3)e Voorloopig geen consumptiesuikerbon Zal Soekarno zijn eischen handhaven De Kabinetsformateur Molotov over Rusland's standpunt DINSDAG 28 MEI 1946 Bureaux: Papengracht 32, Leiden Giro 103003. Telefoon voor Advertenties en Abonnementen 20826. Redactie en Directie 20015. Handelsdrukkerij 20935. Abonnementsprijzen 0.26 per week, 1.10 p. mnd, 3.25 p. kwartaal. Franco p. post f 4.00. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 36e JAARGANG No. 10794 Hoofdred.: Rector H. SONDAAL en TH. WILMER. Directie: G. G. VAN ELBURG. Uitgave van N.V. „De Leidsche Coqrant" en Stichting .,De Burcht". Advertenties 15 cent p. m.m. Bij contract belangrijke korting. Morgen Wéér ter stembus en wéér onze stem plicht goed vervullen! Het moge morgen niet zóó zijn, dat er een verslapping onder cns blijkt te zyn ingetreden. Integendeel. Wij hopen ons erover te zullen verheu gen^ dat er beter, nóg beter door de katho lieken is gestemd dan bij de Tweede Ka merverkiezing. De Stat en-verkiezingen mogen in be langrijkheid achterstaan bij de Tweede, kamerverkiezing, zij zijn óók belangrijk. Eelangrijk om de taak, die zij en bijzon der de uit him midden gekozen Gedepu teerde Staten hebben te vervullen, met name het toezicht op de Gemeentebesturen Belangrijk om het feit, dat zij de leden van de Eerste Kamer moeten kiezen. De katholieke kiezers kennen morgen allen hun plicht! De lijst van dt Katholieke Volkspartij is voor geheel Zuid-Holland LIJST 4 De eerste naam in de kieskring Leiden i6: Mr. Bolsius; de eerste naam in de kies kring Gouda v. d. Weyden. Maakt rood het hokje voor No. 1 van lijst 4. (Personen, die zijn opgenomen in het Centraal Bevolkingsregister, mogen niet ean de te houden stemmingen ter verkie zingen van de Provinciale Staten en van de Gemeenteraden deelnemen, met dien verstande, dat zij, die hebben verzocht op de kiezerslijst van him werkelijke woon plaats te worden geplaatst, in die woon plaats wel kunnen stemmen). De opdracht H.M. de KONINGIN heeft aan Min. Beel, zooals gemeld, opdracht gegeven ter vorming van een Kabinet, „dat het ver trouwen heeft van de Tweede Kamer". Wat beteekent dit? Het beteekent o.i. iets an ders dan de vorming van een kabinet, dat steunt op de meerderheid in de Tweede Kamer, al is deze dan ook nog zoo klein, dus: van een parlementair Kabinet zonder meer. Naar onze meening, heeft dr. Beel opdracht, om te vormen een Kabinet, dat steunt op een gemeenschappelijk program van zooveel mogelijk partijen en is samen gesteld uit vertrouwensmannen van een zoo groot mogelijk aantal partijen, of waar aan ook partijen, die niet aan de samen stelling er van hebben medegewerkt, posi tief haar vertrouwen kunnen en willen schenken. Moge dr. Beel slagen in deze opdracht, waarvan de verwezenlijking is een eisch van dezen tijd! In dezen tijd kan men zich in de poli tiek wij hebben het al meer gezegd niet de „weelde" veroorloven van een zoo genaamde oppositie. Er moet worden ge werkt, vlug en veel, aan den opbouw, den geestelijken en stoffelijken opbouw van ons vaderland. En dat kan een regeering alleen zoo effectief mogelijk, als zij het vertrouwen heeft van de Tweede Kamer, niet slechts van een misschien slechts klei ne meerderheid. Vertrouwen, dat natuur lijk niet beteekent een verdoezelen of ver stoppen van beginselen, blind en critiekloos volgen en aanvaarden, maar een vertrou wen, dat voortkomt uit den oprechten, eerlijken en concreet-gevormden wil tot samenwerking. En zulk een samenwerking tusschen Kabnet en Volksvertegenwoordi ging heeft ons land hard noodig. De stakingen in de V.S. De berichten over de mijnwerkersstaking in de V.S. waren vanmorgen niet bemoe digend. In Pennsylvanie ging het grootste deel van de mijnwerkers niet naar het werk. In Virginia meldden zij zich wel aan, doch konden bij gebrek aan spoorwagens riet aan het werk gaan. Het dreigement, d#> werkloozen-uitkeering van 20 dollar per week in te houden als men niet aan het werk gaat, schijnt geen uitwerking te heb ben. Bij alle mijnbedrijven staan militai ren gereed om de werkwilligen tegen de stakers te beschermen. Truman „staking-breker no. 1." Meer dan duizend afgevaardigden heb ben op het Congres van Nijverheidsorga nisaties in New-York president Truman bestempeld als „staking^breker no. 1" en zij hebben gezworen „wraak bij de verkie zingen" te zullen nemen, dit naar aanlei ding van Truman's anti-stakingsvoorstel- len. Men meent dat de machtige vakver- eenigingsleiders den politieken oorlog te gen Truman gaan ontketenen. 5000 man scheepvaartpersoneel van de kustvaart en de vaart oip de groote meren in Canada zijn gistermorgen in staking ge gaan. 000000000000000000000000000000 1 EEN 1 g BOODSCHAP g o Een zekere P v. B., uit Alphen, o g was al zeer vroeg in den ochtend g O met paard en een platten, leegen cr g wagen op weg naar Tilburg, toen g o hij werd aangesproken door een o g eenzamen agent, die blijkbaar om g 0 een praatje verlegen zat. Op de o vrarg van den politieman, waar hy o g heen ging, antwoordde B., dat hy g O putringen ging halen. Toen de wa- o g gen gepasseerd was, zag de agent g O een tipje van een jutezak tusschen o g de planken van de „leege" wagen g o steken. Hij trok aan het tipje en O trok 2400 meter elastiek uit den o c dubbelen bodem van de wagen. B. O werd de rest van zijn boodschap be. O 0 spaard. Paard, wagen en elastiek g o werden in beslag genomen. o o o 'OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO DE STAKINGEN IN DE HAVENS IN DE ROTTERDAMSCHE HAVEN zijn alleen reeds Zaterdag en Zondag 25 nieuwe schepen binnengekomen. Daardoor was het noodig alle beschikbare mili taire krachten in te zetten. Er wordt dan ook op volle capaciteit gewerkt. IN AMSTERDAM daarentegen breidt de staking in het havenbedrijf zich weer uit. Daar zijn gisterenmorgen bij het Leidsche Oranje-Nassan-Veem 40 man in staking gegaan, toen er een lichter aan de wal kwam, geladen met Amerikaansche tabak. De arbeiders verklaarden deze tabak besmet (zij zullen wel de eenigen,zijn in Nederiand Red.) en weigerden te lossen. Ook andere rantsoenen dreigen verminderd te worden Bij een ander bedrijf, waar haver moest gelost worden voor een havermoutfabriek, ging ook personeel in staking. Bij een andere reederij weigerden de arbeiders vleesch in blik over te laden. Ook dit .zal de distributie van vleesch in gevaar gaan brengen. Er hebben zich ech ter ook hier vrijwilligers gemeld. Men ziet uit deze berichten, dat niet alleen de voorziening met suiker, maar ook van andere producten in het gedrang komt. De militaire hulp. Toen het arbeidsconflict in de havens dreigde te leiden tot welhaast catastrofale gevolgen voor het geheele Nederlandsche volksleven, heeft de regeering het nood zakelijk geacht, over te gaan tot het ge bruik van militairen als werkkrachten. Voor zoover deze bewapend zijn, doen deze als versterking der politie dienst ter bescherming van de werkende arbeiders en de vrijwilligers. Een andere taak valt aan de ingezette troepen niet toe. Zij heb ben instructie, elke agressieve houding tegenover de stakers te vermijden. (Als het omgekeerd dan ook maar zoo is. Red.) De suikerpositie. Zooals bekend, is ons land in de laatste maanden voor zijn suikervoorziening ge heel aangewezen op invoer. De stakingen in de havens in Rotterdam en Amsterdam hebben er toe geleid.' dat groote hoeveel heden aangevoerde ruwe suiker niet kon den worden gelost. Ofschoon hierin de laatste week een wijziging is ingetreden, heeft de staking reeds te lang geduurd om het suikerrantsoen onverminderd te kun nen handhaven. Daarbij is inmiddels nog gekomen de staking in de Westersuiker- raffinaderjj te Amsterdam, zoodat thans van een regelmatige suikervoorziening geen sprake meer kan zijn. Men moet er dan ook rekening mede houden, dat na den loopenden bon voor loopig geen bon voor consumptiesuiker zal kunnen worden aangewezen. Het pu bliek wordt dan ook dringend aangeraden met de suiker, welke zij thans nog ter be schikking heeft, uiterst zuinig te zijn. Door den consumptiebon te laten verval len, hoopt men in staat te zijn de voorzie ning van de industrieën nog zoolang mo gelijk in stand te houden. Er bestaat dus kans, dat de voorziening van het publiek rpet jam en andere producten op den jam bon, versnaperingen e.d. voorloopig niet te zeer zal stagneeren. PROEFKONIJNEN in 's werelds grootste penincillinefabriek nabij Liverpool, waar 350 arbeiders onder wie vijftig techni sche experts, werk zaam zijn bij dc vervaardiging van het beroemde ge neesmiddel. De inspuiting met penin- cilline, waarna de tempera tuurve rhoo- ging wordt gecontro leerd. GROENTE-EXPORT NAAR DUITSCHLAND Naar wij vernemen zal er een hoeveel heid groenten naar Duitschland worden uitgevoerd tot een bedrag van anderhalf millioen pond sterling. Dit anderhalf mil- lioen deviezen wordt dan wederom in En geland besteed voor aankoop van grond stoffen voor onze industrie. EDURENDE DE LAATSTE DAGEN neemt in welingelichte kringen te Batavia het pessimisme over de kans van slagen der Nederlandsch-Indonesische onderhandelin gen op den grondslag, zooals die door minister Logemann in zijn laatste overzicht in het parlement werd aangegeven, steeds meer toe. Dit pessimisme is voornamelijk gebaseerd op inlichtingen betreffende de laatste bijeenkomst te Djokjakarta tus schen het volledige kabinet van Soekarno en Sjahrir. In deze kringen wordt thans uiting gegeven aan de vrees, dat de reis, welke Sjahrir morgen naar Djokjakarta zal ondernemen, tot het afbreken der onderhandelingen zou kunnen leiden. Het voornaamste geschilpunt schijnt te zijn: de erkenning van de republiek binnen het raam van het koninkrijk. Zelfbestuur voor de andere eilanden De Ned. Indische regeering is thans druk^ bezig met de voorbereiding van het zelfbe stuur voor verscheidene Ned Ind. gebieds- deelen. In Z u i d-C e 1 e b e s is bijv. een „Raad v. Zuid-Celebes" gevormd, met het doel een nieuwen democratischen regeerings- vorm te scheppen voor zelfbesturende land streken. Voorts worden er voorbereidin- Dr. L. J. M. BEEL. H.M. DE KONINGIN heeft aan alle speculaties een einde gemaakt en de vlie ger het aanwijzen van een formateur uitstellen tot na de Statenverkiezin gen ging ook al niet op, want de propagandastaart was te zwaar. De nieuwe formateur is een principiëele katholiek, geen opportunist, geen man van „Hoelang kan het nog zus en hoelang kan het nog zóó?" Dat heeft hij in Eind hoven bewezen, waar hij, toen er een N.S.B.-burge- meester benoemd werd, onmiddellijk ontslag nam en onder het oog van dezen tot burgervader gepromo veerden vee arts, een ad vocaten-praktijk begon, die in dienst stond van de Ne derlandsche goede zaak. Wie zijn portret ziet, zou dit op het eerste gezicht niet zeggen. Hij ziet er daarop uit als een bezonken philosoof, als een man die de problemen peilt, maar vanuit de stilte zijner wetenschap. Maar de feiten zijn anders. De korte regeeringsperiode waarin hij optrad, heeft hem en dat zegt in het kabdnet- Schermerhorn zeer veel de achting verworven van de ambtenaren van zijn departement en, wat van nog veel grooter géwicht is, hij heeft het vertrouwen gewonnen van het parle ment waarvoor hij zijn be leid uiteenzette en ver dedigde. Hij behoort tot de katho lieken, die een vervooruit- strevend sociaal-econo misch program voorstaan. De formateur is jong, erg jong zullen sommigen hoofdschuddend zeggen. Maar wij vinden dit bui tengewoon veel waard. Niet zoozeer om het feit van den jeudigen leeftijd zelf, als wel om het feit dat hij een van die jonge ren is, die niet alleen heeft geroepen om verbetering, maar die zelf méé heeft aangepakt. Daarom heeft hij ook het vertrouwen van de ouderen, een wel zeld zaam, maar daarom een des te belangrijker factor. t)e taak, die hy te ver vullen krijgt is zwaar en moeilijk. Maar zijn ver trouwen op God en zijn groot verantwoordelijk heidsgevoel geven hem de kracht om die moeilijkhe den aan te pakken en ste vig aan te pakken. Laten wij in onze gezin nen iederen dag een enkel gebedje bidden voor dezen jongen staatsman, die in de moeilijkste tijd van ons volk de zwaarste opdracht krijgt, een opdracht waar van ons volk, uw gezin uw kinderen straks de rijke en gezegende vruchten ho pen te oogsten. H. S. OP KORTE GOLF BINNENLAND. H.M. de Koningin heeft het haar toebehoorende pand aan het Korte Voor hout in Den Haag, dat voorheen door de hofhouding werd gebruikt, ter beschik king gesteld van het Centraal Bureau Oor logsslachtoffers, ten behoeve van den re- patrieeringsdienst. Naar wij vernemen, is de K.L.M. voornemens met ingang van 1 Juli a.s. een dagelijkschen vliegdienst op Bazel te ope nen. De waschbehandeling per kg. met een minimum van 6 k.g. mag nu als volgt wor den berekend: natwasch 0.27, droogtoe- slagen 0.40, mangelwasch 0.48, persop- maak 0.56, kastklaar of geheel opgemaakt 0.64. De stuktarieven zijn hiermede in overeenstemming gebracht. BUITENLAND. Op 26 Juni zal mevr. Churchill, te zamen met Attlee, admiraal King en gene raal Spaatz door de Oxford University tot doctor honoris causa gepromoveerd worden. Later zal ook de Glasgow University haar het eere-doctoraat verleenen. De Tsjechische socialistische partij zal de nieuwe volksvertegenwoordiging voor stellen, Benesj tot president van de Tsjechoslowaaksche republiek voor het le ven te benoemen. De door Amerika bezette zóne van Duitschland zal aan Engeland timmerhout leveren voor een waarde van 17 milioen dollar. Het geld zal gebruikt worden voor den invoer van voedsel in de Amerikaan sche zóne. Vijf mannen in vliegeniersuniform hebben op het vliegvëld te Milaan een driemotorig vliegtuig uit den hangar ge haald en zijn er mee in Oostelijke richting verdwenen. Maandag is te Montreal het proces te gen Fred Rose begonnen, den communisti- schen afgevaardigde in hel parlement te Ottawa, die bij de atoombomaffaire is be trokken. De Arabische hooge commissie in Palestina heeft in een nota aan den hoogen commissaris voor Palestina verklaard, dat „ieder oogenblik onlusten in Palestina kunnen uitbreken, indien de Joodsohe im migratie niet wordt stopgezet. Nadat Leonardo da Vinci's beroemde schildering, „Het Laatste Avondmaal" ge durende drie jaar achter een steenen muur, ter bescherming tegen bomaanvallen, ver borgen is geweest, is thans na deskundig onderzoek gebleken, dat het fresco zeer weinig heeft geleden. De Sovjet-Unie heeft besloten, geen troepen naar Londen te sturen ter gele genheid „van de Britsche overwinningspa rade op 8 Juni a^>. De Britsche onderminis ter van buitenlandsche zaken, McNeil, gaf voor deze beslissing der U.S.S.R. geen re denen op. Tweeduizend Londensche stuwadoors zijn in staking gegaan, omdat zij geen af stand willen doen van hei recht om hun zoons te benoemen. gen getroffen voor een federatie van dc zeven meest belangrijke gemeenschappen met een wetgevend lichaam. Bovendien hebben kleinere gebieden het initiatief ge nomen in groepen samen te werken. In„dfv.Mina,hSf'^de No°rdel«ke Punt I looft, maar dan herhaalt zich de vraag deste van Celebes, wordt thans een voorberei- I tlpmmpnrfpr. v7ip hPtpaH H.t „i, ,„.iu denden %aad gevormd, bestaande uit 18 In- Waar komt het geld vandaan gemaakt door affiches en anderszins, nagaan, dan moeten wij bekennen, dat de propaganda van de Katholieke Volkspartij het minste ;ndruk heeft gemaakt Ze was vrij tam, heelemaal niet overdadig, eerder te bescheiden, de affiches waren klein en onduidelijk, om van h?t gepleegde plagiaat van een Amerikaansch blad maar niet eens te spreken. De propaganda van de Partij van de Arbeid was in dat opzicht beter, zé ker ook visueel. Bij de Partij van de Vrij heid proefde je de smaak van het geld, daar behoefde niet op kosten te worden gekeken. De communistische propaganda was vooral door haar omvangrijkheid verbluffend. De vraag dringt zich hoe, langer hoe meer op: wie betaalt dit alles en waar komt het geld vandaan? Van den aanvang af bezit de communisti sche Partij een van de grootste dagbladen van Nederland. Zij beschikte blijkbaar ook t van het eerste begin af over enorme papier- voorraden. Maanden- en maandenlang voert zij via verschillende mantelorganisaties sta kingsacties, die enorme bedragen moeten kosten. En nu klinkt het wel heel erg on waarschijnlijk om te willen beweren, dat dit alles door de communisten zelf wordt opgebracht. Er is wel niemand die dat ge- donesiërs, 2 Nederlanders en één Chinees. Op grond van een bestuursontwerp voor de Molukken, dat thans gereed is, zul len deze eilanden verdeeld worden in twee hoofdgroepen: De Zuidelijke Molukken, w.o. de eilan den Aimbon, Ceram en Boeroe, en de Noor delijke Molukken, waartoe o.a. Halroa- heira zal behooren. Tot welken vonm van samenwerking zal worden besloten, hangt geheel af van den wil der bevolking. Voor de eilanden Timor, Flores en Soemba zullen federaties van zelfbe- sturepde landschappen worden voorbereid, waarm elk landschap vertegenwoordigd zal zyn. Op B o r n eo zijn, in overeenstemming met een reeds lang bestaand plan, de vroe gere Zuider- en Oosterafdeelingen ge splitst. De Oosterafdeeling bestaat grooten- deels uit zelfbesturende landschappen w.o. Koetei en Boeloengan. De Zuiderafdeeling klemmender: V/ie betaalt dat, uit welke duistere bron komt het geld vandaan? ressorteert bijna rechtstreeks onder de Ne- derlandsch-Indische regeering en er zal een raad, gekozen door de bevolking, worden ingericht. De zelfstandige bestuursorganen van West-Borneo zullen een federatie vormen, waarvan het gebied, dat rechtstreeks on der de Nederlandsoh-Indische regeering staat, eveneens deel kan uitmaken op grond van een speciale constructie, mogelijk gemaakt door een regeeringsbesluit Op Bali zal elk der acht vorstendom men een raad vormen. Deze acht raden zul len worden overkoepeld door oen Balinee- sche federatie, welke zorg zal dragen voor de belangen van het geheele eiland. Na de besprekingen, die kort geleden hebben plaats gehad in het „Lombokcon gres" zal een raad van Lombok worden ingesteld. Felle aanval op Anglo-Amerik. politiek Molotof heeft op een perconferentie te Moskou het Russische standpunt uiteenge zet, ingenomen tijdens de conferentie te Parijs Volgens hem probee'rden zekere Leidsch Tribunaal In de hedenmorgen gehouden zitting van het Leidsch Tribunaal onder praesidium van mr- v. d. Kamip, werden de volgende uitspraken gedaan. N. Fros, te Voorschoten, werd veroor deeld tot interneering voor den tijd van 2 jaar, eindigend 5 Mei 1947, ontzegging van het kiesrecht en kiesbevoegdheid en het ontzeggen van het recht tot het beklee- den van openbare functies. Mej. M. E. v. Steyn, te Leiden, internee ring voor den tyd van 3 maanden, met ont zetting van het kiesrecht en kiesbevoegd- baarheid.. Deze verd. was niet geïnter neerd geweest en werd onmiddellijk in be waring gesteld. B. J. Kluit, te Noordwijk, interneering voor den tijd van 3 jaar, eindigend op 5 Mei 1948, voorts met dezelfde voorwaar den als onder 1 en verbeurdverklaring van zyn vermogen voor zoover betreft rijn on roerende goederen en zijn radiotoestel. J. v. Mild, te Alphen aan den Rijn, in terneering voor den tijd van 1 jaar en 3 mnd., eindigend 7 Aug 1946, en ontzetting uit het kiesrecht. D. Vonk, te Leiden: interneering voor den tijd van 2 jaar, eindigend 7 Mei 1947, ontzetting kiesrecht, verbeurdverklaring van zijn vermogen met inbegrip van wat later achterhaald mocht worden. A. v. Gent, te Leiden, interneering voor den tyd reeds in bewaring doorgebracht, ontzetting van het kiesrecht en het dienen by de gewapende macht. Verd. werd on middellijk in vrijheid gesteld. Mej. M. M. Kop, te Oegstgeest, ontzet ting van het recht om te kiezen of verkies baarheid. C. Laros, te Alphen, ontzetting van het kiesrecht en gekozen te worden. P. J. Rovers, te Katwijk, interneering voor den tijd van 1 jaar en 6 mnd., eindi gend 28 Dec. 1946, ontzetting van het kies recht en benoembaarheid, verbeurdverkla ring van zyn huis aan de Groote Steeg te Katwijk en zijn radiotoestel Chr. E. D. v- Helsdingen, te Alphen aan den Rijn, interneering voor den tyd reeds in bewaring doorgebracht en ontzegging van het kiesrecht. Verd. werd onmiddellijk in vrijheid gesteld. mogendheden haar wil aan anderen op te leggen. (Dat doet Rusland nooit! Denkt er niet aan! Red Sommige Amerikaan sche kringen wilden met medewerking van Engeland een wereldomvattende keten van lucht- en vlootbases vormen. „Er zyn zekere kringen, die er op uit zijn, de sa menwerking tusschen de geallieerden le verstoren en een sfeer van ruzie in dc con ferentiezaal te scheppen". (Rusland doet dat nooit! Loopt er liever uit. Red.). De Sowjet-Russische delegatie was niet genegen met het vredesverdrag tc begin nen, alvorens de noodige preliminaire over eenkomsten t.a.v. het ontwerp van de ver dragen tot stand gekomen waren. Er zijn enkele positieve resultaten bereikt in het ontwerpen der vredesverdragen met Ita lië, Bulgarije, Roemenië, Hongarije en Fin land. De ontwerpen der vredesverdragen met Bulgarije, Roemenië, Hongarije en Fin land kunnen in beginsel als voltooid be schouwd worden. Wat het vredesverdrag met tlalië be treft, is het voornaamste geschilpunt gele gen in de vraagstukken van herstelbetalin gen, de voormalige Italiaansche koloniën en de Italiaansch-Joego-Slavische grens bij Triëst en Istrië. Dit is niet voor het eerst, dat wij ons tegenover landen geplaatst vinden (Enge land en Amerika), die, wijl zij zelf niet van invasie te lijden hebben gehad, het vraag stuk uit een ander gezichtspunt dan de Sowjet-Unie beschouwen. Het is niet moge lijk het lijden en de verliezen van ons volk met een paar woorden af te handelen en tegelijk de herstelbetalingen zoo maar te vergeten, zeide Molotof. Wat de Italiaansche koloniën betreft, heeft de Sovjet-Unie haar eischen geheei opgegeven. „In buitenlandsche kringen", zoo besloot Molotof, „is er een strooming, die de Sov jet-Unie van haar*voorname plaats die haar rechtens toekomt, wil verstooten' Der gelijke acties, die alleen door bekrompen reactionnairen op touw gezet kunnen wor den, zijn tot mislukking gedoemd". X— 170 MILLIOEN MARK VOOR PUINOPRUIMEN. De aan de geallieerde Kommandantur voorgelegde Berlynsche begrooting voor opruiming van liet puin en voor den op bouw in 1946 bedraagt 170 millioen R.M. Hierbij komt nog 30 millioen van hetgeen uit het boekjaar 1945 is overgeschoten. X— WEERSVERWACHTING tot Woensdagavond. Bewolkt weer met plaatselijk enkele buien, hier en daar vergezelcW an onweer. Wind uit Zuidelijke pr1 koeler.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 1