S)e CekLohcSou/fccwt V den nieuwen burgemeester van Leiden Mr. F. H. v. Kinschot |hr. Kardinaal de |ong bij de studenten Seyss eerst na Pinksteren aan de beurt ZATERDAG 1 JUNI 1946 Bureaux: Papengracht 32, Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen 0.26 per week, 1.10 p. mnd, 3.25 p. kwartaal. Franco p. post 4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 36e JAARGANG No. 10797 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Uitgave van N.V. „De Leidsche Courant" en Stichting „De Ëurcht". Advertenties 15 cent p. m.m. Bij contract belangrijke korting. Het probleem der gedetineerden Katholieke geleerden van naam, die een verhandeling hebben geschre- ven over het strafrecht, noemen als één één van de de objectieve doelstellin gen van straf, als één van de objectieve resultaten, welke bij de oplegging van straf moeten worden beoogd en nagestreefd: de verbetering van den delinquent. Nu zal wel niemand beweren, dat het onder dit opzicht met onze strafrechtple ging volmaakt in orde is! In dezen tijd is het niet volmaakt. En in het vér leden, het voorbije en verre ver leden, was het ook niet voorbeeldig. Hier ligt een moeilijke taak voor de Over heid. Maar een Christelijke Overheid moet toch zeker het alleruiterste beproe ven, om, deze taak behoorlijk te vervullen. Zij kan er niet mee volstaan, dat pries ters en dominees toegang hebben bij de gevangenen. Dat is natuurlijk heel goed, en daarvan zal in vele gevallen een zeer goed effect uitgaan Maar het is niet voldoende. Het systeem zelf moet positief en voor zoover het in menschenhanden ligt doel treffend gericht zijn op de geestelijke en xedelijke verbetering van de gevangenen. Dit probleem dringt zich nü wel heel sterk bij ons op, nu zoo vele politieke de linquenten zijn geïnterneerd en gevangen gezet. In het weekblad „De Linie" schrijft over dit, ieder nadenkend mensch benauwend, vraagstuk v. D. „dat op dit oogenblik in Nederland door middel van officieele instel lingen, die schatten geld kosten, 75-000 mensohen geestelijk en sociaal worden ver knoeid." En niet alleen deze, zegt de schrij ver, maar ook „de familiale aanhang" en ook „de lieden, die met bewaking en der gelijke bezigheden over de gevangenen zijn belast". In haar algemeenheid moge deze mee ning van den schrijver in „De Linie'' over dreven zijn, er is zéker, helaas, héél veel waarheid in! Het móet veranderen. „Ook omwille van de geestelijke gezondheid van onzen natie", aldus de geciteerde schrijver, „die moet la ten zien, dat zij geestelijk beter wil zijn, dan haar vroegere onderdrukkers".., Niet wat de barbaren in den tijd van hun imacht hebben gedaan mag- ook maar eenigermate norm zijn voor de straf van hén, die zich aan de zijde van de onder drukkers hebben gesteld', maar: de gerech tigheid en de liefde, het welzijn van ge meenschap en individu. Het móet veranderen. Wij verwachten van de regeering een oplosing van het pro bleem, dat inderdaad zeer moeilijk is niertiand zal het ontkennen maar opge lost moet worden. Nadat wij dit geschreven hadlden, lazen we, dat het aantal N.S.B.'ers, dat in de mijnen in Limburg werkt, is opgevoerd! van 50Ó op 1500; er haidden zich 4000 aangemeld Werkverschaffing is een uitstekend middel om geestelijke en moreele afstomping van gedetineerden te voorkomen. Niet beter geworden DE A.R. EN CHB. HIST, te Leiden heb- ben elkaar gevonden en zullen bij de a.s. gemeenteraadsverkiezing een gezamen lijke Candida ten-liist indienen. Met de Staatk. Geref. Partij zijn ze niet tot over eenstemming gekomen; ons, die meenen de mentaliteit van a.r. en Chr. Hist te Leiden uit langdurige samenwerking te kennen, verwondert dat geenszins. Het nou ons in hooge mate hebben verbaasd, als er wél tusschen die drie Protestantsche partijen overeenstemming zou zijn bereikt. De S. G. P. is niet beter uit den oorlog getreden, dan zij er is ingegaan! Zij is nog even kortzichtig, bekrompen, onverdraag zaam en haatdragend als te voren- Zoo heeft dezer dagen in Leiden voor de S. G. P. een zekere ds. Visser gesproken, die verklaarde, d'at het de plicht van de Over heid is „de paapsohe afgoderij" uit te roeien. Niet meer en niet minder! Bekla genswaardige mensch, die zich zelf in beeldt, dat hij knauwend, als een muis, aan de voet van een rots, meent die rots te kunnen ondergraven! En in diezelfde rede zeide deze spreker, volgens "een ver slag in het „Leidsch Dagblad", dat H. M. de Koningin „Gods geboden vertrapt en ver treedt", en dat daarom de ondergang van Nederland nabij is. Men kan dergelijke taal erg belachelijk of hoogst ergerlijk vinden. Naar onzen smaak verdient zij beide kwalificaties. EEN ONDERHOUD MET DE REDE VAN DEKEN BONT. De deken van Zoeterwoude. de Hoog- eerw. heer D. Bont, heeft aan „Het Parool", dat zoo fel was gesprongen op de door den deken gehouden toespraak bij de gevalle nen-herdenking te Zoeterwoude, een ver klaring gezonden, welke „Het Parool" heeft opgenomen. In ons blad hebben wij destijds, reeds een toelichting van den deken gepu bliceerd. „Het Parool" voegt aan de dekenale ver klaring het volgende toe: „Bravo! Zulk een ridderlijke houding maakt ook voor ons aan de zaak een einde Wij halen de spons over het incident, ge ven Deken Bont de verzekering dat wij een volledig begrip voor de voor- en na- deelen van spontaneïteit hebben en gaan tot de orde van een zonnigen voor- Hiermede behoort het incident tot de ge- sohiedenis. X— DE VREDE In Engeland is de regeering voornemens, om in 1947 alle 18-jarige Britten voor twee jaar onder de wapenen te roepen. In de Vereenigde Staten gaan stemmen op, om alle jongemannen van 17 tot 20 jaar onder de wapenen te roepen. In de Sovjet-Unie worden 28 nieuwe ra dio-zenders gebouwd, die in 60 talen dag en nacht propaganda naar alle landen der wereld zullen uitzenden. Een dezer dagen werd de wereld medegedeeld, „dat het Britsche volk een volk van onderdrukkers is en in de geheele wereld wordt veraf schuwd"! De vrede is ermaar zóó, dat de menschheid op een vulcaan leeft. Dat God de wereld spare. Onder tragische omstandigheden is de benoeming van jhr. rnr. F. H. van Kinschot als burgemeester van Leiden af gekomen. Dinsdagavond n.L overleed de moeder van den burgemeester in Den Haag, waar hij dus met Hemelvaartsdag was en het viel niet mee h^m te bereiken om een on derhoud, aangezien hij gistei*en weer een vergadering van de zuiveringscommissie van burgemeesters in Amsterdam moest bijwonen. Vanmorgen kwam hij in Den Haag terug om de uitvaart van zijn moeder bij te wo nen. Ondanks alle drukte daaromheen was de burgemeester niettemin bereid ons een kort onderhoud toé te staan. Met £en jovialen handdruk, een hartelijken glimlach in het open, eerlijk gelaat ontving hij ons. En hij antwoordde op onze vragen om trent zijn levensgeschiedenis, waarover wij gisteren bereids een en ander mededeelden. Natuurlijk was onze eerste vraag: U kent Leiden, want u hebt er gestudeerd. Ja, van 1917—1922. Uw leermeesters? Dat waren Krabbe, Oppenhelm, Blok en, de nog eenige aan de Leidsche Universiteit verbondene, prof. Meyers. Vier leermeesters van naam dus waar mede wij maar willen zeggen, dat het den nieuwen burgemeester zeker niet aan de noodige kennis van de rechtsgeleerdheid behoeft te ontbreken. Op onze vraag, of de benoeming den burgemeester verheugde, kon deze niet an ders dan bevestigend antwoorden. Want hij is met vele banden aan de oude Universi teitsstad verbonden Tijdens zijn studieja ren woonde hij op Rapenburg 100 en een van zijn zoons tevens lid van Pro Patria studeert thans ook hier ter stede. Als lid van het Leidsch Universiteitsfonds maakte jhr. v. Kinschot jaarlijks den Dies op 8 Februari mede en bij de heropening van de Universiteit in September j.l. was hij natuurlijk mede van de partij. In het najaar van 19?2 deed hij zijn doc- toraal-examen rechten en werd daarna on der burgemeester Gouverneur benoemd tot ambtenaar ter secretarie van Sassen- heim. Van 19241929 was hij werkzaam aan de Prov. Griffie te Middelburg, waarna zijn benoeming tot burgemeester van Zuid laren volgde. In 1934 ging hij naar Alk maar, waar hij de volgende maand 1214 jaar zou zijn geweest. Ten minsteals men daar de oor logsjaren bijtelt, want jhr. van Kinschot leefde drie jaar als onderduiker. In Febr. 1942 werd hij door de Duit- schers als burgemeester afgezet: een half jaar bracht hij in Den Haag door, twee jaar zat hij op de Veluwe, daarna een maand in het Katholieke ziekenhuis te Alk. maar, vervolgens in Limmen. Daar be leefde hij de bevrijding en op 8 Mei 1945 werd hij wederom als burgemeester van Alkmaar ingehaald. De burgemeester is Ned. Hervormd, van de Waalsche Gemeente. Hij is niet bij een politieke partij aangesloten, hetgeen hem bij de uitoefening van zijn functie het beste lijkt. Volgende week komt de burgemeester kennis maken met de wethouders, den ge meente-secretaris en verdere hoofdambte naren van het Stadhuis Waarschijnlijk zal op 15 Juni zijn af scheid als burgemeester van Alkmaar plaats hebben. Zijn benoeming in Leiden gaat in op Zondag 16 Juni. De installatie in Leiden kan dus op Maandag 17 Juni plaats hebben. Op zijn vraag, hoe de geest was op het Leidsche Stadhuis, moesten we een positief antwoord schuldig blijven. Van Alkmaar zeide de burgemeester, dat er een prettige geest van samenwerking en collegialiteit heerschte. Hij twijfelde er evenwel niet aan, of hij zou. zoo noodig, een dergelijke sfeer ook hier weten te scheppen. Ten slotte: een der eersten, die den bur gemeester gisteren gelukwenschte, was de Deken van Leiden, de Hoogeerw. Heer A. Homulle. ,,En nu jaag ik je weg", aldus besloot de burgemeester het onderhoud. „Ik moet dringend weg." Heel begrijpelijk, in deze bijzondere om standigheden, maar de wijze, waarop zulks gezegd; werd, teekende den mensch van Kinschot, waarmede Leiden dat geloo- ven we zeker een goed burgervader heeft gekregen. In Alkmaar hadden velen de benoeming van Burgemeester van Kinschot tot burge meester van Leiden reeds langge vreesd evenals te Leiden, liep ook daar al geruimen tijd het gerucht maar, toen deze zoo lang uitbleef, hadden zij weer hoop gekregen, den heer van Kin schot voor hun gemeente te mogen be houden. Burgemeester van Kinschot heeft zich in Alkmaar een bekwaam bestuurder ge toond zoo verzekerde men ons daar van tot oordeelen bevoegde zijde. In de twaalf jaren van zijn burgemees terschap is onder zijn leiding veel tot stand gekomen: er is o.m. gebouwd een nieuw politiebureau volgens de plannen van architect Kropholler en een nieuw gymnasium, waarvoor de adj.-directeur van gemeentewerken,de heer Kirkenier, de plannen had ontwórpen; burgemeester van Kinschot had open oog voor oud-Alk maar en heeft zich b.v. krachtig en met succes verzet tegen de demping van grach ten, met name -tegen de demping van het Verdronkenoord; de bekende Kaasmarkt heeft hij weten te behouden en aan de eischen van den tijd aangepast; de an nexatie van het gemeentelijk electriciteits- bedrjjf door de provincie vond in hem een volhardend bestrijder. En wat ons hier in Leiden óók bijzonder interesseert is, dat burgemeester van Kinschot alles deed wat mogelijk was om Alkmaar te doen zijn een centrum-stad van de omliggende gemeen ten. Men verzekerde ons ook, dat de burge meester als voorzitter ^an den gemeente raad boven de partijen stond en dat hij steeds toegankelijk was voor een ieder, ongeacht maatschappelijke stand en gods dienstige of politieke richting. Op 27 Februari 1942 werd hij door den bezetter ontslagen. De burgemeester is toen onmiddellijk ondergedoken, maar hield zich voortdurend op de hoogte van Het geëlectrificeerde baanvak Amsterdam Amersfoort is offi cieel geopend. De eerste trein, die uit Amersfoort vertrok, was feestelijk ver sierd. <3** O* O'* O» „ANJERDAG" f tMKPi hel j&uqduMAk Tijdens den oorlog werd in Cu- X ragao het „Prins Bernhard fonds" A 3 opgericht, dat zeer veel heeft bijge- t dragen tot vergrooting van ons aan- q deel in de geallieerde oorlogvoering. C Het ligt thans in het voornemen 3 van Prins Bernhard, om dit fonds in stand te houden, doch nu ter be- 9 vordering van de geestelijke weer- baarheid van ons volk. Het fonds zal <2/ financiëelen steun verleenen aan de q J' vereenigingen, die zich op dit ge- bied bewegen, waarbij vooral ge- Y dacht wordt aan het jeugdwerk. Als eerste actie in Nederland om J. nieuwe gelden voor het „Prins f Bernhard-fonds" te verkrijgen zal X op 29 Juni a.s„ den verjaardag van den Prins, in het geheele land een 3 anjerdag worden gehouden. Q Elkeen herinnert zich nog de an- q 3 jer als symbool van het eerste open- 3 bare en massale verzet in den geest tegen den bezetter. den gang van zaken in het gemeentebe stuur. Op den dag der bevrijding is hij op de meest hartelijke wijze door de burgerij ingehaald. En nu waren er groote plannen, om hem op 23 Juli a.s. ter gelegenheid van zijn 1254-jarig burgemeesterschap te Alk maar, te huldigen. Deze plannen zullen nu echter wel geen doorgang vinden, want de heer van Kinschot zal waarschijnlijk reeds 17 Juni in Leiden worden geïnstalleerd. Bij gebrek aan een woning te Leiden, zal het gezin van den burgemeester nog voorloopig in Alkmaar blijven wonen. Moge burgemeester van Kinschot, die 46 jaar oud is. vele jaren Leiden besturen en onder God's zegen zijn bestuur strek ken tot geluk van Leiden's burgerij. Ter gelegenheid van den 57sten Diës natalis van de Kath. Studentenvereeni- ging „Veritas", werd Woensdagmiddag in het groot-auditorium der Rijksuniversiteit te Utrecht, een plechtige zitting gehouden, die o-im. werd bijgewoond' door Z.Em. Jo hannes Kardinaal de Jong, aan wien het bescherm heerschap der vereeniging werd aangeboden. Kardinaal de Jong dankte voor het aan geboden beschermheerschap,, dat hij gaar ne had aanvaard, omdat hij „Veritas" van groote beteeken is acht. Z.Em. dankte ook voor den kardinaalsmantel die hem door de Kath. studenten mede van andere uni versiteiten, was aangeboden. Het is van groot belang, zoo Vervolgde de Kardinaal dat gij flinke principieele christenen zijt. Gij moet den zuurdeesem vormen om de maatschappij van den christelijken geest te doordringen. Vooral door uw voorbeeld moet gij toonen, hoe een christen moet zijn. Het is geen gemakkelijke, maar mooie taak. Gij moet de wetenschap in uw stu diejaren niet verwaarloozen, als gij iets wilt beteekenen in de maatschappij. Deze tijd is moeilijk en vraagt daarom meer in spanning. Z. Em wees op het gevaar van het communisme, dat, evenals het natio- naal-socialisme, een uitiing is van natura lisme en modem heidendom. Als de men- INDISCHE MISSIEWEEK. In de week vóór Pinksteren, welke mor gen aanvangt, zal voor den lOen keer de jaarlijksche Week van Gebed en Offer voor onze Missies in Oost en West gehouden worden. Nu de nood zoo bijzonder hoog is gestegen, bevelen wij deze week van gebed en offer bijzonder aan. Mgr. Th. M. P. BEKKERS. DE LANGE WEG IN NEURENBERG Het gerecht te Neurenberg snijdt vandaag de zevende maand aan van het proces, en men vraagt zich af hoelang het nog duren zal voordat het vonnis over de oorlogsmis dadigers, die thans in den beklaagdenbank zitten, zal worden geveld. De procureur, generaal Jackson heeft op timistisch medegedeeld, dat het proces met 2 maanden is aïgeloopen. Maar er zitten nog steeds zes beklaagden te wachten om op hun beurt te verklaren, dat zij onschul dig zijn, nooit iets hebben afgeweten van concentratiekampen, bij Hitler in ongenade waren en maar heel onbeduidende man netjes bleken te zijn. De belangstelling zoowel van publiek als van de pers is miniem. De Duitschers be- oordeelen het proces als een stuk Ameri- kaansche propaganda en hebben verder geen belangstelling voor de beklaagden, die zóó stom waren een prachtig begonnen oor log tot zoo'n ellendig einde te hebben ge bracht. Het zal wel na Pinksteren worden alvo rens Seyss Inquart aan de beurt komt. Hier na volgen er nog vijf. Men schat dat na het laatste verhoor er nog twéé maanden zul len voorbijgaan voor de uitspraak valt. BERECHTING VAN JAPANSCHE OORLOGSMISDADIGERS. De Voorlichtingsdienst der Ned. Indische regeering deelt mede, dat ongeveer 1000 Japansche oorlogsmidadigers terecht zullen staan voor misdaden, in Ned.-Indië begaan. De Tjipineng-gevangenis te Meester Cor nells is bestemd om in de toekomst de Ja pansche oorlogsmisdadigers te huisvesten. sohen geen God kennen, is de overgang naar het communisme zoo gemakkelijk. De eenige weg, om niet in den afgrond te geraken, is de terugkeer tot Christus met Zijn wetten van gerechtigheid en naasten liefde. „Msb." De slaking in de havens Het eenige nieuws, met betrekking tot de staking in de haven van Rotterdam is, dat de E.V.C. hedenmorgen zal vergaderen om zich over haar houding te beraden. Voor het oogenblik is de toestand nog steeds ongewijzigd. Er wordt op alle sche pen door vrijwilligers en militairen op volle kracht gewerkt. Wat de wilde staking op de Nederland- sche schepen in de haven van Antwerpen betreft, ook hier is het werk nog steeds niet hervat. Er liggen nog een aantal Ne- derlandsche schepen in de haven met een gezamenlijke lading van ongeveer 10.000 ton. In Amsterdam hebben transportarbei ders geweigerd geloste goederen die „be smet" waren, te vervoeren. -X— Stalin weigerde tweemaal De Amerikaansche presideit Truman heeft gisteren op een persconferentie ge zegd, dat hij Stalin tweemaal heeft uitge- noodigd om naar Washington te komen, de eerste maal tijdens de conferentie te Post dam, de tweede maal in de afgeloopen maand Mei, tijdens de conferentie van Pa rijs. Stalin heeft beide uitnoodigingen af gewezen „om gezondheidsredenen". Spanning in Italië en Frankrijk Zondag is een dag van beteeken is zoo wel voor Italië als voor Frankrijk. Italië zal morgen beslissen of het een monarchie zal blijven of een republiek zal Worden. In Frankrijk zullen voor de tweede maal alge- meene verkiezingen voor de constitueeren- de vergadering worden gehouden ten ein de tot een nieuwe grondwet te komen. Zoo als men zich herinneren zal is het eerste (socialistisch-comimunistische) ontwerp op 5 Mei j.l. per referendum verworpen. De spanning, welke in Italië heerscht, is o.a. tot uiting gekomen in een botsing te Milaan tusschen burgers en soldaten. EINDE LANDBOUWCONFEÏIENTIE LONDEN. De internationale landbouwconferentie te Londen is gisteren gesloten. Overeenstem ming werd bereikt over de oprichting van een internationale federatie van landbouw producenten. De heer H. D. Louwes werd gekozen tot een van de drie vice-voorzit- ters. Steden in het Zuiden als de verkiezingsdienst, die bovendien in een ijltempo en onder hoogspanning moet werken, te begrijpen, dat er wel eens onvolledige berichten komen. Zoo vertelde ons 's nachts de radio, dat in Gelderland dé Katholieken twee zetels hadden gewonnen, maar later bleek, dit er maar één te zijn. Zoo ging het ook met cijfers over enkele plaatsen in Limburg. Thans blijkt daaromtrent het volgende: In Maastricht werden in het geheel bij de verkiezingen voor de Prov. Staten 500 stemmen minder uitgebracht dan bij de Kamerverkiezingen. Maar inplaats van het verlies van 5000 stemmen voor de Katholieke Volkspartij bleek nu, dat de K.V.P. in Maastricht ruim 900 stemmen méér heeft behaald'. Ook in Heerlen bleek bij een teruggaan van het totaal-aantal stemmen, de K.V.P. er toch nog 500 te hebben bij gewonnen. 1 In Kerkrade bleef het aantal stemmen van Kamer- en Statenverkiezingen gelijk en toch kreeg de K.V.P. er nog 750 bij. Hieruit blijkt dus duidelijk, dat de ste den in het Zuiden van Limburg gelukkig heelemaal niet onder deden voor de steden in het Noorden. Goddank! Waren de eerste berichten een desillusie, te grooter is nu onze vreugde, want wij hier in het Noorden weten maar al te goed. dat wij het katholieke Zuiden noodig hebben. Ons geblokkeerde geld Min. Lieftinck spoort tot grootboekinsclirijving 1946 aan Gisterenavond heeft Min. Lieftinck „op de Brug" de houders van geblokkeerde rekeningen aangespoord tot inschrijvingen op het Grootboek 1946. De minister wees op het algemeen heer- schend misverstand als zou men voor ge blokkeerd geld automatisch deblokkeering kunnen aanvragen wanneer men dit geld voor zijn bedrijfsvoering, noodig mocht hebben. Dit* is onjuist. De kansen op de- blokkeering worden 'bovendien steeds ge ringer, aangezien men van mcening is, dat er thans voldoende geld in omloop is. Anderzijds zijn er velen, die vreezen dat hun geblokkeerde saldi voorgoed ver loren zijn en door de Overheid worden geconfiskeerd. Ook dit is onjuist. Het geblokkeerde geld blijft een be standdeel van uw vermogen, en de tijd zal komen dat dit geblokkeerd bezit in vrij geld zal kunnen worden omgezet. Daartoe staat een weg open, nl. door met geblokkeerd geld een inschrijving te koo- pen in het Grootboek 1946. De gelegenheid daartoe zal worden open gesteld van 4 tot 14 Juni. Een dergelijke inschrijving brengt bovendien 3 rente, dus meer dan een bank of spaarbank thans kan vergoeden. Het direct overdraagbaar stellen van deze grootboekinschrijvingen tegen vrij geld stuit op zeer vele bezwaren. De mi nister is van meening dat deze grootboek inschrijvingen over maximaal 2 y, jaar zul len kunnen worden overgedragen tegen vrij geld. X— TREURIGE SITUATIE IN DUITSCHLAND Voor het eerst is thans officieel melding gemaakt van „vergeldingsaanvallen" door Duitschers op Amerikaansche troepen en arbeiders en wel in het maandelijksch rapport over April van generaal Mc-Nar- ney, commandant van de Amerikansche bezettingszone van Duitschland. Het rap port noemt als oorzaak de stijgende wet teloosheid het lengen van de dagen (waar door zich meer menschen op straat bevin den), het verlagen van de rantsoenen en de hangende repatrieering van verplaat ste personen. Deze laatsten vooral maken zich aan onwettige handelingen schuldig. Roofovervallen op treinen nemen groote proporties aan, zoo zegt het rapport. In een te Londen gehouden radiorede heeft generaal Smiuts, de premier van Zuid-Afrika, gisteravond verklaard, dat dc toestand in Duitschland een herziening der geallieerde politiek vereischt, teneinde het hoofd te bieden aan de verschrikkelijke situatie die daar in een niet ver verwij derde toekomst dreigt. „Vernietig met alle middelen het Duitschland van Bismarck en Hitier, zoo zeide Smuts maar tracht niet een groot historisch volk van zijn be staansmiddelen te berooven." x— Op het bureau van „De Leidsche Cou rant" liggen nieuwe lijsten ter inzage van personen die zich buiten de geallieerde ge bieden op Java bevinden. WEERSVERWACHTING tot Zondagavond. Meest zwaarbewolkt met tijdelijk regen, meest krachtige wind tusschen Zuid en Zuid-West. Weinig verandering in tempe ratuur.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1