OMGEVING ALPHEN AAN DEN RIJN L.T.B. Onder voorzitterschap van den heer Jac. Boere vergaderde de L.T.B. De leden waren bijna voltallig aanwezig. De vergadering besloot haar medewerking te verleenen aan den te Alphen aan den Rijn te organiseeren kaasdag, gelijktijdig met den fokveedag. Besloten werd tot deelname aan den bedrijfsvoorlichtingsdienst te Zoe- terwoude. Met alg. st. werd goedgekeurd het voorstel van het bestuur, om deel te nemen aan het te vormen T.B.C.-fonds voor leden (en gezinsleden) van den land- en tuinbouw. Breedvoerig werd Van gedach ten gewisseld over den melkprijs. Bij de bespreking van het arbeidscon tract kreeg het bestuur richtlijnen volgens welke het te handelen zal hebben op de bij. eenkomst van de landarbeiders. Dit vlot nog niet heel erg, waarvan de oorzaak moet worden gevonden in de houding van de regeering, welke alle boeren blijkbaar erg heeft teleurgesteld. V.Z.K. In de jaarvergadering van de ver. tot bestriding van ziektekosten wer den de aftredende bestuursleden mevr. C KlaverweijdenBlonk en de heeren A. Veenhuijsen en C. J. Winninghoff herko zen en in de vacature van den heer P. Wassenaar voorzien door de benoeming van den heer J. Stuurman. Het verslag van den penningmeester sprak van een gunstige po sitie. Tot leden van de kascommissie 1946 werden benoemd de heeren dr. ir. H. G. Bos, M. Karsemeijer, te Alphen aan den Rijn, en de heer H. de Ryk, te Boskoop. De arbitra gecommissie is samengesteld uit de heeren N. J. Verklei, A. P. Stuijvenberg, te Al phen en L. Erkelens, te Boskoop, Percentage vergoedingen gehandhaafd. Stichting 19401945. Ten bate van de Stichting 19401945, welke de materieele verzorging beoogt van de nagelaten be trekkingen van de Nederlandsche verzet- ètrijders, werd deze week alhier, in het „Luxor"-bioscoop, tweemaal een nacht voorstelling gegeven van de Deensche ver- zetfilm ,,De Roode Aarde" van Bodil Ip- sen en Lau Lauritzen. Beide keeren was de zaal uitverkocht. De heer W. M. Vos wek te op om de stichting te steunen. De heer A. Hofland declameerde op aangrijpende wijze enkele verzetverzen ter inleiding. Begin Juli zal deze film nogmaals wor den vertoond. Groene Kruis. In de ledenvergadering van „Het Groene Kruis" werd in $e be staande bestuursvacature voorzien door de benoeming van Zuster C. Broekhuizen en van den heer G v. Staalduinen. Mededee- ling werd gedaan over de oprichting van een bemiddelingsbureau voor kraamhulp. Burgerlijke Stand. Geboren: Evert Dilo- vardus, z. v. W. Kruijswijk en M. Doel: man; Rinze, z. v. G. Turkenburg en S. R. T. M. de Groot; Stijntje Janneke Nicoline, d. v. W. Ketel en E. J. Graafland; Anna Petronella. d. v. A. Bogaard en J. Mole naar; Clara Mathilda, d. v. A. van 't Hoff en B. van Arkel; Theodorus Maria, z. v. E. A van Egmond en E. Dongelmans; Jannie Wilhelmina, d. v. C. van Randeraat en M. van Leeuwen; Cornelia, d. v. P. A. van Ballegooijen en A. Kom; Ermpje, d. v. C. Bruijnes en G. Bos; Leendert, z.'v. C. Rodenburg en M. P. de Jong; Jan An dries, z. v. J. Broer en T. Tegelaar; Gerard Jan, z. V. G. J. Koolhaas en H. N. Bakker (wo nende te Barneveld); Elisabeth Johanna Hazerina, d. v. C. Vonk en M. Nagtegaal; Jacob, z. v. C. J. Eikelenboom en J. J. Baart; Hendrik, z. v. P. van Heijningen. en H. den Hoed; Clasina, d. van H. Bos en S. de Groot (geboren te Leiden); Arie Johan nes, z. v. A. J. Castelein en J. Brugman (geboren te Leiden). Ondertrouwd: C. G. M. van der Sandt 30 j. en C. W. Zirkzee 29 j.; J. A. Krijgs man 28 j. en N. M. Barbara 25 j. te Berkel en Rodenrijs; A. Domburg 18 j. te Bode graven en T. van Harselaar 28 j.; P. Vonk 53 j. en Aafje J. v. Vloten 47 j.; C. van Soest 32 j. en B. J. Lok 23 j.; Z. Goedhart 23 j. en W. H. van Wilgen 20 j.; W. v. d. Velden 30 j. te Boskoop en H. M. Zoete- meijer 25 j.; A. C. de Jong 34 j. te Lin- schoten en H. Blaauw 31 j. Getrouwd: J. van der Velden 28 j. en G. L, Hoekstein 25 j.; P. van Rijn 36 j. en N. v. Veen 30 j. te Leimuiden; A. Houtman 25 j. en J. v. d. Akker 25 j.; H. Roest 39 j. te Haskerland en M. J. Lammers 43 j. Overleden; N. Reijneker 44 j. geh. met P. Zuidam: W. Moerman 74 j.. geh. met G. C. Overdijkink; J. v. Zomeren. 79 j. we duwe van C. Hoogeveen; W. Vrijlandt 68 j. gehuwd met Harm Wink. HAZERSWOUDE Ontwikkeling. Voor het examen van de Ontw. cursus Hazerswoude-Groenen- dijk 1945/46 zijn geslaagd C. J. Verkley, N. J. C. Koot, N. P. de'Jong, G. de Jong, C. B. M. de Jong, P. S. v. d. Voort, Th. Verkley, Fr. Uljee, A. J. de Jong, A. W. van Schie, J. C. Jansen, J. L. A. Borst, C. P. L. de Jong, H. E. van Niekerk, J. Wesselingh, J. Verkley, H. J. P. de Bra bander, J. F. v. d. Voort en M. v. d. Ploeg! Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Maria J., d. v. M. J. Kompier en van M. C. Heemskerk; Gemma Maria Theresia, d. v. J. L. van Bennekom en van L. M. Odijk; Wilhelmina Alida, d. v. A. de Kort en van G. van Zwieten; Willem Arie, z. v. P. J. van der Spek en van P. Hirschman; Ge- rardus Jozeph Adrianus, z. v. J. van den Berg en van S. Jarzabek. Getrouwd: C. O. Helmus en A. van Eg- inond; H. van oer. Berg en G. Kleijn; J. de Bruijn en A. Bakhuizen. Overleden: Martijtje Voorwinden, oud 51 j.; Gerrit Helling oud 82 j. KATWIJK Burg. Stand. Geboren: Hendrik Wil lem, z. v. H. W de Mooy en A. J. Mod derkolk; Maria Martha Anna, d. v. J. N. Kerkvliet en W. Remmelzwaal; Cornelia Jannetje, d. v. A. Hasenoot en W. Vlie land; IJsbrand, z. v. J. v. Duyn in A. v. Dijk; Petronella Cornelia, d. v. P. C. Pries ter en P. v. Gaaien; Reine, d. v. J. Harte- veld en T. v d, Does; Cornelia, d. v. G. v. Duyn en. K Jonker; Leonardus Appolo- nius, z. v. L. A. Kreft en'J. v. d. Meij; Arie, z. v. W. J. Zuyderduyn en J. v. d. Plas; Gerard, z. v. C. A. v. d. Gugten en M, Vooys; Margaretha Neeltje, d. v. M. C. Bol en N. Noppen; Grietje, d. v. J. Hus en G. Meijvogel. Ondertrouwd: L. Berkheij en J. M. v. Halewijn; L. Hoek en A. v. Duyn; J. dc Vreugd en A. v. Rijn; H. v. Klaveren en C. Houwer; N. Houwer en L. de Ruyter- P. H. v. d. Valk en M. A. C. Fennes; T.' Guyt en J. E. Wassenaar. Getrouwd: J. C. Berkheij en W. v. Duin; C. Bol en N. Durieux; P. Zuyderduyn en J. Guyt; M. v. Duyn en C. v. d. Plas; J. v. d. Plas en C. de Vreugd. Overleden: N. v. d. Plas. 41 j.; A. W. Guyt, 4 mnd.; H. de Reus, 79 j. LISSE Kath. Volkspartij. De adviescommissie heeft voor de a.s. verkiezing van gemeente raadsleden geadviseerd de heeren: J. P. de Koning; J. W. A. Lefeber; G. J. Randsdorp; J. Kortekaas; F. J. van Kesteren; A. J. Mes man; Jac. van Dijk; J. G. Siebelt en H. J. de Bruin. De overige candidaten komen op lijst voor de groslijst in alphabetische volg orde voor. NIEUWKOOP Burg. Stand. Geboren: Leonardus Wil helmus Jozef z. van F. Sanders en H. J. Hoogenboom; Catharina Margaretha d. v. N. D. Zwart en M. v. Rooyen; Petrus An- tonius Adrianus z. v. N. J. Hoogerwerf en C. M. G. de Greef; Otto Maria d. v: G. J. Balvert en M. J. Steenbeek; Catharina Cor nelia Maria d- v. A. Balvert en J. H. Ver- meij; Geertruida d. v. J. Geus en C. Riet kerk; Conny Irene en Maria Beatrix doch ters van L. P: Stoppelenburg en A. Zaal; Lydia Anja d. v. C. H. Conrad en J. B. Knook; Trijntje d. v. W. F. Kesting en T. van Leeuwen; Jan z. v. J. H- v. Bemmel en J. v. d. Bosch; Joannes Adrianus Maria z. v. W. Mourits en A C. Verdam; Herman Jacobus Mattheus z. v. Th. J. F. Theunisse en H. A. M. Bots. Ondertrouwd: Pieterke Ritsema 61 j. en Dirk Blom 66 j. te Kockengen; Nicolaas Bartels 23 j. te Uithoorn en Johanna Twaalfhoven 23 j. Getrouwd: Johannes van der Weyden 23 j. en Dieuwertje Wijfje 24 j. uit Ter Aar. Overleden: Johannes Kok 44 j. NOORDWfjK GEMEENTERAAD. Vrijdagavond kwam de gemeenteraad bij een onder voorzitterschap van den loco- burgemeester. mr. Punt. Afwezig met ken nisgeving J. Plug en A. Barnhoorn. Het voorstel wijziging alg. politie verord. inzake aanmelding logeergasten, waaide nog al heel wat stof op. De heer Urlus vond het onnoodig om de hotel- en pensionhouders te belasten met nog meerdere voorschriften, want in deze zijn reeds Rijksvoorschriften na te komen, terwijl ook de Horeca en Ka mer van Koophandel hierin regelend op treden. Spr. zou gaarne zien, dat in deze eerst V.V.V. zou geraadpleegd worden. De voorz. deelde mede, dat hij met V.V.V. reeds een onderhoud gehad had met 'een bevredi gend verloop. Van toezegging dat zoo noo dig een en ander soepel zal worden toege past, en na het seizoen deze voorschriften nog eens nader zullen worden getoest aan de ondervinding, gaf de Raad zijn goedkeu ring aap deze wijzigingen. Punt 4 der agenda, voorstel tot het aan gaan van een overeenkomst met de ge meente Leiden voor de gaslevering, moest tot de volgende vergadering worden uitge steld. De heer Urlus verzocht, aan hotel- en pensionhouders meer gas en electrisch te verstrekken. De voorzitter adviseerde zich voor zulke gevallen tot B. en W. te wenden, zoo mogelijk zal dan een oplossing worden gezocht. De vaststelling van het wederopbouwplan voor deze gemeente bracht heel wat besprekingen. O.a. werd naarvoren gebracht, dat ondanks de radi cale verdwijning van de moffen muur aan de Boulevard, men ter hoogte van Pension Hollander daar weer een copie had neer geplaatst dit tot ergernis van omwonenden, maar ook van de andere ingezetenen. De afritten naar het strand zullen nu worden aangebracht bij het Palace Hotel en bij de Vuurtoren. Overwogen wordt om in de om geving der Vuurtoren een nieuw gebouwtje te plaatsen voor de reddingboot. De voorz. deelde inzake wederopbouw mede, dat dit plan voor Noordwijk geraamd wordt op 6 millioen. In de rondvraag kwam nog ter bespreking het vrije strand voor het baden der inwoners, een groetere bezetting bij de brandweer waarbij het jongere element moet worden ingeschakeld, een betonnen brug in het Langeveld bij de Amsterdam- sche Waterleiding, verbetering van strand opgangen in de Zuid, vakkleeding voor het personeel der gasfabriek, verbeteringen in bestratingen, waarbij de voorz. royaal was met toezegging vodt overweging. Hierna besloten zitting. Jan Zwanenburg. Is de rechtstreeksche verbinding per tram van Noordwijk naar Leiden 6 Mei 1.1. tpt stand gekomen, thans kan ook het wegvervoer van den beroemden Jan Zwanenbrug gebruik maken, zoodat omrijden over Katwijk niet meer noodig is. NOORDWIJKERHOUT 50-jarig professiefeest. Onder groote belangstelling vierde de Eerw. Zuster Wil- helmien, secretareses van de Psychiatrische Inrichting ..Sancta Maria" alhier, haar gou den professiefeest. De muziekvereeniging „St. Jeanne d'Arc" en „De Harpe Davids" brachten haar een serenade. Hoogeveensche polder. Op de inge landen-verg. van den Hoogeveenschen polder bleek, dat de rekening sloot met aan inkomsten een bedrag van 7304,76, uitgaven ƒ6426,01, batig saldo ƒ878,75. De begrooting werd aan inkomsten en uitga ven vastgesteld op 6707,88. Onvoorziene uitgaven f 497,68. Daarna kwam aan de orde een voorstel van het bestuur om uit voering te geven aan art. 5 v. d. keur van den polder inzake het op breedte en diep te houden van de scheidingsslooten. Na veel discussies werd tenslotte besloten dat alleen diè sloten verbreed en uitgediept zullen worden waar het dringend voor noodig is. Noordzijderpolder. Tot lid van het pol derbestuur van den Noordzijderpolder werd met alg. st. herkozen de heer D. Wasse raar, uit Noordwijk. De rekening werd vastgesteld op inkomsten 3700 36, uitga ven 1203.78, batig slot 2496.58. De be grooting werd vastgesteld op 3744.48; voor het bijzonder beheer ink. en uitgaven tot een gelijk bedrag van ƒ3103.60. Voetbal klokkenfonds. Zondag 26 Mei des namiddags 2.30 uur zal op het voet balterrein van V.V S.B. een wedstrijd ge houden worden tiilschen V.V.S.B. I en S. J C. I ten bate van het klokkenfonds van de St Jozefparochie, welke wedstrijd op geluisterd zal worden door muziek van de harmonie .,St. Jeanne d'Arc". OUD-ADE Volksbond. Men verzoekt ons de leden van den R. K. Volksbond nog even te herinneren aan de vergadering, welke a.s. Maandagavond om 8 uur gehouden zal worden in café „Klein Rustoord". WASSENAAR Tuinbouwvereen, In de vergadering der Tuinbouw Ver. „Wassenaar en Omstre ken" werd besloten tot het stichten van een spaarfonds voor een buitenlandsche excursie en voorts werden besprekingen gehouden over dag en avondexcursie. Een eerste prijs werd toegekend aan den heer Ruitenbeek voor 3 bloeiende heestertak- ken. „Ziekenzorg". Uit het jaarverslag van de vereen. „Ziekenzorg" bleek, dat er in 1945 een ledenaantal was van 2714. De zuster legden 6942 huisbezoeken af, 1477 artikelen werden uitgeleend en 267 stuks linnengoed. Dg penningmeester boekte een batig saldo van 386.26. Herkozen werden mevr. Overvoorde en Mr. Sille- volt. Besloten werd de contributie te ver- hoogen tot 4.80. Personalia. De inspecteur van Politie le kl„ de heer A Fogteloo, is met ingang van 1 Juni benoemd tot majoor bij de Rijkspolitie in het district Leeuwarden. Tevens is met ingang van 1 Juni de in specteur van Politie alhier, de heer A. v. Damme, benoemd tot hoofdinspecteur te Vlaardingen. ZEVENHOVEN Jubileum Pastoor J. P. Doeswijk. Woensdagmiddag was gewijd aan de Kin- derhulde voor den jubileerenden Herder. Nadat de kinderen een feestlied hadden ge zongen werd de bijeenkomst geopend door het hoofd der school, W. Kerkhoven. Deze wees er op dat de kinderen gaarne na hun gebed bij de algemeene H. Communie des mfrgens, ook nog openlijk in zang en spel hun dankbaarheid wilden uiten voor alles, wat de Pastoor voor hen had gedaan. Eerst werd bij monde van een der kinde ren het cadeau aangeboden; een som gelds' als grondslag voor aankoop van de Kath. Encyclopaedic. Ook de gezamenlijke mis dienaars boden in een toepasselijk liedje hun geurig rookoffer aan. Daarna volgden verschillende spelletjes, waarbij van klein tot groot de kinderen van hun kunnen blijk gaven. De zaal was tot in de uiterste hoe ken bezet, daar, behalve de ouders, ook an deren hun belangstelling toonden. De kin deren kregen telkens een dankbaar applaus, een bewijs hoe de stukjes in de smaak vie len. De Z.E.Heer Pastoor bedankte Nin zijn slotwoord het onderwijzend personeel voor de goede zorgen aan het instudeeren be steed, daarna de kinderen voor hun ca- deaux en voor de mooie middag, die ze hem hadden geboden. Hij wilde nu ook de kin deren iets teruggeven en wel in de vorm van een middag waarin een goochelaar zou optreden. Dit is Donderdagmiddag gebeurd. De kinderen hebben genoten, waren soms uitbundig, maar ook vaak erg stil, als ze niet begrepen, waar al die doeken etc. uit een hoed werden getooverd. Het hóófd der school bedankte den Pastoor namens de kin deren voor de prettige middag. 's Avonds was het feest voor de gehuw den. De Pastoor had de GebrS. Tromp uit A'dam genoodigd om op te treden. Deze heeren hebben met hun ijverigen pianist de aanwezigen doen schateren van het lachen met hun liedjes en grappige verhalen. Het was gezonde humor zonder wrange bij smaak. Gepaste vroolijkheid die de men- schen lang zal bijblijven. Het slotwoord van den Herder zelf, was dan ook, dat Z.E. schor geworden van het lachen, om grappen zoo fatsoenlijk dat niet alleen een Pastoor, maar zelfs de Paus aan wezig had kunnen zijn. Vrijdagavond komt hetzelfde trio voor de ongehuwden optreden, die dus zeker ook een prettige avond wacht. Zoo heeft Zevenhoven met hun Pastoor het Zilveren Priesterfeest gevierd. STADSNIEUWS AMBTSAANVAARDING PROF. DR. E. HAVINGA. Gistermiddag heeft prof. dr. Having abe noemd tot hoogleeraar aan de universiteit alhier om onderwijs te geven in de orga nische scheikunde, zijn ambt aanvaard met het houden van een inaugureele rede over: „Kennis én begrip in de organische che mie". Dr. E. Havinga, 7 Mei 1909 geboren, stu deerde aan de universiteit te Utrecht en promoveerde aldaar in 1939 op een proef schrift, getiteld: „Monomoneculaire lagen". Voor zijn benoeming hier ter stede was hij conservator bij de medisch veterinaire chemie aan de universiteit te Utrecht. DE A.S. GEMEENTERAADS VERKIEZING. De leden van de afd. Leiden van de Katholieke Volkspartij (zij, die vóór 1 Maart 1946 lid zijn) zijn morgen in de ge legenheid, om te stemmen ter samenstel ling van de candidatenlijst der Kath. Volkspartij voor de a.s. Gemeenteraads verkiezing. De leden hebben daarvoor een oproepingskaart ontvangen, die zij moeten meebrengen, als zij op één der daarop ver melde stembureaux willen gaan stemmen, ter inwisseling van een stembiljet. Zij die accoord gaan met het advies, uitgebracht door een door de ledenvergadering be noemd adviescommissie, hebben niets an ders te doen dan één hokje zwart te ma ken. Zij die van het advies willen afwij ken, moeten achter de door hen gewilde candidaten een cijfer zetten van 1 tot en met 8: een 1 achter den candidaat, dien men als no. 1 wil, enz. Volgende week worden de zes volgende candidaten gekozen. „KONINGINNEDAG". De secretaris van de vereeniging „Ko ninginnedag" schrijft ons: Nog slechts enkele maanden scheiden ons van den 31sten Augustus, den ver jaardag van H.M. de Koningin. Vooral voor de kinderen, die in de bezettingsjaren nim mer een openbare herdenking van dien heug'lijken dag konden meevieren, zal de komende Koninklijke verjaardag een dag van spel en sport, van vreugde en feest moeten zijn. Maar ook voor de anderen gaat, volgens goede oude traditie, deze dag allerminst onopgemerkt voorbij. Kon er in het vorige jaar, orfdanks den korten tijd van voorbereiding, reeds door onze vereeniging een programma worden sa mengesteld. dat „elck wat wils" geboden heeft, dit jaar dient dit zeker niet minder te zijn. Kortom, nu deze groote dag door ons geheele Nederlandsche volk weer in openbaarheid en met vreugde in aller har ten, door openlijk vertoon en met blijde feestelijkheid kan worden gevierd, nu vraagt de vereeniging „Koninginnedag" aan allen, die van goeden wil zijn, om als WAARDE VRIENDEN. Het ligt in de bedoeling van het Bonds- bestuur, om voor de nabestaanden en fa milieleden van onze adviseurs, bestuur ders en leden, die in den oorlog gevallen zijn, een herinneringsplaat te doen vervaar digen. Het bedoelt hier dus diegenen, die het zij op het slagveld als militair, hetzij bij de binnenlandsche strijdkrachten, hetzij wegens den arbeidsinzet bij bombarde menten, heftij door hun werk in de ille galiteit gevallen zijn en adviseur of lid van onze beweging waren. In verband met het vaststellen van de oplaag, is het nood zakelijk, dat wij zoo spoedig mogelijk een opgaaf krijgen van de namen der geval len strijders uit onze stad, vergezeld van hun adres, aan wie een exemplaar van deze plaat moet worden gezonden. De plaat zelf moet gezien worden als een herinnering aan hun trouw lidmaatschap of adviseurschap van onze beweging, maar ook als een posthume hulde van de Ne derlandsche Katholieke Arbeidersbewe ging voor hetgeen deze strijders in het be lang van land en volk hebben gedaan en voor het groote offer, dat zij daarbij heb ben gebracht. Het Bondsbestuur ver trouwt, dat deze actie uw volledige in stemming zal hebben en dat u ons zoo spoe dig mogelijk de gevraagde opgave wilt doen toekomen. De oplaag wordt uiteraard vastgesteld aan de hand van de binnengekomen aan vragen, zoodat het aanbeveling verdient daarmee niet te lang te wachten, daar uiterlijk 1 Juni de gevraagde opgave in Utrecht op het Bondsbureau worden ver wacht. Met vriendelijke groeten, namens het be stuur van de Katholieke Arbeidersbewe ging Afd. Leiden J, v. PIJEN, Voorzitter. P. FELTEN, Secretaris. lid haar rijen te komen versterken. Velen van u, die dit leest, zijn reeds lid van onze vereeniging. Vele van uw kennis sen, die nu nog geen lid zijn, kunnen door u tot lid' worden gemaakt. Wij 'doen daarom hiermede een beroep op allen, die een gepaste viering van den 31 sten Augustus toejuichen, om leden te winnen voor of lid te worden van de Leidsche vereeniging „Koninginnedag". Minimum-contributie slechts ƒ1.per jaar. Geeft u op aan de volgende adressen: Kantoor Leidsche Duinwater Mij., Sta tionsweg 12, tel. 21245 Fa. Berdard, Breestraat 55, tel. 20479. FEDERATIE VAN BUURTVEREENIGINGEN. In het voormalige R.K. Mil. Tehuis aan de Mare hield de Federatie van Buurt verenigingen gisteravond een vergade ring, waarin o.m. een definitief bestuur is gekozen. De voorzitter, de heer J. Pol- mann, heeft er in zijn openingswoord op gewezen, dat reeds verschillende instan ties met de federatie contact hebben ge zocht. Ook het gemeentebestuur heeft reeds meerdere malen blijk gegeven de adviezen en samenwerking der federatie op prijs te stellen. Voorts deed spr. nog mededeeling. dat 2538 kinderen de bios coopvoorstellingen der federatie op 4 Mei hebben bezocht. In de hierop volgende bestuursverkiezing werden tot bestuurs leden gekozen de heeren J. M. Silvester, W. van Rumpt, J. J. Roozen, J. van Har- teveld, P. Breddels en mevr. E. M. Chau- dron. Als voorzitter blijft optreden de heer J Polmann. In de commissie voor het ontwerpen van Statuten en Huish. reglement werden gekozén de heeren H. M. Verhulst, N. Timmermans en S. Flat- teel. Op een verzoek van de Ver. Koninginne-' dag om met 31 Augustus aan de feestvie ring mede te werken, werd in principe besloten. Ook aan de samenwerking met het bestuur der Vijf Mei-vereeniging werd nog herinnerd. Er heeft zich een nieuwe buurtver- eeniging gevormd in de Vogelenwijk. Het bestuur is als volgt samengesteld: Th. Bra- nelt, voorz., W. Kanbier, secr., Leeuwerik straat 51, mevr. M. J. Kiel, 2e secr.esse, N. Dofferhoff, penn., mevr. C. H. Hendrik- sen, 2e -penn.esse, H. L. Meyers en H T. Miggels, commissarissen. E.H.B.O.-examens Leidsch Brandweer corps. Volgens ministerieel besluit moe ten de leden van een beroeps-brandweer corps in het bezit zijn van een E.H.B.O.- diploma. De commandant van het Leidsche corps, de heer Flameling, heeft deze zaak dadelijk goed aangepakt; hij stelde zich n.l. in verbinding met het bestuur der Eerste Leidsche E H.B.O.-Brigade en onder auspi ciën van deze vereeniging en onder lei ding van dr. Teeuwen als docent, werden de brandweermannen voor het E.H.B.O.- diploma opgeleid. Het resultaat is, dat alle deelnemers aan den cursus geslaagd zijn. Zeer zeker een mooi succes, dat bewijst, dat de leden van het brandweercorps ernst met deze zaak gemaakt hebben. Hieronder de namen der geslaagden: J. de Best, J. Boer, J. C- den Braasem, J. v. d. Broek, J. J Crama, J. Dirkse, J. de Geus, A. Geskus, C. A. J. Godthelp, J. C. van Haaster, G. Harkink. M. Hermans, J. Hes, Chr v. d. Holst, A. Jansen, J. H. Keihout, B- Klaazen, J. v. d. Kraan, D. J Mlere- met, A. v. d. Most, C. E. v. Nierop, M. v, d. Pompe, F. Penseel, J. N. v. d. Reyden, G. E. Rietkerk, J. v. d. Steen, WyJ Stok- kel, Waanders, H- Zwart. Ver. van Postzegelverzamelaars. Deze vereeniging vergaderde gisteravond in Li berty onder leiding van den heer Ensing, die zijn voldoening over dc groote belang stelling uitte. Na het openingswoord en de afhandeling van de gebruikelijke agenda punten deelde de voorzitter mede, dat de nieuwtjesdienst groote belangstelling der leden heeft Dc dienst eischt echter veel werk, waarvoor spr. daarbij hulp vroeg. Deze werd door den heer Bleekstein Jr. toe gezegd. Aan den heer Bazelmans werd als inzender var> het 1000ste ruilboekje een premie met gelukwensch uitgereikt. De voorz. deelde voorts mede, dat van een be zoek aan de exposities van het Ned. Post- museum voorloopig nog niets kan komen. Voor de bibliotheek der ver. werd een nieuw werk aangeschaft. Na de gehouden veiling deelde de voorz. mede, dat door den heer Kraayenbrinck eenige catalogie waren aangeboden, welke onder dank werden geaccepteerd. In Octo ber zal een tentoonstelling worden gehou den van stukken, ingezonden door jeug dige verzamelaars. Het bestuur heeft een bedrag voor prijzen uitgetrokken, terwijl de voorz. de leden opwekte daarvoor even eens prijzen beschikbaar te stellen. De groote verloting, welke hierna volgde, nam veel tijd in beslag. Hierna volgde sluiting. ZWEMCLUB VOOR R.K. DAMES EN' MEISJES. Om bij de zwemsport zooveel mogelijk ieder gevagr voor ziel,en lichaam af te wenden, heeft de Katholieke Actie Jonge Vrouwen van de parochie Hantebrug in sa menwerking met de parochies H. Petrus (Kamerlingh Onneslaan en H. Leonardus (Haagweg) en met de parochie van Oegst- geest voor het a s. seizoen, iederen Donder dagavond van 68 uur, de zwemgelegen- heid „Poelmeer" te Oegstgeest afgehuurd voor alle R.K- dames en meisjes van 12 jaar en ouder. Van 6 Juni tot 5 September maakt deze R.K. Zwemclub gebruik van „Poelmeer", daarna van „De Overdekte" in de Haarlemmerstraat, die ook reeds is toegezegd, steeds eiken Donderdagavond. Entréegeld. A. Zij, die 17 jaar zijn en ouder, betalen ƒ0.40 inleggeld. B. Entrée geld voor eiken Donderdag in Poelmeer: een lid van een gezin ƒ0.20; twee leden van een gezin ƒ0.17 per lid; drie of meer leden van een gezin ƒ0.14 per lid. Dit entréegeld wordt voor 14 achtereenvolgende Donder dagavonden vooruit betaald, plus het inleg geld, bij het afhalen van de entréekaarten. Ook hebt u gelegenheid om zwemmen te leeren. Hiervoor betaalt u 1.25 voor ge heel het seizoen. Bij het afhalen van de entréekaarten ontvangt u tevens een re glement. De entrékaarten zijn verkrijgbaar ('s avonds van 67 uur) bij de volgende dames-bestuursleden: Truus, Broerse, Haarlemimerstr. 68, mevr. A v. Kampen houtJansen, de Laat de Kanterstraat 20. Corry Zandvliet, Hoogewoerd 100, Willy Zandvliet, Kamerlingh Onneslaan 37, Toos Molenkamp, Hofdijk 1. Oegstgeest, Nel v. Oosten (gediplomeerd zwemleerares), Noordwijk, Lies Bleijs, Noordeinde 24, Nel Paddenburg, Haarlemmerstraat 170, Rien Zandvliet, Haarlemimerstr. 117. (De meeste adressen zijn telefonisch aangesloten). Spoort alle R.K. dames en meisjes, die van zwemmen houden, aan, om lid te wor den van deze R.K. Zwemclub. Aldus voor komt u misschien nare gevolgen en u doet buitengewoon mooi katholieke actie- werk, CIRCUS VAN BEVER. Wjj leven weliswaar niet meer in het jaar 1800, toen de komst van een circus in de stad niets meer of minder dan een sensa tie beteekende Maar toch is het neerstrij ken van een circus met zijn tenten en zijn wagens, zijn drukte en zijn sfeer van die ren en acrobatiek toch altijd nog een be langwekkend iets. Volgende week komt het circus van Bever in de stad, een Ne- derlandsch pircus van den goeden ouden stempel, dat reeds een halve eeuw Neder land bereist, en dus dit jaar een gouden jubileum-toumée maakt. Men zie de adver- ties in dit blad. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 25 Mei 13 uur tot Woensdag 29 Mei 8 uur waargenomen door de Apotheek Duyster, Nieuwe Rijn 18, Tel. 20523. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apo theek, Raadhuispark 8, Tel. 26274. De Zondagsdienst wordt waargenomen door de doktoren van Alphen, de Jager, Jasperse en Stoffers. VERKIEZING GEMEENTERAAD. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis,, dat formulieren voor de lijsten van candidaten en voor de schrif telijke verklaringen van 'bewilliging ten behoeve van de verkiezing van de leden van den Gemeenteraad tot en met den dag der candidaatstelling (11 Juni a.s.) koste loos ter gemeente-secretarie, afdeeling al gemeene zaken verkrijgbaar zijn. DEELNEMEN AAN DE VERKIEZING VAN DEN GEMEENTERAAD DOOR GEëVACUEERDEN. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat kiezers, die tijdens de vijandelijke bezetting op overheidsbevel dan wel wegens oorlogsgeweld of gevaar daarvoor hun woonplaats hebben verlaten en yoor 5 April 1946 nog niet naar de be trokken gemeente (evaouatiegemeente) hébben kunnen terugkeeren, uiterlijk 26 Juni 1946 bij den burgemeester der ge meente, in welker bevolkings-register zij op 4 April 1946 opgenomen waren (opna me-gemeente), schriftelijk kunnen ver klaren, dat zij voor de in 1946 te houden verkiezingen van den gemeenteraad ge acht willen worden voor te komen* op de kiezerslijst van de evacuatie-gemeente. Formulieren voor bedoelde verklarin gen zijn kosteloos ter gemeente-secretarie, afdeeling Algemeene Zaken, verkrijgbaar. De kiezer, die op de kiezerslijst van de evacuatiegemeente geacht wordt voor te komen, mag en moet in deze gemeente aan de verkiezing Van den gemeenteraad deel nemen. Hij is niet bevoegd deel te nemen aan de verkiezing van den raad der op name-gemeente. Hij kan geen lid van den raad dezer gemeente zijn. Leiden, 25 Mei 1946. De Burgemeester. RIEDEL, Weth. Loco-Burgemeester. DISTRIBUTIEKANTOOR LEIDEN. Afd. Rijwielbanden en Rijwielen. Alle loopende aanvragen om rijwielen en/of rijwielbanden zijn met ingang van heden vervallen. In een persbericht, dat de volgende week wordt gepubliceerd, zal worden aangegeven door wie en wanneer opnieuw kan worden aangevraagd. Correspondentie over rijwielen en rij wielbanden zal niet worden gevoerd. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Hendrik, z. v. J. Guliker en M. v. d. Veen; Jacob, z. v. W. Schouten en A G. Bekooij; Peter Toussaint, z« v. T. Nauta en E. R. Beverling; Thérèse Theo dora Anna Maria, d. v. A. Buis en H. A. Goddijn; Emiel, z. v. P. v. d. Hoeven en P. T. Slegtenhorst; Johan Philip, z. v. P. van Meijgaarden en R. v. Egmond; Johan nes z. v. J. Belt en P. v. Klarenboseh; An- dré, z. v. A. J. B. Ro6eleur en J. M. Kraaijen brink; Petronella Maria Antonia, d. v. A. C. Goddijn en M. C. P. Juffermans; Ma rianne, d. v. G. A. Eelman en A. J. v. Cal- steren; Rudy z. v. B. Bavelaar en J. M. G. van Leeuwen; Arie Johannes, z. v. A. J. Castelein en J. Brugman; Marijke Qui- rina Hendrika, d. v. G. C. Beugelsdijk en A. P. Veldhoen; Wilhelmina Maria Alber- dina, d. v. B. J. van Roode en B. M. Uilen hoven; Johannes Gerardus, z. v. L. G. v. d. Akker en C. A. van Amsterdam; Maria, d. v. A, van Duijvenvoorde en C. v. Dijk; Roelof Jan, z. v. C. Opdam en H. G. Klink hamer; Antje d. v. D. Guyt en L. Krijgs man; Jan Hendrik, z. v. J. v. d. Werff en D. Lelij. Getrouwd: G. Bloot jm. en C. P. Voor zaat jd.; J. F. J. Borst wedlï. C. M. van Velzen jd.

Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3