Prinses Juliana wekt op tot steun aan geteisterd gebied De Kabinetsformatie Vredesverdrag met Italië aan de orde Wanhoop, oorzaak van rel in Duindorp De nieuwe raadszaal ontvangt Burgemeester van Kinschot DINSDAG 18 JUNI 1946 Bureaux: Papehgracht 32, Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen S 0.26 per week, 1.10 p. mnd, f 3.25 p. kwartaal. Franco p. post ƒ4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 36e JAARGANG No. 10810 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Uitgave van N.V. „De Leidsche Codrant'1 en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.m. Bij contract belangrijke korting. Gemeentebestuur eu volksverbondenheid rvE NIEUWE BURGEMEESTER van Lei- *^den, Jhr. Mr. F. H van Kinschot, heeft er gisteren in zijn installatierede op gewe zen, dat de verbondenheid van héél het Ne- derlandsdhe volk ons als een belangrijke geestelijke winst uit den oorlog is geschon ken. Hij erkent de werkelijkheid van de zen wirist ondankj den schijn van het te gendeel", en hij constateert, dat het de taak van de Ovéheid is „stiimiuleerend en lei dend" op te treden, om dezen winst te be houden en te vervolmaken. „Het college der gemeentelijke volksver tegen woord iginfg is daartoe het aangewezen orgaan", aldus burgemeester van Kin schot. Wij onderstreepen deze laatste opmerking heel graag. Toen wij Zaterdag schreven, dat in de gemeenteraden alle enghartige partij-politiek en bekrompen partijdigheid moet worden opgeruimd, voegden wij hier aan toe: ,,Deze gezonde vernieuwing van het partijwezen kan óók en zelfs vóóral in den gemeenteraad tot uitdrukking komen." In de gemeenteraden weerspiegelt zich eenerzijds de geestesgesteldheid van het volk, en anderzijds oefenen de gemeente raden een stimuleerenden en leidenden in vloed uit op de mentaliteit der burgerij. Partij-pol i tiek en partijdigheid hebben in vroeger tijd veel goeds tegengehouden en veel kwaads tot stand gebracht. Doch, was dat tóen te betreuren, nü zou het nog veel erger zijn nü in dezen tijld, waarin ge meenschappelijk moet-worden gearbeid aan het werk van den opbouw nü in dezen ■tijd, waarin een gezonde, een waarlijk ge zonde democratie blijvend van ons volk moet afweren alle gevaar voor een of an dere dictatuur. En een democratie, waarin ■partijbelangen worden gesteld boven het al gemeen belang, is niet gezond- Gekrakeel en ruzietjes, voortkomend uit kortzichtigheid en eigenbelang, kan ons volk niet meer verdragen in de politiek en ook niet bij andere activiteiten, die ten algemeenen nutte moeten strekken. Behoud van cultuurwaarden De GROOTE CULTUURWAARDEN uit ons verleden behooren, in dezen tijd meer dan ooit, te worden erkend, terwijl haar beteekenis als erfgoed der vaderen in het licht moet worden gesteld. Uit deze respectabele' overtuiging con cludeerde burgemeester van Kinschot gis teren in zijn installatierede, dat hij met kracht zal steunen en aanwakkeren alles wat bevorderlijk is voor het behou'd1 van de „Stadstraditie" en van de gehechtheid der burgerij aan alles wat de herinne ring aan een roemrijk verleden kan leven dig houden. De liefde voor het oude Leiden is ook naar onze overtuiging een cultuurgoed van groote beteekenis. Niet omdat dat oude oud is, maai* omidat het mooi is en omdat er dn ligt een stuk historie, die men niet zonder schade voor hetjheden kan ver. onachtzamen en vergeten. Dat geldt na tuurlijk niet alleen voor Leiden, maar voor alle oude plaatsen met een historie. En daarom moeten ook zij, die speciaal deskundig zijn op dit terrein, en blijk heb ben gegeven aan deskundigheid een groo te toewijding te paren, in het gemeentebe stuur als adviseurs worden ingeschakeld.- Ook daarop doelden wjij Zaterdag in ons artikel over ,,Het gemeentebestuur in de zen tijd", toen wij schreven: „Er moet con tact worden gelegd tusschen gemeentebe stuur en in de burgerij levende deskun dige toegewijde krachten". In dit verband en hierbij aansluitend mogen wij wel met een enkel woord gewag maken van de voortreffelijke activiteit, -v door de Vereeniging „Oud Leiden" in de laatste jaren ontwikkeld, door publicaties, adviezen aan de overheid, opwekkingen aan de burgerij. Deze organisatie maakt aanspraak op aller sympathie. H.K.H. Prinses Juliana heeft gisteren als presidente van Ned. Volksherstel voor de radio haar indrukken weergegeven van het bezoek, dat zij kort geleden heeft ge bracht aan de geteisterde gebieden in Brabant. „Vóór alles", aldus de Prinses, „wil ik hier getuigen van mijn groote bewonde ring voor den moed en energie, waar mede de bewoners van de noodgebieden uit puin en" chaos, weer hun leven aan het opbouwen zijn. Zij hebben niet ge wacht totdat overheidsbemoeüngen den weg naar hun woning effenden, doch heb ben direct zelf de handen uit de mouwen gestoken. Herhaaldelijk ben ik getroffen door den geest van samenwerking, waarin men aan het opbouwen is. Gij allen die nog rustig in uw oude om geving zit, beseft ge hoezeer ge bevoor recht zijt boven deze verjaagde en be rooide landgenooten? Probeert U zich eens voor te stellen, hoe U zich zoudt gevoelen als U met uw gezin van vader, moeder en vijf kinderen moest leven in een kippenhok met een gemiddelde hoogte van 1.60 M. en een uwer was ernstig ziek zonder voldoende verpleegd te kunnen worden. Kunt U zich indenken in het leed van de vrouw, die doop het oorlogsgeweld haar man verloor, en bij terugkomst in haar dorp vrijwel niets meer terugvond van haar ruime woonhuis en floreerende winkel? Eb toch heeft ook dit gezin den moed niet opgegeven, ook al moeten de moeder en haar vier zoons en dochters van 1622 jaar samen in een varkensstal slapen, die zoo vochtig is, dat zij allen aan rheuma- tiek zijn gaan lijden. Dit alles en nog ontstellend veel meer ellende bestaat op dit oogenblik in ons land. Het particulier initiatief heeft niet de taak en ook niet de mogelijkheid, om de bewoners van bunkers, kippenhokken en te kleine noodwoningen weer een nor male huisvesting te geven. Maar het kan er zeer veel toe bijdragen om hun moei lijke levensomstandigheden te verzachten.' Hier is veel geld noodig, dat door de berooide bevolking in de noodgebieden niet kan worden opgebracht, maar door de rest van Nederland moet worden ver schaft. En wij mogen deze plicht ten opzichte van onze berooide landgenooten niet af schuiven op het buitenland." Prinses Juliana eindigde met een drin gend beroep op allen om onze getroffen landgenooten in alle groote en kleine noodgebieden daadwerkelijk en ruim schoots te steunen. Fonds noodgebieden. Door het ministerie van financiën is toe stemming verleend bedragen uit geblok keerde rekeningen aan het Fonds Noodge bieden over te maken. Door bedrijven kun nen deze giften als onkosten worden ge boekt. Het gironummer ten name van Volksherstel Fonds Noodgebieden Den Haag is: 405000. In het Legermuseum te Leiden werd on der groote belang stelling der autori teiten een gedenk- toeken voor den oud opperbevelhebber v. leger en vloot in de jaren 1914—1918, C J. Snijders, onthuld. Een lid van het nieuwe Nederland- sche leger brengt een saluut. Naar „De Volkskrant" verneemt, heeft zoowel de Kath. Volkspartijals de Partij v. d. Arbeid zich vereenigd met het pro gram van den kabinets-formateur minister Beel. Of ook met andere kamerfracties overeenstemming is verkregen, is nog niet bekend. Parijsche conferentie maakt goede vorderingen De ministers van buitenlandsche zaken der groote vier zijn gistermiddag om vier uur voor de tweede maal te Parijs bijeen gekomen. De Amerikaarische minister Byrnes was voorzitter. De ministers besloten een speciale com missie in te stellen, waarin ook Italiaan- sche vertegenwoordigers zouden worden opgenomen, die alle eischen tot schade vergoeding op Italië zou behandelen. Ten aanzien van de Italiaansche eigen- De kampleiding van het gedetineerden- kamp Duindorp is doende met een uitge breid onderzoek naar de beweegredenen, welke geleid hebben tot de ongeregeldhe den van Zondagavond. Reeds werd gemeld dat overplaatsing van enkele gedetineerden uit andere kam pen, die daar meer bewegingsvrijheid hadden dan in Duindorp, aanleiding vorm de tot ontevredenheid met de bekende ge volgen. Thans blijken ook andere motie ven een rol te spelen. Zoo blijkt uit een verhoor, dat de com mandant van de buitenbewaking een ge detineerde afnam, dat de ongeregeldheden niet een uiting zijn van ontevredenheid tegen buiten- of binnenbewaking. „Wij rijn wanhopig". „Wij hebben", aldus deze gedetineerde, „ook geen klachten over de behandeling, maar wij zijn wanhopig. Velen van ons zitten hier al veertien mèanden, zonder verhoord te zijn, terwijl velen van de^ lei ders, die ons indertijd hebben voorgelicht, er met enkele jaren gevangenisstraf afko men en wij hebben deze relletjes veroor zaakt alleen om de buitenwereld te laten weten, dat wij hier nog zitten". De plaatsvervangend commandant van de binnenbewaking verklaarde-van mee ning te zijn, dat het hier slechts wanho pige menschen betreft, die gewacht hebben op en gehunkerd naar een gelegenheid om te demonstreeren. „Zij zijn ten einde raad" aldus de plv. commandant en zeg gen: „Alles liever, zelfs dood, dan dit". Want als men ze stuk voor stuk onder vraagt, zijn zij allen even correct en te vreden. Men moet het zich kunnen voor stellen hoe beroerd het is, gescheiden te zijn van vrouw en kinderen, het gezin kapot gemaakt, terwijl er maar niets ge daan wordt. De toestand in kamp Duindorp. Naar de officier van dienst mededeelde is het vannacht in kamp Duindorp rustig geweest, er heben zich geen incidenten voorgedaan. De gedetineerden aangewe zen om deelen van de versperringen te herstellen, die bij de ongeregeldheden zijn vernield, hebben dit werk geweigerd, daar zij bevreesd zijn gemolesteerd te worden, als zij tot herstel overgaan. De hoofdcommandant ontvangt nu depu taties van gedetineerden uit verschillende woonblokken om zich op de hoogte te stel len van den toestand. Sinds gisteravond halsvijf is de alarmtoestand opgeheven. —X— Schiphol werkt weer! De staking op Schiphol is, evenals de staking bij de Ned. Scheepsbouw Mij. te Amsterdam, opgeheven. In een Maandag morgen gehouden vergadering is met over- groote meerderheid van stemmen besloten vandaag het werk te hervatten. Thans moeten de geschilpunten worden behandeld, waarvoor een vergadering ge houden wordt onder leiding van den wnd. ■burgemeester van Amsterdam, Franke. Door de samenwerkende vakorganisaties werd gisteren eveneens besloten het werk aan de Westersuikerraffinalderij te bier- vatten. EEN BURGEMEESTERS-INSTALLATIE is steeds een plechtigheid, welike indruk maakt. De installatie van burgemeester van Kinschot won nog aan indrukwekkend heid door het feit, dat deze plaats vond voor de eerste maal in het nieuwe Stad huis, en in een van nieuwheid fonkelende raadszaal. Bloemen stonden op de tafel van B. en W. en. in de hooge zetels troonden de meerenid.eels in het zwart gestoken raads leden, terwijl aan de kanten en op de gereserveerde tribunes genoodigdem, familiele den, autoriteiten en hoogere ambtenaren zitting hadden genomen. Hoog boven al len uit zetelde de pers aan de eene zijde en het publiek aan de andere zijde- Installatie-rede van wethouder Riedel Nadat de preliminaire formaliteiten wa ren vervuld, het K.B. van de benoeming van jhr. mr. v. Kinschot alsmede de acte van beëediging waren voorgelezen, leidden het oudste raadslid, mevr. Braggaarde Does en de secretaris, mr. Bool, den bur gemeester naar de raadszaal. De burge meester was vergezeld van zijn ecbtgenoo- te, aan wie een fraai bouquet bloemen was aangeboden, en zij najmen plaats aan weers zijden van den voorzitterszetel, waarop nog nu voor de laatste maal loco-burge meester, wethouder Riedel, troonde. In zijn installatie-rede wierp loco-bur gemeester Riedel een terugblik op hét le ven van het laatst der vorige en het be gin van deze eeuw, welke terugblik ons deed beseffen, hoe grondig onze omstan digheden en ook onze kijk op het leven en pp de wereld waren veranderd. Zich wendend tot den burgemeester zei- de spr., dat de dreigende gevaren van gees telijk verval en godsdienstig vacuum diens taak zwaarder doch ook eervoller zullen maken dan ooit. Hij maakte met waardee ring gewag van hetgeen hier in Leiden door groepen van uiteenloopende richting gemeenschappelijk gedaan is op kunstzin nig gebied. Hij wees op het groeiend ver langen naar oonserveering van wat over bleef uit de eeuw van rationalisme, waarin de drang naar nuttigheid zooveel oude schoonheid Sloopte. Leiden telt nog Oude torens en keiken, en zijn Middeleeuwsche Burcht en zijn Academiegebouw als mid- elpunten van Het stadsbeeld. Moge door Je verwildering en misère heen een Hol- ">d groeiendat een oord is van een nieuwen geest, een mengeling van voortva rendheid en wijs bewaren van wat waarde heeft, tot inspiratie van het opgroeiend ge slacht. Indien deze nieuw<? geest gedragen wordt door het weten, dat ieder volk allereerst staat voor een religieus probleem en dit probleem zal hebben doorgrond vanuit de zekerheid, die onze Opperste Leidsman •uitsprak: ,,Ik ben de Weg, de Waarheid en het Leven", dan zal de zin van het leven opnieuw gestalte kunnen krijgen. Moge het zoo zijn, dat ook het volk van Leiden on der het bewind van den nieuwen burge meester deze opbloei van innerlijk leven tegemoet treedt. Vervolgens hing wethouder Riedel den burgemeester de ambtsketen cxm. De rede van den burgemeester hebben v/ij in ons blad1 van gisteren reeds uitvoerig gepubliceerd- Nadat de burgemeester zijn toespraak be ëindigd had, sprak mevr Braggaarde Does, als oudste raadslid, namens den Ge meenteraad. Zij wees op het vele werk, dat er nog in Leiden te doen valt en sprak de hoop op een vruchtbare samenwerking uit. Misplaatst protest. Daarmede had de plechtigheid geëindigd kunnen zijn, doch de heer D. J. v. Dijk (Partij v. d. Arbeid) las daarna een pro- testverklaring voor namens de Partij v. d. Ahbeid, waarin gezegd werd, dat de Leid sche bevolking rich blijkens de jongste verkiezingen voor een vooruitstrevende politiek hééft uitgesproken en dat het daarom de fractie van de Partij v. d. Ar beid in den Raad pijnlijk getroffen had, dat geen burgemeester was benoemd, die de beginselen van deze Partij was toege daan. Dit protest richtte zich, aldus spr., in geenendeele tegen de persoon van den burgemeester, doch tegen die instanties, welke voor deze benoeming verantwoorde lijk waren. De burgemeester dankte op de eerste plaats mevr. Braggaar voor haar vrien delijke woorden en antwoordde op het protest van den heer v. Dijk, dat hij bij geen enkele partij aangesloten was en alle krachten zou inspannen om de belangen van alle ingezetenen te behartigen. Receptie. Gistermiddag hebben velen in den Foyer der Stadsgehoorzaal de gelegenheid aan gegrepen om met den nieuwen burgemees ter en diens echtgenoote kennis te maken. Onder hen, die hier hun. opwachting de den. merkten wij o.m. op de leden van den Raad. de oud-burgemeester van Leiden en Alkmaar, de burgemeester van Den Haag. Delft en vele omliggende gemeenten van Leiden en Alkmaar, de president-curator en den rector-imagnifus der Leidsche Uni versiteit, en voorts tal van vertegenwoor digers van handel en industrie en vele ver- eenigingen. Serenade. 's Avonds vond onder auspiciën van de 3 Ootoberver. een serenade plaats, welke door den burgemeester vanaf het bordes van het Stadhuis werd gadegeslagen Een onafzienbare rij van vereenigingen (méést jeugdvereenigingen, w.o- de Katholieken een zeer goed figuur maakten!) heeft hier gedefileerd, welke défilé door mir. v. Kin schot zee rop prijs werd gesteld. Het was een aardig imomen t. toen aan het einde van dein stoet de Leidsche bevolking al jui chende en handen zwaaiend aan het oog van den nieuwen burgemeester vooibij trok. Burgemeester v. Kinschot, die een en ander zeer wist te waardeer en, betuigde zijn dank door de bloemen, welke rijn echt genoote 's middags bij de plechtigheid ten dommen, welke zich op geallieerd gebied bevinden, werd besloten, dat ieder land de Italiaansche bezittingen zou houden, terwijl de details zouden worden beslist door een commissie van deskundigen, ten van de agenda >de Italiaansche Ten aanzien van de twee volgende pun- eischen tegen de geallieerden en het toe komstig handelsverkeer met Italië kwam men snel tot overeenstemming: in beginsel zal Italië al zijn eischen tegen de geallieerden laten vallen, en Italië zal onder meer in zijn handelsverdragen met de geallieerden een causule van de „meest begunstigde natie" opnemen. De vergadering werd hierop verdaagd tot Dinsdag. -x- DE SPAANSCHE KWESTIE EN DE VEILIGHEIDSRAAD. Gisterenavond is in de vergadering van den Veiligheidsraad de Spaansche kwestie weer ter sprake gekomen. Men kon niet tot overeenstemming komen en de Britsche afgevaardigde Cadogan stelde toen voor, de geheele aangelegenheid voor een internationaal Hof te brengen. De Australiër Evatt wees erop, dat dit een vertraging van vele maanden zou be tee kenen. De vergadering werd daarop ver daagd tot hedenavond. Het Siameesche parlement heeft de re geering gemachtigd het Fransch-Siamee- sche geschil over de grensincidenten aan de rivier de Mekong aan'den Veiligheids raad voor te leggen. De Siameesche dele gatie zal binnenkort naar Washington ver trekken. x- GEEN FRAN SC HE SOCIALISTISCHE PREMIER. Vierentwintig uur nadat de communis ten een resolutie hadden aangenomen, waarbij zij zich voorstanders verklaarden van een drie-partijenregeering met een socialist als premier, heeft de secretaris generaal van de Fransche socialistische partij, Daniel Meyer, verklaard, dat zijn partij bij haar besluit bleef: onder deze omstandigheden de leiding der regeering niet op zich te zullen nemen. TUSSCHEN MARBURG EN NEURENBERG. Gisteren was het precies twaalf jaren ge leden. dat Franz von Papen de beroemde Marburger rede hield, waarin hij waar schuwde tegen de wijze, waarop de Nazi's rechten van Kerk, critiek en individu met de voeten tra'den. Uitgerekend op 17 Juni, den dag, waaarop zij werd uitgesproken, maakte von Papen deze rede tot voor naamste basis van zijn verdedging te Neu renberg Toen was hij tot de conclusie gekomen, aldus von Papen, dat Hitler's regiem ge vaarlijk was. Hij beweerde herhaaldelijk geprotesteerd., te hebben, maar had zich desondanks toch niet willen terugtrekken, omdat hij daarmede niéts bereikt zou héb ben. Breedvoerig sprak von Papen ook over zijn rol in Oostenrijk en hij deed het daar bij voorkomen, alsof het hem moeite kost te zich in voor een diplomaat passende woorden te blijven uiten. Vandaag zou von Papen in kruisverhoor worden genomen. Stadhuize had ontvangen, wederkeerig on der de burgerijij uit te strooien, een geste, waarop de burgerij met groot enthousiasme antwoordde. De Leidsche Raadsfractie van de Partij van den Arbeid heeft het noodig gevonden, om tijdens de installatie-plechtigheid van den nieuwen burgemeester een protest te doen hooren tegen diens benoeming. Wij adhten dit protest zéér misplaatst. Afgezien nog van het beroep, dat werd gedaan op den uitslag van de gehouden verkiezingen welke volksuitspraak toch zonneklaar niet in het voordeel van de Partij v. d. Arbeid was! was het zéér ■misplaatst, om bij deze gelegenheid een po litiek debat te ontketenen. Gelukkig heb ben de an'dere Raadsfracties blijk gegeven van meer tact en meer .fijngevoeligheid en ■hebben deze gezwegen. Het is het goed recht van een politieke partij, om te pro testeeren, als zij meent, dat met haar aan spraken geen rekening wordt gehouden, maar dit mroet dan geschieden op de juiste plaats en op den juisten tijd. Bij de ver welkoming van een burgemeester moet de partij-politiek weten te zwijgen en de een heid van de burgerij zooveel mogelijk tot uitdrukking komen. In vroeger tijd hield men zich dan ook hieraan. Dat dit in de zen nieuwen tijd niet is geschied, is een verandering, die geen verbetering is. In tegendeel. Valsche voorstelling IN „VRIJ NEDERLAND" van 15 Juni wordt het feit, dat in West-Europa ka tholieken en communisten als twee hech te machtsblokken tegenover elkaar komen te staan beschouwd als een verontrustend verschijnsel. Hierna wordt verteld dat men overtuigd is van de hooge waarden die door 't katho licisme worden verdedigd, maar dan zegt de schrijver: „Des te meer Valt het te be treuren dat bij de bestrijding van het com munisme voortdurend diegenen het hoogste woordvoeren, die met de democratie op gespannen voet staan," Als zoodanig wor den dan genoemd Gerard Knuvelder, Wou ter Lutkie en niet te vergeten Arnold Meyer. Op de eerste plaats is het zeker, dat het gros van de katholieke Nederlanders wer kelijk niet weet wie Wouter Lutkie is en menig katholiek zullen de ogen ver baasd opengaan als hij hoort dat dat een katholiek priester is, die al jaren en jaren uit de praktijk is en ergens in Brabant in een klein plaatsje teruggetrokken leeft. Bovendien: welke krant heeft ooit in de laatste tijden na de bevrijding een artikel van Wouter Lutkie opgenomen? Niet een. Arnold Meyèr komt al evenmin serieus aan bod. Dat zijn naam weer op Veler lip pen' is. is te danken geweest aan de onhan digheid en de eigengereidheid van Koos Vorrink. En wat Knuvelder betreft, dat is nu eenmaal een Brabander die het vier kant wenscht te zeggen en die de hoog moedige hegemonie van het Westen allang dwars zit, waarin hij groot gelijk heeft. Als „Vrij Nederland" dus 'het bloc van de katholieken verontrustend vindt omdat aanhangers van een dictoraal stelsel gele genheid krijgen him fascistische wijsheid te loozen, dan is dat een bewering, die op ge^n enkel feit steunt, en zelfs met de waarheid in strijd is. ,Meer begrip toont een ander blad, dat erop aandringt dat katholieken en pro testanten elkander zullen trachten te vin den waar het maar eenigszins mogelijk is om gezamenlijk krachtig te kunnen optre den tegen het gocllooze communisme. Leidsch Tribunaal Bij den aanvang van de zitting van het Leidsche Tribunaal werden hedenochtend allereerst de volgende uitspraken gedaan: L. Jager te Leiden. intern eer in gsstrïf voor den tijd van 2 jaar en 6 maanden tot uiterlijk 12 Juni 1948, ontzetting uit de beide kiesrechten, het recht tot het beklee- den van ambten en het dienen bij de ge wapende macht. G. Buitelaar te Waddinxveen, internee- ringsstraf voor den tijd van 1 jaar en 3 maanden tot uiterlijk 15 Aug. 1946, ont zetting uit de beide kiesrechten, het recht tot het bekleeden van ambten bij over heidsinstellingen. J. P. Huisjes te Hillegom, interneering voor den tijd Vail 1 jaar en 3 maanden tot uiterlijk 28 Aug. 1946, ontzetting uit de beide 'kiesrechten, het recht om ambten te bekleeden en het dienen bij de gewapende macht. A. H. F. v. d. Staak te Noord wijk, inter neering voor den tijd van 1 jaar en 3 maan den tot uiterlijk 15 Sept. 1946. ontzetting uit de beide kiesrechten, het recht om ambten te bekleeden en verbeurdverkla ring van zijn vermogen tot een bedrag van 1000.—. Mej. M. G. M. van Harteveld te Zoeter- woude, interneering voor den tijd van 2 jaar tot uiterlijk 29 Juni 1947, ontzetting uit de beide kiesrechten, ambten te beklee den bij overheads- of semi-overheidsin- ste llingen. Mej. G. E. Evers, uit Warmond, inter neering voor den tijd van 1 jaar en 3 maan den, ontzetting uit de beide kiesrechten, het recht om ambten te bekleeden. Mevr. W. C. J. Léenen, echtgenoote van Westen, te Leiden, die in verzet was geko men tegen de voorwaarden van haar in- vrijheidssteUing, waarin bepaald was, dat zij afstand moest doen van haar meubilair en het beheer van haar huis en onroerende goederen moest goedvinden, verbeurdver klaring vah haar meubilair, voor zoover dit in beslag is genomen, ontzetting uit •beide kiesrechten. Mej. M. van Schalk te Sassenheim, inter, neering voor den tijd van 1 jaar en 3 maan den tot uiterlijk 24 Aug. 1946, ontzetting uit de beide kiesrechten, het recht om amb ten te bekleeden by eenige overheidsin stelling. A. J. Pranger te Leiden, .interneering voor den tijd van 2 jaar tot uiterlijk 21 Mei 1947. ontzetting uit de "beide kiesrech ten, ambten te bekleeden en het dienen bij de gewapende macht. ooooooooWeersverwachting oooooi tot Woensdagavond. o Wisselende bewolking met enkele c 8 buien Koel weer, matigen, tijdelijke krachtigen Westelijken wind. e OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOorv!--. uooocx

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1