SeCcidócheSommvt De Prinses bezoekt geteistert Braban 1 Nemen morgen de Belgen revanche? WOENSDAG 29 MEI 1946 Bureaux: Papengracht 32, Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen f 0.26 per week, 1.10 p. mnd, 3.25 p. kwartaal. Franco p. post 4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 36e JAARGANG No. 10795 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Uitgave Van N.V. „De Leidsche Coufant" en Stichting „De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.m. Bij contract belangrijke korting. HEMELVAART Morgen is het geen werkdag, het is een vrije dag, een Zondag. Morgen is het: Hemelvaartsdag. Hemelvaartsdag! De harten van de Christenen rukken zich los uit de al te knellende bezorgdheid en de al te donkere benauwenis om de din gen, die zijn van tijdelijken en voorbijgaan- den aard, en stijgen omhoog in het blijde en schitterende zonnelicht, omhoog in een hemel-vaart! De Vlaamsche dichter Guido Gezelle zong als een uit zijn kooi gevluchte vogel, die nu op breede wieken juichend het zon nige luchtruim inschiet: Brandt los. mijn hert, van al dat uw gevlerkte vlucht ombindt; brandt los van kot en ketens, nu de weenende ooge ontblind; brandt los, mijn hert, 't is nu, 't is nu dat de hemelvaart begint! Morgen legt de Moeder-Kerk haar kin deren in de Oratie van de Heilige Mis (het Openings-gébed vóór het Epistel) kort en kernachtig deze stralende gedachte voor: „Wij smeeken U, almachtige God, geef, dat wij. die gelooven, dat Uw een geboren Zoon, onze Verlosser, op dezen dag ten hemel is opgevaren, ook zelf met onzen geest in den hemel mogen leven Met onzen geest in den hemel Morgen vieren wij het feest van Ons Heeren Hemelvaart! Ieder voor zich en ellen te zemen. Een groot man /"VNDER DE GROOTE Nederlanders, die om de belijdenis en beleving van hun beginselen tijdens den oorlog door de Duitsdhers zijn gemarteld en vermoord, zal in onze herinnering op een der eerste plaatsen blijven staan: professor dr. Titus Brandsma, O.Carm. Een groot man om zijn vele studie en wetenschap, om zijn fijne beschaving om zijn voorname deugd. Een groot man om zijn nobelen, aan- trekkélijken eenvoud, ontsproten uit en dagelijks gevoed door een op de natuur gegronde bovennatuurlijke levensbeschou wing. Een groot man, die bij al zijn doen en laten leefde in en door het Geloof. Deze groote mensch moet onder ons blij ven voortleven, moet tot ons blijven spre ken. Enkele dagen, voordat hij dooi* de Duit- echers werd gearresteerd, dus voor het be gin Van de marteling van dezen geestelijk zoo sterken en lichamelijk zoo zwakken mensch hadden wij het voorrecht, een bezoek van pater Brandsma te ontvangen, die ons en andere katholieke dagbladen een mededeeling kwam doen van den Aartsbisschop. De uitvoering van deze op dracht van zijn Kerkelijke Overheid is voor de Duitsdhers een reden geweest om hem gevangen te nemen. In zijn gevangenschap heeft professor Brandsma een tweetal boekjes geschreven, die door velen zij# gelezen maar ook overwogen? Een dezer werkjes besluit hij iret de bede: „God zegene Duitschland". Hier spreekt de Christen, die natuur lijk er van overtuigd is, dat het nood zakelijk is, dat een misdadiger, hetzij in dividu hetzij volk, door de daartoe geroe pen overheidsinstanties op rechtvaardige wijze wordt gestraft. Maar die ook bidt voor den misdadiger Wat professor Brandsma hier schrijft getuigt van dezelfde verheven levensop vatting en levenspractijk, als waarvan hij blijk gaf in het bovenbedoelde onder houd, dat wij met hem mochtenhebben, toen hij zeide: de Christen zal, in welke omstandigheden hy ook komt te verkeeren, steeds een voorbeeld moeten zijn van christelijke liefde.... Hij heeft naar die woorden gehandeld. HET WAS LANG UITGESTELD, maar het is er dan toch van gekomen, het toegezegde bezoek van Prinses Juliana aan het geteisterde Brabant en het barre land tusschen Maas en Waal. Het is voor de Prinses een zegetocht geworden en Zij zal wel hebben ervaren dat het goede katholieke Brabantsche volk zijn vorstenhuis in eere houdt en het hartelijk liefheeft. De Prinses heeft zich op de hoogte kunnen stellen van de toestand in de getroffen gebieden, waarbij Zij heeft kunnen opmerken dat er nog ontzaggelijk veel te doen staat en dat, vergeleken bij het westen, Brabant en het land van Heus den en Altena er nog maar miserabel slecht aan toe zijn. oogenblik tusschen Zevenbergen en Klun- dert, moesten werklui in allerhaast de gaten dichten in de opgebroken weg. In verschillende plaatsen maakten de burgemeesters van de gelegenheid gebruik om de nooden van hun gemeenten te schetsen, en waarbij ze dan vertelden hoe veel huizen er waren verwoest, hoeveel kerken er in brand waren geschoten, hoe de behoeften aan kleeding, aan schoenen, aan bedden, nog enorm groot is. En dat er nog altijd fabrieken in puin liggen „ter wijl er in Duitschland nog machines ge noeg zijn". De Prinses heeft, naar wij hopen, wel een idee gekregen van hoe Brabant nóg geteisterd wordt door deil oorlog en dat er heel wat meer krachtsinspanning noo- dig zal zijn om deze Nederlandsche men- schen daar weer eenigszins in hun zorg en hun gebrek dikwijls aan alles, tege moet te komen. Als de Prinses nu nog eens naar Lim burg gaat, kan zij daar nog meer beleven, dan zal misschien een koninklijk woord méér vermogen dan de honderden klach ten uit het zuiden. Het gulle Brabantsche hart klaagt zijn nood De Prinses werd bij het begin van haar tocht begroet door Jhr, J. Smits van Oyen, wnd. commissaris der Koningin in Noord- Brabant, door den vicaris-generaal van het Bisdom Den Bosch, Mgr. J. Hendrikx en verdere autoriteiten. De ontvangst had plaats by het monu ment dat in 1904 door Koningin Wilhel- mina werd onthuld bij gelegenheid van de scheiding van Maas en Waal. Eenzaam staat het monument in het wijde polder landschap, maar den morgen van dit be zoek waren er honderden en honderden samengestroomd en de groote Cadillac van de Prinses stond nog niet stil, of juichen de schoolkinderen dansten al om den wa gen en zongen het Wilhelmus. Met heel veel moeite konden twee kleine meisjes de Prinses bloemen aanbieden en twee doosjes aardbeien. De tocht door het land. De Prinses is Haar eigen gang gegaan. Misschien is ze wel eens van het protocol afgewekep en stond het een of ander niet op het program. Zij ging kippenhokken binnen, die tot menschenwoningen waren gepromoveerd. Zij klom zoldertrappen op om de slaapgelegenheden te bezichtigen en wie Brabant kent, weet, dat het daarbij humoristisch en tegelijkertijd ontroerend is toegegaan. Zoo bezocht de Prinses in Hank (wie in het westen heeft ooit van dit dorp ge hoord) een grootendeels verwoest huis, waar een echtpaar woonde met 12 kinde ren. En de moeder kon haar hart bij de Prinses uitstorten en ze vertelde dan ook, dat na met haar geheele gezin van 11 jon gens en 1 meisje een jaar lang geëvacu eerd te zijn geweest, zij nu nog, na zoo lang wachten, steeds maar in een huis za ten. dat half onbewoonbaar was, dat ze hun café niet konden openen, omdat ze geen glaswerk hadden, geen meubelen, niets, maar: „Voor vandaag héb ik het toch voor elkaar gekregen", en toen kwam heel gemoedelijk de vraag: „Prinses, u blijft toch een kopje thee drinken, want daar heb ik nou op gerekend." En baron Baud had al zijn tact en talent noodig om de teleurstelling van een weigering te ver bloemen. Zoo ging het voort. Op een gegeven De opbouw in Lim burg vordert gesta dig. Op de foto zien wij een huis te Ble- rik bij Venlo, dat bijna gereed is. NIET SPELEN MET DEN DOOD! De ministers van binnenlandsche zaken, van oorlog, van marine en van onderwijs, kunsten en wetenschappen, vestigen er thans nogmaals de aandacht op, dat de be volking van verborgen partijen munitie, ontploftiare stoffen e.d. onmiddellijk aan gifte moet doen bij de plaatselijke politie, die daarvan den mijnopruimingsdienst in kennis stelt. Deze instantie zorgt dan voor het verwijderen of onschadelijk maken van de voorwerpen. Men moet intusschen, in dien men dergelijke voorwerpen vindt, niets aanraken, alles laten liggen, zooals het ligt en zelfs onderdeelen van projec tielen e.d. niet „onderzoeken", daar ook die in zeer vele gevallen kunnen explo- deeren Oranje thans paar Antwerpen Yan minister tot abt Zooals gemeld heeft de Paus den gewe zen Ohineeschen minister van buitenland- sche zaken, thans benedictijner monnik van de Belgische abdij van St. Andreas, be noemd tot Titulair-Abt van St. Pieter te Gent. De prelaat heeft zijn mémoires ge publiceerd, waarin hij o.m melding maakt van. zijn diplomatieke loopbaan te 's-G r a- v e n h a g e, alwaar hij aan de Chineesche legatie verbonden was. Voorts verhaalt hij van zijn bemoeiingen bij de oprich ting van Chineesche consulaten in Neder- landsch-Indië, van zijn werkzaamheden tij dens de tweede vredesconferentie, welke in 1907 te 's-Gravenhage werd gehouden; van zijn houding gedurende de Chineesche revolutie en van de door hem gevoerde po litiek, toen hij aan het hoofd stond van het departement van buitenlandsche zaken. Vervolgens bespreekt hij zijn overgang tot het Katholieke geloof. Hij volgt daarbij het voorbeeld van Shu King Shen als man van de daad. „Ik heb toen" aldus de schrij- Donderdag zal het tweede treffen tus schen de o«fficieele voetbalploegen van Ne derland en België plaats hebben. Na den strijd in Amsterdam, thans die in de Sin jorenstad. Men herinnert zich nog het resultaat van 12 Mei. De Oranjeploeg, die vrijwel als kansloos gedoodverfd was, boekte door enthousiast spel een fraaie 63 overwin ning. Het „Never change a winning team" wend, heel begrijpelijk, door de keuzecom missie van den K. N. V. B. gehuldigd, maar daarmede is allerminst gezegd, dat het Oranje-elftal ook nu zal winnen. Er wa ren immers nog Verschillende zwakke plekken in het Oranje-team, sommige spe- Jers toonden* nog niet die internationale routine, welke men verwacht had en wel ke althans zoo zeer noodig is. En daarbij komt, dat het Belgische elftal een niet geringe wijziging heeft ondergaan zoodat men opnieuw tegenover een wel haast vreemd elftal zal komen te saan, waarvan men niet weet waartoe het in staat is. De beste krachten uit het Belgi sche elftal zijn gehandhaafd, behoudens misschien de doelverdediger die in den wedstrijd in Amsterdam een voefcbalknie- tje kreeg en dus vervangen moest worden door Meert. ver „de Katholieke Kerk leeren kennen en gedachtig aan Christus' woorden „aan de vruchten kent gij den boom" mogen waarnemen, hoe, ongeacht persoonlijke in zichten, haar leden en zij, die aan haar het gezag ontleenen, afgezien van vergissin gen of fouten die zij beginnen, deel uit maken van een geheel, dat van binnen uit moet worden gezien en grondig behoort te worden onderzocht doo reik verstandig mensch en door een gemeenschap, welke het heil van haar leden wenscht, en door eiken staat die de menschelijke waardig heid van burgers ter harte gaat. Verder wijst de schrijver op de ontwik kelingsgang van de Katholieke Kerk in China, die ^cort geleden door den Paus van missiegebied tot zelfstandige kerkprovin cie werd verheven. OP KORTE GOLF BINNENLAND. H. M. de Koningin heeft een der offi cieren van het korps mariniers, bekend uit de Meidagen 1940 te Rotterdam, kapitein Schuiling benoemd tot ridder der Militai re Willemsorde 4de klasse, De kolenproductie in de mijnen is den laatsten tijd gestegen. Er werken 500 ge detineerden in de mijnen. Gemeld wordt aan belanghebbenden, dat in pensions nog altijd bonnen noodig zijn. Op de begrooting van Rotterdam van 3946 is een tekort van 50 millioen. Kruisweg door Frankrijk Een dertigtal krachtige, jonge ka tholieke mannen, zullen onder lei ding van Pater Simon Blaque, prior der Dominicanen te Oxford, een kruis dwars door Frankrijk dragen. Zij zullen dit houten kruis, dat 35 kilo weegt, van Dieppe naar Veze- lay dragen en elkander daarbij af lossen. Zij zullen ongeveer 25 km. per dag afleggen en gebruiken slechts een sober maal en overnachten in schuilplaatsen. Hun weg voert langs de oude ka thedralen van Rouaan, Chartres en Orleans. Het is een kruistocht van gebed en boete. Op 1 Juli vertrek ken de pelgrims uit jonden. Tot burgemeester van Apeldoorn is benoemd mr. A.~L. des Tombe, burgemees ter van Soest. De politie te Rotterdam heeft na een razia gearresteerd een jongen Van 17 jaar, die reeds versoheiden misdaden, diefstal len en inbraken, heeft gepleegd, en telkens weer wist te ontsnappen. Het slot Loevestein is met ingang van 1 Juni weer voor het publiek toegankelijk. Visschers in de Noordzee treffen her haaldelijk aan visschen. die met twee zwarte plaatjes zijn gemerkt. Dit is ge schied door de visscherij biologische dien sten in de Noordzeelanden. Men wordt verzocht, deze gemerkte visschen tegen be. looning af te geven aan den marktmeester. BUITENLAND. Bij de verkiezingen voor gemeente raden in Beieren hebben de christen-de mocraten 43 der stemmen behaald, de sociaal-democraten 36 de communisten 6.8 De meerderheid van de nationale vsr- gadering te Praag is in handen van het linksche bloc: communisten, sociaal-demo craten en partij v. d. arbeid (Tsjechen en Slowaken). In Japan daalt het geboortecijfer zoo sterk, dat, als 't zoo doorgaat, de bevol king van 74 millioen in 15 jaar tot 50 zaL» zijn gedaald. De Engelsche regeering heeft opdrach ten voor den bouw van drie vliegtuigmoe derschepen, die atoombommen kunnen af schieten, geannuleerd. De stakende Antwerpsche havenar beiders hebben besloten, geen „onwettige" stakingen voort te zetten en het werk op het Nederlandsche schip „Prestess" her vat. Hoewel de toestand op de papier- markt nog niet geheel normaal is, zullen verscheidene beperkingen t.a.v. de grootte der dagbladen in Noorwegen met ingang van 1 Juli komen te vervallen. De Joegoslavische delegatie onder leiding van maarsohalk Tito is te Moskou aangekomen. De regeeringen van Italië en Oosten rijk hebben besloten de wederzij dsche di plomatieke betrekkingen te hervatten. Men verwacht, dat er binnenkort een refereiyïum in Spanje zal worden gehou den over het bewind van generaal Franco. Men vermoedt, dat het gisteren te Milaan gestolen militaire vliegtuig ge bruikt is om het lijk van Mussolini het land uit te brAgen. De Duitsche socialistische eenheids partij te Berly'n, gevormd door de fusie van communisten en socialisten, is door de geallieerde coördinatie-commissie er kend. De Fransche en Amerikaansche ver tegenwoordigers te Washington hebben vandaag een overeenkomst geteekend, verleend voor een totaal bedrag van waarbij aan Frankrijk credieten worden 1.370.000.000 (een milliard 370 millioen) dollars. f Vandaag en morgen worden de ver oordeelden in het proces tegen de bewa kers van Dachau ter dood gebracht. Z.H. de Paus ontving gisterochtend in particuliere audiëntie, mgr. Ignatius Tap- pouni, kardinaal en patriarch van Anti- ochië. SI AM LEGT KWESTIE ftlET FRANKRIJK VOOR AAN VEILIGHEIDSRAAD. De president van den raad der ministers van Siam heeft een brief geschreven aan Naties, Trygve Lie, waarin Frankrijk den secretaris-generaal van de Ver. St. wordt beschuldigd van inbreuk op de Siameesche souvereiniteit en verzocht wordt deze kwestie door den Veiligheids raad te laten behandelen. Wat het resultaat van den strijd zal zijn is moeilijk te voorspellen. De' zullen het resultaat maar rustig afwachten. Tenslotte hieronder de opstelling: België: Meert Paverick Pamnaye Puttaert Vermeulen De Vos v. Varenbergh Decleyn v. d. Audenaerde Lemberechts Melis O Drager Rijvers Roozen Wilkes Holleman De Vroet Kuppen Paauwe v. d. Linden Potharst Nederland: Kraak DE STRIJD TEGEN DE ECHTSCHEIDING IN ITALIë. De „Osservatore Romano" publiceert een artikel, waarin het de woorden van wij len president Roosevelt: „De echtscheiding is een vloek voor de samenleving en een bedreiging van de familie" aanhaalt, als motief van het streven van de Katholieke Actie om in de Italiaansche grondwet de ontbindbaarheid van het huwelijk te doen opnemen. Het blad toont aan, dat de on dervinding, welke de U.R.S.S. in de eer ste jaren van de revolutie heeft opgedaan, wijst op een stap achteruit, omdat de echt scheiding zoowel op politiek als op juri disch gebied afkeuring verdient, terwijl de onontbindbaarheid van het huwelijk op zuiver ration eele gronden en onder steund door de beginselen van de natuur - moraal, aan de geloovigen zoowel als aan ongeloovigen ten goede komt. RECHTSZAKEN BIJZONDER GERECHTSHOF. Bij de O.T. De grondwerker Y. Noor- lander te Boskoop was langen tijd werkloos, en toen was hij maar bij de O.T. gaan werken. Dat viel hem blijkbaar ook niet zoo mee, want hij had zich zoo gauw het kon af laten keuren, waartoe hij zich zelf een injectie had gegeven. De adv. fis caal vorderde tegen N vier maanden ge vangenisstraf met aftrek van preventief. Het Hof heeft drie maanden met aftrek van preventdef opgelegd. Bij de S.S. De scheepmaker G. Hus, uit Katwijk a. Zee, had het zonderlinge 6tukje uitgehaald, om in begin 1945 in dienst te treden bij de S.S. De omstandig heden hadden hem daartoe gebracht, want H. was in een lager voor een bepaald feit gestraft, -en kon daaraan ontkomen door bij de S.S- te gaan. Met de bijzondere omstan digheden rekening houdend, vorderde de adv.-fiscaal elf maanden gevanigenisstraf met aftrek van preventief. HAAGSCHE RECHTBANK. Heling. J. E. K. te Noordwijker- h o u t zou wel hebben geweten, dat de sui ker, die hij in zijn bezit kreeg, van^diefstal afkomstig was. Terzake van helmg vor derde de Officier zes maanden gevangenis straf tegen hem POLITIEREC HTER. Door allerlei nare omstandigheden was J. L. GG. te Hi 11 e g o m er toe geko men, om een bedrag van 9450 zich toe te eigenen. Hij moest bankbiljetten van 1000 fisselen, toen die ingeleverd moes ten worden en G. kon niet het gewenschte bedrag daarvoor krijgen. Hij ging met het geld handelen, doch verloor er op. Met goede antecedenten rekening houdend, vorderde de Officier zes maanden gevan genisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd, benevens f 100 boete of 1 maand hechtenis. De politierechter gaf de voor waardelijke straf, en bepaalde de boete op ƒ50.— J. P. van H. was soreetrder in de opslagplaats van Volksherstel te Wasse naar, en hij had de kans benut, om flink wat te stelen. Hij nam regelmatig goede ren mee naar huis en de rechter zei, den indruk te hebben gekregen, dat verdachte een winkeltje wilde gaan inrichten! De Of ficier wraakte de handelwijze van ver dachte en vorderde vier %naanden gevan genisstraf. De rechter legde twee maan den gevangenisstraf op. Mis! DE REGEERINGSVOORL.DIENST deelt mede, dat Min- Schermerhorn van oor deel is, dat de E.V.C. betrokken zou moe ten worden in het overleg inzake arbeids voorwaarden. Anderzijds is hij er van over tuigd, dat vruchtbaar overleg alleen mo gelijk is als alle partijen zich aan de spel regels willen houden. De Regeeringsvoorlichtingsdiijst deelt dan verder mede, dat Min. Schermerhorn zijnerzijds, ondanks de ervaringen van het afgeloopen jaar, het risico van een erken ning der E.V.C. wil aanvaarden. Wij kunnen hierop alleen maar zeggen: Uw manier van doen, excellentie, is mis. Het was mis, dat U eerst zoo laat tegen de sta- kingsterreur der E.V.C. optrad. Het was mis, excellentie, dat U aan den vooravond van de verkiezingen maatrege len afkondigde, die U al maanden geleden had moeten nemen. Het is mis, excellentie, dat U telkens weer opnieuw, zelfs nu U demissionair bent, probeert uw eenheids manie door te voeren, terwijl U wept, dat de overige vakbeweging. de erkende vakbonden het vertrouwen in de E.V.C. practiseh hebben opgezegd. Het is mis, excellentie, om risico's te wil len loopen met mensch en van wie U ge grein zekerheid bezit, dat zij zich aan de ragels van het spel houden, maar van wier mentaliteit U wel zekerheid hebt, als U rondkijkt in Rotterdam, waar de E V.C. werkwilligen hindert, en bovendien tracht op te zetten tot een algemeene vervoersta- king. Het is mis excellentie, en het blijft/mis! FRANSCH HOOFDKWARTIER TE SAIGON DEMENTEERT GRENS INCIDENTEN. Een communiqué van het hoofdkwartier van het Fransche expeditjeleger te Saigon luidt; „De berichten uit buitenlandsche bron, betrekking hebbend op vermeende operaties van onze troepen op Siameesch gebied, hooren thuis in het rijk der fanta. sie. Men kan niet goed begrijpen, welk doel verantwoordelijke kringen, die on- juiste berichten uitgeven, nastreven. NATIONALISATIE DER ENGELSCHE STAALINDUSTRIE. Het Engelsche Lagerhuis heeft met 338 tegen 184 stemmen een motie aangenomen, waarin de beslissing van de regeering om „daartoe geëigende deelen" van de Brit- sche staal- en ijzerindustrie te nationali- seeren, wordt goedgekeurd. X— AANVULLING BONNENLIJST. Voor de tweede helft van de 6e periode 1946 (van 26 Mei tot en met 8 Juni). Bonkaarten KA. KB, KC 606: 295 Algemeen 50 gr. thee. 296 Algemeen 250 gr. jam of stroop enz. 297 Algemeen 250 gr. zachte zeep. C59 Reserve 1 ei. Bonkaarten KF 606: 373 BMV 125 gr. boter. Bonkaarten LA. LB, LC 600: A 47 Melk 2 liter melk. B 47, C47 VA liter melk. 237 Aardappelen 2 kg. Aardappelen. Bonkaarten KD, KE 606: 795 Algemeen 250 gr. jam, stroop enz. 79S Algemeen 250 gr. zachte zeep. 797 Algemeen 1 ei. Bonkaarten KG 606: 873 BMV 125 gr. boter. Bonkaarten LD, LE 606: D47, E47 Melk 6 liter melk. 437 Aaardappelen 1 kg. aardappelen. Tabakskaarten enz. T30 2 rantsoenen tabaksartikelen. V 30 100 gr. chocolade of suikerwerken. X30 100 gr. chocolade of suikerwerken. DE REPATRIEERING. Het motorschip Boissevain wordt Don derdag 30 Mei te Amsterdam verwacht. Het ligt in de bedoeling om 12 uur met de debarkatie te beginnen. Het motorschip Kota Inten is 26 Mei 1.1. uit Port Said vertrokken en wordt 6 Juni te Rotterdam verwacht. X— Vanavond zullen wij, zooals gebrui kelijk, den uitslag van de Statenverkie zing op borden aan onze bureaux be kend maken. Vrijdag publiceeren wij in een grooter blad den totaal-uitslag. Morgen, Hemelvaartsdag, wordt er door ons personeel niet gewerkt. Morgen zal de „Leidsche Courant" niet verschijnen. X— WEERSVERWACHTING tot Donderdagavond. KANS OP BUIEN. Plaatselijk nog enkele buien, voorname lijk in den namiddag en avond. Verander lijke wind.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1