Boelhuis OMGEVING ALPHEN AAN DEN RIJN Afscheid administrateur Ziekenfonds. Wegens zijn benoeming tot Directeur van de landelijke Federatie van Ziekenfondsen te Amsterdam heeft de heer W. M. Vos, ad ministrateur van de Maatschappij Zieken fonds Alphen en Omstreken, afscheid geno men. Naar wij vernemen is de heer A. P. Stuivenberg de vermoedelijke opvolger van den heer Vos. Burg. Stand. Geboren: Willem Cor nells, z. van T. C. Verbeek en C. A. van Niedek; Arie, z. van T. Blanken en A. Bij land; Hubertus Mattheus, z. van H. van den IJssel en C. van Gils; Nicolaas Maarten, z. van L. Boot en J. A. Zandbergen; Jonas Cornelis, z. van C. Hakker en J. van Dijk (geb. te Leiden)^ Gerda Cornelia, d. van J. A. van Houwelingen en H. van Krieken; Geertruida, d. van B. J. Smits en M. J. Boef; Bernardus Gerardus, z. van B. Bakker en A. Kloek; Johannes Petrus Maria, z. van J. G. Seijsener en M. G. J. Jansen; Marinus Arnoldus, z. van Th. G. de Jong en H. B. Spaan; Cornelis, z. van D. van Rijken en G. C. van Wilgen; Antje, d. van V. Rijfers en L. van der Leede; Pieter Johannes, z. van P. Westmaas en A. van Toren (geb. te Leiden); Wijmtje, d. van H. van Klompen burg en J. van de Meent; Thijs, z. van J. Zwiep en M, E. Koolwijk; Cornelia, d. van J. C. Blejjenberg en M. A. Marbus; Maria Willemina, d. van G. ten Brink en J. Dijk; Cornelis, z. van N. Raaphorst en C. Tuinen- burg; Jacobus Johanna, z. van G. A. Kleij- ne en J. M. Hoogeveen; Anthonie Jacobus Johannes, z. van J. J. Ditmar en G. B. A. Bossers. KATWIJK Sportstichting. Dezer dagen is alhier opgericht de „Katwijksche Sportstich ting". Het doel dezer Stichting is de be vordering der Sportbeoefening in den ruimsten zin. Niettegenstaande reeds be staan een Gymnastiekver., Katwijksche Reddingsbrigade, een 3-tal Voetbalver- eenigingen zwerft een zeer groot deel der jeugd na schooltijd langs 's Heeren stra ten. Het eerste doel is daarom na school tijd leiding te geven bij het beoefenen van allerlei spelen als voetbal, handbal, slagbal enz. Hiervoor zullen meerdere terreinen gebruikt worden zooals b.v. het „Wantveld", terrein ..Het Witte Hek" en een terrein aan de Sandtlaan. Bedoeling is dat op elk terrein zal zijn een hoofd leider en een drietal leiders. De opzet is dat alleen zij die in het bezit van een kaart zijn mogen deelnemen. Het initiatief ging uit van den heer S. H. v. Eijbergen die tevens tot directeur van de stichting is benoemd. LEIDSCHENDAM Candida ten R.K. Volkspartij.Door tusschenvoeging van eenige candidaten uit de buurtschap Stompwijk is een belang rijke wijziging gekomen in de candidaten - lijst voor den gemeenteraad. Deze luidt thuis als volgt: 1 J. A. van Beek, 2 A. Langeveld (1), 3 J C. v. d. Bosch, 4 L. C. de Koning (2), 5 A. W. Blokland (8), 6 C. Waayer. 7 K. G. J. Co pray (6), 8 A. J. Schrader (9), 9 Chr. Bolleboom, 10 Mr. J. P. Dietz, 11 A. Kou- wenhoven (4), 12 J. Groenewegen, 13 J. J. Schuyt (3), 14 W. J. Bleijs (13), 15 L. H. Wijsman, 16 G. C. v. Heiningen (11), 17 P. A. Sneldervaart (7), 18 P. J. Hooge veen, 19 W. Knijnenburg (5), 20 F. J. v. Heiningen, Het tusschen haakjes geplaat ste cijfer geeft de rangorde aan waarop de candidaat geplaatst was op het politiek advies. De candidaten zonder cijfer achter den' naam kwamen op het politiek advies niet voor. Voetbal. Zondag a.s. zal A.V.V. weer in volle actie zijn. Om 12 uur speelt hier het tweede elftal tegen Rijswijk 2 voor de tweede ronde om de H.V.B. beker. Daar Rijswijk kampioen geworden is voor haar af deeling en de eerste wedstrijd voor de beker gewonnen heeft met 50 van Zwart-Blauw, zal het voor A.V.V, een in spannende strijd worden. Na dezen wed strijd komt A.V.V. I in het veld tegen Concordia uit Hillegom. Als A.V.V. wat meer schotvast is, dan zal deze wedstrijd wel naar genoegen verloopen. Tot slot heeft nog een veteranen spel plaats tusschen de ouBe garde van A.V.V. en Wilhelmus van Voorburg. A.V.V. komt dan uit met Wim Willemse, W. Luk, Theo Mester, Rinus Smit, D. Muussers. J. Oos- terveer, Cor Berk. Koos van Bregt, A. Hulst, Nol Zalm en W.. Berk. VOORHOUT Hanze. In de verg. van de R.K. Mid- denstandsvereen. sprak directeur J. Bak ker over „Middenstanders, er dreigt ge vaar". De heer J. van Gerven gaf verslag van de Centr. Raadsverg. Personalia. Voor het Middenstands examen slaagden de volgende dames en heeren: J. M. M. Allard, J. Braun, C. v. d. Klauw, C. Peters. G. Peters, H. v. Gent en de dames A. v. d. Holst, A. Ruigrok en v. d. Berg (Warmond). ZOETERMEER Openluchtspel. Onder regie van Joop Koevoets zal op Zaterdag 29 Juni en Zon dag 30 Juni een groot openlucht-spel ge geven worden, getiteld „De bruiloft van Kloris en Roosje", waarin 120 personen meespelen. Het spel begint Zaterdags om 7.30 uur en Zondags om 3 uur. RECHTSZAKEN BIJZONDER GERECHTSHOF. Als liefde in haat verandert.... Achttien jaar was Gerrigje Slob uit Utrecht, toen ze in 1942 iemand ontmoette, die ze nog aardiger vond dan haar verloof de. G. H. Wormgoor. Deze daarentegen vond dit minder aangenaam en, naar Ger rigje voor het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam verklaarde, kon ze, hoe ze dit ook probeerde, niet van hem afkomen, Toen had ze tenslotte maar een brief het Gewestelijk Arbeidsbureau te Utrecht geschreven en daarin verzocht: „Kunt u mij in Duitschland werk geven?" Ze onder- teekende het epistel echter niet met haar eigen naam, maar met die van haar ver loofde. Deze wist aan tewerkstelling te ont komen, maar niet aan zijn gevoelens van genegenheid voor Gerrigje. Hij bleef haar althans vervolgen met het resultaat, dat zij het trucje een jaar later opnieuw probéer- dé. Ditmaal schreef ze aan de strafgevan genis te Utrecht, dat Wormgoor van plan was naar Engeland te vertrekken. Geluk kig ging ook deze vlieger niet op en thans stond het paar gezamenlijk in de rechts zaal, Gerrigje als verdachte, Wormgoor als getuige. De advocaat-fiscaal eischte drie jaar gevangenisstraf. SPORT VOETBAL. L.F.C. NAAR SCHEVENINGEN. De eerste promotiewedstrijd van L.F.C. gaat morgen tegen Scheveningen. De wed strijd wordt gespeeld op het ADO-terrein te Den Haag. Met een extra-trein, welke te half een van Leiden vertrekt zullen de spelers en ongetwijfeld tallooze Leidsche supporters naar Den Haag trekken. Wat de verwachtingen voor dezen kamp betreft, het is wel zeer moeilijk hierom trent voorspellingen te doen. Wij moeten hiervoor afgaan op wat we van Scheve ningen hoorden en dan kunnen we slechts zeggen, dat de Leidenaars het zeker niet gemakkelijk zullen hebben, dat zij den wedstrijd zek^r niet cadeau zulen krijgen, ook al heeft Scheveningen Zondag j.l. van V.D.L. verloren. Misschien juist daarom zal de strijd voor LF.C. dubbel zwaar worden. Bovendien zal L.F.C, den steun van Kee- reweer in de voorhoede moeten missen. Deze speler heeft last van een knie en voelt zich niet fit genceg voor een heelen wedstrijd. In zijn plaats speelt Koet nu op de rechtsbuitenplaats, v. d. Blom speelt linksbuiten. Good luck, L.F.C.! „St. Jan'. Donderdagavond speelde het derde elftal tegen het de me elftal van Meerburg. De Meerburgers hebben de zen wedstrijd verdiend ge women met 73. De St. Jar.'s ploeg heeft ook goede spelers in dit elftai. maar het samenspel moet meer toegepast worden. Zondag om 1 uur spee.'t S*. J?n II tegen R.V.V. uit Rijpwetering op het terrein aan het Dorp Wij hopen, dat onze jongens hun zelfde spel zullen vertoon en als tegen Wtt. Boys. Om half drie de reeds terder aangekon digde wedstrijd St. Jan I— Foreholte. Wij verwachten voor dezen wedstrijd veel be langstelling Feyenoord op 22 Juni in Nederland terug. - Naar het A.N.P. verneemt, zal de Feyenoordploeg op Zaterdag 22 Juni met het K.LM.-toestel van den dienst New- York-Amsierdain van zijn trips naar West Indië in Nederland torugkeeron Aankomst op Schiphol om 12.10 uur ATHLETEEK. HollandPro Patria. A.s. Zondag vindjt op het Sportpark „Leidsche Hout" deze jaarlijksche ontmoeting wederom plaats, gecombineerd met de Leidsche cliibkampioenschappen. De Holland-ploeg, die dus tegen de Rotterdammers in het veld komt en teveneen gooi doet naar het Leidsche club-kampioenschap is als volgt samengesteld: 100 M.: D. Nota, H. Kips, 400 iM-: A. v. d. Houwen, C. Warmerdam, 800 M.: C. D. Brouwer, J Mooyman, 1500 M.: C. Stuivenberg, W. Bonite, 3000 M.: J. v. Bake], A. Sasburg, 4 x 100 M.: Nota v. d. Houwen, Kips, v- d. Werff, Olympische es tafette: Knoppertsj Pikart, v. d. Werff, Nota, vèrspringen: v d. Houwen, J. T. Pi- kart,hoogspringen: A. Mieog, H. Kips, discuswerpen: J. van Duuren, H. v. d. Star, kogelstoot en: J. v. Duuren, L. Mahter, speerwerpen: H. v. d. Star, H. v. d. Werff, polshoog: A. Mieog, J. Fuchs- Uitslagen vorige dualmeets tegen Pro Patria wiaren: 1942 P.P.Holland 9392; 1943 idem 100—117}*, 1945 idem 199—88- Recordpoging polsstokhoogspringen. Op de Athletiekwedstrijden, welke a.s. Zondiag op de Leidsche Sintelbaan worden gehouden om het Club kampioenschap van Leiden zal de bekende Docos-athleet A. Gieske trachten zijn eigen Leidsche record polsstokhoogspringen, dat staat op 3.40 M. te verbeteren. Gieske is momenteel bijzon der in vorm zoodat er stellig op gerekend kan worden, dat zijn poging dit keer zeker zal slagen. Clubkampioenscitappen van Leiden- Zroals reeds in het nummer van gisteren gemeld, worden er a.s. Zondag te 2 uur op de Leidsche Sintelbaan door de R.K.A.V. Docos athlefiekwedsliijden georganiseerd om het clubkampioenschap van Leiden. De vereenigmgen Holland, Docos en WIK strijden om net kampioenschap, terwijl ook de bekende Rotteraamsche ótbieiiekver- eoniging Pro Patria deelneemt, zulks in ver band met de jaarlijksche c'ur Imeet Hol- 'oudPro Patria. Op de deelnemerslijst siaan vrijwel alle bekende Leidsche athle- ten ingeschreven. Op de 100 M staan voor Holland W. Nota en H. Kips, vcor Docos P Schouten en Th. Ludlage, tivriil WIK door G. Vogels en Th. v. Beek \ertegen- wcordigd is Op dit nummer ktmeü de bekende Rotterdamsche A-klasst^s N. Srenbeek en J Grjjsseels voor P.P uit Ook de 400, 800, 15^1 en 3000 M. leveren onge twijfeld felle duels op. Wij zijn o.a. C. Biouwer (H.), J. v. d Wiel ;D oo de 800 M„ C. Stui/e.iberg 'H.>, C. Dijken al (W J\) H. Men,tink (D.) op ia 1500 M., L v. d Steen (D.) A. M. dt Roer, (>P) op de 3000 M. Ook de «stafettenummers beloven zeer spannend te worden. Van de veld- nummers snoemen we allereerst het pols stokhoogspringen, waar A. Gieske (Docos) zijn Leidsoh record van 3.40 M. zal trach ten te verbeteren. Wanneer de weersom standigheden goed zijn, zal deze poging een goede kans van slagen hebben. Op discuswerpen en kogelstooten maakt J. v. Velzen (Docos) een goede kaps om de eer- srte plaats te bezetten, hoewel Holland met L. Mulder en WIK met Th. v. Leeuwen een hartig woorddje mee zullen spreken. De nummers' vèrspringen en hoogspringen zijn eveneens sterk bezet. Op hoogspringen zien we H. Bresser (Docos) in actie, ter wijl op vèrspringen J. Pikart (H.) en P. Schouten (D) uitkomen. Al met al staat Leiden a s. Zondag een belangrijk athletiekgebeuren te wachten, waarvan de uitslag zeer moeilijk te voor spellen valt. Zoowel athleten als publiek toonen groote belangstelling. Een gang naai de Leidsche Hout zal dan ook ongetwij feld de moeite waard zijn! ROEIEN. DE WEDSTRIJDEN VAN HOLLAND IA. Er zat gisteren op de roeiwedstryden van Hollandia bij 'sMolenaars te AJphen aan den Rijn nog niet veel leven in. Het oude wedstrijdbeeld, de oude sfeer langs de boorden van den Rijn kon nog bij lange na niet benaderd worden In tegenstelling met vroeger nog geen gepavoiseerde sche pen langs de oevers, in tegenstelling met vroeger ook slechts een heel geringe be langstelling van de zijde der studenten. En daarbij kwam, dat die echte strijd, die zoo menigen Hollar.dia-dag van vroeger ken merkte, nu als het ware totaal ontbfak. In de eerste plaats is dat het gevolg, van het feit, dat het aantal damesnumimers nog steeds schijnt toe te nemen. Meer dan drie uren namen de damesnuimmers in beslag. En de heerennuvnniers? In totaal was het aantal inschrijvingen niet geringer dan vroeger, maar dc heerennumraers vorm den er nu een kleiner percentage van. Daarbij kwam, dat er slechts zelden, drie ploegen tegelijk over de baan gingen. En het feit, dat Njord in verschillende num mers geen partij gaf dooi het opgelegde startverbod, werd mede een handicap voor Hciandia zoowel als vjor de mede deel nemende vereenigingen. Het was overigens uitstekend roeiweer, al was de gedeeltelijk tegen, gedeeltelijk dwars over de baan staat.de wind weinig bevorderlijk voor het maken van record tijden. De oude tijden werden dan ook bij lange na niet benaderd. Over het alge meen was het een saaie venooning omdat er weinig strud was. V -Ie ploegen gingen *"ïleen over oe Daan. Van groote spanning is er slechts in enkele nummers sprake ge weest, maar de beslissingswedstrijden zul len vermoedelijk nog wéi wat anders te zien geven. Wij laten hieronder de voornaamste re- suHaten der gisteren gehouden wedstrijden volgen. Dames Vier: le heat Willem III, 2e heat 1 Willem III, 2 Viking; 3e heat: 1 Maas, 2 Dordt. Dames Skif: le heat Delftsche Sport; 2e heat: Delftsche Sport; 3e heat: 1 De Vliet, 2 Die Leythe. Beginnelingen Skif; beslissing: 1 De Hoop, 2 Amstel. Jonke Skif A: le heat: 1 Delftsche Sport, 2 Laga; 2e heat: 1 Maas, 2 Die Leythe; 3e heat: 1 Delftsche Sport, 2 Maas; 4e heat: 1 Willem III, 2 Triton. -Jonge Vier A; le heat: 1 Laga II 2 Viking; 2e heat: 1 Laga, 2 Triton. Beginnelingen Vier: le heat: 1 Maas, 2 Laak; 2e heat: 1 Triton, 2 Nereus. Lichte Vier: le heat; 1 Laga.' Stijlroeien Beginnelingen Skif: le heat: 1 Laak: 2e heat: 1 Leythe, 2 Viking (beste tweede). Beslissing Die Leythe en Viking eindigden gelijk. Jonge Twee A: beslissing: 1 Dordt. Jonge Vier B.: 1 Delftsche Sport, 2 Tri ton, 3 Hoop. Beginnelingen Twee: 1 Willem III. Stijlroeien Beginnelingen Vier: in de finale plaatsten zich Argo, Spaarne en Laak. Van deze drie werd Spaarne win naar. Jonge Acht A: le heat; 1 Laak, 2 Ne reus; 2e heat: 1 Die Leythe, 2 Triton II. Beginnelingen Vier: 3e heat: 1 Triton 2 Nereus; 4e heat: 1 Die Leythe, Triton II; 5e heat; 1 Argo, 2 Delftsche Sport. Dames Acht: le heat: 1 De Vliet, 2 Laak; 2e heat: 1 Nereus, 2 Die Leythe, Twee zonder stuurman: le heat: 1 Tri ton, 2 Njord; 2e heat: 1 Laak, 2 Amstel. SCHAKEN. EUWE WINT INTERNATIONALE TOURNOOI TE ZAANDAM. Gisteren is te Zaandam de elfde en laat- e ronde gespeeld van het internationale schaaktournooi. Euwe, die in deze ronde Wood versloeg, won tevens het tournooi. Overwogen wordt volgend jaar opnieuw een tournooi te houden De zeskampen, waaraan spelers van de hoofd-, eerste-v tweede- en derde klasse deelnamen, had den eveneens een vlot verloop. Een aardig intermezzo vond gisteren plaats, toen be kend werd, dat Sir Thomas, de sympathieke Engelschman zijn 65sten verjaardag vierde. Namens de Zaandamsche schaakclub wer den hem bloemen en een Delftsch blauw- bord aangeboden, terwijl ook de deelne mers van de meestergi'oep hem met een ge schenk vereerden. Deze huldiging werd be sloten met het spelen van het Engelsche volkslied, dat op den jarigen meester eep diepen indruk maakte. De uitslagen van de laatste ronde luiden: Internationale meestergroep: Muhring Thomas 10, WoodEuwe 01, Szabo Stoltz 10, ChristoffelEkstroem 01, KramerList YH. Eindstand internationale meestergroep: 1. Euwe 9)i, 2. Ekstroem 8Y, 3. Szabo 3Y, 4. Stoltz 8, 5. List 5Y, 6. Christoffel 4Y. 7. Kramer 4Y, 8. Muhring 4J4, 9. Soultan- beieff 4, 10. Wood 3Y, 11. Thomas 2Y, 12. Znosko Borrovsky 2Y Om het kampioenschap van Nederland. Voor a.s. Zondag is vastgesteld de wed strijd L.S.G. I—Haarlem I. Zooals onze lezers zich zullen herinneren, werd de le wedstrijd in Utrecht tegen de schaakclub aldaar met 4Y514 verloren. De wedstrijd wordt alhier gehouden in het Gebouw Ra penburg 8 en begint om half elf. Nederlaagwedstrijden R.K. Schaakclub „Zoeterwoude". In de serie-nederlaag wedstrijden van bovengenoemde club was gisteravond het Leidsch Schaakgenoot schap de gast van Zoeterwoude. Zoeter woude miste een paar sterke spelers. Daartegenover kwam L.S.G. zeer ver zwakt uit, n.l. met 3 spelers van het le, 5 van het 2e en 2 van het 3e tiental. De uit slag is een 73 overwinning geworden voor de Leidsche club, die een goede kans heeft den uitgeloofden prijs te winnen. Alleen Caïssa en de N.Z. Holl. moeten nu nog tegen Zoeterwoude uitkomen. De volledige uitslag luidt als volgt: 1. D. v. Gelder (Z.)L. Tummers (L.S.G.) 0—1 2. A. Geyer—G. Bosscha 10 3. H. SieverdingW. H. v. d. Nat Y14 4. E. v. d. ValkMr. Ir. Westra 01 5. G. v. Leeuwen A. E. J. Modderman 01 6. J. Kardol—A. Mulder Y—Y 7. G. PlasmeyerC. Kuilman 01 8. G. v, d. SteenM. Bloem YtY 9 P. SchoutenP. Kuiper YY 10. G. v. d. BerghF. J. Hooftma 01 Totaal 3—7 STADSNIEUWS VAN SIGARETTEN EN KOFFIE. spoedig weer nèr als vroeger. War wm dar «en genot, die eertta sigaret van onze bevrijder». Al die laren hadden ur mei een toon van eerbied over die bekende merken van vroeger gesproken en hun namen waren voor one haasi legen dartnch geworden En zier, ze be iioWcn nog. een droom werd werkelijkheid die eerste trek... wat een genot! En nu zullen we spoedig ook weer - net ala vroeger - de sigaretten van onze bekende eigen (abrieken rooken. Van echte kofhe wisten we het besraan niet meer. een koffieboon was bijna een edelsteen geworden Een voorproefje van het genot, dat ona wacht, hebben we nu alweer gehad, maar het vólle genot van échte koffie zullen we binnenkort leeren kennen pittige, geurige koffie, met een rijk en vol aroma Kofiie. zooals alleen Do Gruyter die kan samenstellen, koffie, ge brand en gemeleerd door knappe vakmenschen, volgens aloud recept en in installaties, waarbij de laatste technische snufjes toegepast zijn. Fijn. dat et weer koffie van De Gruyter komt. dat we weer - nêi als vroeger - zullen proeven wat échte De Gruyter koffie is. Dan maakt De Gruyter onren kofhe tijd weer tot een feest-tijd- Zooals ook de vorige M.I.V.A.-avonden, zal ook deze avond zeker slagen en kan de Missie Verkeersmiddelen Actie (M.T.V.A.) weer verschillende missionarissen helpen aan datgene, waaraan zij dringend, ja zeer dringend behoefte hebben. Blijkens bericht in de Staatscrt. worden door den minister van O. K. en W. sollici tanten opgeroepen naar de betrekking van directeur van het Acad. Ziekenhuis te Lei den, welke op 1 Nov. a.s. vacant wordt. De serenade voor den burgemeester. De route, welke de vereenigingen Maan dagavond zullen maken bij de serenade voor den nieuw benoemden burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, is als volgt. Kaasmarkt, Hooigracht, Nieuwe Ryn, Gan getje, Steenschuur, Rapenburg, Breestraat, Gangetje, Botermarkt. Visehmarkt, Aal markt, Apothekersdijk, Princessekade, Haarlemmerstraat, Pelikaanstraat, Kaas markt. Kerkconcert Hooglandsche Kerk. Don derdag 20 Juni a.s. 's avonds 8 uur wordt in de Hooglandsche Kerk een concert gege ven geheel gewijd aan werken van Joh. Seb. Bach. De uitvoerenden zijn: Irma Timmerman, sopraan. Jaap Stotfjn, hobo, en Piet Uiterlinden, orgel. R.K. Damesgym. „Victorie". A.s. Maan dagavond zal „Victorie" meedoen aan het défilé bij gelegenheid van de installatie van den nieuwen Burgemeester. Alle leden vanaf 11 jaar, worden om kwart over 7 aan de sehool Heerensingol verwacht. Zorgen jullie allemaal voor een keurig uniform. 50 jaar melkbezorger. Morgen her denkt de heer F. Hakkaart, Anna Paulow- n«straat 18 alhier, het feit, dat hij voor 50 jaar als melkbezorger bij de firma v. d. Kloot in dienst trad. In verband met de tijdsomstandigheden zal dit feit Maandag op bescheiden wijze gevierd worden. Het verkeer op de Iloogewoerd. De politie vestigt er met nadruk de aandacht op, dat het verkeer op de Hoogewoerd in de richting H. Rijndijk voor bespannen voertuigen en motorrijtuigen is verboden. Ondanks de verkeersborden wordt veel vuldig aan dit verbod de hand niet gehou den. Vanaf heden zal de politie tegen over tredingen streng optreden. Men zij dus ge waarschuwd! UNIVERSITEIT. Gistermiddag heeft prof. mr. J. E. Jonkers, benoemd tot hoogleeraar in het Nederlandsch-Indisch Strafrecht en het procesrecht aan de universiteit alhier, zijn ambt aanvaard met het houden van een inauburale rede over het onderwerp: „De weg van het strafrecht". Geslaagd artsexamen 2e gedeelte: de hee ren: J. Kortman te Cuyk, Ph. J. v. Harre- veld te Leiden; doctoraal examen genees kunde 2e gedeelte: de heer N. J. Francken te 's-Gravenhage. DISTRIBUTIENIEUTVS. Maandag zijn de letters D. en E. aan de beurt voor het afhalen van nieuwe bon kaarten. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Robertus Johannes Maria. zn. van W. N. Bijnsdorp en J. Van Tol; Wilhel mus Petrus Maria, zn. van P. C. van Noort en M. van der Wereld; Anneliesje, dr. van J. C. Bartelsman en J. H. J. van der Lans; Hendrikus Cornelis, zn. van G. A. Wijman en H. W. van den Brink; Marion, dr. van F. Vos en E. van den Berg. M.I.V.A. AVOND. De uitgestelde M.I.V.A.-avond van Janu ari 1.1.. welke niet kon doorgaan wegens on. verwarmde Stadsgehoorzaal, zal thans ge houden worden op Dinsdag 18 Juni a.s. in de groote Stadsgehoorzaal. Het zéér bekende R.K. Amsterdamsche Tooneelgezelschap zal dien avond opvoeren „Des Soudaens Dochterken", een schitte rend tooneelstuk in vier bedrijven. Daar dit stuk ongeveer 2 Yj uur zal duren is het noodzakelijk om op tijd te beginnen. De gehoorzaal zal geopend zijn om 7.30 uur precies om 8 uur wordt begonnen. KOMT DUS ALLEN OP TIJD. Zooals gewoonlijk zijn de toegangsbewij zen verkrijgbaar bij de Fa. Huibers, Haar lemmerstraat. Tevens moeten wij er op wij zen, dat de toegang uitsluitend is boven de 16 jaar. Overleden: H. A. Mank, man, 54 j.; J. A. Mammes, m., 90 j.; G. A. Stiasny, m., 68 j. Ondertrouwd: M. H. Fontein jm. 46 j. en J. W. van Konijnenburg wed. 48 j.; J. Groe- neveld jm. 49 j. en S. Munnik jd. 47 j.; W. J. de Haas, wedn. 32 j. en A. Breder- veld jd. 29 j.; D. dc Mooij jm. 22 j. en P. der Heijden jd. 19 j.; T. J. Overdijk jm. 31 en J. Duk jd. 29 j.; J. Schreurer jm. 24 j. en M. Springer jd. 23 j.; H. L. Speijer jm. 34 j. A. Fortuijn jd. 30 j.; R. Cramer jm. 25 j. en E. C. Duderstadt jd. 23 j.; J. L. F. Duppen jm. 31 j. en W. Dubbelde- man jd. 26 j.; J. C. van Oostenrijk jm. 24 j. en J. Dreef jd. 22 j.; W. Smit wedn. 55 j. en J. A. Visser, vr. 51 j.; C. Zwanenburg jm. 33 j. en A. M. van Biezen jd. 24 j.; G. Paes jm. 24 j. en C. de Gunst jd. 24 j.; T. G. van den Berg jm. 26 j. en N. J. van Loon jd. 24 j.; G. W. M. Jonkman jm. 21 j. en M. Meyers jd. 21 j.R. L. Kallenberg jm. 24 j. en R. Westerhof jd. 23 j.; A. Prins jm. 28 j. en J. R. de Josselin de Jong jd. 28 j.; M, Verduijn jm. 31 j en J. Bulthuis jd. 28 j. De lijst der geboorten, door ons Donder dag gepubliceerd, heeft een foutieve op gave verstrekt? Het echtpaar B. v. Leeu- wen-Janssen heeft geen dochter, doch een zoon gekregen, genaamd Pieter Jan. OEGSTGEEST „Doe mee"-act|e. De „Doe mee"-actio georganiseerd door de vrouwelijke jeugd beweging, is een succes geworden. Vrij dagavond vereenigden zich vele parochia nen en niet-parochianen in „St. Willj- brord". Onder de aanwezigen merkten wij op den Burgemeester Mr, Dr. J. Luiting Maten en zijn echtgenootc, Kap. van Dijk. aalmoezenier der Jeugdbeweging, sprak een begroetingswoord, waarna Pastoor J. Looijaard in een kernachtige toespraak, waarin hij wees op de beteekenis der actie en noodzakelijkheid der organisa ties, de tentoonstelling opende. Langs de wanden der groote zaal alsmede in de St. Jozefzaal zijn de verschillende werk stukken smaakval tentoongesteld. Ook geven enkele stands de doelstelling van de verschillende afdeelingen der jeugdbewe ging aan. We kunnen hierop wegens plaatsgebrek niet verder ingaan, doch ra den een ieder aan Zaterdag of Zondag eens te gaan zien. Het is een gang naar St. Willibrord dubbel waard. Een zeer bij zondere attractie is wel de tentoonstelling van door den Duitschen bezetter geroofde collectie kunstwerken, die na een afwe zigheid van enkele jaren weer in ons land zijn teruggekeerd. Men was zoo welwillend deze kunstverzameling ter opluistering voor de „Doe mee"-actie af te staan. GELDIGHEIDSDUUR SUIKERCOUPURES Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat de geldigheidsduur van de cou pures 836 voor suiker voor grossiers ver lengd is tot en met 29 Juni. Dc geldigheids duur van de coupures 870 is voor detaillis ten en grossiers eveneens verlengd tot en met 29 Juni. RADIO voor Zondag. HILVERSUM I. 9.15 Orgelspel; 9.45 Geestelijk leven; 10.— Bachcantate; 12.Avro-concert; 12.40 Zang-uitvoering; 14.Chopin recital; 14.30 Aansl. Kurhaus Scheveningen; 16.30 Sport- reportage; 17.G.G. cabaret. 17.30 Oome Keesje; 19.Prot. studiodienst; 20.15 Aan sluiting Kurhaus Scheveningen; 12.15 Her sengymnastiek; 22.— Operette concert. HILVERSUM II. 8.30 Hoogmis; 10.Prot. Kerkdienst; 12.Gewijde muziek; é2.30 Lunchconcert; 13.40 Apologie door Prof. Kors; 14.Die- penbrock-herdenking; 14.40 Parcifal mys teriespel; 17.Prot. Kerkdienst; 19.45 Kampvuren langs den evenaar; 20— Ope raconcert; 22.45 Pater v. Gestel in „Actuali teit v. h. christendom." voor Maandag. HILVERSUM T. 10.Morgenwijding; 10.20 Progr. voor zieken; 10.45 Voordracht Irmgard Keun; 11.Russisch programma; 13.15 Variatie concert; 14.30 Voor de vrouw; 15.05 Piano recital; 15.30 Voor kleuters; 18.15 Piano duo; 19.Amsterd. strijkkwartet; 20 08 Italiaansch operaconcert; 20.40 ..Sonja" hoorspel. HILVERSUM II. 9.15 Bezoek aan zieken; 9.50 Liederen van Gounod; 10.30 Morgendienst; 11.35 Cello recital; 14.20 Clarinet-recital; 15.15 Orgel bespeling; 16.Bijbellezing; 17.30 Piano- werken van Schumann; 20.05 Volkszang; 21.30 Stichtsch kamerorkest; 22.50 Piano recital Fanya Chapiro. MARKTBERICHTEN ROELOFARENDSVEEN, 14 Juni. Veiling Aardbeien 2860 p. 14 p. Peulen A 4.40—5.20, ld. B 3.50-4,40, Doperwten 5.50 5.90, Capucijners 6.707.10| Tuinboonen 3.203.50 alles p. 10 k.g. Snijboonen 1.60 1.80, Princ. boonen 2.403.p. k.g. Sla 1.005.50 p. 100. Bloemkool 744 c. p. st. Peen 418 c. p. bos. 1e KAPSTER gevraagd met geheele vak bekend. Hoog loon. Gezel lige werkkring. Br. onder no 138 bur. v. d. blad. Te koop prima Jonge Hennen Mej. Weydung. Zoeter- woudschesingel 56, vraagt met 1 Juli of later een zelfstandige 8401 Hulp iu de hui voor dag en nacht of den dag. TE KOOP 10.000 jonge andrjvieplan- ten no. 5 bij W. Blok, Hoo gewoerd 84a Leiden. 136 Gevraagd door beschaafde jongelui die wenschen te 'trouwen eenige KAMERS of bovenwoning liefst in Hazerswoude of omgeving Br. onder no. 8375 bureu van dit blad GEVRAAGD; KANTOORBEDIENDE (ml. of vr.) bekendheid mei boekhouding en typen vercischt. Schriftelijke sol. licitaties aan C. F. v. d. berg. Zuyler. v Nijevelt straat 65, Wassenaar. 8398 te TER AAR op Dinsdag 18 Juni a.s. v.m, 10 uur op de boerderij Oostkanaalweg C 254, voor heen bewoond door Joh. de Bruin van 2 BESTE MELKKOEIEN houten mestschouw, 2 schu ren. en eenige gereedschap pen, w. o grasmaaimaehi- ne. 8386 Te bezichtigen één uur voor den verkoop. Deurwaarder GEERTSMA. Biedt zicht aan BANKETBAKKERS LEERLING Leiden of omgeving. R. K. Brieven onder no. 131 bur. Th. J. van der Heijden Rechtskundige (lid NVRA) Hooge Rijndijk 105-105a Leiden, telef. 23405 (K. 1710). Behandeling* van rechts- en pachtzaken, ont ruimingsgeschillen, Tucht rechtspraak zaken, gedin gen voor den Raad voor het Rechtsherstel contrac ten, adviezen, incasso's. Terstond gevraagd een R.K. MEISJB voor d. of d. en nacht, leef tijd 14 tot 16 jaar. Adres C. G. Onderwater. Haag- weg 5, Wassenaar. Tram halte Maaldrift. 77 Te koop aangeboden een 2 PERS. KANO zoo gced als nieuw. Adres: Morschkade 18a na 7 uur. JONGE HENNEN van 2 tot 4 maanden oud. Witte Leghorn, Red Isl. en andere soorten, alleen kern gezond, goed en van beste afstamming, bij PIET V. d. BURG Poelier en Hond er bed rijf Vlashovcn Tel. 393. NOOPT" UT

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3