- denburg), T. Oosterom (UVS). Reserve: M. du Prie, P. v. Polanen (Roo- denburg), J. Devilé (UVS). Spoorvoetbal LeidenDen Haag. Gis teravond werd voor de spoorwegcompetitie een wedstrijd gespeeld tusschen Leiden en Den Haag. Eindresultaat 33. S.J.Z. De naam van de Kath. Sport- vereeniging te Zoeterwoude is niet meer St. Jan, doch voortaan SJZ (Sin Jan Zoeter woude). Deze naam is bij den K.N.V.B. of ficieel vastgesteld en geregistreerd. Voor Zondag staan de volgende wed- strijlen op het het program: Om 12 uur SJZ Jun. B tegen RVV Jun. A. Om 1 uur SJZ II tegen Kagia II. Om half drie SJZ I tegen Kagia I. Dinsdag 2 Juli a.s. om half acht speelt een elftal oud-voetballers uit Zoeterwoude tegen een dito elftal uit Stompwijk. De op stelling is als volgt: Zoeterwoude: Doel: K. Weijland. Achter: W. Belt, A. van Klink. Middenlinie: A. v. d. Hoeven, Bremmqr, Th. Zandbergen. Voor hoede: W. Toering, Knul, Friebel, J. Har- denberg, Th. van Gent. Stompwijk: Doel: C. Hagen. Achter: G. Vogelaar, A. Luiten. Middenlinie: J. de Kier, J. Granneman, M. van Rijn. Voorhoede: J. Kappetein, C. v. Hagen, A. Konijnenburg, L. Waaier, C. Hagen. L.P.S.V.Leidsche Studenten. Het le elftal van de Leidsche Politie Sportver- eenigirig, speelt a.s- Dinsdag 6.30 uur, een voetbalwedstrijd tegen een sterk elftal van de Leidsche studenten, op het terrein Zoeterwoudsche Singel De burgemeester zal den aftrap verrichten. ATHLETIEK DOCOS. Zondag komt er te Velsen een DOCOS-ploeg uit op wedstrijden, ge organiseerd door R.K.A.V. Velsen om den IJsvrieswisselbeker. Een sterke ploeg is geformeerd, waarin o.a. de volgende athle- ten uitkomen: P. Schouten 100 M. B; L. v. d. Steen en C. v. Gent 400 M. C; J. v. d. Wiel 800 M. C; L. v. Heteren, Th. Huig- sloot en B. Kriek op de 3000 M.; J. Ber- bee hoogspringen; A. Gieske kogelstooten en discuswerpen, terwijl daarnaast wordt •gestart op de 4 x 100 M. en de Olympische estafette. Bij de Junioren starten K. Tuyn- man, P. Kro, H. Tros, P. Paardekoper, W. Verplancke en H. Welling op de 800 M-, terwijl er ook een ploeg zal starten op de 4 X 100 M. In deze samenstelling moet DOCOS in staat zijn deze beker te veroveren. Plaats van samenkomst op het station te 12 uur. Er is op een groot aantal supporters ge rekend KORFBAL Zevende lustrum van Fluks. De Leidsche korfbalclub Fluks herdenkt van daag haar zevende lustrum. Vanmiddag is er receptie in de Turk, vanavond een feest avond in den foyer der Stadsgehoorzaal, waar de opvoering plaats vindt van de revue „Fluks is weer present". Morgen zal het festijn besloten worden met de jaarlijksche seriewedstrijden, welke plaats vinden in het Leidsche Houtsportpark. De inschrijvingen hiervoor luiden: le afd.: Koog Zaandijk, Samos, HKV en Fluks. 2e afd.: ALO, Vicus Orientis III, Animo Ready en Fluks II. 3e afd.: Leonidas (uit Noordwolde in Fr.) K.Z.'IV, Haarlem II en Fluks III. Veteranen-afd.: ALO, Samos, Fluks A en Fluks B. SCHAKEN. Herdenking gouden feest L.S.G. Zoo als reeds eerder gememoreerd heeft het Leidsch Schaakgenootschap onlangs 50 jaar bestaan. De herdenking daarvan moest wegens de tijdsomstandigheden worden uitgesteld, doch dit uitstel betee- kent geenszins afstel, want in het najaar zal dit belangrijke feit op cultureel gebied luisterrijk worden herdacht. De hoofd schotel zal worden gevormd door een na tionaal tournooi van niet minder dan vijf achtkampen. Als hoofdgroep zal een mees- tertournooi worden gehouden, waarin tal van sterke spelers van Nederland zullen uitkomen. Daarvan kunnen reeds genoemd worden dr. Max Euwe, Cortlever, Schel- tinga, Cramer en van Steenis, benevens de jeugdige Leidsche speler C. v. d. Berg. Nog een tweetal anderen zullen worden uitge- noodigd en zoo zal dit tournooi als het ware beschouwd kunnen worden als een nationaal kampioenschap van de meester klasse der Ned. spelers. Verder zullen er vier groepen van acht kampen gevormd worden uit de sterkste hoofdklasse-spelers van den Ncd. Schaak bond, terwijl tenslotte een massakamp van drie dagen in den foyer der Stadsgehoor zaal zal worden gehouden voor minder sterke spelers. Dit laatste tournooi vindt van 711 uur. Voor de hoofdgroep begint het tournooi op 19 Oct. en speelt iederen dag van 3—9 uur. De afgebroken partijen moeten op den morgen van den volgenden speeldag beslisf worden. Het bestuur van het L.S G. heeft gemeend de wedstrijden zoo in te richten, dat er des Zondags niet gespeeld wordt, noch eenige festiviteit op die dagen zal plaats vinden, zoodat alles op werkdagen wordt afgewerkt. Het LSG heeft vele prominente leden gehad en voor hen zal een reünie worden gehouden Daartoe heeft zich een reunis- tencommissie gevormd met als leden mr. A. Reub, voorz. van de F.I.D.E., mr. Fon- teyn uit Den Haag en notaris dr. Libourel uit Delft Voorts zal op 19 Oct. een recep tie worden gehouden, gevolgd door een diner. Om het feest ook financieel te doen sla gen is er een reisfonds gevormd, om de kosten van de uitgenoodigde spelers te dekken, terwijl er tevens een prijzenfonds voor den aankoop van prijzen is ingesteld. Ingezetenen, die belang stellen in de schaaksport en het cultureel belang van de ver. willen steunen, kunnen daaraan voor een bedrag van minstens vijf gulden deelnemen. Daarvoor krijgen zij een passe partout voor alle wedstrijden. Wij meen en deze geste van het bestuur der jubileeren- de ver. niet genoeg te kunnen aanbevelen. Wij twijfelen er niet aan, of velen zullen van deze gelegenheid dankbaar gebruik maken, om op dit eerste groote tournooi na de bevrijding onze meestershakers aan het werk te zien. Tenslotte kunnen we nog mededeelen, dat de heer A. E. J. Modderman, secr. van LSG en den Leidschen Schaakbond cn hoofdbestuurslid van den Kon. Ned. Schaakbond wedstrijdleider zal zijn. STADSNIEUWS Het Staatkundig Studiecentrum. Het is wellicht niet overbodig de katholieken van Leiden en omgeving erop te wijzen, dat het Staatkundig Studiecentrum nog steeds volop met haar werkzaamheden, de bestudeering van staatkundige problemen en alles wat daarmede in ruimsten zin samenhangt, bezig is. Wilt U inlichtingen omtrent deze werkzaamheden, wendt U zich dan tot het Secretariaat, Sophiastraat 15. Leiden. De leden van het Studiecentrum worden hierbij er speciaal op gewezen, dat de eerstvolgende bijeenkomst is vastgesteld op 16 Juli a.s. (dus niet op 9 Juli). Zij ont vangen hierover nog nadere mededeelin gen. Kon. Genootschap „M.S.G.". Gister avond werd in den foyer der Stadsgehoor zaal de 161ste jaarlijksche algemeene ver gadering gehouden van het Kon. Genoot schap „Mathesis Scientiarum Genitrix". De voorzitter, de heer ir. M. C. de Jong, heette in zijn openingswoord in het bij zonder welkom den wethouder van Onder wijs, den heer J. v. Schaik. Notulen en verslag der Commissie voor het nazien der boeken van den penningmeester werden gelezen. De bestuursverkiezing had het volgende resultaat. Herkozen werden ir. M. C. de Jong, ir. J. J. G. v. Hoek en ir. J. Schreuders, terwijl gekozen werden: in de vac. prof. dr. W. H. Keesom de heer ir. IJ. IJkema. in de vac. dr. Z. van Alphen de heer mr. Ph. J. de Ruyter de Wildt en in de vac mr. C. J. Goudsmit de heer dr. ir. P. C. Lindenbergh. Hierna hield de voorzitter de gebruike lijke jaarrede, waarin hij de lotgevallen van het Genootschap in breede trekken mededeelde. We ontleenen daaraan het volgende, De plannen voor een vervolg cursus werktuigkunde werden na de be vrijding weer opgevat en in den volgenden cursus hoopt men hiermede te kunnen be ginnen. Ook oud-leerlingen kunnen daar aan deelnemen. De voorz, bracht dank en sprak woorden van afscheid tot de afge treden bestuursleden prof. Keesom, dr. v. Alphen en mr, C. Goudsmid (de eerste we gens gezondheidstoestand, de laatste twee wegens vertrek). Het schooljaar werd begonnen met 408 leerlingen, het einde kwam met 291. Het einddiploma kon aan 37 leerlingen wor den uitgereikt. Schommelde het aantal leerlingen voortdurend, de mutaties in het leerarencorps waren evenmin gering. De electro-technische vervolgscursus werd ge volgd door 19 cand., 14 ervan slaagden, 1 kreeg herexamen. Drie antwoorden waren binnengekomen op de door het bestuur uitgeschreven prijs vraag bouwkunde: bebouwing van het vrijgekomen stadsgedeelte Haarlemmer straathoek PelikaanstraatOude Rijn. De voorz. maakte dan melding van ver- WAT WEET U VAN STREPEN? r' Heeft U wel eens een zebra ge zien in den dierentuin En heelt U toen wel eens gepiekerd: is dat nu een zwart dier met witte strepen ot een wit beest met zwarte strepen? I Heel logisch. We hebben het nog 'wel eens terloops aan een kennis gevraagd. Maar het ware weten wo nog niet. 1 I We weten alleen dat het strepen zijn. Er zijn strepen die wc beter kennen. Bijvoorbeeld de strepen op de mouwen van onze Neder- landsche militairen, van onze pilote» on zeevaarders. Die strepen duiden rang of kwaliteit aan. Precies als de strepen op De Gruyter's ver pakking. Die duiden uitsluitcndi kwaliteit aan. Zij zijn immers het| kenmerk van De Gruyter's betere waar. Betere waar en weer net als vroeger, tien procent korting^ schillende ontvangen schenkingen cn deel de mede, dat de heer v. Zwieten de Blom wegens het berei'|cn van den pensioen gerechtigden leeftijd zal aftreden. Sedert 1920 is hij als leeraar in de wiskunde aan de school verbonden. Een bekwaam leeraar en een goed mensch gaat de school verla ten. Ook als adjunct-directeur deed de heer v. Zwieten de Blom verdienstelijk werk. Spr. hoopte, dat hij nog vele jaren van welverdiende rust moge genieten. Met een dankwoord tot den directeur, den heer A. v. d. Hoogt, en een afscheids woord tot de leerlingen, die geslaagd zijn. besloot de voorz. zijn rede. Hierna volgde de uitreiking der diplo ma's, waarbij W. J. Waszink een eervolle vermelding ontving wegens zijn schitte rend eindexamen. De heer Bern. Buurman gaf vervolgens verslag van de prijsvraag. Er waren drie prijzen uitgeloofd, doch de jury was van oordeel, dat ieder voor zich het vraagstuk heel aardig had opgelost, zoodat eigenlijk geen voorkeur kon worden uitgesproken. Daarom werd besloten het totale bedrag te verdeelen. met twee eerste prijzen De eene werd toegekend aan S. v. d. Mey uit Rijnsburg, de andere aan J. Bosboom te Leiden, terwijl W. Kooreman uit Leiden derde prijswinnaar werd. Hierna sprak de directeur, de heer A. v. d. Krogt, woorden van dank en tot slot vertolkten twee der geslaagde leerlingen den dank der overigen. Gem. H.B.S. Voor het eindexamen afd. B. zijn geslaagd: G. J. van Alphen, Leiden; F. T. Aukes, Leiden; S. Belone, Leiden- Ina de Bie, Leiden; Hans van den Broek. Leiden; H. de la Court, Leiden; J. N. Croes, Leiden; E. J. de Geus, Rijns burg; W. N. de Graaf, Leiden; E. R. A. Groenendijk, Voorschoten; J. L. P. A. Hoe ken, Oegstgeest; A. van der Kuy. Leid- schendam; JH. E. Lindeman, Hillegom; S. P. Althuis, Leiden: A. P. Blok, Leiden; C. van Duyn, Katwijk a. Zee; J. A. Fuchs, Leiden; L. Ginjaar, Leiden; S. de Graaf, Voorschoten; N. H. Heeroma, Wassenaar; E. L. Hozee, Leiden; G. J. de Jong, Leiden;. C. M. van de Kreeke, Leiden; afgewezen 9 candidaten. Van „Kennis is Macht" slaagden voor Nederlandsche Handelcorrespondentie: J. R. Kranenburg; Boekhouden: F. M Klein, J. R. Kranenburg. H. C. Soanjaard; Alge meene Handelskennis: A. Hillebrand; Ste nografie: Mej. J. Benning, J. H. M. Fren- trop Mej A. Lit. Mej. G. Macdaniel, Mej. Th. J. v. d. Oord. Mej. W. M. F. Zonne veld; Machineschrijven: A. van Baaien, Mei. M. Brandt, Mej. P. C. Brummelkamp, F. C. Castelein. Mej. J. de Graaf. B. M. J. de Haas. H P. van Klaveren. J. Koree, H. J van Meurs, Mej. C. W. Mokkenstorm. E. R. Mugge. Mej. Th. J. v. d. Oord. Mej. M. J. Rosin, J Sjardin, W F. Taffijn. Mej. A. Vos Mej. M. C. Westerhout, Mej. W. M. F. Zonneveld, J. Zwart; Schoonschrijven: J. H. M. Frentrop, J. de Koning: Midden standsdiploma: H. NieDoth, A. G. J. Os kam, A. v. d. Putten, W. v. d. Ster, E. A. Vermond, G. Vlaardingenerhoek. Geslaagd zijn voor costumière de da mes: T. Lagerberg. N. v. d. Zwan, B. Bent veld. F. Devilee, N. v. d. Weide, te Leiden en B. Groen te Hazerswoude. Gisterenavond vond in het Federatie huis te Leiden de jaarvergadering plaats van de Landelijke Vereeniging van Ex-po litieke gevangenen, District Leiden. Vol gens het jaarverslag van den secretaris, mr. Tj. D. Schaper, heeft het ledental zich behoorlijk ontwikkeld (van 55 tot 133), al is de grens naarvan uiteraard beperkt. Het bestuur is met jeugdige krachten aangevuld en is thans als volgt samenge steld: H. v. Weizen, voorzitter; mr. Tj. D- Schaper, secretaris; prof. dr H. P. Blok, dr. D. v. Lingen, H. J. Maas, M. I. Smit en imevr. Slagmaat—Vijfbrief, penningmees- teresse. Abonnementsvoorstellingen. Blijkens een annonce in dit blad, gaat de Leidsche Schouwburgvereeniging wederom abonne mentsvoorstellingen organiseeren, mits er voldoende deelname is. Zij stelt zich voor, deze wederom in een serie van acht voorstellingen te houden op Maandag avond. In vroeger jaren heeft de instel ling van abonnementsvoorstellingen de op voering van de beste stukken in den Leid schen Schouwburg mogelijk gemaakt. DISTRIBUTIE VAN SCHOENEN. In aansluiting op het terzake verschenen persbericht wordt medegedeeld, dat zij, wier gezegelde T.D. een nummer draagt waarvan het laatste cijfer een één is, tegen inname van bon 614 van het inlegvel GA tot en met GE 605, op onderstaande data een bon naar keuze voor schoenen in ont vangst komen nemen aan loket No. 12 in gang Langebrug. Losse bonnen van het inlegvel worden niet aangenomen. De bonnen zullen worden •uitgereikt aan hen, wier familienaam be gint met de letter: A tot en met Bizot op Maandag 1 Juli Bizot tot en met C op Dinsdag 2 Juli D en E op Woensdag 3 Juli; F en G op Donderdag 4 Juli; H tot en met Hoog op Vrijdag 5 Juli; Hoog t/m I op Zaterdag 6 Juli; K t/m Kok op Maandag 8 Juli; Kox t/m L op Dinsdag 9 Juli; M op Woensdag 10 Juli; N en O op Donderdag 11 Juli; P en Q op Vrijdag 12 Juli; R op Zaterdag MARKTBERICHTEN LEIDEN, 29 Jan. Groentenveiling. Spits kool f 812, Rabarber f 59, Peen f 18, Andijvie f 610, Sla f 1012, Aardbeien f 115148, Snijboonen f 140190, Tuin- boonen f 1322, Stamboonen f 205245, Doperwten f 4486, Peulen f 3891, Pos telein f 618, Aalbessen f 121, Spinazie f 815, Komkommers f 1136, Bloemkool f 5—29, Meloenen f 170—175. Salade f 1 20 9.70, Perziken 780, Kroten ƒ511, Peterselie f 5—8.10, Selderij f 3.50—9.10, Bospeen f 1218. R'VEEN. 28 Juni. Groenten. Aardbeien 30—38 p. A p.; bloemkool 437 p. st.; spi nazie 1516; andijvie 69; rabarber 5; kroten 27 alles p. k.g. sla 23.70 p. 100; snijboonen 11.15; prmsesseboonen 2.30 2.45; peulen 2.609.00; doperwten 4.20 5.80; capucijners 7.507.70; tuinboonen 1.35—1.45; augurken 4954 alles p. k.g. De Vereen, tot - bevordering v. b. Vreemdelingenverkeer te Leiden vraagt: Voor het dagelijks rondleiden v. groote gezelschappen door Leiden Sollicitanten moeten bekend zijn met de voornaamste beziens waardigheden van Leiden. Brieven te adresseeren aanBureau V.V.V. Stationsweg 59, Leiden, Vergoeding nader overeen te komen. 8730 een Woning in buitenwijk te Nijmegen kamer en suite, achterkamer, keuken met 50 M-. tuin, huurprjja f. 5.35, tegen dito huis te Leiden of omgeving Brieven Bur. van dit Blad onder No. 221, Openlijk dank aan de H. Maagd voor verkregen gunst na het houden der, Noveen der 3 Weesgegroet, jes. G. v. S., te A 222 Als U lekker wilt eten, Moet U „NIEUW MINERVA" niet vergeten. Uw adres voor Salades, Hors d'Oeuvres, Croquettcn, enz. enz. ZAAL DISPONIBEL VOOR VERGADERING. CAFE-RESTAURANT VR0UWENSTEEG 11 TELEF. 26358 8717 "Wij bezorgen ook aan huis. MODERN WANDELWAGENTJE gevraagd in ruil voor wol. Br. bur. v d'. blad No. 224. Tc koop gevraagd PARTIJ SAFFRAAN en S. 8. STIJFSEL Ook genegen te ruilen. Br. no. 736 Adv. Bur. „Rijn land". Leiden. 8727 Gevraagd 8729 JONGSTE BEDIENDE zoo mogelijik directe in diensttreding. Typen ge- wenscht. Administratie kantoor W. F. v. d. REEK, Oude Singel 8, Leiden, te lefoon 23910. Gaat U verbouwen? Vraagt ons advies Aanleg van Licht-, Kracht en Zwakstroominstallaties HOOIGRACHT 6 8720 TEL. 23284-23239 Gevraagd een R. K. HUISHOUDSTER in een klein gezin. Brieven aan P. den Dubbelden, Rijnzaterwoude. 8696 R.K. jongelui, middelbare leeftijd, zoeken of 2 kamers met keuken tegen goede belooning in goederen. Br. onder No. 225 bur. v. d. bl Mevr SCHLATMANN. Ge- versstraalt 44, Oegstgeest, vraagt voor direct een FLINKE HULP voor halve dagen. Warme maaltijd inbegrepen. Flink loon en goede behande ling. 8723 AANGEBODEN wol mantelpak met blouse, imaat 44, 65.zwart vilt Dameshoed 10, bruin stroo Dameshoed 5. zwart lederen Damestasch 5.Sumatrastrat 28, Oegstgeest. 8728 Biedt zich aan foed kunnende melken en met alle werkzaamheden bekend. Huis met tuin moet disponibel zijn. Brie ven No. 220 bur. v. d. blad- TE KOOP Een tennisracket met fou- draal enz.. 1 hockeystick. Rapenburg 51. Alleen Maand, van 68 u. nm. IN RUIL AANGEBODEN theeservies voor jongens- costuum van 15 jaar. Zuid singel 14. 8691 Perfecte, betrouwbare per 1 Aug. gevraagd in groote. betere Familie te Adam Z.. geheel zelfstan dig kunn. werken, meer dere hulp aanwezig. Keu kenschorten worden ver strekt. Br. m. opg. v. leef- ti.Hjd, ref. enz. onder no. 163 Adv. Bur- v. d. Big- gelaar. Kalverstraat 35, Amsterdam. 8726 toooooooooooooooooooooooo Gevraagd leerling en 2e of aankomend ée tandtechni- vus. Brieven onder No. 8678 bur. v. d. blad. oooooooooooooooooooooooot Te koop aangeboden een gloednieuwe 8697 KAASROER machine, merk Ideal, met toebehooren. Te bcvr. bij C. Lemmers, Agent van dit blad Leimuiden. WIE HELPT T 2 R.K. Jongens willen gaarne hun vacantie door brengen bij landbouwer of teelboer. Leeft. 13 en 14 jaar. Brieven onder No. 206 bur. v. d blad. INBOEDELS PLUIM, Hoog e woerd 41. Leiden, telef. 21266, blijft steeds kooper van heele en gedeelten van inboedels en ongeregelde goederen. Goede prijzen! 3687 Te koop een z g.a.n. Waschmachine zoowel voor hand- en elec- trisch gebruik. Zwartjes, ,,'i Soldaatje", Voorhout. R.K. Huishoudster gevraagdi per 1 Aug. a.s. bij bejaard echtpaar in Noord- wijk. Brieven onder No. 8711 bur. v. d. bl. Kapper SMEENK. Laan v. Oostenburg 27, Voorburg, vraagt 8722 BEDIENDE voor Heerensalon en Half was. De moed maar niet verlo ren. Breng hem bij ons, en Ihij schrijft als nooit te voren! 214 De Vulpenspecialist Haarlemmerstr, 64 Tel. 24185 Gevraagd te Wassenaar en NET MEISJE of Meid-Huishoudster voor dag en nacht. Van goede getuigen voorzien in R.K. gezin van twee personen. Brieven onder No. 8719 bur. v. d. blad. TELEFONISCH opgegeven advertenties worden uitsluitend ge plaatst voor risico van den opdrachtgever

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3