Tandtechnicus Een Bakkersleerling CASSA WOONRUIMTE NETTE MEISJES G. H. Zonneheld ELECTRISCH LASSCHER SCHOONHEIDSSPECIALIST (E) Magazijnbediende BIM IN AMERIKA DANSAVOND MET PRIJSDANSEN PROPAGANDIST SPORT VOETBAL CurasaoFeyenoord 40. Curasao heeft een verdiende ^verwinning behaald op Feyenoord met 4—0. Vooral in de eer ste helft was Curasao in de meerderheid en werden vele corners op het Fcyenoord- doel ondernomen. Het eerste doelpunt kwam echter toch nog onverwacht. Van der Heiden struikelde en kreeg den bal te gen zijn arm, waarvoor de scheidsrechter Curasao een penalty toewees, welke feil loos werd benut. Rust kwam met 20, einde 40. De jubileerende voetbalvereeniging leg de daardoor beslag op den eersten prijs. De stand in dit tournooi werd uiteindelijk: 1. Curasao 8 punten. 2 Feyenoord 6 p., 3. Aru ba, 4. Columbia, 5. Suriname. Hedenavond 7 uur wordt er op het terrein aan. de Zoeterwoudsche Singel een vriendschappelijke voetbalwedstrijd ge speeld tusschen een zeer sterk elftal van het Spoor- en Tram-wegpersoneel tegen een A.S.C.-combinatie. De A.S.C.-combi- natie komt uit in de volgende opstelling: Doel: P. Hagenaar (U.V.S.) Achter: P. Hendriks (U.V.S.) L. Valk (A.S.C.) Mid den: L. Platteel, B. Duyl, W. Regeer (allen U.V.S.) Voor: H. Kok, P. v. Nierop, J. van Duijn, J. de Troijen, P. Mooten (allen (A.S.C.) ATHLETIEK. DE LEIDSCHE CLUBKAMPIOEN SCHAPPEN. De uitslagen van de gehouden Leidsche Clubkampioenschappen luiden: 100 M.: 1. W. Nota, H. 11,1 sec.; 2. K. Kips, H. 11,3 sec.; 3. P. Schouten, D.,4, Th. Ludlage D. beiden 16.6; 5. G. Nagels W.; 6. P. Baks, W. Holland 11. Docos 7, W.I.K. (W'naar) 3 pnt. Vrije inschrijvingen: 1. W. v. Dorp, Rood. 11.5; 2. L. v. d. Nos, Z.L.C. 11.7; 3. M Christiaanse H. 11.8. 800 M.: 1. Brouwer H. 2.7.6; 2. M. Dijk graaf W 2.8,6; 3. J. v. d. Wiel D. 2.10.8; 4. L. v. d. Steen D.; 5. Mooiman H.; 6. Zoe- temeld W. H. 8, D. 7. WIK 6 pnt. Kogelstooten: 1. Mulder H. 11,27 m.; 2. v. Duren M. 10r05 m.; 3. Th. v. Leeuwen W.; 4. Bresser D.; 5. Pley D.; 6. C. Tolman W H. 11. D. 5. WIK 5 pnt. 400 M.: 1. A. v. d. Houwen H. 56,5; 2. C. Warmerdam H. 59.4; 3. J. v. Beek W.; 4. J. Berbee D.; 5. A. Riem W.; 6. J. Dub- belaar D. H. 11. D. 4. WIK 6 pnt. 1500 M.: 1. C. Stuivenberg H. 4.24,6; 2. H.' Mentink D. 4.35,2; 3. Bonte H.; 4. L. v. Heteren D.; 5. Peller W.; 6. H. Bats W. H. 10, D. 8. WIK 3 pnt. Vèrspringen: 1. P. Schouten D. 6.67 M.; 2. H. Bresser D. 6.15 M.; 3. v. d. Houwen H.; 4 G. Vogels W.; 5. A. Riem W.; 6. Pi- card H. H. 5, D. 11. WIK 5. Discuswerpen: 1. A. Gieske D. 31.19 M.; 2. Mulder H. 29.66 M.; 3. v. Duuren H.: 4. T. v. Leeuwen W.; 5. J. Pley D.; 6. G. Vo gels W. H. 9. D. 8. WIK 4 pnt. Hoogspringen: 1. H. Bresser D. 1.75 M.; 2. J. Berbee D. 165 M.; 3. Miog H.; 5. J. v. Beek W.; 5. Duivenbode H.; 6. Langerak W. H. 6 D. 11. WIK 4 pnt. 4 X 100 M.: 1. Holland 46.3; 2. Docos 51.6. 3000 M.. 1. C. Dijkgraaf -W. 9.34,8; 2. L. v. d. Steen D. 9.35; 3. J, Zoetemelk W. 10.16,4; 4. Sasburg H.; 5. H. Jansen D.; 6. J. Bakel H. H. 3, D, 7, WIK 10 pnt. Vrije inschrijving: J. Janse D.F.C. 10.10,8 Vrije inschrijving klasse D: 1. P. v. Dijk Rood. 10.29.2; 2. C. Vis H. 10.34.2; 3. J. Lambo Z.L.C.4. L. Smidt D; 5. Rietber gen H. Olympische Estafette: 1. Docos 3.58,2; 2. Holland 4.1,9; 3. WIK. H. 6, D. 9, WIK 3 pnt. Polstok Hoogspringen: 1. A. Gieske D. 3.30 M.: 2. L Verdel D. 2.75 M.; 3. Miog H H. 4. D. 11, WIK 0 pnt. Speerwerpen: 1. v. Leeuwen W. 40.77 M.; 2. v. d. Werf H. 38.72 M.; 3. v. d. Star H.; 4: H. Bresser D.; 5. J. v. Beek W.; 6. Brus- se H. H. 9, D. 4. WIK 8 pnt. Totaal H. 102, D. 98, WIK 57 pnt. Twee nieuwe Holland Clubrecords. De kleine Hollandlooper W. Rietbergen ves tigde in de afgeloopen weken een tweetal gloednieuwe clubrecords en wel op de 15 K.M. in 1 uur 5 min. 58 sec. en de 20 K.M. in 1 uur 28 min. 17 sc., beide tijdens wed strijden te Rotterdam. Docos. afd. Dames. Daar er nóg steeds géén andere uren op de sintelbaan ter beschikking zijn, is het bestuur ge noodzaakt a.s. Woensdag de training we derom van 7.30 tot 9 uur te doen plaats vinden. Dames, die niet irt het bezit zijn van gymnastiekschoenen, moeten dit zoo spoe dig mogelijk opgeven bij het secretariaat Mej. C. Averdieck, Melchior Treublaan 4. ZEILEN DE HOLLANDIA-WEDSTRIJDEN. De derde dag der Hollandia-wedstrijden was wederom gewijd aan de zeilwedstrij den. De voornaamste uitslagen zijn: Draken, ochtend: 1 Tijl Uylenspiegel (J. R. Blikman); 2. Alibaba (P. Schiffer); middag: 1. Tijl Uylenspiegel (hoofdprijs); 2. Goedewind (L. P. Vollebrecht). Regenboog, ochtend: 1. Phecda II (G. Deichmann); 2. Eelko (Bijlsma). Middag: 1. Hollandia (C. v. Staveren) (hoofdprijs); 2. Eelko. Valken, ochtend: 1. Koppelstock (De Jong); 2. Quo Vadis (H. J. Hoogenboom); Middag: 1. Quo Vadis (hoofdprijs); 2. Mer lin (Chr. Balder). Olympiajollen, ochtend: 1. Semper Spe- ra (C. R. Bode); 2. Hawk (Tj. de Vrie^). Middag: 1. Semper Spera (hoofdprijs). Pampusklasse, ochtend: 1. Braassemer- meer (W. v. Staveren); 2. Windekind (Sieverts). Middag: 1. Braassemermeer (hoofdpr.); 2 Bruinvïsch (Mortier). 16 M2. ochtend: 1. Tjoba II (D. Lemmer zaal); 2. Rixt (G. de Boer). Middag: 1. Aqua Birda (hoofdpr.); 2. Kanebraaier (M. v. d. Meer). Sharpies, ochtend: 1. All Weather (Strauk); 2. Brandaris (P. J. v. d. Meel). Middag: 1 Taifoon (D. Kraan Pzn.) (hoofd prijs); 2. Tarantella III. 12-voetsjollen, ochtend: 1. Vas-y (J. W. Verhulst), die ook in den middagwedstrijd nummer één werd en den hoofdprijs be haalde. HENGELSPORT. Competitie van Hengelsportwedstrijden. Door den heer W. Hamerling, lid van D.V.V. werd eén idee ontworpen om te komen tot het houden van competitiewed strijden voor Hengelsportvereenigingen. Dit werd in samenwerking met wijlen den heer J v. Klaveren, voorzitter van Hel- gelsport, verder uitgewerkt. De ideeën werden aan de besturen van de aangeslo ten vereenigingen .bij den Hengelaarsbond voor Leiden en Omstreken voorgelegd, en er werd besloten een commisie te benoe men, welke deze voórloopige plannen na enkele wijzigingen zou uitwerken en een Wedstrijdreglement zou vaststellen. Thans is men zoover gevorderd, dat voor- loopig voor dit jaar als proef door iede re vereeniging met een vijftal aan deze competitie wórdt deelgenomen. Iedere verr eeniging vischt tegen alle andere deelne mende vereenigingen. Voor iederen gewon nen wedstrijd worden 2 punten gegeven. Er wordt gevischt naar bovenmaats die vïsch in gewicht. De vereeniging, die het hoogst aantal punten behaalt, is winnaar van deze competitie. De deelnemende vis- scher, die het grootst aantal bovenmaat- sohe visch over alle wedstrijden aan de schaal brengt, is kampioen. De Hengelaars- bond heeft voor deze competitie een beker beschikbaar gesteld. De eerste wedstrijd heeft plaats Zondag a.s. 23 Juni in de Ringvaart bij de Binnenkaag. SCHAKEN L.S.G. IHaarlem 1 4x5x. Zondag speelde LSG I .zijn tweeden wedstrijd om het kampioenschap van Nederland. Thans kwamen de Haarlemmers op bezoek. Deze waren vrijwel volledig, terwijl L.S.G. en kele spelers miste, b.v. den len bordspeler van den Berg. De volledige uitslag luidt: 1. L. J. Tummers (L.S.G.)J. H. Marwitz (T.) 1—0; 2. Mr. C. J. LeembruggeR. A. G. Davidson 01; 3. W. DemmendalG. Kroone KYi\ 4. G. BosschaF. C. Haale- bos xx; 5. W. H. v. d. NatR. de Vita 01; 6. I. ZitmanJ. v. d. Hoff Yz7. J. OrbaanP. Verdonk 10; 8. A. A. ïde- maA. Verhoeff 9- A. E. J. Midder- manA. v. Sas 01; J. v. SteenisJ. de Vries YM- Totaal 4x5x. De partij aan het 4e bord zal arbitrair be- slisï worden. Bij winst voor Leiden is de uitslag een gelijk spel, bij remise, waar ook nog kans op is, wint Haarlem met 5lA Er was ditmaal nog al variatie in de ope ningen. In de le partij meende Marwitz een nieuwe en natuurlijk naar hij dacht, betere voortzetting te hebben gevonden in het aan genomen Damegambiet doch de variant deugde niet, hij verloor de kwaliteit en la ter de partij. In de 2e partij, een Schotsche, maakte Leembruggen een fout in het eindspel en verloor. Aan bord 3 probeerde de Haarlemmer de West Indische verdediging van het Dame gambiet. Voor beide spelers werd het moei lijk spel. Ten slotte is het remise geworden door eeuwig schaak. Ook de 4e partij was een d4 opening, waarin Bosscha slecht spel kreeg en een pion verloor. Hij gaf echter den moed'nog niet op en kreeg plotseling, nadat een aantal officieren geruild waren, aanvalskansen. Omdat de speeltijd verstre ken was, zal deze partij arbitrair beslist worden. Aan bord 5, een Fransche opening met afruilvariant, kreeg v. d. Nat wel aan val, doch, toen deze» afgeslagen was, ver anderde het beeld der partij. Nu ging n.l. de Haarlemmer tot den aanval over en deze leidde onvermijdelijk tot verlies. Van het 6e en 8e, Spaansche partijen, en de 10e, Oost-Indisch, valt weinig bijzonders te vertellen. Alle drie eindigden in remise. De 9e partij, een Siciliano met d6 leverde door goed spel een winstpunt voor Haarlem op en ten slotte werd aan het 7e bord, een aangenomen Damegambiet, een wild-west partij gespeeld. Orbaan behandelde de ope ning slecht en verloor een officier. Daarop begon zijn tegenstander fouten te maken. Er ontstond een ingewikkelde stelling, waarin Orbaan telkens mat dreigde te ge ven. Ten slotte overschreed zijn tegenstan der den voorgeschreven tijd. De partij was op dat moment echter ook voor hem ver loren. HANDBAL Leonardusparochie. StudiefondsN. K. .T. Ï5. 64. De gemoederen van beide elf tallen waren hevig gespannen, toen zij het veld betraden. Er werd dan ook in een hoog tempo gespeeld en ofschoon vele N. K. J. B.-spelers (tevens collectanten) in- het studiefondselftal stonden opgesteld weerde het overschot plus invallers van de N, K. J. B.-ploeg zich uitstekend. Zelfs wisten zij een tijdelijk overwicht te bewer ken (12 en 23), maar de mannen van het laatste kerkezakje dachten aan hun devies ::Eind gced, al goed" en brachten dat ook hier in praktijk. Na de rust kwa men zij" onweerstaanbaar opzettten en on danks heftige tegenstand wisten zij de leiding te nemen 43), hun voorsprong te vergrooten (53) en tenslotte de over winning veilig te stellen (6—3), De N. K. J. B. deedt toen nog een duit in het zak je (64), maar deze werd met een effen Zondags-gezicht geïncasseerd. Alle en thousiaste pogingen om dezen stand te veranderen werden manmoedig door backs en keepers afgeslagen, zoodat dti de eindstand werd. Wederzijds gaat men nu de setllingen bouwen voor de revanche over drie weken. GYMNASTIEK. Nieuw Brunhilde. De echtgenoote van den burgemeester, jhr. J. M. van Kinschot- Dorhout, heeft het bescherms^r.ouweschap aanvaard van de Leidsche dames Athle- tiek- en Gymnastiekver. Nieuw Brun hilde". STADSNIEUWS MIWA-AVOND. In de Zaterdag door ons geplaatste ad vertentie van den Miva-avond, welke van avond in de Stadsgehoorzaal zal worden gegeven, wordt het aanvangsuur abusieve lijk 7.30 genoemd. Dit moet zijn 8 uur. Gouden Jubileum. Gisteren herdacht de heer Fr. Hakkaart onder vele blijken van belangstelling den dag. waarop hij vóór 50 jaar als melkbezorger in betrek king kwam bij de fa. v. d. Kloot. De jubi laris werd deswege met zijn echtgenoote op de zaak ontvangen en toegesproken door zijn patroon, den heer" J. H. v. d. Kloot in tegenwoordigheid van zijn familie en het voltallig personeel. Spr. wees- er daarbij op, dat <lit jubileum niet alleen den jubilaris, maar ook de zaak betrof. Spr. overhandigde den jubilaris vervolgens een enveloppe met inhoud en aan zijn echt genoote een doos bonbons. Verder werd nog het woord gevoerd door den chef der inrichting en een der leden van het per soneel, namens wie mede een enveloppe met inhoud werd aangeboden. Zilveren jubileum Imenexco. Ter ge legenheid van het vijf en twintig jarig be staan van de N.V. Intern. Handelmij. „Ime nexco" aan den Hooge Rijndijk vond Za terdagochtend in het gebouw van deze fir ma een samenkomst plaats, waarbij het hul deblijk van het personeel aan de directie is aangeboden. Tevens zijn de heeren J. W. Stoffers Sr., directeur, Pj A. de Gooyer, commissaris, P. J. van Helden, procuratie houder, G. W. Schelke, afd. chef en G. Ot- ten, magazijnchef, die met de firma hun zilveren jubileum herdachten,* gehuldigd. Namens het voltallige personeel heeft de heer P. J. van Helden aan de directie de gelukwenschen aangeboden, waarbij hij te vens gelegenheid vond te wijzen op den grooten bloei, welke het bedrijf in den loop der jaren heeft genomen. Als aandenken bood spr. een bronzen plaquette, voorstel lende het gebouw en de door de firma in den handel gebrachte artikelen, aan. Als tweede spreker voerde de heer Schelke het woord, die in een uitvoerige toespraak de ontwikkelingsgeschiedenis van de firma heeft geschetst. In 1921 op een tweede eta ge op de Heerengracht te Amsterdam klein begonnen, kwam men in 1926 naar Leiden, alwaar de N.V. E. Schulze door Ipienexco werd overgenomen. De kring van relaties breidde zidh gaandeweg uiten ook de uit breiding van het bedrijf hield hiermede ge lijken tred. In 1937 werd het huidige ge bouw betrokken, dat al spoedig daarop we derom te klein bleek te zijn: Drie opslag plaatsen moesten dan ook nog in gebruik worden genomen. Spr. eindigde met zijn gelukwenschen uit te spreken. De directeur, de heer J. W. Stoffers Jr., hulcfcgde hierop zijn vader als grondlegger van het bedrijf en den heer P. A. de Gooyer als commis saris. Aan de heeren Van Helden, Schelke en Otten bood spr. een stoffelijk blijk van hulde aan hetgeen vergezeld ging met een oorkonde van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel voor langdurigen trouwen dienst Vervolgens voerden nog het woord de hee ren P. A. de Gooyer, P. J. Driessen als ver tegenwoordiger, Jac. van Es, lid van het personeel en G. Otten, magazijnchef. Ten slotte heeft de heer J. W. Stoffers Sr., alle sprekers bedankt en aan het geheele perso neel een jubileum-gift aangeboden. In de middaguren vond een zeer druk bezochte receptie plaats. Gister heeft het personeel in een touring car een rondrit door ons land gemaakt. Gymnasium. De navolgende candida- ten zijn geslaagd voor het eindexamen: A. v. d. Bie; J. Haasnoot, Katwijk; A. A. Herfst, H. Ch. J. Jasperse; E. v. d. Plas; C. Verhe van Wijk; 1 candidaat werd afge wezen en met één wordt het examen voort gezet. Distributienieuws. Morgen is de letter H tot en met Hogewoning aan de beurt voor het afhalen van nieuwe bonkaarten. OMGEVING WARMOND R.V.V. Zondag was het Warmunda met drie elftallen de gast te Rijp wetering. Om 4 uur ontmdbtten R.V.V. I en War munda I elkander. In een prettig gespeel den wedstrijd gelukte het de Warmon- ders een kleine 43 overwinning te be halen. Verdere uitslagen waren R.V.V. II Warmunda II 22. R.V.V. A Jun.War munda A Jun. 07. St. Jan IR.V.V. III 3—0. BINNENLAND H.M. de Koningin zal op 20 Juni a.s. op het vliegveld Soesterberg een aantal deco raties uitreiken voor uitstekende daden, verricht tijdens den oorlog. Onder anderen zal een tiental ridders der Militaire Willemsorde worden geïnstal leerd. Na afloop van de uitreiking der decora ties zullen de aanwezige troepen, defilee- ren voor H. M. en de sedert den aanvang der vijandelijkheden benoemde ridders M.W.O. Gistermiddag hebben de laatste opvaren den van de „Meerkerk", kapitein, stuurlie-» den en marconist, het schip verlaten aange zien het gevaarlijk was langer aan boord te blijven. Het schip is in tweeëg gebroken. In tegenstelling met vorige berichten wordt nog gemeld, dat het schip zich in vrijgegeven vaarwater bevond. Het grootstse gedeelte der bagage van bemanning en passagiers is geborgne. Men tracht thans ook het vrachtgoed te red den. Er zijn om 3000 kisten jenever aan boord. OP KORTE GOLF BINNENLAND. Prins Bernhard heeft gisteren een officieel bezoek gebracht aan den mijnve- gersdienst te Umuiden. De ondergrondsche spoorlijn Amster damDen Haag zal, aldus deelt de N. S. mee over vijf jaar gereed zijn. Wij wiilen óók optimistisch zijn! v Dertig tramwagens zijn te Amsterdam uit Duitschland teruggevoerd. De meesten zonder ruiten en zeer gehavend. Het honderste retour-vliegtuig uit In- dië landde gisteravond op Schiphol De Ned. Kath. Metaalbewerkersbond telt 23.487 leden tegen 20.487 leden in 1941 bij de opheffing. Drie ambtenaren van den distributie- dienst te Utrecht, die in zes weken tijds duizenden bonnen hadden gestolen en voor 10.000 gld. verkocht, zijn gearresteerd. Een complot van drie motorrijwieldie- ven is te Utrecht door de politie gesnapt. Zij hadden reeds vijf motorrijwielen ge stolen, die nu alle bij de eigenaars terug zijn gebracht. Bij een auto-ongeluk nabij Rotterdam' zijn tien personen .gewond, o. w. drie ern stig. Een autobus was op een stilstaandgn militairen wagen gereden. BUITENLAND. Een algemeene staking van 24 uur is voor vandaag afgekondigd door het alg. verbond van vakvereenigingen in Grie kenland. Dit als protest tegen een wets voorstel, waarbij stakingen in openbare nutsbedrijven onwettig worden verklaard, 30.000 Britsche mijnwerkers zuilen tinnen 6 weken worden ontslagen, meldt dp „Daily Express". Het zijn „mislukkelin gen", die tijdens den oorlog in de mijnen zijn gestopt, doch thans een slechten - in vloed zouden uitoefenen op het overige person eeL RADIO 4 voor Woensdag. HILVERSUM I. 8.50 Voor de huisvrouw; 10.Morgen wijding; 10.20 Voor de vrouw; 10.35 Zang; 10.55 Continubedrijven-uitzending; 13.15 Vaudeville orkest; 14.15 Cello en piano; 36.— Voor de jeugd; 18.15 Orgelspel; 20.15 Kuihausconcert; 21.„Wijze kater" sprookje. HILVERSUM II. 9.15 Ziekenbezoek; 10.30 Morgendienst; 13.Fluitrecitai; 11.45 Dameskoor; 12. Stafmuziek; 15.Concert; 16.15 Kinder koor; 18.Pianorecital; 20.05 Orgelcon cert Feike Asma; 21.15 Radio Phil, orkest. DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij on zen hartelijken dank voor de vele bewijzen van be langstelling bij ons Gouden Huwelijk ondervonden. Uit aller naam, G. van Gylswijk E. v. Gijlswijk-v. d. Berg Noordwijk^rhout. Emmastraat 3, 8451 Openlijk dank aan H. Cle mens Hofbauer voor ver- kregen gunst. 8440 NET MEISJE gevraagd, leeftijd 1618 j. bij H. Boogaards, Katwij- kereind 11a Rijnsburg. Voor terstond een 2e of aankomend 2e tandtechni cus gevraagd. Br. met opg. van vorigen werkkring on der no. 152 bur. v. d. blad. gevraagd bij J. C. de Jong, Schenkelweg 47, Zoeter- wqude. 8441 GEVRAAGD een 150 HALFWAS SLAGERSBEDIENDE een flinke jongen die het vak wil leeren is ook wel kom. Anton v. Leeuwen, Noordeinde 37. KAMERS Ongemeubileerde kamers op goeden stand in centrum der stad te huur aangebo den voor twee dames. Br. onder.no. 8443 bur. v. d. b.l Jong echtpaar zonder kin deren zoekt voor zoo spoe dig mogelijk gemeub. of ongemeubileerde ZIT-SLAAPKAMER of zit- en slaapkamer met keuken of gebruik van keu ken. Br. onder no. 151 bur. van dit blad. VENDUHUIS DER NOTARISSEN Op Donderdag 20 Juni a.s., deB v.m. 10 u., OIV. MEUBILAIRE GIEDEREN Kijkdag: Woensdag a.s. ▼an 10—4 unr. 8439 De Vendumeester T. BEEUWKES HUIS of gedeelte van een huis. Lagerberg, Torbeokestraat 72.' Leiden. 8432 NET MEISJE gevraagd in gezin van twee personen pl.m. 16 j., van 8.30 tot 12.30. Adres: Roomburgerweg 10, Tel. 26578. 147 te koop gevraagd, liefst nationaal C. Kokee, v. Hoy- temastraat 74 Den Haag. Tel. 774460. 145 Een LodenstofRegencape leeftijd 46 jaar, ruilen voor een kleine heeren- pyama. Tevens gevraagd een step*op luchtbanden, v. Dijk, Assendelftstraat 39, Oegstgeest. 8433 Jong echtpaar vraagt pl. keuken of gebruik daarvan. Ook genegen als huisbewaarders op te tre den. Br. onder no. 149 bur van dit blad. Fabriek van Voedingsproducten vraagt voor licht inpakwerk, leeftijd 1517 jaar. Brieven bureau van dit blad onder no. 8448 Administratie- en Assurantiekantoor 0 Belastingen Boekhoudingen A Assurantiën J. P* Gouverneurlaan 28 Tel. 7405 - Sassenheim Gevraagd bekwaam 8444 Fa. G. DEN HEETEN Co. - LEIDEN Opleiding in 6 maanden door schriftelijke privé- lessen tot medisch gediplomeerd Bchoonheids- specialiBt(e) met volledige vakbekwaamheid. Het beroep van heden met ongekende toe komstmogelijkheden. Aan deze prettige cursuB ie verbonden een 7 tot 10-daageche practische oefening in onze qpleidings- echool te Zandvoort, Vraagt, zonder verplichting toezending van de ge- illustreerde prospectus No. 221. 8435 Wetenschappelijk Instituut „Ever Young and Gracious" Haarlemmerstraat 5 te Zandvoort Gevraagd een 8457 met administratieve kennis. Leeitijd ca. 30 jaar. N.V. ipHet Motorhuis" MORSCHSINGEL 1B - LEIDEN 34. Bim en Billy begonnen langzamerhand weer wat bij te komen en Jimmy gaf z'n aanval len op de stevig gegrendelde deur maar op. „Zeg Jirramy", zei Bkn, „we zullen hier op de een of andere manier uit moeten komen, anders kun je verder wel naar je goudmijn fluiten!" „Ja, maar hoe", kreunde Jimimy.„Dat vechtpartijtje was natuurlijk een doorgestoken kaart en ik was net stom genoeg om er in te vliegen". Jimmy stapte met grote passen door het vertrek en bleef plotseling voor het venster staan. „Wacht eens", riep hij, greep de ijzeren staven die er in zaten en begon er aan te rammelen! ,,Bim- kijk eens! Ze zitten los!" Warempel! De tralies zaten los. Jimmy begon te wrikken. Dat ging zonder vele'' moeite en na een paar minuten was de weg vry! Voorzichtig wrongen ze zich een voor een door de nauwe opening. Een ogen blik later stonden ze alle drie weer buiten. Jimmy liep heel voorzichtig op de hoek van het gebouwtje af en ging daar op verkenning staan en Bim liep op z'n tenen de andere kant uit. Maar er was geen onraad te bespeuren! A.s. Donderdag 20 Juni HUIZE WIJNSTOK - OEGSTGEEST Aanvang 8 unr - einde lt uur. Entréeprgs 1.1 Belangrijke mededeellng voor Sassenheim a.s. Woensdag dansen in het K.S.A. gebouw, om 7 uur worden allen van de beginners cursus verwacht. Het is de laatste les, dus a.s. Woensdag allen zonder uitzonde ring aanwezig. De les voor gevorderden begint om 9 uur DANSSCHOOL HENNY BOES OEGSTGEEST TEL 23724 .3417 Voor direct gevraagd: Vast salaris en emolumenten. Zij, die met colp.werk bekend zijn genieten voorkeur. Br. onder no. 8450 bureau v. d. blad LEERLING EN AANK. NAAISTERS en bontnaaister gevr., goed loon, enz. Bontwerkerij „Alaska", Turfmarkt 11, tel. 22336. 144 TE KOOP: 8434 1 TENNISRACKET IN RUIL AANGEBODEN 1 pr z. g. a. n. br. D. schoe nen 3/4 hak m. 39. voor H. W. schoenen m. 43. 1 pr. z. g. a. n. lage zw. H.-schoe- nen in ruil voor D.-br. H. hoed m. 53, 2 z. g. a. n. werk br. m. 108 in ruil voor pantalon m. 110. Tevens te" koop een eindmatendoos voor fijn of metaaldraaierij, 's Avonds na 7 uur. 's Gra ve ndamscheweg 42, Noord- wijkerhout. 8436 WONINGRUIL Wie wil nieuw huis met grooten tuin. huur 5.25 p. w., te Voorschoten ruilen voor huis omtrek Heeren straat Leiden. Br. onder no. 146 bur. van dit blad. In levensmiddelenbedrijf ge vraagdi een EERSTE VERKÜOPSTER leeftijd nief beneden 25 J. Administratieve kennis strekt tot aanbeveling. Goed loon. Br. onder no. 148 bur. v. d. blad. TE KOOP een Philips luidspreker en een radiokast, samen 50, De Sitterlaan 10a. Leiden. TE KOOP: 8438 ROEIBOOT in zeer goeden staat, na zes uur, Heeren weg A 18, Warmond. 8438 GEVONDEN "damesarmb. horloge. Tegen advert, kosten ter. te bek. bij L. A. v. Bemmelen p.a. A. J. Verkley, Rijksstraat, weg 60, Sassenheim. 8442 Te koop een prima PIANO zoo goed als nieuw. Brie ven agent v. d. blad onder no. 8445 te Oude Wetering.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 2