VACANTIE KAAG HUISNAAISTER PRIJSOPGAAF OMGEVING ALPHEN AAN DEN RIJN Pater C. Pouw vliegt naar de Missie. Pater C. Pouw, van de Congregatie der Paters van den H. Geest, die op 19 Juli 1941 de H. Priesterwijding ontving en zich door den oorlog genoodzaakt zag in zijjx geboorteland te blijven, alwaar hij o.a. in Nieuwkoop en Boskoop parochie- arbeid beeft verricht, zal vertrekken naar de missie. Op Donderdag 13 Juni a.s. gaan de grenzen eindelijk voor Pater Pouw open. Hij vertrekt dan naar Teffé in Brazilië waar de hoofdstatie is gevestigd van de Prefectuur van de paters, tot dusver toevertrouwd aan de Fransche paters der, zelfde congr.. doch welke thans toevertrouwd zal worden aan de Neder- landsche paters. Pater Pouw aanvaardt de reis per „Flying Dutchman"-toestel van de K. L. M. en zal via Glasgow-Gander (op New Foundland, Canada) New York (Ame rika), Curagao. "Paramaribo, Belem, Ma- inaos naar Teffé (Brazilië) reizen, een vliegafstand van pl.m. 15000 km., welke afstand Pater Pouw. als alles vlot ver loopt, in één week tijd hoopt af te leggen. Kantongerecht. De chauffeur C. O., die begin Febr. van dit jaa4, in Wijk Hoorn al hier ten hoogte van de betonfabriek „De Hoorn" de aanrijding met een paardenwa- gen, bestuurd door den veehouder Br. had veroorzaakt, werd door den Kantonrechter veroordeeld tot 125.boete of 2 maanden hechtenis, plus intrekking van het rijbewijs gedurende een half jaar. De veehouder Br., die volgens getuigenverklaringen onvol doende rechts "an den weg reed, werd ver oordeeld tot 5.boete of 3 d. hechtenis. Burgelijke Stand. Geboren: Jan, zoon v T. Versluis en N. N. Kom; Pieter Nico- laas, z. v. P. N. de Kwaasteniet en A. W. Verhagen; Maria Steijntje Willempje, d. v. A. Blom en J. C. Graafland; Willem, z. v. J. P. van Veen en A. L. de Vos; Hendri- ka Johanna, d. v. C. Oppelaar en M. C. Janszen; Petrofiella, d. v. D. van der Helm en H. A. Veerman; Gerrit, z. v. J. A. Ver- hoeff en H. yan der Linden; Johanna Roel- fina, d. v. G. J. Schaaf en E. A. van den Berg; Bastiaan z. v. J. C. de Geus en H. V/. Niekerk; Johanna, d. v. C. van Es en P. A. Sohuiling; Pieter, z. v. P. Sneeuw en E. v. d. Bijl. Ondertrouwd: C. Cramér 21 j. en E. W. Froolik 19 j.; P. M. de Lange 22 j. en M. S. Reunermann 19 j.; J. J. de Looij 26 j. en M. J. Spierenburg 24 j.; C. Ketel 24 j. en C. van Leeuwen 23 j. Getrouwd: R. E. A. Retallick 31 j. en A M. van Keeken 21 j.; A. Domburg 13 j. en T. van Harselaar 28 j.; J. A. Krijgsman 28 j. en M. B. Noble 25 j.; Z. Goedhart 23 j. en W. H. v. Wilgen 20 j.; A. C. de Jong 34 j. en H. Blaauw 31 j.; C. van Soest 32 j. en B. J. Lok 23 j.W. Hofland 28 j. en M. de Bruin 27 j.; Willem v. d. Velden 30 j. en J. J. Bes 23 j. Overleden: A. Sluis 68 j. geh. met D. Groenendijk; D. Raaphorst 80 j. weduwn. van N. Griffioen. KATWIJK AAN DEN RIJN Burg Stand. "Geboren: Willem z. v. C. Varkevisser en C. de Vreugd; Johan Ja cobus z. v. T. Hoek en D. v d. Plas; Johan na Cornelia d. v. J- de Jong en D. Schaap; Maart.je d. van A. Hazenoot en A. Vlie land; Albert z. v. J. de Vos en A. Varke visser; Erruma Nelly Meta d. v. G. L K. Grubé en M. Remmelzwaal; Willem Rei- nier Franciscus z. v. J. Barnhoorn en A- de Jong. Clasina d. v. J. den Hollander en A. v. d. Plas. Ondertrouwd: L. W. v Rijn en V. Ver- brugge; G. Ouwehand en A. Zuyderduyn, H. v- df Niet en A. C. van Duyn; D. Du- rieux en N. Parlevliet. Getrouwd: J. A. van Schie en W. C. v. Dijk; T. Guyt en J E. Wassenaar; L. Hoek en A. v. Duyn; J. de Vreugd en A. v. Rijn; M v- Duy ven voorde en G J. v. Beelen; N. Houwer en L. de Ruyter; H. v. Klaveren en C. Houwer. LEIDERDORP Damclub. Ter sluiting van het dam- seizoen werd door de Leiderdorpsche Dam club een gezelligen avond gegeven voor haar leden, met als hoogtepunt een gong- damwedstrijd, waarvoor voor iedere deel nemer een prijsje beschikbaar was. Win naars in de 4-groepen werden: G. v. d. Voort; W. Wolf; A. Bloemendaal en G. Nag- tegaal. Voorts vond op deze avond Be stuursverkiezing plaats en werd het bestuur als volgt gekozen: N. Hoogervorst, voorz.; A. Kruidenier, secr.; K. Spek, penn.; H. v. d. Vecht en C. de Koning. Tevens vond de uitreiking plaats der wisselbeker aan den Kampioen voor het seizoen 1945/1946, den heer H. v. d. Vecht, terwijl de heer W. Wolf een medaille ontving voor zijn eerste plaats in de 2e afdeeling. LEIDSCHENDAM Gemeenteraadsverkiezing. De Anti- Rev. en Chr. Hist, hebben besloten met een gecombineerde candidatenlijst voor den gemeenteraad uit te komen. De A.R. zullen de plaatsen bezetten 2—46810 en wel met de heeren H. de Ruyter, H. de Hoop, H. Groeneveldt, A. Kraan en J. Quartel Botsing tram en auto. Gistermorgen is ter hoogte van de Beguinlaan in Voor burg een met grint beladen vrachtwagen in botsing met een uit Leiden komende tram gekomen. De chauffeur werd zeer zwaar gewond. Een mast van de electri- sche geleiding knapte af, waardoor tram en wagen onder stroom kwamen. Het tram-verkeer is tot in den namiddag ge stagneerd .geweest. LISSE Burg. Stand Geboren: Pieter, z. v. P. G. v. Ooijen en L. B. Moret; Pieternella H., d. v. I. de Kooker en M. Onos; Rosemarie Li- dwina Adriana, d. v. J. J. Kwaad en A.C. E. Schalke; Adrianus Istvan Maria, z. van A. C. Paardekooper en E. V. Gyurasko; Catha- rina Petronella Johanna, d. v. G. P. Rands- dorp en M. P. A. van Wieringen; Willy, d. van L. Goldberg en A. Boon; Christina Ma ria, d. van J. Q. van der Slot en C. Augusti- nus; Bryon James Gerardus Franciscus Jo- sefus, z. van B. J. Sauvé en A. M. Kokkel koren; Anna Catharina Hermina, d. van E. J. Scholte en P. M. van der Lans; Petrus Johannes Erik Adrianus Maria, z. van A. J. Langelaan en J. M. van Dijk; Cornelis Roelf, z. van J. van der Leede en J. J. Over- wijk; Philippus, z. van H. de Kooker en G. van Hoven. Ondertrouwd: Wilhelmus Johannes van Duin, 25 j. en Gerarda Helena v. d. Voort 23 jMartinus Loogman 24 j. uit Haarl.m. en Mana van Zonneveld 22 j.; Casparus Hendnkus van Haaster 31 j. uit Noordwij kerhout en Cornelia Alida Heemskerk 25 j. Getrouwd: Joh. E. B. Wientjes uit A'dam en G. van Parijs. A. Spigt uit N'hout en A. C. M. v. d. Berg. F. M. Verduyn uit Vlaar- dingen en G. Blokhuis. M. Vermeer en S. Nieuwenhuis. Overleden: Gerrit Lgerling, 4 dagen. NIEUWKOOP Burg. Stand. Geboren: Hendrika Pe tronella, Wilhelmina, d. v. J. de Lange en P. M. Balvert; Gerritje, d. v. J. D. Verdel en J. v. d. Helm; Wilhelmina Martina Ma ria, d. v. C. A. Leliveld en Th. M. Vink; Cornelis, Carolus Aloysius, z. v. A. C. Zim merman en H. J. Holierhoek; Antonie Ja cobus, z. v. J. A. Tijsterman en J. J. Steen- kuil. Ondertrouwd: P. van Nassau, 26 j. en A. G. Immerzeel, 23 j.; A. C. Hoogervorst, 29 j. te Ter Aar en W. G. Pieterse, 23 j.; J. Vervoorn, 23 j. en R. M. Pieterse, 25 j. Getrouwd: C. A. M. E. Teulings te Schie dam en M. C Kwakenbos: N. T. Bartels te Uithoorn en J. G. Twaalfhoven. Overleden: Johanna Bader 73 j., echtge- noote van C. Eys. NOORD WIJKERHOUT WAAROM GEEN STOPTREINEN? In het patronaatsgebouw van de St. Vic- tor-parochie had een protestvergadoring plaats in verband met het feit, dat te Noordwijkerhout geen treinen stoppen. De zaal,was geheel gevuld met geïnteresseer den. Pastoor van den Brink was de spre ker voor deze bijeenkomst. Hij begon met de vraag te stellen: Waarom geen stop treinen te Noordwijkerhout? Op deze vraagt heeft de Spoorweg Maatschappij nog geen bevredigend antwoord gegeven. De verhouding van ons tot de Mij. is er een van lastigen vragensteller en van niet be antwoorden, maar wij zijn geen onmondi ge kindex-en, aldus spreker. Bij de Mij. schijnt macht recht te zijn Wij zullen ons tot de overheid wenden, van wie wij mo gen vex*wacbten, dat deze nog altijd be schouwt, dat het woord recht afgeleid is van wat rechtvaardig is. De overheid, ver volgde spreker, heeft rekening te houiden met de billijke eischen van een ieder, zij mag piet een bepaalde groep bevoordee- len en de belangen van anderen verwaar- loozen. Het gaat alle perken te buiten, dat b.v. te Wannond voor menschen, die van elders zich aldaar komen ontspannen, de treinen stoppen, terwijl de belangen van mensch, die noodzakelijk de Stichtingen te Noord'wij kei-hout moeten bezoeken, zooals Maria-Stiohting, St. Bavo Retraitehuis en Voorzienigheid niet in tel zijn. Op de le plaats eischen wjj dat rekening gehouden wordt met de nijvere werkers van Noord wijkerhout, die het land aan de zoo noodige deviezen helpen. Tijd is geld. Wanneer die ongelukkige bussen het verkeer hiér blij ven regelen gaat er onnoemelijk veel tijd verloren. Spreker vergeleek ook de prijzen, wel ke vroeger betaald' werden voor den trein b.v- 0.40 retour Leiden en nu ƒ1.met de bus Rijwielen, groote koffers en ba gage. kinderwagens zijn voor de bussen contrabande. Het snelvervoer van goede ren is onmogelijk geworden. De bussen zijn dikwijls overvol en laten menschen staan. Dagelyks gaan van hier gemiddeld een 3 a 400 menschen naar Leiden. Tellen die niet meer mede? Daarom gaan wij actie voeren bij de Provinciale Staten, bij de Kamerleden, bij den Minister ^an Ver keer en Energie. Aan het einde van spre- ker's uiteenzetting, welke meermalen door applaus werd ondei-broken, werd een co mité van actie opgericht, waarin zitting namen: dr. de Witt Hamer, de heer Men- se. van de meubelfabriek aan de Vaart, de heer Th. v d. Berg, de heeren van Em merik en P. Zijlst-ra. Dit comité zal namens de belanghebbenden een grootscheepsche actie voeren om tot het beoogde doel te ge x-aken. Klokkenfonds. De netto-opbrengst van den voetbalwedstrijd S.J.C.—V.V.S.B. ten bate van het klokkenfonds der St. Jozef- pax-ochie bedraagt 149. Burg. Stand. Geboren: Johanna Mar- garetha. d. v. J. van Bohemen-de Winter; Cornelia Catharina Maria, d. v. W. F. v. d. Burg-Kuipers; Hermance Yvonne, 'd. v H Biemond-Struik; Petrus Wilhelmus Maria, z< v. C. C. Broekhof-van Dam; Wilhelmus Petrus Johannes Maria, z. v. W. J. Heems kerk-v. d. Meij; Wilhelmina Maria, d. v. Th. A. Pennings-van Schie; Adrianus Ja cobus, z. v. J. Duivenvooi'de-de Haas. Overleden: M. A. van Berkel, 66 j.'. echt- genoote van J. Nederstigt; A. van Zon, 73 j.; L. J. M. Meiland, 8 dagen; F. M. M. van Dam, 3 dagen. OUD-ADE Kath Volkspartij. De elf candidaten, die bij de groslijststemming in de ge meente Alkemade de meeste stemmen op hun naam vereenigden, waren: 1. J? J. [ie Koning 491 st.; 2. C. v: d. Meer Czn. 358 st.; 3. H. P v. d. Poel 355 st.; 4. J. G. v. d. Geest 319 st.; 5. J. P. Hoogenboom 291 st,; 6. Pac. S. Pennings 269 st.; 7. Joh. J. v. d. Meer 262 st.; 8. H. P. Akerboom 257 st.; 9 L. Kerkvliet 208 st.; 10. C. de Jong Pzn. 199 st.; 11. M. R. v. d. Veld 187 st. Deze uitslag wees dus onze beide can didaten, de heeren J. A. v. d. Geest en Jac. S. Pennings, aan voor een vaste plaats op de officieele candidatenlijst der a.s. ge meenteraadsverkiezing. Ten gevolge van een te voren gemaakt accoord in de Centrale, waar aan Oud Ade één vaste plaats werd toegewezen, zal de heer Jac. S. Pennings zijn plaats afstaan aan een candidaat uit een andere plaats in onze gemeente. De heer Pennings heeft gedurende 15 jaren op de meest accurate wijze de be langen onzer gemeente behartigd. Een woord van hulde en dank is hier zeker op haar plaats. De waardeering voor zijn ge presteerde arbeid in de gemeen tex-aad wordt door de uitslag van deze groslijst- stemming op de juiste wijze beklemtoond. ZOETERWOUDE Jubileum. Het hoofd van de R.K. Jongensschool, de heer J. Schouten, vierde deze week zijn 40-jarig ambtsjubileum. Een wel* zeldzaam jubileum, want deze geheele ambtsperiode heeft de jubilaris gewijd aan dezelfde school. De feestviering werd Zondag schoon in gezet met een plechtige H. Mis in de St. Janskerk opgedragen door Deken D. Bont met assistentie van Pastoor G. J. Klaver weiden en Pater S. van Beurden. Het zangkoor, waarvan de jubilaris directeur is, stond nu onder leiding van den heer Jac. N. v. d. Salm en voerde de vierstem mige Missa Angelorum van Jan Nieland met zeer groote verdienste uit. De buiten kerkelijke viering werd nu aangevangen. Voor het woonhuis van den jubilaris was een eerepoort opgericht. In den middag werd een zeer druk bezochte receptie in het Don Bosco-huis gehouden, waar ook de Burgemeester van Zoeterwoude zijn ge luk wenschen kwam aanbieden. Des avonds vereenigden de Familie Schouten, Deken Bont, Pastoor Klaverweijden, het Schoolbestuur en alle onderwijzers zich aan een feestdiner. Den volgenden mor gen werd een H Mis uit dankbaarheid opgedragen, bijgewoond door alle school kinderen. De schooljongens zongen onder leiding van den heer Kappendijk de En gelen-Mis en alle kinderen gingen ter H. Tafel, Om tien uur had de grootsche hul diging plaats in het Patronaatsgebouw Hier werd de jubilaris met een daverend welkomstlied ontvangen door de leerlin gen en de feestcommissie. De leiding was opgedragen aan den heer Q. H. Onder water. Door een leerling van de laagste en een van de hoogste klas werd het cadeau van de leerlingen, een mooie serie boeken, aangeboden. De heer M. L. Opdam voerde nu een pianosolo uit, waarna Deken Bont als voorzitter van het Schoolbestuur den jubilaris toesprak en de zeer groote waar de van het kath. onderwijs aantoonde, waarbij spr. de zeer groote verdiensten van den jubilaris huldigde en na hartelijke dankwoorden een feestgeschenk v§n het bestuur overhandigde. Vervolgens sprak de heer P. Beereboom namens het onderwijzend personeel, waar bij vooral de krachtige wil werd uitgespro ken de school, die zoowel uitwendig als inwendig door den oorlog zooveel te lijden heeft gehad, weder in den ouden vorm op te bouwen. Namens de burgerij mocht de heer C. P. J. Paardekooper het feest geschenk aanbieden, zijnde een prachtig schilderij voorstellende het Hollandsche •bloembollenveld met op den achtergrond een oude boerderij. Afgewisseld door mu ziek en zang van de leerlingen en tracta- tie aan de schooljeugd, werd nu ook me vrouw Schouten gehuldigd voor de groote toewijding aan de school, met een fraaie bloemenmand. De heer Jac. N. van der Salm spx'ak als een der oudste na mens de oud-leerlingen. De Bisschoppelijke Inspecteur van het kath. onderwijs, Rector Th. Westgeest, hield ook een zeer waardeerende speech en ten slotte voerde de heer A. C. Paarde kooper het woord namens de Ouders. Op het einde van de huldiging sprak de ju bilaris een dankwoord, bewogen door zoo veel hulde, dankbaarheid en waardeering. Des avonds kwamen comitéleden, leden van het zangkoor en vele genoodigden bij een en werd met deze laatste niet minder hartelijke feestviering het feest, dat schit terend geslaagd mag heeten, gesloten, STADSNIEUWS GEMEENTERAADSVERKIEZING. De candidatenlijst van de Com. Partij voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen luidt als volgt; 1. A. V. Weizen, 2. dr. J. A. N. Knuttel, 3. J. M. VyLbrief 4. J. Catz, 5. W. F. Smit, 6. A. v. Staveren—Vet, 7. J W. Eigeman, 8. G. Eikerbout, 9. J. Teu- rissen, 10. M. E. SwetsKeijzer, 11. J. F. Blijleven, 12. W. van Egmond, 13. J. van CtellecumUittenbogaart; 14. S. Holswil- der, 15. M. Baart, 16. D. v. Pijlen. NEDERLANDSCHE BOND VAN GEMEENTE-AMBTENAREN. Het bestuur van de onderafdeeling Lei den en Omstreken van den Nederlandschen Bond van Gemeente-ambtenaren, aange sloten bij het Ambtenarencentrum. is als volgt samengesteld: H. Brouwer, voorzit ter, Wassenaar; L. M. Smit, secretaris, Lei den; Mr, B. C. van Krieken, penningmees ter, Oegstgeest: S. v. d. Berg, Voorburg; E. Ike, Noordwyk; F. Verstegen, Leiden en J. Voorbach Leiden. Kunsthandel Gerard van Spaandonk. Twee bekwame kunstenaars exposeeren vanaf heden in de bovenzalen van Gerard van Spaandonk. Beiden zijn geheel aparte persoonlijkheden, die zich hier toch heel goed bij elkaar aansluiten. Reinder Visscher houdt van eindclocze vergezichten over het prachtige Hollandsche polderlandschap, ge houden in een lichten toon. Verder schil dert hij gezichten op het woelige water, waarover een bui opkomt, doch het wordt nimmer uitgesproken graauw en zwaar. Ook sneeuwlandschappen onder een fijne wintersfeer hebben zijn aandacht. Mooi is ook een in een ïondo gevat gezicht op dui nen, strand en zee en de in de verte ver- wazende huizen. Het is alles even wijd en ruim en ook zijn heuvel- en berglandschap pen dragen dat karakter. Mooi zijn ook zijn bloemstukken, waarbij eveneens een zeld zame innigheid tot uiting komt, b.v. één enkele orchidee, die als een droom uit den achtergrond te voorschijn komt. Deze schil der zoekt het in de eenvoudige compositie, die dan echter ook vol levende schoonheid is. Piet Giltay komt uitsluitend uit met teé- keningen in zwart-wit, die evenwel een zuiver picturnaal karakter dragen. Met Vis scher heeft hij gemeen, dat hij ruimte weet te scheppen in zijn landschappen. Zijn por tretten zijn goed gebouwd in een sympa thieke voordracht. Hij schroomt niet, dood gewone onderwerpen te teekenen, zooals een stilleven van een hoopje aardappelen en een van twee stelletjes in elkaar gezette bloempotten .De opgave van dit picturaal te doen allen met potlood of zwart krijt is nog niet zoo heel gemakkelijk, doch hij doet het overtuigend. Een fijne sfeer karakteri seert ook zijn werk. N. J. S. Maatschappij ner Nederlandsche Letter kunde. De Maatschappij der Nëderland- sche Leterkunde houdt op Woensdag 12 Juni in het Rijksmuseum voor Volken kunde aan de Steenstrat la, alhier, om 10.30 uur haar jaarlijksche vergadering. Na het noenmaal zal de heer C. J. Kelk spreken over: „Hieronymus van Alphen als vader en kind" „De geschied mis van Leiden". Om de kennis van onze eigen stad een beetje op Te frisschen heeft het groepsbestuur van de Vexeeniging voor Internationaal Jeugd- verkeer Leiden een lezing met lichtbeelden over „De geschiedenis van Leiden" geor ganiseerd onder leiding van den heer N. J. Swierstra in de Lakenhal op Woensdag 12 Juni a.s. om 8 uur. Kaarten voor deze le zing zijn verkrijgbaar bij: mej. E. v. Tol, Rijnsburgerweg 62b, mej. A. v. Schaik, Cronesteinkade 14 en den heer L. Wester man, Hugo deGrootsti-at 15- Prijzen der plaatsen 40 cent. Reünie der oud-illegaliteit. Het was niet alleen een gezellige; doch een in alle opzichten aan zijn doel beantwoordende avond het herscheppen van de sfeer van kameraadschap en eensgezindheid als eens in de illegaliteit de reünie der oud-ille galiteit, die Vrijdagavond in de Stadsge hoorzaal werd gehouden. De heer P. D. Be versluis sprak een openingswoord. Na een zeer plechtige herdenking van de geval lenen, hield de heer Klaas Toornsti-a een toespraak, waarin spr. zeide, dat alle ille galen dankbaar mogen zijn, dat zy aan het ondergrondsehe werk hebben mogen deel nemen. Wij moeten beseffen, dat het geen deugd was, maar onze plicht doen. Spreker herdacht in het bijzonder de vrouwen, die thuis alle moeilijkheden en zorgen opvin gen. Spr. wekte de jongeren op tot aller samenwerking tot heil van ons volk. Kapperspatroons en -personeel hebben deze week een vergadering gehouidén, waaxxjp door/den bondsvoorzitter van „St. Cosmas", den heer Franken en den bonds- secretaris van den NK.B. uitvoerig is uit eengezet de toestand en de vooruitzich ten in het bedryf. De geanimeerde verga dering werd opgeluisterd door een koor van jonge zangers der St. Petruskerk, on der leiding van den heer Rijnbeek. UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het candidaats-examen Wis- en Natuurkunde (Scheikunde en Plantkunde) de heer Tio Tiang Hoey, te 's-Gi-avenhage. Geslaagd voor het doctoraal-examen Wis- en Natuurkunde (Pharmacie) de heer J. M. H. v d. Sande te Utrecht. Gepromoveerd tot doctor in de rechts geleerdheid op proefschrift getiteld: „De Staat als zuivere voi*m der menschen", de heer R. A. V. van Haersolte, geboren te Zwolle, wonende te 's-Gracenhage (cum laude). Geslaagd voor het apothekers a sis ten ten - examen: de heeren: C. W. v. d. Hoorn, te Boskoop, M. Kleyn, te Rotterdam. Geslaagd voor het doctoraal-exxamen geneeskunde (2de gedeelte): de heeren: C. Goor te Driebergen, J- P. R. Ferwerda, te 's-Gravenhage. Geslaagd voor het artsexamen le ge- delte: de heer J. A. Crezee, te Ridderkerk. Geslaagd voor het artsexamen 2e ge- delte: de heeren: L. C. Schrijvers, te Lei den, G. Bossinga, te Rotterdam. Geslaagd voor het candidaatsexamen rechtsgeleerdheid: de heeren: K. Meer kamp v. Errxbden, te Rotterdam, T. Drion, te 's-Gravenhage. Geslaagd voor het doctoraal-examen reohtsgeleei-dheid1: de heeren: W. van Swaay, te 's-Gravenhage, H. Dirkzwager, te Koog aan de Zaan, mej. S. J. M. v. d- Belt, te Rotterdam. Middenstandsexamen. Geslaagd op 3 en 4 Juni: W. C. Aanhaanen, B. v. d. Aart, J. H. Admiraal, J. M. M. Allard. P. S. Anes, Jac. Arnoldus, J. L. Arnoldus, Joh. Arnoldus. M. J. v. Asten, E. J. Baalber- gen, C. Bakker, Ph. J. Bakker, Pli. T. Bak ker, W. M. Bal, J. Barnhoorn, C. Baten burg, A. v. Beelen, H. M. Beider, J. C. Belt A, E. M. v. Bemmelen, J. C. v. d. Bent, L. v d. Bent, W. v. d. Bent, L. v d Berg, M. H. v. d. Berg, C. v. d. Bergv. d. Linden, J. W. Bergman, M. T. v. Berne, G. de Best, W. J. G. van Beveren, P. J. Beijer, J. C. Beyk, J. H. M. v. d. Haak, P. Biemond, G. Biesiot Th. v. d. Biezen. L. J. M. Bis- schops, J. Blansjaar, L. Blind. L. Ch. Blok, P W. Blom, W. Blom, F. M. Boer, St. Boer, C. L. de Boer, L W. de Boer. L. de Boer, E. C. den Boer, H. M, J. Boers, L. P. M. v. Bohemen, H. J. Boon, P. Boot, A. Borre- rnan, H. G. Borst, C. L. Bos, H. J. Bos, Th. A. Bos, W. Bos, C, N. Bouwman, J. W. Braun, G. Breedijk, J. Bregman, Chr. Brinks, A. H. v d. Broek, H. Broekman, H. Broers, W. M. Brouwer, C. de Bruin, D. G. de Bruin, P. de Bruin, P. J. v. d. Burg, W. C. v. d. Burgh, H. J. M. Bus, J. W. Corba, A. Couvee, G. v. Dam, D. van Delft, N. v. Delft, M. v. d. Deijl, J. J. van Diest, C. W. Dirkse, A. C. Disseldorp, C. M. Disseldorp, P. J. Dobbe, P. v. d. Dool, P. v. Doorn, J. L. Dragt, A. Dubbeldam, A. v. Duinen, P. v. Duyvenboden, L. Dijkmans, A. H. Edelaar, G. v. Egmond. J. v. JSgmond, Jï. A. den Elzen, W. v. Es, A. Faasse, C. Fasel, J. Feller, K. Fensen, J, H. v. d. Fltis, H. FranCken, J. A. van Geel, D. J. F. Geerdes, E, Geerlings, J. H. J. v. d. Geest, A de Gelder, H. G. van Gent, P. Geeven, J. Glasbergen, E. N. M, Goddijn, W. Goed hart, J. C. Goosen, D. Gorree, M. G. Gor- ree, C. Gortzak en C. W. Gortzak. BURG. STAND. Geboren: Eke, dr. van J. Sijtsema en A. Meina; Johannes Cornelis Maria, zn. van F. P. Devilee en J. P. M. Box-st; Ritske, zn. van R. Been en F. L. Ouwerkerk; Paulus Conelis Wilhelmus, zn. van W. J. de Gunst en H. Pet; Albertus, zn. van A. van Berge Henegouwen en C. van der Linden; Adria na Martina, dr. van N. van der Marei en B. van Dijk; Anthonius Hendrik, zn. van A. P. Kromhout en J. Siebert; Jonas Cornelis zn. van C. Hakker en J. van Dijk; Cornelis Ja cobus zn. van J. Neuteboom en S. M. Ha- braken. Getrouwd: J. de Jong jm. en P. van der Meij jd.; J. H. Krietemeijer jm. en C. Steen jd.; J. F. M. Willems wedn. en T. C. van Noort jd.; A. G. Nouwens jm. en H. M. C. Oudfreusden jd.; J. Flaman jm. en M. van Vierzen jd.; J. J. Borst wedn. en M. A. W. Laken, wed.; M. Bouta jm. en E. C. de Vos jd.; C. Hegeman jm. en M. W. Jansen jd.; L. W. Abspoel gesch. en M. Koster jd.; J. Boersma jm. en G. Jansen jd.; F. Kramer jm. en J. van Diggele jd.; J. W. van der Linden jm. en W. J. van Denderen jd.; C. G. Maas jm. en J. A. Hoogeveen jd.; G. Pij- naker jm. en C. Keijzer jd.; F. van der Steen jm. en A. J. Bekkering jd.; N. Stikke- lorum jm. en C. J. Oudshoorn jd.; J. F. Heij- mans jm. en W. M. van der Kwaak jd.; J. Horsman jm. en J. van Houwelingen jd. Geboren: Maria d. van J. Miererpet en E. Braamizeel; Theodora Antonia Maria di van J. B. Bosmann en H. de Roos; Helena Petronella d. van S van der Vli9t en A. M. Dicrsman; Johannes Hendricus z. van H. J. Koevoet en en A. M. van der Wal; Marga- retha d. van J. Wagner en J. B. Ladan; Jan Chrisrtoffel z.'van P. van der Leek en M. A. de Graaff; Arie z. van L. Polane en D. Hundersmarck. Overleden: L. Ouwersloot vrouw 56 j.; W. Vooijs z. 2 dagen; D. Ros man 68 j.; P. de Loof man 68 j. Getrouwd: A. P. Hakkenberg jm. en S- M. Korswagen jd.; J. Glasbergen jm. en S. Zwart wed. Ondertrouwd1: W. Arnoldus jon. 23 j. en C. Bakker jd. 21 j.; P. Benning jm. 37 j. en M S. P. van den Nieuwendijk jd. 26 j.; P. J. Kaandorp jon. 27 j. en C. C. van Vliet jd. 27 j.; W. van der Pol jm. 26 j en A. Middelkoop jd^*22 j.; P. Smelik jm. 27 j. en E. Nieuwenbuizen jd. 21 j.; J. Springer jm 23 j. en L. Stokkel jd. 25 j.; A. J. Dek ker jm 30 j. en H. C. Sprokholt jd. 24 j.; C. van Tongeren jm. 22 j. en M. W. Sierat jd. 18 j.; G J. Zwart jm. 23 j. en J. W. Hereur jd. 21 j.; P Gijsman gesch. 25 j. en J. Heeren jd. 20 j!; C. J. Nadort jm. 39 j. en M. L. Dell jd. 35 j.; W. J. T. van der Weyden j.m- 33 j. en M. E Gijbeis jd. 26 j.; L. J. Burgers jm. 26 j. en T. van Kam pen jd 27 j.; J. Schrijver jm. 28 j. en J. P. Verkerk jd. 28 j.; P. Schoneveld jm. 34 j. en M. Fontein jd. 31 j.; J. A. de Haas jm. 26 j. en J. J. Nieuwenburg jd 29 j.; A. Tukker jm. 24 j. en C. M. Kleer jd 22 j.; M. W. Galjaard jan. 27 j. en A. Ham. jd. 23 j J. C. Hanegraaff jm. 24 j. en G. de Ru jd 21 j.; N. Spiekman jm. 31 j. en W. G. P. Engelen jd. 26 j. Fietsenstalling St. Petruskerk. Vanaf as. Dinsdag 11 Juni zal in de fietsenstal ling bij onze kerk wederom gelegenheid zijn tot het in bewaring geven van fietsen onder toezicht. Niet alleen op Zondag, maar ook op alle weekdagen. Volgende week Donderdag hoopt de heer A. A. v. d- Weyiden den dag te her denken, waarop hij vóór 25 jaar in dienst kwam als loodgieter bij de fa. D. Kret en Zn., Hooge Rijndijk 71, alhier. De Zondagsdienst wordt op 1ste Pink sterdag waargenomen door _de doktoren: de Bruyne, Langezaal, Meyboom en Ver- bi'ugge. Op 2e Pinksterdag door de doktoren Hartman, van Leeuwen, Nieuwzwaag en Simons. Voor doktersdienst tel. 22222. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zater dag 8 Juni 13 uur tot Maandag- 10 Juni 8 uur waargenomen door de apotheek Her- ding Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 20502, de apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136, en van Maandag 10 Juni 8 uur tot Zaterdag 15 Juni door de Haven-Apo- theek, Haven 18, tel. 20085, de Doeza-Apo- bhe-ek, Doezastraat 31, tel. 20313. Te Oegstgeest door: d'e Oegstgecster- Apotheek, Raadhuispark 8, tel. 26274 DISTRIBUTIEKANTOOR LEIDEN. Afd. Uitgifte bonkaarten; RECTIFICATIE. In het persbericht betreffende de uitrei king der nieuwe Bonkaarten tabaks-ge combineerde- en versnapeningskaarten staat vermeld: ,,Bij uitreiking van een levensmiddelenkaart KL/608 plus een ta- bakskaart, wordt de TD in het vakje 405b voorzien van de letter A". Hiervoor dient gelezen te worden.... in het vakje 406b.enz. TEXTIEL VOOR A.S. MOEDERS. Van 11 t/m 15 Juni a.s. kunnen uitslui tend die a.s. Moeders welke binnen vier maanden de baby verwachten een aan vraag formulier afhalen en indienen aan het Distributiekantoor, ingang Lange Brug Loket 25, voor: 1. eventueele hoognoodige onderkleeding; 2. benoodigdheden voor wieg of ledikant: 3. babypakket, indien hiervoor van de tcx- tielkaart VF 605 veertig punten kunnen worden ingeleverd, bij het in ontvangst nemen van de bon voor dit pakket. 4. Keukengerei punten voor teiltje en kruikje. Alle reeds ingediende aanvragen door a.s. Moeders zijn vervallen. Houten kinderledikantjes en wiegen, als mede onderleggers zijn zonder vergunning en punten vrij in den handel te koop. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 7'Juni. Groenteveiling. Prei ƒ5—6. Rabarber 5—7, Andijvie 18—35, Sla( stoofsla) 1014, Aalbessen 400 410. Aardbeien ƒ230270, Snijboonen 260 330, Tuinboonen f 6080, Stamlboonen ƒ360. Doperwten ƒ110140, Peulen ƒ115 175, Postelein ƒ5565, Spinazie 18 per 100 kg., Komkomimers 1961, Bloemkool ƒ10—71, Sla ƒ1—10.10 per 100 stuks, Kro ten ƒ28, Peterselie 8.40—9.80, Radijs ƒ3 —4.20, Selderij 5.80-10.50, Peen 19-38 p. 100 bos- LEEUWARDEN, 7 Juni. Vee. Aanvoer 29 enterstieren, 12 twenters, 305 vette koeien, 1440 melk- en kalfkoeien f 300 685, 80 pinken 75175, 701 nuchtere kal veren, 1288 vette en weide schapen ƒ25 70, 1181 lammeren 1524, 109 varkens, 607 biggen f 1530, 218 bokken en geiten, 166 paarden en veulens ƒ2501425, totaal dieren. De N.V.C. nam de aangeboden koeien en de nuchtere kalveren alsmede cenige varkens, schapen en lammeren over. Te huur woonscheepje aan de Kaag (Zweilapd) van 15 tot 22 Juni van 627 Juli en September Te be vragen tel. 26602. 84 GEVRAAGD; R.K. DIENSTBODE tegen half Juni voor d. of d. en n. M. Warmerdam, Kerkstraat 85a. Noordwij kerhout. 8244 gevraagd voor verstelwerk, 1 dag per week, Br. onder no. 86 bur. v. d. blad. Gevraagd voor enkele da gen per week een R.K. WERKSTER VERLOREN zwarte damestasch op 29 Mei .in de bus vanaf Roe- Jofarendsveen, inh. 3 tex- tielk'., 1 textiel lederkaart en persoonsbew. Tegen bel. inl. aan zeer ged. eigenaar. J. v. Velzen, P. v. Troostw.. straat 121, Den Haag. 8248 R, K. kweekerszoon 40 j., fl. post. opger. kar. niet onbem wenscht ser. KENNISMAKING met dito jonged. van pl.m. 3035 jaar, huish. aange legd.-Brieven liefst met foto, welke op eerewoord ret., aan bur. van dit blad onder no. 78, FLINKE BELOONING Verloren Vrijdagmorgen tuss. Postkant, en station br. portef. Terug bez. bij Bijvoet pa. Ir. van Oerle, Nieuwe Rijn 17. 85 gevraagd voor het koopen of huren van een kleine luxe auto. Spoed. Brieven onder no. 83 bur. v. d. blad WERKPLAATS of opslagplaats te huur oog. 50 M2., van alle ge makken voorzien by de Princesseclub. Br. onder no. 80 bur. v. d. blad. WIE HELPT R. K. jong echtpaar zon der kinderen aan kleine boven- of benedenwoning of gedeelte van huis met keuken of ruimte welke als zoodanig is in te rich ten, in Leiden of Oegst geest. Belooning kan in het vooruitzicht worden gesteld Brieven onder no. 81 bur. van dit blad. Adverteert In dit bied

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3