S)e CcidócfveSoivtcmt Vandaag „Samenwerking der Big 3 practisch verbroken" Bloedbad onder Chineezen bij Batavia uóóx twee jaai DONDERDAG 6 JUNI 1946 Bureaux: Papengracht 32, Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen 10.26 per week, 1.10 p. mnd, 3.25 p. kwartaal. Franco p. post ƒ4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 36ste JAARGANG No. 10801 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Uitgave van N.V. „De Leidsche Courant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.m. Bij contract belangrijke korting. Christelijke vakorganisatie HET CONGRES van het Intern. Christ. Vakverbond te Amsterdam is van verschillende zijde betoogd, dat confessio- neele vakorganisatie óók nu en juist nu noodzakelijk is. Zij is in den oorlog, ondanks alle bedrei gingen, principiëel gebleven. Zij zal nu principiëel weerstand moeten bieden tegen de Eenheidsbeweging van het Communisme. Over deze Eenheidsbeweging maakte een afgevaardigde van Polen gisteren op het Amsterdamsche congres eenige rake opmer kingen: „Er is geen christelijke vakbeweging in Polen zelf om de eenvoudige reden, dat een op democratische beginselen gegrondveste organisatie niet geduld wordt... „Ik maak hier geen propaganda", zoo zeide Borysowicz, „maar constateer alleen de feiten. Evenmin wil ik paniek veroorza ken. Ik wil u alleen waarschuwen, want een gewaarschuwd man is meer waard. Men heeft indertijd ook niet geloofd, dat er in derdaad concentratiekampen in Duitsch- land waren totdat men het tot zijn schade zelf heeft onder vonden. De dictatuur van Rusland is een tweelingbroer van die van Duitschland en Italië.". Het N.V.V. in ons land heeft zich hoe wel het de methode van de Eenheidsvak beweging veroordeelt bereid verklaard, en bloc als lid te aanvaarden de leden van deze vakbeweging, die op dit oogenblik het heil van hun land opofferen voor hun „radicalisme"; bereid verklaard, onder be paalde voorwaarden een fusie aan te gaan met de E.V.C. Het zal iejieren duidelijk zijn geworden als het nog niet reeds duidelijk was dat de afwachtende houding, die het Epis copaat heeft aangenomen ten opzichte van het N.V.V., getuigt van een wijze voor zichtigheid. Tot Augustus geen suiker De jongste kinderen tot half Juni. Zooals bekend is gemaakt, is het niet mogelijk, dat op de bonnenlijst voor de vol gende week een bon voor suiker wordt -aan gewezen. De plotselinge stopzetting van de suiker distributie, kort nadat het personeel van de Westersuikerraffinaderij te Amsterdam in staking was gegaan, heeft evenwel de vraag doen rijzen, of de onderbreking van dé productie aan een fabriek zij 't dan ook een groote oorzaak kan zijn van de noodzaak tot een dergelijken ingrijpende maatregel. In normale omstandigheden niet, maar de suikervoorziening van ons land was juist uiterst kwetsbaar. De regeering hoopt echter half Juni wéér normaal suiker beschikbaar te hebben voor jonge kinderen (tot 4 jaar) en begin Aug. een half rantsoen voor de overige leeftijd groepen. Officieele Bonnerilijst Voor de eerste helft van de 7de periode 1946 (9 tot en met 22 Juni). Elk der volgende bonnen geeft recht op het koopen van: Bonkaarten KA, KB, KC ^06: 316 t/m 320 alg. 800 gram brood 315 alw. 400 gram brood 314 alg. 200 gram kaas 313 alg. 100 gram bloem B 61 reserve 1600 gram brood C 61 reserve 800 gram brood B 62 reserve 2 kg. aardappelen B 63 reserve 100 gram kaas Bonkaarten KF 606: 375 BMV 125 gram boter 376 BMV 125 gram margarine 377 BMV 100 gram vet Bonkaarten LA, LB, LC 606: 247, 248 vleesch 150 gram vleesch 249 vleesch ca 16 Oz. meat and vegetables 243 aardappelen 2 kg. aardappelen A 49 melk 2 liter melk B 49, C 49 melk 3 y, liter melk Bonkaarten KD, KE 606: 815, 816 alg. 800 gram brood 814 alg. 100 gram kaas 813 alg. 100 gram bloem 822 aLg. 500 gram bananen (voor-inlev.) D 61 reserve 800 gram brood E 61 reserve 500 gram rijst, kindermeel of kinderbiscuits Bonkaarten KG 606: 875 BMV 125 gram boter 876 BMV 125 gram margarine Bonkaarten LD, LE 606: 747, 748 vleesch 100 gram vleesch 743 aardappelen 1 kg. aardappelen D49, E49 melk 6 liter melk. Tabakskaarten enz.: T 31 2 rantsoenen tabaksartikelen V 31 100 gr. chocolade of suikerwerk X31 2 rantsoenen tabaksartikelen De geldigheidsduur van bon 374 suiker en bon 874 suiker is verlengd tot en met 22 Juni a.s. De bonnen C 59 reserve en 797 algemeen voor 1 ei blijven geldig tot en met 15 Juni. RADIO voor Vrijdag. Hilversum I. 10.— Morgenwijding; 10.20 Ziekenbe zoek; 11.15 lezing; 12.— Muziek uit de Sov jet; 14.— Kookkunst; 14.20 Kwintetspe lers; 15.25 Hoorspel; 16.30 De school is uit; 17.35 Metropole orkest; 20.08 Hoorspel; 21.— Op de brug; 22.15 The» Ramblers; 23.15 Orgelspel met zang. Hilversum II. 10.30 Morgendienst; 11.15 Clarinetreci- tal; 13.20 Cinderella; 14.40 Pianowerken; 16.— Declamatie; 17.30 Zangrecital; 18.— Marinierskapel; 19.15 Departem. uitzen ding; 20.15 Werken uit oorlogstijd. 21. Op de brug. Churchill prijst Bevin tijdens Lagerhuis-debat 1I7INSTON CHURCHILL, de leider der oppositie in het Britsche Lagerhuis nam gisteren als eerste het woord op de tweedé dag van het debat over de Brit sche buitenlandcshe politiek in het Lagerhuis. Er is een donkere schaduw geworpen over het jaar dat verstreken is, na het eind van den oorlog met Duitschland, zoowel door wat men practisch het verbreken van de eenheid en samenwerking der drie groote mogendheden zou kunnen noemen, als door een pijnlijke verminde ring van het Engelsche aanzien en prestige", aldus Churchill. Prestige van Engeland gedaald „Het zou verkeerd zijn de blaam hier voor te werpen, op den minister Van Bui- tenl. Zaken. Hij heeft zich een vertegen woordiger betoond van veel, wat wijs en moedig is in het Britsche karakter" Churchill wees er op. dat de oppositie niet is geraadpleegd inzake de buitenland- sche politiek en verklaarde naar aanleiding hiervan, dat de regeering het Russische principe van een regeering van een partij in de buitenlandsche politiek gevolgd heeft. Hij verkoos in dezen een politiek met een nationaal karakter. Franco. Verwijzend naar het regime van Franco :n Spanje zeide hij: „Ik houd er evenmin van als dit Britsche bestuur. Ik geloof, dat het beter is het Spaansohe volk zijn eigen heil te laten bewerkstelligen. Het idee cm ambassadeurs uit Spanje terug te roe pen zou alleen het resultaat hebben, dat wij er door worden verhinderd het Franco lastig te maker, en te waarschuwen door middel van diplomatieke stappen en lang zamerhand den weg voor betere tijden in Spanje te effenen. Ik geloof, dat wij reeds genoeg hioei- lijkheden hebben, zonder dat wij ons met zulke beuzelachtige en onbenullige ver wikkelingen inlaten". Inzake Nederland verklaarde Churchill, dat hij bij zijn bezoek aldaar getroffen was door het enorpie herafcl dat in Neder land is bereikt en verheugde zich over het feit dat Frankrijk in toenemende mate zijn plaats inneemt in-de rij van de vrije democratieën der wereld. Over de Sovjet-Unie. Over de Sovjet-Unie zeide Churchill, dat het ill Gr.-Brittannië allerwege diep wordt betreurd, dat het contact en de welwil lendheid tusschen de beide landen af neemt. „Wij verlangen van de Sovjet-Unie niets anders dan welwillendheid en wjj zouden, indien haar rechten en veiligheid zouden worden aangevallen, alles wat in ons Vermogen is doen om haar te hulp te komen". Hij zeide, dat de Sovjet-Unie in een enkel jaar door haar propaganda en houding vele vriendschappen in de En- gelsch sprekende landen heeft doen ver koelen en dat achter het ijzeren scherm, dat zich heeft uitgebreid van de Baltische landen tot de Adriatische Zee, het zaad wordt gestrooid voor een nieuwen wereld oorlog. Hij was het eens met de regeering. dat Gr.-Brittannië geen uitstel wenscht -in het opstellen van vredesverdragen met de voormalige Vijanden. „Niets is kostbaar- SPANJE BIJT VAN ZICH AF. Spanje heeft krachtig geprotesteerd te gen het rapport dat de sub-commissie van den Veiligheidsraad over Spanje heeft uit gebracht. Spanje zou geen bezwaar heb ben tegen een onderzoek, als een derge lijk onderzoek ook zou worden ingesteld over het gedrag van alle andere oorloge voerende en neutrale staten en niet te ver geten over het verdrag, dat in 1939 tus schen Duitschland en de Sovjet-Unie werd gesloten! der en onvruchtbaarder dan wraak." Churchill besloot met te zeggen, dat, indien de groote mogendheden geen 'over eenstemming zouden 'kunnen bereiken, de kwesties van geschillen aan de V. N. moes ten worden voorgelegd. De Russen in het bosch. Na Churchill kreeg Attlee het woord. „Een onzer grootste moeilijkheden", aldus Attlee. „is te trachten in' de geesten van onze Russische vrienden een werkelijk be grip te wekken van de wijze waarop wij hier in de Westersche democratieën de zaken trachten op te lossen. Het is bui tengewoon moeilijk om de Russen te doen begrijpen dat er in dit land meer dan een stem gehoord wordt. „Wjj moeten het Rus sische volk tot op zekere hoogte beschou wen alsof zij in een donker bosch geboren zyn: hte schijnt dta zij het zonlicht, de wind en de atmosfeer van de vrije demo cratieën niet begrijpen". Aan 97 Ntederland- sche militairen en- burgers. die zich tij dens den oorlog on derscheiden hebben, zijn in Den Haag on derscheidingen uit gereikt door den En. gelschen gezant, Sir Neville Bland. LEIDENOXFORD. De uitwisseling tusschen Leiden en Ox ford op Sportgebied begint vaste vorm aan te nemen. Op 3 en 4 Augustus a.s. zullen een arthletiek- en zwemploeg uit Oxford de gast van hun Leidsche tegen standers zijn. In deze ploegen, welke cir ca 60 deelnemers omvatten, zullen tevens studenten uit Oxford opgenomen worden. Er bestaat kans, dat een votebalploeg be gin September een bezoek aan Leiden zal brengen. Leden van diverse Sportverg. zullen een bezoek aan Oxford kunnen 'brengen. Definitieve afspraken zullen tij dens het bezoek van Oxford aan Leiden worden gemaakt. Ongeveer 40.000 Chineesche boeren en. kleinhandelaren in Bantam, ten Westen van het onlangs bezette Tangeran (onge veer 33 K.M. ten W. van Batavia), zijn aan de genade overgeleverd van het reeds eeuwen bestaande Bantamsche bandieten wezen, dat amok is gaan maken en jl. Zon dag begonnen is met brandstichting, plun dering, ontvoering en moordpartijen. In de berichten, die gisteren door het Indo nesische Roode Kruis hieromtrent zijn ontvangen, wordt het aantal Vermoorde Chineesche burgers op 70 tot 100 geschat. ITALIë REPUBLIEK. De teèrling is geworpen, Italië wordt een republiek. De lagtste offci'eele cijfers van het Zondag jl. gehouden referendum zijn: republiek 12.182.855, monarchie 10.362,709 Naar aanleiding van den uitslag van het referendum heeft de Italiaansohe premier de Gasperi gisteravond een radio-rede ge houden, waarin hij zeide, dat een beslis sing door het vólk in overeenstemming is met het democratische regiem, Hij deed een beroep op het volk vertrouwen te héb ben in de plannen van de regeering, die bovenal het landsbelang op het oog heeft, zooals het stichten van vrede onder het volk en de ontwikkeling van 's lands op bouwende kracht. De minister van binnenlandsche zaken Romita heeft de bevolking gewaarschuwd tegen „Valsche geruchten van alarmee- rend karakter". Dat was inderdaad wel noodig, want allerlei gekke geruchten doen de ronde. Zoo wordt o.a. beweerd, dat de geallieerden zouden willen interveniee- ren en dat er opnieuw gestemd zou moe ten worden. Volgens het blad „Paris Presse" zou koning Umberto gepoogd hebben zelfmoord te plegen. Vaticaanstad heeft doen weten, dat de uitslag van het referendum de verhouding van de Kerk tot den Staat in geen enkel opzicht wijzigt. Naar Reuter meldt, zal de definitieve uitslag van het referendum pas officieel vastgesteld worden a.s. Zaterdag door het hooggerechtshof te Rome. Dan zal koning Umberto ook het land verlaten. Een zegsman op het geallieerde hoofd kwartier schatte het aantal slachtoffers echter op 600. Anderen maken een schat ting van 1000 dooden. Duizenden Chineesche vluchtelingen stroomen thans Batavia binnen en spreken van een compleet bjoedbad. Zij verklaren, dat op Zondagavond him Javaansche buren zonder waarschuwing in opstand waren gekomen en vele Chineezen hadden gedood. Chineesche kringen te Batavia opperen de meening, dat de tegenwoordigheid van Chineezen onder de Nederland Indische troepen, die Tanggerang bezet hebben, de woede van de Indonesiërs zou hebben op gewekt. DE TOESTAND OP CELEBES. Nederlandsch-Indische troepen hebben tusschen het Towoeti-meer en de golf van Bone in Zuid-Celebes de laatste versterkte punt der extremisten, die onder bevel van Japanners stondén, aangevallen en Ver overd. BIJZONDER GERECHTSHOF. In de gistermorgen gehouden zitting werden o.m. de volgende zaken behan deld: mevr. C. Bosselaar-Determan en mej. E. Hoek uit Leiden zouden een illegalen werker bij de Feldgendarmerie hebben aangegeven. De verdachten ont kenden de ten lastelegging, maar twee ge tuigen verklaarden zeer positief, dat mevr. C. Bosselaar tegen de vrouw van den ver raden illegalen werker zou hebben gezegd, dat zij (mevr. Bosselaar) den man zou hebben verraden. Mej. Hoek zou bij dat onderhoud hebben verklaard, dat als zij meer wist, zij nog meer zou verraden. Beide verdachten zeiden niet pro-Duitsch te zijn geweest, maar erkenden jaren lang omgang met Duitsche militairen te heb ben gehad De procureur-fiscaal achtte beide verdachten even schuldig aan het gepleegde verraad en eischte, rekening houdend met 't feit, dat zij met Duitschers gingen en hij hen niet meer voor een tri bunaal wilde brengen, tegen beiden 12 jaar gevangenisstraf met ontzetting uit beide kiesrechten. oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooooooc mei daverde. Hoe zal het nü wel zijn? „ONDER COMMANDO VAN GEN. EISENHOWER hebben geallieer de zeestrijdkrachten, ondersteund door krachtige formaties der luchtmacht, deze morgen een begin gemaakt met de landing van geallieerde legers op de noordkust van Frankrijk". Met deze doodenkele zin werd de grootste militaire operatie van alle tij den in den morgen van 6 Juni 1944 door radio Londen wereldkundig gemaakt. „DE VRIJHEID BEGON DE OPMARSCH" Om half 7 kwamen mijn misdienaars dansend binnen. „Ze zijn er, ze zijn er." Waar de rakkers het vandaan haalden, dat vertelden ze niet. Maar in ieder ge val ,,'t spul was begonnen", zei de oud ste. Toen om half acht naar boven en het toestel gehaald. Maar o wee, de gladde trappen werden een ongeluk. Van de bovenste tree af roetste de man naar beneden met maar één gedach te in zijn bonzende kop: „Als mijn lam pen maar heel blijven." En warempel, met een héél toestel en twee gebroken ribben zat ie een moment later onder aan de trap. Maar het toestel werd ingeschakeld en toen begon het. Wij hebben allen de intense spanning doorleefd. We konden ons geen flauwe voorstel ling maken van wat zich daar afspeelde op de kust van Normandië. We hadden niet de minste notie van wat er alles noodig was om deze geweldige operatie te doen slagen. Maar .maanden en maanden hadden wij iederen dag op het bericht gehoopt: ze zijn geland. Want nietwaar, we maak ten allerlei berekeningen. Men praatte over het jaargetijde waarin het teveel stormde en men orakelde over den stand van de zee. En daaruit leidde men af: ze zouden komen in September, maar het was stralend weer en een gladde zee in September 1943 en ze kwamen niet. Toen September voorbij was, zeiden we: Nou moeten ze komen voor Maart, anders is het gunstige getij weer voorbij. En nu kwam daar ineens de tijding: het is zoover .Ze zijn geland op de kus ten van Frankrijk. Het gaf geen ontspanning, de tijding, maar het deed alle verwachtingen, alle 6 JUNI 1944 hoop, alle moed in onze harten strakker opveeren en we zaten maar aan de ra dio. We zochten alle stations af, begee- rig om iets meer te weten, om iets meer te hooren, hopend dat het nu waar zou zijn, want heel even in ons hart dach ten wij aan de landing bij Dieppe en on ze teleurstelling, on^e ontgoocheling die daar toen op het verlaten strand achter bleef. Wat zal het geweldig zijn, zeiden wij tegen elkander, en we spraken over dien eersten nacht, dat de duizend bommen werpers op den tienden Mei 1942 naar Keulen vlogen, toén heel de nacht door het apocalyptisch gedonder langs de he- Maar onze verbeeldingskracht ging niet ver genoeg om de geweldige opzet en de geweldige inspanning, de ontzaggelijke stroom van materiaal te omvademen, die op het zoogenaamde „nul uur" de op dracht kreeg zich in beweging te zetten. Zoo verstreek de eerste dag, de berich ten kwamen schaars binnen en hoevelen van ons hebben op de kaart gekeken en geluisterd of ze een naam konden hoo ren, een Fransche naam, die ze kohden terugvinden op de kaarten, die we in onze atlas, of in ons radiotoestel hadden liggen .En als dan het eerste verslag door de B.B.C. wordt rondgezonden dan gaan wij iets begrijpen van het ontzag gelijke moment in de wereldgeschiede nis, dat zich in den vroegen morgen van 6 Juni 1944 afspeelde. „Door openingen in het wolkendek, vertelt de man van de B.B.C., zie ik de enorme armade, die de Fransche kust aanvalt. Dit is wereldgeschiedenis". „Ik kan mij moeilijk verstaanbaar ma ken", zegt de correspondent, die in een bommenwerper boven de kust van Nor mandië vliegt. „Ik kan mij moeilijk ver staanbaar maken, door het helsche ge weld der motoren, maar dit is een gewel dig oogenblik. Het is een gigantisch schouwspel, honderden en honderden pa rachutes dalen neer, boven en onder mij is het een fantastisch gezicht, granaten spatten uiteen, een vliegtuig waaiert weg in brandende stukken, roode en groene lichten flitsen aan alle kanten langs den hemel. Ik voel mij beklemd, want op dit oogenblik ontwikkelt zich voor mijn oogen de geschiedenis der wereld." Als wjj deze en dergelijke verslagen van de radio afluisteen, krijgen wij er niet genoeg van, tot diep in den nacht worden alle zenders afgezocht om tel kens maar weer opnieuw te hooren. En iedere keer begrepen wij beter het woord van een Fransche geheime zen der: „La lïberté est en marche." De vrij heid is de opmarsch begonnen. oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooocooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo MR. VAN SCHAIK VOORZITTER DER TWEEDE KAMER. Bij Kon. Besluit is mr. J. R. H. van Schaik voor het tijdvak der thans aange vangen zitting benoemd tot voorzitter der Tweede Kamer. OP KORTE GOLF BUITENLAND. De traditioneele Bonifacius-week in Fulda (Duitschland) ter herdenking van den sterfdag van St. Bonifacius op 5 Juni, is door de bevolking op grootsche wijze gevierd. Vandaag wordt een wapenstilstand van 15 dagen geteekend tusschen de Chi neezen en de communisten in Mandsjoe- rije, als voorbereiding van onderhandelin gen over een blijvenden vrede. Dg commandant der Amerikaansche bezettingstroepen in Duitschland, Joseph MacNarney, heeft verklaard, dat hij mini maal vijftien jaar bezetting noodzakelijk achtte voor Duitschland. Er is een verbod uitgevaardigd waar door Amerikaan«che soldaten niet met Duitsche meisjes gearmd mogen loopen. De bekende Duitsche filmspeelster Kaethe Dieckhoff, intiem vriendin van Goebbels, is te Hamburg gearresteerd. In Berlijn is dezer dagen de nieuwe synagoge van de Joodsohe gemeente in gewijd. Uit Boedapest wordt gemeld dat de dreigende Hongaarsche regeeringscrisis is opgelost. In Alexandrië wordt propaganda ge voerd voor een algemeene staking öf rouwdag op den dag, waarop in Engeland de overwinningsparade wordt gehouden. Een brand in een hotel te Chicago heeft aan vijftig personen het leven gekost. Weersverwachting OOOOOOOO* tot Vrijdagavond. Heldere nacht, overdag wisselende f bewolking met hier en daar nog een 2 enkele verspreidfe bui. Matige wisselen- g de wind. Koel weer. g ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo BINNENLAND. Z.H. de Paus heeft den president van het groot-seminarie Rijsenburg, mgr. Hartmann. benoemd tot Geheim Kamer heer. De voorzitter der Eerste Kamer mr. W. L. baron de Vos van Steen wijk zal zich niet meer beschikbaar stellen voor het lid maatschap der Eerste Kamer. Bij de diesviering van het Nijmeeg- sche Studentencorps in het heropende eigen corpsgebouw zijn de oud-mederato- ren de onvergetelijke prof. dr. Robert Re- gout S.J., die in 1942 te Dachau is over leden, en de huidige moderator pater v. Ogtrop, die in de oorlogsjaren het ver zet der studenten krachtig hadden geleid, tot eerelid benoemd. De heer Serrarens, die 25 jaar secre taris is geweest van het Intern. Chr. Vak verbond is Woensdag in een feestelijke bijeenkomst van het I.C.V. gehuldigd als de groote stuwkracht van deze organisa tie, o.a. door prof. mr. Aalberse, die den nadruk legde op zijn strijd tegen het com munisme. Het bestuur van cle Arka is als volgt samengesteld: B. v. Elk, voorzitter, A. Co- nijn, H. Korsten, drs. M. v. Heivoort, mr. P. Kallen, G. Bleekemolen, J. v. Lieshout, mr. d.r J. Sens, A. Quinten en H. v. Vel- zen, secr.-penn. Voor medische verzorging worden waarschijnlijk door Amerika 3000 perso nen-auto's beschikbaar gesteld, die dan voor artsen zullen bestemd zijn. Nederlandsche financieele kringen voeren onderhandelingen over de plaat sing van een obligatieleening bij het Ame rikaansche publiek van 75 millioen dollars, om daarmede een deel van de Amerikaan sche leening op korten termijn af te los sen. De doodstraf voor een persoon, die in 1944 vrijwillig was toegetreden tot den Landstorm Nederland, opgelegd door het bijzonder gerechtshof, heeft de Raad van Cassatie gewijzigd in twintig jaar gevan genisstraf. De sla-invoer in Engeland uit Neder land is stopgezet, nadat in een zending een colorado-kever is gevonden. Op de eerste kersenveiling te Tiel bedroegen de prijzen 30 a 35 cent per Kg. aan den boom. Het ventverbod van groenten en fruit is ingetrokken. Ook ten plattenlandc mogen alléén ar beiders in den land- en tuinbouw een var ken mesten. De raad van vakcentralen heeft den minister verzocht, dat ook voor andere arbeiders toe te staan. Van Leiden naar Warmond zal een geregelde busdienst komen, een 20-minu- tendienst. STAATSLOTERIJ. Trekking van heden: Prijzen 1000 gld.: 13388.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1