Mijn bezettingspolitiek mislukte door gebrek aan fantasie Sjahrir's tegenvoorstellen bijna gereed L. F.C. kampioen, na heftigen strijd De ïtaliaansche republiek uitgeroepen DINSDAG 11 JUNI 1946 Bureaux: Papengracht 32, Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen 0.26 per week, ƒ1.10 p. mnd, ƒ3.25 p. kwartaal. Franco p. post ƒ4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 36e JAARGANG No. 10804 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Uitgave van N.V. „De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.m. Bij contract belangrijke korting. ...EEN INZICHT, DAT TE LAAT KOMT. gEYSS INQUART, de voormalige rijkscommissaris, was gisteren aan de beurt om zich voor het tribunaal in Neurenberg te verantwoorden voor zijn daden. De Nederlanders prof. Pompe, prof. Verzijl, prof. Duynstee en mr. Le Poole woonden de zitting bij. Uitvoerig schilderde Seyss Inquart zijn rol in de totstandkomeing van de Oostenrijksche „Anschluss". „Ik heb getracht twee groepen bijeen te brengen, die, zooals de historie bewezen heeft, niet bij elkaar te brengen waren". Verschil tusschen Nazi-theorie en Nazi-practijken Toen in den namiddag, nadat Seyss' rol in Polen besproken was, de hoofdaan klacht inzake Nederland ter sprake kwam, ving Seyss aan met breedvoerig zijh eigen redevoeringen te citeeren, ten b^vijze, dat hij nooit de bedoeling had gehad het na- tionaal-socialisme aan -Nederland op te dringen. „Het kan op de Nederlanders wel eens dien indruk gemaakt hebben, omdat tenslotte slechts de N.S.B. als partij overbleef, maar nooit heb ik met stgats- dwang van den Nederlander verlangd, dat hij nationaal-socialist werd of het lidmaat schap der partij als vooropstelling doen gelden voor het uitoefenen van algemeene recht'., zoo zeide hy. De instructie, die hij van Hitier meegekregen had, toen hij tot eigen verwondering naar Nederland gezonden werd, hield uitdrukkelijk in „te zorgen voor het behoud van een zelfstan dig Nederland door te trachten de Neder landers te maken tot vrienden van Duitschland, genegen tot het onderhouden van enge economische banden met dit land". Seyss verzuchtte, dat hetgeen hij in redevoeringen geproclameerd had, in de praktijk niet uitvoerbaar was gebleken. Hij ziet nu toch in, dat zijn politiek mislukt is! Seyss zeide, dat hij in 1941 verscheidene organisaties moest optheffen en hij gaf toe, dat hij met „groot gebrek aan fanta sie" tewerk was gegaan, toen hij daarvoor organisaties naar Duitsch voorbeeld in de plaats stelde. „Ik ging uit van twee on juiste overwegingen: dat onze Duitsche or ganisaties beter waren en dat zich in bezet gebied een eigen politiek zou kunnen ont- Kabinet op breede basis Toen Minister Bed van H.M. de Konin gin de 'opldracnt kreeg, om een ministerie te vormien, hebben wij uit de woorden van die opdracht geconcludeerd, dat H.M. niet ■bedoelde een pailementair Kabinet zonder oneer maar esn parlementair Kabinet op breede basia Wij schijmjen goed te hebben gezien. Minister Eeel is druk bezig met overleg met meerdere partijen. Met de Partij v. d. Arbeid, die naar het schijnt op haar beurt haar eischen heeft gesteld, welke door de Tweede Kamerfractie van de Katholieke Volksp. zijn behandeld, en waarvan het resultaat natuurlijk niet bekend is. Vast staat, dat de Katholieke Volkspartij als grootste fractie zal vasthouden aan haar be- ginselpuntec, o.m. aan dat betreffende de bedr ij f sorganisatie- Er wordt echter ook onderhandeld met AR. en Chr. Hist. De Anti-Rev. hebben Zaterdagmorgen vergaderd; de Ohr. Hist, komen morgen bijeen. Als die onderhandelingen gunstig ver- loopen, dan zal nog deze week de keuze der personen aan de orde komen Wijzouden in dezen tijd de totstandko ming van een kabinet op breede basis har telijk toejuichen. Als minister Beel daarin slaagt, goed slaagt d.w.z. dat een der gelijk Kabinet tot stand komt. op de solide basis van een concreet program, beant woordend aan de nooden en eischen van dezen tijd dan zal het vaderland hem daarvoor zeer dankbaar moeten zijn. Vast staat, dat zulk een program zich positief ten doel moet stellen een einde te maken aan de liberaal-kapitalistische maal. schappij, KERKNIEUWS Bisschopswijding Mgr. Steph. Kuypers Onder groote belangstelling is op Twee den Pinksterdag de nieuwe Apostoli sche vicaris van Suriname, Mgr. Steph. J. M. Kuypers van de Congregatie der Paters Redemptoristen, door Mgr. W. Mutsaerts, bisschop van 's-Hertogenbosch, in de kathedrale basiliek van St. Jan tot bisschop gewijd. De nieuwe bisschop is Brabander van geboorte, afkomstig uit het dorp Borkel en Schaft, vanwaar vele burgers, o.a. ook het gemeentebestuur naar Brabants hoofdstad waren opgekomen. Ook de hoogbejaarde moeder van den wijdeling mocht van deze plechtigheid de gelukkige getuige zijn. Z.H.Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Amsterdam (H. Vincentius) den weleerw. heer A. J. M. Spronk, dia Kapelaan was te Monster. OOOOOOOO' gooooooo Weersverwachting c g tot Woensdagavond b Plaatselijk buien, hier en daar met o onweer. Zw. tot matige wind tusschen 0 W. en Z. Ongeveer zelfde temperatuur. 00000000000000000000000000001 wikkelen. Daarom is mijn politiek mis lukt", aldus Seyss. Seyss beroemde zich erop, op advies van zijn Nederlandsche adviseurs geen Quis ling-regeering te hebben ingesteld. Dat hij N.S.B.ers tot staatsfuncties riep, was volgens hem noodzakelijk, omdat hij ver trouwde medewerkers moest hebben. Be nutting van de N.S.B. als dekmantel voor Duitsche bezettingspolitiek had hij „vast gesteld en betreurd, doch niet kunnen ver hinderen". Hij durft beweren, dat hij geen Ger maniseering van Nederland wilde. Seyss ging vervolgens over tot bespre king van verschillende detailpunten der aanklacht. Het plan tot germaniseering van Nederland wees hij af: doel was sltchts gelijkberechtigde samenwerking van de Germaansche volken. Het was in Seyss' gedachten „vanzelfsprekend", dat de Nederlandsche politie aan Rauter on dergeschikt gemaakt werd. Over de Duit- sche politie had hijzelf niets te zeggen ge had. De Landwacht was volgens hem ge rechtvaardigd als tegenweer van de N.S.B. tegen aanslagen. Uitvoerig sprak hij over de justitie, waarbij hij zeide, het hoogstaande Nederlandsche rechtsapparaat geheel te hebben overgenomen en daar slechts economische rechters aan toege voegd te hebben, omdat die meer begrip hadden van de economische situatie. Dat Duitsche gerechten ingevoerd werden was volgens hem niet meer dan natuurlijk en over de vrederechters sprak hij heelemaal niet. Geen doodvonnis was zonder overwe ging van genade uitgevoerd. Tegen de be schuldiging, dat vierduizend executies zijn uitgevoerd, betoogde Seyss, dat de Duit- sphe gerechten tot midden 1944 minder dan achthonderd doodvonnissen uitspra ken. Hij heeft zoo veel kwaads voorkomen! Echte gijzelaars-executies waren vol gens hem slechts die van Augustus 1942 en het was aan hem te danken, dat toen niet vijftig doch slechts vijf werden neer geschoten. Aan den moord in Putten en de represaille voor den aanslag op Rauter had hij niets kunnen doen; zij waren door Hiimmler geeischt. De massa executies kwamen in 1944'en nadien op grond van Hitler's bevel van 30 Juli 1944, zeide hij. Hiertegen hadden zoo wel Seyss als Rauter bezwaar gemaakt, omdat zij vreesden, dat geheel Nederland er door in de illegaliteit gedrongen zou worden. Rauter had zelfs zes weken lang het bevel niet uitgevoerd, doch daarna een terechtwijzing van Hrmimler gekregen. Daarna moesten executies van leden der verzetsbeweging wel worden uitgevoerd, zeide Seys Hij geloofde evenwel, dat het aantal de zevenhonderd niet zou overschrij den. De beschuldigde zeilde voorts, dat hij geen priesters in concentratiekampen heeft gebracht, doch integendeel begin 1942 ge tracht heeft een aantal opgesloten priesters te doen ontslaan. Koning van Siam vermoord De koning van Siam is Zaterdag even vóór 12 uur dood in de slaapkamer van zfln paleis gevonden. Volgens de aanvankelijke verklaring, was de dood veroorzaakt door een geweerschot; daarna werd verklaard, dat de koning tengevolge van een „explo sie van een geweer" om het leven was ge komen. Het zou dus een ongeluk geweest zijn. De kogel was hem door het hoofd ge gaan. De wetgevende vergadering van Siam heeft met algemeene stemmen prins Phoe- miphon Aboeldet, den 18-jarigen broer van den overleden koning, als nieuwen koning gekozen en evenzoo een uit drie leden be staande regentschapsraad benoemd, die den jeugdigen koning in staatszaken zal terzij de staan. De verongelukte koning was 21 jaar. Hij had juist een uitnoodiging aanvaard om naar de Ver. Staten te komen en werd 19 Juni a.s. te Washington verwacht. De koning heeft de oorlogsjaren in Zwit serland doorgebracht en keerde verleden jaar December naar Siam terug. Voor de toestanden in de Nederlandsche concentratiekampen noemde Seyss zich niet verantwoordelijk; zij 'stonden onder de politie. Seyss gaf toe, dat in Vugiht en Amersfoort excessen voorkwamen, doch deze waren volgens hem onvermijdelijk. Hij had hiertegen enkele malen geprotesteerd, onder meer na het verstikken van vrouwen in Vught. Hij had niet kunnen verhinderen, dat Nederlanders naar concentratiekampen moesten en daarom maar geprefereerd, dat kampen in Nederland zelf werden inge richt. Langdurig sprak Seyss over den arbeids inzet, waarbij hij toegaf, dat van het half millioen Nederlanders in DuitpschlanJd de helft gedwongen was. Hij zeide niet te zijn opgetreden tegen de sabotage van Neder landsche ambtenaren, waardoor een mil lioen vrijstellingen werden gegeven. In 1944 had hij nieuwe eischen van Sauckel voor 250.000 man afgewezen. De daarna door de Weermacht uitgevoerde razzia's waren bedeeld als maatregel tegen de verzetsbe weging en vieln .buiten zijn verantwoor delijkheid. Onder den druk van deze raz zia's waren daarna nog meer geregelde de portaties voorgekomen, waarvoor Seyss de volle verantwoording op zich naim- Hij gaf toe, dat de Nederlanders in Duitschland ondragelijke toestanden met de Duit- 6chers moesten deelen. „Ik moet openlijk zeggen, dat ik als anti semiet naar Holland gekomen ben", zoo 'begon Seyss zijn verantwoording over de Jodenmaatregelen. Na Heydrichs eerste be zoek was de registreering gekomen en daarna was men stap voor stap verder ge gaan. „Het uiteindelijk resultaat had ik niet voorzien, maar 'ik beken dat het er toe ge komen is". Aanvankelijk nerveus, later volkomen rustig en doceerend, heeft Seyss zijn getui genis afgelegd. Het kruisverhoor vangt vanmiddag aan en Seyss zal vermoedelijk nog twee volle dagen op de getuigenstoel zitten. Victory Day. Mil lioenen menschen hebben te Londen het voorbijtrekken der troepen uit het geheele Britsche Im perium en uit de ge allieerde landen ter gelegenheid van de viering van Victory Day gadegeslagen Nederlandsche troe pen marcheeren in den stoet, welke door Londen trok. Uil bevoegde Indonesische kringen wordt vernomen, dat Sjahrir het ontwerp voor de nieuwe Indonesische tegenvoorstel len zoo goed als voltooid heeft. Zij liggen over het algemeen in het ka der van de besprekingen, welke geduren de het verblijf van lord Inverchapel te Ba tavia gehouden zijn. De Nederlandsche regeer in gsvoorstellen, welke door Soekarno zijn verworpen, ver schillen in twee opzichten met de sugges ties, welke indertijd met lord Inverchapel zijn besproken: in de eerste plaats hadden zij niet den vorm van een overeenkomst en in de tweede plaats zou het gebied der re publiek beperkt zijn tot Java en geen ge bieden omvatten die reeds door de geal lieerden bezet waren. Indonesische kringen nemen reserve in acht omtrent de vooruitzichten van de on derhandelingen. Zij zijn zeer goed bewust, dat de ge beurtenissen, welke onlangs hebben plaats gehad, vooral die te Tangerang, een slechte uitwerking, gehad kunnen hebben. D.e lang verwachte returnwedstrijd tus schen de beide Leidsche ploegen L. F. C. en A. S. C., waarvoor duizenden Leidenaars de afgeloopen weken in de allergrootste spanning hadden doorgebracht, deed qua spelpeil, enerveerende momenten en doel punten aantal verre onder voor de veel besproken ontmoeting op het A. S. C.-veld, maar bracht toch de meest enthousiast spelende ploeg de overwinning. Onze ge lukwenschen enveel succes in de ko mende promotiewedstrijden! Hoewel er ook toen veel op het spel stond, bleken de ploegen ditmaal meer last van de zenuwen te hebben. Vooral de eerste verkenningen kenmerkten zich door een zenuwachtig heen en weer getrap en mocht er nog een enkele maal een kans komen, dan vlogen de ballen ver naast en over het doel. Beide ploegen speelden het stopperspilsysteem tot in de perfectie met Kok als de rem voor vele doorbraken, maar ook Pijnaker was niet van Van Duyn weg te slaan, waardoor deze speler volko men werd uitgeschakeld en A. S. C. voor de moeilijke taak stond toch doelpunten te moeten maken. Slechts een ver schot van de la Bije kon Duffels nog juist corner wer ken. Met wind we kunnen zeggen storm tegen, kreeg Freyser in het A. S. C.-doel geen bal te verwerken, en juist in een pe, ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo Uitslagen lste klas K.N.V.B. o DISTRICT I. 5 EDO—DOS 2—4; RFC—VSV 3—3; j 5 ADOAjax 36 (Ajax kampioen) o DISTRICT II. 5 NepfcunusDWS 22; Stormvogels o Haarlem 31. DISTRICT Hl. 5 PECEnschede Boys 35; Heracles j Go Ahead 31 (NEC kampioen). DISTRICT IV. fi NAC—BW (beslissing) 1—0- (NAC g kampioen).; EindhovenKBC 40; RKTVVJVlissingen 26; Helmond g Noad 12. g DISTRICT V. 8 g VelocitasSneek 02; Be QuickL g SC 3—0; Achilles—Frisia 2—1; HSC— g g Heerenveen 01. g ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo De ïtaliaansche eerste minister, Alcide de Gasperi, heeft gisteravond verklaard, dat de republiek is uitgeroepen. Hij voegde er het volgende aan toe: „Het kan worden afgekondigd Vanuit een balkon, of waar ook vandaan". Het ïtaliaansche hooggerechtshof heeft de volgende eindcijfers van het referen dum bekend gemaakt: voor de republiek 12.672.767 stemmen, voor de monarchie 10.688.905 stemmen. Het vertrek van koning Umberto kan thans ieder oogeniblik plaats hebben. De dag van vandaag zou als een open bare feestdag worden beschouwd, krach tens besluit van den ministerraad. Te Rome en Napels zijn verscheidene priester^ mishandeld, die door de monar chisten beschuldigd werden, hun stem op de republiek te hebben uitgebracht. De dochter van ex-koning Victor Emanuel, gravin Calvi di Bergolo, is te Alexandrië aangekomen. Ex-koningin Marie José is met haar kinderen in Portugal aangeko- DE MOEFTI VAN JERUSALEM VLUCHT UIT FRANKRIJK. De bekende (of beruchte?) Groot-Moefti van Jerusalem, die zich te Parijs ophield, heeft Vrijdag Frankrijk clandestien verla ten. Hij zou inmiddels per vliegtuig te Da mascus gearriveerd zijn. De Engelsche redering heeft aan de Fransche regeering om een rapport ge vraagd van de omstandigheden, waaronder de Moefti Frankrijk heeft kunnen verlaten. Hoewel de Moefti schuldig wordt geacht aan vergrijpen tegen de voorschriften van de verdediging van Palestina, beschouwt Engeland hem niet als oorlogsmisdadiger, maar men is van meening, dat hij betrok ken is geweest bij pro-nazistische activi teit. Men neemt in officieele kringen te Londen aan, dat de Fransche regeering zich bewust was van het feit, dat de terug keer van den Moefti naar het Midden-Oos ten in de huidige omstandigheden zeer on welkom zou zijn. riode van A. S C.-overwicht kreeg L. F. C. via links een kans, die hoog over werd geschoten. Duffels kreeg hierna veel werk maar wist vele schoten op sublieme wijze te keeren en kon bij een corner nog juist de bal uit de uiterste hoek grabbelen. Zooals te verwachten ging L. F. C. de tweede helft met een gerust hart tegemoet, maar moest spoedig tot de ervaring komen, dat ook A. S. C. de kunst van verdedigen verstond. Zoo bleef de strijd geheel open totdat binnen het half uur een heftige doelworsteling ontstond en via Van Ber gen Henegouwen en Senteur de bal Voorbij Freyser kwam (10). Groot was het en thousiasme bij de talrijke L. F. C.-suppor- ters, maar ook feller werden de A. S. C.- aanvallen, vooral toen de la Bije linksbui ten ging spelen en Mooter* op de linkshalf plaats kwam te staan. Duffels was en bleef in zeer goeden vorm en voorkwam den ge lijkmaker. Noemen we nog een prachtbal van Senteur, die rakelings over het ver laten doel vloog en een vrije sohóp van Van Duyn, die eveneens corner wtrd ge werkt. Na afloop stormden honderden L. F. C.'ers het terrein op en op de schou ders werden de spelers de kleedkamer in gedragen, waar bloemen, toespraken en een uitbundige feestvreugd de geel-zwarten toonden, dat Leiden ook zijn kampioens club een warm hart toedraagt! Quick Boys won van Oranje Wit met 80. Door dezen uitslag staat Quick Boys met zeven punten uit vier wedstrij den fraai aan den kop. Kampioenschap L.V.B. Ie klasse. Roodenburg IIA.S.V. IV 33. HILLEGOM KAMPIOEN. Z.L.C.Lisse 10. In een goed ge speelden wedstrijd zijn onze stadgenooten er in geslaagd Lisse een verdiende neder laag toe te brengen, waardoor ook hier de beslissing is gevallen. Voor rust was Z.L.C. met wind mee steeds aanvallend, werden vele kansen gemist en slaagde de invaller linkshalf er in van verre een goed doel punt te maken (10). In de tweede helft waren de gasten' sterk in het offensief, ver dedigde Z.L.C. keurig en kwam het einde met onveranderden stand. Hillegom zal nu moeten probeeren in de derde klasse terug te komen. Oefenwedstrijd Zaterdagmiddag-elftal len. -r- Op Woensdag 19 Juni a.s. des avonds te kwart over 7 wordt op het terrein van Quick Boys een wedstrijd gespeeld tus schen de vertegenwoordigende Zaterdag elftallen van Leiden en Den Haag. Het Leidsche elftal is als volgt samengesteld: (van links naar rechts): Doel: A. v. d. Berg (Noordwijk); achter; P. van Egmond (Ter Leede) en P. Barnhoorn (Quick B.); mid den: N. de Jong, J. de Best en C. van Rijn (allen Quick B); vóór: P. v. Heusden (A. R. C.), M. Verdoes en A. v. d. Oever (zei den Quock B., J. Kromhout (Rijnsb. B.), N. v. d. Wiel (Noordwijk). Reserve: B. J. v. d. Sluis (A. R. C.). P. Oosthoek (Rijnsb. B.), G. Zandbergen (Rijnsb. B.), A. Duin dam (Noordwijk) COLOMBIA—FEIJENOORD 2—3. In de te Willemstad tegen Colombia ge speelde wedstrijd behaalde Feijenoord een 32 overwinning. WIELRENNEN. DE RONDE VAN LEIDEN. Zaterdagmiddag vond onder flinke be langstelling de Ronde van Leiden plaats -en als altijd heeft hier de Leidsche Ren- en Tourvereeniging „Swift combinatie" weer voor een goed programma gezorgd. Na een wedstrijd op surrogaatbanden voor niet-renners, waarin Bury op gemak- Uit Tandjong-Leidong (Sumatra's Oost kust) verneemt de „Sin Po", een Chineesch dagblad te Batavia, dat benden, die fcich uitgeven als „Barisan Rajat" (Volksleger) zich schuldig maken aan afpersing van Chineezen op groote schaal. De schade, welke daar alleen reeds geleden is, be draagt een millioen gulden. De Chineesche gemeente te Batavia heeft vandaag (Dinsdag) een rouwdag voor de gevallen landgenooten te Tangerang. Victory Day te Londen De dag der overwinning is Zaterdag met veel luister van vlaggen in een vaak uit bundige stemming gevierd. Het hoogtepunt was een groote parade, welke 5 uur lang het geheele verkeer in het hart van de stad stillegde. Millioenen hebben in de straten de parade gade geslagen. Contin genten van alle deelen van het Britsche Imperium, alsmede troepen van het mee- rendeel der geallieerde naties trokken door de straten en defileerden voorbij koning George en de koninkelijke familie. De Engelsche Zondagsbladen schrijven, dat „een schaduw over onze vreugde lag", „daar het conflict tusschen de Sowjet-Unie en het westen den vrede vergiftigt". De Russen waren niet vertegenwoordigd. —X— De havenstaking zal zich uitbreiden Gisteren vergaderde het bestuur der E. V.C. met de opzichters van de Rotterdam- sche haven, die het werk gedeeltelijk hervat hadden. Na een uiteenzetting door de E. V.C. werd besloten vandaag weer het werk te staken. Naar alle waarschijnlijkheid zal het con flict zich verder uitbreiden tot de categorie dergenen, die de schepen zeeklaar maken, aldus bericht het bestuur der E.V.C. X— NOODWEER BOVEN MEYEL. Zaterdagmiddag werd het plaatsje Meyel in Noord-Limburg door een ongekend he vige hagelbui zwaar getroffen. Gedurende een half uur woedde een hagelstorm, waardoor alle tevelde staande gewassen totaal vernield werden. De hagelsteenen hadden de grootte van kippeneieren. In de v/eilanden werd veel vee door den hagel gewond. In het dorp zelf, dat door oor logshandelingen reeds ernstig getroffen was, zijn tal van ruiten thans weer door hagelsteenen vernield. Onder de bevol king heerscht groote verslagenheid. X— BURGEMEESTER VAN DEVENTER. Naar het A.N.P. verneemt is met ingang van 20 Juni benoemd tot burgemeester va9 Deventer mr. H. W. Bloemers, thans bur gemeester van Rhoden (Drente). De heer Bloemers is een zoon van den oud-burge meester van Arnhem X— ACHTSTE REGIMENT INF. HERDENKT GESNEUVELDEN. De zware regenbuien hebben de duizen den, die zich gisteren op en bij het kerk hof op den Grebbeberg wilden verzamelen, niet kunnen weerhouden er heen te trek ken, teneinde de gesneuvelde soldaten van het 8ste regiment infanterie en oniderafdee. ilingen te eeren Sprekers waren kol. W. F. Hennnink, oud-commandant van het 8ste R.I. tijdens de Meidagen 1940, Z.Exe. Gene raal Winkelman, oud-opperbevelhebber van land- en zeemacht, Kapelaan J. G. W. Joosten, aalmoezenier van het 8ste R.I., en dr. W. G. Harrenstein, kolonel leger-vioot- predikant in algemeenen dienst b.d. De plechtigheid, die tusschen twee zware regenbuien plaats vond, werd opgeluisterd met zang van enkele koren. Er werden kransen gelegd bij het monument van het 6ste R.i., terwijl 10 kinderen uit Rhenen bloemen Strooiden rond het groote houten kruis. De herdenking werd besloten met het gemeenschapeplijk zingen van enkele coupletten van het Wilhelmus. kelijke wijze won en m 't bezit kwam van 'j „Yette varken" zagen wij niet minder dan 60 amateurs aan den start verschijnen voor een wedstrijd over 80 K.M., die gezien de zeer goed bezetting met diverse ronde winnaars, zeker aan de verwachtingen heeft voldaan. Na een spannenden strijd werd de eind uitslag in de sprint verkregen en was als volgt: 1. L. de Booy, Alkmaar, 1 uur 37 mm. 31 sec.; 2. A. Smits, Antwerpen; 3. P. de Vries, Vlaardingen; 4. K. Neeft, Haarlem; 5. J. Krever, Duivendrecht; 6. J. Blankenauw, Nijmegen 7. P. Peters, Haar lem; 8. H. Schuiten, Amsterdam; 9. P. de Reyer, Scheveningen; 10. P. de Groot, Limmen.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1